Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minek nem örültél ma? 15.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 21. 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jó...Akkor majd egy hét múlva is visszatérünk a kérdésre...Addig igyál sok menta,meg citromfű teát...Énis azt iszok minden nap,napi 2 litert...(Egyik nap mentát,másik nap citromfüvet...)Ez a szokásom nemcsak azért hasznos dolog,mert a citromfű,meg menta tea tele van vitaminokkal, hasznos ásványi anyagokkal, hanem azért is jó,mert nemszeretik a szúnyogok ezt a két növényt...Illetve az illatukat...Márpedig aki JÓ SOK, (Nemcsak egy-két pohár...) ilyen növényekböl készült teát iszik rendszeresen,az egy idő után maga is menta,illetve citromfű illatu lesz...Persze az emberek számára nem érzékelhetően, de a szúnyogok extra finom szaglása számára világosan felismerhetően...Ez a "teamódszer" nemcsak a szúnyogok,hanem a kullancsok ellen is bevált már nálam...(Ez utóbbiak sem szeretik a mentát meg a citromfüvet...)Már sok-sok év óta nem csípett meg sem szúnyog,sem kullancs...Pedig rengeteget vagyok a szabadban,főleg ilyenkor,nyáron...Sokszor még éjszaka is kimegyek az udvarra pl.távcsővel nézni a csillagokat, de max.csak annyi dolgom van mindig a szúnyogokkal,hogy egyszer-egyszer hallom döngeni őket a fejem körül,de aztán békénhagynak...Persze tudom,hogy iszol te is időnként mentateát,meg citromfüvet,csak az nem mindegy,hogy mennyit...Próbálj meg többet inni ezekböl...

Jó. salute
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 21. 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Éshát tovább lehet fokozni a szúnyogriasztó hatást azzal is,ha a bőséges menta és citromfű tea fogyasztása mellett még ügyelsz arra is mindig,hogy a mosdásokhoz lehetőség szerint mindig citrom,vagy menta illatu szappant,meg sampont használj...Énis mindig így csinálom a dolgot...Főleg ilyenkor nyáron...Szóval ha ilyen praktikák után is lesz majd szúnyog,ami megtámad,hát akkor ne legyél majd kíméletes vele...Csapd le majd a fenébe az ennyire makacs dögöt...(De szerintem nem sok ilyen lesz majd...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 24. 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A levendula illatot sem nagyon kedvelik a szúnyogok, úgyhogy a levendula illatu samponok,habfürdők,szappanok is tudnak sokat segíteni a szúnyogriasztásban...Amúgy hallom mostanában sokfelé azt,hogy csinálják azért keményen a "szúnyogírtást" mindenfelé...Ez konkrétan természetesen azt jelenti, hogy DRÁGA PÉNZEN BESZERZETT VEGYSZEREKET,MÉRGEKET szórnak ki repülőkröl a természetbe,ami mérgek aztán kiírtanak MINDEN ROVART ami csak él/élt az adott területen...Aztánmeg érdekes módon 1-2 hét múlva megintcsak tele van minden szúnyoggal,a hasznos meg szép egyébb rovarok meg gyakorlatilag kipusztulnak az adott területröl...És nemcsak két hétre...De sebaj, ha újra tele lesz minden szúnyoggal,akkor lehet majd kezdeni megintcsak az újabb permetezést...Drágán,környezetszennyezően...Dehát minek is kéne másképpen csinálni,nemigaz?Végülis F.T.-ban élünk,a gyárak gyártják a sok rohadt vegyszert,a repülőgépek permetezik,a GDP nő,a természet meg pusztul...(Bár ez utóbbi dolog meg ugyebár kit érdekel...)Szúnyog meg gyakorlatilag annyi van mindig,mint a permetezés előtt...Hát igen...De valakik közben azért jól járnak...Mert tellik ám a zsebük keményen...Szóval hol itt a gond,nemigaz?
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 24. 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viszont én mindigis azokkal értek egyet,akik a vegyszeres permetezés helyett inkább a BIOLÓGIAI szúnyogírtást helyeznék előtérbe...Pl.a szúnyogok TERMÉSZETES ELLENSÉGEINEK a szaporítását...Ilyen rovarok vannak azért...Pl. a szitakötők,meg a hanyatúszó poloskák...Nekem minden éven van egy kis "kerti tavam"... Ez a kis " tó" nem más,mint egy jókora,lapos műanyag tartály,vagy egy földbe mélyitett, egy-két m2 felületü sekély gödör...Az egésznek csak annyi a lényege,hogy legyen egy kis vízterületem az udvaron,ahol tudom nyaranta tanulmányozni a "vízi élővilágot"... Pihenésképpen kifekszek napközben ezen kis tó mellé,és nézegetem hosszasan a vízirovarok,és egyébb egyszerü létformák mindennapi életét...Szóval vannak már tapasztalataim a szúnyoglárvákat illetően is,ugyanis tavasszal ezek népesítik be legelőször mindig a kis tavamat...De olyan tömegekben,hogy feketéllik tőlük sokszor a víz...Amikor ezt meglátom,olyankor fogom magamat,és kimegyek egy közeli patakhoz,vizesgödörhöz,tóhoz,és szedek egy-két maroknyi hínárt...Ezt a két maroknyi hínárt beleteszem aztán az otthoni tavamba,és onnantol aztán nyugton vagyok a szúnyoglárvákat illetően...Ugyanis a hínárra tapadva bekerül a kerti tóba néhány SZITAKÖTŐLÁRVA is mindig, amik aztán EGY-KÉT HÉT ALATT teljesen megtisztítják a szúnyoglárváktol a vizet...De úgy,hogy onnantol kezdve egész nyáron egy darab szúnyoglárvát sem lehet látni többé a kis tavamban...Ebben a tevékenységben a szitakötőlárvákat aktívan segítik mindig a hanyatúszó poloskák is,amik előbb-utóbb megjelennek a vízben maguktol is...Szóval elnézve mindig ezt a helyzetet,sokat szoktam töprengeni azon,hogy ugyan MIÉRT nem inkább a szitakötőket tenyészti a sok vegyszert használó elmebeteg meg a hatóság,(Bár éppen ez a két fogalom az esetek nagy részében amúgyis egymás szinonímái mindig...) ha már egyszer "harcolnak" a szúnyogok ellen? A biológusoknak szerintem nem okozna gondot a szitakötők NAGYIPARI TENYÉSZTÉSE, és utána a megfelelő területen való tömeges szabadon eresztése...A szitakötő egy UNIVERZÁLIS "fegyver" a szúnyogok ellen,ugyanis mind a lárvája,mind az imágója nagyban fogyasztja a szúnyogot...A lárvája a szúnyoglárvát,az imágója pedig a kifejlett szúnyogot...És mindezeken felül gyönyörűszép rovar is...A fentiek ugyanúgy érvényesek a hanyatúszó poloskára is,bár ez utóbbiak "csak" a szúnyoglárvákra halálosak mindig,a kifejlett szúnyogokat nem bántják..

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2019. 06. 24. 12:21-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 24. 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval csak így elképzelek most akkor magamnak egy NORMÁLIS világot, ahol DRÁGA MÉRGEK,VEGYSZEREK helyett az égen elhúzó repülőgépekböl nem vegyipari termékek hullanak alá "szúnyogírtás" címén,hanem MILLIÓ ÉS MILLIÓ gyönyörűszép SZITAKÖTŐ...Amik aztán lárvaállapotban birtokukba veszik az ÖSSZES vízfelületet,kiírtva onnan gyakorlatilag az összes szúnyoglárvát,az imágók pedig a levegőben vadásszák le a kifejlett szúnyogokat...Aztán mindjárt KEZELHETŐVÉ is válna a szúnyoghelyzet mindenfelé...És nemcsak egy-két hétre...És még a természetet se pusztítanánk...(Ugyanezt jórészt le lehetne írni a hanyatúszó poloskával is...) Dehát ugye akkor "hogyan járnának jól" a vegyszergyárak? Meg az "illetékes elvtársak"? Nos? Hát szóval itt az oka annak,hogy itt sohasem változik semmi,meg nemis igen fog...Amíg ebben a világban a F.T. működik továbbra is,meg minden e körül a rohadt " pénz" körül forog,addig nemis igen lehet várni semmi ésszerűséget se semmiben...(De majdcsak kidöglik már egyszer ez az egész pokolra való,gyönyörűséges "emberiség", meg ez az egész,elmebeteg " nyugati" gondolkodásmód,meg pénzcentrikusság...A legjobb úton halad szerencsére a dolog...Csak az a baj,hogy írtó lassan...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 24. 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk a háznál amúgy nagy becsben vannak tartva a DARAZSAK is...Igen...A darazsak...Azok a szép, sárga-fekete darazsak...Ugyanis AZOK IS nagyon jó "szúnyog és légymentesítő" állatok...Mivelhát a méhekkel ellentétben azok ugye RAGADOZÓ állatok,amik a nap nagyrészében repülő rovarokra vadásznak,aztánmeg ezen okbol gyakorlatilag SZÚNYOGMENTESÍTIK is a fészkük tágabb környékét...Úgyhogy én dehogyis szoktam bántani a ház körül megjelenő darázsfészkeket! (Max.csak olyankor,ha TÚL KÖZEL VAN A FÉSZKÜK a bejárati ajtóhoz,meg amerre gyakrabban járunk...De amennyiben valami FÉLREESŐ HELYEN VAN a darázsfészek, akkor eszem ágában sincs bántani őket...És a darazsak sem bántanak minket...Viszont mint azt fentebb is írtam, az udvaron a darazsaknak is köszönhetően szinte alig akad szúnyog meg légy...Szóval nekünk itt jó barátaink a darazsak...Egy rossz szavam sincs rájuk...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 27. 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na Szami? Letelt az egy hét várakozási idő a szúnyogcsípés ügyében...Elmúlt mostanra a fájó duzzanat? Vagy azóta csak mégtöbb lett belőle,köszönhetően a sok agresszív szúnyog további támadásainak?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 28. 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na Szami? Letelt az egy hét várakozási idő a szúnyogcsípés ügyében...Elmúlt mostanra a fájó duzzanat? Vagy azóta csak mégtöbb lett belőle,köszönhetően a sok agresszív szúnyog további támadásainak?

Van néhány kisebb csípésem, mert akad utánpótlás, de egyik sem olyan vészes, mint az az ominózus volt.
Az már rendben van, el is felejtettem.
A citrom és a menta illattal nekem sincs semmi bajom, viszont a levendulával engem is ki lehetne űzni a világból nem csak a szúnyogokat. Nem szeretem, sem az illatát, de még magát a növényt sem.

Imádom a szitakötőket, gyönyörűek, de az az igazság, hogy évek óta nem láttam egyet sem, csak ha valami természetvédelmi parkban jártam az országban. Pedig rémlik, hogy gyerekkoromban sokat láttam. És nemcsak vízparton, hanem még alföldi kis faluban is.

Darázzsal a városban nem sokkal találkozom.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
19 / 19 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.