Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Régi magyar diafilmek
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 16. 16:01    Hozzászólás témája: Régi magyar diafilmek Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ötlet nem saját, találtam, hozom.
(A blog.hu-n találtam, eredetileg JTom ötlete)
A diafilmek sokunk kedvencei.
Nem tehetem meg, hogy klasszikus formájában idehozzam, hisz az igazi élmény az volt, csak az alábbi módon tudom, remélem, hogy sokunk örömére.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2019. 06. 16. 16:12-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 16. 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Régi magyar diafilmek 1. - Retrofuture 1963
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 16. 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Vicces, hogy a történet 2111-ben játszódik, de a ruhák és a járművek, szinte mit sem változtak 1963 óta. Smile
A próbálkozás természetesen megvan, de én mindig csodálkozom azon, hogy sosem tudtunk fantáziával igazán túllépni az akkori divaton, amiben éltünk. Akárhány filmet is láttam ami a "jövőben" játszódik, mindenhol ezt éreztem. Smile

Titusz, mit gondolsz, az a "B-25-ös holdjáró" nem hasonlít egy kicsit egy T-72-es tankra? Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 17. 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Samantha írta:

Vicces, hogy a történet 2111-ben játszódik, de a ruhák és a járművek, szinte mit sem változtak 1963 óta. Smile
A próbálkozás természetesen megvan, de én mindig csodálkozom azon, hogy sosem tudtunk fantáziával igazán túllépni az akkori divaton, amiben éltünk. Akárhány filmet is láttam ami a "jövőben" játszódik, mindenhol ezt éreztem. Smile

Titusz, mit gondolsz, az a "B-25-ös holdjáró" nem hasonlít egy kicsit egy T-72-es tankra? Laughing
Végignéztem szép lassan a belinkelt diafilmet,éshát én veled ellentétben inkább örülök annak,hogy a 60-as években OLYANNAK képzelték el napjaink öltözködési divatját,mint amilyen az az akkori korban volt...Most csak képzeld el azt,ha ELŐRE LÁTTÁK VOLNA A VALÓSÁGOT...Neked jobban tetszett volna az,ha a diafilmben szereplő férfiak bermudagatyákban meg strandpapucsokban mutogatták volna az ormótlan, szőrős lábaikat? A nők meg foszlott térdü,szakadt,kopott farmerekben pompáztak volna? Hát...Nekem nagyonis jó volt az,hogy még NORMÁLISAN öltözött szereplőket láthattam a diakockákon...Ezen felül nemtudom,hogy te hogy voltál a dologgal,de engem erősen megmosolyogtatott az a dolog,hogy láthattam újracsak azt,hogy a 60-as években még milyen NAÍV LELKESEDÉSSEL álltak az emberek a "tudomány és a technika fejlődéséhez", és hogy mennyire HITTEK az " emberiség fejlődésében"...Szegény naívak...Ha láthatták volna akkoriban azt,hogy az ígéretes kezdetek után idővel micsoda trágyába,mocsokba,szemétbe,teljes leépülésbe,lerohadásba,lehülyülésbe fog fulladni ez az egész "technikai civilizáció", valszeg nem hittek volna a szemüknek...Jó lehetett a 60-as években élni valszeg...Naívan,gyerekesen élve a mindennapokat,meg úgy elképzelni a jövőt...Irigylem az akkori embereket...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 18. 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Samantha írta:

Végignéztem szép lassan a belinkelt diafilmet,éshát én veled ellentétben inkább örülök annak,hogy a 60-as években OLYANNAK képzelték el napjaink öltözködési divatját,mint amilyen az az akkori korban volt...Most csak képzeld el azt,ha ELŐRE LÁTTÁK VOLNA A VALÓSÁGOT...Neked jobban tetszett volna az,ha a diafilmben szereplő férfiak bermudagatyákban meg strandpapucsokban mutogatták volna az ormótlan, szőrős lábaikat? A nők meg foszlott térdü,szakadt,kopott farmerekben pompáztak volna? Hát...Nekem nagyonis jó volt az,hogy még NORMÁLISAN öltözött szereplőket láthattam a diakockákon...Ezen felül nemtudom,hogy te hogy voltál a dologgal,de engem erősen megmosolyogtatott az a dolog,hogy láthattam újracsak azt,hogy a 60-as években még milyen NAÍV LELKESEDÉSSEL álltak az emberek a "tudomány és a technika fejlődéséhez", és hogy mennyire HITTEK az " emberiség fejlődésében"...Szegény naívak...Ha láthatták volna akkoriban azt,hogy az ígéretes kezdetek után idővel micsoda trágyába,mocsokba,szemétbe,teljes leépülésbe,lerohadásba,lehülyülésbe fog fulladni ez az egész "technikai civilizáció", valszeg nem hittek volna a szemüknek...Jó lehetett a 60-as években élni valszeg...Naívan,gyerekesen élve a mindennapokat,meg úgy elképzelni a jövőt...Irigylem az akkori embereket...

Igen, naív lelkesedés.
Ez jó kifejezés.
De ha elolvasok bármely sci-fit a 8o-as évekből - nekem most kapásból Lőrincz László néhány még a Galaktikában megjelenő műve, novellája jut eszembe, ugyanezt érzem.
A ruhák - semmit sem változtak a diafilmen 1963 és 2111 között. Oké, igen ne legyen a mai lepukkant divat szerinti lyukas farmer, meg strandpapucs...
Férfiaknak öltöny, rendben, az nem is sokat változik, 100 év alatt sem.
De azt nem mondhatod, hogy nincsenek most is szép női ruhák is. Minthogy a 60-as 70-es években is voltak borzalmasak is.
Pont hogy az "űrkorszak" miatt.

"André Courréges...francia tervező a 60-as, 70-es évek divatjának legmeghatározóbb trendteremtője volt. A divattervező 1964-es Space Age (Űrkorszak) névre keresztelt kollekciója..."

És tessék itt egy futurisztikus ruha: Smile

Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 19. 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj...Csak ezeket a divattervezőket,meg a kreálmányaikat ne hoztad volna fel...Most mond már meg őszintén...Te láttál ennek a degenerált,elmebeteg pacáknak akárcsak EGYETLEN normálisan és ízlésesen kinéző "alkotását" is? Nos? Én nem láttam egyet sem...De lehet,hogy akkor velem van a gond...Amúgy te szeretted régen a diafilmeket? Én gyerekként imádtam őket...És számomra felért az ilyen vetítés mindig egy mozielőadással...Még most is van itthon vagy 100 diafilmünk egy jókora dobozban,úgyhogy amíg a gyerekek kicsik voltak,sok téli estén rendeztünk mi itthon is diavetítést...Felszegeltünk a falra egy jókora fehér lepedőt, aztán már mehetett is a sajátos "házimozizás"... Egyszerűen,olcsón,látványosan...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 19. 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jaj...Csak ezeket a divattervezőket,meg a kreálmányaikat ne hoztad volna fel...Most mond már meg őszintén...Te láttál ennek a degenerált,elmebeteg pacáknak akárcsak EGYETLEN normálisan és ízlésesen kinéző "alkotását" is? Nos? Én nem láttam egyet sem...De lehet,hogy akkor velem van a gond...Amúgy te szeretted régen a diafilmeket? Én gyerekként imádtam őket...És számomra felért az ilyen vetítés mindig egy mozielőadással...Még most is van itthon vagy 100 diafilmünk egy jókora dobozban,úgyhogy amíg a gyerekek kicsik voltak,sok téli estén rendeztünk mi itthon is diavetítést...Felszegeltünk a falra egy jókora fehér lepedőt, aztán már mehetett is a sajátos "házimozizás"... Egyszerűen,olcsón,látványosan...

Nem, nekem sem tetszenek, csak a poén kedvéért hoztam fel.

Persze, gyerekkoromban meg még felnőttként is szerettem.
Csak mi egy lepedőt terítettünk az ajtóra.
Gyerekkorom nagy kedvencei A Telhetetlen Méhecske és a Vadhattyúk voltak. Meg a Makk Marci.
Most már aranyáron adják a diafilmeket, 1500-2000 Ft egy. Egy diavetítő is évekkel ezelőtt 10.000 Ft volt.
Nekem még megvan a gyerekkorombeli, de a gumija, ami továbbítja a filmet, elkopott, megkeményedett, így nem használható, nem lehet tekerni a filmet. Forog, forog a gomb, csak nem továbbítja a tekercset. Sad
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 20. 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Csak nem még ma is néznél időnként diafilmeket, ha működne a vetítőtök? A hosszú téli estéken lehet hogy majd énis előszedem a mienket,nosztalgiázni egy kicsit...És megnézek majd újra egy-két diafilmet a gyűjteményböl...Amúgy nekem gyerekkoromban a "Hókirálynő" volt a legfőbb kedvencem...Azt rengetegszer láttam, még kisiskolás koromban is...Láttad már azt a diafilmet? A "Hókirálynő" érdekes formáju szánja mindig nagyon lenyűgözött engem kisgyerekként...És mindig arrol ábrándoztam,hogy ha majd nagy leszek,akkor szerzek majd énis valahonnan egy ilyen szép,érdekes formáju szánt...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 25. 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://videakid.hu/videok/mese/diafilm-hokiralyno-diavetites-gyerekmese-hangulatos-za1CCFLY1kQYE6QI Nézd csak Szami...Megtaláltam a neten a "Hókirálynő" diafilmet...(Remélem,sikerült a fellinkelés, de majd kiderül mindjárt...)Ugye hogy milyen érdekes formáju szánja volt a hókirálynőnek? Gyerekkoromban engem teljesen elvarázsolt mindig az a szán...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 27. 06:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://videakid.hu/videok/mese/diafilm-hokiralyno-diavetites-gyerekmese-hangulatos-za1CCFLY1kQYE6QI Nézd csak Szami...Megtaláltam a neten a "Hókirálynő" diafilmet...(Remélem,sikerült a fellinkelés, de majd kiderül mindjárt...)Ugye hogy milyen érdekes formáju szánja volt a hókirálynőnek? Gyerekkoromban engem teljesen elvarázsolt mindig az a szán...

Igen, sikerült fellinkelned.
Nem ismertem a mesét így diafilm formájában.

Ez tulajdonképpen egy nagy, csiszolt gyémánt alakú jégtömb-szán. Szép. Nem a kislányok szoktak inkább ilyet magukénak akarni?
Vajjon ki faragta ki jégből a Hókirálynőnek? scratch
És milyen nehéz lehetett, hisz belül is ki kellett faragni a jégtömböt!
Azért tökhintót biztosan könnyebb volt készíteni, mint egy ilyet. Smile

Már én is fel akartam tenni a mesét, itt egy másik verzió. (A diafilm természetesen ugyanaz, csak a megjelenítés más. Talán ez jobb, mert kedvünkre lapozhatjuk. A videó mindig gyorsabb volt, mint én, pedig nem lehet mondani, hogy lassan olvasok, csak ugye a képeket is figyelni kell.)

http://dydudu.hu/diafilm/028/28.html
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 27. 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...A te verziódat tényleg nyugodtabban lehet olvasni...Abban lehet,hogy igazad van ,hogy egy csillogó, gyémánt alaku szán az inkább kislányoknak való álmodozási lehetőség,de ettöl függetlenül nekem is nagyon tetszett...Gondolom amiatt,hogy annyira szokatlan látvány volt...Megmozgatta kissé a fantáziámat...A te hajdani kedvenc diafilmjeidet nem tudod fellinkelni? Csak azért kérdem,mert én nemnagyon emlékszem arra,hogy láttam volna őket bármikor is...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 27. 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezeket említettem elsőre:
De ezen felül is van/volt sok amit szerettem:

A Telhetetlen Méhecske

A Vadhattyúk

Makk Marci kirándul
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 07. 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

A Telhetetlen Méhecske

A Vadhattyúk

Makk Marci kirándul
Érdekes dolog az,hogy én még sose láttam eddig ezeket a diameséket...De valszeg az lehet mindennek az oka,hogy jól láthatóan,a képek stílusábol kikövetkeztethetően, ezek a diafilmek már az én óvodás és kisiskolás korom után készültek...Ez legfőképpen a "Makk Marcin" látszik jól...Odahaza is volt gyerekkorodban diavetítőtök, vagy csak az oviban láttad ezeket a diafilmeket?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 07. 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

A Telhetetlen Méhecske

A Vadhattyúk

Makk Marci kirándul
Érdekes dolog az,hogy én még sose láttam eddig ezeket a diameséket...De valszeg az lehet mindennek az oka,hogy jól láthatóan,a képek stílusábol kikövetkeztethetően, ezek a diafilmek már az én óvodás és kisiskolás korom után készültek...Ez legfőképpen a "Makk Marcin" látszik jól...Odahaza is volt gyerekkorodban diavetítőtök, vagy csak az oviban láttad ezeket a diafilmeket?

Nem rémlik, hogy az oviban lett volna diavetítő. (Ettől még lehetett.) Nekünk otthon volt, s rokon gyerekek voltak ovisok, én már iskolás voltam, mikor ezeket néztük. Vagyis inkább 80-as évek közepe.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 07. 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

A Telhetetlen Méhecske

A Vadhattyúk

Makk Marci kirándul

A Makk Marci és a Vadhattyúk 1980-ban jelentek meg, de képzeld a Telhetetlen Méhecske eredetileg 1958-as!!! Kiadták még 1963-ban, és 1974-ben.

http://diafilm.osaarchivum.org/public/?fs=82

Tehát ezt tulajdonképpen láthattad is volna. Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.