Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A nap kérdése 10.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 15. 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Én most hallok ilyenröl először...Mi az az ipari hó? Már havat is "gyártanak" újabban gyárakban?

Talán valahogy így, de nem direkt...

A rádióban hallottam, hogy "ipari hó esik".
Na, gondoltam utána nézek. Ha jól értelmeztem, ez nem "rendes" hó, hanem elsősorban "ipari területeken" alakul ki, pontosabban szükséges hozzá a "szabadon lévő", nyílt térségekhez képesti, az ipari területekre jellemző "melegebb" felszálló levegő, (fagypont körüli, néhány mínusz fok helyett), a felette lévő erős pára, vagyis a leszálló köd.
Ez - ellentétben azzal amikor hófelhő van felettünk, kisebb területen hullik, nem a havazásra jellemző szép hópihék formájában, hanem annál kisebb, aprószemű kristályok formályában, amely viszont finomabb a hódaránál. Volt "szerencsém" találkozni is vele, valóban annyi feltűnt, hogy nem szép hópihéket látok, de nem kopogtak annyira, mint a hódara, s látszott a lámpák fénykörében, hogy szép lassan, apró szemcsék hullanak (teljes szélcsend volt).

Néhány cikk, amit átlapoztam:

https://m.idokep.hu/hirek/mi-fan-terem-az-ipari-ho

https://boon.hu/kozelet/helyi-kozelet/az-ipari-ho-ritka-egyszerre-csak-kis-teruleten-hullik-3995352/

https://infostart.hu/eletmod/2020/01/05/ket-kontinensen-is-a-felszallo-ho-okoz-idojarasi-anomaliat/amp

Állítólag sokan gondolják, hogy a szmog miatt alakul ki, de több cikket átlapozva arra jutottam, hogy nem kifejezetten a szmog miatt van, hanem "csak" az is jelen van, mert szélcsendes, légmozgás nélküli helyekre jellemző, ahol ugye nem csak a köd, hanem a szmog is jobban megül. Mint bármely más csapadék, azáltal, hogy megköti a levegőben szálló porszemcséket, ez is tisztítja a levegőt.

A mai nap kérdése: ha nem akarják, hogy azt higgyék az emberek, hogy a szmog, a légszennyezés miatt van ez a jelenség, akkor miért azt a nevet adtál neki, hogy ipari hó? Csak az ipari területekre jellemző magasabb hőmérséklet miatt?

Főként ennek függvényében: "A felhőkben az ipari üzemek légszennyező anyagai szolgálnak kondenzációs magvakként, ezekre az aeroszol, illetve jellemzően ammónium-szulfát részecskékre csapódik ki a víz, amely télen hókristállyá fagyva éri el a talajt."

Forrás:https://qubit.hu/2020/01/03/az-ipari-ho-ami-miskolcon-esett-olyan-mint-az-igazi-de-csak-gyarak-kornyeken-kepzodik
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 15. 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aha...Így már értem a dolgot...Amúgy az valóban megfelel a tényeknek, hogy ezt az "ipari havat" nem a szmog okozza,hiába hiszi ezt róla a sok hülye...Ugyanis MINDEN CSAPADÉK ALAPFELTÉTELE a felszálló légmozgás...A szmog ilyen téren most kivételesen semmit sem számít...Annál többet viszont az ipari termelés okozta levegőmelegedés...Amúgy gondolom ennek az "ipari hónak" a nagyvárosokra is jellemző dolognak kell lennie,ugyanis egy nagyváros "hő és porszennyezése" az gyakorlatilag megegyezik mindig az ipari telepek ilyen jellegü szennyezéseivel...Ugye találkoztál már Pesten is ezzel a jelenséggel? Mármint az "ipari hóval"...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 16. 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Aha...Így már értem a dolgot...Amúgy az valóban megfelel a tényeknek, hogy ezt az "ipari havat" nem a szmog okozza,hiába hiszi ezt róla a sok hülye...Ugyanis MINDEN CSAPADÉK ALAPFELTÉTELE a felszálló légmozgás...A szmog ilyen téren most kivételesen semmit sem számít...Annál többet viszont az ipari termelés okozta levegőmelegedés...Amúgy gondolom ennek az "ipari hónak" a nagyvárosokra is jellemző dolognak kell lennie,ugyanis egy nagyváros "hő és porszennyezése" az gyakorlatilag megegyezik mindig az ipari telepek ilyen jellegü szennyezéseivel...Ugye találkoztál már Pesten is ezzel a jelenséggel? Mármint az "ipari hóval"...

Igen, találkoztam, mint írtam is az előbb:

"Volt "szerencsém" találkozni is vele, valóban annyi feltűnt, hogy nem szép hópihéket látok, de nem kopogtak annyira, mint a hódara, s látszott a lámpák fénykörében, hogy szép lassan, apró szemcsék hullanak (teljes szélcsend volt)"

Most a héten történt, hogy hallottam a rádióban, hogy ilyen hó esik Pesten, s tényleg figyeltem, és ezt tapasztaltam. Egészen mostanáig nem hallottam arról, hogy létezik ilyen, lehet máskor is volt, csak nem figyeltem...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 17. 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami...Ismered a "Trick-Track" játékot? ("Amerikai" nyelven " Backgammon" néven ismetetes...) Nekem nagy kedvencem volt mindigis ez a játék...A sakk mellett a másik nagy kedvenc...Szerencsére ebböl van itthon is egy számítógépes programváltozat...Úgyhogy játszhatok a géppel bármikor...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 17. 23:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...Ismered a "Trick-Track" játékot? ("Amerikai" nyelven " Backgammon" néven ismetetes...) Nekem nagy kedvencem volt mindigis ez a játék...A sakk mellett a másik nagy kedvenc...Szerencsére ebböl van itthon is egy számítógépes programváltozat...Úgyhogy játszhatok a géppel bármikor...

Ez az?

https://www.gemklub.hu/osi-tarsasjatekok/backgammon.html

Sajnálom, de sosem hallottam róla...
Sad
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 18. 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Ez az...Ha gondolod,tegyél majd egy próbát vele, nagyon hangulatos társasjáték...És az alapelve olyan mint a kártyának...Véletlen szerencse, kombinálva a stratégiával...És van mindig egyfajta "eleganciája" is egy szép Trick-track táblának,rajta a színes korongokkal...Intelligens,nyugodt lelkivilágu emberek játéka ez mindig...(Amúgy ha visszaemlékszel a "Polipka" című filmre, ott is láthatod ezt a Trick-track táblát a film elején a kasszinóban, amikor a J.B. és a Kamal Khan kockázik...Igaz,ott nem Trick-trackoztak, de egy Trick-track táblán dobálták a kockákat...Figyeld csak meg majd...)
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami...Te hallottad már azt,hogy manapság az a divat a pékségeknél, hogy EMBERI HAJBOL készített adalékanyagokkal dúsítják a kenyereket,péksüteményeket? Amikor először olvastam erröl a neten, majdnem kihánytam még az előző esti vacsorát is...És azóta is csak mélységes undorral eszem a bolti kenyereket...És igyekszem is kerülni őket amennyire lehet...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...Te hallottad már azt,hogy manapság az a divat a pékségeknél, hogy EMBERI HAJBOL készített adalékanyagokkal dúsítják a kenyereket,péksüteményeket? Amikor először olvastam erröl a neten, majdnem kihánytam még az előző esti vacsorát is...És azóta is csak mélységes undorral eszem a bolti kenyereket...És igyekszem is kerülni őket amennyire lehet...
Szerintem ez badarság...hol olvastad? Hol a cikk? Nem áprilisi tréfa volt?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://www.nosalty.hu/izhuszar/emberi-haj-kenyerben-szerintunk-te-megkostoltad-mar
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Pl. itt van egy erröl szóló cikk... https://www.nosalty.hu/izhuszar/emberi-haj-kenyerben-szerintunk-te-megkostoltad-mar...

Nekem azt írja, hogy sajnáljuk, de a keresett oldal nem található...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azóta már javítottam a linket...Próbáld meg most...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 13:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Azóta már javítottam a linket...Próbáld meg most...

Most sem nyitható meg, de rákérdeztem máshogy.

Azért, mert ciszteint, mint fehérjét tesznek valamibe, az nem ugyanaz, mintha hajat tennének bele, aminek szintén az az alkotóeleme.

Ne dőlj már be ilyeneknek, kérlek!
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem kijön pedig a link mindig...De ha nem hiszed a dolgot, akkor írd be a keresőbe az "emberi haj,kenyér" szavakat, aztán csemegézhetel bőven a cikkek között...Próbáld csak ki!
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mondjuk azt én sem állítottam,hogy KONKRÉTAN emberi hajat kevernek a nagyüzemi kenyerekbe,de azt a vegyületet amit a kenyerekbe kevernek, állítólag EMBERI HAJBOL nyerik ki...Elég undorító dolog ez így is szerintem...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Mondjuk azt én sem állítottam,hogy KONKRÉTAN emberi hajat kevernek a nagyüzemi kenyerekbe,de azt a vegyületet amit a kenyerekbe kevernek, állítólag EMBERI HAJBOL nyerik ki...Elég undorító dolog ez így is szerintem...

Mondom, hogy rákerestem máshogy, megvan.

1.
Nem kell mindig mindent elhinned, amit a neten olvasol.

2.
Az "átlag" kenyerekbe semmilyen ciszteint nem raknak, hidd el nekem.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Következő
35 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.