Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ember lelkében dal van... 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 08. 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/FIoMlkDHKf8 Duran Duran:All she Wants Is...Egykoron az egyik pesti aluljáróban hallottam először ezt a számot, éshát azóta is kerestem mindenütt,mivel csak a dallamra emlékeztem...Szóval vagy a nyugati aluljárójában,vagy a Deák téri metróállomáson,de az a lényeg,hogy valami forgalmas aluljáróban kerülgetett a hömpölygő tömeg egy állványra szerelt tévét,ezelőtt vagy 30 évvel,pont egy ilyen december eleji,hideg,fagyos,sötét estén...Éshát a kiállított tévében mindenféle videoklippek mentek...Én meg pont akkor mentem el a tévé előtt,amikor ez a klipp ment rajta...Még megis álltam hallgatni a zenét, mert nagyon megtetszett,de sose gondoltam akkoriban,hogy fogom még hallani valahol...Mivel sem az előadót,sem a szám címét nem tudtam...De most nemrég rábukkantam erre a számra véletlenül a neten...30 év elteltével...Dehát erre szokás ugye azt mondani,hogy jobb későn mint soha...

Most hogy mondod, voltak olyan pontok már akkor is, hogy kivetítőn lehetett látni klippeket,reklámokat...de nekem most nem ugrik be konkrétan merre voltak... dontknow
egyet kivéve, a Felvonulási téren lévő karácsonyi vásárt...valamikor a 90-es évek elején.

A Duran Duran-t nem szerettem, csak egyetlen egy dalukat:

Duran Duran - The Wild Boys
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 08. 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Én eddig nem hallottam erröl az "Erasure" formációrol sose...Most láttam pl. a fenti klippet is először...

Pedig szerintem van több jó számuk is...én szerettem azt a zenét...persze én szeretem az elektronikus szinti popot...max csukott szemmel kell hallgatni...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 08. 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
https://youtu.be/Rnjh89UWcAs Magna Canta:Aethera et Terra...És a "Magna Canta" formáció hogy tetszik neked? Én ezeket jobban kedvelem még az ERA-nál is...Különösen ez az "Aethera et Terra" jön be nekem tőlük...Csodálatos zene...

Igen ezt is ismerem és szeretem, akárcsak az Era-t.
Sosem tudtam eldönteni, melyik tetszik jobban a kettő közül. Lehet nem is kell, hisz hasonlóak. Era-t csak előbb hallottam.

Kicsit más stílus, hisz ismert könnyűzenei dalokat dolgoznak fel gregorian-"stílusban"de így akkor szerintem "sereghajtóként" még a "Gregorian"-t is a sor végére tehetjük, az Era, Magna Canta és az Enigma után. Ismered a formációt?
Persze...Ismerem jól a " Gregorian" formációt is...Van itthon tőlük is vagy 2-3 CD...Amíg nem volt bevezetve nálunk a net, addig állandóan ezek a gregorián stílusu zenék mentek itthon jórészt a CD lejátszóban...Mondom,főleg ilyen karácsony tájékán...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 08. 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
https://youtu.be/_G0G1OjM5h0 Depeche Mode:Enjoy The Silence...Ez az egyetlen D.M. szám,amit énis kedvelek...Ezt kedveled,Szami?

Smile
Na, mégsem vagy teljesen reménytelen... Smile

Igen, ezt a számukat is szeretem... Lágy, dallamos...ugye milyen jó a hangszerelés?
Hát...Azért az szerintem kicsit túlzás, hogy nem vagyok reménytelen eset a D.M.-ot illetően...Mivel ezt az egyetlen D.M. számot is csak a nosztalgia okán kedvelem...Ahányszor meghallgatom,lélekben mindig a 1990 körüli Pesti utcákon járok ismét...Csak be kell ehhez hunynom a szememet, amikor hallgatom ezt a dalt...Akkoriban ugyanis még a csapbol is ez a zene folyt...A plázákban, a falatozókban, a könyvesboltokban,de még a metrón utazó kistyúkok kézben hordott magnóibol is ez hallatszott mindig...Szóval csakis ezen okbol kedvelem ezt a számot...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 08. 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/d1PnQT4emS0 Duran Duran:Ordinary World... Most nem azért Szami, de én mintha úgy emlékeznék rá, hogy egy időben ezt a számot is kedvelted a D.D.-tol...Rosszul emlékszek ezek szerint?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 08. 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:
https://youtu.be/_G0G1OjM5h0 Depeche Mode:Enjoy The Silence...Ez az egyetlen D.M. szám,amit énis kedvelek...Ezt kedveled,Szami?

Smile
Na, mégsem vagy teljesen reménytelen... Smile

Igen, ezt a számukat is szeretem... Lágy, dallamos...ugye milyen jó a hangszerelés?
Hát...Azért az szerintem kicsit túlzás, hogy nem vagyok reménytelen eset a D.M.-ot illetően...Mivel ezt az egyetlen D.M. számot is csak a nosztalgia okán kedvelem...Ahányszor meghallgatom,lélekben mindig a 1990 körüli Pesti utcákon járok ismét...Csak be kell ehhez hunynom a szememet, amikor hallgatom ezt a dalt...Akkoriban ugyanis még a csapbol is ez a zene folyt...A plázákban, a falatozókban, a könyvesboltokban,de még a metrón utazó kistyúkok kézben hordott magnóibol is ez hallatszott mindig...Szóval csakis ezen okbol kedvelem ezt a számot...

Igen, ez így van, a csapból is ez folyt. Én is sokszor hallgattam walkman-ről is.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 08. 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na ugye...Én nem tudom,hogy miért volt annyira népszerű a kisp...csák körében egykoron ez a D.M. Vagy ez is csak a csordaszellem következménye lett volna? Fiúkat sose láttam ugyanis D.M.zenét hallgatni...Csak lányokat...Szóval gyanús nekem a dolog, hogy itt is csak valami tömeghisztériával állhattunk szemben...Már csak az a kérdés,hogy mi válthatta ki akkor ezt hisztériát az akkori lányokbol...Amikor a D.M. énekese minden jel szerint homoszexuális volt, és a másik két fazon is olyan ronda volt mint a bűn...De valamit csak tudhattak akkor...(Ha zenélni nemis...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 08. 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/d1PnQT4emS0 Duran Duran:Ordinary World... Most nem azért Szami, de én mintha úgy emlékeznék rá, hogy egy időben ezt a számot is kedvelted a D.D.-tol...Rosszul emlékszek ezek szerint?

No ez is DD szám?
Írtam itt, hogy kedvelem?
Nem emlékszem.
Mármint persze, ismerem a számot, és a hallgatható kategóriában van nálam, csak nem tudtam, hogy a DD játssza. Ha kiemeltem anno. akkor azt úgy tettem, hogy tudatában sem voltam, hogy az ő daluk. Ez a WildBoys-al együtt eltér a Duran Duran általános stílusától. Utóbbi ugyan kicsit vontatott, s az énekes hangja sem teljesen az a hang, ami nekem tetszik. Ha még egy harmadikat hozzá akarnék tőlük csapni, akkor az a "Rio", de ezzel a hallgatható DD számok sorának vége. Az énekes külseje sem tetszett sosem.
Ha megfigyeled ebben a számban már van némi diszharmónia is, s ez az összes többi számukra is jellemző. Már az első 30 mp-ben sérti a fülem.

Duran Duran - Rio

Egyébként számomra az Ordinary world olyannyira kilóg a DD stílusból, hogyha nem tudnám (nem mondtad volna) azt hinném, hogy az az előadója, aki ENNEK a számnak.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 08. 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű...Ez a "Rió" tényleg egy iszonyatos szám...És valóban, valahogy teljesen kilóg a D.D. megszokott stílusábol...Hogy a csudában találtál rá erre a borzalmas számra? Főleg úgy,hogy nemis vagy akkor D.D. rajongó...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 08. 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hű...Ez a "Rió" tényleg egy iszonyatos szám...És valóban, valahogy teljesen kilóg a D.D. megszokott stílusábol...Hogy a csudában találtál rá erre a borzalmas számra? Főleg úgy,hogy nemis vagy akkor D.D. rajongó...

Mindig adják mostanában a Retro rádióban.
S úgy pár hónapja rákerestem a számaikra, mik vannak még a Rio-n és a WildBoys-on kívül.
Akkor tudatosult bennem, hogy nem ok nélkül nem szerettem őket - csak az rémlett, hogy egyik ált. iskolai oszt társnőmnek volt a szobája falán egy DD poszter, s az nekem nagyon nem tetszett, meg a zene sem amit hallgatott, hogy ez a Duran Duran.

Van még jó pár számuk fenn a youtube-on, de akárhányba belehallgattam, nekem mind fülsértő zenebonának tűnt.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 15. 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha már a múltkor szó volt az Erasure-ről:

Erasure-Love to hate you

Erasure-Chorus

Abba feldolgozások:

Erasure-SOS

Erasure-Lay on your love on me

Erasure-Take a chance on me
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 15. 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:

Mindig adják mostanában a Retro rádióban.
S úgy pár hónapja rákerestem a számaikra, mik vannak még a Rio-n és a WildBoys-on kívül.
Akkor tudatosult bennem, hogy nem ok nélkül nem szerettem őket - csak az rémlett, hogy egyik ált. iskolai oszt társnőmnek volt a szobája falán egy DD poszter, s az nekem nagyon nem tetszett, meg a zene sem amit hallgatott, hogy ez a Duran Duran.

Van még jó pár számuk fenn a youtube-on, de akárhányba belehallgattam, nekem mind fülsértő zenebonának tűnt.
Hát igen...Eredetileg én sem kedveltem sohasem ezt a D.D. formációt, de a fentebb említett daluk valahogy mégis bejön nekem...Meg eléggé ki is lóg a többi számuk közzül...Úgyhogy nemis csoda akkor az,hogy bár kavargott hajdanán a tömeg a felállított tévé körül meg alatt,mivel vagy 3 méter magasra volt felállítva az aluljáróban,de ennek ellenére mégis rögtön megálltam végighallgatni azt a számot...Aztán meg 30 évig törtem azon a fejemet,hogy ugyan kinek lehetett a száma,meg mi volt a címe? Erre mostmeg ugye teljesen véletlenül belebotlottam a neten...Amúgy elég mulatságos lehetett az a hajdani osztálytársnőd...D.D. rajongó lány? Hát...Ilyenröl sem hallottam még...Ha jól emlékszem a dolgokra, a D.D. jellegzetesen a fiúk kedvence volt hajdanában...A D.M. meg a lányoké...Gondolom nemis véletlen akkor,hogy engem mindigis hidegen hagyott a D.M. munkássága...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 15. 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
D.D. rajongó lány? Hát...Ilyenröl sem hallottam még...Ha jól emlékszem a dolgokra, a D.D. jellegzetesen a fiúk kedvence volt hajdanában...A D.M. meg a lányoké...Gondolom nemis véletlen akkor,hogy engem mindigis hidegen hagyott a D.M. munkássága...

Most hogy mondod, valóban...de azért voltak fiúk akik szerették a DM-et (meg úgy is öltöztek).
Persze lehet, hogy leginkább azért, hogy imponáljanak a D.M-s lányoknak.

Azt azért nem feledd el, hogy én nem voltam D.M-es ( nem öltöztem úgy, nem volt D.M. életérzésem, csak szerettem azt a zenét.)

De várj csak! Most ellent kell mondanom saját magamnak is. Barátnőm bátyja (meg a haverjai) is D.M.-es volt. Ő úgy is öltözött, meg szerette a zenét. Volt párszor, hogy barátnőmnél voltam, s a bátyjával direkt "bosszantottuk" barátnőmet azzal, hogy D.M. szólt.
Mivel én is szerettem így akkor nem vitázhatott a bátyjával, hogy milyen szörnyű zenét hallgat, nekem "elnézte", csak morgott kicsit, de mi meg max. egy két számot hallgattunk csak meg... a békesség kedvéért...
De mikor nem voltam ott, akkor ment emiatt a testvérhaború rendesen. Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 15. 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Csak nem utálta a barátnőd a D.M.-ot? Végre valami pozitívum akkor róla...Ki sem néztem ezt eddig belőle...Nade mindegy...Most nekem lépnem kell mára...Majd jövök még idővel valamikor...Szia...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 15. 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...Csak nem utálta a barátnőd a D.M.-ot? Végre valami pozitívum akkor róla...Ki sem néztem ezt eddig belőle...Nade mindegy...Most nekem lépnem kell mára...Majd jövök még idővel valamikor...Szia...

😁
Egy embert nem a zenei ízlése határoz meg...max. csak egy icipici szeletke belőle...én se lettem vadember, mert tiniként szerettem az elektronikus, újhullámos, szintetizátoros zenét is.
Mintahogy Vivaldi szeretete miatt sem lettem "komoly". Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Következő
37 / 41 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.