Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ember lelkében dal van... 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 19. 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Milyen volt amúgy ez a D.M. életérzés? Volt ennek valami konkrét lényege?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 19. 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Milyen volt amúgy ez a D.M. életérzés? Volt ennek valami konkrét lényege?

Azt nem tudom, ugyanis nekem nem volt DM-s életérzésem.
Nekem csak simán tetszett ez a fajta zene...

Azt tudom, hogy előszeretettel jártak feketében, de a DM rajongók nem voltak olyanok, mint az emo-sok, nem akartak eret vágni magukon. Tudtommal a pia meg a drog sem volt rájuk jellemző.

Akkoriban (is) simán megfértek egymás mellett a különféle zenét kedvelő fiatalok,volt aki többféle stílust is kedvelt...
Persze voltak "beszólások", hogy milyen gáz zenét hallgat a másik csapat, de ezek nem voltak vérremenő dolgok.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 21. 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Annak idején énis láttam sok feketébe öltözött kisp.csát Pesten, éshát tudtam azt ilyenkor,hogy ezek valszeg most nem gyászolnak valakit,hanem megrögzött D.M.mániások...Nemtudom,hogy ehhez mondjuk minek kellett feketébe öltözni, D.M.mániás lehetett volna úgy is valaki ha normálisan van öltözve,nem? Szóval itt is tetten érhető akkor az,amiröl régebben is beszéltem...Egy elmebeteg(Vagy valami dörzsölt,pénzéhes producer...) valahol kitalálta ezt a D.M.kultuszt, aztán mint ahogy MINDEN ELMEBETEGSÉG A VILÁGON, úgy ez is végigsöpört aztán a tinilányok tömegein mindenfelé, pillanatok alatt...Szóval így működik akkor a tömeghisztéria...Meg gondolom idővel kijött valamelyik tálentumnak a hülye agyábol a "D.M. életérzés" fogalma is,aztánmeg a kistyúkok tömegei kezdték el "érezni" úgymond ezt a "D.M.életérzést"... De hogy mit jelentett ez konkrétan,azt gondolom egyik se tudta volna megmondani...Nade egy szó mint száz, az a lényeg,hogy szerencsére nekem sose volt dolgom D.M.mániás lányokkal...Mivel valszeg 10 perc alatt lefárasztottak volna a hülyeségeikkel...Meg az egész lényükkel...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2019. 12. 21. 16:23-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 21. 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/27eClHQxXls Roxette:Queen of Rain...Egy csodaszép szám az immár egykori Roxette-töl...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 21. 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Annak idején énis láttam sok feketébe öltözött kisp.csát Pesten, éshát tudtam azt ilyenkor,hogy ezek valszeg most nem gyászolnak valakit,hanem megrögzött D.M.mániások...Nemtudom,hogy ehhez mondjuk minek kellett feketébe öltözni, D.M.mániás lehetett volna úgy is valaki ha normálisan van öltözve,nem? Szóval itt is tetten érhető akkor az,amiröl régebben is beszéltem...Egy elmebeteg(Vagy valami dörzsölt,pénzéhes producer...) valahol kitalálta ezt a D.M.kultuszt, aztán mint ahogy MINDEN ELMEBETEGSÉG A VILÁGON, úgy ez is végigsöpört aztán a tinilányok tömegein mindenfelé, pillanatok alatt...Szóval így működik akkor a tömeghisztéria...Meg gondolom idővel kijött valamelyik tálentumnak a hülye agyábol a "D.M. életérzés" fogalma is,aztánmeg a kistyúkok tömegei kezdték el "érezni" úgymond ezt a "D.M.életérzést"... De hogy mit jelentett ez konkrétan,azt gondolom egyik se tudta volna megmondani...Nade egy szó mint száz, az a lényeg,hogy szerencsére nekem sose volt dolgom D.M.mániás lányokkal...Mivel valszeg 10 perc alatt lefárasztottak volna a hülyeségeikkel...Meg az egész lényükkel...

Gondolom...de ez mindig is így volt...pl. a Beatles rajongók trapéz nadrágban jártak, meg Lennon szemüveget hordtak...

Nekem nem kellett ahhoz feketébe öltöznöm, hogy valamennyire szeressem a DM zenéjét. Nem őrült rajongó voltam, a amikor/és más zenéket szerettem, azok előadóival sem azonosultam, ezt mindig is badarságnak tartottam.
A zenekarok mindig is valamiféle "bálványok", ideálok, követendő példák voltak...
Tudod, a tinik nem mind olyan kivételek, mint én voltam, hogy magamnak való voltam, s nem akartam tartozni sehova...nem érdekelt mások mit mondanak.
Sok esetben sodródnak, keresik a helyüket, szeretnének tartozni valahova ezért keresnek egy csoportot ahová csapódhatnak, tartozhatnak. Az "egyenruha" - D.M. esetében a feketébe való öltözés - azt jelképezi, hogy ahhoz a társasághoz tartozik az illető, aki ránéz, egyből tudja, hogy "Hoppá, ez is D.M. rajongó, olyan, mint én..."
Erre még azt mondom, belefért, ugyanis senkinek sem kellett különösebb költségekbe vernie magát ahhoz, hogy legyen egy fekete farmernadrágja/szoknyája, meg egy fekete pólója, egy fekete vászon táskája...nem vitték túlzásba a dolgot, NEM ÉPÜLT KÜLÖN "ÜZLETLÁNC" arra, hogy extra ruhájuk legyen a rajongóiknak, mert az van az együttes tagjainak...akkor az még sztem nem arról szólt, ellentétben a későbbi felfogással...lehet, hogy egy producernek eszébe jutott, hogy:"fiúk öltözzetek így, meg úgy, hogy mások legyetek, mint az átlag, kitűnjetek kicsit" aztán csak ennyi volt.
A D.M. rajongók nem bántották sem önmagukat, sem mást..."semmi különös" nem volt a D.M. életérzés... AZONOS ZENEI STÍLUST KEDVELŐ EMBEREK csoportja volt. Hisz te is mit láttál? Ezek a lányok/fiúk így néznek ki, biztosan D.M. rajongók... ennyi.

De nem kell feltétlenül a zenei világból "életérzést" keresni...Miért a hippikkel mi a helyzet? Vagy az emosokkal? Vagy a hipszterekkel?
Nem kell beállítani valami különleges állatfajnak egy-egy együttes rajongótáborát...vannak ennél sokkal nagyobb őrültségek a világban, amelyek tényleg "károsak"...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 21. 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/6fZww44Dp3w Derrick:Egy rajongó halála...Majd nézd már meg Szami ezt a Derrick epizódot,ha még nem láttad...Sajnos nem az eredeti szinkronnal van feltéve a film,hidd el,engem is igencsak zavar ez a tény,de a TÉMA,A MONDANIVALÓ érdekében próbáld már meg mégiscsak végignézni...Benne van MINDEN ebben a filmben azon téma kapcsán,ami miatt én megvetek és lenézek MINDENFÉLE jellegű, a popsztárokért,színészekért,zenei együttesekért való rajongást...Mondjuk jó-jó...Ez a történet csak képzeletbeli történet, de a "rajongás" lélektana, és ISZONYATOS VESZÉLYEI tökéletesen vannak a filmben ábrázolva...És az a dolog,hogy az ilyesmi viselkedés SOHASEM EGY NORMÁLIS DOLOG...Mert valahol MINDIG beteges jelenség...És a gyenge,bizonytalan,befolyásolható,boldogtalan emberek sajátja...Látod,én ezért "harcolok" mindig a "rajongás" jelensége ellen, és ezért tartok mindig elmebetegnek minden, színészekért,popsztárokért,sportolókért rajongó kispi.át...Szóval annak azért örülök,hogy te mindig mentes voltál akkor az ilyesmi elmebajtol...Jobban is jártál ezzel...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 21. 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/6fZww44Dp3w Derrick:Egy rajongó halála...Majd nézd már meg Szami ezt a Derrick epizódot,ha még nem láttad...Sajnos nem az eredeti szinkronnal van feltéve a film,hidd el,engem is igencsak zavar ez a tény,de a TÉMA,A MONDANIVALÓ érdekében próbáld már meg mégiscsak végignézni...Benne van MINDEN ebben a filmben azon téma kapcsán,ami miatt én megvetek és lenézek MINDENFÉLE jellegű, a popsztárokért,színészekért,zenei együttesekért való rajongást...Mondjuk jó-jó...Ez a történet csak képzeletbeli történet, de a "rajongás" lélektana, és ISZONYATOS VESZÉLYEI tökéletesen vannak a filmben ábrázolva...És az a dolog,hogy az ilyesmi viselkedés SOHASEM EGY NORMÁLIS DOLOG...Mert valahol MINDIG beteges jelenség...És a gyenge,bizonytalan,befolyásolható,boldogtalan emberek sajátja...Látod,én ezért "harcolok" mindig a "rajongás" jelensége ellen, és ezért tartok mindig elmebetegnek minden, színészekért,popsztárokért,sportolókért rajongó kispi.át...Szóval annak azért örülök,hogy te mindig mentes voltál akkor az ilyesmi elmebajtol...Jobban is jártál ezzel...

Nem tudom, hogy láttam-e anno. majd ha megnézem kiderül. Meg fogom nézni, de anélkül is sejtem, hogy mire gondolsz... anélkül is igazat adok neked, tudom, hogy több okból nem egészséges a túlzott rajongás... főként a befolyásolhatóság miatt.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 21. 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/27eClHQxXls Roxette:Queen of Rain...Egy csodaszép szám az immár egykori Roxette-töl...

Nagyon jó zenét játszottak.
Sajnos az énekesnő most már egy másik, talán szebb világban énekel, egy felhőn csücsülve.
Szóljon akkor most egy vidámabb, számomra az egyik kedvenc daluk:
https://youtu.be/xCorJG9mubk
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 21. 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/yCC_b5WHLX0 Roxette:Listen to your Heart...És ez a szám nem tetszik neked? Nekem hajdanán ez is nagy kedvencem volt...Meghát igazábol még most is az...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 21. 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/yCC_b5WHLX0 Roxette:Listen to your Heart...És ez a szám nem tetszik neked? Nekem hajdanán ez is nagy kedvencem volt...Meghát igazábol még most is az...

De, ez is tetszett.
Sok számukat szerettem.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 21. 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na ugye...Sok jó száma volt régen a Roxett-nek is pl. aztán ugye mégse rajongtak értük megszállottan a hajdani kispi.ák...Ellentétben mondjuk a D.M.-al,amik viszont szerintem jóval gyengébb zenét játszottak mint a Roxette...Szóval gyanús nekem a dolog továbbra is,hogy ez a hajdani nagy D.M.mánia meg "életérzés" nem volt teljesen véletlen dolog a világban...Valakik jól megéltek ebböl, meg ügyesen gerjesztették a háttérböl...Nade mindegy...Most nekem lépnem kell mára...Szia.
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 21. 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na ugye...Sok jó száma volt régen a Roxett-nek is pl. aztán ugye mégse rajongtak értük megszállottan a hajdani kispi.ák...Ellentétben mondjuk a D.M.-al,amik viszont szerintem jóval gyengébb zenét játszottak mint a Roxette...Szóval gyanús nekem a dolog továbbra is,hogy ez a hajdani nagy D.M.mánia meg "életérzés" nem volt teljesen véletlen dolog a világban...Valakik jól megéltek ebböl, meg ügyesen gerjesztették a háttérböl...Nade mindegy...Most nekem lépnem kell mára...Szia.

Honnan tudod? Biztosan voltak a Roxette-nek is megszállott rajongói is...
Sokan rajongtak a Roxette-ért is az én ismerőseim közül is, meg a D.M.-ért is. Mind normális volt.

Egyébként nem tudom én sem, s te is csak találgatsz...és igazából nem is érdekel, pláne nem fogok olyanon vitázni amiről nem tudni semmi biztosat...

Régen, vagy 40 éve itthon is a Karthago koncerten meghalt egy fiú...sokáig hallgattak róla, eltitkolták azt is, mert a szocializmusban nem volt drogozás, nem voltak drogos fiatalok.Akkor most mi a helyzet?
Mindenki szent és tökéletes volt...ugye?

És mik folytak a KISZ táborokban meg a nyári gyakorlatokon, építőtáborokban a fiatalok közt? Hallottam egy s mást...szex, fűvel-fával...lerészegedés...ugyan hagyjuk már...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 21. 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De te most egész más dolgokat hoztál szóba...Eddig a popsztárokért(!!) való RAJONGÁS volt a témánk,és annak nevetségessége, és veszélyei...Erre te meg elkezdel itt beszélni nekem az ÉPÍTŐTÁBOROKROL(!!), meg a válogatás nélküli szexröl-drogozásrol...Ezek most hogy jönnek ide? Ha megnézed majd az álltalam fentebb fellinkelt Derrick epizódot,szerintem te is érteni fogod majd azt,amiröl beszélni szeretnék mindig...Hogy a popsztárok iránti rajongás az igazábol egy MESTERSÉGESEN GERJESZTETT ÜZLET...Amiböl sokan profitálnak...És ezek a figurák elsősorban nem a rajongó kispi.ák...Ők csak a KIHASZNÁLANDÓ BALEKOK a történetben...Csak figyeld meg ennek az egésznek a remek bemutatását a filmben...A Roxette rajongók azért NEM ALKOTTAK OLYAN KASZTOT SOSE, mint a D.M. imádó kistyúkok...Ez utóbbiak "külön világot" kreáltak ugye maguknak, a sajátos frizurák, öltözékek, "életérzés" bevetésével, míg a Roxette rajongók esetében ilyen dolgok nem álltak fenn...De ha szerinted ezek a furcsa különbségek csak holmi "véletlen" dolgok voltak,én nem vitatkozok veled ebben...Gondolj amit akarsz...Meg énis azt gondolok akkor amit akarok erröl az egészröl,aztán ennyi...Nade tényleg léptem mára...Szia.
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 22. 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
De te most egész más dolgokat hoztál szóba...Eddig a popsztárokért(!!) való RAJONGÁS volt a témánk,és annak nevetségessége, és veszélyei...Erre te meg elkezdel itt beszélni nekem az ÉPÍTŐTÁBOROKROL(!!), meg a válogatás nélküli szexröl-drogozásrol...Ezek most hogy jönnek ide? Ha megnézed majd az álltalam fentebb fellinkelt Derrick epizódot,szerintem te is érteni fogod majd azt,amiröl beszélni szeretnék mindig...Hogy a popsztárok iránti rajongás az igazábol egy MESTERSÉGESEN GERJESZTETT ÜZLET...Amiböl sokan profitálnak...És ezek a figurák elsősorban nem a rajongó kispi.ák...Ők csak a KIHASZNÁLANDÓ BALEKOK a történetben...Csak figyeld meg ennek az egésznek a remek bemutatását a filmben...A Roxette rajongók azért NEM ALKOTTAK OLYAN KASZTOT SOSE, mint a D.M. imádó kistyúkok...Ez utóbbiak "külön világot" kreáltak ugye maguknak, a sajátos frizurák, öltözékek, "életérzés" bevetésével, míg a Roxette rajongók esetében ilyen dolgok nem álltak fenn...De ha szerinted ezek a furcsa különbségek csak holmi "véletlen" dolgok voltak,én nem vitatkozok veled ebben...Gondolj amit akarsz...Meg énis azt gondolok akkor amit akarok erröl az egészröl,aztán ennyi...Nade tényleg léptem mára...Szia.

Ennyi.

A Karthago koncert mi volt?
Nem egy "pop(rock)rendezvény"?
Ha az a fiú nem rajongó, nincs ott, még esetleg most is élne...
Jómagam sosem mentem el egyetlen koncertre sem...semmilyenre...a csorda miatt. A legszerényebb koncerteken is olyan dolgok vannak, hogy csak na...kinek kell a tömegnyomor, a sok ordító részeg állat?

(Igen, aztán elkalandoztam, ez tény.)
Hogy miért? Mert eszembe jutott, hogy a Neoton mi volt?
Mesterségesen előállított zenekar...tudod te is. Azt, olyan zenét játszottak, amilyet írtak, hagyták, megengedtek nekik.
Nos, tőlük láttam egy a dalaikból ősszeollózott táncosokkal bemutatott "koncertfilmet", ami arról szólt, hogy valami nyári munkatáborban fiatalok összeismerkedtek, buliztak, mindenki mindenkivel kavart, oszt vége lett a nyárnak, viszlát...szuper, hogy ezt az "életérzést" hangoztatták - hangoztattatták - hogy bulizz, feküdj le mindenkivel, nem gond, egyszer élünk...mintha ez lenne mindenkinek a jó/kívánatos/követendő példa...nos ezért kalandoztam el.

Függetlenül attól, hogy mesterségesen gerjesztett-e vagy sem, MINDENKINEK A SAJÁT DÖNTÉSE, hogy őrült rajongó lesz-e, vagy sem, hogy elmegy-e egy koncertre, hogy követi-e az "életérzést" vagy sem.
Én sem verődtem semmi galerihez, vagy szektához, nem lettem alkoholista, de még a cigire, vagy a drogra sem szoktattak rá. Pedig ha valaki lelkileg gyenge volt, és bele lehetett volna emiatt rángatni valamibe, akkor az én voltam. Csakhogy eszem is volt, már 12-14 évesen is, hogy ne arra adjak, hogy mások mit mondanak, mibe akarnak belerángatni. Ha lesajnáltak, cikiztek, otthagytam a társaságot. Nem is kerestem, távol tartottam magam a rossz arcoktól. Szerettem a. D.M. zenéjét de nem csatlakoztam egy brancshoz sem.

Nem tudom, a Derrick ezen része miről szól, de megnézem, aztán folytatom...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 22. 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:

Ennyi.

A Karthago koncert mi volt?
Nem egy "pop(rock)rendezvény"?
Ha az a fiú nem rajongó, nincs ott, még esetleg most is élne...
Jómagam sosem mentem el egyetlen koncertre sem...semmilyenre...a csorda miatt. A legszerényebb koncerteken is olyan dolgok vannak, hogy csak na...kinek kell a tömegnyomor, a sok ordító részeg állat?

(Igen, aztán elkalandoztam, ez tény.)
Hogy miért? Mert eszembe jutott, hogy a Neoton mi volt?
Mesterségesen előállított zenekar...tudod te is. Azt, olyan zenét játszottak, amilyet írtak, hagyták, megengedtek nekik.
Nos, tőlük láttam egy a dalaikból ősszeollózott táncosokkal bemutatott "koncertfilmet", ami arról szólt, hogy valami nyári munkatáborban fiatalok összeismerkedtek, buliztak, mindenki mindenkivel kavart, oszt vége lett a nyárnak, viszlát...szuper, hogy ezt az "életérzést" hangoztatták - hangoztattatták - hogy bulizz, feküdj le mindenkivel, nem gond, egyszer élünk...mintha ez lenne mindenkinek a jó/kívánatos/követendő példa...nos ezért kalandoztam el.

Függetlenül attól, hogy mesterségesen gerjesztett-e vagy sem, MINDENKINEK A SAJÁT DÖNTÉSE, hogy őrült rajongó lesz-e, vagy sem, hogy elmegy-e egy koncertre, hogy követi-e az "életérzést" vagy sem.
Én sem verődtem semmi galerihez, vagy szektához, nem lettem alkoholista, de még a cigire, vagy a drogra sem szoktattak rá. Pedig ha valaki lelkileg gyenge volt, és bele lehetett volna emiatt rángatni valamibe, akkor az én voltam. Csakhogy eszem is volt, már 12-14 évesen is, hogy ne arra adjak, hogy mások mit mondanak, mibe akarnak belerángatni. Ha lesajnáltak, cikiztek, otthagytam a társaságot. Nem is kerestem, távol tartottam magam a rossz arcoktól. Szerettem a. D.M. zenéjét de nem csatlakoztam egy brancshoz sem.

Nem tudom, a Derrick ezen része miről szól, de megnézem, aztán folytatom...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Következő
38 / 42 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.