Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ember lelkében dal van... 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41, 42  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 22. 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
De te most egész más dolgokat hoztál szóba...Eddig a popsztárokért(!!) való RAJONGÁS volt a témánk,és annak nevetségessége, és veszélyei...Erre te meg elkezdel itt beszélni nekem az ÉPÍTŐTÁBOROKROL(!!), meg a válogatás nélküli szexröl-drogozásrol...Ezek most hogy jönnek ide? Ha megnézed majd az álltalam fentebb fellinkelt Derrick epizódot,szerintem te is érteni fogod majd azt,amiröl beszélni szeretnék mindig...Hogy a popsztárok iránti rajongás az igazábol egy MESTERSÉGESEN GERJESZTETT ÜZLET...Amiböl sokan profitálnak...És ezek a figurák elsősorban nem a rajongó kispi.ák...Ők csak a KIHASZNÁLANDÓ BALEKOK a történetben...Csak figyeld meg ennek az egésznek a remek bemutatását a filmben...A Roxette rajongók azért NEM ALKOTTAK OLYAN KASZTOT SOSE, mint a D.M. imádó kistyúkok...Ez utóbbiak "külön világot" kreáltak ugye maguknak, a sajátos frizurák, öltözékek, "életérzés" bevetésével, míg a Roxette rajongók esetében ilyen dolgok nem álltak fenn...De ha szerinted ezek a furcsa különbségek csak holmi "véletlen" dolgok voltak,én nem vitatkozok veled ebben...Gondolj amit akarsz...Meg énis azt gondolok akkor amit akarok erröl az egészröl,aztán ennyi...Nade tényleg léptem mára...Szia.

Ennyi.

A Karthago koncert mi volt?
Nem egy "pop(rock)rendezvény"?
Ha az a fiú nem rajongó, nincs ott, még esetleg most is élne...
Jómagam sosem mentem el egyetlen koncertre sem...semmilyenre...a csorda miatt. A legszerényebb koncerteken is olyan dolgok vannak, hogy csak na...kinek kell a tömegnyomor, a sok ordító részeg állat?

(Igen, aztán elkalandoztam, ez tény.)
Hogy miért? Mert eszembe jutott, hogy a Neoton mi volt?
Mesterségesen előállított zenekar...tudod te is. Azt, olyan zenét játszottak, amilyet írtak, hagyták, megengedtek nekik.
Nos, tőlük láttam egy a dalaikból ősszeollózott táncosokkal bemutatott "koncertfilmet", ami arról szólt, hogy valami nyári munkatáborban fiatalok összeismerkedtek, buliztak, mindenki mindenkivel kavart, oszt vége lett a nyárnak, viszlát...szuper, hogy ezt az "életérzést" hangoztatták - hangoztattatták - hogy bulizz, feküdj le mindenkivel, nem gond, egyszer élünk...mintha ez lenne mindenkinek a jó/kívánatos/követendő példa...nos ezért kalandoztam el.

Függetlenül attól, hogy mesterségesen gerjesztett-e vagy sem, MINDENKINEK A SAJÁT DÖNTÉSE, hogy őrült rajongó lesz-e, vagy sem, hogy elmegy-e egy koncertre, hogy követi-e az "életérzést" vagy sem.
Én sem verődtem semmi galerihez, vagy szektához, nem lettem alkoholista, de még a cigire, vagy a drogra sem szoktattak rá. Pedig ha valaki lelkileg gyenge volt, és bele lehetett volna emiatt rángatni valamibe, akkor az én voltam. Csakhogy eszem is volt, már 12-14 évesen is, hogy ne arra adjak, hogy mások mit mondanak, mibe akarnak belerángatni. Ha lesajnáltak, cikiztek, otthagytam a társaságot. Nem is kerestem, távol tartottam magam a rossz arcoktól. Szerettem a. D.M. zenéjét de nem csatlakoztam egy brancshoz sem.

Nem tudom, a Derrick ezen része miről szól, de megnézem, aztán folytatom...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 23. 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na látod...Az utolsó bekezdésedben van a lényeg...Hogy egy adott helyzetet hogy reagál le valaki...Van aki jól,és van aki NAGYON ROSSZUL...Nos...Én világ életemben megvetettem és lenéztem azokat az embereket, akik úgymond nem "tökéletesek", és akik rosszul reagálnak egy-egy adott kihívásra...Szóval engem sohasem érdekeltek olyasmi kfogások,hogy mondjuk valaki azért iszik meg azért drogozik,meg azért züllik meg hasonlók,mert " nem tudja feldolgozni a problémáit", vagy úgymond "nagy bánata" van...Én az ilyen "embereket" csak mélységesen lesajnálni tudom,de EMBERNEK tekinteni,nem...Mivel egy EMBER az pont azért EMBER(!!) szerintem és nem állat,hogy megoldást tudjon találni a problémáira,vagy legalábbis TÖREKEDJEN MINDIG A MEGOLDÁSRA!!! Az alkohol meg a drogkábulat az viszont csak egy SZÁNALMAS PÓTCSELEKVÉS, ami egy lépést sem visz előre sohasem a megoldás irányába! És ugyanez a jelenség bosszant engemet mindig a popsztárok,színészek,sportolók,meg az egyébb ilyesmi alakok iránti SZÉLSŐSÉGES RAJONGÁS tekintetében is...Merthát jó-jó...Az ilyesmi rajongók ugye BIZONYTALAN,MENTÁLISAN GYENGE,BÁTORTALAN,VALAHOVA,VALAKIHEZ TARTOZNI AKARÓ,MAGÁNÁL MÁSOKAT TÖBBRE TARTÓ illetők KIVÉTEL NÉLKÜL(!!),ez mondjuk tény és való, de ezekre a problémákra NEM A POPSZTÁROKÉRT VALÓ RAJONGÁS a megoldás,mivel ezek a popsztárok a valóságban szinte minden esetben pont ugyanolyan szánalmas, nagy rakás trágyák,mint amilyenek maguk a rajongók...(Úgyhogy az EZEKÉRT való rajongás NEM VISZ ELŐRE SOHA SENKIT SEM...Mibvel ez csak egy szirupos hazug illuziót,kábulatot ad,mint mondjuk az alkoholmámor...)EZT a dolgot is jól bemutatja a Derrick epizód...És bizony nagyon valósághűen...Szóval én EZEN DOLGOK MIATT gyűlölök MINDEN "poprajongót", és vetek meg teljes szívemböl...Mivel tökéletes bizonyítványt mutatnak az ilyen nyomorultak mindig a külvilágnak a rajongásuk tényével és azok kellékeivel, a saját SILÁNY,SZÁNALMAS MIVOLTUKROL...Remélem, mostmár érted akkor,hogy MIÉRT nem álltam szóba sohasem pl. D.M.-os lányokkal, meg hogy miért hajtottam el az egyik barátnőmet is rögtön a fenébe, amikor kiderült róla az,hogy nagy ""Bikini" rajongó...Az ilyen esetek láttán nálam rögtön megszólalt mindig az a bizonyos "vészcsengő"... Miszerint egy ilyen lány az bizony NAGYON MESSZE ÁLL az álltalam áhított " tökéletes nő" eszményképtöl...Úgyhogy a továbbiakban nemis érdemes vele foglalkozni...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 23. 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze lehet megkérdezni engemet is bármikor,hogy: "Ha te ennyire lenézed és megveted pl.a popsztárokért rajongókat,mivel szerinted az ilyenek nem" tökéletesek", akkor ezek szerint TE, tökéletesnek tartod magadat"? Nos...Az ilyen kérdésekre én azt szoktam válaszolni mindig,hogy:"Nem...Sajnos én sem vagyok tökéletes,nekem is vannak hibáim és gyenge pontjaim, de egyrészt az én hibáim NEM ENNYIRE PITIÁNER,INFANTILIS DOLGOK, másrészt pedig nekem az egész életem a "TÖKÉLETESEDÉS" utáni hajszában tellik"...Gondolom ezért is hagy teljesen hidegen az az szánalmas primitív "életcél", és életminta is, amit ez a mai világ nyújtani tud,vagy nyújtani akar a mai embereknek...Miszerint," fogyassz,zabálj,keress pénzt,egyél-igyál-aludjál,lopjál-csaljál-hazudjál te is mint mások, szórakozz,bulizz, aztán mással meg ne is foglalkozz,meg másra ne is akarjál törekedni,mivel EZ,MEG ENNYI egy ember életének az értelme,meg a létezésének a célja"...Úgyhogy én személy szerint úgy vagyok a dolgokkal,hogy egy ILYEN mentalitásu világ menjen a fenébe,meg az anyukája vasporos hátsójába...Mivel az ilyen "élet" engem nem érdekel...És sehogyse tud lelkesíteni...Aki meg emiatt bolondnak meg önteltnek,nagyképünek meg másokat lenézőnek tart, akkor az nézzen csak nyugodtan annak...Meg gondoljon rólam azt,amit akar...Válljék egészségére az illetőnek...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 23. 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, akkor most egyetértünk.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 23. 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örülök akkor annak,hogy végre kezded érteni azt,hogy miröl is akarok mindig beszélni,meg hogy miért gyűlölöm pl. a "popsztárokért rajongókat"... Meg miért vetem meg őket...A fellinkelt Derrick epizódot megnézted már?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 23. 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Örülök akkor annak,hogy végre kezded érteni azt,hogy miröl is akarok mindig beszélni,meg hogy miért gyűlölöm pl. a "popsztárokért rajongókat"... Meg miért vetem meg őket...A fellinkelt Derrick epizódot megnézted már?

Nézd, bennem fel sem merült ilyen, nem is foglalkoztam azzal, hogy mivel jár egy "rajongás", mert én magam sosem voltam ilyen, nekem természetes volt, hogy teljesen távol tartom magam ezektől.
Az én popsztárok/szinészek iránti rajongásom mindig csak annyiban nyilvánult meg, hogy előszeretettel hallgattam azokat a zenéket, néztem azokat a filmeket, amiket szerettem.
Most, hogy írtál erről, jöttem rá, hogy hasonlóan gondolkozunk, csak én nem foglalkozom másokkal, csak azzal, hogy én nem vagyok elvakult rajongó, s tudtam, hogy miért nem.

Tehát én akárhányszor mondtam neked, hogy ezt vagy azt a zenekart, vagy zenészt, vagy színészt szeretem, remélem, hogy amögött sosem elvakult rajongást gondoltál...mint pl a D.M.-nál is. Sosem jártam feketében, vagy sosem volt rövid hajam AZÉRT, mert szerettem a D.M. zenéjét is.
Úgy vélem te egy ilyen tévhitben élsz velem kapcsolatban, s ha ez valóban így van, akkor ezt a tévhitedet szeretném eloszlatni.

Azt is mindig tudtam, hogy SEMMIRE SEM MEGOLDÁS az alkohol és a drog.
Ennyi.

Nem, a filmig sajnos még nem jutottam el, de majd írom, ha megnéztem...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 23. 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendben...Ha sikerül megnézned majd a Derrick epizódot,akkor majd írd meg a meglátásaidat róla...Viszont nekem most lépnem kell mára...Majd jövök valamikor még...Szia.
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 07. 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/fCd0oRvJcCU The Twins:Time Will Tell... Egy klasszikus, régi szám a Twinstöl...Hű de nagy kedvencem volt ez hajdanában...Igaz,még most is az...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 09. 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/fCd0oRvJcCU The Twins:Time Will Tell... Egy klasszikus, régi szám a Twinstöl...Hű de nagy kedvencem volt ez hajdanában...Igaz,még most is az...

Érdekes, sosem hallottam még ezt a számot...pedig szeretem az effajta zenét.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 09. 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/tU2uvtHUzbg Szilveszteri "Szuperbola" 1987...Ugye nem azt akarod mondani Szami,hogy pl.87 szilveszter estéjén nem láttad annó a "Szuperbolát"? Figyeld csak meg az első percek zenei aláfestését! Ott is hallhatod pedig a fenti számot...Olyan 87-88-ban pont úgy folyt még a csapbol is ez a szám, mint mondjuk 90-91-ben a D.M. zenék...Nem tudom,hogy hogy nem hallottad eddig még sehol sem...Ez a " Twins" formáció nagyon menő zenekar volt ám a 80-as években...Rengeteg remek számmal...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 10. 07:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/tU2uvtHUzbg Szilveszteri "Szuperbola" 1987...Ugye nem azt akarod mondani Szami,hogy pl.87 szilveszter estéjén nem láttad annó a "Szuperbolát"? Figyeld csak meg az első percek zenei aláfestését! Ott is hallhatod pedig a fenti számot...Olyan 87-88-ban pont úgy folyt még a csapbol is ez a szám, mint mondjuk 90-91-ben a D.M. zenék...Nem tudom,hogy hogy nem hallottad eddig még sehol sem...Ez a " Twins" formáció nagyon menő zenekar volt ám a 80-as években...Rengeteg remek számmal...

Hogy emlékeznék én arra, hogy láttam-e, és hogyha láttam is, az nem jelenti azt, hogy 32 év múlva emlékszem még egy politikai kabaré műsorra, amit 12 évesen láttam. (Mellesleg te kb 19-20 voltál, ha jól tudom, nyilván több mindenre emlékszel már csak emiatt is. Meg téged mindig érdekelt a politika, egy kislány pedig nemigen nyitott a témára...ment a tv, láttam belőle valamit...nem hozott lázba...)
Nagy valószínűséggel láttam akkor is azt (ezt) a Szuperbolát is, mint ahogy a Parabola c. műsorokat is sokszor vagy mindig. Arra is emlékszem, hogy nem nagyon szerettem Árkus Józsefet (?) és magát a műsort sem igazán szerettem és értettem. Szerinted, hány tizenegy néhány éves kislány szereti a politikai kabarékat?
No ugye...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 10. 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor milyen műsorokat szerettél nézni 12 évesen? Én mondjuk kedveltem a "Parabolát", és annak szilveszteri különkiadásait is...És Árkus személyét is nagyon kedveltem...Bár mondjuk azóta állítólag kiderült róla,hogy állambiztonsági besúgó is volt, nemcsak humorista, de a szememben ez csak egy kicsit ront a megítélésén, mivel nekem nagyon bejött mindig a nevezett illető kedves,csendes,mosolygós humora...Csak tedd Árkus produkcióit a többi harsány,hangoskodó ripacs produktuma mellé...Ilyen Fábryk, meg Sas Józsefek mellé...Szóval engem nagyon megrendített annó,amikor megtudtam azt,hogy többet nem lesz látható Árkus a képernyőn...Mivel befejezte a földi pályafutását...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 12. 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hm...érdekes.

(Megtekinthető a klipp is...)

Titusz, kíváncsi vagyok a véleményedre, utána mondom a sajátom...

Teljesen kopaszra vágatta hosszú haját új klipjében a magyar énekesnő

Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 12. 13:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elolvastam a cikket,megnéztem a klippet...Éshát arra jutottam,hogy bár az énekesnő szándéka kétségkívül pozitív üzenettel bír,nade azért teljesen nem kellett volna levágatnia a haját...Lehet,hogy hasznosabb lett volna a "jut is marad is" elv,nem? Amúgy én eddig nem hallottam még sose erröl az illetőröl,meg a formációjárol se...Te hallottál már róluk? Így akkor miközben a klippet hallgattam,a biztonság kedvéért néhányszor újra beleolvastam időnként a cikkbe, hogy jól láttam-e a dolgot, miszerint ezek eredetileg MAGYAROK...Igazábol még most se nagyon tudom elhinni ezt a dolgot...Annyira ANGOLUL ment az ének...MAGYAR létükre...Dehát ugye én már nemis fogom tudni felvenni sose ennek a mai világnak a ritmusát,meg a mentalitását...Miszerint valaki MAGYARKÉNT, ANGOLUL énekel a dalában...Hogy valaki s..get csináljon a szájábol pusztán a PÉNZÉRT?(Vagy a még több pénzért...) Hiába na...Az ilyesmit sose fogom tudni megérteni...Mivel teljesen reménytelen eset vagyok e téren...(Meg ugye egy elmaradott őskövület...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 12. 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Elolvastam a cikket,megnéztem a klippet...Éshát arra jutottam,hogy bár az énekesnő szándéka kétségkívül pozitív üzenettel bír,nade azért teljesen nem kellett volna levágatnia a haját...Lehet,hogy hasznosabb lett volna a "jut is marad is" elv,nem? Amúgy én eddig nem hallottam még sose erröl az illetőröl,meg a formációjárol se...Te hallottál már róluk? Így akkor miközben a klippet hallgattam,a biztonság kedvéért néhányszor újra beleolvastam időnként a cikkbe, hogy jól láttam-e a dolgot, miszerint ezek eredetileg MAGYAROK...Igazábol még most se nagyon tudom elhinni ezt a dolgot...Annyira ANGOLUL ment az ének...MAGYAR létükre...Dehát ugye én már nemis fogom tudni felvenni sose ennek a mai világak a ritmusát,meg a mentalitását...Miszerint valaki MAGYARKÉNT, ANGOLUL énekel a dalában...Hogy valaki s..get csináljon a szájábol pusztán a PÉNZÉRT?(Vagy a még több pénzért...) Hiába na...Az ilyesmit sose fogom tudni megérteni...Mivel teljesen reménytelen eset vagyok e téren...(Meg ugye egy elmaradott őskövület...)

Csak úgy elém ugrott ez a cikk.
Én sem ismertem sem ezt a nőt, sem a formációt.
Nem tetszik a hölgy, mert tetoválása van, s én azzal alapból nem tudok azonosulni, ha valaki azzal érzi szépnek magát.
Díjazom viszont az üzenetet és a cselekedetet.

Másodsorban üzenem neked ezzel azt (is), hogy lehet valaki olyan kinézetű, aki nem tetszik nekünk, de ettől függetlenül nem szabad elítélni, mint embert, nem lehet senkit sem leírni a kinézete miatt.

Igen, valóban magyar formáció, de nem ők az egyetlenek, akik magyar létükre angolul készítik el és adják elő a dalaikat. Ezt én sem értem, hogy miért van, de ebben én is elmaradott őskövület vagyok.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41, 42  Következő
39 / 42 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.