Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ember lelkében dal van... 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44, 45  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 11. 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/rgEKLYDsGNE The Bangles Something That You Said...Hm...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 25. 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/kZcyRLtwUVY Scott McKenzie:San Francisco...Itt van egy csodaszép dal az egykori amerikai "hippivilág" idejéböl...(Azt hiszem,1970-böl...) Hát igen...Ebben a dalban benne van az egész akkori hippi életérzés hangulata...Pedighát én akkoriban még igencsak pici gyerek voltam ám, és nemis Amerikában éltem...De mégis teljesen át tudom érezni az akkori idők hangulatát...Pedig még angolul sem értek...Csodálatosan szép ez az örök, klasszikus dal...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 11. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/Mof-VVjfqCI Bikini:Lóhere...Ez a szám is de nagy kedvencem volt hajdanában...Akárcsak ma...A mondanivalója ugyanis valszeg igaz lesz minden korban...És minden rendszerben...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 12. 06:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/Mof-VVjfqCI Bikini:Lóhere...Ez a szám is de nagy kedvencem volt hajdanában...Akárcsak ma...A mondanivalója ugyanis valszeg igaz lesz minden korban...És minden rendszerben...

Mindig is szerettem a Bikini zenéjét, - minden számuknak súlyos mondanivalója van, és zeneileg, dallamilag is ott van - de tudván, hogy milyen véleménnyel vagy D.Nagy Lajosról, gondoltam akkor nem emlegetem őt fel, nem igazán hoztam fel témának. Smile
(Ne kombináld túl kérlek, bátyám sokat hallgatta és szerette a zenéjüket, azáltal ismertem meg én is. Bátyám nélkül azt hiszem túl súlyos és érthetetlen lett volna számomra akkor még a dalaik többségének a mondanivalója...)
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 12. 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...A végén még kiderül az is itt szép lassan,hogy rengeteget voltál régen Bikini koncerten, éshát titokban halálosan szerelmes is voltál a D.Nagyba...Csak ezt eddig nem merted elmondani...(Na jó...Csak vicceltem az előbb...Vagy tényleg így álltak a dolgok? 30 évek elteltével végülis már felesleges titkolni bármit is...Szóval nyugodtan lehetel akár teljesen őszinte is...Nos?)Amúgy ne értsd félre a dolgot...Semmi bajom nincs igazábol a Lajossal, nemis igen volt soha,akivel nekem bajom volt mindig, azok a hülye kislibák voltak...Akik minden koncert után ott lihegtek állítólag körülötte, (Biztosra azért nem mondhatom a dolgot, mivel én ugye mindezt nem láttam a saját szememmel, csak hallottam ilyen híreket felőle...) és benne voltak úgymond minden jóban...Na...Én igazábol EZEKET a lotyókat utáltam,meg vetettem meg mindigis,nem pedig a Lajost...Ő csak elvette (Ha vette...) azt, amivel megkínálták úgymond...Ugyanis ahogy mondani szokás, hogyha egy elmebeteg bemászik az oroszlán ketrecébe és az oroszlán felfalja az ilyen hülyét,akkor ugye nem az oroszlán mindebben a hibás...Hanem a hülye...Szóval mondom mégegyszer:Önmagában nézve semmi bajom nem volt sose a Lajossal...Viszont MINDEN kistyúkkal nagyon-nagyon óvatos (Esetleg egyenesen elutasító...) voltam, aki bevallotta azt hajdanán, hogy kedveli a Bikini zenéjét...Amelyik meg még azt is bevallotta,hogy szokása volt B.koncertekre is eljárni, akkor az olyan kishölgy ugye ment is egyböl a lapátra...Úgy ahogy volt...Nem azért mert utáltam a Bikini zenéjét,hanem azért,mert nem akartam a legminimálisabb kockázatot se felvállalni azon ügy kapcsán,hogy esetleg a Lajos nyomdokaiba legyek kénytelen belefeküdni bármikor is ...Így már érted akkor ugye a dolgok pontos lényegét?
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 12. 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A bátyád hogyan,és mi módon segített értelmezni a B. számok mélyrétegü mondanivalóit? Erröl írjál már egy kicsit bővebben is...Persze,csak ha lesz hozzá kedved...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 13. 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...A végén még kiderül az is itt szép lassan,hogy rengeteget voltál régen Bikini koncerten, éshát titokban halálosan szerelmes is voltál a D.Nagyba...Csak ezt eddig nem merted elmondani...(Na jó...Csak vicceltem az előbb...Vagy tényleg így álltak a dolgok? 30 évek elteltével végülis már felesleges titkolni bármit is...Szóval nyugodtan lehetel akár teljesen őszinte is...Nos?)Amúgy ne értsd félre a dolgot...Semmi bajom nincs igazábol a Lajossal, nemis igen volt soha,akivel nekem bajom volt mindig, azok a hülye kislibák voltak...Akik minden koncert után ott lihegtek állítólag körülötte, (Biztosra azért nem mondhatom a dolgot, mivel én ugye mindezt nem láttam a saját szememmel, csak hallottam ilyen híreket felőle...) és benne voltak úgymond minden jóban...Na...Én igazábol EZEKET a lotyókat utáltam,meg vetettem meg mindigis,nem pedig a Lajost...Ő csak elvette (Ha vette...) azt, amivel megkínálták úgymond...Ugyanis ahogy mondani szokás, hogyha egy elmebeteg bemászik az oroszlán ketrecébe és az oroszlán felfalja az ilyen hülyét,akkor ugye nem az oroszlán mindebben a hibás...Hanem a hülye...Szóval mondom mégegyszer:Önmagában nézve semmi bajom nem volt sose a Lajossal...Viszont MINDEN kistyúkkal nagyon-nagyon óvatos (Esetleg egyenesen elutasító...) voltam, aki bevallotta azt hajdanán, hogy kedveli a Bikini zenéjét...Amelyik meg még azt is bevallotta,hogy szokása volt B.koncertekre is eljárni, akkor az olyan kishölgy ugye ment is egyböl a lapátra...Úgy ahogy volt...Nem azért mert utáltam a Bikini zenéjét,hanem azért,mert nem akartam a legminimálisabb kockázatot se felvállalni azon ügy kapcsán,hogy esetleg a Lajos nyomdokaiba legyek kénytelen belefeküdni bármikor is ...Így már érted akkor ugye a dolgok pontos lényegét?

Ettől tartottam.
Ezért nem linkeltem a Bikinitől zenét, mert sejtettem, hogy megint ide fogsz kilyukadni...hogy nem volt-e MÉGIS kapcsolatom D.Nagy Lajossal?
Na jó, akkor elmondom neked 51*-re is, bár legalább 50* elmondtam, hogy nem, soha semmi közöm nem volt D.Nagy Lajoshoz, sem semmilyen sztárhoz, mert nem az én stílusom!!! Még ha tetszettek is, (pl. Lányi Lala) akkor is tisztában voltam vele, hogy csak egy menetet akarnának, arra pedig én sosem voltam kapható. De ezt is mondtam már sokszor. És igen, értem én, hogy ezeket a nőket ítéled el, megsúgom: én is. És én nem viselkedtem soha úgy, mint azok a csajok, akik elalélnak egy sztártól, akik azt lesik, várják, hogy hogy jussanak be az ágyába. Ezt a Derrick film kapcsán is tisztáztuk. Emlékszel igaz?
Mondod, hogy csak viccelsz...vagy mégsem? El is hittem, ameddig nem olvastam tovább a soraidat, amikor is azt olvasom, hogy azzal nyaggatsz, hogy valljam be, ha úgy volt. Miért? Nem hiszed el, hogy igazat mondok?
Igen, igaz, mit számítana az ma már, ha lefeküdtem volna az egész Bikini együttessel, meg az Első Emelettel, meg az Eddá-val, meg a jó ég tudja, szerinted még kikkel. Nem volt így, de ha így lenne, elmondtam volna. Mert ÉN nem hazudtam neked soha. Szomorú, ha ez a tapasztalatod másokkal, hogy hazudoztak, egyszer ezt mondták, másszor mást, de én nem az a típus vagyok.Bizalmatlan vagy. Ok nélkül. Pedig bízhatnál már bennem ennyi idő után. Ne aggódj, ismerek rajtad kívül is ilyen embereket, megszoktam ezt a stílust, s tudom, hogy akármit teszek is, te is ilyen vagy, csak épp fogalmam sincs, hogy miért csináljátok ezt, mikor soha semmi okot nem adtam arra, hogy így viselkedjetek. Gondold ezt végig, s szeretnélek megkérni, hogy VÉGLEGESEN töröld a gondolataidból azt a teljes képtelenséget, hogy bármiféle szexuális kapcsolat lett volna köztem és D.Nagy Lajos között. Mert nem volt. Rendben?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 13. 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A bátyád hogyan,és mi módon segített értelmezni a B. számok mélyrétegü mondanivalóit? Erröl írjál már egy kicsit bővebben is...Persze,csak ha lesz hozzá kedved...

Nem, soha nem voltam Bikini koncerten sem. Eszemben sem volt. Soha, egyetlen koncertért sem fizettem, nem is lennék hajlandó egyetlen "sztár" kedvéért sem. Amikor a majálison zenéltek valami kis hevenyészett színpadon, ingyen, megnéztem, meghallgattam őket, majd mentem tovább. Talán kicsit lenyugtatja az iménti vehemenciádat az is, ha azt mondom, hogy nem nekem, hanem bátyámnak volt a Bikini az egyik kedvenc együttese, én nem vagyok/voltam sosem Bikini rajongó, csak sokfajta zenei stílust kedvelek, s köztük van a Bikini is. Mint említettem már ezelőtt is.

Megvolt otthon bátyámnak sok (az összes?) lemezük, s gyakran hallgatta. Eleinte nekem háttérzene volt csak, nem zavart, tetszett a zene, a dallam, az énekes hangja. Az albumborítón láttam, hogy néznek ki, de egy percig sem izgatta egyikük sem a fantáziámat. Sőt, Lajos frizurája szerintem mindig is tök gáz volt.
Bátyám engem - talán a nagy korkülönbség is - mindig tanított. S egyszercsak megkérdezte, hogy "értem is" azt, hogy mit énekelnek? Bevallottam, hogy nem mindig. Akkor már kezdtem kapiskálni a mögöttes tartalom jelentését, de nem (mindig) ismertem fel. S akkor a bátyám el kezdett mesélni...hogy hogy kell értelmezni az átvitt jelentésű sorokat, hogy mi a politika, az aktuálpolitika kritizálása hogy és miben nyilvánul meg...persze úgy sem értettem meg mindent teljesen...de ez egy politikamentes fórum, úgyhogy nem részletezem.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 14. 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Neoton família- Don Quijote
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 14. 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Hát mi bajod volt a Lajos frizurájával? Erröl írjál már egy kicsit bővebben...Amúgy fentebb tényleg csak vicceltem...Igazábol nem kételkedek abban,hogy nem jártál sose Bikini koncerten hajdanán...Úgyhogy akkor szerintem maradhatunk nyugodtan ebben, felesleges tovább ragozni a témát... Viszont most leírom akkor azt,hogy MIÉRT voltam annyira érzékeny a "sztárokkal" cicázgató,meg k.rválkodó lányokkal kapcsolatosan...Nem komplexusok,hanem "hideg számítás" okán nem kedveltem az ilyesmi témában "gyanús" lányokat...Most csak képzelj el egy jelenetet...Adott egy hölgyike, akit mondjuk megizélt a D.Nagy (Vagy a Kiki, vagy bárki más...) az egyik koncert után...Nos...Tegyük fel azt,hogy nem csináltam volna az ilyesmiböl problémát, elnéztem volna a dolgot,vagy legalábbis nem emlegettem volna fel, úgyhogy aztán ilyesmi kalandok után elvettem volna feleségül az adott p.csát...Aztán teltek volna ugye az évek,lettek volna már gyerekek is, szép boldog házasélet meg miegymás,aztán meg ahányszor csak ment volna a rádióban valami Bikini szám,vagy mutattak volna egy interjút-műsort a Lajossal a tévében, meg stb,stb, az én "egyetlen,szerelmetes kis feleségemnek" meg ugye annyiszor ragyogott volna fel a szeme, vagy lett volna egy kicsit meghatódott az arca...(Minő véletlen folytán...)Még esetleg ki is ütközött volna rajta egyfajta nosztalgiaérzés, meg némi "női büszkeség" is...(Nézzétek csak gyerekek...Ez a bácsi annak idején összejött az anyátoknak az egyik koncert után...Hű...A bácsi nem csak énekelni tudott vadítóan,hanem még mást is csinálni...Én már csak tudom...De csitt! Apátoknak nehogy mondjátok...) Hát hiányzott volna ez nekem? Én nem az az alkat vagyok,aki az ilyesmi szitukat könnyedén tudta volna venni...Vagy el tudtam volna viselni...Annál én jóval büszkébb voltam...És alfább mentalitásu...Szóval emiatt igyekeztem távol tartani magamat MINDEN olyan lánytol,akit hírbe lehetett volna hozni BÁRMELY " híres közszereplővel"... Olyannal,akit esetleg lehetett volna később hallani a rádióban,vagy látni a tévében...Érted akkor már a viselkedésem logikáját? Az én esetleges furcsa viselkedéseimben MINDIG volt logika...És van ma is...Csak mások nem értették sose...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 14. 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval a nőkkel vigyázni kell mindig...Ezzel én mindigis tisztában voltam...Nade leírok akkor most egy magammal kapcsolatos esetet, ami megtörtént dolog volt pár évvel ezelőtt...Az egyik lányom elment tanulni egy messze lévő iskolába...Aztán amikor először jött haza onnan, az első dolga az volt,hogy megkérdezte tőlem azt,hogy ismerek-e egy X.Y. nevü nőt? Mire én kissé csodálkozva: "Ismerek ilyen nevű nőt...Annak idején nagyon szerelmes volt belém... De miért kérded"? Mire a lányom:" Csak azért kérdeztem,mert a beiratkozáskor félrehívott az igazgatónő,és megkérdezte,hogy az apámat nem-e X.Y.-nak hívják? Mire mondtam neki,hogy de igen...Annak hívják...Erre a nő csak nézett,csak nézett,aztán azt mondta:Mindjárt gondoltam...Nagyon hasonlítol az apádra...Hát...Úgy nézz rám,hogy egy hajszálon múlt csak,hogy nem én lettem az anyád"...(És mindezt ugye a nejem is végighallgatta, de nem szólt semmit...)Szóval ilyenek ezek a nők...Vigyázni kell velük mindig...(Amúgy a lányomnak csak a javára vált ez az egykori ismerettség,ugyanis onnantol kezdve az igazgatónő kedvenc diákja lett,és szinte barátnői viszonyba is kerültek, és sokat mesélt a nő a lányomnak a régi időkröl...Úgyhogy nemsokára már csak úgy emlegette itthon a nevezett hölgyet kissé viccesen a lányom,hogy "a második anyám"...Nem semmi volt ez az eset...Szóval mondanám mégegyszer:A nőket ismerni kell mindig... ) Úgyhogy ez az eset is jól mutatja azt,hogy a " NŐI BÜSZKESÉG" minő dolgokra képes...Most csak képzeljünk el akkor egy olyan esetet is,hogy mondjuk a D.Nagy valami egykori koncertes kisribanca lett volna idővel a feleségem, aztánmeg amikor mutattak volna valami Bikini koncertet a tévében, odasúgta volna mondjuk a fiam,vagy a lányom fülébe nagy büszkén:"Látod azt a bácsit,aki ott énekel? Kis szerencsével lehetett volna az apád is"...Szóval nem-nem...Olyasmi lányok akik Bikini koncertekre jártak hajdanán, nálam labdába sem rúghattak soha...Úgy voltam ugyanis a dolgokkal,hogy JOBB MINDIG A BIZTONSÁG!
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 14. 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megmosolyogtató a sztori...
flower
De értem, persze, és megértem.
A fordítottját is.
Simán.
Van férfi, akinek még csak az sem kell, hogy ismert ember legyen az illető, akivel előtte volt a hölgy, akit nejéül tervez választani, egyszerűen szóba sem áll olyan nővel aki volt már valakivel, mert nem tudná elviselni, (a büszkesége,az egója?) hogy egyáltalán volt már olyan férfi aki őelőtte "járt már ott"...érted ugye?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 14. 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen...A férfiakat is ismerni kell ugye...Sokan nem szeretnek egy nőnél "sokadikak" lenni...Éshát igen...Én sem szeretek sokadik lenni...Viszont azért igyekeztem mindig rugalmas is lenni valamennyire...Szóval nekem az volt mindigis az elvem,hogy AMÍG NEM ISMERT ÉS NEM LÁTOTT MÉG ADDIG SEHOL SEM AZ ADOTT HÖLGY, és nem volt könnyűvérű ribi se, addig nem zavart az,ha volt a hölgynek esetleg 1-2-3-4 addigi partnere, DE NEM TÖBB, viszont amennyiben az adott hölgy már látott valahol,vagy már ismert,és EZUTÁN(!!) volt akárcsak egy partnere is,onnantol kezdve engem az ilyen hölgy már nem tudott többé érdekelni...Sőt...Már ha csak viháncolni-kacarászni is láttam az ilyen hölgyet más palikkal, onnantol már megintcsak nem édekelt többé az adott hölgy...Szóval egyszerre volam mindig elnéző is,meg írtó merev is ezen a téren...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 14. 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade még mindig nem derült ki az ,hogy mi bajod volt a D.Nagy egykori frizurájával...Minek volt ciki szerinted?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 15. 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade még mindig nem derült ki az ,hogy mi bajod volt a D.Nagy egykori frizurájával...Minek volt ciki szerinted?

Hát, nekem nem tetszett.
Egyik frizuráját sem találtam igazán férfiasnak.

Ez az a kép, ahol még azt mondom jó a haja.

Illetve kb. így nézett ki, amikor találkoztam vele, erre a hajra is azt mondom, hogy nem tetszik, de szo-szo, elmegy neki...

Bikini - Szeretlek

Ha tetszett is benne valami, az biztos, hogy sohasem a haja volt...de ami vonzó volt benne, az így a fényképeken, meg a videókon nem látszik, ott nem jön át, akárhogy is figyelem most róla a régi képeket, meg videókat. Azt csak ott, akkor láttam, amikor személyesen találkoztunk és közvetlen közelről a szemébe néztem. Nem láttam még olyan szemeket, mint az övé (volt).
(De ne aggódj - mint mondtam már sokszor - ennek ellenére sem történt semmi köztünk)

Most meg már ugye...hagyjuk is...nagyon megöregedett mára, a szeméből is eltűnt minden tűz:

Bikini-D. Nagy Lajos - 2019
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44, 45  Következő
42 / 45 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.