Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ember lelkében dal van... 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 15. 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ennyire megragadott akkor régen a Lajos szemeiben égő tűz? Hát...Akkor valóban lehetett a szemeinek valami varázsa élőben, mivel így képekröl-videókrol nekem sem jön át valahogy semmi sem mindebböl...Élőben meg ugye sohasem találkoztam vele...Viszont azt nemértem,hogy akkor mondjuk bennem mi "elbűvölőt" találtál pl. az Örsön? Amikor én a Lajosnak pont az ellentéte voltam mindigis,meg vagyok? A Lajos szemeiben ugye akkor valami megmagyarázhatatlan tűz égett,amibe "bele lehetett veszni"... És akkor az enyéimben mi égett?? Még jó,hogy nekem különös neveztességem mindig,hogy olyan hideg,hátborzongatóan félelmetes,üres, és kegyetlen kisugárzásu mindig a tekintetem, hogy a filmbeli ""Jockey" alakítása egy kedves,barátságos, melegszívű őzike angyali pillantása lehetne mindig az enyém mellett...Meg ugye úgy vélted a dolgot,hogy amikor rádnéztem pl.az Örsön,akkor úgy keresztül néztem rajtad mint az ablaküvegen...(Holott valójában nem így állt a dolog,de nekem sajnos mindig ilyen volt a tekintetem...Akár tetszett nekem valaki,akár nem...) Most akkor hogy van ez a dolog? Egyszerre vonzott a lobogó tűz is,meg a fagyos jég is,vagy mi?
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 15. 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És akkor még ehhez jön ugye a netes "kisugárzás" dolga is, amit sehogyse értek...Az hogy lehet,hogy a Lajosnak élőben van valami megmagyarázhatatlan kisugárzása,ami a képeken,neten nem jön át soha? Ez hogy lehet szerinted? Nekem valahogy furcsán hangzik ez az egész...És én eddig úgy voltam a dolgokkal,hogy most valakinek vagy van kisugárzása,vagy nincs...Ezek szerint akkor mégse így áll a dolog? De akkor meg hogy lehet az,hogy pl. az én állítólagosan "félelemetesen delejes kisugárzásom" ( Az elmúlt kb.15 éves netes pályafutásom során rengeteg netröl megismert hölgy írta már azt nekem ismeretlenül is,,hogy valami "ellenállhatatlan és borzongató erő" sugárzik MINDIG akárcsak a legártatlanabb verbális jellegü (!!) hsz-eimböl is...És szabályosan szexuális örvénybe kerülnek az érzékeik elég gyakran már csak attol,hogy így,ismeretlenül is a hsz-eimet olvassák bármely netes felületen...) át tud menni még az internetvonal másik oldalára is? Csak a puszta szavak álltal? A Lajos kisugárzása meg nem tud? Furcsa azért ebbe is belegondolni akkor...Dehát ha azt mondod,hogy élőben volt kisugárzása,ami így, a neten keresztül nem érzékelhető,akkor kénytelen vagyok hinni neked...Mivel te találkoztál vele élőben is,nem én...De akkoris kicsit furcsa ez a dolog nekem...Nade ez van akkor...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 15. 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy lehet, hogy lehet...
Egy szóval sem mondtam, hogy a Lajosnak meleg tüzes tekintete volt. Igaz, hogy említettem a "tüzet" a tekintetéből, de azt én nem úgy értettem, ahogy Te most értetted.
Neki világító zöld szeme van (volt) tele élettel, és - nem tudom máshogy mondani - hideg szikrákat szórt...talán te is tudod, mint a smaragd...az is hidegzöld. És magával ragadó. A képeken, videókon viszont ez nem látszik, nem jön át "ez a tűz"...érted? Ahhoz képest, ahogy élőben láttam. Emlékszem, az volt az első gondolatom, hogy:"Jé, milyen érdekes világító zöld szeme van, ezt eddig nem is láttam!" (az újságban lévő képeken, albumborítókon, esetleges videoklippekben - net ugye akkor még nem volt.) És most is csak egyetlenegy képet találtam, ahol egyáltalán - nagy nagyításnál - legalább annyi látszik, hogy zöld színű szeme van (és nem kék vagy szürke).
Ez az a kép:

A másik: nem tudom, hogy más nőknek mi jött át a veled való netes levelezés során, de mivel a D.Nagy Lajossal nem levelezgettem fórumokon, nem tudom, hogy mi jött volna át akkor a személyiségéből, ha nem látom, csak levelezünk.
Vagyis a két dolog nem összehasonlítható. Őt láttam, de nem beszélgettem vele semmiről, (kértem egy autogrammot, ennyi) veled meg beszélgetek sokmindenről, de nem látlak. Ég és Föld tehát a két dolog.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 15. 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Lehet,hogy igazad van abban,hogy ég és föld a Lajossal való egykori találkozásod,meg a velem való itteni kommunikációd...Viszont nekem minden nagyításon kékszeműnek látszik az a fazon...A te gépeden zöld a szeme? Ha igen,akkor lehet,hogy valami gond van a színbeállítással a táblagépemen...Amúgy ugye tudod,hogy ügyesen átlépted a kérdésemet,hogy BENNEM mi fogott meg hajdanában?Mert azt tudom,hogy szinte minden velem találkozó, velem összefutó lányt,hölgyet "megfogtam" valamivel, sokszor elis mondták aztán,hogy mivel,de nekem valahogy hihetetlen volt sokszor mégis ez a dolog...A te verziód akkor mi volt? Mert mondjuk jó-jó...Helyes külső,magabiztos testtartás, hihetetlen erejü kisugárzás,határozott,erőtöl duzzadó mozgás meg miegymás, nade az a jellegzetesen üres, hideg, autistákra jellemző tekintet,meg az az állandóan unott, mosolytalan, egykedvü arckifejezésem nem tudom,hogy miképpen kelthetett vonzalmat bárkiben is...De valahogy mégiscsak keltett...Erröl tudol mondani valamit?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 15. 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Lehet,hogy igazad van abban,hogy ég és föld a Lajossal való egykori találkozásod,meg a velem való itteni kommunikációd...Viszont nekem minden nagyításon kékszeműnek látszik az a fazon...A te gépeden zöld a szeme? Ha igen,akkor lehet,hogy valami gond van a színbeállítással a táblagépemen...Amúgy ugye tudod,hogy ügyesen átlépted a kérdésemet,hogy BENNEM mi fogott meg hajdanában?Mert azt tudom,hogy szinte minden velem találkozó, velem összefutó lányt,hölgyet "megfogtam" valamivel, sokszor elis mondták aztán,hogy mivel,de nekem valahogy hihetetlen volt sokszor mégis ez a dolog...A te verziód akkor mi volt? Mert mondjuk jó-jó...Helyes külső,magabiztos testtartás, hihetetlen erejü kisugárzás,határozott,erőtöl duzzadó mozgás meg miegymás, nade az a jellegzetesen üres, hideg, autistákra jellemző tekintet,meg az az állandóan unott, mosolytalan, egykedvü arckifejezésem nem tudom,hogy miképpen kelthetett vonzalmat bárkiben is...De valahogy mégiscsak keltett...Erröl tudol mondani valamit?

Azt mondtam neked én is, hogy a képeken alig látszik, hogy valójában zöld szeme van és nem kék, vagy szürke.
Nálam ezen a képen a jobb szeme (nekünk innen szemből nézve a képen a bal oldalon lévő) felnagyítva zöld, míg a másik szürkéskéknek tűnik. Nagyítsd fel amennyire tudod, hátha...

Hát tudod, fogalmam sincs, hogy mi fogott meg benned...merthogy ugye nem vagyok biztos abban sem, hogy téged láttalak-e, s te engem...de ahogy így most ezt a hsz-t olvasom, valószínűleg az a határtalan szerénységed, ami most is kiolvasható a soraidból!!! Laughing Laughing Laughing
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 15. 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor jó...Ha a "határtalan szerénységem" tetszett meg bennem, akkor rendben van teljesen a dolog...Így már meg vagyok akkor teljesen nyugodva...Hát...Ez esetben akkor valszeg számíthatok majd a szimpátiádra mindig,minden körülmények között,igaz? Mivelhát ugye a szinte földöntúli szerénységem köztudomásuan örök, és határtalan...Nade akkor legyen ez a zárszó,ugyanis most lépnem kell mára...Majd jövök még valamikor...Szia.
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 15. 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Akkor jó...Ha a "határtalan szerénységem" tetszett meg bennem, akkor rendben van teljesen a dolog...Így már meg vagyok akkor teljesen nyugodva...Hát...Ez esetben akkor valszeg számíthatok majd a szimpátiádra mindig,minden körülmények között,igaz? Mivelhát ugye a szinte földöntúli szerénységem köztudomásuan örök, és határtalan...Nade akkor legyen ez a zárszó,ugyanis most lépnem kell mára...Majd jövök még valamikor...Szia.

Természetesen, mindig, minden körülmények között számíthatsz a szimpátiámra!
puszi
De akkor remélem azt is, hogy ez kölcsönös!!! Wink
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 16. 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kölcsönös persze,de arrol sem szabad megfeledkezni sohasem, hogy ugye bizonyos társadalmi elvárások,normák és szokások is vannak azért a világon...Amiket még nekem is be kell tartanom...És akkor ugye be is tartok...Nade innentöl térjünk akkor vissza a topik eredeti témájára, a kedvelt zenékre,mert az utóbbi időben azért kicsit elkanyarodtunk ettöl...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 16. 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/_JgTWn0EhQQ Bikini: Angyali üdvözlet...Ez is egy nagyon szép szám a Bikinitöl...Szami...Neked melyik a kedvenc számod tőlük?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 17. 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/_JgTWn0EhQQ Bikini: Angyali üdvözlet...Ez is egy nagyon szép szám a Bikinitöl...Szami...Neked melyik a kedvenc számod tőlük?

Az a helyzet, hogy a bőség zavara miatt nehezen választok. De ha csak egyet emelhetnék ki, akkor azt tulajdonképpen pár hsz-el ezelőtt már be is linkeltem...az a koncertfelvétel volt.
Tudjuk , hogy a koncertfelvétel és a stúdiófelvétel között van különbség. Előbbin élőben látható/hallható, utóbbin ugye minden hang, és minden hangszer "tökéletes", ahogy egy videoklipben is.

Bikini -Szeretlek (Ezt nem tudom másképp mondani)

És az előbb említett koncertfelvétel:

Bikini - Szeretlek

Remélem nem csak ez én vájt fülem hallja, hanem te is hallod a különbséget. A kliphez és a stúdiófelvételhez képest a koncertfelvételen igen nagy hangsúlyt kap a szaxofon. Ez nekem annyira nem tetszik, jobban értékelem a másik (eredeti?) hangszerelést, ahol a "katarzis" után nem ennyire erősen tolakodó a szaxofon, hanem a dobpergés a zongora (szintetizátor) és a gitár uralkodik. Az énekhang rendben van a koncerten is.
(És a koncerten mintha az egész néhány hanggal mélyebben is szólna.)
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 18. 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Igazad van...Az a szaxofonozás az nekem sem igazán jött be...A másik meg az,hogy ha megfigyeled, amikor ide fellinkelek egy-egy zenét, hacsak nincs rá egyébb okom, akkor igyekszek azért mindig a stúdióváltozatokat linkelni, mivel egyedül ott tökéletes a hangzás...(A playback verziókat most hagyjuk...) A koncertfelvételek minősége az mindig rosszabb mindenféle értelemben,úgyhogy ez most is jól látszott a két példán bemutatva...A dalt ismertem énis régebbröl, de most lehet,hogy nevetni fogol, de én mindig csak a végén lévő zeneszólót hallgattam...Az ugyanis nagyon ütős hangzásu,és nagyon magávalragadó szerintem...A dal első felét viszont sose kedveltem, mivel az nekem túlságba is érzelmes hangzásu...A "katarzison" amúgy mit értel egészen pontosan? Hol van ilyen a dalban?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 21. 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Igazad van...Az a szaxofonozás az nekem sem igazán jött be...A másik meg az,hogy ha megfigyeled, amikor ide fellinkelek egy-egy zenét, hacsak nincs rá egyébb okom, akkor igyekszek azért mindig a stúdióváltozatokat linkelni, mivel egyedül ott tökéletes a hangzás...(A playback verziókat most hagyjuk...) A koncertfelvételek minősége az mindig rosszabb mindenféle értelemben,úgyhogy ez most is jól látszott a két példán bemutatva...A dalt ismertem énis régebbröl, de most lehet,hogy nevetni fogol, de én mindig csak a végén lévő zeneszólót hallgattam...Az ugyanis nagyon ütős hangzásu,és nagyon magávalragadó szerintem...A dal első felét viszont sose kedveltem, mivel az nekem túlságba is érzelmes hangzásu...A "katarzison" amúgy mit értel egészen pontosan? Hol van ilyen a dalban?

Szerintem beszéltünk is régebben arról, hogy mindketten jobban kedveljük a stúdióváltozatokat úgy általában. (Viszont van aki azt mondja, hogy ez élő koncert az igazi.)
A dal első felében az ének engem nem zavar, mert szeretem D. Nagy Lajos hangját, de én is jobban kedvelem a dal második felét. (Pontosabban a második fele az csak kb. 1 perc) Számomra pont az a "katarzis" amikor az erős dobpergés kezdődik. Nem azt hívod te "zeneszólónak"? A koncertfelvételen ez kivételesen nagyon jól látszik, ahogy belevág a dobokba 2:30-nél...persze ez hallható a klipben is, ott 2:38-nál. De ennél a résznél azt mondom most, hogy a koncertfelvételen jobb ez a rész...nézd csak meg!
Kár, hogy utána a szaxofon lesz az uralkodó.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Amit te "katarzisnak" nevezel a dalban, az nekem a "zeneszóló"... A jelek szerint akkor egyetértünk abban,hogy nagyon magávalragadó az az utolsó egy perc...Csak kár,hogy olyan rövid...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/SlZ8OhYGAoM Bikini: Óriások és törpék...Ezt a számot is nagyon kedveltem hajdanán...Mint ahogy ugye minden pörgős dalt, bármely előadótol...Csak azt nem értettem soha, hogy a számnak miért az a címe,ami...Ezt a rejtélyt sose tudtam megfejteni...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/SlZ8OhYGAoM Bikini: Óriások és törpék...Ezt a számot is nagyon kedveltem hajdanán...Mint ahogy ugye minden pörgős dalt, bármely előadótol...Csak azt nem értettem soha, hogy a számnak miért az a címe,ami...Ezt a rejtélyt sose tudtam megfejteni...

Nahát, nem fogod elhinni, én is szeretem, s pont gondolkoztam tegnap, hogy fellinkeljem-e ezt a dalt?

Szerintem azért Óriások és törpék, merthogy MINDENKI. Ha figyeled a teljes szövegét.

Kicsik és nagyok...mint ahogy a "hétköznapokban" szoktuk mondani...nem logikus?
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  Következő
43 / 47 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.