Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc idézetek 7.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 30. 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A valódi szörnyeknek is vannak érzéseik. Sőt, azt hiszem, végső soron ettől olyan félelmetesek, nem pedig attól, ahogyan kinéznek."

"Mennyire lehet egy élet bizonyos, biztonságos, ha egy ilyen apróságtól, mint egy kifakult rongyszőnyeg eltűnése, az ember úgy érzi, minden szétesett, elveszítette irányát, minden szomorú lett és félelmetes? "
/Stephen King/
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 01. 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BRUNO FERRERO:
A VÁLASZ

Egy szentéletű ember a városban sétálgatva találkozott egy rosszul öltözött, ápolatlan lánnyal, aki alamizsnát kért.
- Uram – fordult Istenhez -, hogyan engedheted meg ezt?
Tegyél már valamit!
Az esti hírekben a TV éhező és megcsonkított gyermekek szomorú sorsáról számolt be.
- Uram, hogyan engedheted meg mindezt? – kérdezte ismét.
- Tegyél már valamit!
Az éjszaka folyamán álmában szólt hozzá az Úr.
- Már tettem valamit. Megteremtettelek téged.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
esTike
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 04. 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Ha be akarsz pillantani az emberek lelkébe, és meg akarsz ismerni valakit, ne azt figyeld, hogyan beszél, hallgat, sír, vagy hogy mozgatják-e nemes eszmék, hanem azt, hogyan nevet. Aki szívből tud kacagni, jó ember."
/Fjodor Dosztojevszkij/
dörmi...
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 09. 29. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Az embernek a társa: hiányzik. Nemcsak akkor, ha a halállal elvesztette, de akkor is, ha még sohasem találkozott vele. Soha, egész életében!... A társtalan ember hozzászokott ugyan, hogy egyedül van, hogy lelkileg idegenek között él, megszokja a magányt, mint eszkimó a sarki hideget - de a lélek mégis tudja, hogy hiányzik belőle egy darab: hiányzik a másik fele. És ez nem csak akkor fáj, ha elveszítjük, hanem akkor is, ha nem találjuk meg!"

Müller Péter
dörmi...
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 09. 29. 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"– Idefigyelj – mondta komoran -, ha egyszer megígérted valakinek, hogy ekkor és ekkor itt vagy amott leszel, és nem vagy ott időben, csak két mentséged lehet: meghaltál, vagy olyan beteg vagy, hogy mozdulni se tudsz! Hogy nem haltál meg, azt látom. Nos, mi a betegség, hadd hívjam a doktort?!
Elmondtam neki szorongva ott a sötétben, hogy mi történt. Nagyapám szó nélkül végighallgatott. Mikor aztán kifogytam a szóból, megszólalt. Súlyos, lassú beszéddel.
– Idefigyelj – mondta. – Vannak emberek ezen a földön, akik úgy dobálják ide-oda a szavakat, meg az ígéreteket, hogy azoknak semmi értékük nincsen többé. Mi, Wassok nem ezek közé tartozunk. Ha mi mondunk valamit, az áll, mint a sziklakő. Ha mi a szavunkat adjuk, azt tartjuk is, ha belepusztulunk is! Érted?
– Értem – hebegtem megrendülve.
– Dehogyis érted – csapott le reám a szava -, de elmagyarázom úgy, hogy megértsed. Látod itt a mellényem zsebében az aranyórát? Nagyapámtól kaptam, amikor leérettségiztem. Amikor leérettségizel, a tied lesz. Ez az óra számomra minden csecsebecsénél értékesebb. De ellophatod. Visszaadhatod, vagy megtérítheted az árát. Ellophatod valakinek a lovát, a tehenét, ökrét, vadászpuskáját. Mindenét ellophatod és visszaadhatod megint, vagy megtérítheted az árát. Csak egy valamit, ha ellopsz valakitől, nem térítheted meg soha. S ez az idő! Ha valakinek az idejét lopod, azt úgy megloptad, hogy soha jóvá nem teheted. A várakozásban eltelt időt semmi hatalom a földön nem hozhatja vissza. Nincs, eltelt, vége. Örökre elveszett, és te voltál az, aki a jóvátehetetlen veszteséget okoztad. Érted?
Értettem. Úgy megértettem, hogy attól a naptól kezdve, ha valakinek szavamat adom, hogy ekkor és ekkor itt vagy amott leszek – akkor már ott vagyok öt perccel azelőtt, még ha vénasszonyok esnek is az égből, ahogy drága jó nagyapám szokta volt mondani. Erre neveltem gyermekeimet és unokáimat is. Nem azért, mert késni neveletlenség, hanem mert több annál. Aki öt percet késik, az öt percet ellop valakinek az életéből, amit nem tehet jóvá soha. – A megbízható embert még ellensége is tiszteli – mondta volt nagyapám -, mert a megbízható ember a társadalom sziklaköve, amire országot lehet építeni. A többi szemét, amit elfú a szél…”

Wass Albert: Nagyapám tanítása
dörmi...
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 10. 23. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

.."senkit sem lehet megvigasztalni, ha elveszti azt, akit szeret. Minden vigasz erőtlen és hamis. Főleg az a mondat, hogy "az idő majd begyógyítja a sebedet".
Nem igaz.
Ez nem olyan seb, ami gyógyul.
A fájdalom érzése idővel csökkenhet, de a széttépettség érzése megmarad.
Egyetlen dolog szünteti meg a másik hiányának a fantom-fájdalmát: ha nem szeretjük tovább. Ha elfelejtjük. Amikor azt mondjuk, hogy az "idő gyógyít", erre gondolunk. A felejtésre. Ez azonban - ha valóban szeretünk - nem lehetséges.
A szeretet hiányát csak egyetlen dolog gyógyítja: ha újra találkozunk azzal, akit szeretünk. Semmi más. Jövőre, húsz év múlva, odaát, vagy egy másik életben... Mindegy. A hiány mindaddig él, amíg nem látjuk újra. Nem is az emléke, a hiánya él bennünk. (Sok idő után ez úgy jelenik meg, hogy "Nem tudom, hogy ki, de hiányzik nagyon!".) És ezt a hiányt valamennyien felfedezhetjük a lelkünkben."...

(Müller Péter : Szeretetkönyv)
kiscipő
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 11. 18. 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wass Albert: Te és a világ - Vágy és öröm

Minden vágyadnak eleget tenni: ez az emberi élet legnagyobb művészete. Akinek sikerül, az boldog. Ehhez azonban fontos, hogy kevés vágyad legyen.
A vágy az emberi lélek növényzete. Gyökere van, szára, és csúcsán időnként kivirágzik az öröm. Minden gyökérnek az a célja, hogy virágot hozzon. Azonban a jó kertész gondosan ügyel kertjének növényzetére. Csak olyan növényt enged meghonosulni benne, melynek virágai szépek és illatosak. Vagy melyek kellemes ízű gyümölcsöket teremnek. Dudvát, gyomot nem tűr meg maga körül. Olyan növények gyökerét sem ülteti el, melyek fejlődéséhez a kert fekvése és éghajlata nem alkalmas. Melyeknek kivirágzásához esélye nem lehet. Így tesz az okos és jó kertész.

Légy tehát okos és jó kertésze a lelkednek.
Örvendj a hóvirágnak, az ibolyának és a búzavirágnak. Az erdő csöndjének. Ha egyedül vagy: annak, hogy egyedül lehetsz. Ha nem vagy egyedül: annak, hogy nem kell egyedül légy. Vágyódj arra, amit a holnap hoz, és örvendj annak, ami ma van.
Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt...

Vissza az elejére
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2011. 11. 21. 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A gyertya nem látja önmaga fényét, a méz nem érzi önmaga édességét... megszólal a kimondhatatlan, de nem mondhatja ki önmagát."
/Weöres Sándor/
dörmi...
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2012. 06. 04. 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Sok ember fél a csendtől, a magánytól. Fél a tükörtől, amelyet a csend, a magány tart eléje. Mert az ember sohasem az, akinek társaságban látszik, akinek emberek között mutatja magát. Az ember mindig az, aki csendben, magányban... szembenéz önmagával."

(Bozzay Margit)
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2012. 06. 11. 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez most abszolút...

"Már nem akarok, semmit se akarok, aludni akarok, és nem gondolkozni, nem tudni a létezésemről. Ki akarom iktatni magam a világból, vagy a világot akarom eltüntetni körülem..."

/Szilvási Lajos/
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2012. 06. 12. 08:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Az élők pokla nem olyasmi, ami majdan lesz; ha van ilyen, akkor az az, ami már itt van, a pokol, amelyben mindennap lakunk, amelyet együtt alakítunk ki. Két módja van, hogy ne szenvedjünk tőle; az egyik sokaknak könnyen sikerül: elfogadni a poklot, és részévé válni olyannyira, hogy már nem is látják. A másik kockázatos, és állandó figyelmet és tanulást igényel: megkeresni és felismerni tudni, ki és mi az, a pokol közepette, aki és ami nem pokol, s azt tartóssá tenni, annak teret adni."
/Italo Calvino/
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2012. 06. 26. 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Amit megvehetsz, csak tárgy marad: nyugalmat nem ad. Nem tudsz szólni hozzá, nem küld üzeneteket lelkéből.
Néma, üres, hűtlen. Nem kötődik hozzád, nincs rád szüksége. Csak van.
Nem bízhatsz benne, nem lesz támaszod. Sem biztos, sem bizonytalan. Semmilyen.
Nem lesz társa a lelkednek, a szívednek. Mert annak csak egy másik szív, egy másik lélek lehet a társa."
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2012. 09. 25. 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Kedves Barátom!

1. Valóban nincs büntető Isten, de ez nem jelenti azt, hogy a bűn ne
hordaná magában a büntetést is. Isten nem oka, de feltétele annak, hogyha
valaki Ellene van, akkor értelmetlen, természetellenes az élete, s ezt nem lehet
józanul kibírnia senkinek. Vagy súlyos betegség, vagy a narkotikumnak
valamilyen formája feltétlenül megjelenik!
Ha megvizsgálod szenvedésed okait, magad is rájössz, hogy egyik mögött
sem az Isten áll. Szenvedéseidnek oka mindig vagy a te magatartásod,
vagy másnak, másoknak a magatartása. Istené soha!

2. A boldogság tudatállapot. Tehát nincs külön földi és égi boldogság,
mivel nincs külön égi és földi tudatállapot. A pokolból (földi életből) be lehet
jutni a Mennyországba. Ez történik a halál után. De a poklot nem lehet
bevinni a Mennyországba! Mennyországba csak Mennyországot lehet vinni,
tehát a boldogság tudatállapotát, vagyis annak elfogadását és belátását, hogy
csak jó származhat mindenből az Istent szeretőknek.

Jézus, HANG 1526
Csak az lát igazán, aki látja a láthatatlant, ami a láthatók mögött van. A ragaszkodás a szabadság hiteles gyümölcse. A megkötözöttség ragaszkodás az elrontott jóhoz. Aki Hozzám ragaszkodik, az valóban szabad." (Jézus; Hang: 4/312)
http://web-hang.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ancsa
Mester

HozzászólásElküldve: 2012. 11. 20. 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amikor a tölgyet kivágják, az egész erdő visszhangzik az esésétől, de száz makkot vet csöndben egy észrevétlen szellő.
(Thomas Carlyle)
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 04. 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Önéletrajz öt fejezetben.

1. Sétálok végig az utcán.
Van egy mély lyuk a járdán
Beleesek.
Elveszett vagyok... remény nélküli
Nem az én hibám.
Egy örökkévalóság lesz, mire kijutok.

2. Sétálok ugyanazon az utcán.
Van egy mély lyuk a járdán,
Úgy teszek, mintha nem látnám.
Megint beleesek.
Nem tudom elhinni, hogy megint ugyanott vagyok.
De nem az én hibám.
Ismét hosszú időbe telik, mire kijutok.

3. Sétálok ugyanazon az utcán.
Van egy mély lyuk a járdán.
Látom, hogy ott van.
Mégis beleesek... ez már szokás.
Nyitva a szemem,
Tudom, hol vagyok.
Az én hibám.
Azonnal kikerülök onnan.

4. Sétálok ugyanazon az utcán.
Van egy mély lyuk a járdán.
Kikerülöm.

5. Egy másik utcán sétálok.
(Szögyal Rinpocse)
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
2 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.