Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Paleolit diéta
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anna72
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 13. 12:06    Hozzászólás témája: Paleolit diéta Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Aki a paleolit diétát elkezdte és átállt rá kérlek írj tapasztalatokat!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 13. 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kipróbáltam, nem vált be.
Tény, hogy lehet tőle fogyni.
Nekem egy kissé felbolydult az emésztésem, és ezt nem bírtam sokáig. Ezért feladtam.
Vissza az elejére
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 13. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha ráállsz erre a módszerre nem leszel éhes és fogyni is tudsz.
Viszont attól nem lehet eltekinteni hogy az étkezésünk alapja jelenleg a búzafélék és tej.Az emberek reakciója az lesz hogy mindkettőre szükség van.
Én csináltam pár hónapig,pozitív dolgokat tapasztaltam.
De azt is el kell mondanom hogy egy idő után nagyon hiányozni kezdenek az embernek a régi ízek.

Most vissza kellene állnom rá de mindig halogatom.Pedig csak elkezdeni nehéz.
Gyurica
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 01. 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A múlt év nyarán elkezdtem úgy, hogy a cukrot, édesítőt is elhagytam. Őszre leadtam 8 kilót. Nem éheztem, volt energiám.
Azonban, mióta ilyen tartós hideg van, fázom, álandóan álmos vagyok és kívánom az édeset.
Ráadásul nagyon nehéz betartani a diétát, mert alig van választék a zöldségfélékben ... gyakorlatilag alma, répa, narancs az ami elfogadható árban és mennyiségben van a boltokban, más zöldfélére úgy kell többfelől vadászni.
Marad a csirkehús (a hal nagyon drága), tojás mint fehérje, marékszámra a mazsola, napraforgó (natúr), zsabpehely, barnarízs

és semmiről sem lehet tudni, hogy milyen "környezetből" került hozzánk Rolling Eyes
környékünkön nincs piac, a szupermarketekben meg sokszor ott bujkál a penész a kupacban

Várom már a nyarat, mert akkor megint könnyebb lesz Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 01. 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mérsékelt égöv alatt télen narancsot eni, az aztán nagyon paleolit .D
Van ám sok halfajta, köztük olcsóbbak is, nyúlhús is van, birka, marha, nem sokat kell enni belőlük, és akkor megfizethető, ha nem a létminimum alatt tengődik az ember.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gyurica
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 01. 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Mérsékelt égöv alatt télen narancsot eni, az aztán nagyon paleolit .D
Van ám sok halfajta, köztük olcsóbbak is, nyúlhús is van, birka, marha, nem sokat kell enni belőlük, és akkor megfizethető, ha nem a létminimum alatt tengődik az ember.

aha
ebben teljesen igazad van...
és vagy nagyon nagy városban kell élni, vagy őstermelőként kisfaluban, tanyán,
vagy nem létminimum alatt
aha
Vissza az elejére
Gyurica
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 03. 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nnnamost,
a saját véleményem/tapasztalatom a paleolit diétával kapcsolatban...

Tudomásul kell vennünk, hogy itt és most képtelenség betartani az igazi "paleolit" étkezést, csak törekedhetünk rá!
... én például képtelen lennék (jelen pillanatomban) arra, hogy férgeket, rovarokat, hüllöket és más ilyesféléket fogyasszak tudatosan, a gyökerek, magvak és levelek mellett - mer'hogy a vadászó-gyüjtögető életközösségekben még mindig ezt eszik többnyire az emberek, hisz ritkábban kerül a nagyvad az "asztalra", és halat is csak adott körülmények között lehet fogni. Nem beszélve arról, hogy a mi éghajlati körülményeink közöt ilyenkor télen, vagy a fagyott gyökerek, fakérgek, bogyók maradnak, vagy a hús.
Az én felfogásom szerint a "paleolit" számunkra abban merül ki, hogy nem esszük a finomított lisztes, cukros, illetve - ha tehetjük minél kevesebb - génkezelt hüvelyesket, a tejet, a tartósítószeres félkész és késztermékeket.
... és egyébként is ... aki kicsit is odafigyel a saját teste működésére, valamennyire megérzi, hogy milyen táplálékkal tudja megőrizni az "erejét"
Olvasmányaink nem "életreceptek", hanem más emberek gondolatait, amit aztán használhatunk is ... Rolling Eyes
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 03. 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aha.
Ha megfelelő táplálkozásról és kultúráról van szó, hirtelen mindenki a létminimum alatt kezd nyomorogni.
Aha bizony.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 03. 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Meg az étkezés mellé biztos jól jönne a rengeteg mozgás is, ami a főként gyűjtögető életmódhoz társult, biztos nem sok idő maradna kultúrára. Wink
Rögtön el is képzeltem amint a mai 7 milliárd ember elkezd újra gyűjtögető-vadászó életmódot élni Laughing, akkor mennyi lehetett a népesség, 100.000?
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 04. 02:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy rémlik, Kr. e. ezer körülre vélnek tízmillió embert az egész földön.
Igen, amúgy az öko-bio széplelkek azok, akik öt gyereket akarnak és örömmel látnák, ha minél többen követnék a példájukat, persze egyik se menjen elesni a háborúba, ne legyen apáca, és az orvostudomány azonna avatkozzék közbe, ha bármi bajuk esik - hogy a huszonöt unokájuknak jut-e majd egészséges élelem és víz, odáig már nem ér el az eszük. Meg nagyon paleolitok vagyunk, de a banánt és narancsot még csak nem is vitrolás hozza ide. =)

Vissza az elejére
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 04. 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Igen, amúgy az öko-bio széplelkek azok, akik öt gyereket akarnak és örömmel látnák, ha minél többen követnék a példájukat, persze egyik se menjen elesni a háborúba, ne legyen apáca, és az orvostudomány azonna avatkozzék közbe, ha bármi bajuk esik - hogy a huszonöt unokájuknak jut-e majd egészséges élelem és víz, odáig már nem ér el az eszük. Meg nagyon paleolitok vagyunk, de a banánt és narancsot még csak nem is vitrolás hozza ide. =)

Kr. e. 7000 körülre.
A másik véglet meg szerintem az, amikor valaki kijelenti, hogy egyet sem szülök, mert túl van népesedve a Föld Rolling Eyes
Az arany középutat kéne keresni Wink
Gyurica
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 04. 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Aha.
Ha megfelelő táplálkozásról és kultúráról van szó, hirtelen mindenki a létminimum alatt kezd nyomorogni.
Aha bizony.

Shocked bocsáss meg, de ezt Te nem tudhatod ...
igen, szokásunk, hogy sír a szánk, közben ezerrel nyomulunk a neten Evil or Very Mad

de történetesen ezt nem én fizetem, hanem az exem
... és én valóban-kisnyugdíjjas vagyok, a műszaki háttér támogatáson (internet) túl a nyugdíjamból élek.
... még van tán, ki emlékszik rám Embarassed
Vissza az elejére
Gyurica
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 04. 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:

Egyébként kár a szavakon lovagolni ...
A "paleolit táplálkozás", mint "jelenség", csak felszín ...
Aki elolvassa Szendy könyvét, az rájöhet, hogy nem erről van szó, hanem arról, hogy biológiailag miként (is) lehetett "kitalálva" az ember és az ő étkezése.
Ezek is felszínes szöveg, hogy mit honnan szállítunk, mi bio és mi nem ... lényegtelen ebből a szempontból...
A lényege az, hogy a már kialakult táplálkozási szokásaink miatt betegedünk meg sokszor, és a "modern" orvoslások által sem minden esetben csak a jobbítást/gyógyítást kapjuk ... a mindenütt jelenlévő, különböző érdekszférák átszövik életünk.

sok "nyamvadt" ember él a Földön, és mindegyik - jogosan az "én" szempontjából - élni, sokasodni akar...

már túlvagyok a sokasodási szakaszomon, de drukkolok a az utódaimért, és nem akarok még meghalni se Twisted Evil

és tudom, hogy jelen társadalmi helyzetünkben a "törvények" nem nekem drukkolnak Neutral
Vissza az elejére
Gyurica
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 05. 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zzoli írta:
Meg az étkezés mellé biztos jól jönne a rengeteg mozgás is, ami a főként gyűjtögető életmódhoz társult, biztos nem sok idő maradna kultúrára. Wink
Rögtön el is képzeltem amint a mai 7 milliárd ember elkezd újra gyűjtögető-vadászó életmódot élni Laughing, akkor mennyi lehetett a népesség, 100.000?

Cool igen, a másik bibi a mozgás ...
nyanyó elmegy vadászni a piacra, és ott áll panaszkodva /dühösen a buszmegállóban - hogy nem jön a busz öt-tízpercenként - az egy megállónyi útra.
A "kultúra" pedig egy gyűjtőszó Rolling Eyes
a vadászó-gyűjtögető életmódnak is megvan a saját kultúrája ...
(asszem még tananyag már az ált. isk.ban is)

bocs' nem kioktatni akartalak Embarassed Smile
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 05. 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na és azok az ősemberek, éltek 40 évet
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.