Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

"Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szegény Dobby
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 08. 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
OFF
hangya írta:
Antal Orsolya írta:
"Az Istenkeresők Globális Egyházának a tervezete"

Ettől meg ideges leszek. Most vagy hiszek istenben, és nem kell keresnem, mert bennem van a hit, vagy nem hiszek benne és nem keresem.

OK Orsi, de ez nem mindenkinél ilyen egyértelmű. Nem csak hiszek-nem hiszek van. Vannak kétkedők, akiknek nem ilyen szilárd a meggyőződése. Azt hiszem, elég sokan vannak. Legalábbis azok közt, akiket én ismerek.

Attól, hogy hiszel valamiben, még meg akarhatod keresni. Mondjuk, mert tudni akarod, amit most csak hiszel. A gyenge hit és a bizonyosságra, megvalósításra irányuló akarat épphogy nem ellentéte egymásnak.
A modern ember tudni véli, hogy a hit valamiféle tudáspótlék a hívő számára. A modern ember, kérem, hülye. És még tájékozatlan is.

Hadd döntsék el a hívő emberek maguk, hogy mi kell nekik.
ON

Ahogy elnézem egy kis türelem és tolerancia a hülye, modern és hitetlen gyaúr kutyák irányába Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 08. 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogyne, nem is fordítva Twisted Evil
Egyébként ezt most konkrétan mi is mondatta veled?

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Klaus Matefi
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 09. 07:27    Hozzászólás témája: Re: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... Hozzászólás az előzmény idézésével

Szegény Dobby írta:
Persze, hogy túl vagyunk.
A megváltó már évtizedek óta itt bujkál köztünk álruhában mint Harun El Rashid. Eddig csak szűkebb környezetében osztotta a szeretetet, de mivel ez nem hatott, tavaly már korbáccsal kergette ki a kufárokat a templomkertből.
Orbán Viktor néven született le közénk és bizony nagyon nem szeretik az IMF-nél. Tán még meg is feszítik Twisted Evil

Komolyra fogva a szót, 12 évvel ezelőtt átestünk "Jézus második eljövetelén", amihez értelemszerűen nem lehetett semmi köze az 1986 éve kínhalált halt Názáreti Jézusnak.

http://www.klausmatefi.lima-city.de/

Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum:
http://klausmatefi.forumprofi.de/index.php
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Klaus Matefi
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 09. 07:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Az egy dolog, hogy Krisztus visszajövetelére várnak, meg az is hogy bizony ha egy kicsit is oda figyelsz, láthatod, hogy a szélsőséges időjárások és az egymás után történő vulkánkitörések, földrengések, figyelmeztetnek, hogy nagyon nagy veszélye van annak, hogy sok katasztrófa elé nézünk. Lehet rózsaszínben szemlélni a világot, meg lehet szembenézni a katasztrófákkal. Túl sokan vagyunk Razz

JHVH-kozmikus Krisztus "visszajövetele" 1999.08.11-én megtörtént.

Természeti katasztrófák voltak, vannak és lesznek. Az más kérdés, hogy egyesek ezt igyekeznek manapság kissé eltúlzottan beállítani...

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Klaus Matefi
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 09. 07:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:

Ettől meg ideges leszek. Most vagy hiszek istenben, és nem kell keresnem, mert bennem van a hit, vagy nem hiszek benne és nem keresem.

Ne idegesítsed fel magadat alaptalanul az Istenkeresők Globális Egyházának a tervezetétől, hiszen ez egy magasztos kezdeményezés az emberiség nagy családjának az érdekében. Mivel kifejezetten emberközpontú egyházról van szó, így nem az istenhit áll az előtérben már csak azért sem, mert mi meg vagyunk győződve az egyetlen valóságos Istennek a tényéről. Az ember abban hisz csak, amiben nem egészen biztos...

Vissza az elejére
Klaus Matefi
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 09. 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szegény Dobby írta:
Antal Orsolya írta:

VV Naíva Laughing

Az, hogy hiszel egy dolog, de megkeresni ŐK fogják neked..jó pénzéé Twisted Evil

Tudtommal az IGE (Istenkeresők Globális Egyháza) az első olyan egyház, amelyik ellenzi azt, hogy az egyházak anyagi juttatást fogadjanak el a hívő tömegeiktől... Szóval melléfogtál... Wink

Vissza az elejére
Klaus Matefi
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 09. 08:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az alábbi egyedülálló Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórumon sok érdekes témát tárgyalok nagy részletességgel, melyek közel húsz évi intenzív kutatási eredményeimet tükrözik:

Korrigáljuk végre a kronológiát!

Hinni, elhinni, elhitetni

Relatív lenne a bűn?

A harmadik fatimai "titok"

Jézus testi és lelki fogamzása

Jézus születése és kereszthalála

Jézus születésével és kínhalálával kapcsolatos teóriák

Betlehemi csillag

Heródes király halála

Feltámadhatott-e Jézus?

Sárkányvér és Krisztus vére

A II. Vatikáni Zsinat utáni változások

"Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...

Jézus vagy Immánuel?

Immánuel, az Ószövetség messiása

Sínai szövetségkötés a kereszt égisze alatt

A Tóra keletkezése, Purim

Shem ha-Mephorash

Templomosok titka

A kígyó és a kereszt

Illuminátus piramis

Milyen jelkép az ötágú csillag?

Milyen jelkép a hatágú csillag?

Ezeket még több tucat újabb érdekes téma fogja követni.
A regisztálás csak az anonimitás feladása mellett lehetséges.

Eszetekbe ne jusson ide ellátogatni... Vegyetek példát róluk:

Kép1

Kép2

Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 09. 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem szeretnék betagozódni semmilyen nyájba. Hittérítésed meg nem érdekel
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 09. 12:05    Hozzászólás témája: Re: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... Hozzászólás az előzmény idézésével

Klaus Matefi írta:
Szegény Dobby írta:
A megváltó már évtizedek óta itt bujkál köztünk álruhában mint Harun El Rashid. Eddig csak szűkebb környezetében osztotta a szeretetet, de mivel ez nem hatott, tavaly már korbáccsal kergette ki a kufárokat a templomkertből.
Orbán Viktor néven született le közénk és bizony nagyon nem szeretik az IMF-nél. Tán még meg is feszítik Twisted Evil

Komolyra fogva a szót, 12 évvel ezelőtt átestünk "Jézus második eljövetelén", amihez értelemszerűen nem lehetett semmi köze az 1986 éve kínhalált halt Názáreti Jézusnak.

Megjelent egy angyal? Laughing Laughing És közölte valakivel? Mintha nem jó helyen járnál, toborzás célból. Ha te itt maradsz én megyek.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 09. 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Klaus Matefi írta:

Eszetekbe ne jusson ide ellátogatni... Vegyetek példát róluk:

]Kép1

Kép2

Smile Smile Smile Node Klaus!! Ezen mosolyogni lehet!!! Shocked
Szegény Dobby
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 09. 16:18    Hozzászólás témája: Re: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Klaus Matefi írta:
Szegény Dobby írta:

Megjelent egy angyal? Laughing Laughing És közölte valakivel? Mintha nem jó helyen járnál, toborzás célból. Ha te itt maradsz én megyek.

Ne haragudj Orsolya, de ezt most túlreagálod egy kicsit.
Klaus már nagyon régóta itt van, még Gonso koromból is emléxem rá.
Nem téríteni jár ide Exclamation
Egyszerűen csak neki ez az élete és ahogy Ti megbeszélitek, hogy milyen csokit ettetek ma vagy minek fogtok örülni holnap, Ő is leírja, hogy mi érdekli, mi az élete.
Szerintem Klaus az Klaus, itt a fórumon mindig is egy színfolt volt.
Nem agresszív mint az az állat Vito volt anno, nem modortalan..szerintem ne bántsd. Én pl. bele szoktam olvasni azokba a linkekbe amit beszúr ide.
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 28. 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a homokban dugott fej, kiakasztott! Embarassed

]Kép1

Kép2
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 28. 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Ez a homokban dugott fej, kiakasztott! Embarassed

]Kép1

Kép2

Nem baj Orsi! Mindnyájan átestünk Klausszal kapcsolatban a cikizésen és a merev elutasításon. Én ma már kifejezetten tisztelem a kitartását, a határozott meggyőződését. Csak becsülni tudom, hogy a kezdeti, laikusok számára érthetetlen érveléstől eljutott a majdnem közérthetőig.
Hidd el nekem, nem térít. Csak elmondja amit lát, és rád bízza, elfogadod-e. Csak törekszik arra, hogy minél több helyen mondja el. És amit Gonsó is mondott: bárhogyan szólsz hozzá, mindig megőrzi a tökéletes modorát, királynak és pórnak egy stílusban válaszol. Ritka erény!
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 29. 06:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem vagyok kíváncsi arra amit lát, engem az ilyen buldózerek, akik nyomják a szöveget, hátha felpiszkálnak irritálnak. Nem tehetek róla, gyerekkorból hoztam. Én se szórom itt a meggyőződéseimet.
Ez olyan mint a zene. Szomszéd imádja a thü-thü zenét, és néz rám mint a birka, amikor megkérdezem, hogy miből gondolja, hogy én is azt akarom hallgatni? "hiszen az egy jó zene" Neki Engem kifejezetten idegesít. No így vagyok a jaj de felemelő amiben én hiszek Twisted Evil
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 08. 06:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én most is azt mondom, hogy hittérítő. Ez a vallásfilozófia oldal,Globális Egyház és az ott megjelenő kép is bizarr. Minden vallás, arra épít, ha félelmet kelt akkor ragaszkodni fognak a hitrendszerhez.
Keresztény: mész a pokolba, szekták: armagedon ,csak a jehovások maradnak meg, nosza csatlakozz hozzájuk, scientológia, csak mi fogunk belőled épkézláb embert faragni, nélkülünk elveszel stb.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.