Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Faliújság 5.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 18. 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Kedves Samantha és Titus!, látom, hogy gond a beidézés.

Ha megnyomjátok az "idézet" gombot, a hozzászólás ablakban megjelenik a bidézni kívánt hozzászólás. Előtte és utána két szögletes zárójelben levő szöveget láttok. Ezek parancsok a szövegszerkesztőnek, nem kellene beletörölni, beleírni, hanem nagy elánnal kikerülni a kurzorral.

(quote="hangya") szöveg (/quote)
És ide lehet írni azt, amit szeretnétek.

Ha nem kerek, hanem szögletes zárójelekkel írom, így fog kinézni:
hangya írta:
szöveg

Jó ügyeskedést! Smile
Szia hangya...Lassan csak belejövök a fórum használatába, bár azért tényleg elég szokatlan rendszer szerint vannak itt a dolgok...Dehát minden új dolgot meg lehet tanulni előbb-utóbb ha minden igaz, úgyhogy ma már nem követtem el hsz szerkesztési hibát szerintem...Remélem így is marad a dolog...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 18. 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:

Ha megnyomjátok az "idézet" gombot, a hozzászólás ablakban megjelenik a bidézni kívánt hozzászólás. Előtte és utána két szögletes zárójelben levő szöveget láttok. Ezek parancsok a szövegszerkesztőnek, nem kellene beletörölni, beleírni, hanem nagy elánnal kikerülni a kurzorral.

hangya írta:
szöveg

Jó ügyeskedést! Smile
Szia hangya...Lassan csak belejövök a fórum használatába, bár azért tényleg elég szokatlan rendszer szerint vannak itt a dolgok...Dehát minden új dolgot meg lehet tanulni előbb-utóbb ha minden igaz, úgyhogy ma már nem követtem el hsz szerkesztési hibát szerintem...Remélem így is marad a dolog...

Most éppen csak bekukkantottam, és örömmel konstatáltam, hogy sikerült viszonylag érthetően leírnom az idézést. Te és Samantha nagyon tehetséges alkalmazók vagytok!! Very Happy Very Happy öröm veletek beszélgetni!
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 18. 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Titusz írta:
hangya írta:

hangya írta:
szöveg

Jó ügyeskedést! Smile

Most éppen csak bekukkantottam, és örömmel konstatáltam, hogy sikerült viszonylag érthetően leírnom az idézést. Te és Samantha nagyon tehetséges alkalmazók vagytok!! Very Happy Very Happy öröm veletek beszélgetni!
A jelek szerint akkor gyorsan tanulunk...Örülök neki,hogy szimpatikusak neked a hsz-eim...De azért ha valamivel nem értel egyet velem akkor csak nyugodtan szállj vitába, nem szoktam az ilyesmiböl sosem problémát csinálni...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 18. 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:
Titusz írta:
hangya írta:

hangya írta:
szöveg

Jó ügyeskedést! Smile

A jelek szerint akkor gyorsan tanulunk...Örülök neki,hogy szimpatikusak neked a hsz-eim...De azért ha valamivel nem értel egyet velem akkor csak nyugodtan szállj vitába, nem szoktam az ilyesmiböl sosem problémát csinálni...

Szia hangya!
Köszi!
Még tehetségesebbek lennénk, ha sikerülne úgy beállítani a rendszert, hogy mindig az újabb hsz-ek legyenek elöl flower flower flower
Az öröm egyébként kölcsönös... Smile
úgy látom, Te "régi" tag vagy itt.
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 18. 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Szia hangya!
Köszi!
Még tehetségesebbek lennénk, ha sikerülne úgy beállítani a rendszert, hogy mindig az újabb hsz-ek legyenek elöl flower flower flower

Ilyen tehetséges tagoknak nem csinálok képet, elegendő lesz a szöveges tájékoztatás.

Az oldal alján van a beállítási lehetőség.
Hozzászólások megtekintése: Összes, Régebbiek előre, Mehet.
Ha átállítottad kedvedre, akkor még a Mehet-re is rá kell nyomni. És minden úgy lesz, ahogy kívánod (ahogy beállítottad. Very Happy )

Igen, legalább 14 éve regisztráltam először a Harmonet fórumra. Akkor nagy élet volt errefelé, csak kapkodtam a fejemet, mire kiismertem magam. Smile Sok tag személyes kapcsolatban is volt egymással, igazi baráti társaságként működött a fórum. De ugye tudjuk, aminek kezdete van, annak vége is van.

Már azt sem tudom, kié a Harmonet, a régi tulajdonosoknak van-e még közük hozzá. Csak gyanítom, hogy igen, egy ilyen halódó fórumot csak a régi szép emlékek kedvéért tart az ember.

Neked miért kedvesebb egy ilyen fórum, mint pl. a fészbuk?

Nem kell válaszolni, ha nem jót kérdezek: Titusszal nem itt ismerkedtetek meg, ugye? Smile
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 19. 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:

Szia hangya!
Köszi!

Ilyen tehetséges tagoknak nem csinálok képet, elegendő lesz a szöveges tájékoztatás.

Ha átállítottad kedvedre, akkor még a Mehet-re is rá kell nyomni. És minden úgy lesz, ahogy kívánod (ahogy beállítottad. Very Happy )

Igen, legalább 14 éve regisztráltam először a Harmonet fórumra. Akkor nagy élet volt errefelé, csak kapkodtam a fejemet, mire kiismertem magam. Smile Sok tag személyes kapcsolatban is volt egymással, igazi baráti társaságként működött a fórum. De ugye tudjuk, aminek kezdete van, annak vége is van.

Már azt sem tudom, kié a Harmonet, a régi tulajdonosoknak van-e még közük hozzá. Csak gyanítom, hogy igen, egy ilyen halódó fórumot csak a régi szép emlékek kedvéért tart az ember.

Nem kell válaszolni, ha nem jót kérdezek: Titusszal nem itt ismerkedtetek meg, ugye? Smile

Megcsináltam a beállítást. Pontosan így. Már vagy 60-szor.
És akkor arra az oldalra jó is, megírom a hszt, elküldöm, és visszamegyek a tartalomjegyzékre, majd rámegyek a következő topicra, ezzel ugye megnyitom, de akkor megint állíthatom újra, mert ott ismét a régiek vannak elöl. Nem tudom miért???
(De már lassan megszokom így.)

14? Az még gombócból is sok. Smile

Miért nem kedvelem a fészt?
Tudod, anno. volt olyan, hogy "i.w...w..." És akkor ott fenn voltam, és nagyon örültem annak, hogy újra felvehetem a kapcsolatot olyan emberekkel (volt osztálytársak pl.) akikkel évek óta megszakadt. Nagy volt a lelkesedés oda-vissza, aztán rájöttem, hogy nem véletlen az, hogy akikkel megszakadt a kapcsolat, azokkal megszakadt.
Nem volt szükségem a felületes, látszat kapcsolatokra..."Oh, nekem 8236 iw.w-ismerősöm van!"- mondja Icuka...a valóságban ebből tartja 16-tal a személyes, közelebbi ismerettséget.
Face, ugyanez még fokozottabban.Csak hallom pl. kollégáktól, hogy "milyen idegesítő Zsuzsika, aki kiírja, hogy leégette a lecsót, meg Évike, aki zöldre festette a haját...olyan sokan szidják...akkor nem kell felmenni, nem kell olvasgatni.
Aki valójában ismerősöm, azzal fész nélkül is beszélgetek, megosztok vele személyes dolgokat. Sokan mondják, hogy "nincs idő személyes találkozásra". Aki ezt mondja, annak azt mondom, hogy ne a nem létező 8220 fővel, hanem a létező 16-tal foglalkozzon, de azokkal annyira, amennyire valóban akarja.

Azért szeretek fórumozni, mert egy jó fórumon szeretek értelmes témákról beszélgetni. Természetesen nyilván mindenkinek más az "értelmes téma", így ahhoz szólok én is hozzá, ami érdekel. Kíváncsi vagyok, hogy más hogy látja azt a dolgot, amit én pl.esetleg máshogy, szívesen kommunikálok kedves fórumtársakkal. Titusz is ilyen számomra, régóta ismerjük egymást más fórumról.
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 19. 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látod, azt nem próbáltam ki, hogy az egyszeri beállítás maradós-e. Azt hiszem, az én ismereteim itt értek véget, marad a megszokás. Sad

Hozzád hasonlóan vagyok én is a fésszel. Bepottyantam egy önsegítő csoportba, amire akkor nagyon nagy szükségem volt. A dolognak lett egy rémes következménye. Boldog és boldogtalan ismerős lett. Egyszerűen nem tehettem meg, hogy csoporttag felkérőjét nem fogadom el. A csoport jellegéből adódóan olyan khm... khm... egyszerű szövegek jelentek meg, amiket az életben nem olvasnék el magamtól, olyan sajtótermékekből, amikre soha nem tévednék rá magamtól. Nem mindegyiket ugrottam át. Egyszercsak azon vettem észre magam, hogy akkora szamárságokat olvasok zsinórban, amire sajnálom az időmet és energiámat.
Sikerrel leépítettem ezt a csoportot és a valódi kapcsolataimat tartottam meg. De az igaziakkal egy ehhez hasonló fórumon beszélgetek. Very Happy

Azt remélem, hogy a beszélgetéseink hatására visszatér néhány ember a régiek közül, akikről tudni lehet, hogy figyelik a fórumot.
A Tartalomjegyzék aljában van egy rész. Ki van itt a címe. Ott név szerint felsorolják, hogy bejelentkezve kik vannak jelen, és hány "vendég" figyel. Azt remélem, ezek a vendégek többségükben a régiek, akik figyelnek. De lehet az is, hogy a Google keresőrobotjai. Az ember remél. Smile
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 20. 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:

Szia hangya!
Köszi!

Nade kedves hangya...Tudod,nem minden ember egyforma...Te mondjuk azért kesergel,mert az utóbbi években úgymond "elcsendesedett" ez a portál...Viszont én meg PONT EZÉRT JÖTTEM IDE...Mivel én pont a "csendes fórumportálokat" kedvelem...Sokfelé jártam már a neten a hosszú évek alatt,éshát jártam már azon a bizonyos "face" portálon is többek között,de engem nem tudott se lenyűgözni,se megérinteni az a szellemiség és világ,ami ott van...Fotók özönei az "új kocsirol,házrol", ki hol nyaral,ki kivel él,ki kinek az ismerőse,ki kit kedvel,ki kit "lájkol", stb,stb, nos...Az ilyesmi az nem az én színvonalam, meg nem az én érdeklődési köröm...(Most írjam azt le nyíltan hogy "szabályosan hányingerem van a face formátumu portáloktol"? Hát jó...Akkor leírtam egyértelmüen is a lényeget...) Viszont a "forgalmas" fórumportálokat sem kedvelem...Ahol annyi az egymásra torlódó hsz, hogy mondjuk másnap már alig találom meg a legutolsó hsz-emet,mert már teljesen háttérbe nyomták az új hsz-ek,percek,órák alatt...Aztán meg régi tapasztalatom már fórumügyekben az is,hogy ahol NAGYSZÁMU A TAGSÁG, ott kikerülhetetlenül(!) a fórum minőségének a rovására megy a dolog előbb-utóbb...És a sok troll,unatkozó hü.lyegyerek, magát más módon lefoglalni nem tudó lúzer, meg stb,stb képes még a legszínvonalasabb fórumot is tönkrevágni pillanatok alatt a hülyeségeivel-kötekedéseivel, netes fórumozásra való alkalmatlanságával...Eredetileg úgy terveztük Szamival,hogy mi ketten fogunk itt fórumozni, nyugodtan, trollok,hülyegyerekek nélkül, és ahogy elnéztük a dolgot,erre a célra tökéletesen meg is felel eddig ez a portál...Persze nem zavar az,hogy te is benéztél ide újra,mivel a jelek szerint értelmes,jóindulatu fórumtársnak tűnöl,de én ettöl függetlenül nem szeretném azt,hogy ez a portál "ismét túlságba is pörögni kezdjen"...Mert akkor az már NEM AZ A FÓRUM LESZ,AHOVA ÉN ÉS SZAMI BEREGISZTRÁLTUNK...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 20. 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor abban mindhárman megegyeztünk, hogy milyen típusú helyeket nem szeretünk, és milyeneket szeretünk az interneten.
Nagy kő gördült le a szívemről, hogy ketten is ellennétek. Rokonszenves emberek vagytok, kellemes veletek beszélgetni. Amikor megjelentetek, az a benyomásom támadt hogy a sokadik fórumfelélesztési akció részesei vagytok. Volt egy olyan érzésem is, hogy háziasszonyként kell funkcionálnom. Nem szabad hagynom, hogy a beszélgetés elüljön, mozgatni kell a fórumot. Levetted a vállamról a kötelezettség érzését és ez nekem nagyon jó. Smile Ezek szerint akár magatokra is hagyhatlak benneteket, jól ellesztek, a cél nem annyira a felélesztés, mint a félrehúzódás.
Azért viszonylag gyakran benézek és szólok is, de csak ha tényleg van mondandóm a beszélgetésetekhez. Smile Nem lesz többé az az érzésem, hogy nekem kellene marasztalni benneteket.

Őszintén remélem, hogy semmi sértett felhangot nem olvasol ki a fentiekből. Mindent pontosan úgy gondoltam, ahogyan leírtam. Very Happy
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 20. 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya!
"Fórumfelélesztési akció"?
Sokszor volt már?
Mekkora sikerrel? Tényleg a fész "vitte el innen" az embereket ?
Egyébként milyen volt ez a fórum fénykorában?
Én voltam olyan fórumon, ahol van egy olyan adott mag, amely tényleg képes mindenféle értelmes beszélgetést szétverni. Ők erre specializálódtak, ez ad nekik erőt, talán energiát is.
(Energiavámpîrok?) Régóta ott vannak, uralják a helyet. Senkit nem fogadnak be/el.
És voltam olyan fórumon is, ahol 10-15 ember ha beszélgetett. Igaz, elég speciális téma volt. Hamarosan távoztam is, mert rájöttem, hogy számomra túl speciális is. De a hangulat nagyon kellemes volt, senki nem kötözködött senkivel.

Azt gondolom, (de ez minden közösségre igaz, )hogy minél nagyobb a létszám, annál nehezebb "jó csapatnak lenni"
Ezt én a munkahelyemen figyelhettem meg és érezhettem a saját bőrömön is. Közepes létszámnál, néha voltak viták, szakmai is, személyes is. A létszámunk változott erre-arra, és minél kevesebben voltunk, annál gördülékenyebb és annál toleránsabb volt a társaság. És minél nagyobb a létszám, annál több a vita, a torzsalkodás.
Jelzem ugyanaz a munka, ugyanaz a munkahely, ugyanaz a közös cél, ugyanakkora munkaeloszlás, (kisebb létszámmal kevesebb munka, nagyobbal több) csak a létszám változott.
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 20. 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy Very Happy Most te beszéltetsz engem. Very Happy

Amikor csatlakoztam, olyan 20 -50 jelenlevő ember volt jellemző a fórumra. Már kialakult baráti társaság volt a kemény mag, de be lehetett kerülni közéjük, engem is befogadtak. A társaság és a beszélgetések enyhén ezoterikus irányban mozogtak, de ez olyan normális, hétköznapi ember számára is elfogadható szinten mozgott.
Jellemző volt, hogy indult egy topik és a második oldaltól kezdve szétoffoltuk. Very Happy Very Happy Jó hangulatú, nevetős módon. Emlékszem egyszer valaki indított egy komoly kérdésről egy topikot, és azonmód személyesen offolta szét. Very Happy
A moderálás és beírások törlése ismeretlen fogalom volt.
Ez volt nagyjából a fénykor.
Jöttek technikai gondok, a társaság egy jó része vérig sértődött. Talán 3-4-5 ember tartott ki. Az időszak elég hosszú ideig tartott. Ha lenne időm, ami talán télen lesz, az archívumban utána lehetne nézni mikor történt. Bár nem hiszem, hogy jelentősége lenne. A technikai gondok végül rendeződtek, a régiek egy része visszatért, jöttek újak és újra egy kellemes, jó hangulatú társaság gyűlt össze. Ezúttal azonban kellemetlen emberek is megjelentek, és komoly gondokat okoztak. Gyakorlatilag több, különböző időben működő troll verte szét a fórumot.
Volt egy érdekes baráti társaság, akik talán tizen voltak. Ők egy másik fórumról költöztek át. Elég furcsán jöttek, az akkor még lassan, de működő fórum tagjainak annyit nem szóltak, hogy kukk, kizárólag egymás közt beszélgettek, csak a helyre tartottak igényt, bennünket magasról fütyültek le. A témáik meglehetősen messze voltak a nálunk szokásostól. Végül a régiek kezdték az enyhülést, bele beleszólva a beszélgetésükbe. Kölcsönös eltűrésig ment az enyhülés, de igazi megbarátkozás nem történt. Sok régi ember hagyta el a fórumot a hatásukra. Amikor innen is továbbálltak, akkor ürült ki a fórum. Még voltak próbálkozások a felélesztésre, akkor éppen intenzíven foglalkoztam a tarot kártyával, az Asztro-ezo fórumban nyoma is van. Csak annyira kevesen voltunk már, hogy egy-egy troll nagyon nagyot nyomott a latban.

Azóta időnként megjelenik egy régi emberke, beír valamit, jelzi, hogy figyeli a fórumot, és eltűnik. Ebből gondolom, hogy előfordulhat, hogy páran visszatérnek. A ti témáitok és stílusotok nagyon beleillenek az itteni haladó hagyományokba.

Nagyjából ennyi a történet. Smile
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 20. 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Volt egy olyan érzésem is, hogy háziasszonyként kell funkcionálnom. Nem szabad hagynom, hogy a beszélgetés elüljön, mozgatni kell a fórumot.
Azért viszonylag gyakran benézek és szólok is, de csak ha tényleg van mondandóm a beszélgetésetekhez. Smile Nem lesz többé az az érzésem, hogy nekem kellene marasztalni benneteket

Én tényleg úgy gondoltam, hogy komolyan szíveden viseled a fórum sorsát. De akkor most tulajdonképpen magadénak érzed vagy sem? Kiolvasható a soraidból ez is, az is.

hangya írta:
...akár magatokra is hagyhatlak benneteket, jól ellesztek, a cél nem annyira a felélesztés, mint a félrehúzódás.

Szerintem nem tőlünk kellene függővé tenned azt, hogy mennyit jársz ide. Lehet, hogy nem kell azt érezned, hogy "mozgatnod kell" a fórumot, de azt sem kell, hogy azt érezd, hogy mi ketten ki akarnánk sajátítani.
Nekem mindegy, hogy ketten, vagy hárman, vagy 15-en beszélgetünk itt nap, mint nap...amíg jól érzem magam itt maradok.
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 20. 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Huhhh!!!
Megszenvedtem az előző hsz-em szerkesztésével, de csak összejött !!! flower
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 20. 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Profi módon csináltad a hozzászólást!! Gratulálok! Smile

természetesen túl sok közöm volt ehhez a fórumhoz, hogy magaménak érezzem. Ezzel együtt már hozzászoktam a hiányához, vannak más helyek, ahol jól érzem magam a neten, tehát nem minden áron szeretném működni látni. És főleg nem érzem dolgomnak, hogy erőltessem a működést. Örülök, ha jól ellesztek itt Titusszal. Smile
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 31. 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Közhírrététel!!!

Hajdan Swindler, a Sárkány, aki admin, és a fórum technikájához is ért, azt kérte, hogy 500 hozzászólásnál ne hagyjuk sokkal nagyobbra nőni a topikokat. Ezért, ha a beszélgetésbe sem rondítok bele nagyon, lezárom, meg nyitok újat helyette.

A hozzászólások száma a Tartalomjegyzékben az utolsó hozzászóló neve előtt zárójelben látható.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
6 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.