Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen férfi tetszik nekünk... 6.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 13. 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz kedves, te megtévesztettél engem.
Fellinkelted ide azt a youtube videót a "Tökéletes fegyver" c. filmről, s azon azt láttam - nézd csak meg - hogy a film több,mint 2 és fél órás.
Mikor mondtam, hogy megnéztem belőle már fél órát, akkor sem kérdeztél rá, hogy miért cincálok szét 2-3 részre egy 90 perces filmet.
A linkelt oldalon, ugyanis majdnem kétszer van fenn egymás után.

Nézem tegnap a filmet, a felénél jártam, s csak pislogtam, hogy mi az, hogy vége van...akkor néztem rá.

Egyébként néztem volna még.
Utána döbbentem rá arra is, hogy szerintem túl gyorsan lett vége...pikk-pakk lezárták.

Örülök akkor annak, hogy végül minden jól alakult, féltem, hogy az a nagydarab tirpák megöli az öccsét, na akkor nem lett volna senkinek kegyelem...jól néz ki - jól nézett ki a pasas...nem értem, manapság miért olyan nagy divat a szakáll...mostani képeken ennek a színésznek is van.

Elemezgessük még egy kicsit a filmet egyébként? Hol kezdjem, vagy mire vagy kíváncsi?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 13. 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj...Tényleg...Elis felejtettem írni eddig,hogy a videón kétszer töltötték fel a filmet...Manapság nagy divat az ilyesmi...Sajnos...(A feltöltésért,nézettségért kapott pénz gondolom több akkor,ha hosszabb a videó...Ezeknek a mai "embereknek" meg más ugyan mit számít?)Ha van kedved még elemezgetni a filmet,vágj bele nyugodtan...Számomra ugyanis nagy kedvenc ez a film...Igaz,a második fele már elcsúszott erősen az irrealitás világába, (Végülis eredetileg ugye ez egy akciófilm lenne,ha minden igaz...) de a film első fele szerintem nagyon mély mondanivalókkal bírt...Te is így látod a dolgot?
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 13. 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azon meg mit csodálkozol, hogy manapság nagy divat a szakáll? Mi olyan elmebaj van a világon szerinted,ami manapság nem divat? Te tudol olyanrol? (Na látod...) De nem baj...Ez a mai, "civilizáziónak, " emberi társadalomnak" nevezett pöcegödör meg trágyadomb a legjobb úton van szerencsére a megsemmisülés felé...De nemis lesz kár érte...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jaj...Tényleg...Elis felejtettem írni eddig,hogy a videón kétszer töltötték fel a filmet...Manapság nagy divat az ilyesmi...Sajnos...(A feltöltésért,nézettségért kapott pénz gondolom több akkor,ha hosszabb a videó...Ezeknek a mai "embereknek" meg más ugyan mit számít?)Ha van kedved még elemezgetni a filmet,vágj bele nyugodtan...Számomra ugyanis nagy kedvenc ez a film...Igaz,a második fele már elcsúszott erősen az irrealitás világába, (Végülis eredetileg ugye ez egy akciófilm lenne,ha minden igaz...) de a film első fele szerintem nagyon mély mondanivalókkal bírt...Te is így látod a dolgot?

Ahhoz képest, hogy némely akciófilmnek semmi mondanivalója nincsen, csak az egész a látványvilága épülő "akcióskodás", ennek a filmnek van mondanivalója is.
Kevés humor is van benne, főszereplőnk ugye egyszer el is mosolyodott a fiú beszólásán, aki gyerekkori önmagára emlékeztette.
Egyébként engem maga az akciórésze is érdekelt, olyan szinten, hogy vajon hogy fog egyedül elbánni a jelentős testi fölénnyel rendelkező nagydarab manus ellen egyedül, úgy hogy az ne legyen nevetségesen irreális.

A film elején egyértelművé vált, hogy imádja az öccsét, aztán így felnőttként eleinte azt hittük, ez a kapcsolat elmérgesedett (ugye az öccse volt a jófiú, belőle rendőr lett, az apjuk a kisebbik fiút jobban szerette, jobban elfogadta, hisz mindig azt csinálta, amit ő akart, nem szegült ellen örökké), konfliktus is volt köztük bőven: a törvény embere, szemben a "bosszúálló idegennel" (a tökéletes fegyverrel).
De amikor kórházba került, kiderült, hogy még mindig védi és óvja a kisöccsét.
Mindig csak hajszálon múlt, hogy nem került nagyobb kalamajkába, miközben csak "ártatlanul" pislogott, hogy mi is van már megint, mi történt körülötte...
Aztán a végén elvártam volna még egy beszélgetést a Mesterrel...persze így szavak nélkül is benne volt minden.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Pedig valamit még akartam mondani...na mindegy, egyszer majd csak eszembe jut...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most,hogy megnézted akkor ezt a filmet végig, ugye akkor már el tudod képzelni azt,hogy milyen is egy AUTISTA fazon? Nos...Hát nagyjábol ilyen...(Látod,énis pont olyan egyéniségü,viselkedésü,beszédü,arckifejezésü vagyok mindig,mint a főszereplő fazon...Pontosan olyan...Azaz autista...) Csak figyeld meg azt a merev,vontatott,egyhangu beszédét mindig...Meg a feltünő szűkszavuságát...Az arcának a mindig látható egykedvü,unott,közömbös kifejezését...Meg a verbális konfliktuskezelés hiányosságait...Meg a zárkózottságát...Látod már akkor hogy milyen egy autista fazon? Olyan mint ő,olyan mint én...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade maradjunk azért még egy kicsit a filmek világánál...Emlékszel még a "Derrick" című krimisorozatra? Nekem nagy kedvencem volt mindigis ez a sorozat...Még ma is gyakran újranézem a neten ezeket a filmeket...(Persze szigorúan csak az eredeti,Szabó Ottó,Gálvölgyi János féle szinkronnal...) Nos? Ez a "Derrick" hogy tetszik neked,mint férfi? Bejönne neked a fazon?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Most,hogy megnézted akkor ezt a filmet végig, ugye akkor már el tudod képzelni azt,hogy milyen is egy AUTISTA fazon? Nos...Hát nagyjábol ilyen...(Látod,énis pont olyan egyéniségü,viselkedésü,beszédü,arckifejezésü vagyok mindig,mint a főszereplő fazon...Pontosan olyan...Azaz autista...) Csak figyeld meg azt a merev,vontatott,egyhangu beszédét mindig...Meg a feltünő szűkszavuságát...Az arcának a mindig látható egykedvü,unott,közömbös kifejezését...Meg a verbális konfliktuskezelés hiányosságait...Meg a zárkózottságát...Látod már akkor hogy milyen egy autista fazon? Olyan mint ő,olyan mint én...

Inkább introvertáltnak mondanám.
De nem lehet mindenki extrovertált, és nem is kell hogy az legyen.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade maradjunk azért még egy kicsit a filmek világánál...Emlékszel még a "Derrick" című krimisorozatra? Nekem nagy kedvencem volt mindigis ez a sorozat...Még ma is gyakran újranézem a neten ezeket a filmeket...(Persze szigorúan csak az eredeti,Szabó Ottó,Gálvölgyi János féle szinkronnal...) Nos? Ez a "Derrick" hogy tetszik neked,mint férfi? Bejönne neked a fazon?

Ez a kérdés, most komoly??? Shocked
Mármint hogy a Derricket alakító színész, mint férfi mennyire jött be nekem?
Hát KÜLSŐRE semennyire.
De ez természetes is.
Mikor először láttam is a nagyapám lehetett volna...sosem tudtam volna rá "férfiként" nézni...ennyire azért biztosan sosem volt apakomplexusom...hogy miket tudsz kérdezni!?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:

Hát...Végülis lehet a karakterre azt is mondani éppen, hogy introvertált, de szerintem ez azért attol jóval több...Az introvertált az csak szereti a magányt, de nincsenek önmagában nézve VERBÁLIS ÉS NEM VERBÁLIS KOMMUNIKÁCIÓS NEHÉZSÉGEI...Az autistának viszont vannak...Csak figyeld meg pl. azt az "értelmes" párbeszédet a főhős esetében mondjuk az edzőteremben,vagy esetleg a Croc-pit bárban...Az ilyesmi kommunikációs primitívség már több mint introvertáltság...De ha nem hiszel nekem,akkor nem hiszel...Ez van akkor...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:

Hát KÜLSŐRE semennyire.
De ez természetes is.
Mikor először láttam is a nagyapám lehetett volna...sosem tudtam volna rá "férfiként" nézni...ennyire azért biztosan sosem volt apakomplexusom...hogy miket tudsz kérdezni!?
Jaj Szami...Most megint úgy megnevettettél az előbb,hogy még a könnyem is kicsorgott a kacagástol...Meg megfájdult az oldalam...Ennyire felháborodtál egy ártatlan kérdéstöl? Mondjuk jó-jó...Persze gondoltam azt,hogy nem jön be neked Derrick mint férfiminta,de azt azért nem sejtettem,hogy ENNYIRE felháborít majd a kérdésem...Érdekes dolog az,hogy a nőknek a jelek szerint mennyire nem jön be ez a Derrick sohasem mint "férfi", (A nejem pl. még nézni sem bírja ezt a sorozatot, mert azt mondja mindig erre a szegény Derrickre,hogy "úgy néz ki az a fazon, mint egy rusnya varangyos béka,azzal a nagy gülü szemeivel"...) de ennek ellenére mégiscsak nagy sikerü sorozat volt ez ugye egykoron... Mondjuk persze nemcsak nők vannak a világon, de azért akkoris furcsa egy kicsit,hogy hogyan is lett akkor ez a figura meg filmbeli karakter ennyire sikeres a tévében...Ha csak a FÉRFIAK nézték volna,akkor azért szerintem nem lett volna ez akkora siker mindenfelé...Te amúgy szeretted nézni ezt a filmsorozatot attol függetlenül,hogy nem jött be neked ez a Derrick mint férfi?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:

Hát...Végülis lehet a karakterre azt is mondani éppen, hogy introvertált, de szerintem ez azért attol jóval több...Az introvertált az csak szereti a magányt, de nincsenek önmagában nézve VERBÁLIS ÉS NEM VERBÁLIS KOMMUNIKÁCIÓS NEHÉZSÉGEI...Az autistának viszont vannak...Csak figyeld meg pl. azt az "értelmes" párbeszédet a főhős esetében mondjuk az edzőteremben,vagy esetleg a Croc-pit bárban...Az ilyesmi kommunikációs primitívség már több mint introvertáltság...De ha nem hiszel nekem,akkor nem hiszel...Ez van akkor...

Tudod mit? Inkább maradjunk abban hogy nem tudom. Nem tudom, hogy milyen egy autista ember...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:

Hát KÜLSŐRE semennyire.
De ez természetes is.
Jaj Szami...Most megint úgy megnevettettél az előbb,hogy még a könnyem is kicsorgott a kacagástol...Meg megfájdult az oldalam...Ennyire felháborodtál egy ártatlan kérdéstöl? Mondjuk jó-jó...Persze gondoltam azt,hogy nem jön be neked Derrick mint férfiminta,de azt azért nem sejtettem,hogy ENNYIRE felháborít majd a kérdésem...Érdekes dolog az,hogy a nőknek a jelek szerint mennyire nem jön be ez a Derrick sohasem mint "férfi", (A nejem pl. még nézni sem bírja ezt a sorozatot, mert azt mondja mindig erre a szegény Derrickre,hogy "úgy néz ki az a fazon, mint egy rusnya varangyos béka,azzal a nagy gülü szemeivel"...) de ennek ellenére mégiscsak nagy sikerü sorozat volt ez ugye egykoron... Mondjuk persze nemcsak nők vannak a világon, de azért akkoris furcsa egy kicsit,hogy hogyan is lett akkor ez a figura meg filmbeli karakter ennyire sikeres a tévében...Ha csak a FÉRFIAK nézték volna,akkor azért szerintem nem lett volna ez akkora siker mindenfelé...Te amúgy szeretted nézni ezt a filmsorozatot attol függetlenül,hogy nem jött be neked ez a Derrick mint férfi?

Nem felháborodtam, csak fel nem fogtam, honnan vettél egyáltalán ilyen kérdést? Hisz ismersz..meg egyáltalán...létezik nő, akinek tetszene ez az ember, vonzónak tartaná a külsejét?
Na igen...a gülü szemeit csak tiszteletből nem említettem,mert egyrészt a nagyapám lehetne, meg olyan tisztelettel beszéltél róla...pedig gondoltam rá. Bár én azt szoktam mondani rá, hogy "ilyen Basedow-kóros szemekkel...". Direkt kerestem róla a neten az elöbb fiatalkori képet...az sem volt jobb...
Felteszel egy ilyen kérdést és még ki is neveted utólag a reakciómat ??? Laughing Mégis, mit vártál?? Laughing
Na és az nem jutott eszedbe, hogy a stílusa, meg a természete miatt nézték,kedvelték az emberek? Mert okos volt, és emberséges. Meg én minden nyomozós filmet megnéztem egy időben. Na és mi van Harry-vel?...Ő azért helyes volt...ez eszedbe sem jutott, ha már a nőktől akarsz nagyobb nézettséget? Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Basedow kóros szemek??? Honnan a csudábol hallottál te ilyeneket? Én még életemben nem hallottam ezt a kifejezést...(Úgy látom ma este megint halálra akarod kacagtatni az embert..."Basedow kóros szemek"...Nem semmi ez a kifejezés...)Nade akkor most már ilyesmiröl is hallottam...Amúgy azzal nevettetel meg mindig,ahogy fogalmazol időnként...(Plussz még a mulatságos hangulatjelek is besegítenek ebben egyszer-egyszer...) Mint pl.ahogy most is fogalmaztál...Szinte kézzel fogható volt az elementális felháborodásod...Amúgy akkor a Harryval mi a helyzet? Az mennyire jött volna be neked?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Basedow kóros szemek??? Honnan a csudábol hallottál te ilyeneket? Én még életemben nem hallottam ezt a kifejezést...(Úgy látom ma este megint halálra akarod kacagtatni az embert..."Basedow kóros szemek"...Nem semmi ez a kifejezés...)Nade akkor most már ilyesmiröl is hallottam...Amúgy azzal nevettetel meg mindig,ahogy fogalmazol időnként...(Plussz még a mulatságos hangulatjelek is besegítenek ebben egyszer-egyszer...) Mint pl.ahogy most is fogalmaztál...Szinte kézzel fogható volt az elementális felháborodásod...Amúgy akkor a Harryval mi a helyzet? Az mennyire jött volna be neked?

Bátyámtól hallottam először egyébként...Laughing
"Na, megint itt ez a Basedow-kóros!"- amikor kezdődött a Derrick...aztán rajta maradt, s már én is úgy mondtam...szegény színész...
Nem tudod, milyen a Basedow-kór? Akkor ne nézz utána. Téged ismervén a végén még beképzeled magadnak...én pár perce rákerestem, hogy jól emlékszem-e, azóta is dörzsölgetem a szemem, hogy a helyén van-e még??? Shocked

Harry? Persze, Harry tetszett. Helyes fiú volt...
És Gálvölgyi hangja is nagyon jól passzolt hozzá.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 21. 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most visszaolvastam a tegnap itt írt dolgokat, és hát igazad van, tényleg elég viccesen reagáltam le, és valóban ott van a sorok között az "elementáris felháborodásom"...
Laughing
Most már én is hangosan nevetek rajta.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
9 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.