Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Munkáltatók hatalma

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 25. 14:22    Hozzászólás témája: Munkáltatók hatalma Hozzászólás az előzmény idézésével

Amikor aláírunk egy munkaszerződést, még fogalmunk sincs arról, hogy mi mindenre képesek a vezetők.
Mindenféle eszköz van a kezükben, ügyvédek pedig a hátuk mögött, hogy a dolgozó embert olyan dolgokba kényszerítsék, amit nem akar, de mégis meg kell tennie.
Kismamaként vissza szeretnék térni dolgozni, de a vezetők mindent megpróbálnak, hogy én mondjak fel.
Ingyenes jogi tanácsadás nemigen van, vagy ha mégis akkor online. Láttam a kérdéseknél, hogy arra sem mindig válaszolnak.
Egyedül kell boldogulni valahogy.
Esetleg tudtok más megoldást?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 25. 15:09    Hozzászólás témája: Re: Munkáltatók hatalma Hozzászólás az előzmény idézésével

Mak írta:
Amikor aláírunk egy munkaszerződést, még fogalmunk sincs arról, hogy mi mindenre képesek a vezetők.
Mindenféle eszköz van a kezükben, ügyvédek pedig a hátuk mögött, hogy a dolgozó embert olyan dolgokba kényszerítsék, amit nem akar, de mégis meg kell tennie.
Kismamaként vissza szeretnék térni dolgozni, de a vezetők mindent megpróbálnak, hogy én mondjak fel.
Ingyenes jogi tanácsadás nemigen van, vagy ha mégis akkor online. Láttam a kérdéseknél, hogy arra sem mindig válaszolnak.

A Jogpontot próbáltad? Már nem ingyenes, de elfogadható (a saját régiómat néztem)...
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 25. 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemsokára megszavazzák azt a törvényt, hogy nem muszáj visszavenni a kismamákat. Hát ők már erre blazíroznak. Jobban teszed, ha nézel más munka után
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 25. 15:37    Hozzászólás témája: Re: Munkáltatók hatalma Hozzászólás az előzmény idézésével

Mak írta:

Nagyon sajnálom a mai fiatalokat, és persze téged is emiatt az embertelen világ miatt. Az merült fel bennem, hogy kikényszeríted valahogyan jogi úton és visszavesznek, mert vissza kell venniük... Mi lesz utána? Hogyan fog viszonyulni a főnököd hozzád? Hogyan fogja értékelni a munkádat? Egyáltalán milyen érzéssel mész be reggel dolgozni?
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 25. 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem fogok többé ott dolgozni, ez biztos. Csak azt nem értem, hogy miért próbálnak kizsarolni tőlem egy felmondást? Korrektek is lehetnének, mondjuk.
Egyébként sem szívesen megyek oda vissza dolgozni. Szinte olyan munkát végeztem, ami már bőven a munkakörömön felül volt, mégis mindig úgy kezeltek, mintha tök hülye lennék. Semmit sem néztek ki belőlem, aztán amikor megkaptam a képesítéseket és vizsgákat, csodálkoztak.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 25. 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már akkor is látszott, hogy hogyan állnak hozzád.
Arra kellene rájönni, hogy hogyan jöhetsz ki legjobban ebből a helyzetből. Mi az ami jár neked egyik helyzetben, másik helyzetben...
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 26. 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ismerettségi körömben kutatva, megkérdeztem mindenkit, aki hasonló helyzetben volt, hogy az kismama hogyan tudott megegyezni a munkáltatójával.

Ezúton is mondom minden érintettnek:
kísértetiesen hasonló módszerekkel dolgoznak

- húzzák az időt, hogy ellehetetlenítsék a kismamát, a GYES időszakát felhasználva, hogy felmondhassanak neki normál felmondással és minél kevesebb járandóságot kelljen kifizetni neki

- Érzelmi zsarolásra alapozva, azt mondják, hogy mondja meg a kismama hogy melyik munkatársát rúgják ki Shocked

- Nem válaszolnak a megkeresésekre se telefonon, se levélben. Ez is csak időhúzás.

- Mindezek után ha mégis megegyeznek és kifizetnek valamennyit a kötelező járandóságból, légy nekik rendkívül hálás és nehogy haragban váljatok el.

Szóval nem túl rózsás a helyzet. Ismételten egy példa arra, hogy munkavállalót gyakorlatilag semmilyen törvény nem védi meg.
Vissza az elejére
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 09. 05. 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval, visszavettek.
Ámde elküldtek néhány kollégát Sad
hogy mi lesz ezután, nem tudom

munkát azért még keresgélek itt a környéken, hogy közelebb legyek a bölcsihez-ovihoz.
Egyébként ez a munkakeresősdi is megérne egy topicot Twisted Evil
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 09. 06. 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ügyészségeken és bíróságokon rendszeresen van ingyenes jogi tanácsadás, heti egy alkalommal kötelező, nagyobb városokban akár többször is egy héten, ott el lehet mondani hogy mi a problémád a munkáltatóiddal és neked mint gyes-ről visszatérő kismamának milyen lehetőségeid vannak, ők tudnak majd szakszerű tanácsokat adni, mindent elmagyaráznak ha kell.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.