Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egy csodálatos és zseniális eszköz:A logarléc
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 08:17    Hozzászólás témája: Egy csodálatos és zseniális eszköz:A logarléc Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na igen. Hajdan, zsenge ifjúságomban szoktuk volt mondogatni, hogy az ember a logarléc használatával tanulja meg, hogy 2x2=3.999999. Very Happy

Viccet félre: tényleg egy zseniális eszköz volt. Ha az ember gyakorlatot szerzett az alkalmazásában, gyorsan és pontosan lehetett számolni vele.
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Na igen. Hajdan, zsenge ifjúságomban szoktuk volt mondogatni, hogy az ember a logarléc használatával tanulja meg, hogy 2x2=3.999999. Very Happy

Viccet félre: tényleg egy zseniális eszköz volt. Ha az ember gyakorlatot szerzett az alkalmazásában, gyorsan és pontosan lehetett számolni vele.
Szia Hangya...Örülök neki hogy ahogy elnézem,"felcsillant a szemed" egyböl, amikor megláttad ezt az új topikot, amit Szami hathatós közreműködésével nyitottunk,vagy inkább nyitott Szami...(Én képeket pl. a mai napig sem tudok ide magamtol fellinkelni úgyhogy ezúton is megköszönném akkor Szaminak a segítséget...) A dolog előzménye az volt, hogy mivel én mostanában ismerkedek újra ezzel a zseniális kis eszközzel, hát gondoltam, nyitok róla egy topikot,és ide fogom majd rendszeresen leírni a szerkezettel kapcsolatos tapasztalataimat,meglátásaimat, gondolataimat...Csak persze szokás szerint legyen időm rá...Na mindegy, az a lényeg,hogy sikerült végülis megnyitni ezt a topikot,és mindjárt meg is kezdem majd a témárol való elmélkedést is...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na szóval...Kezdjük akkor a téma legelején...Mivel mindig akad itthon valami számolnivaló dolog ugye, hát elengedhetetlen dolog volt az nálunk éveken keresztül,hogy legyen itthon valami számológép...Ezen okbol be is szereztünk akkor természetszerüleg néhány ELEKTRONIKUS zsebszámológépet, éshát éveken keresztül ezeken a készülékeken végeztünk minden számolással kapcsolatos feladatot...Kezdetben nem is volt semmi gondom ezekkel az eszközökkel, de aztán idővel rájöttem arra, hogy tulajdonképpen ezen szerkezetek SOK SZEMPONTBOL NEM IGAZÁN IDEÁLIS tulajdonságokkal is bírnak, a kétségtelen előnyeik mellett...Főleg az én szememmel nézve...Persze egy olyan ma megszokott "konzumidióta" palinak valszeg semmi baja sem sem lenne ezekkel a manapság divatos zsebkalkulátorokkal, csakhogy én sajnos nem vagyok konzumidióta pali...Éshát nagyon nem vagyok híve a "fogyasztói társadalomnak" sem...Éshát éppen ezért valahogy nem igazán tetszenek nekem sohasem pl. az elektronikus "kütyük", így aztán látván a zsebkalkulátorok számomra RENGETEG NEGATÍV TULAJDONSÁGAIT, hát akkor egy idő után arra jutottam,hogy megpróbálok alternatívákat keresni rájuk...Folyt.köv. mindjárt...
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fiatal munkakezdő voltam, még húsz éves sem voltam, s volt nekem egy nyugdíj előtt pár évvel álló kollégám. Tehát vagy 35 évvel idősebb nálam. Na, neki mindig volt a felső zsebében egy kis logarléc. Én még elő sem vettem a számológépem, ő már mindent kiszámolt. Nem voltunk emberileg olyan jó kapcsolatban, hogy érdeklődnék tőle eme tárgy iránt. Sem azon eset előtt, sem azóta nem is láttam, kezemben sem volt sosem. Pontosabban talán egyszer a kezembe adta, de ő sem úgy tűnt, mintha nagyon meg akarná nekem tanítani a használatát, vagy épp mesélt volna róla bármit is.
Ennyi az én ismerettségem a logarléccel...ja, meg most kerestem Titusznak képeket, hogy elindítsam a topicot.
Azt hittem, könnyű dolgom lesz, tudjatok, logarléc, logarléc...mindegy. Aha, Szami a kis naiv...
A képek közt böngészve lepődtem meg, hogy többféle van, mint égen a csillag. Ráadásul így, hogy fogalmam sincs az egészről, csak pislogtam. Magyar gyártmány, vagy külföldi, számít-e, régi, új, ilyen, olyan. Van nagy henger, meg korong alakú is...pfuuuu.
(Mondjuk az nem léc...oké.)
Nincs mit, Titusz, én örülök, ismét egy újabb tapasztalattal gazdagodtam.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocs, látom, még folytatod majd, nem volt szándékomban közbebeszélni, de így sikerült...pár percen múlt csak, hogy nem én küldtem el előbb.

Igazán nem akarok a logarléced ellen beszélni, de napi szinten dolgozom egy számológéppel a munkahelyemen 23 éve, igaz, hogy elvileg van benne 1 db. ceruza elem - ami nem tudom, mit csinál, mert napelemjei is vannak - de még sosem kellett cserélni benne, és semmi baja nincsen
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Biztos voltam benne, hogy Te ismered még.
Én ehhez már....Smile
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade mi is volt a bajom ezekkel az elektronikus kalkulátorokkal? Legfőképpen az nem tetszett-tetszik bennük, hogy IRREÁLISAN BONYOLULT SZERKEZETEK...Mármint pl. a gyártás szempontjábol...Sajnos ez a ma uralkodó un. "fogyasztói társadalom", és kapitalista rendszer köztudottan,(Vagy legalábbis értelmes,intelligens ember számára köztudottan...) abban érdekelt MINDIG, hogy minnél bonyolultabb,minnél nagyobb hozzáadott értéket képviselő, és minnél drágább ipari termékekkel árassza el a világot...Még olyankoris amikor pedig IGAZÁBOL ERRE NEM IS LENNE SZÜKSÉG...Szóval nekem,mint ugye mindig erősen "környezettudatos ürgének" már kapásbol nem tetszenek sohasem a BONYOLULT SZERKEZETEK, és az az elvem, hogy igazábol "AZ EGYSZERŰBB A NAGYSZERŰBB MINDIG"...És az én életemet gyakorlatilag MINDEN TÉREN ez az elv itatja át, szóval egyböl szemet is szúrt nekem az elektronikus kalkulátorok bonyolult szerkezete, ÁRAMFOGYASZTÓ MIVOLTJA, éshát legfőképpen az, hogy ezek az eszközök, pont úgy ahogy MINDEN FOGYASZTÓI TERMÉK IS MANAPSÁG, ahogy mondani szokás, bizony "nem az örökkévalóságnak készülnek"...Hát akkor ezt az elvet láthattam nap mint nap a zsebkalkulátorok esetében is...Bonyolult szerkezetü,áramfogyasztó gépek, aztán meg ráadásnak NÉHÁNY ÉV, (Sokszor még annyi sem kell...)és törvényszerüen tönkre is mennek előbb-utóbb...Hát...Az ilyesmi dolgok meg nemigazán szoktak engem nagy örvendezéssel sohasem eltölteni, úgyhogy egy idő után arra jutottam, hogy megpróbálok nézni az elektronikus zsebszámológépek helyett valami EGYSZERŰ SZERKEZETÜ, TARTÓS,MEGBÍZHATÓ, tehát értelemszerűen MECHANIKUS működésü kalkulátort az elektronikus zsebkalkulátorok helyett...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Fiatal munkakezdő voltam, még húsz éves sem voltam, s volt nekem egy nyugdíj előtt pár évvel álló kollégám. Tehát vagy 35 évvel idősebb nálam. Na, neki mindig volt a felső zsebében egy kis logarléc. Én még elő sem vettem a számológépem, ő már mindent kiszámolt. Nem voltunk emberileg olyan jó kapcsolatban, hogy érdeklődnék tőle eme tárgy iránt. Sem azon eset előtt, sem azóta nem is láttam, kezemben sem volt sosem. Pontosabban talán egyszer a kezembe adta, de ő sem úgy tűnt, mintha nagyon meg akarná nekem tanítani a használatát, vagy épp mesélt volna róla bármit is.
Ennyi az én ismerettségem a logarléccel...ja, meg most kerestem Titusznak képeket, hogy elindítsam a topicot.
Azt hittem, könnyű dolgom lesz, tudjatok, logarléc, logarléc...mindegy. Aha, Szami a kis naiv...
A képek közt böngészve lepődtem meg, hogy többféle van, mint égen a csillag. Ráadásul így, hogy fogalmam sincs az egészről, csak pislogtam. Magyar gyártmány, vagy külföldi, számít-e, régi, új, ilyen, olyan. Van nagy henger, meg korong alakú is...pfuuuu.
(Mondjuk az nem léc...oké.)
Nincs mit, Titusz, én örülök, ismét egy újabb tapasztalattal gazdagodtam.
Sőt...Még olyan is volt a maga idejében, hogy "LOGARÓRA"...Ez úgy nézett ki majdnem mint egy zsebóra, és állítólag úgy is kellett tekergetni rajta a mutatókat,mint egy valódi zsebórán...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
hangya írta:

Én ehhez már....Smile
Ha másnem, az iskolában annak idején kellett pedig tanulnod róla...Vagy addigra már kivették a tananyagbol?
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Sőt...Még olyan is volt a maga idejében, hogy "LOGARÓRA"...Ez úgy nézett ki majdnem mint egy zsebóra, és állítólag úgy is kellett tekergetni rajta a mutatókat,mint egy valódi zsebórán...

Ez az?
Pont ilyen "fazonú" stopperem van, ami még működik!!!
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
hangya írta:

Én ehhez már....Smile
Ha másnem, az iskolában annak idején kellett pedig tanulnod róla...Vagy addigra már kivették a tananyagbol?

Ezek szerint addigra már kivették a tananyagból...de felső tagozatig csak papíron számolhattunk, előbb nem lehetett számológépet használni.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade mi is volt a bajom ezekkel az elektronikus kalkulátorokkal? Legfőképpen az nem tetszett-tetszik bennük, hogy IRREÁLISAN BONYOLULT SZERKEZETEK...Mármint pl. a gyártás szempontjábol...Sajnos ez a ma uralkodó un. "fogyasztói társadalom", és kapitalista rendszer köztudottan,(Vagy legalábbis értelmes,intelligens ember számára köztudottan...) abban érdekelt MINDIG, hogy minnél bonyolultabb,minnél nagyobb hozzáadott értéket képviselő, és minnél drágább ipari termékekkel árassza el a világot...Még olyankoris amikor pedig IGAZÁBOL ERRE NEM IS LENNE SZÜKSÉG...Szóval nekem,mint ugye mindig erősen "környezettudatos ürgének" már kapásbol nem tetszenek sohasem a BONYOLULT SZERKEZETEK, és az az elvem, hogy igazábol "AZ EGYSZERŰBB A NAGYSZERŰBB MINDIG"...És az én életemet gyakorlatilag MINDEN TÉREN ez az elv itatja át, szóval egyböl szemet is szúrt nekem az elektronikus kalkulátorok bonyolult szerkezete, ÁRAMFOGYASZTÓ MIVOLTJA, éshát legfőképpen az, hogy ezek az eszközök, pont úgy ahogy MINDEN FOGYASZTÓI TERMÉK IS MANAPSÁG, ahogy mondani szokás, bizony "nem az örökkévalóságnak készülnek"...Hát akkor ezt az elvet láthattam nap mint nap a zsebkalkulátorok esetében is...Bonyolult szerkezetü,áramfogyasztó gépek, aztán meg ráadásnak NÉHÁNY ÉV, (Sokszor még annyi sem kell...)és törvényszerüen tönkre is mennek előbb-utóbb...Hát...Az ilyesmi dolgok meg nemigazán szoktak engem nagy örvendezéssel sohasem eltölteni, úgyhogy egy idő után arra jutottam, hogy megpróbálok nézni az elektronikus zsebszámológépek helyett valami EGYSZERŰ SZERKEZETÜ, TARTÓS,MEGBÍZHATÓ, tehát értelemszerűen MECHANIKUS működésü kalkulátort az elektronikus zsebkalkulátorok helyett...
Szóval nem szabad sohasem elfeledni azt a tényt, (Bár ugye a "fogyasztói társadalom" urai,és működtetői mindent megtesznek manapság azért,hogy az emberek ne is ismerjék azt a szót, hogy "mechanikus működés", pont azért mivel az ilyen működésü szerkezetek gyakorlatilag minden esetben EGYSZERŰBB, OLCSÓBB,MEGBÍZHATÓBB,TARTÓSABB terméket is szoktak egyben jelenteni, viszont az álltalam kiemelt négy szó a mai "kapitalista" világban ugye olyan dolognak számít mindig, mint a bikának a vörös posztó,vagy az ördögnek a szenteltvíz...) hogy bizony a számológépek világában egykoron RENGETEG mechanikus konstrukció létezett, csak ezeket az eszközöket mára GÁTLÁSTALAN ÉS AGRESSZÍV MARKETINGGEL teljesen kiszorították az elektronikus zsebkalkulátorok gyártói...Szóval elsőként megpróbáltam a "curta" számológépek felé tájékozódni...Ez a kisméretü, ZSENIÁLIS konstrukcióju, mechanikus működésü számológép sajnos pont akkor kezdett piacra kerülni és terjedni egykoron, amikor MEGKEZDŐDÖTT AZ ELEKTRONIKUS KALKULÁTOROK AGRESSZÍV MARKETINGJE ÉS GYÁRTÁSA... A hülye, lebutított,konzumidióta emberek meghát milyenek? Mennek ugye mindig a marketing,meg a reklámok után,mint bírka a kolomp után...Így akkor sajnos a "curta" világkarrierje hamar hamvába holt...De azért gyűjtőknél még itt-ott ma is található belőle néhány darab...Gondoltam, megpróbálok akkor beszerezni EBBÖL a szerkezetböl egy működőképes példányt, fel is vettem a neten a kapcsolatot néhány gyűjtővel, de olyan árakat mondtak, (Olyan 60-200 ezer ft. között...)hogy egyböl el is ment a kedvem a curta beszerzésétöl, és inkább megpróbáltam más irányokba elindulni...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:

Ez az?
Pont ilyen "fazonú" stopperem van, ami még működik!!!
Igen...EZ AZ:..Látod hogy milyen csodás szerkezeteket is tudtak konstruálni egykoron, okos emberek! Csakhát aztán eljött ugye a "fogyasztói társadalom" kora a hajdani SZU-ban is...(Legfőképpen ugyanis ott volt elterjedve valamikor ez a fajta szerkezet...)
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval - már másodjára hallom ma - konzumidióta vagyok, mert csak erre van lehetőségem.
(Főnököm kiröhögne, azt mondanám neki, hogy vegyen már nekem egy logarlécet a számológépem helyett...ami már 23 éve jól működik.)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
1 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.