Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Problémás a főnököm: Mit tegyek?

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
rolee
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 01. 18. 14:09    Hozzászólás témája: Problémás a főnököm: Mit tegyek? Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindannyian találkoztunk már olyan főnökkel, akivel nem lehetett szót érteni, vagy nem tudott együttműködni a csapattal. Mi a teendő ebben az esetben?

1. Alkalmazkodj!
Nem vagyunk egyformák, nem dolgozunk ugyanabban a ritmusban, másként oldjuk meg a problémákat, másak az elveink, éppen ezért alkalmazkodnod kell az új munkastílushoz.

Amennyire csak lehet, hallgass a felettesedre, és oldd meg a problémákat azokkal az eszközökkel, amelyeket javasol.

2. Készülj fel a főnökkel való beszélgetésre!
Határozd meg előre, hogy mit szeretnél elérni a főnököddel való beszélgetés során.

Így fel tudod mérni, hogy lesz-e lehetőséged az érveidet felsorakoztatva elérni a céljaidat, vagy eredménytelen az ilyen beszélgetés.

3. A főnök és te
Fogd rövidre a főnököddel való beszélgetést, és csak akkor találkozz vele, ha feltétlenül szükséges.

Hagyd, hogy az általad elért eredmények beszéljenek helyetted, és ne hagyd, hogy eluralkodjanak rajtad az érzelmeid. Tarts fenn egy kizárólag szakmai alapokra épülő civilizált kapcsolatot vele, bármennyire is nehéznek tűnik.

4. Elemezz!
Minden beszélgetésetek után írj egy jelentést, és e-mailben küldd el neki. Jó lenne egy harmadik személyt is beavatni – egy másik főnököt. Így kifejezheted, hogy mit értettél meg a beszélgetésből, nyilvánvalóvá válik, hogy mit várnak el tőled, és a későbbiekben a főnöködnek nem lesz lehetősége olyan dolgokért felelősségre vonni téged, ami nem a te feladatod.

5. Figyelj a munkádra!
Ne hagyd, hogy a főnököddel való rossz viszony kiborítson, mert így többet fogsz hibázni, ami újabb kritikákat von maga után.

Minél diplomatikusabban kezeled az ügyet, annál kevesebb az esélye annak, hogy problémák legyenek a rossz viszony miatt.

6. Tedd túl magad az apróságokon!
Tudom, hogy te is egy érző emberi lény vagy, és nehezen viseled az ilyen helyzeteket, de jobban teszed, ha távol tartod magad, és profiként kezeled az ügyet.

Ha leperegnek rólad a kisebb megjegyzések, és nem hagyod, hogy jelentéktelen dolgok kihozzanak a sodrodból, akkor a főnököd egy idő után rájön, hogy egy profival van dolga, és felül fogja vizsgálni a magatartását.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2012. 01. 18. 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1. pont -képzelem, mikor azt mondta a főnök, hogy "minek nektek iratkapocs kiszedő, mikor tollal is szét lehet feszegetni a tűzőkapcsot?" Shocked

-azóta is ezen röhögök.. és volt diplomája.. Rolling Eyes thumbright scratch

4. kiv. ha nincs meg az emilcíme. -végülis dolgozni járok oda, nem bratyizni..

6. de ha egyszerűen valaki (bármiben) nem "profi"? -mert még nem került hasonló helyzetbe..?

+? mi van, ha nem a főnökkel van a gond, hanem a többi kollégával? -amikor a főnök is látja, hogy mások csak bemártják a dolgozót? -és a főnöktől a terjesztett pletykára várnak reakciót? ha nem tudod bizonyítani az igazadat? -és ezért téged tesznek utcára? -nem ellenőrizve a "terjesztést"? -akkor már hiába emilezel a főnöknek..
Vissza az elejére
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 23. 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezen az új munkahelyen is sírni kell az iratkapocs kiszedőért, meg a fénymásolópapírért is.

A főnököm egész kedves és bízik bennem. De látom, hogy mindez addig, amíg az ő elképzelése szerint alakul minden. Naaaagy játékos!
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 23. 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mak írta:
Ezen az új munkahelyen is sírni kell az iratkapocs kiszedőért, meg a fénymásolópapírért is.

A főnököm egész kedves és bízik bennem. De látom, hogy mindez addig, amíg az ő elképzelése szerint alakul minden. Naaaagy játékos!

Még az ántivilágból való tapasztalat: Isten óvjon attól a munkahelytől, ahol a főnök a munkavégzés eszközein spórol.
Alantas szemléletmódot jelez és a szakértelem hiányát (ebbe bír beleszólni, a szakmai részbe kevéssé).

A mai világból való hallomásaim alapján: az ilyet is meg kell becsülni.
Crying or Very sad
kisbogi
Neofita

HozzászólásElküldve: 2015. 10. 29. 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem mindenhol válnak be ezek a módszerek, van, hogy az ember hiába alkalmazkodik, hiába figyel oda a munkájára maximálisa, valahogy még sincs eredménye. Voltam már olyan helyzetben, amikor csak a munkahely-váltás segített a dolgon. Fiatal korban még egyszerű, főleg ha az embernek még csak magáról kell gondoskodnia, mert pl. nincs még gyerek. Később már nehezebb.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 21. 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Új főnököm lesz. confused1
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2019. 01. 01. 03:08-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 23. 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én tanácsom, hogy legyél nyitott és próbálj majd vele beszélgetni a "konyhában", hogy kicsit jobban megismerd mint embert.
Nekem az segített mindig, ha igyekeztem az előítéleteimet, félelmeimet félretenni és kicsit jobban megismerni az embert magát. (Ezzel általában a döntéseit is jobban megérti az ember, így azokat könnyebb elfogadni vagy ha olyan, akkor könnyebb szót érteni és kompromisszumot találni.)
Illetve még egy dolog: nézd azt, hogy mi az, ami jó sülhet ki ebből az egészből.

Hangya valószínűleg többet tud még ehhez hozzáfűzni.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 23. 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hallgattam, mert nem tudok sokat mondani. Felmerülnek kérdések, de arra jutottam, hogy ha ezeket megválaszolnád, sem tudnék mit mondani. Jadiska bölcs ismerkedési, megértésen alapuló módszerén túl a következőket gondolnám meg.

1. Az új főnök a régi kollégák közül lépik egyet előre, és a nagyfőnökkel is össze kell szoknia? Bizonyítania kell, hogy ő volt a pozícióra a legalkalmasabb?
Az új főnök valahonnan az intézményből jön, nem ismeretlen a helyi viszonyokkal, szokásokkal, a nagyfőnökkel is összeszokottan tud együtt dolgozni?
Az új főnök valahonnan egészen messziről jön, hónapokig a wc ajtót és a büfé bejáratát kell mutogatni neki? Senkit nem ismer és a helyi szokásokkal szemben a függőleges vonalat alulról kezdi felfelé húzni?

2. Milyen az új főnök vezetési stílusa? Az a lényeg szerinte, hogy a szöveg bent legyen a gépben, vagy arra is odafigyel, hogy RETURN gombot kötelezően kisujjal kell lenyomni?
Mennyire ura a szakmájának, képes szakmai kérdéseket feltenni, vagy arra figyel, amihez ért, a munka elvégzésének módjára, a munkaidő pontos betartására, a munkaidő kihasználására, stb. stb.?

3. Mennyire körülhatárolt a munkád?
Egyértelmű, hogy mit kell tenned, mikor vagy készen, a kész munka készsége lehet-e "megbeszélés" tárgya?
Ha valami akadályoz a munkavégzésben egyértelmű-e, hogy kinek kell elhárítania az akadályt?
Van-e valami rögzített kritériuma a munkád megítélésének, vagy a főnök a saját szempontjai szerint ítéli meg?

És még ezer szempontja lehet annak, hogy egy főnök - beosztott viszony hogyan alakul.

Egyet tudok. Nekem kétszer volt olyan az életemben, hogy a nagyon jó főnököm eltávozott. Az egyik sokkal több pénzért váltott munkahelyet, a másik nyugdíjba ment. Már a távozásuk előtt kezdtem munkahelyet keresni, nem volt indíttatásom az új főnökkel összecsiszolódni.
Ez az én megoldásom volt, nem feltétlenül általánosan üdvözítő. És olyan munkát végeztem, ami más helyen is "eladható" volt, nem voltam a munkahelyemhez kötve.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 23. 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy Eszembe jutott, hogy amikor a második jó főnököm készült nyugdíjba, volt egy "konyhai" beszélgetésem azzal, aki a helyére került a cégen belülről, egy másik osztályról. Laza csacsogás közben valakiről nyilatkozott. Az ablakon keresztül szokta nézni, hogy az illető milyen ráérősen sétál az udvaron, ha egyik épületből a másikba megy.
Na ez volt az a pillanat, amikor eldöntöttem, hogy felhúzom a nyúlcipőt. Ha a főnök azt figyeli, hogy az emberek milyen sebesen közlekednek, akkor innen jobb menekülni. Very Happy Very Happy
Kiderült, hogy igazam volt.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 28. 01:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

confused1
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2019. 01. 01. 03:10-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 28. 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amit leírtál, azt én így foglalom össze: az új főnök, ha véletlenül rosszindulatúnak bizonyulna, fújhatja a tollat a füledbe. Persze miért bizonyulna rosszindulatúnak?!

Akkor a feladat olyan, mint a vadonatúj protézis esetén: szokni kell, mert fontos, hogy legyen. Crying or Very sad
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 30. 09:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi! Smile
puszi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.