Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ingázás
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 03. 15:36    Hozzászólás témája: ingázás Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 03. 16:34    Hozzászólás témája: Re: ingázás Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:

hát ez igen csak gyengeteg kis inga tábla Sad
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lotusz
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 03. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hat igen, nem egy svt tabla az biztos Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 03. 17:09    Hozzászólás témája: Re: ingázás Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
hiaklo írta:

hát ez igen csak gyengeteg kis inga tábla Sad

Mutass jobbat Wink
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 03. 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csinálj magadnak! Az ingatábla lényege éppen az, hogy magadnak lehet csinálni! nem kell előgyártott.lehet körre, vagy félkörívre, de akár kis félcédulákra is lehet amiket összegűrsz és úgy játszol az ingáddal.

Milyen ingád van? Nekem egy aranygyűrűm van, amit erre a célra használok, de van "hivatalos ingám" is, kis rézből készült (merkúri fém a Szűz jegyűeknek, bár elvben a hegyikritály is lehetne az én ingám..) Én a gyűrűt mégis jobban szeretem, pedig csak egy cérnára függesztett használati tárgy.

Szoktál ingázni?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 03. 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
csinálj magadnak! Az ingatábla lényege éppen az, hogy magadnak lehet csinálni! nem kell előgyártott.lehet körre, vagy félkörívre, de akár kis félcédulákra is lehet amiket összegűrsz és úgy játszol az ingáddal.

Milyen ingád van? Nekem egy aranygyűrűm van, amit erre a célra használok, de van "hivatalos ingám" is, kis rézből készült (merkúri fém a Szűz jegyűeknek, bár elvben a hegyikritály is lehetne az én ingám..) Én a gyűrűt mégis jobban szeretem, pedig csak egy cérnára függesztett használati tárgy.

Szoktál ingázni?

Most már szinte soha! Wink Laughing
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 06. 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilyen kevesen ingáznak? Szinte senkit sem érdekell ez a téma? Embarassed
Astarion
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 06. 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én évekig ingáztam Kistarcsa és Pest között. Ma már fővárosi vagyok, és máshogy ingázom... Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 06. 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Astarion írta:
Én évekig ingáztam Kistarcsa és Pest között. Ma már fővárosi vagyok, és máshogy ingázom... Laughing

Én most inázom Szabadka és Szeged között, de az inga sem tud rá választ adni, hogy meddig? Wink Laughing
lindus
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 09. 08. 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Irjatok még valamit az ingázásról, mert nagyon keveset tudok róla, és anyagot se igazán találtam sehol.
Pedig nagyon érdekelne.
Annyit olvastam róla, hogy lehetőleg nemesfémből kell készüljön az inga s fényképek felett is lehet ingázni.S ha férfi felett ingázol, függőleges irányban fog mozogni az inga, és ha nő felett, akkor körkörösen
S ha két egyént a képről érzelmi szálak kötik egymásról, akkor, mikor az egyik felé tartod az ingát, az ki fog lengeni a másik felé.
Ezt ki is próbáltam, s tényleg működik, de szerintem erőssen meghatározza a tudatom is.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 09. 19. 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kilengések története
Az inga tudománya
Szatmári Nóra
Nõk Lapja Cafe
2006.03.24

"Az ingázáshoz mindannyiunkban van készség, nem kell hozzá csodálatos, és kiemelkedő képességgel rendelkezni. Sokan közülünk soha nem fedezik fel magukban a radiesztéziai képességet.

Nem állítom, hogy bármelyikünkből radiesztéta lehet, de az "otthoni" használathoz csak egy kis gyakorlás kell. Az ingával való kommunikáció több ezer éves tudomány. Magad is meggyőződhetsz róla, hogy segítségedre lehet problémáid megoldásában.

Mi az inga? Mire való?

Nem árt tisztázni, hogy az inga a radiesztéta egyik legfontosabb eszköze. Az inga csak jelzi az információkat, hogy mi mit kezdünk vele, már más kérdés. Neked is van veled született radiesztétikai érzékenységed. De ahhoz, hogy teljesen ki tudd használni az inga segítségét, nagyfokú figyelem, összpontosítás és sok gyakorlás szükséges.
Az inga nem varázseszköz, csupán segédeszköz, amely jelzésre szolgál. Az inga tulajdonképpen nem más, mint közvetítő eszköz a tudat és a tudatalatti között.

Milyen anyagból készülhet?

Réz, arany, ezüst, bronz, fa, üveg - az anyagot választhatjuk asztrológiai jegyünk szerint is.

Milyen alakja legyen?
Kúp, gúla vagy csepp alakú a legideálisabb. De a láncon vagy zsinóron függő gyűrű is megteszi. Ám nagyon fontos, hogy a függő tárgy teljesen szimmetrikus legyen, mert amennyiben nem az, a használat során akár téves kilengéshez, nem egyértelmű jelzésekhez vezethet!
Súlya akkor jó, ha kb. 15 gramm, ha sokkal nehezebb, első próbálkozásra csalódást okozhat.
A tartózsinór 20-30 centi között ideális - a szakkönyvek leírása szerint kb. az alkarunk hosszával legyen egyenlő.

Legyen saját ingád! Ne kérd kölcsön, és ne használd másét!

Honnan tudhatod meg, milyen fokú a radiesztétikai érzékenységed?

Alapgyakorlatok:

1. Az inga zsinórját tartsd a jobb kezedben, bal karodat pedig nyújtsd ki, tenyérrel felfelé. Az ingát tartsd néhány centire a bal tenyered felett. Óvatosan lendítsd meg egyenes irányba, s hagyd, hogy maguktól történjenek az események.
Egy idő után az inga körkörös mozgásba kezd.
Próbáld ki fordítva is!
A bal tenyeredet a föld felé tartsd: az inga most ellentétes irányba kell, hogy forogjon!
Ha ez elsőre nem sikerül, ne add fel, néhány alkalom után már könnyedén menni fog.
Ha jól megy ez a művelet, akkor elegendő töltés van benned ahhoz, hogy hasznodra váljon az inga alkalmazása.

2. Fogj néhány egyforma borítékot, és tegyél az egyikbe pár szem feketeborsot, a másikba köménymagot, sót, cukrot, stb. mindenfajta megjelölés nélkül, és utána ingád segítségével próbáld meghatározni, mi van az egyes borítékokban.
Egyszerű, eldöntendő kérdés feltevés elvén működik az ingád.

Természetesen a kérdezés előtt egyeztesd a válaszok irányát az ingával: azaz merre mutatja az igen, és merre a nem választ.
Utána már kérdezhetsz!
Pl.: Ez borsot tartalmaz?
A válasz megérkezését követően értékeled azt.

3. Végy egy kártyapaklit, s húzz belőle néhány lapot. (pl. Tarot Kis Arkánum) A 2-es pontban leírtakkal azonos módon, rákérdezéses módszerrel gyakorolhatod az ingázási tevékenységet.

Az ingát bármikor használhatod, bármilyen életterületen. Pl.: megnézheted vele csakráid állapotát, vagy akár elveszett tárgyakat is kereshetsz vele.
Praktikus eszköz, mert kis helyen elfér, és használata nem igényel kiemelkedő képességeket.

Amennyiben az ingával már nagyon jó barátok vagytok, és úgy érzed, alkalmas vagy egy magasabb szintű kommunikációra, akkor a mellékelt két tábla segítségével is tudsz kérdéseket feltenni, és választ kapni az ingától.

Az inga ajánlott tartása: ülj le kényelmesen és az asztalon támaszd meg a könyöködet zsinórját fogd ujjaiddal, így állítsd be az inga "nyugalmi" állapotát. Ebben a pozícióban stabil lehet a tartás és biztosabb az eredmény.
Az ingázás fárasztó fél óránál tovább ne használd.
Ne használd puszta szórakozásként, apró-cseprő bizonytalanságok eldöntésére.
Ha nincs kéznél az ingád, egy nyakláncra felfűzött gyűrű is megteszi."
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 09. 19. 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keresed a megoldást? Az inga segít dönteni!Bioenergiánk hasznosítása, vagyis az ingával való kommunikáció a legősibb tudományok közé tartozik. Sokan mégis kételkednek benne, egészen addig, amíg ki nem próbálják. Most te is meggyőződhetsz arról, hogy az élet milyen sok területén lehet segítségedre.

Rosszul alszol, sosem ébredsz kipihenten? Lehet, hogy az ágyad nincs jó helyen, és káros földsugárzások érik. Ennek megállapításában segítségedre lehet az inga — állítják az ezoterikusok. De nem csak ezt derítheted ki ezzel a kis függő műszerrel. Megtudhatod általa, hogy terhes vagy-e, hogy a születendő gyermeked fiú lesz-e, vagy lány, hogy hol találod meg a lakásban elveszettnek hitt tárgyaidat, vagy hogy mi a hiba az autódban. Az ingával állítólag feltérképezheted az egészségi állapotodat, külön tekintettel az egyes belső szervek rendellenességére. Nem utolsósorban az ingát eltűnt személyek felkutatásához is használják. Használói egy fénykép alapján képesek megállapítani egy vadidegen személyről, hogy él-e még, és ha igen, körülbelül merre lehet.

Káros sugárzások az ágyban

Minden tárgy sugárzást bocsát ki magából. Mégsem mindegyik ártalmas az emberi szervezetre. A károsan ható sugárzás kétféle lehet: vagy természetes, vagy technikai. A természetesnek nevezettek a föld mélyéből és a világűrből érkezők, ezen belül is a földből eredőek a legártalmasabbak az emberi szervezetre. Ilyenek például, amelyek vízerekből származnak. A legkülönfélébb betegségeket, alvászavarokat, meddőséget, sőt még daganatokat is okozhatnak. Éva sokáig nem is hallott arról, hogy ingával bemérhetőek mindezek a sugárzások.

„A kislányom csecsemőként nagyon rossz alvó volt — mondja Éva (2Cool —, éjszakánként többször felkelt. Azt is megfigyeltem, hogy soha nem az ágy azon sarkában ébred, mint ahova lefektettem. Olvastam valahol arról, hogy a gyerekek általában ötéves korukig ösztönszerűen menekülnek a káros sugárzások elől. Felmerült bennem, hogy mi van, ha ez az én kislányom baja is, és azért nem alszik nyugodtan, mert egy vízér található az ágya alatt. Kihívtam egy radiesztétát, és kiderült, hogy igazam volt. A férfi először pontos alaprajzot készített a lakásunkról. Ezután teljes csendet kért, és elindult az ingával egyik helyiségről a másikra. Fél óra múlva különböző színes vonalakkal a papíron tért vissza. Közölte, hogy a lányom fekhelye alatt egy hatalmas vízér folyik át. Azt tanácsolta, hogy azonnal helyezzük át az ágyat máshová, mert itt erősek a káros sugárzások. Ám mivel a hely szűke miatt ez nem volt lehetséges, egy tükröt kellett betennünk a fekvőhely alá, lefelé fordítva. Furcsálltam, de megpróbáltam. Hihetetlen, de attól kezdve a pici végigaludta az éjszakát."

Ha fáradtan ébredünk annak ellenére, hogy eleget aludtunk, ha rémálmok gyötörnek, gyakran felriadunk, vagy sokszor fejfájással és gerincfájdalommal kelünk ki az ágyból, akkor valószínű, hogy káros sugárzások érik a fekhelyünket. Ha a munkahelyünkön minden ok nélkül idegesek leszünk, és képtelenek vagyunk koncentrálni, érdemes ártó sugárzást keresnünk az íróasztalunk környékén. Az ilyen hatások ugyanis maradandó nyomokat hagyhatnak a szervezetünkben. Persze azért léteznek pozitív sugárzások is. Figyeljük meg, hol érezzük magunkat mindig vidámnak, és szellemileg frissnek! Azokon a helyeken jó hatású sugárzásokat talál az ingánk. A kis szerkezet abban is segít, hogy könnyen megtaláljuk elveszett tárgyainkat. Koncentráljunk erősen, és fogjunk a kezünk ügyébe valamit, ami kapcsolatban áll azzal, amit nem találunk. Lehet az egy fotó vagy a keresett tárgy egy része, is. Az inga megmutatja, hol keresd, ha felteszed neki az eldöntendő kérdésedet. Valahogy így: A szobában van az eltűnt gyűrűm? Majd: Valamelyik fiókban van? Stb.

Te is képes vagy rá!
Sokan tévesen azt hiszik, hogy az ingázáshoz különleges képességre van szükség. Pedig nem így van. Az emberek kilencven százalékának van radiesztetikai érzékenysége, és képes is ezt hasznosítani. Nagy részük azonban sosem fedezi fel magában ezt a tehetséget. A velünk született vagy szerzett érzékenység mellett a koncentrációs képességnek is óriási szerepe van abban, hogy kiből lesz radiesztéta. Mivel mindössze huszonöt százalékban számít az adottság, és a többi részt a figyelem-összpontosítás határozza meg, gyakorlással fejleszthetjük az ingázás „tudományát". Fontos az is, hogy megtanuljunk uralkodni az érzelmeinken, mert zavarhatnak a feladat végzése közben. Ha ki akarjuk próbálni a képességeinket, elég hozzá egy zsinórra kötött gyűrű is. Az inga zsinórját fogjuk a jobb kezünkbe, a balt nyújtsuk ki tenyérrel felfelé. Az ingát tartsuk két-három centire a bal tenyerünk fölé, és lendítsük meg egyenes irányba. Rövid időn belül körkörös mozgást fog végezni. Ezután fordítsuk a föld felé a bal tenyerünket: az inga most ellentétes irányban fog körözni. Ha minden a leírtak szerint történt, azt jelenti, hogy elegendő töltés van bennünk ahhoz, hogy ingával dolgozzunk.

Milyen legyen az inga?
Az inga nem varázsol, csupán egy segédeszköz, amely jelez. Tulajdonképpen az agy és a test az a különleges, finom és érzékeny műszer, amely a változásokat érzékeli, rögzíti. Az inga formája többféle lehet. A legjobb, ha kerek, lengés közben ugyanis ennek van a legkisebb légellenállása. Ami az anyagot illeti, a legelterjedtebb a fémből (réz, vas) készült, egyesek mégis az ezüstre és az aranyra esküsznek. A zsinór legyen természetes anyagú, semleges színű (fekete vagy fehér), és húsz centi hosszú. Ha úgy döntöttél, hogy kipróbálod magad, szerezz be egy saját ingát, hiszen a szerkentyű csak a tulajdonosának válaszol. Ha valaki más mégis hozzáérne, tartsd vízsugár alá, hogy megtisztuljon az illető rezgéseitől.

Az első próbálkozás
Nincs általános szabály arra, hogy a napnak mely időszakában érdemes ingával dolgozni. A kérdést mindig úgy kell megfogalmazni, hogy az inga igen/nem választ tudjon adni. Van, akinek a köröző mozgás jelzi az igent, másnak az egyenes vonalú vagy elliptikus. Az ingával kapcsolatba kell lépnünk, hogy megtudjuk, hogyan válaszol nekünk, utána viszont megmarad a jelrendszer. Tehát kérdezzük meg tőle – akár hangosan, akár magunkban erősen koncentrálva –, hogyan mutatja meg nekünk az igen választ. Tegyük fel a kérdést többször is, és legyünk türelmesek. Ha nem sikerült azonnal, tegyük félre, és másnap próbáljuk meg újra. Amikor az igen válasz jelét már megkaptuk, kérdezzünk rá a nemre is. Miután egyértelműek a jelzések, jöhet a „komolyabb kommunikáció", azaz a tényleges segítségkérés. Ha esetleg az inga mégsem adna választ egy-egy kérdésünkre, azért ne keseredjünk el. Biztos jó oka van rá…

Használati útmutató
A zsinórt fogd a hüvelyk- és a mutatóujjad közé úgy, hogy az ujjaid lefelé álljanak. A jobbkezesek az ingát a jobb, a balkezesek a bal kezüket használják. A csuklód a könyöködhöz viszonyítva legyen egy kicsit lejjebb, és ne feszítsd meg az izmaid. Ingázás közben tilos a másik kezeddel segíteni azt a kezet, amelyikben az ingát tartod, ezáltal ugyanis rövidzárlat keletkezik – hiszen a két kéz töltése ellentétes –, és az inga nem fog megmozdulni.

Mi a radiesztézia?
A radio latin szó, jelentése sugárzás. Az esztézia görög szó, jelentése érzés, érzékelés. Vagyis a radiesztézia azt jelenti: sugárérzékelés, melynek legfontosabb eszköze az inga.

Az állatok figyelmeztetnek a sugárzásokra
‹ A macska, a kígyó, a darázs, a hangya és a bagoly ott készíti el vackát, ahol jelentős a káros sugárzás. Tehát ha macska van a háznál, könnyen megtudhatod, hol találhatóak nálad az ártó, betegséget is előidézhető helyek.
‹ Ezzel szemben a kutya kizárólag azokat a pontokat szereti, vagyis ott eszik és alszik, ahol nincs negatív sugárzás.
Szántó Krisztina
MAXIMA

kicsibocs
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 19. 00:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon jól fogalmazott a cikk, hogy az inga kapocs a tudatos és a tudatalatti között. Én ezt úgy gondoltam, hogy amikor van egy adott helyzet, és nem tudom hogy mit érzek valójában, akkor az inga segít ezt kideríteni.
Vissza az elejére
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 19. 09:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos alapvető güzmit látok az inga és a különböző biorezonanciás mérőműszerek, mint a lengyelbot, a biotenzor, a rezonátor, és a hagyományos ingák között.

Mindegyik lényegében ugyanarról szól, de egyes dolgokat könnyebb egyikke, míg más dolgokat a másikkal meghatározni.

Én nagyon szeretem az ingákat, de nem vagyok egy elvetemült, éjjel nappal ingákat lengető alak aki a paradicsomok felett a piacon is ingákat lobogtat, hogy megtudja melyik az igazán bio.
Nagyszerű játék, kiegészítője az életnek, de nem vezetheti az életemet sorskérdésekben.

Amúgy, ha valaki ügyes, ezekhez a gyakorlatokhoz igazán inga sem kell. Egy kineziológustól tanultam egy nagyszerű gyakorlatot ugyanarra, amire az inga jó. Told a karod tenyérrel előre a levegőba. Ha "nagy légellenállást érzel" a válasz nem ha fut a karod a levegőben, akkor a válasz igen. Fizikailag azonos élmény mindkettő, de pszichikailag nem az. Aki nem hiszi, elég olcsó kipróbálni, van saját karod, meg léggel teli élettérben is élsz! Tégy fel egy barátnak - akár innen a fórumról is - egyszerű kérdéseket. Pl Van testvéred? (igen, nem) Fiú? (igen nem) Lány? (igen nem) Idősebb nálad? (igen nem) Elég könnyű precíziós műszerré alakítani a saját karodat, csak egy kis játékos kedv kell hozzá.
Lehet, hogy illúzióromboló, hogy a bűvésztrükk a táblákkal meg az ingákkal a hetes buszon a Bosnyák tér felé közeledve is működik, de ez van Very Happy
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 12. 07. 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ingyenes inga iskolánk első leckéjében megtudjuk, hogy szükség van-e okkult praktikákra az ingázáshoz, hogy lehetséges-e eltűnt személyek után kutatni ingával, de még azt is megtudjuk, hogy kideríthető-e ingával a megszületett kiscica neme! Kezdje meg a tanulást a HarmoNet kurzusán!
http://harmonet.hu/cikk.php?rovat=40&alrovat=43&cikkid=10092
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.