Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ADOMÁNY és ALAMIZSNA
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 13. 12:50    Hozzászólás témája: ADOMÁNY és ALAMIZSNA Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi az egyik és mi a másik?
Jutalom és járandóság...hol a határ?
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 13. 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy értem, hogy alamizsna, ha kiviszem a karácsonyi nem fagyasztható maradékot az aluljáróba a hajléktalanoknak. Adomány, ha a feleslegben megtermett 1 mázsa almát felajánlom valamelyik szegényeket segítő szervezetnek. A mértékben látom a különbséget. Persze hol a határ?
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 13. 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Számomra az alamizsna érzelemmentes: van, nem tudok vele jobbat kezdeni, odaadom, nem törődök vele, a másik hogyan reagál. Az adomány érzelmileg is érint: igyekszem úgy adni, hogy a másikat ne sértsem, inkább jó érzést keltsen benne, ne a ráutaltságot éreztessem.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 13. 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alamizsnát adok a koldusnak, aki kér. Alamizsna, ha a bevásárló központban a kiürült kosaramat visszaviheti a hajléktalan a százasért. Mondhatjuk, hogy az alamizsnát kérik?
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 14. 07:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Volt egy hajléktalan a közeli Plusz boltnál, akinek heti egy alkalommal adtam pár forintot. Mostanában nem látom. A bérkoldusokat meg kikerülöm. Alamizsna nekem negatív csengésű jelentése van. Talán az adomány szó jobb. Hogy mennyit ad az ember, az attól függ, hogy az én lehetőségem milyen. Elég sok visszaélést lehet tapasztalni az adomány körül, de ez legyen a visszaélők problémája. /vörös iszap adományai körül is volt ilyen felhang/ Vagy a Felsőzsolcai árvíznél. Minden ilyen katasztrófánál valamennyit adományozok
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 14. 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Voltatok már valaha rászorulva ilyenre?
Igazán?
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 14. 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Embarassed Bennem kell rendnek lenni ebben a kérdésben!

Mindig úgy éreztem, hogy ezek csak akkor érnek számomra valamit, ha nem a feleslegből adok!
Ha áldozat számomra, hogy adok!
Nem fizethetek ki senkit sem ilyen módon!

Még ebben az életemben sosem éreztem azt, hogy annyi pénzem van amit nem tudok elkölteni!

Rolling Eyes Talán pontosan ezért kezdtem hízni! Raktározok!

De olyan kellemetlen mikor nem tudom kifizetni a számlákat...
Ezért inkább nem fűtök! Hideg van a lakásban de úgyis csak aludni megyek oda...Viszont ha hideg van, nem tudok senkit sem otthon kezelni...tehát nem is várhatom, hogy ...és ez egy ördögi kör...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 14. 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Volt egy hajléktalan a közeli Plusz boltnál, akinek heti egy alkalommal adtam pár forintot. Mostanában nem látom. A bérkoldusokat meg kikerülöm. Alamizsna nekem negatív csengésű jelentése van. Talán az adomány szó jobb. Hogy mennyit ad az ember, az attól függ, hogy az én lehetőségem milyen. Elég sok visszaélést lehet tapasztalni az adomány körül, de ez legyen a visszaélők problémája. /vörös iszap adományai körül is volt ilyen felhang/ Vagy a Felsőzsolcai árvíznél. Minden ilyen katasztrófánál valamennyit adományozok

A bérkoldusokat kikerülöd. Honnan tudod megkülönböztetni?
Jó, most nem arra gondolok, hogy meg sem tud szólalni magyarul, akkor már nyilvánvaló.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 14. 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:

Mindig úgy éreztem, hogy ezek csak akkor érnek számomra valamit, ha nem a feleslegből adok!

Még ebben az életemben sosem éreztem azt, hogy annyi pénzem van amit nem tudok elkölteni!

Ezért inkább nem fűtök! Hideg van a lakásban de úgyis csak aludni megyek oda...Viszont ha hideg van, nem tudok senkit sem otthon kezelni...tehát nem is várhatom, hogy ...és ez egy ördögi kör...

Érdekes megközelítés! Mintha bűntudatod lenne, hogy rendezett körülmények közt élsz.
Én többnyire a feleslegből adok. A jó állapotú "kinőtt" ruháimat, azt az ételt, amivel nem tudok mit kezdeni. Pénzt ritkán adok. Nem azért, mert ebből soha nincs feleslegem. A pénzt olyasmire is fel lehet használni, amire nem szánom. Pénzt munkáért, teljesítésért adnak. (Visszatólja a kosarat, ad egy hajléktalan újságot...) Pénzt esetleg adok még annak az évek óta visszatéró cigányembernek, aki munkát kér először, és másodjára pénzt. Ja, és ha munkára kérem, azt meg is csinálja! De neki is inkább természetben szedek össze tartós élelmiszert, ilyesmit...
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 19. 08:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
hiaklo írta:

Érdekes megközelítés! Mintha bűntudatod lenne, hogy rendezett körülmények közt élsz.
Én többnyire a feleslegből adok. A jó állapotú "kinőtt" ruháimat, azt az ételt, amivel nem tudok mit kezdeni. Pénzt ritkán adok. Nem azért, mert ebből soha nincs feleslegem. A pénzt olyasmire is fel lehet használni, amire nem szánom. Pénzt munkáért, teljesítésért adnak. (Visszatólja a kosarat, ad egy hajléktalan újságot...) Pénzt esetleg adok még annak az évek óta visszatéró cigányembernek, aki munkát kér először, és másodjára pénzt. Ja, és ha munkára kérem, azt meg is csinálja! De neki is inkább természetben szedek össze tartós élelmiszert, ilyesmit...

Rolling Eyes Laughing Igen, arra kellene büszkének lennem, hogy V A N ...ahelyett, hogy azon kellene stresszelnem, hogy mi lesz... mi nincs...

Tudom a tudatos részemmel, de a tudatalattim tiltakozik... E G Ó K A...játszik velem... a legcikibb az, hogy tudom és mégis hagyom...
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 19. 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Igazán?

Igen voltam ilyen helyzetben amikor nem tudtam mit eszünk másnap,harmadnap....amikor nem tudtam másik csizmát venni 1 párat sem,pedig hármunk csizmája ázott már be.
Ezt a dolgot 2x hozta elém az élet.Az 1-ből is a 2.-ból is sikerült kijönni.Remélem jól oldottam meg és többet nem kapom vissza a feladatot.(Úgy gondolom most legutóbb,mikor már nem csak én próbálkoztam a gödörből kijönni,hanem a másik felem is,talán már nem kapjuk vissza a feladatot.)
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 19. 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az adománynak nem több attól az értéke hogy ha magadtól vonod meg,ez szerintem hibás megközelítés.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 19. 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Igazán?

Az alamizsnát kérők, koldusok, utcán élők, nem tudják saját sorsukat kezükbe venni, azért kötöttek ki az utcán. Én sajnálom őket. Sodródó emberek. Más amikor katasztrófa miatt kerültek nehéz helyzetbe. Ilyenkor adakozok, de csak olyan szervezetnek, akik tudom, hogy oda is adják. ilyen a Baptista segély szervezet.

Nem kell rászorult lennem, hogy átérezzem a problémájukat a kilátástalanságukat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 19. 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Az adománynak nem több attól az értéke hogy ha magadtól vonod meg,ez szerintem hibás megközelítés.
éppen ez az érdekes...
Bármennyiből adom...az a pláne, hogy milyen lelkülettel...
Ezért írtam, hogy nekem még soha sem volt annyi pénzem amit nem tudtam volna elkölteni...

Soha sem volt eddig annyi amit ne tudtam volna a 4 gyerekre...ezek párjaira...gyerekeire költeni...

Bármennyit adok oda másnak...azt megvonom az enyéimtől...tehát magamtól Embarassed
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 19. 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Tidena írta:
éppen ez az érdekes...
Bármennyiből adom...az a pláne, hogy milyen lelkülettel...
Ezért írtam, hogy nekem még soha sem volt annyi pénzem amit nem tudtam volna elkölteni...

Soha sem volt eddig annyi amit ne tudtam volna a 4 gyerekre...ezek párjaira...gyerekeire költeni...

Bármennyit adok oda másnak...azt megvonom az enyéimtől...tehát magamtól Embarassed

Ha így fogjuk fel akkor én is "megvonom magamtól". Nálam is lenne helye minden forintnak ha úgy vesszük.Pontosítok.Ha pl arról van szó hogy befizetem -e a villanyszámlát vagy ugyanezt az összeget oda adományozom akkor természetesen inkább a számlát adom fel.De ha úgy látom hogy jut adományra akkor adok,de nem a saját létünk kockáztatása árán.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.