Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Betegség karmikus, vagy életmód okozza
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 15. 07:37    Hozzászólás témája: Betegség karmikus, vagy életmód okozza Hozzászólás az előzmény idézésével

Hallgasd meg, hátha rá jössz melyik okoz betegséget

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rsa84MVqbjc
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 15. 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönettel eltettem estére a Popper videót. A meghallgatása nélkül kérdezem: az életmódunk, a khm khm... csacskaságaink mennyire választottak és mennyire karmikus okokból erednek?
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 15. 23:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amire rájöttem, így első reakciómmal: Popper a legnagyobb emberek közé tartozott. Kell ahhoz egy egy emberi nagyság, hogy valaki azzal kezdje az előadását, amivel ő. Kik próbálkoztak, hány ezer éven keresztül a probléma megoldásával. Ne remélje senki, hogy ő, Popper Péter meg tudja oldani. Kisebb emberek állítják léleknyugalommal, hogy ŐK megtalálták a megoldást.

Ha odafigyelek, a gyógyítási eredményeiről úgy beszél, hogy a szerencse és véletlen játszott jelentős szerepet bennük. A saját érdeme mindig eltörpül az előadásaiban az egyéb hatások mellett.
Rokonszenves a humora. Mindig az ő botladozása, bizonytalansága a mosoly tárgya, véletlenül sem űz gúnyt másból.

Nagy ember volt.
Köszönöm, hogy előkaptad ezt az előadását.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 16. 08:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes gondolatra emlékszem vissza. Amikor a hindu gyógyítóról beszél, akinek az ősöket kell elsorolni...
A karma fentről lefelé átadható, vissza pedig nem. Vagyis a szülő a saját karmáját rálőcsölheti a gyerekére. A gyerek pedig nem segíthet a szülejének a karmikus betegségét legyőzni.
No, akkor ezt nem értem. Nem nekem van karmám? Nem a saját dolgaimat kell megoldanom?
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 17. 06:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezen a karma dolgon én is elgondolkodtam. Ha a szülő karmája hat rám, és azt várja, hogy én segítsek rajta, és ne nehezítsem meg még én is az életét/"azt hittem, hogy nem az apám"/ Valami ilyesmi fordult meg a fejemben
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 17. 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Érdekes gondolatra emlékszem vissza. Amikor a hindu gyógyítóról beszél, akinek az ősöket kell elsorolni...
A karma fentről lefelé átadható, vissza pedig nem. Vagyis a szülő a saját karmáját rálőcsölheti a gyerekére. A gyerek pedig nem segíthet a szülejének a karmikus betegségét legyőzni.
No, akkor ezt nem értem. Nem nekem van karmám? Nem a saját dolgaimat kell megoldanom?

Szerintem a Karma nem csak egyirányú! Rolling Eyes hatás-ellenhatás, döntés-következmény... szerintem a világon senki és semmi sem vonhatja ki magát alóla... esetleg tudatosan dolgozhatunk a mérséklésen, enyhítésen...
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 18. 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ember sorsa betegsége karmája nem büntetés nem ejnye-bejnye hanem
a lélek saját maga által vállat feladata,amit odaát megtervezett magának.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 18. 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Az ember sorsa betegsége karmája nem büntetés nem ejnye-bejnye hanem
a lélek saját maga által vállat feladata,amit odaát megtervezett magának.

Lehetséges, csakhogy általában az ember nem emlékszik erre.
Rolling Eyes
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 18. 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze hogy nem emlékszik,hisz átkeltünk a feledés folyóján. Smile

Én,amikor nagyon nehéz valami,akkor arra gondolok,nesze neked Te akartad,s ha már bevállaltam csakazértis megcsinálom! Smile
Persze mikor a baromi nehéz feladataimat oldom meg nincs kedvem mosolyogni,de ha túl vagyok egy helyzeten akkor elégedetten hátra tudok dőlni,hogy naaaa ez sikerült. Smile
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 19. 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Persze hogy nem emlékszik,hisz átkeltünk a feledés folyóján. Smile

Én,amikor nagyon nehéz valami,akkor arra gondolok,nesze neked Te akartad,s ha már bevállaltam csakazértis megcsinálom! Smile
Persze mikor a baromi nehéz feladataimat oldom meg nincs kedvem mosolyogni,de ha túl vagyok egy helyzeten akkor elégedetten hátra tudok dőlni,hogy naaaa ez sikerült. Smile

Az jó, ha ezt észre veszed...mármint azt, hogy kész... ezt megoldottam! Laughing
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 20. 08:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Karma sokszor hat, nemzedékeken át. Pl. Elvált a dédanyám, elvált a nagyanyám, elvált az anyám , elválok én is. Ugyan abba a vályúba lépnek nemzedékeken át. Ez addig tart, amíg meg nem tanulják az együttélés íratlan szabályait . Amikor a családi karma kerül előtérben, azt szoktam látni, hogy bizony nem véletlen, hogy oda születtem, hiszen abban a környezetben tudom megtapasztalni. Betegség: sok embernek betegnek kell lenni, hogy tanuljon belőle. Ezt csak úgy tudja megtapasztalni, ha a hajlamot hozza magával. Genetika. Sok esetben nem a tette miatt lesz beteg, hanem másként nem változik a gondolkodása. Súlyos beteg mindig át értékeli mi volt fontos, most mi az ami nem fontos . Vagy nem és akkor újra megkapja. Van egy ismerősöm, Bika szülött. Az elengedést kellene gyakorolnia. Kapott egy vastagbél rákot. Sajnos nem tanult belőle. 10 körömmel ragaszkodik minden ingatlanához, pedig ha átadná a gyerekeinek azok jobban boldogulnának. Fia is ilyen, már előre készül, hogy milyen módszerrel tudná majd testvérét kirekeszteni, a hagyatékból, hiszen külföldön él
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 20. 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
hangya írta:

Karma sokszor hat, nemzedékeken át. Pl. Elvált a dédanyám, elvált a nagyanyám, elvált az anyám , elválok én is. Ugyan abba a vályúba lépnek nemzedékeken át. Ez addig tart, amíg meg nem tanulják az együttélés íratlan szabályait . Amikor a családi karma kerül előtérben, azt szoktam látni, hogy bizony nem véletlen, hogy oda születtem, hiszen abban a környezetben tudom megtapasztalni. Betegség: sok embernek betegnek kell lenni, hogy tanuljon belőle. Ezt csak úgy tudja megtapasztalni, ha a hajlamot hozza magával. Genetika. Sok esetben nem a tette miatt lesz beteg, hanem másként nem változik a gondolkodása. Súlyos beteg mindig át értékeli mi volt fontos, most mi az ami nem fontos . Vagy nem és akkor újra megkapja. Van egy ismerősöm, Bika szülött. Az elengedést kellene gyakorolnia. Kapott egy vastagbél rákot. Sajnos nem tanult belőle. 10 körömmel ragaszkodik minden ingatlanához, pedig ha átadná a gyerekeinek azok jobban boldogulnának. Fia is ilyen, már előre készül, hogy milyen módszerrel tudná majd testvérét kirekeszteni, a hagyatékból, hiszen külföldön él

Valószínű, hogy van ebben valami!
De éppen ugyan így van benne az is, hogy nem vált el dédanyám, nem vált el nagyanyám, sem anyám és nem válok el én sem...hanem megpróbálom a meglevő helyzetből kihozni mindenki számára a legjobbat...ehhez keresem a megoldást!
Az anyagiakat megbecsülöm és nem szórom szét...megszerzem és meg is tartom...
A mérték ebben is a lényeg...megtapasztalom és megélem!
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 20. 23:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazatok van, mindkétféle példamutatásos karmaátadás működik.
Olyat is láttam, hogy "Ivott az anyám, ivott az apám. A család szétment, a gyerekeket a nagyszülők felváltva nevelték. Ha az én férjem nem iszik, minden mást eltűrök, minden erőmmel megpróbálom összetartani a családot." Szegénynek tényleg nem ivott a férje, de elég nehéz természete volt. Tényleg mindent megtett, hogy egyben tartsa a családot. A felnőtt gyerekei mégsem férnek meg egymással, a család ezen szinten széthullott minden erőlködése dacára. Vagyis szegény a feje tetejére állhat, neki az atomizálódott, széthullott család jut. És bárhogy keresem ő miben hibás, nem találom, nem tudom megfogni, hogy ő mit tehetett volna ez ellen.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 20. 23:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

notworthy itt jön a nemharcolokmegélem...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 20. 23:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
notworthy itt jön a nemharcolokmegélem...

Igazad lehet. Ha belegondolok, ő valahogy védetten került ki a széthullásból. nagyszülők, hol ezek, hol azok szárnyuk alá vették, csonka családban, de családban élt. Lehet, hogy ezért kell most ismételnie?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.