Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ZÖLD-ségek,újrahasznosítás,Öko bio és társaik.
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 24. 16:47    Hozzászólás témája: ZÖLD-ségek,újrahasznosítás,Öko bio és társaik. Hozzászólás az előzmény idézésével

Mit tudunk és mit teszünk magunkért,azért hogy ne egyen meg a szemét,vagy hogy mi ne együk meg a szemetet ?
Mennyire vagy ezekben a dogokba tudatos?
Van ötleted mit hogyan lehet újból felhasználni?Tedd meg hogy megosztod velünk.Tanuljunk egymástól.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 24. 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ásványvizes ,üdítős palackok,sörös dobozok stb.

Visszaviszem a boltba.Persze nem ebből fogok meggazdagodni,de valamit spórolok is vele.Az ásványvizes flakonért 1,-ft-ot,a sörös dobozért 2,- ft ot adnak levásárolható bón formájában.

Kevés az az 1-2 ft ,de most nézzük meg mit mutat a sok kicsi sokra megy elv:

Napi 4 palack víz, 1 hónapra ez 120 palack,1 évre 1440 db ez ft-ban ugye 1440,- ft. Nem sok ,viszont akkor ilyen alapon minden decemberben oda lehet menni a kukához és beledobni ennyi pénzt,megteszed? Na ugye hogy nem? Aztán vannak még dolgok amik pl hozzáadódhatnak,pl nem kell annyi kukazsákot sem venned,ha azt használsz mert kevesebb a szemét amit benne gyűjtesz.Ez is apróság de összeadóik a palackok árával.Ha még hozzászámolod a sörös és energiaitalos dobozokat (brrrrr) meg a rendkívüli családi összeröffenések által termelt cuccokat akkor éves szinten,csak azzal hogy visszaviszed a boltba a flakont 5-10 ezer ft megspórolható.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 24. 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://m.cdn.blog.hu/sz/szinesotletek/image/pet%20ekszertarto/IMG_0665.jpg

Nos ezt csak mutatom,ilyet is lehet belőle csinálni. Very HappyVery HappyVery Happy
Na persze ilyenre nem vágyom,de érdekes ötlet.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 24. 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez valamivel jobb ötlet:

http://m.blog.hu/sz/szinesotletek/image/pet_palack8.jpg
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 25. 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Házunk előtt van a szelektív gyűjtő konténerek. Mindent lehordunk, ami abba való.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 25. 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Házunk előtt van a szelektív gyűjtő konténerek. Mindent lehordunk, ami abba való.

De ebből 1 fillért sem kapsz vissza.Ma már a legtöbb multi vált vissza,ki melyikhez jár ahhoz viheti vissza.Tulképp a "szemétből" csinálsz így pénzt.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 25. 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Újrahasznosítás:

Kipróbáltam hogy a pecsétes,megunt divatjamúlt pólóból szőnyeget horgoltam.Jól néz ki,mosógépben mosható,a kutya imádja és féltékenyen őrzi ha arrább rakjuk.Ezzel a technikával csináltam az előszobába egy hosszúkás szőnyeget kifejezetten télre a havas csizmáknak.Ezen prímán leolvadnak ,megfogja a fűrészport,és könnyen kimosható.A pólókat kb 1 cm-es csíkokra kell vágni összevarrni pár öltéssel és horgolhatod.Lehet belőle szőnyeg,fürdőszobába kilépő,emeletes házba az erkélyre szőnyeg,sőt volt aki gyerekszobába tett ilyet,mert ha baleset van a pici bepisil,vagy jön a büfi ,semmi gond a szőnyeg megy a mosógépbe.

Próbálok fotót mutatni:

http://creativejewishmom.typepad.com/.a/6a011570601a80970b0133f19019d0970b-800wi
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 25. 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Újrahasznosítás:

Kipróbáltam hogy a pecséted,megunt divatjamúlt pólóból szőnyeget horgoltam.Jól néz ki,mosógépben mosható,a kutya imádja és féltékenyen őrzi ha arrább rakjuk.Ezzel a technikával csináltam az előszobába egy hosszúkás szőnyeget kifejezetten télre a havas csizmáknak.Ezen prímán leolvadnak ,megfogja a fűrészport,és könnyen kimosható.A pólókat kb 1 cm-es csíkokra kell vágni összevarrni pár öltéssel és horgolhatod.Lehet belőle szőnyeg,fürdőszobába kilépő,emeletes házba az erkélyre szőnyeg,sőt volt aki gyerekszobába tett ilyet,mert ha baleset van a pici bepisil,vagy jön a büfi ,semmi gond a szőnyeg megy a mosógépbe.

Próbálok fotót mutatni:

http://creativejewishmom.typepad.com/.a/6a011570601a80970b0133f19019d0970b-800wi

Hihihi!! Régen a tönkrement harisnyanadrágokból csináltunk ilyet!!!
A karikát formázó felvágott harisnyaszárak darabjait összehurkoltuk, így kaptunk "fonalat".
Sajnos fotót nem tudok csinálni, megpróbálom elmondani a fonal készítését.

Felvágom a harisnya szárát olyan 1 ujjnyi szélességben. Kapok 1 ujjnyi szélességű karikákat. Fogok két karikát, áthúzom egymáson, összehurkolom, kapok két karikát, ami egy ponton össze van csomózva. Veszem a harmadik karikát, összehurkolom az előző kettővel.
Lesz három karika összehurkolva. Nos, ezek a karikák végtelen hosszúságban hurkolhatók össze, gombolyagot csinál az ember és köti, vagy horgolja.
Könnyen mosható, erős, kopásálló.

A hozzászólás legutóbb hangya által 2013. 01. 25. 17:49-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 25. 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Tidena írta:
Újrahasznosítás:

Kipróbáltam hogy a pecséted,megunt divatjamúlt pólóból szőnyeget horgoltam.Jól néz ki,mosógépben mosható,a kutya imádja és féltékenyen őrzi ha arrább rakjuk.Ezzel a technikával csináltam az előszobába egy hosszúkás szőnyeget kifejezetten télre a havas csizmáknak.Ezen prímán leolvadnak ,megfogja a fűrészport,és könnyen kimosható.A pólókat kb 1 cm-es csíkokra kell vágni összevarrni pár öltéssel és horgolhatod.Lehet belőle szőnyeg,fürdőszobába kilépő,emeletes házba az erkélyre szőnyeg,sőt volt aki gyerekszobába tett ilyet,mert ha baleset van a pici bepisil,vagy jön a büfi ,semmi gond a szőnyeg megy a mosógépbe.

Próbálok fotót mutatni:

Hihihi!! Régen a tönkrement harisnyanadrágokból csináltunk ilyet!!!

Én arra emlékszem hogy a barátnőm nagymamája a tejeszacskókat szabdalta csíkokra és abból horgolt lábtörlőt....bűn ronda volt...viszont a pólószőnyeg tök jól néz ki.Képzeld lehet már kapni "spagetti" fonalat ami hurkolt anyagból lévő vastag "fonal" amit horgolni,kötni lehet.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 25. 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

poló-táska: http://horgo-blog.blogspot.hu/2010/05/fonalas-kosar.html

póló-szőnyeg: http://2.bp.blogspot.com/-1b55gE7N_0Y/T8OUIk4JI4I/AAAAAAAAGrQ/bHArG9PfpJQ/s640/DSCF2612.JPG

http://kedvenceimgyujtemenye.blogspot.hu/2010_12_01_archive.html
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 25. 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:

Én arra emlékszem hogy a barátnőm nagymamája a tejeszacskókat szabdalta csíkokra és abból horgolt lábtörlőt....bűn ronda volt...viszont a pólószőnyeg tök jól néz ki.Képzeld lehet már kapni "spagetti" fonalat ami hurkolt anyagból lévő vastag "fonal" amit horgolni,kötni lehet.

Ezaz! Úgy kell fonalat csinálni a harisnyvagdalékból, mint a tejeszacskóból. Tényleg elég keservesen nézett ki a tejeszacskó lábtörlő!
A harisnya jól néz ki. Lehet játszani is a különböző színekkel.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 25. 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Antal Orsolya írta:

De ebből 1 fillért sem kapsz vissza.Ma már a legtöbb multi vált vissza,ki melyikhez jár ahhoz viheti vissza.Tulképp a "szemétből" csinálsz így pénzt.

Szakadt elhasznált pólókat felhasználok ablak mosásra, a harisnya jó ötlet, csak nem tudok horgolni. Más baja nincs Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 26. 00:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy szeretnék tudni kötni-horgolni, de balkezesként nem tudtak megtanítani Sad Sad Sad
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 26. 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:
Úgy szeretnék tudni kötni-horgolni, de balkezesként nem tudtak megtanítani Sad Sad Sad

Még a horgolást aláírom, de a kötésnél mindkét kéz szerepet játszik. Anyám 4-5 éves koromban tanított meg ezekre a technikákra, amikor még bőven balkezes voltam. Nehezebben tanultam meg, de végül sikerrel járt. Ne add fel, ha kedved lenne hozzá! Idea
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 27. 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:

Ma már lehet kapni balkezeseknek ollót is pl. szerintem soha sem késő bármit is megtanulni.Nincs a youtube-n ilyen film? Nézz utána lehet hogy találsz és magadtól sikerül megtanulni.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
1 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.