Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bowen-technika

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 24. 18:30    Hozzászólás témája: Bowen-technika Hozzászólás az előzmény idézésével

A címlapon találtam:
http://www.harmonet.hu/szepseg-wellness/65797-bowen-technika:-egy-gyenged-gyogymod.html

Bowen-technika: egy gyengéd gyógymód
Hogyan zajlik a Bowen kötőszöveti gyógyítás? Mi történik egy kezelés során? Miért van szükség pihenőidők beiktatására? Kinek és mikor ajánlott? Milyen hatásai lehetnek? Kérdések és válaszok a Bowenről!

Utánanéztem a wikipédiában is.
Idézet:
A Bowen-technika lényege a szervezet öngyógyító képességének helyreállítása. Más manuális módszerekhez képest a Bowen-technika nem alkalmaz erőszakos manipulációkat. A bowen nem masszázs, és nem is a hagyományos értelemben vett természetgyógyászat. Nem a betegségekre fókuszál, hanem az egész emberre. A betegségek tüneteinek kezelése helyett feszültségállapotokat közömbösítünk a testben. A kezelés a test meghatározott pontjain történő precízen elvégzett izom ín és kötőszöveti fogások sorozatából áll. Ezt el lehet végezni a bőrön vagy könnyű ruházaton keresztül is. A test a fogások által kiválasztott ingereket a szervezeten belüli kapcsolatok útján önmaga gyógyítására használja fel. Ez a technika javítja a szervezet vér és nyirokkeringését, a tápanyagok felszívódását és a méregtelenítés hatékonyságát. A Bowen-technika a szervezet minden rendszerére pozitív hatással van! A Bowen-technika minden életkorban alkalmazható legyen szó idősekről, újszülöttekről, várandós mamákról vagy profi sportolókról. Kiválóan alkalmazható akut, de akár hosszú évek óta fennálló krónikus állapotok esetén is.

Idézet:
A Bowen-technika lágy kötőszöveti technika, amely a test meghatározott pontjain, a felületi kötőszövet szintjén elvégzett precíz és finom mozdulatokból és ezek szekvenciáiból áll. A mozdulatok, szekvenciák közé szünetek vannak beiktatva. A módszer mögött húzódó elv, hogy a struktúra határozza meg a funkciót, lényege pedig egy nem specifikus feszültségoldás. Az ún. "Cross fiber" technikák közé sorolható. (Cross fiber – a rostlefutás irányára meröleges)

Kezelt struktúrák:

izmok
inak
szalagok
fascia
idegek
valamint a fentiekhez kapcsolódó kötőszöveti struktúrák

Ez nagyon szépen hangzik!! Hallott erről valaki? Tapasztalata van valakinek?
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 24. 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még nem hallottam erről! De majd utána nézek.... Laughing de azért "lajkoltam' és kiraktam a facera... Laughing
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 24. 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is új, és elég szelídnek hangzik. Az lepett meg, hogy a wikipédián meg fent van már.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 25. 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem hallottam eddig erről a dologról ,érdekes nagyon....azt hiszem én is többet szeretnék róla tudni,tehát megyek utána! Smile
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 25. 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valaki magyarázza meg mit jelent:

"paraszimpatikus idegrendszeri túlsúly"
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 25. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hirtelen ezt kaptam elő:

Vegetatív idegrendszer: – szabályozza a mirigyeket és simaizmokat (sima, mert mikroszkóp alatt simának látszanak, míg a vázizmok csíkosnak) köztük a szívet, vérereket, gyomor-béltraktust.

A vegetatív idegrendszert még autonóm idegrendszernek is nevezik mivel több általa vezérelt funkció önszabályzó (autonóm) pl. emésztés, vérkeringés, mely alvásközben vagy tudaton kívül is folyamatosan működik.

A vegetatív idegrendszer két részből áll:

a). szimpatikus idegrendszer- magas arousal idején lép működésbe:

- emocionális izgalom során, egyszerre gyorsítja fel a szívverést,

- kitágítja az ereket a vázizmokban és a szívben, a bőr és emésztőszervek artériáit

- verejtékezést okoz

- azokra a belső elválasztású mirigyekre hat, amelyek arousal növelő hormonokat termelnek

b). paraszimpatikus idegrendszer- nyugalmi állapotban domináns:

- elsősorban az emésztésben vesz részt, és olyan folyamatokban, amelyek a testi erőforrásokat próbálják felhalmozni és tartalékolni. (légzés, szívverés lassúbb, kevesebb energia felhasználással jár.)

Bár a szimpatikus és a paraszimpatikus idegrendszer egymással ellentétesen működik, előfordul, hogy szimpatikus dominancia alatt paraszimpatikus tünet is megjelenik. Pl. erős félelem hatására vizelés, vagy székletürítés. Ami azt igazolja, hogy bár ellentétesen, de kölcsönhatásban működnek.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.