Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gyógyítsd önmagad!
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 28. 13:16    Hozzászólás témája: Gyógyítsd önmagad! Hozzászólás az előzmény idézésével

"A teljes felelősség fogalmát mindeddig úgy értelmeztem, hogy felelős vagyok azért amit gondolok illetve teszek. Ami ezen túl van, azért nem felelek."
http://www.astronet.hu/ezo-vilag/tanmesek/joe-vitale-hooponopono-44274

"Tulajdonképpen az egész világ a te teremtményed."
"Úgy tűnik, hogy szeretni önmagunkat a legerősebb módja saját fejlődésünknek, és ahogy mi fejlődünk, úgy javul a világunk is."

Ez érdekes!
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 14. 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing erre aztán elakadt a szava mindenkinek? elég régen nem válaszolta meg senki...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 14. 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Laughing erre aztán elakadt a szava mindenkinek? elég régen nem válaszolta meg senki...

Elakadt. Most vettem éészre, pedig módszeresen figyelem a hozzászólásokat.. Embarassed

Nagyon ide is kívánkozik a halálközeli élményekből:
shuriken írta:

http://www.youtube.com/watch?v=XBiCJ5_pBS0

(A magyar felirat az alsó sorban jobbról a 6. kapcsolóval beállítható).

Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 20. 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://egeszsegfarm.hu/index.php?page=shop.browse&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=1
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 20. 18:39    Hozzászólás témája: Re: Gyógyítsd önmagad! Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
"A teljes felelősség fogalmát mindeddig úgy értelmeztem, hogy felelős vagyok azért amit gondolok illetve teszek. Ami ezen túl van, azért nem felelek."

Én ezt kiegészíteném:
felelős vagyok azért, amit gondolok, mondok és teszek.

De valójában én ezt saját magamnak másképpen fogalmazom meg:
felelős vagyok azért, ami a látóterembe kerül.

Ugyanakkor ha a kollektív tudattalant tekintjük
- amelyben akárcsak az álomvilágban: nincs is idő -
mindenért felelős vagyok.
Bár még nem éltem a II. világháború idején:
a náci holocaustért is felelősséggel tartozom.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 20. 21:18    Hozzászólás témája: Re: Gyógyítsd önmagad! Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
http://www.astronet.hu/ezo-vilag/tanmesek/joe-vitale-hooponopono-44274

"Tulajdonképpen az egész világ a te teremtményed."
"Úgy tűnik, hogy szeretni önmagunkat a legerősebb módja saját fejlődésünknek, és ahogy mi fejlődünk, úgy javul a világunk is."

Ez érdekes!

Öreg, buta, rugalmatlan...
Addig stimmel a dolog nálam, hogy a világot a saját tükrömben látom. Az is stimmel, hogy amilyen az én tükröm, olyannak érzékelem a világot. Ha azt veszem észre egy eseményből, hogy valaki kellemetlenséget okoz NEKEM, akkor az illető velem úgy fog viselkedni. Ha ugyanebből az eseményből azt veszem észre, hogy BELŐLE mi válthatta ki, ami számomra kellemetlen, akkor a megértő hozzáállásomra hasonló választ fog adni.
A gonoszkodó embert gonoszkodó világ veszi körül, a barátságos ember világa barátságos.

Ami tényleg hihetetlennek tűnik, hogy az én hozzáállásom, szeretetem rajtam kívül álló emberek világát is képes megváltoztatni anélkül, hogy ezekkel az emberekkel fizikai kapcsolatban lennék.
Persze lehet mondani, hogy bárki kipróbálhatja.
Persze, mondom én, azzal is meg lennék elégedve, ha a környezetemben levő emberekbe tudnék egy barátságosabb világképet beleplántálni. Pl. példamutatással. Sajnos a gazdasági helyzet romlása az emberekből nem a barátságos oldalukat hozza ki. Az egyre barátságtalanabbá váló emberek világa egyre barátságtalanabb lesz.

Volt már valamelyikőtöknek olyan esete, amikor a "Bocsáss meg!" "Szeretlek" kellően átérzett, kellő számú hajtogatásával sikert ért el?
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 20. 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kétféle módon és több alkalommal értem el eredményt. Egyrészt pozitív állítások ismételgetésével hoztam helyre elég reménytelen helyzetet. Másfelől a ho'oponopono-t alkalmazva lettem úrrá nemjó helyzeten. Mindkettő esetében bennem változott meg a helyzet értékelése és - úgy tűnik Smile - hatott kifelé is Smile.
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 06:26    Hozzászólás témája: Re: Gyógyítsd önmagad! Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Volt már valamelyikőtöknek olyan esete, amikor a "Bocsáss meg!" "Szeretlek" kellően átérzett, kellő számú hajtogatásával sikert ért el?

Én rendszeresen használom a Ho'oponopono - t.
Pl. ha nem tudok elaludni,
akkor a sajnálom-kérlek bocsáss meg-köszönöm-szeretlek ismételgetésével sikerül.

De már nagyon meleg helyzetekből is jöttem ki ezáltal.
Valamint banki ügyintézésnél is többször eredményesen használtam.
Kapcsolatom is gyógyult már így.

A Ho'oponopono viszont ennél sokkalta több.
Én minden magyar nyelven megjelent könyvet elolvastam erről,
de nyilvánvaló, hogy tanfolyamot lenne érdemes végezni Dr. Ihaleakala Hew Lennél.
S akkor talán én is ki tudnék javítani menet közben 1 meghibásodott rakétaalkatrészt Smile

A hozzászólás legutóbb shuriken által 2013. 02. 21. 07:20-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 07:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ahhoz, hogy az Önazonosság Ho'oponopono - t jobban megérthessük,
érdemes a Tradícionális Ho'oponopono lényegét megismerni.
Ezt Witold Stanislaw Kucharczyk oldalán találtam:

http://www.huna.hu/tartalom/tradicionalis-hawaii-hooponopono-0

Ez nemcsak a példás konfliktuskezelés miatt fontos:
az utóbbi időben felkapott mátrixenergetika vagy mátrixátalakítás is ugyancsak
az un. aka - szálakkal függ össze.

Ami fantasztikus az egészben,
hogyha valaki használja a Ho'oponopono - t valamilyen energiakezeléssel összefüggésben
- Reiki, Pránanadi stb. -
akkor az energiakezelés hatása a tisztítással együtt szinte robbanásszerűen megsokszorozódhat.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt elolvastam. Ahogyan lefordítom hangyára, a tradícionális hooponopono emberek egymás közti konfliktusainak feloldására szolgál. Ezt szolgálja a megbeszélés, a különféle szemléletek, szempontok ismertetése. Vagyis alakítja az ember tükrét, amiben a konfliktust szemléli. Teljesen rendben van a fejemben. Legalábbis így érzem. Nagyon tiszteletreméltónak tartom, hogy nem hagyják a tüskéket elmérgesedni, nem alakulhatnak ki évszázados családi viszályok egy rosszul nőtt faágból, mint az nálunk szokás.

Úgy érzem, helyén van az ember konfliktusainak kezelésében. Érzem, hogy betegséget, álmatlanságot miként lehet kezelni a segítségével. Az ember kisimítja magát a szeretet érzésével és megszűnnek a gondokat okozó csomók, görcsök.

Úgy érzem, bizonyosan segít az energetikai kezelések eredményeit fokozni, ugyanezen oknál fogva. Bár itt már nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan tudom megvalósítani. Ha kezelek, a kezeimre és a bennük keletkező érzésekre összpontosítok, ez "súgja meg" a további teendőket. Nehezen lennék képes közben akár csak mondókázás szinten (nem rákoncentrálva, nem átérezve) a bűvös szavakat ismételgetni.

Ami felfoghatatatlan, az a második és harmadik személy konfliktusának kezelése a velük való érintkezés nélkül. Az, hogy én ebben a jelenlegi tyúxaros megtestesülésemben olyan szinten bele tudok piszkálni az Univerzumba, hogy egy elmeosztály dühöngőiből jól fésült polgárokat csináljak, elfogadhatatlan. Illetve korrigálok: lehet, hogy vannak köztünk, akik erre képesek, de remélem, nem sokan. A dolog ugyanis felvet egy kérdést is. Ha a dühöngőt jólfésültté lehet alakítani, akkor más túxaros, más hozzáállással a jólfésültből képes dühöngőt csinálni? Az Univerzum ilyen könnyen piszkálgatható?
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A haku feladata rávezetni az érintetteket az egymást összekötő aka-szálak vizsgálatára, és megláttatni velük, hogy az adott kapcsolat energetikailag tápláló-e vagy mérgező. A haku arra is ügyel, hogy a rituálé során ne legyenek úrrá rajtunk az indulatok, és megérezzük, hogyan látják az adott problémát az ősök, illetve Isten, akik mindvégig velünk együtt dolgoznak.
A ho’oponopono utolsó része a „ho’omalu”, ami a szeretetteljes „aloha” állapotába való visszatérést jelenti. Ennek része egy meditáció, mely után negatív energiáktól mentesen, a szeretet által vezérelve osztjuk meg másokkal, hogyan látjuk a problémát, és szerintünk mi a helyes megoldás. A ho’oponopono során a vétkesek többnyire maguktól rájönnek cselekedeteik helytelenségére, és a haku segítségével kidolgozzák a jóvátétel módszerét. A sikeres ho’oponopono során aka-szálaink megtisztulnak, és visszajutunk a harmónia állapotába.
"

Hú ha ezek azt hiszik, hogy egy asiramban, vagy egy bungalóban vagyunk a világtól elzárva? Napi problémák tömkelege, melyek leterhelik az embert, nem mindig lesz nyugodt és elfogadó No ezért és a Hangyusz felvetését is végig gondolva, egyet értek vele Csak ami őszintén minden máz nélkül viszonyulni a világhoz, és nem ájtatos dolgokban bele menni addig amíg mi is elhisszük, hogy milyen szentek vagyunk, nem az én világom. Lelki dolgokkal csak annyit foglalkozom, amennyi időm marad erre. Szerintem túl sokat foglalkoznak az emberek ilyen dolgokkal, pedig a napi cselekedeteire kellene több figyelmet fordítan
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak azzal kell megosztani meglátásunkat, aki igényli, vagy segítséget kér.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:

Hú ha ezek azt hiszik, hogy egy asiramban, vagy egy bungalóban vagyunk a világtól elzárva? Napi problémák tömkelege, melyek leterhelik az embert, nem mindig lesz nyugodt és elfogadó No ezért és a Hangyusz felvetését is végig gondolva, egyet értek vele Csak ami őszintén minden máz nélkül viszonyulni a világhoz, és nem ájtatos dolgokban bele menni addig amíg mi is elhisszük, hogy milyen szentek vagyunk, nem az én világom. Lelki dolgokkal csak annyit foglalkozom, amennyi időm marad erre. Szerintem túl sokat foglalkoznak az emberek ilyen dolgokkal, pedig a napi cselekedeteire kellene több figyelmet fordítan

Ez érdekes felvetés.
Mennyire kell foglalkozni a magunk alakításával? Egyáltalán, ezt kell külön tevékenységként űzni, vagy a napi tevékenységeink közben lehetséges a tudatunkat, lelkünket kicsit elvonni ezektől és önmagunk építésére koncentrálni?
Lehetséges-e úgy épülnünk, hogy egyáltalán nem törődünk a magunk építésével? Arra gondolok, hogy a karmánk úgyis elénk hozza a tanulnivaló helyzeteket, felesleges külön keresgélni azokat.
Ha valaki marhaságnak, köldöknézésnek látja az önmagunk tudatos építését, akkor neki itt és most igaza van? vagy téved?
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A hozzászólás legutóbb shuriken által 2013. 02. 21. 11:03-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Ezt elolvastam. Ahogyan lefordítom hangyára, a tradícionális hooponopono emberek egymás közti konfliktusainak feloldására szolgál. Ezt szolgálja a megbeszélés, a különféle szemléletek, szempontok ismertetése. Vagyis alakítja az ember tükrét, amiben a konfliktust szemléli. Teljesen rendben van a fejemben. Legalábbis így érzem. Nagyon tiszteletreméltónak tartom, hogy nem hagyják a tüskéket elmérgesedni, nem alakulhatnak ki évszázados családi viszályok egy rosszul nőtt faágból, mint az nálunk szokás.

Úgy érzem, helyén van az ember konfliktusainak kezelésében. Érzem, hogy betegséget, álmatlanságot miként lehet kezelni a segítségével. Az ember kisimítja magát a szeretet érzésével és megszűnnek a gondokat okozó csomók, görcsök.

Úgy érzem, bizonyosan segít az energetikai kezelések eredményeit fokozni, ugyanezen oknál fogva. Bár itt már nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan tudom megvalósítani. Ha kezelek, a kezeimre és a bennük keletkező érzésekre összpontosítok, ez "súgja meg" a további teendőket. Nehezen lennék képes közben akár csak mondókázás szinten (nem rákoncentrálva, nem átérezve) a bűvös szavakat ismételgetni.

Ami felfoghatatatlan, az a második és harmadik személy konfliktusának kezelése a velük való érintkezés nélkül. Az, hogy én ebben a jelenlegi tyúxaros megtestesülésemben olyan szinten bele tudok piszkálni az Univerzumba, hogy egy elmeosztály dühöngőiből jól fésült polgárokat csináljak, elfogadhatatlan. Illetve korrigálok: lehet, hogy vannak köztünk, akik erre képesek, de remélem, nem sokan. A dolog ugyanis felvet egy kérdést is. Ha a dühöngőt jólfésültté lehet alakítani, akkor más túxaros, más hozzáállással a jólfésültből képes dühöngőt csinálni? Az Univerzum ilyen könnyen piszkálgatható?
Két dolog nagyon röviden: 1. Ha magamban rendberakom a kapcsolatomat valakivel távüzemmódban az hat rá (tapasztalat). Ha ezáltal benne rendeződik egy terület, az kihat az ő további kapcsolataira. 2. Neked az tűnik fel, hogy dühöngő őrült megszelídíthető. Az nem hogy a dühöngő őrült nem úgy születik, hanem mi - emberek - hozzuk létre?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.