Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kutyák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 43, 44, 45, 46, 47  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hogy van a blökkencs ? sebek ? nagykutyák? kedve? lába?
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Félix nagyon gyenge... Sad
a fejét sem tudja megemelni, fecskendővel itatjuk, enni nem akar
szerintem a meleg miatt gyengült le megint
a lábait meg nem tudom behajlítani, mereven befeszíti

nem tudom mi lesz vele Sad Crying or Very sad
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:

FONTOS!!!
Először is nézd meg, hogy lázas-e. Mivel meleg van így, ha 41,5 vagy afölött van, akkor baj. Ha van otthon, akkor adjatok neki antibiotikumot (penicilint lehetőleg). Hűtsétek mindenképp! (Pl. vizes törülközővel.)
És azt is nézzétek, hogy puffad-e a teste bárhol.

A Betadine maradhat a kisebb sebekre, a nagyobbakra viszont vegyetek Hyperol tablettát, amit 1 dl vízbe 3 darabot kell tenni. A doki is ezzel mosta minden bizonnyal.

(Fenti információk gyakorló kutyástól, aki állatorvosnak készült és azóta is bővíti ismereteit. Nomeg persze sebellátásban jók vagyunk sajnos, mert a két kutyánk többször is összebunyózott elég durván.)

Amint lehet vigyétek lehetőleg egy másik állatorvoshoz.

A hozzászólás legutóbb Jadis által 2010. 07. 16. 22:03-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
aotan írta:

Azonnal állatorvos! Komolyan mondom, mert lehet, hogy kiszárad (a fecskendős itatás kevés), ott viszont kaphat infúziót.

ezt csak most láttam pedig megkérdeztem de nem láttam a választ rá....

ahogy Jadis mondja infúzió...
azonnal és addig is ronggyal csavarjátok a szájába vagy fecskendővel de sokat kell itatni...

és valami sósat kellene vele etetni lehet.... ropit vagy mit tudom én...

de Jadisnak van igaza... azonnal állatorvos... ilyen időben órák alatt kiszáradhat....

evésre úgysem tudod rávenni ha te eszel? és abból? csak igyon.... nem baj csak igyon...
merevek a lábai ? az nem jó jel...
istenem hívjátok ki vagy legalább fel az orvost... nem baj hogy este van...
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
Jadis írta:
aotan írta:

Azonnal állatorvos! Komolyan mondom, mert lehet, hogy kiszárad (a fecskendős itatás kevés), ott viszont kaphat infúziót.

ezt csak most láttam pedig megkérdeztem de nem láttam a választ rá....

ahogy Jadis mondja infúzió...
azonnal és addig is ronggyal csavarjátok a szájába vagy fecskendővel de sokat kell itatni...

és valami sósat kellene vele etetni lehet.... ropit vagy mit tudom én...

de Jadisnak van igaza... azonnal állatorvos... ilyen időben órák alatt kiszáradhat....

evésre úgysem tudod rávenni ha te eszel? és abból? csak igyon.... nem baj csak igyon...
merevek a lábai ? az nem jó jel...
istenem hívjátok ki vagy legalább fel az orvost... nem baj hogy este van...

Közben javítottam, mert beszéltem anyukámmal, ő nagyon ért a diagnosztikához, nomeg gyakorló kutyás és sebellátó.
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

már késő.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

(ennyit arról milyen jó helye lesz nálunk, mennyire szeretjük, és hogy mi majd gondját viseljük... Crying or Very sad )
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
már késő.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

(ennyit arról milyen jó helye lesz nálunk, mennyire szeretjük, és hogy mi majd gondját viseljük... Crying or Very sad )

Jaaaaajjjjj neeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Istenem....... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

3some aotan ölellek.... gyere sírj a vállamon... most veled sírok....
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 22:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jajj, Istenem, most olvasom...nagyon sajnálom..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 3some
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
köszönöm szürke, de azt hiszem most elvonulok az egyik sarokba,szörnyen bűntudatom van...vigyázhattam volna rá sokkal jobban is Crying or Very sad Crying or Very sad
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyfelől sajnálom és részvétem. A másik:
Nyilvánosan is leírom.

Itt az állatorvos követett el többszörös hibát. Először is nem adott antibiotikumot, ami az első dolog kellene legyen. Ezen kívül, a korábbi leírásból ítélve nem ellenőrizte azt sem, hogy van-e belső vérzése a kutyunak. Harapásos sebekbe nem szokás belehalni, főleg nem pár nappal később.
(Az én kutyámnak is volt 5 műtétje, de mára semmi baja, pedig sejthetitek, hogy nézett ki.)
Azt tanácsolom, ha szeretnétek kutyát, akkor sürgősen nézzetek másik dokit, mert ez fabatkát sem ér. :S
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
szürke írta:
köszönöm szürke, de azt hiszem most elvonulok az egyik sarokba,szörnyen bűntudatom van...vigyázhattam volna rá sokkal jobban is Crying or Very sad Crying or Very sad

ne legyen bűntudatod.... te megtetted amit tudtál.... legközelebb nagyobb rutinod lesz és talán jobb állatorvosod... drágám nem aTe hibád... még nem volt benne tapasztalatod... én is csak mondom itt amit érzek, vagy gondolok, de ha bármelyik állatommal gond lenne apámhoz rohannék és csak utána az állatorvoshoz... asszem...
neked meg nem volt tapasztalatod... azzal ha magadat vádolod úgysem tudsz már semmit tenni csak kínzod magad....

tudod ha az én gyermekem lennél előtte mielőtt kutyusod lett volna családilag elolvastunk volna egy kutyakönyvet a lehetséges betegségekről, az ápolásról és a tanításról...
mióta a tiéd? lehet nem is a verekedés okozta a vesztét hanem valami más baj is lappangott benne... mit tudom én csak beszélek itt hogy ne hibáztasd magad.... annak már semmi értelme...nem te tehetsz róla..
én az állatorvos szakértelmét vonom inkább kétségbe...
szegény kutyus nyugodjék békében...
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 22:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem ő volt az első kutyánk, ő kb 1-2 hónapja lehetett nálunk, előtte két évig egy állattenyésztő ismerősünknél lakott, az út széléről szedték össze...

tőlük is kérdeztük mit csináljuk, aztán vittem dokihoz, mert aggódtam érte, az pedig megnyugtatott mosolyogva hogy megmarad...maradt...egy hetet szenvedett...
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
nem ő volt az első kutyánk, ő kb 1-2 hónapja lehetett nálunk, előtte két évig egy állattenyésztő ismerősünknél lakott, az út széléről szedték össze...

tőlük is kérdeztük mit csináljuk, aztán vittem dokihoz, mert aggódtam érte, az pedig megnyugtatott mosolyogva hogy megmarad...maradt...egy hetet szenvedett...

ne hibáztasd magad... én inkább az orvost hibáztatom vissza sem rendelte kontrollra?
nehéz így látatlanban diagnosztizálni.. pláne én nem is értek hozzá... de lehet elszökni is azért szökött el tőletek mert valami bujkált benne... nem tudom... de bevallom most ezt azért mondom hogy vigasztaljalak... az igazság az, hogy nem szeretném ha magadat hibáztatnád.

miben érzed hogy nem tettél meg mindent ?
orvoshoz elvitted... itattad... megfigyelted... minket kérdeztél... miben nem tettél meg mindent ? szerintem amit tudtál megtetted .... már amennyire innen megítélhető...
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 16. 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
aotan írta:

ne hibáztasd magad... én inkább az orvost hibáztatom vissza sem rendelte kontrollra?
nehéz így látatlanban diagnosztizálni.. pláne én nem is értek hozzá... de lehet elszökni is azért szökött el tőletek mert valami bujkált benne... nem tudom... de bevallom most ezt azért mondom hogy vigasztaljalak... az igazság az, hogy nem szeretném ha magadat hibáztatnád.

nem, nem rendelte vissza
és spicc volt, azok meg szeretnek kiszökdösni...ő szerintem csak a többi éjszaka kóborló ebbel akart volna lógni, és valamelyiknek ez nem tetszett...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 43, 44, 45, 46, 47  Következő
44 / 47 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.