Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kutyák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 45, 46, 47  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 25. 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csend írta:
Hoztam egy Szotyit meg egy Fütyikét Smile

Hát Szotyika igencsak megnőtt! Pláne itt a helyzet magaslatán! De mi van a szájában? :lol:Ja! Az a nyelve, ami mellette van, az meg egy barna foltocska!
csend
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 26. 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
csend írta:
Hoztam egy Szotyit meg egy Fütyikét Smile

Hát Szotyika igencsak megnőtt! Pláne itt a helyzet magaslatán! De mi van a szájában? :lol:Ja! Az a nyelve, ami mellette van, az meg egy barna foltocska!

igen Razz
Lassan 3 éves. Szépen fejlett bár még méretét tekintve egy 7-8 hónapos kölyök maradt. Rolling Eyes
karo11
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 04. 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy ismeritek-e Scalibor kullancs elleni nyakörvet, mert állandóan küzdök a kullancsokkal és jókat hallottam róla.
Érdekelne van-e tapasztalatotok, használja-e valaki?
Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 04. 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

karo11 írta:
Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy ismeritek-e Scalibor kullancs elleni nyakörvet, mert állandóan küzdök a kullancsokkal és jókat hallottam róla.
Köszi

Nem biztos, hogy helyesen írom, de én a Kyltit használom és nagyon jól bevált. De állatgyógyszertárban vgy állatorvostól kérdezd meg, melyiket ajánlja. Nekem is ő ajánlotta.
karo11
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 08. 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
karo11 írta:
Sziasztok!

Köszi

Nem biztos, hogy helyesen írom, de én a Kyltit használom és nagyon jól bevált. De állatgyógyszertárban vgy állatorvostól kérdezd meg, melyiket ajánlja. Nekem is ő ajánlotta.

Köszi a választ.
Utánanéztem az összes piacon lévő terméknek, amit te írsz az a Kiltix, viszont ha jól tudom az nem vízálló, a Scaliborról pedig azt olvastam, hogy igen.
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 08. 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

karo11 írta:
gerleimari írta:
karo11 írta:
Sziasztok!

Köszi

Köszi a választ.
Utánanéztem az összes piacon lévő terméknek, amit te írsz az a Kiltix, viszont ha jól tudom az nem vízálló, a Scaliborról pedig azt olvastam, hogy igen.

Találj ki valami hihetőbb reklámszöveget Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 08. 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

karo11 írta:
gerleimari írta:
karo11 írta:
Sziasztok!

Köszi

Köszi a választ.

Hát akkor miről beszélünk? Isten éltesse a Scalibort! Laughing
karo11
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 10. 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
karo11 írta:
gerleimari írta:
karo11 írta:
Sziasztok!

Köszi

Köszi a választ.

Találj ki valami hihetőbb reklámszöveget Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Ez mitől lenne reklámszöveg? Azért mert a kutyámnak a legjobbat akarom? Te nem így vagy vele?
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 10. 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

karo11 írta:

Ez mitől lenne reklámszöveg? Azért mert a kutyámnak a legjobbat akarom? Te nem így vagy vele?

Mi a francnak kérdezel valamiről, ha meg vagy győződve róla, hogy az a legjobb? Ilyet az a hülye reklámozó csinál, aki azt hiszi, eredeti formáját választotta a neki jövedelmező termék hirdetésének...
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 10. 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

karo11 írta:
Sziasztok!

Köszi

Szia! Azt hallottam, hogy néhány embernek kipirosodik a bőre az ilyen kutyanyakörv hatóanyagától, sőt még viszket is. Az emberek sokat simogatják a kutyájukat, a kicsiket pedig ölbe is veszik. Ebben a nyakörvben deltametrin a hatóanyag, ami egyfajta szintetikus piretroid rovarölő szer. A termék forgalmazói adatlapján csak szépet és jót írnak, és van néhány csúsztatás is, mint pl.:
"A Scalibor gyógyszeres nyakörv felhelyezését követően a deltametrin hatóanyag folyamatosan és kizárólag a kutya bőrére kerül. A hatóanyag kutya bőrének zsírrétegébe jut és az egész testen egyenletesen szétoszlik."
Helyesen így lenne: a bőrön át szívódik fel, és az egész szervezetben szétoszlik. Széklettel és vizelettel ürül, ami nem juthat élővízbe...

A hatóanyag biztonsági adatlapja (www.bogarmernokseg.hu/pdf/K-Othrin_FW.doc) részletesebb:

"Gyakran megfigyeltek embereknél bizonyos bőrizgató hatást.
Megjegyzések / tünetek : Bőrérzékenység alakulhat ki, égő, szúró érzéssel az arcon és a nyálkahártyákon, elhalás nélkül, a hatás néhány órára átmenetileg lép fel, max. 24 óráig tart."

forrás: www.bogarmernokseg.hu/pdf/K-Othrin_FW.doc

A másik érdekesség, hogy a macskák fokozottan érzékenyek rá, ráadásul ha lerágja,és megeszi, akkor neurotoxikus hatású...

Engem azért érdekel behatóan a kérdés, mert nekem egy mosómedvém van. Ami olyan mint egy macska, kutya, kismajom keresztezése. A baj vele, hogy nem tűr nyakörvet. Akár hogy rátesszük, mindent leszed és lerág, még meg is eszi. Nem merek neki ezért semmi ismeretlen, vagy mellékhatással rendelkező anyagú szert adni, mert félünk, hogy rossz hatással lenne rá, s kiszámíthatatlan viselkedésével sérülést okozna a gyerekeimben, ugyanis velünk lakik a lakásban. Neki pl. mit javasolnál?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
karo11
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 12. 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
karo11 írta:

Mi a francnak kérdezel valamiről, ha meg vagy győződve róla, hogy az a legjobb? Ilyet az a hülye reklámozó csinál, aki azt hiszi, eredeti formáját választotta a neki jövedelmező termék hirdetésének...

Egy szóval nem írtam olyat, hogy meg vagyok róla győződve az a legjobb. Pusztán megjegyeztem, hogy utánaolvastam és az egyik vízálló a másik pedig nem, és nekem azért fontos, hogy vízálló legyen, mert szeret úszni a kutyám, plusz ugye ha esik az eső ne mossa le a hatóanyagot.
Egyébként pedig szerintem teljesen mindegy mit írok, mert úgy látom Te így is úgy is ellenem vagy.
Vissza az elejére
karo11
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 12. 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én egyáltalán nem vagyok szakértő a témában, én is csak keresem a számomra megfelelő terméket, mindenesetre érdekes amit írsz.
Nekem vannak cicáim is, náluk Frontlinet használok, csak azt havonta kell a nyakukra tenni és néha elfelejtem olyankor hazahoznak egy két kullancsot.
A cseppentős szereket a nyakra kell tenni ahol nem érik el, úgyhogy szerintem ha ilyet használnál akkor nem okozna problémát.
Mindenesetre kérd ki állatorvos véleményét ő mit javasol.
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 23. 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.wimp.com/usefultricks/
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 06. 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Debiről szeretnék mesélni, a szomszéd kutyáról.
Tudni kell, hogy a két kert között kapu van, ami kivételes esetben van becsukva, így mindkét kert a kutyák birodalma. Az én kutyám 5 éves volt, amikor Debi 6 hetesen ide került, úgy nőtt fel, hogy az enyém a főnök, akinek mindenhez elsőbbségi joga van. Még akkor is hozzám szaladt segítségért, ha az én kutyám az ő vacsoráját ette éppen desszert gyanánt. Ő nem intézkedett a főnökasszonnyal szemben, pedig másfélszer akkora.

Az én kutyámat el kellett altatni. Amikor az orvos jött, Debit hazaküldtem és becsuktam a kaput, ne halljon, ne lásson.

Másnap reggel, amint meglátott a teraszon, rohanvást jött, ahogyan szokott, gondoltam, a szokásos reggeli simogatásért. Tett a kertben néhány kitérőt, ellenőrizte azokat a helyeket, ahol az enyém szokta a szükségét végezni. Nem talált friss nyomokat. Feljött a teraszra, benézett mögém, ahol esetleg egy kutya rejtőzhet, rám nézett, és megállás nélkül haza ballagott. Egyszerűen nem állt szóba velem. Azóta nem köszönt, ha hazaérek valahonnan, nem jön simogatásért. Fütyül rám, ha hívom. A farka megbillentésével jelzi, hogy hallja. Ha én megyek oda hozzá, elviseli a simogatásomat, de nem törleszkedik, nem örül. Időnként látom, hogy ellenőrzi, esetleg vannak-e friss nyomok. Egyszer bejött a lakásba, benézett minden helyiségbe és kiment.

Debi gyászol és engem hibáztat.
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 06. 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Debiről szeretnék mesélni, a szomszéd kutyáról.
Tudni kell, hogy a két kert között kapu van, ami kivételes esetben van becsukva, így mindkét kert a kutyák birodalma. Az én kutyám 5 éves volt, amikor Debi 6 hetesen ide került, úgy nőtt fel, hogy az enyém a főnök, akinek mindenhez elsőbbségi joga van. Még akkor is hozzám szaladt segítségért, ha az én kutyám az ő vacsoráját ette éppen desszert gyanánt. Ő nem intézkedett a főnökasszonnyal szemben, pedig másfélszer akkora.

Az én kutyámat el kellett altatni. Amikor az orvos jött, Debit hazaküldtem és becsuktam a kaput, ne halljon, ne lásson.

Másnap reggel, amint meglátott a teraszon, rohanvást jött, ahogyan szokott, gondoltam, a szokásos reggeli simogatásért. Tett a kertben néhány kitérőt, ellenőrizte azokat a helyeket, ahol az enyém szokta a szükségét végezni. Nem talált friss nyomokat. Feljött a teraszra, benézett mögém, ahol esetleg egy kutya rejtőzhet, rám nézett, és megállás nélkül haza ballagott. Egyszerűen nem állt szóba velem. Azóta nem köszönt, ha hazaérek valahonnan, nem jön simogatásért. Fütyül rám, ha hívom. A farka megbillentésével jelzi, hogy hallja. Ha én megyek oda hozzá, elviseli a simogatásomat, de nem törleszkedik, nem örül. Időnként látom, hogy ellenőrzi, esetleg vannak-e friss nyomok. Egyszer bejött a lakásba, benézett minden helyiségbe és kiment.

Debi gyászol és engem hibáztat.

Nincs már a kutyusod? Crying or Very sad

Debinek is hiányzik...
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 45, 46, 47  Következő
46 / 47 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.