Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Van vigasz és kiút? 2.

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
=>Ghost<=
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 04. 13:38    Hozzászólás témája: Van vigasz és kiút? 2. Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves fórumozók!

Sajnálom, hogy megbontom a jelenlegi témafolyamatot, de a segítségetekre lenne szükségem!

A páromnak alkohol gondjai vannak. Nem túl régóta, fél éve vagyunk együtt, kapcsolatunk nagyon bensőséges. Ő 26 éves kiadványszerkesztő, én 22 vagyok. Az együtt élésre jelenleg nincs lehetőségünk, de gyakran vagyunk egymásnál napokig.
A barátai már korábban figyelmeztettek, hogy gondja van az ivással, de a párom ezt tagadta, csupán "nagyivónak" nevezte magát, nekem meg nem volt elég tapasztalatom Vele ahhoz, hogy ezt megfelelően meg tudjam ítélni. Már elég idő telt el ahhoz, hogy felismerjem, ez valóban létező probléma. Minden nap láttam inni, ittasan nem fejezi be a mondatait, dühöng, ám nem bánt senkit, erre csak egy - két esetben volt példa és ekkor meg is ijedtem. Beszéltem Vele, ultimátumot adtam Neki, ez történt két hete. Tegnapig nagyon jól bírta, felhívott, ha sóvárgást érzett. Elgondolkodtam, ez túl szép, hogy igaz legyen, túl egyszerű dolgom lenne. Tegnap telefonba furcsán beszélt, észrevettem, hogy ivott, este találkoztunk, és még többet ivott. Korábban összehívtam a legjobb barátait, akik nagyon segítőkészek voltak és ismertették velem, hogy 6 éve vannak alkohol problémái, többször tette le a piát hónapokra. Ők rengetegszer beszéltek már Vele erről. Párom együttműködő, beismeri, hogy beteg és helytelen amit tesz. Felkerestem orvosokat is, de időpontot csak egy hónap múlva tudtak Neki adni. Elolvastam mindent, amit erről a betegségről tudni kell, fórumokat böngésztem. Nagyon szeret és nem akar az alkohol miatt elveszíteni, bár úgy gondolom, hogy túl sok idő telt el ahhoz, hogy valószinűsíthető legyen az önerőből való felépülése. Megfelelő csoportterápiát nem találtunk a városba. Kórházi kezelés, rehab nem lehetséges, mert Ő a családfentartó, muszáj dolgoznia. Beszéltem az édesanyjával is, Vele él, Ő már nem tud mit tenni. Évekkel ezelőtt elvonón kikezeltek, már tiszta csak sok gyógyszert szed, ami sajnos nagyon látszik is, ezt nem akarom a páromnak.

Mit tehetek még? Milyen megoldás lehet még?

A válaszokat előre is köszönöm!
Holdgyermek
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 04. 14:52    Hozzászólás témája: Re: Alkoholizmus Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Ghost,

én a B. Hellinger féle családállítást tudnám ajánlani a párodnak, valószínüleg olyan családi terhekkel, lelkimintákkal küzd, amik felülírásához kevés az ereje.
Sok helyen, többek között itt lehet kicsit utánnanézni mi is ez:

http://www.jokai-bibl.hu/hellinger.htm,

http://www.hellingerakademia.hu/hellinger-csaladfelallitas-gyakorlatban

http://torosildiko.blogspot.ro/p/csaladallitas.html

Smile Holdgyermek
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 04. 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Ghost!

Elmondhatatlanul örülök, hogy látlak! Annak is, hogy van párkapcsolatod. Nagyon sokat gondoltam rád, mióta nem láttunk ezen a fórumon. Ha lenne kedved, szívesen venném, ha elmesélnéd, hogy mi történt veled az elmúlt 4 évben. Hogyan sikerült talpra állnod? Mi van veled azon kívül, hogy a párodnak alkohol gondjai vannak? Hogy sikerült leérettségizned? Mivel foglalkozol most?
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 08. 16:06    Hozzászólás témája: kicsit kételkedtem, kicsit megriadtam, kontónkra kisérletezn Hozzászólás az előzmény idézésével

http://idokjelei.hu/2012/03/a-mexikoi-katasztrofavedelmi-gyakorlatba-betervezett-foldrenges-bekovetkezett/

http://idokjelei.hu/2012/07/ujabb-bill-gates-projekt-az-atmoszfera-kenkezelese/

http://idokjelei.hu/2012/08/globalis-felmelegedes-az-aszalyt-az-idojaras-befolyasolasa-is-okozhatta/

http://idokjelei.hu/2011/05/a-titkos-idojaras-befolyasolo-fegyverek-sok-millio-embereletet-olthatnak-ki-figyelmeztet-egy-orosz-politikus/

http://idokjelei.hu/2012/10/a-geomodositas-milliok-eletebe-kerulhet-figyelmeztetnek-a-tudosok/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 08. 17:09    Hozzászólás témája: Re: kicsit kételkedtem, kicsit megriadtam, kontónkra kisérle Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
http://idokjelei.hu/2012/03/a-mexikoi-katasztrofavedelmi-gyakorlatba-betervezett-foldrenges-bekovetkezett/

http://idokjelei.hu/2012/07/ujabb-bill-gates-projekt-az-atmoszfera-kenkezelese/

http://idokjelei.hu/2012/08/globalis-felmelegedes-az-aszalyt-az-idojaras-befolyasolasa-is-okozhatta/

http://idokjelei.hu/2011/05/a-titkos-idojaras-befolyasolo-fegyverek-sok-millio-embereletet-olthatnak-ki-figyelmeztet-egy-orosz-politikus/

http://idokjelei.hu/2012/10/a-geomodositas-milliok-eletebe-kerulhet-figyelmeztetnek-a-tudosok/

Khm... khm... Orsi, ez hogyan kapcsolódik a Ghost által indított témához?
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 08. 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amiket feltettem, nem azt mutatja, hogy lenne kiút! Hiszen az emberiség életével játszogatnak! De ha probléma, rakd át máshová. Igaz, nem olvastam el a topik indítójának írását. Most pótoltam, a hozzászólást.
Igazad volt, lehettem volna figyelmesebb is, de amit felraktam,attól kicsit meg rémültem, A topik címe meg gondoltam jó lesz. Hogy felismerik e, hogy mit tesznek, lesz e megoldás meggyőzni azokat akik felelőtlenül kisérleteznek

A hozzászólás legutóbb Antal Orsolya által 2013. 04. 09. 12:38-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 09. 07:35    Hozzászólás témája: Re: Van vigasz és kiút? 2. Hozzászólás az előzmény idézésével

=>Ghost<= írta:
Kedves fórumozók!

Sajnálom, hogy megbontom a jelenlegi témafolyamatot, de a segítségetekre lenne szükségem!

A páromnak alkohol gondjai vannak. Nem túl régóta, fél éve vagyunk együtt, kapcsolatunk nagyon bensőséges. Ő 26 éves kiadványszerkesztő, én 22 vagyok. Az együtt élésre jelenleg nincs lehetőségünk, de gyakran vagyunk egymásnál napokig.
A barátai már korábban figyelmeztettek, hogy gondja van az ivással, de a párom ezt tagadta, csupán "nagyivónak" nevezte magát, nekem meg nem volt elég tapasztalatom Vele ahhoz, hogy ezt megfelelően meg tudjam ítélni. Már elég idő telt el ahhoz, hogy felismerjem, ez valóban létező probléma. Minden nap láttam inni, ittasan nem fejezi be a mondatait, dühöng, ám nem bánt senkit, erre csak egy - két esetben volt példa és ekkor meg is ijedtem. Beszéltem Vele, ultimátumot adtam Neki, ez történt két hete. Tegnapig nagyon jól bírta, felhívott, ha sóvárgást érzett. Elgondolkodtam, ez túl szép, hogy igaz legyen, túl egyszerű dolgom lenne. Tegnap telefonba furcsán beszélt, észrevettem, hogy ivott, este találkoztunk, és még többet ivott. Korábban összehívtam a legjobb barátait, akik nagyon segítőkészek voltak és ismertették velem, hogy 6 éve vannak alkohol problémái, többször tette le a piát hónapokra. Ők rengetegszer beszéltek már Vele erről. Párom együttműködő, beismeri, hogy beteg és helytelen amit tesz. Felkerestem orvosokat is, de időpontot csak egy hónap múlva tudtak Neki adni. Elolvastam mindent, amit erről a betegségről tudni kell, fórumokat böngésztem. Nagyon szeret és nem akar az alkohol miatt elveszíteni, bár úgy gondolom, hogy túl sok idő telt el ahhoz, hogy valószinűsíthető legyen az önerőből való felépülése. Megfelelő csoportterápiát nem találtunk a városba. Kórházi kezelés, rehab nem lehetséges, mert Ő a családfentartó, muszáj dolgoznia. Beszéltem az édesanyjával is, Vele él, Ő már nem tud mit tenni. Évekkel ezelőtt elvonón kikezeltek, már tiszta csak sok gyógyszert szed, ami sajnos nagyon látszik is, ezt nem akarom a páromnak.

Mit tehetek még? Milyen megoldás lehet még?

A válaszokat előre is köszönöm!

Kedves Ghost
Párom is alkoholista volt, mellette pánik beteg.Kapta az antidepresszánsokat, ami fokozta az alkohol hatását. Bevallotta az idegorvosnak, hogy ezzel küzd, amikor már olyan szinten bezavart az alkohol, hogy nem emlékezett az egész napra. Én figyelmeztettem, ha így folytatja egyszer elfelejti azt is, hogy hol lakik Az idegorvosa írt fel neki gyógyszert, amire ha iszik, meghallhat. Betartotta az utasítást, és 7 éve nem iszik. Van egy nagyon JÓ pszichiáter: Dr. Fadgyas Ildikó Ő biztosan tudna rajta segíteni! DE csak akkor, ha ő is megakar gyógyulni!!!!!

http://www.orvostudakozo.hu/Dr.FadgyasIldiko

Itt megtalálod a telefon számát elérhetőségét. Időpontot kell kérni tőle a magánrendelőjébe.

Család leképezéssel nem megy semmire. Ő is tudja, hogy mi elől menekül. Már voltam én is családleképezésen, a probléma kiderült, /amit addig is tudtam / és ott álltam, hogy nem tudok vele mit kezdeni.
A döntés tietek. Gondolkozz el rajta. Sok sikert kívánok. Ha nem sikerül rövid idő után, inkább hagyd el, mert csak az életedet teszed tönkre. Ígérgetni minden alkoholista tud. fogadkozással nem mész semmire. Minden marad a régibe, ráadásul később nem biztos, hogy nem fog bántani.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 10. 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ghost nem jár felénk! Sad
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 11. 07:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Ghost nem jár felénk! Sad

Sajnálom, hogy nem jött és nem olvasta el amit írtam! Pedig Magyarországon legjobb pszichiáterét ajánlottam. Nagy tudású, jártas nagyon sokféle gyógymódban. Bejárta a fél világot, hogy mindenféle módszert megtanuljon. csak ízelítő a sokoldalúságáról :Végül ami az élethivatásom lett az a pszichoterápia, azaz lelki úton történő gyógyítás, 1986-ban az első pszichoterápiásképzésben vettem részt. Rogersi terápiát Tringer proftól, viselkedésterápiát Mórocz kenéztől, relaxációt Koronkai Bertalantól, hipnózist Daubner Bélától tanultam,pszichodrámát Maevers Ildikótól és Tesszáry Judittól, Hellingeri családállítást Németországban Wolf Büntigtől még 1996-ban.
1993-ban megszerveztem az Integratív Pszichoterápiás Egyesület alakuló ülését, majd 2000ig az Egyesület aktív kiképzője voltam.
1996-tól Budapesten élek, fő tevékenységem az egyéni pszichoterápia, elsősorban módosult tudatállapot- hipnózis, relaxáció, katathym képélmény terápia- valamint csoportban pszichodráma és Hellingeri ill.humanisztikus módszerekkel dolgozom.
A XXII. lerületi szakrendelőben depressziós - szorongásos panaszok ( pánik, fóbia, evészavarok, szociális fóbia, önérvényesítési és kapcsolati zavarok) valamint pszichotikus betegek gyógyszeres kezelését végzem.
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 11. 07:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az alkoholizmus gyökerét biztosan érti tudja az illető, hogy valamivel nem akarok szembe nézni. Valamitől félek. Ráadásul az anyuka is alkoholista volt. Tehát már a hajlamot is hozta magával. De ha nem akar meggyógyulni, nem tehet érte semmit Ghost. legfeljebb jó messzire elkerülést választhatja, ha egy életre nem akarja tönkre tennie magát, és a leendő családját.

"Minden nap láttam inni, ittasan nem fejezi be a mondatait, dühöng, ám nem bánt senkit, erre csak egy - két esetben volt példa és ekkor meg is megijedtem"

Gátlások felszabadulnak az italtól, és minden sikertelenségét önértékelési zavarát, azokon vezeti le, akik nem képesek vissza ütni.

Beszéltem az édesanyjával is, Vele él, Ő már nem tud mit tenni. Évekkel ezelőtt elvonón kikezeltek, már tiszta csak sok gyógyszert szed, ami sajnos nagyon látszik is, ezt nem akarom a páromnak.

Hogy gyógyszerezni nem akarja, az megint furcsa, hiszen csak ilyen módszer van az alkoholizmus megállítására. Ráolvasás nem létezik. Nincsenek csodák. Valamivel Detoxikálni kell az alkohol szintet csökkenteni kivonni a szervezetből. Elvonási tüneteket is, csak gyógyszeres kezeléssel tudják csökkenteni. Más az óhaj, és más a lehetőség
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 11. 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi, az első hozzászólásodban mondtad finoman, hogy a legbiztosabb, ha Ghost otthagyja a fiút, mielőtt még komolyra fordulnának a dolgok.
Belőlem meg az kívánkozik ki, hogy végy fel futócipőt, Ghost és fuss, menekülj, ahogy bírsz. Olyan messzire, amilyenre csak el bírsz futni ez elől a fiú elől.
Ha most nem tudod otthagyni, később még nehezebb lesz. Az egész életedre rá fog telepedni. Reggel azzal kelsz, és este azzal fekszel, hogy ma milyen műsort produkált az alkoholista párod. Elissza a pénzeteket, elúzi a barátaidat, csak az ő ivócimborái maradnak meg körülöttetek. Nincs garancia arra, hogy később nem bánt téged. Így akarsz élni?
Fuss, ahogy bírsz! Minél előbb, annál jobb.
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 11. 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Orsi, az első hozzászólásodban mondtad finoman, hogy a legbiztosabb, ha Ghost otthagyja a fiút, mielőtt még komolyra fordulnának a dolgok.
Belőlem meg az kívánkozik ki, hogy végy fel futócipőt, Ghost és fuss, menekülj, ahogy bírsz. Olyan messzire, amilyenre csak el bírsz futni ez elől a fiú elől.
Ha most nem tudod otthagyni, később még nehezebb lesz. Az egész életedre rá fog telepedni. Reggel azzal kelsz, és este azzal fekszel, hogy ma milyen műsort produkált az alkoholista párod. Elissza a pénzeteket, elúzi a barátaidat, csak az ő ivócimborái maradnak meg körülöttetek. Nincs garancia arra, hogy később nem bánt téged. Így akarsz élni?

Egyet kell értsek. Nekem édesanyám hasonló és mivel ebből a kapcsolatból sokkal nehezebb elfutni, tapasztalom a hangya által leírtakat. Ha nem akarsz belerokkanni, akkor hagyd ott. Megváltoztatni nem tudod, csak ő tudja magát, de ez nem függ attól, hogy ott vagy-e vagy sem.
Vannak esetek, amikor az első az önvédelem.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 11. 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is egyet értek hangyával is és Jadis-sal is. Menekülj el tőle amíg nem késő. Olyan sok megnyomorított félig agyon vert anyát és gyereket láttam, amitől az utód is idegbeteg lett. Ha mellette maradsz, akkor csak magadra vethetsz. ha direkt, tönkre akarod tenni az életedet, ez a te dolgod, de nekünk ne panaszkodj. Hány anya tartózkodik gyerekével az anyaotthonba rettegve, hogy a férje rájuk talál. Hogy lehetsz ennyire vak és feláldozni a majdani gyerekeidet ilyen alaknak. ?
Vissza az elejére
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 07. 06. 01:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Sajnos én is Hangyával kell,hogy egyet értsek. Túlságosan fiatal vagy még,hogy ekkora terhet végy a nyakadba. Hidd el tapasztalatból beszélek én is. Egytől elváltam,egyet eltemettem az alkohol miatt. Ígérgetni fogadkozni mind tud mivel szükségük van valakire. De változni sajnos csak igen csekély ember tud. És még ha sikerül is egy életen át alkoholista marad mint tudjuk és mindig ott lebeg a fejetek fölött,hogy mikor esik vissza! Ezt sajnos nem engedheted meg magadnak. Hidd el csak jót akarunk! Ölellek! Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.