Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

"Törvényen kívül, mint az állat"
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 08:08    Hozzászólás témája: "Törvényen kívül, mint az állat" Hozzászólás az előzmény idézésével

"Kit törvény véd, felebarátnak
Még jó lehet;
Törvényen kívűl, mint az állat,
Olyan légy, hogy szeresselek."

Szabó Lőrinc: A semmiért egészen

A topik témája a törvények. Haszna, kára, és értelmezése. Mik a szabályok, melyek érvényesek, és mik amiket megkerülsz. A szabályok szükségesek, a szocializásió szintén. Vajon te hogy éled meg a szabályokat és lehetőségeket? Mely szabály ad keretet és melyik korlátoz?

Milyen szabályok dühítenek, mit tartasz betarthatatlannak és igazságtalannak és mi az amit elengedhetetlennek?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem, ha betartanánk, a szellemiségét is betartanánk, a Tízparancsolat elegendő lenne. Jó, engedjük meg az ateizmust is, a 4.-10. parancsolatok az emberek egymáshoz való viszonyulását írják le, azoknak a betartása elegendő lenne.
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mint az állat? Neeem, inkább mint az rOsszirany! Twisted Evil Laughing

Eljöttem ne kérdezd
Honnan indultam el
Üldözők zaját
Neked is hallanod kell

Eljöttem ne kérdezz
Nincs a szónak hely
Szükségem van rád
Ezt érezned, tudnod kell

Hajszoltan és fáradtan
Átkozva és áldottan

Másképp érzek és gondolok
Másképp élek én más vagyok
A sorba beállni nem fogok
Nem alkuszom én nem tudok

Kívül vagyok már mindenen
Nem fogadtak be sehol sem
Nem alkuszom én nem tudok
A törvényen kívüli én vagyok
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szintén egy Szabó Lőrinc verssel válaszolnék, Kedves Néne, és ezzel én nagyjából mindent el is mondtam, amit gondolok erről.

Imádom ezt a verset, csodálatos remekmű!!!

Szabó Lőrinc

Az Egy álmai

Mert te ilyen vagy s ők olyanok
és neki az érdeke más s az igazság idegállapot
vagy megfogalmazás
s mert kint nem tetszik semmi sem
s ami szabály, mind nélkülem
született:
ideje volna már megszöknöm közületek.

Mire várjak még tovább, a jövőt
lesve alázatosan?
Fut az idő, és ami él,
annak mind igaza van.
Én vagy ti, egyikünk beteg;
és mégse nézzem a fegyvereket,
hogy szeretet vagy gyűlölet
közelít-e felém?
Ha mindig csak megértek,
hol maradok én?

Nem! nem! nem bírok már bolond
szövevényben lenni szál;
megérteni és tisztelni az őrt
s vele fájni, ha fáj!
Aki bírta, rég kidolgozta magát
s megy tőrök közt és tőrökön át.
Ketten vagyunk, én és a világ,
ketrecben a rab,
mint neki ő, magamnak én
vagyok a fontos.

Szökünk is, lelkem, nyílik a zár,
az értelem szökik,
de magára festi gondosan
a látszat rácsait.
Bent egy, ami kint ezer darab!
Hol járt, ki látta a halat,
hogyha a háló megmaradt
sértetlenül?
Tilalom? Más tiltja! Bűn? Nekik,
s ha kiderűl!

Bennünk, bent, nincs részlet s határ,
nincs semmi tilos;
mi csak mi vagyunk, egy-egy magány,
se jó, se rossz.
rejtőzz mélyre, magadba! Ott
még rémlik valami elhagyott
nagy és szabad álom, ahogy
anyánk, a végtelen
tenger, emlékként, könnyeink
s vérünk savában megjelen.

Tengerbe, magunkba, vissza! Csak
ott lehetünk szabadok!
Nekünk többé semmit sem ad
ami kint van, a Sok.
A tömeggel alkudni ha kell,
az igaz, mint hamu porlik el;
a mi hazánk az Egy, amely
nem oszlik:
álmodjuk hát, ha még lehet,
az Egynek álmait!

1931
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 13. 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt a verset -illetve annak érelmét - a politikusoknak és a törvényhozóknak kötelezően meg kéne tanítani. Nagyon szép.

Ami nekem hiányzik, hogy elmondjuk egymásnak, kit-kit mely törvény(telenség) zavar. Mik azok, amik számodra (is) betarthatatlanok.

Konkrétan kezdem: Nagyon zavar és rossz, hogy a parkoláskor gyakran önhibámon kívül nemt udok visszaérni időben, és emiatt totálisan hülye helyzeteket teremtenek a parkoló cégek és irreális bűntetést fizettetnek az emberekkel. Szerintem ez totálisan törvénytelen törvény. Most ezzel a mobilos fizetéssel valamit enyhült a dolog, na de akkor is ...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 13. 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Egy társadalom fejlettségét a törvények számával lehet mérni."
(nem jut eszebe ki mondta...)
Vissza az elejére
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 13. 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
"Egy társadalom fejlettségét a törvények számával lehet mérni."
(nem jut eszebe ki mondta...)

Láttad a múltkor azt a dossziét Bhutanról? Engem nagyon nagyon megfogott! Ott egész más törvények vannak. Tilos például az édesség és a méz, mert a méze a méheket aránytalan túlmunkára ksztetné, az édesség pedig káros az emberek szervezetére, viszont a GDP helyett boldogság-index van.
Két dolog tart vissza attól, hogy ne költözzek oda azonnal. Na jó, három.
Egyik, hogy nem fogadnak bevándorlókat, másik, hogy iszonyú hűvös az égjhajlat és én a "nyárban élek" télen betokozódom, és vedlem a bőrkéket magamról. Ha ott folyton vedlenék, nem maradna belőlem semmi - bár hosszabb távon lehet hogy ez volna a cél? - nos a harmadik meg talán az, hogy magyarul kell élnem, és ez talán a legerősebb momentum.

De amit erről az országról láttam, az nagyon OTT VOLT ahogy mondani szokás. Megkeressem neked a videóját? Vagy láttad?
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 13. 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem láttam, kérem!
Vissza az elejére
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 13. 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Nem láttam, kérem!

http://www.frei.hu/magyar/aktualis/index.php?id=190&gallery_folder=bejovo_uzenetekvideo&video_id=15

Itt van, na de nem egy videó, hanem azt hiszem, hogy van róla több kis klip. De megtaláldo. Tanulságos...
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 13. 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Kage írta:
Nem láttam, kérem!

http://www.frei.hu/magyar/aktualis/index.php?id=190&gallery_folder=bejovo_uzenetekvideo&video_id=15

Itt van, na de nem egy videó, hanem azt hiszem, hogy van róla több kis klip. De megtaláldo. Tanulságos...

Köszi!
Vissza az elejére
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 13. 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Mállottviksz néne írta:
Kage írta:
Nem láttam, kérem!

Köszi!

Ha megnézted, várlak vissza a véleményeddel!
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 13. 23:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Kage írta:
Nem láttam, kérem!

Bár nem nekem ajánlottad,de megnéztem.

Valóban tanulságos,különösen az orvostudományuk.Biztosan hatékonyabb,mint nálunk.
Az jutott eszembe,hogy szerintem ők itt megbetegednének,mi viszont egészségesek lennénk ott.

sunny fx
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 14. 00:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Azt hiszem, ha betartanánk, a szellemiségét is betartanánk, a Tízparancsolat elegendő lenne. Jó, engedjük meg az ateizmust is, a 4.-10. parancsolatok az emberek egymáshoz való viszonyulását írják le, azoknak a betartása elegendő lenne.

Nagyon jó, Kedves Hangya!!!
Tökéletes, és időtálló. thumbup
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 14. 00:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, van egy dolog, ami engem marhára zavar:
ha egy pedagógus hajnalban, vagy este ügyeletet tart, és vigyáz nemegyszer 2x annyi gyerekre, mint az osztálya, ráadásul sok osztályból, akkor az ügyeleti díj MIÉRT csak 50%, ha én 2 órát vagyok ott, miért csak 1-et fizetnek ki? A másik órában küldjem haza a gyereket? Aki ezt kitalálta, az megint nagyon okos volt. Az orvosok ezt a pert már megnyerték, de nekünk nincs egy normális szakszervezetünk, aki kiállna értünk, (ne nevessetek, ez fontos!), pár éve még megcsináltam, mert "jobb a békesség", de már nem.
Megkérdeztem, miért van ez így? Mert TÖRVÉNY! -volt a válasz. Rolling Eyes
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 14. 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

biojuli írta:
Na, van egy dolog, ami engem marhára zavar:
ha egy pedagógus hajnalban, vagy este ügyeletet tart, és vigyáz nemegyszer 2x annyi gyerekre, mint az osztálya, ráadásul sok osztályból, akkor az ügyeleti díj MIÉRT csak 50%, ha én 2 órát vagyok ott, miért csak 1-et fizetnek ki? A másik órában küldjem haza a gyereket? Aki ezt kitalálta, az megint nagyon okos volt. Az orvosok ezt a pert már megnyerték, de nekünk nincs egy normális szakszervezetünk, aki kiállna értünk, (ne nevessetek, ez fontos!), pár éve még megcsináltam, mert "jobb a békesség", de már nem.
Megkérdeztem, miért van ez így? Mert TÖRVÉNY! -volt a válasz. Rolling Eyes

háát a www.pdsz.hu oldalt azért nézd meg, keményen dolgozik ám a Ti szakszervezetetek is ezekért a dolgokért. (Én legalább is úgy látom).

De ez tényleg igazságtalan dolog.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
1 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.