Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Elmélkedések a világ dolgairól
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 24. 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami...Megnéztem nemrég a netröl ennek az "Angyalbőrben" című idióta sorozatnak az első részét, de megintcsak arra tudtam jutni,hogy ennek az egész elmebajnak az égvilágon semmi realitása sincs...Pedig ha jól tudom,eredetileg azért készült ez a sorozat,hogy "népszerűsítse" a katonaságot...(Úgyhogy tán még a honvédelmi minisztérium is beszállt annó a készítésébe...)Viszont akkor alkottak egy katonaszemmel szerintem egyszerűen nézhetetlen gagyit...Amit mutattak a filmben AZ NEM A KATONASÁG...Az egy hamisítatlan NYÁRI NAPKÖZIS TÁBOR bemutatása, felnőtt,és katonaruhába öltöztetett szereplőkkel...De jóval hitelesebb lett volna ez esetben akkor az egész dolog,ha inkább tizenéves gyerekekkel csinálták volna meg a sorozatot,mondjuk a zánkai úttörő táborba helyezve a cselekményt...Akkor talán még nézhető is lehetett volna,nade így ahogy csinálták? Egy szánalmas borzalom lett az egész...Ráadásnak ahogy elnéztem a dolgot,még be is nyomtak a szereplők közzé valami néger palit,aki meg aztán már tényleg teljesen nézhetetlenné tette számomra az egész sorozatot...Ha neked tetszik ez a röhejes filmsorozat borzadály, hát akkor nézzed, engem nem zavar, de én látni sem akarom...Én inkább maradok a "Princ a katona" sorozatnál,ha már egy katona életet népszerűsítő sorozatot akarok nézni...Na AZ viszont egy nagyon jó katonasorozat...Hallottál már róla?

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2018. 08. 24. 09:25-kor lett szerkesztve, összesen 4 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 24. 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...A csinos terminátor hölgy igazság szerint csak félig jött be nekem,mivel szerintem kicsit túl férfias jellegü az öltözéke,meg a frizurája...Nem tudom hogy miért van ez,de engem a nadrágkosztümös nők írtózatosan tudnak mindig taszítani...Most csak képzeld el azt,hogy mennyivel jobban nézett volna ki a hölgy mondjuk egy csinos miniszoknyában, normál színű harisnyában,meg egy ízléses magassarkúban...A frizurája meg mondjuk nem ilyen lenyalt lenne,hanem mondjuk egy csinos lófarokba lett volna fogva a feje tetején...Hm-Hm...Viszont a terminátorhölgy még ilyen kinézettel is mint amilyen a képen,nagyságrendekkel nőiesebb benyomást kelt azért szerény meglátásom szerint,mint az igazi "katonanők"...Mondom,lehet hogy van akinek bejönnek az olyan nők,akik tetőtöl talpig vastag katonai gyakorló ruhában pompáznak,nehéz katonabakancsban,széles bőrövvel a derekukon, fegyverrel a vállukon,de én nem tartozok ezen palik közzé...Ez van,nincs mit csinálni...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 24. 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade akkor néhány gondolat még a "Melodráma" címü filmhez is...Mindjárt kezdetben volna akkor egy kérdésem is:Szami...Ha te lettél volna a film rendezője,akkor milyennek álmodtad volna meg azt a "kurvázós jelenetet" a vendéglőben? Hogy kellett volna viselkednük a derék katonáinknak, ahhoz, hogy "érezzed a filmböl áradó tesztoszteront"? Amúgy szerintem a rendező nem akarta azt, hogy a filmbeli katonáink valami "macsó", szívdöglesztő "James Bondok" legyenek,vagy holmi "Leslie L. Lawrencek", mivel szerintem egészen más jelleg miatt kreálta azt a vendéglői jelenetet...Ha megfigyeled,az EGÉSZ FILM lényege az volt, hogy bemutasson egy teljesen abszurd és groteszk cselekményt,ahol ugye minden teljesen véletlenszerü,kusza,és semmiben semmi rendszer nincs...És ebböl kiindulóan a rendező szerintem arra helyezte a jelenetnél a hangsúlyt,hogy érzékeltesse azt,hogy a katonák EREDETILEG NEM NŐZNI mentek be a vendéglőbe, ilyesmi eszükbe sem volt, viszont "pechjükre" a vendéglő csaposát valami miatt meg akarta büntetni meg meg akarta alázni a tót pincérnő...A szintén tót csapost...Mivel ha megfigyeled, a katonáink egyáltalán nem akartak nőt felszedni,ők csak valami gyógyhatásu krémet kerestek a naptol leégett társuknak...Szóval figyeld meg,hogy a TÓT PINCÉRNŐ mászott rájuk,meg az ajánlotta fel magát szinte nyíltan,miután egyszercsak talált a tót csaposon egy remek "fogást"...Amivel megalázhatja...Csak figyeld meg a jelenetet...ADDIG A PILLANATIG a nőci oda sem bagózik a katonákra, amíg a csapos oda nem megy hozzá,és nagy megvetően meg nem jegyzi a katonákra utalva,hogy "k.va magyarok"...Ha megfigyeled,a nőci EZUTÁN KEZDI A VIHÁNCOLÁST A KATONÁKKAL...Hogy ezálltal bosszanthassa a lúzer, balfék csapost...Szóval a jelenet szerintem eredetileg sem nem a TESZTOSZTERONROL,sem nem a pincérnő ribancságárol szólt,"aki bárkivel lefeküdt volna aki elé kerül" ,hanem egyes egyedül arról szólt,hogy a nőci valami miatt bosszút akart állni a tót csaposon...Meg meg akarta teljesen alázni...Olyan jellegzetes "női módon"...És a katonák eredetileg csak ehhez a dologhoz szolgáltak volna eszközül,de aztán ugye ebböl később nagy bonyodalmak és kiszámíthatatlanul abszurd dolgok származtak...Úgyhogy szerintem felesleges ezen jelenetnél a TESZTOSZTERONT hiányolnod,mivel NEM A KATONÁK KANOSSÁGÁROL szólt eredetileg a jelenet...Hanem az abszurditásrol...De ettöl függetlenül persze vagányok,lazák és viccesek voltak a fiúk a jelenetben...Akik ha már úgy hozta a sors, nem voltak semmi jónak elrontói ugye,ha már a tót pincérnő ennyire lelkesen adta magát a számukra...Szóval nem tudom,hogy minek hiányzott neked abból a jelenetböl a tesztoszteron...Nekem egyáltalán nem hiányzott...Úgy volt tökéletes a jelenet,ahogy volt...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 24. 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...Megnéztem nemrég a netröl ennek az "Angyalbőrben" című idióta sorozatnak az első részét, de megintcsak arra tudtam jutni,hogy ennek az egész elmebajnak az égvilágon semmi realitása sincs...Pedig ha jól tudom,eredetileg azért készült ez a sorozat,hogy "népszerűsítse" a katonaságot...(Úgyhogy tán még a honvédelmi minisztérium is beszállt annó a készítésébe...)Viszont akkor alkottak egy katonaszemmel szerintem egyszerűen nézhetetlen gagyit...Amit mutattak a filmben AZ NEM A KATONASÁG...Az egy hamisítatlan NYÁRI NAPKÖZIS TÁBOR bemutatása, felnőtt,és katonaruhába öltöztetett szereplőkkel...De jóval hitelesebb lett volna ez esetben akkor az egész dolog,ha inkább tizenéves gyerekekkel csinálták volna meg a sorozatot,mondjuk a zánkai úttörő táborba helyezve a cselekményt...Akkor talán még nézhető is lehetett volna,nade így ahogy csinálták? Egy szánalmas borzalom lett az egész...Ráadásnak ahogy elnéztem a dolgot,még be is nyomtak a szereplők közzé valami néger palit,aki meg aztán már tényleg teljesen nézhetetlenné tette számomra az egész sorozatot...Ha neked tetszik ez a röhejes filmsorozat borzadály, hát akkor nézzed, engem nem zavar, de én látni sem akarom...

Idézet:

Amit mutattak a filmben AZ NEM A KATONASÁG...Az egy hamisítatlan NYÁRI NAPKÖZIS TÁBOR bemutatása, felnőtt,és katonaruhába öltöztetett szereplőkkel...De jóval hitelesebb lett volna ez esetben akkor az egész dolog,ha inkább tizenéves gyerekekkel csinálták volna meg a sorozatot,mondjuk a zánkai úttörő táborba helyezve a cselekményt...Akkor talán még nézhető is lehetett volna,nade így ahogy csinálták?"

Tudod, Titusz, ez a része tetszett a hozzászólásodnak, s jót is mosolyogtam rajta.

De nem értem hogy miért kell a véleményed után tenni, hogy: "Ha neked tetszik ez a röhejes filmsorozat borzadály, hát akkor nézzed, engem nem zavar...
Mintha azt mondtam volna. "Ó, Titusz, annyira szuperjó az a sorozat, hogy egy héten háromszor megnézem, már húsz éve...nézzed Te is!!! Mondtam ilyet? Nem. Nem szeretem, amikor felnagyítasz valami jelentéktelen dolgot, és úgy tolod nekem vissza felháborodva. Én még csak véleményt sem mondtam róla, nem minősítettem. Már ne is haragudj, de ez teljesen úgy hangzik, hogy simán lehurrogsz azért, mert azt FELTÉTELEZED, hogy éltem-haltam ezért a filmért.
(Ha nem zavarna, nem mondanád...merthogy hülyének, primitívnek, meg mittudomén még minek tartasz, mert képes voltam 10 percnél tovább nézni ezt a szemetet...)
Én csak megkérdeztelek, hogy REÁLIS-e az a kép a katonaságról, amit mutat? HA, LÁTTAD EDDIG. Egyáltán nem mondtam, nem kértem azt, hogy szenvedj végig egy részt a kedvemért, aztán mondj róla véleményt. Smile
Ha nem tetszett, akkor meg pláne miért nézted végig? Hogy aztán morogj miatta, s felháborodásodban utólag az én nyakamba öntsd az egészet, mintha az én hibám lenne a dolog?
Ha már szóba került: Egyszer, szinte gyerekként - láttam a sorozatot. NEM KATONA SZEMMEL néztem, és fogalmam sem volt arról, hogy EREDETILEG a katonaság népszerűsítése miatt készült, sőt a HM is beszállt. Ha tudtam volna, dokumentumfilmnek gondoltam volna. Mint írtam lentebb, ÚGY VETTEM, HOGY VÍGJÁTÉKRÓL VAN SZÓ, akként is kezeltem, magyarán nem vettem komolyan. Miért, az általam felelevenített jelenet - megjegyzem másra nem is igen emlékszem belőle - annyira komolynak tűnik, meg életszerűnek?
Mivel szolgáltam rá, hogy egy régi filmélmény alapján mondj rólam - mellesleg téves - véleményt?
De én kérek elnézést...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 24. 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Én inkább maradok a "Princ a katona" sorozatnál,ha már egy katona életet népszerűsítő sorozatot akarok nézni...Na AZ viszont egy nagyon jó katonasorozat...Hallottál már róla?

Hááát...őszintén megvallva hallottam róla, és kb. ennyi. Ez olyannyira igaz, hogy mikor olvastam ezt a bejegyzésed, elgondolkoztam, hogy abban volt a főszereplő Sztankay István???
Nos, ebből látszik, hogy valami dereng ugyan, de keverem a szezont a fazonnal, de talán nem is véletlen.
Megmagyarázom...
Nos, soraidat olvasva beugrott Sztankay neve.
Rákerestem, Princ a katonára, mert rémlik, hogy gyerekkoromban hallottam róla, de cseppet sem rémlik, hogy láttam volna a tv-ben.
Utólag most már tudom, hogy ez nem is csoda, mert 1966-67 között készült. Nem tudom, hányszor ismételték, lehet többször, de akkor sem láttam.
Ezek után rákerestem Sztankayra és a szerepeire, nem volt nehéz megtalálnom, hogy a "Bors" c. sorozat Bors Mátéját "kereszteltem át" hirtelen Princ-nek.
A tudatomban valahol mélyen elásva ott van mindkettő, hisz "egyidősek" , a Bors 1969-72 közötti. Gyerekként nyilvánvalóan mindkettőről hallottam, mindkettő "katona"...ezt az információt az agyam elraktározta, így még ha kicsit hibásan is, de ott volt..szóval ez a magyarázat. De nem láttam a "Bors"-ot sem, annak ellenére pedig, hogy szeretem Sztankay Istvánt.
A Wikipédia szerint:
"A Princ, a katona egy fekete-fehér, 13 részes magyar tévéfilmsorozat. 1966–1967 között készült a Magyar Televízióban. A sorozat a magyar televíziózás második nagy vállalkozása a Tenkes kapitánya után..."

"A Bors 1969 és 1972 között sugárzott fekete-fehér, 15 részes magyar televíziós filmsorozat. Ez volt a Magyar Televízió harmadik nagyobb vállalkozása a Tenkes kapitánya és a Princ, a katona után. "

Ami csak azért érdekes most, mert a Tenkes kapitányát - ami meg a "legöregebb", tehát logikus lenne, hogy azt se ismerjem - ismerem, láttam már, némely részét többször is.

Persze nem tudom, hogy anno ugyanolyan hangsúlyt kapott-e mindhárom.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 24. 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát...A csinos terminátor hölgy igazság szerint csak félig jött be nekem,mivel szerintem kicsit túl férfias jellegü az öltözéke,meg a frizurája...Nem tudom hogy miért van ez,de engem a nadrágkosztümös nők írtózatosan tudnak mindig taszítani...Most csak képzeld el azt,hogy mennyivel jobban nézett volna ki a hölgy mondjuk egy csinos miniszoknyában, normál színű harisnyában,meg egy ízléses magassarkúban...A frizurája meg mondjuk nem ilyen lenyalt lenne,hanem mondjuk egy csinos lófarokba lett volna fogva a feje tetején...Hm-Hm...Viszont a terminátorhölgy még ilyen kinézettel is mint amilyen a képen,nagyságrendekkel nőiesebb benyomást kelt azért szerény meglátásom szerint,mint az igazi "katonanők"...Mondom,lehet hogy van akinek bejönnek az olyan nők,akik tetőtöl talpig vastag katonai gyakorló ruhában pompáznak,nehéz katonabakancsban,széles bőrövvel a derekukon, fegyverrel a vállukon,de én nem tartozok ezen palik közzé...Ez van,nincs mit csinálni...

Na jó, bevallom, a terminátornőt én csak viccként hoztam szóba.
Természetesen látok közte és az igazi hús-vér "nő " - akik tetőtöl talpig vastag katonai gyakorló ruhában pompáznak,nehéz katonabakancsban,széles bőrövvel a derekukon, fegyverrel a vállukon" - között különbséget.
És ugyan hogy harcolna a terminátornő miniszoknyában, meg tűsarkúban? Igaz, szuper dolgokra képes, de a harisnyája hamar elszakadna a nagy csatákban. Na, ezért van rajta nadrág kosztüm! Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 27. 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Idézet:

Amit mutattak a filmben AZ NEM A KATONASÁG...Az egy hamisítatlan NYÁRI NAPKÖZIS TÁBOR bemutatása, felnőtt,és katonaruhába öltöztetett szereplőkkel...De jóval hitelesebb lett volna ez esetben akkor az egész dolog,ha inkább tizenéves gyerekekkel csinálták volna meg a sorozatot,mondjuk a zánkai úttörő táborba helyezve a cselekményt...Akkor talán még nézhető is lehetett volna,nade így ahogy csinálták?"

Tudod, Titusz, ez a része tetszett a hozzászólásodnak, s jót is mosolyogtam rajta.

De nem értem hogy miért kell a véleményed után tenni, hogy: "Ha neked tetszik ez a röhejes filmsorozat borzadály, hát akkor nézzed, engem nem zavar...
Mintha azt mondtam volna. "Ó, Titusz, annyira szuperjó az a sorozat, hogy egy héten háromszor megnézem, már húsz éve...nézzed Te is!!! Mondtam ilyet? Nem. Nem szeretem, amikor felnagyítasz valami jelentéktelen dolgot, és úgy tolod nekem vissza felháborodva. Én még csak véleményt sem mondtam róla, nem minősítettem. Már ne is haragudj, de ez teljesen úgy hangzik, hogy simán lehurrogsz azért, mert azt FELTÉTELEZED, hogy éltem-haltam ezért a filmért.
(Ha nem zavarna, nem mondanád...merthogy hülyének, primitívnek, meg mittudomén még minek tartasz, mert képes voltam 10 percnél tovább nézni ezt a szemetet...)
Én csak megkérdeztelek, hogy REÁLIS-e az a kép a katonaságról, amit mutat? HA, LÁTTAD EDDIG. Egyáltán nem mondtam, nem kértem azt, hogy szenvedj végig egy részt a kedvemért, aztán mondj róla véleményt. Smile
Ha nem tetszett, akkor meg pláne miért nézted végig? Hogy aztán morogj miatta, s felháborodásodban utólag az én nyakamba öntsd az egészet, mintha az én hibám lenne a dolog?
Ha már szóba került: Egyszer, szinte gyerekként - láttam a sorozatot. NEM KATONA SZEMMEL néztem, és fogalmam sem volt arról, hogy EREDETILEG a katonaság népszerűsítése miatt készült, sőt a HM is beszállt. Ha tudtam volna, dokumentumfilmnek gondoltam volna. Mint írtam lentebb, ÚGY VETTEM, HOGY VÍGJÁTÉKRÓL VAN SZÓ, akként is kezeltem, magyarán nem vettem komolyan. Miért, az általam felelevenített jelenet - megjegyzem másra nem is igen emlékszem belőle - annyira komolynak tűnik, meg életszerűnek?
Mivel szolgáltam rá, hogy egy régi filmélmény alapján mondj rólam - mellesleg téves - véleményt?
De én kérek elnézést...
Jól van na...Csak azért szoktam mindig mondani hogy "attol még megnézhetel valamit ami nekem nem tetszik", hogy ne az legyen,hogy RÁD AKAROM ERŐLTETNI AZ ÉN VÉLEMÉNYEMET BÁRMIKOR IS...De sose gondoltam volna,hogy téged meg pont ez az udvarias gesztus zavar...De ha zavar,akkor többet nem írok ilyet...Így jó lesz akkor? Nade a témához visszatérve...Egyik részröl van igazság abban amiröl írtál,végülis ez a sorozat egy "vígjáték" akart lenni ugye,amit "nem szokás komolyan venni" de én azért továbbra is azt mondom,hogy MINDENNEK VAN,VAGY KÉNE HOGY LEGYEN EGY EGÉSZSÉGES HATÁRA...Most leírok ennek igazolására egy példát...Láttál már ugye olyan vígjátékot, ahol a cselekmény mondjuk egy iskolában játszódik...Nos...OLYAN vígjátékot láttál már, ahol mondjuk a TANÍTÁSI ÓRÁN a tanár fogócskázik,vagy kártyázik a tanulókkal?Az igazgató meg mondjuk bujócskázik a tanulókkal tanítási időben az iskola parkjában? Vagy a tanárok közösen hegedülnek mondjuk a tanáriban amikor pedig tanórán kellene lenniük? Nos?Láttál már ilyen vígjátékot? Főleg azzal a meghatározással,hogy " ez a vígjáték azért készült,hogy NÉPSZERŰSÍTSE AZ ISKOLAI ÉLETET A DIÁKOK KÖRÉBEN"... Szóval én továbbra is csak azt tudom mondani,hogy EGY NÉZHETETLEN, ÉS MINDEN REALITÁST NÉLKÜLÖZŐ ELMEBAJ volt az az "Angyalbőrben" sorozat...És a magam részéröl ennyi...Ahogy mondani szokás, én mindig igyekszem ügyelni arra,hogy AZÉRT TELJESEN NE NÉZZENEK MÁR,VAGY NE GONDOLJANAK MÁR HÜLYÉNEK...Még egy vígjáték készítői se...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 27. 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Hááát...őszintén megvallva hallottam róla, és kb. ennyi. Ez olyannyira igaz, hogy mikor olvastam ezt a bejegyzésed, elgondolkoztam, hogy abban volt a főszereplő Sztankay István???
Nos, ebből látszik, hogy valami dereng ugyan, de keverem a szezont a fazonnal, de talán nem is véletlen.
Megmagyarázom...
Nos, soraidat olvasva beugrott Sztankay neve.
Rákerestem, Princ a katonára, mert rémlik, hogy gyerekkoromban hallottam róla, de cseppet sem rémlik, hogy láttam volna a tv-ben.
Utólag most már tudom, hogy ez nem is csoda, mert 1966-67 között készült. Nem tudom, hányszor ismételték, lehet többször, de akkor sem láttam.
Ezek után rákerestem Sztankayra és a szerepeire, nem volt nehéz megtalálnom, hogy a "Bors" c. sorozat Bors Mátéját "kereszteltem át" hirtelen Princ-nek.
A tudatomban valahol mélyen elásva ott van mindkettő, hisz "egyidősek" , a Bors 1969-72 közötti. Gyerekként nyilvánvalóan mindkettőről hallottam, mindkettő "katona"...ezt az információt az agyam elraktározta, így még ha kicsit hibásan is, de ott volt..szóval ez a magyarázat. De nem láttam a "Bors"-ot sem, annak ellenére pedig, hogy szeretem Sztankay Istvánt.
A Wikipédia szerint:
"A Princ, a katona egy fekete-fehér, 13 részes magyar tévéfilmsorozat. 1966–1967 között készült a Magyar Televízióban. A sorozat a magyar televíziózás második nagy vállalkozása a Tenkes kapitánya után..."

"A Bors 1969 és 1972 között sugárzott fekete-fehér, 15 részes magyar televíziós filmsorozat. Ez volt a Magyar Televízió harmadik nagyobb vállalkozása a Tenkes kapitánya és a Princ, a katona után. "

Ami csak azért érdekes most, mert a Tenkes kapitányát - ami meg a "legöregebb", tehát logikus lenne, hogy azt se ismerjem - ismerem, láttam már, némely részét többször is.

Persze nem tudom, hogy anno ugyanolyan hangsúlyt kapott-e mindhárom.
Mondjuk a "Bors" is egy remek sorozat volt,nem csak a "Princ"...És tudod miért?Azért,mert mindkét sorozat "tudta azt, hogy hol a határ"...És nem csúszott át a cselekmény TELJES KÉPTELENSÉGBE, illetve a színészek se idétlenkedésbe meg ripacskodásba...Attól függetlenül,hogy ugye TUDTA AZT A NÉZŐ JÓL, hogy amit lát,az csak egy MESE...De valahogy akkoriban legalább reálisnak tűnően alkották meg az adott "mesét"...És EBBEN REJLIK A TEHETSÉG,nem pedig az idétlenkedésben,meg a ripacskodásban...Meg a néző teljesen hülyének gondolásában...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 27. 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Na jó, bevallom, a terminátornőt én csak viccként hoztam szóba.
Természetesen látok közte és az igazi hús-vér "nő " - akik tetőtöl talpig vastag katonai gyakorló ruhában pompáznak,nehéz katonabakancsban,széles bőrövvel a derekukon, fegyverrel a vállukon" - között különbséget.
És ugyan hogy harcolna a terminátornő miniszoknyában, meg tűsarkúban? Igaz, szuper dolgokra képes, de a harisnyája hamar elszakadna a nagy csatákban. Na, ezért van rajta nadrág kosztüm! Laughing
Persze...Egy katonanő nem harcolhat ugye miniszoknyában,meg harisnyában,magassarkúban,mert mi lesz akkor,ha a terepen való szaladgálás során elszakad például a harisnyája?..Egy ilyen lehetőségbe még belegondolni is szörnyű...Nade éppen EZÉRT vagyok úgy a dologgal,hogy MOST VALAKI VAGY KATONA,VAGY NŐ! A kettő az én értelmezésemben nemnagyon össze egyeztethető dolog...De már leírtam sokszor: Én nem mondom azt,hogy egy nő ne lehessen katona,végülis ha neki ez tetszik,akkor legyen...De ez esetben az ÉN SZEMEMBEN az illető CSAK "katona"..."NŐKÉNT" nem tudom sem elfogadni,se kezelni...Én "nőként" CSAKIS szoknyás,harisnyás,magas sarkus hölgyeket szoktam MINDIG kezelni...A többieket max.csak "emberként","munkatársként","ismerősként" szoktam elfogadni...De "nőként" soha...Szóval az én esetemben a hajdani legény koromban, holmi "tornacipős-farmeres" nőknek ESÉLYÜK SEM VOLT ARRA,hogy akár még csak szóba is elegyedjek velük...És ezen téren az se érdekelt,ha emiatt a kínálkozó "szexuális jellegü kapcsolatok" kb. 99%- át kihagytam...Hölgyek terén sajnos rettenetesen igényes voltam mindigis...Úgyhogy ebböl kiindulva holmi "katonanőkkel" kapcsolatban sosem fenyegetett a dolog,hogy közelebbi ismerettségbe kerüljek...Max.csak az olyan "katonanőkkel" esetleg,akik mondjuk a gyenguszon szolgáltak mint orvosnők, vagy ápolónők,vagy esetleg valami irodai munkát végeztek...Persze nem gyakorlóban meg bakancsban,rohamsisakkal a fejükön...Hanem normális női öltözetben...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 27. 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű...Volt régen egy totálisan ELMEBETEG amerikai film, aminek az volt a címe,hogy "G.I. Jane"...A Demi Moore volt a főszereplő...Na...Azt a filmet az életben végig nem bírnám nézni...Belenéztem annó egyszer, de szabályszerűen a HÁNYINGER KERÜLGETETT attól amit abban a filmben mutogattak...Meg ami a film koncepciója volt...De persze sok degeneráltnak tetszett a film...Hát persze...Végülis ahogy mondani szokás,degeneráltaknak degenerált film való...Nincs is ezzel semmi gond...Szóval csak nézze ezt a filmet az,akinek tetszik...Az én szemem elé viszont ne kerüljön soha...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 27. 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Egyik részröl van igazság abban amiröl írtál,végülis ez a sorozat egy "vígjáték" akart lenni ugye,amit "nem szokás komolyan venni" de én azért továbbra is azt mondom,hogy MINDENNEK VAN,VAGY KÉNE HOGY LEGYEN EGY EGÉSZSÉGES HATÁRA...Most leírok ennek igazolására egy példát...Láttál már ugye olyan vígjátékot, ahol a cselekmény mondjuk egy iskolában játszódik...Nos...OLYAN vígjátékot láttál már, ahol mondjuk a TANÍTÁSI ÓRÁN a tanár fogócskázik,vagy kártyázik a tanulókkal?Az igazgató meg mondjuk bujócskázik a tanulókkal tanítási időben az iskola parkjában? Vagy a tanárok közösen hegedülnek mondjuk a tanáriban amikor pedig tanórán kellene lenniük? Nos?Láttál már ilyen vígjátékot? Főleg azzal a meghatározással,hogy " ez a vígjáték azért készült,hogy NÉPSZERŰSÍTSE AZ ISKOLAI ÉLETET A DIÁKOK KÖRÉBEN"...

Értem én.
De szerintem nincs ezzel az Angyalbőrben c. sorozat egyedül.
Nem tudom láttad-e a "Rendőrakadémia" c. filmet. Amerikai ,van vagy 8 része, nem veszem biztosra, hogy láttad, de azért megkérdezem: A rendőrök kiképzése úgy történik a valóságban? Nem .
De hátha nem tudod, hogy miről beszélek, mert nem ismered a filmet.

Akkor ott van, az általad, általam, és sokak által szeretett magyar Linda sorozat. Az annyira reális? Emlékszel az aranyhalas részre igaz? Vagy akármelyikre...
Ki hiszi el, hogy a valóságban egy 42 kilós 18 éves rendőrlany elbánik 5 kaszkadőr férfivel? Mert amíg az egyikkel (max kettővel) verekszik, a többi nézi? Igen, tudom épp próbálnak magukhoz térni. Van is benne egy jelenet, hogy az egyik manus felkapja és a vállára dobja...na, kb. ennyi a dolog.
Egy férfi is meg tud ha akar erőszakolni egy nőt, nemhogy öt.
Mégis, állítólag a Linda hatására több lány állt rendőrnek.

Vagy Bud Spencer- Terence Hill filmek? A "Bűnvadászok"? Pont azt reklámozza, hogy : "Állj be hozzánk!". Na , és olyan a rendőrség? Nem. Ezek vígjátékok, s mi így szeretjük őket. Ott sem hiszem el, hogy ez a két erős férfi el tud bánni 10-20 másikkal.

Az "iskolapéldádról" jut eszembe hogy volt az "Éretlenek" c. francia film. Ismered? Abban sincs semmi realitás, annak ellenére hogy azt reklámozza hogy "mindenki érettségizzen le". Szóval igen, láttam olyan vígjátékot...

Tudom, tudom én végig vígjátékokat említek, te pedig azt mondod, hogy KOMOLY REKLÁMNAK szánták az Angyalbőrben-t.

Én azért úgy gondolom, hogy biztosan volt olyan, aki ennek hatására lett önkéntes, és úgy, hogy tudta, hogy nem ez a valóság. Akkor megérte...
Bár... abból kiindulva, hogy egyesek előszeretettel adják épp aktuális filmszereplők nevét a gyerekeiknek, én bármit el tudok képzelni,lehet volt aki elhitte, bár, ha egy 14 éves lány nem hitte el a személyemben, akkor szerintem a fiúk többsége sem.
(Állítólag a Dallas idejében sok magyar fiúnak Jockey, vagy Bobby nevet akartak adni...vagy a Rabszolgasors hatására előtte Isaurát...lökött emberek.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 27. 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Értem én.
De szerintem nincs ezzel az Angyalbőrben c. sorozat egyedül.
Nem tudom láttad-e a "Rendőrakadémia" c. filmet. Amerikai ,van vagy 8 része, nem veszem biztosra, hogy láttad, de azért megkérdezem: A rendőrök kiképzése úgy történik a valóságban? Nem .
De hátha nem tudod, hogy miről beszélek, mert nem ismered a filmet.

Akkor ott van, az általad, általam, és sokak által szeretett magyar Linda sorozat. Az annyira reális? Emlékszel az aranyhalas részre igaz? Vagy akármelyikre...
Ki hiszi el, hogy a valóságban egy 42 kilós 18 éves rendőrlany elbánik 5 kaszkadőr férfivel? Mert amíg az egyikkel (max kettővel) verekszik, a többi nézi? Igen, tudom épp próbálnak magukhoz térni. Van is benne egy jelenet, hogy az egyik manus felkapja és a vállára dobja...na, kb. ennyi a dolog.
Egy férfi is meg tud ha akar erőszakolni egy nőt, nemhogy öt.
Mégis, állítólag a Linda hatására több lány állt rendőrnek.

Vagy Bud Spencer- Terence Hill filmek? A "Bűnvadászok"? Pont azt reklámozza, hogy : "Állj be hozzánk!". Na , és olyan a rendőrség? Nem. Ezek vígjátékok, s mi így szeretjük őket. Ott sem hiszem el, hogy ez a két erős férfi el tud bánni 10-20 másikkal.

Az "iskolapéldádról" jut eszembe hogy volt az "Éretlenek" c. francia film. Ismered? Abban sincs semmi realitás, annak ellenére hogy azt reklámozza hogy "mindenki érettségizzen le". Szóval igen, láttam olyan vígjátékot...

Tudom, tudom én végig vígjátékokat említek, te pedig azt mondod, hogy KOMOLY REKLÁMNAK szánták az Angyalbőrben-t.

Én azért úgy gondolom, hogy biztosan volt olyan, aki ennek hatására lett önkéntes, és úgy, hogy tudta, hogy nem ez a valóság. Akkor megérte...
Bár... abból kiindulva, hogy egyesek előszeretettel adják épp aktuális filmszereplők nevét a gyerekeiknek, én bármit el tudok képzelni,lehet volt aki elhitte, bár, ha egy 14 éves lány nem hitte el a személyemben, akkor szerintem a fiúk többsége sem.
(Állítólag a Dallas idejében sok magyar fiúnak Jockey, vagy Bobby nevet akartak adni...vagy a Rabszolgasors hatására előtte Isaurát...lökött emberek.)
A "Rendőrakadémiárol" hallottam már,de végignézni abbol sem bírtam soha egy részt se...És bár kedvelem a Bud Spencer filmeket,de a "Bűnvadászok" pont nem különösebben kedvencem...Azért,amiröl fentebb értekeztünk...A "Linda" sorozatot amúgy én sohasem azért szoktam nézni, mert egy fikarcnyit is érdekelne a TÖRTÉNET,meg a cselekmény...Nem-Nem...Azért szoktam nézni,mert bizonyos értelemben egy kor dokumentum...Meg mert árad belőle a "nyolcvanas évek" sajátságos hangulata...De maga a cselekmény sohasem érdekelt,mivel az is képtelen marhaság természetesen...Na mindegy...Most lépnem kell mára,majd jövök még valamikor...Szia.
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 28. 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade éppen EZÉRT vagyok úgy a dologgal,hogy MOST VALAKI VAGY KATONA,VAGY NŐ! A kettő az én értelmezésemben nemnagyon össze egyeztethető dolog...De már leírtam sokszor: Én nem mondom azt,hogy egy nő ne lehessen katona,végülis ha neki ez tetszik,akkor legyen...De ez esetben az ÉN SZEMEMBEN az illető CSAK "katona"..."NŐKÉNT" nem tudom sem elfogadni,se kezelni...Én "nőként" CSAKIS szoknyás,harisnyás,magas sarkus hölgyeket szoktam MINDIG kezelni...A többieket max.csak "emberként","munkatársként","ismerősként" szoktam elfogadni...

Ez esetben lenne egy kérdésem. Természetesen elméleti szinten. Ha hivatásos katona lennél, elfogadnál a seregben "magad mellett" egy nőt katonaként, bajtársként? Hajlandó lennél ugyanúgy elfogadni a mindennapi katonaéletben, együtt harcolni vele, rá bíznád akár az életedet is, ugyanúgy, mint bármely férfi katonatársadéra? (Nem tudom egyébként, hogy koedukált-e a katonaság, a kiképzés?)
Titusz írta:

Hű...Volt régen egy totálisan ELMEBETEG amerikai film, aminek az volt a címe,hogy "G.I. Jane"...A Demi Moore volt a főszereplő...Na...Azt a filmet az életben végig nem bírnám nézni...Belenéztem annó egyszer, de szabályszerűen a HÁNYINGER KERÜLGETETT attól amit abban a filmben mutogattak...Meg ami a film koncepciója volt...

Nem láttam a filmet, mostanáig nem is hallottam róla. Megnéztem most a bemutatóját, hát ilyesmire számítottam. De nem jön be, nem érzem magaménak az ilyen típusú filmeket. Nekem ilyenkor mindig az jut az eszembe, hogy én nem tudnék ilyen elszánt lenni. Én ehhez minden szinten gyenge vagyok. Ha valami véletlen folytàn be is kerülnék a seregbe, 10 perc után sírva szaladnék haza. El nem tudom képzelni, hogy nem arról szólna az életem, hogy örökké a feletteseimnek, meg katonatársaimnak kellene sokkal jobban megfelelnem, mint bármelyik másik (férfi) katonának kell a seregben. Hogy csak azért kellene jobbnak lennem, többet teljesítenem náluk, mert én nő vagyok.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 28. 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A "Rendőrakadémiárol" hallottam már,de végignézni abbol sem bírtam soha egy részt se...És bár kedvelem a Bud Spencer filmeket,de a "Bűnvadászok" pont nem különösebben kedvencem...Azért,amiröl fentebb értekeztünk...A "Linda" sorozatot amúgy én sohasem azért szoktam nézni, mert egy fikarcnyit is érdekelne a TÖRTÉNET,meg a cselekmény...Nem-Nem...Azért szoktam nézni,mert bizonyos értelemben egy kor dokumentum...Meg mert árad belőle a "nyolcvanas évek" sajátságos hangulata...De maga a cselekmény sohasem érdekelt,mivel az is képtelen marhaság természetesen...

Aha.
Most már értem akkor.
Mi a helyzet a "Moziklip" c. filmmel? Azt miért néz(t)ed?

Én, mint mondtam, nem láttam a filmet, a címadó dalt - nyilván Demjén miatt - szeretem.
Mi a helyzet Anita - Várj rám! c. dalával? Azt is csak azért szereted, mert kordokumentum, és "árad belőle a "nyolcvanas évek" sajátságos hangulata, vagy tetszik valami miatt maga a dal is?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 09:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze...Ha úgy adódna a dolog,akkor el tudnék fogadni nőt katonatársamnak,mint ahogy el tudtam fogadni a közmunkán is nőt munkatársamnak...De fentebb már leírtam sokszor: Az ilyesmi katonanőket,CSAK MINT KATONATÁRSAT tudnám elfogadni...Mint NŐT nem...Szóval hogy akkor érthetőbb legyen a dolog:Egy katonanővel el tudnék táborozni kettesben akár hónapokon keresztül is egy távoli lesállásban,ott feküdnék mellette napokon keresztül mondjuk egy lövészgödörben, a legbizalmasabban meg tudnék beszélni vele minden adódó témát,feladatot,csak egy dolgot nem csinálnék SOHA...Azt hogy még csak véletlenül is HOZZÁÉRJEK...Vagy hogy reagáljak bármit is az esetleges szexuális közlekedéseire,célzásaira...Mivel számomra egy női katonabajtárs,nem lehet "nő"...De hányszor írjam ezt még le? A "G.I.Jane" címü filmböl neked csak annyi jött le Szami,hogy "Egy nőnek többet kell teljesíteni ahhoz,hogy a bajtársai,meg a férfiak elfogadják"? Nekem az jött le a filmböl,hogy ha valaki meg akar maradni épeszü normális embernek,akkor kerülnie kell a liberális agymérgezés minden formáját...Beleértve az ilyen szellemiségü filmeket is...Más út nincs...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 30, 31, 32  Következő
27 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.