Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Elmélkedések a világ dolgairól
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Aha.
Most már értem akkor.
Mi a helyzet a "Moziklip" c. filmmel? Azt miért néz(t)ed?

Én, mint mondtam, nem láttam a filmet, a címadó dalt - nyilván Demjén miatt - szeretem.
Mi a helyzet Anita - Várj rám! c. dalával? Azt is csak azért szereted, mert kordokumentum, és "árad belőle a "nyolcvanas évek" sajátságos hangulata, vagy tetszik valami miatt maga a dal is?
A nevezett nóta NEM AZ ÉN GONDOLATVILÁGOMNAK MEGFELELŐ ÜZENETTEL BÍR, mivel már írtam neked ezerszer,hogy ÉN SOHASEM SZENVEDTEM A MAGÁNYTOL...Sőt...Mindigis egyedül éreztem magamat jól,távol minden emberi társaságtól...Persze az más téma,hogy ha a sok év alatt MEGSZOKTAM valaki társaságát akkor az illető hiányozhatott időnként,de ALAPBOL nekem sohasem hiányzott semmiféle társ...Szóval én az Anita nótát is csak mint sajátos KORDOKUMENTUMOT szoktam hallgatni,vagy nézni a klipet...Hogyha másnem, legalább gondolatban vissza tudjak menni a 80-as évek világába...Meg azokra a helyszínekre,amik szerepelnek a klipben...De maga a dal,nem hoz ki belőlem semmit sem,és ez pontosan ugyanígy érvényes a "Moziklip" címü filmre is...A klipek HANGULATA,a belőlük áradó korszellem az, ami megfog mindig, a többi meg engem már nem érdekel a klipek kapcsán...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Persze...Ha úgy adódna a dolog,akkor el tudnék fogadni nőt katonatársamnak,mint ahogy el tudtam fogadni a közmunkán is nőt munkatársamnak...De fentebb már leírtam sokszor: Az ilyesmi katonanőket,CSAK MINT KATONATÁRSAT tudnám elfogadni...Mint NŐT nem...Szóval hogy akkor érthetőbb legyen a dolog:Egy katonanővel el tudnék táborozni kettesben akár hónapokon keresztül is egy távoli lesállásban,ott feküdnék mellette napokon keresztül mondjuk egy lövészgödörben, a legbizalmasabban meg tudnék beszélni vele minden adódó témát,feladatot,csak egy dolgot nem csinálnék SOHA...Azt hogy még csak véletlenül is HOZZÁÉRJEK...Vagy hogy reagáljak bármit is az esetleges szexuális közlekedéseire,célzásaira...Mivel számomra egy női katonabajtárs,nem lehet "nő"...De hányszor írjam ezt még le? A "G.I.Jane" címü filmböl neked csak annyi jött le Szami,hogy "Egy nőnek többet kell teljesíteni ahhoz,hogy a bajtársai,meg a férfiak elfogadják"? Nekem az jött le a filmböl,hogy ha valaki meg akar maradni épeszü normális embernek,akkor kerülnie kell a liberális agymérgezés minden formáját...Beleértve az ilyen szellemiségü filmeket is...Más út nincs...

TUDOM, felfogtam, minthogy ötvenszer elmondtad már, hogy nőként, szexuálisan nem közelednél felé.
Ezt vettem, tisztán, érthetően. Nem is tudom, hogy miért írtad le újra, (hacsak nem az a helyzet, hogy nem figyeltél eléggé a kérdésemre), hisz NEM EZT KÉRDEZTEM, hanem azt, hogy KATONAKÉNT, BAJTÁRSKÉNT el tudnád-e fogadni, vagy erre sem lennél hajlandó, mert megvetnéd és, lekezelnéd - mint szerintem a többség teszi/tenné - mondván: Ugyanmár, mit keres itt egy gyenge nő, nehogy már ő akarja nekem megmutatni, aztán meg majd védhetem meg én az ő kis xa...ros életét is, nem elég a magam baja...
De azért csak megkaptam erre is a választ azért Smile
Mintahogy azt is mondtam, - csak valahogy azt sem láttad, Smile hogy NEM LÁTTAM A FILMET csak azt a pár perces promót, így nem jött le belőle semmi. (Csak az, hogy én ezt biztosan nem csinálnám.)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Aha.
Most már értem akkor.
Mi a helyzet a "Moziklip" c. filmmel? Azt miért néz(t)ed?

Én, mint mondtam, nem láttam a filmet, a címadó dalt - nyilván Demjén miatt - szeretem.
Mi a helyzet Anita - Várj rám! c. dalával? Azt is csak azért szereted, mert kordokumentum, és "árad belőle a "nyolcvanas évek" sajátságos hangulata, vagy tetszik valami miatt maga a dal is?
A nevezett nóta NEM AZ ÉN GONDOLATVILÁGOMNAK MEGFELELŐ ÜZENETTEL BÍR, mivel már írtam neked ezerszer,hogy ÉN SOHASEM SZENVEDTEM A MAGÁNYTOL...Sőt...Mindigis egyedül éreztem magamat jól,távol minden emberi társaságtól...Persze az más téma,hogy ha a sok év alatt MEGSZOKTAM valaki társaságát akkor az illető hiányozhatott időnként,de ALAPBOL nekem sohasem hiányzott semmiféle társ...Szóval én az Anita nótát is csak mint sajátos KORDOKUMENTUMOT szoktam hallgatni,vagy nézni a klipet...Hogyha másnem, legalább gondolatban vissza tudjak menni a 80-as évek világába...Meg azokra a helyszínekre,amik szerepelnek a klipben...De maga a dal,nem hoz ki belőlem semmit sem,és ez pontosan ugyanígy érvényes a "Moziklip" címü filmre is...A klipek HANGULATA,a belőlük áradó korszellem az, ami megfog mindig, a többi meg engem már nem érdekel a klipek kapcsán...

Csodálkoztam is, hogy mi tetszik neked Anita számán, hisz a zenei ízlésedet nem ilyennek ismertem. De így már értem akkor.
Én egy dalt, klipet, számot mindig aszerint nézek, értékelek, szeretek vagy nem szeretek meg, hogy maga a dallam, a zene, a hangszerelés, hangzásvilág tetszik-e...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade akkor néhány gondolat még a "Melodráma" címü filmhez is...Mindjárt kezdetben volna akkor egy kérdésem is:Szami...Ha te lettél volna a film rendezője,akkor milyennek álmodtad volna meg azt a "kurvázós jelenetet" a vendéglőben? Hogy kellett volna viselkednük a derék katonáinknak, ahhoz, hogy "érezzed a filmböl áradó tesztoszteront"? Amúgy szerintem a rendező nem akarta azt, hogy a filmbeli katonáink valami "macsó", szívdöglesztő "James Bondok" legyenek,vagy holmi "Leslie L. Lawrencek", mivel szerintem egészen más jelleg miatt kreálta azt a vendéglői jelenetet...Ha megfigyeled,az EGÉSZ FILM lényege az volt, hogy bemutasson egy teljesen abszurd és groteszk cselekményt,ahol ugye minden teljesen véletlenszerü,kusza,és semmiben semmi rendszer nincs...És ebböl kiindulóan a rendező szerintem arra helyezte a jelenetnél a hangsúlyt,hogy érzékeltesse azt,hogy a katonák EREDETILEG NEM NŐZNI mentek be a vendéglőbe, ilyesmi eszükbe sem volt, viszont "pechjükre" a vendéglő csaposát valami miatt meg akarta büntetni meg meg akarta alázni a tót pincérnő...A szintén tót csapost...Mivel ha megfigyeled, a katonáink egyáltalán nem akartak nőt felszedni,ők csak valami gyógyhatásu krémet kerestek a naptol leégett társuknak...Szóval figyeld meg,hogy a TÓT PINCÉRNŐ mászott rájuk,meg az ajánlotta fel magát szinte nyíltan,miután egyszercsak talált a tót csaposon egy remek "fogást"...Amivel megalázhatja...Csak figyeld meg a jelenetet...ADDIG A PILLANATIG a nőci oda sem bagózik a katonákra, amíg a csapos oda nem megy hozzá,és nagy megvetően meg nem jegyzi a katonákra utalva,hogy "k.va magyarok"...Ha megfigyeled,a nőci EZUTÁN KEZDI A VIHÁNCOLÁST A KATONÁKKAL...Hogy ezálltal bosszanthassa a lúzer, balfék csapost...Szóval a jelenet szerintem eredetileg sem nem a TESZTOSZTERONROL,sem nem a pincérnő ribancságárol szólt,"aki bárkivel lefeküdt volna aki elé kerül" ,hanem egyes egyedül arról szólt,hogy a nőci valami miatt bosszút akart állni a tót csaposon...Meg meg akarta teljesen alázni...Olyan jellegzetes "női módon"...És a katonák eredetileg csak ehhez a dologhoz szolgáltak volna eszközül,de aztán ugye ebböl később nagy bonyodalmak és kiszámíthatatlanul abszurd dolgok származtak...Úgyhogy szerintem felesleges ezen jelenetnél a TESZTOSZTERONT hiányolnod,mivel NEM A KATONÁK KANOSSÁGÁROL szólt eredetileg a jelenet...Hanem az abszurditásrol...De ettöl függetlenül persze vagányok,lazák és viccesek voltak a fiúk a jelenetben...Akik ha már úgy hozta a sors, nem voltak semmi jónak elrontói ugye,ha már a tót pincérnő ennyire lelkesen adta magát a számukra...Szóval nem tudom,hogy minek hiányzott neked abból a jelenetböl a tesztoszteron...Nekem egyáltalán nem hiányzott...Úgy volt tökéletes a jelenet,ahogy volt...

Miért, miért? Miért hiányolom a tesztoszteront? Talán azért, mert a felvezetődből arra következtettem, hogy ezek aztán „Hú, de tökös legények!” Azt mondtad, hogy: ”Nem szánalmas, vesztes lúzereket, hanem magabiztos, laza, vagány katonákat” láthatunk, akik - merthogy mit is mondtál SZÓ SZERINT? - „Megizélik a vendéglő tót pincérnőjét”, aki „rögtön hanyatt dobta magát a katonáinknak” (végig téged idézlek). Nos, én MINDEBBŐL arra következtettem, - ezek után „úgy álmodtam meg azt a jelenetet” - hogy majd ŐK lépnek a tettek mezejére, s döntik hanyatt, ott kint a pulton a kisasszonyt (a csata utáni felszabadultságtól lévő mámorukban, diadalittasan, örömükben, megrészegülve akár már az ott elfogyasztott bortól is, meg azért, mert ki tudja mikor öleltek utoljára fehérszemélyt) minden vendég, plusz ráadásnak a pultos szeme láttára. Aki ezt még hagyja is, tehát nem esik nehezére, mert lát bennük valami pluszt, valami lehengerlőt, valami ősi férfias erőt, amitől elgyengül, s ellent sem tud nekik állni…

Szóval…öööö…Te informáltál félre. Laughing

Nos, ezt vártam a leírásod alapján – s ehelyett mit láttam? Azt, hogy mindez fordítva történt, vagyis hogy a csaj mászott rájuk –már bocsánat, de a szó konkrét értelmében is. Nem biztos, hogy bele kellene mennem abba, hogy mennyire érzem dominánsnak, határozottan férfiasnak ezek után a fiúkat, akik gyakorlatilag csak hagyták magukat sodortatni az árral.

Most akkor így az én szemszögemből nézve lényegtelen, hogy tót, nem tót, magyar vagy nem magyar a csaj, meg a csapos, meg a katonák, hisz én nem tudtam, hogy ez lenne a lényeg. Sőt, még mindig azt látom, hogy teljesen mindegy, hogy ki jött volna be az ajtón, csak bosszút állhasson a csaposon, vagyis felkínálja magát BÁRKINEK – akár egy másik tótnak is, csakhogy pont a nőiességét kihasználva tegye meg, hogy bealázza a fazont. (Persze, lehet, hogy ez csak azért van, mert nem ismerem a történelmi hátteret.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade néhány gondolat akkor az "Éretlenek" címü filmhez is...Mondjuk furcsán fog hangzani amit most írni fogok,de nekem tetszett az a film...És jókat kacagtam mindig az egyes jeleneteken...(A legfőbb kedvencem az a jelenet a filmböl,amikor az automatikus boxkesztyű verni kezdi a négert, mivel őkelme rossz válaszokat adott a tesztkérdésekre, erre meg a néger RÖGTÖN HOZZA IS EGYBÖL A MANAPSÁG MEGSZOKOTT LIBERÁLIS REFLEXEKET UGYE...És elkezd nagy felháborodottan egyböl óbégatni hogy "Ez a masina fajgyűlölő"!Szóval még véletlenül sem ő inkább a hülye...Nem-nem...A masina a "fajgyűlölő"!!!... Eszméletlenül mulatságos,meg jellemző sajnos az a jelenet...)De abban a pillanatban,ahogy megtudnám azt, hogy ez a film a FRANCIA OKTATÁSÜGYI MINISZTÉRIUM MEGRENDELÉSÉRE KÉSZÜLT,hogy "jobb színben tüntesse fel az ÉRETTSÉGI VIZSGÁT" meg hogy "kedvet hozzon a fiataloknak az érettségihez",nos...Attól a pillanatol kezdve ettöl a filmtöl is hányingert kapnék...Szóval szerintem ha hajdanában a HM. kedvcsinálóként rendelte meg ezt az "Angyalbőrben" című sorozatot,akkor szerintem többre ment volna azzal,ha ilyen ripacskodások,meg teljes képtelenségek helyett inkább valami HŐSIES,AZ ORSZÁGOT ÉS A TÁRSADALMAT ELŐREVIVŐ TETTEKET mutattak volna a sorozatban...Mint ahogy azt a "Princben" is tették...Nem tudom,hogy mennyire ment át a mondandóm,de jobban nem tudom most így hirtelen jobban megfogalmazni azt,amit mondani szerettem volna újfent a témárol...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade néhány gondolat akkor az "Éretlenek" címü filmhez is...Mondjuk furcsán fog hangzani amit most írni fogok,de nekem tetszett az a film...És jókat kacagtam mindig az egyes jeleneteken...(A legfőbb kedvencem az a jelenet a filmböl,amikor az automatikus boxkesztyű verni kezdi a négert, mivel őkelme rossz válaszokat adott a tesztkérdésekre, erre meg a néger RÖGTÖN HOZZA IS EGYBÖL A MANAPSÁG MEGSZOKOTT LIBERÁLIS REFLEXEKET UGYE...És elkezd nagy felháborodottan egyböl óbégatni hogy "Ez a masina fajgyűlölő"!Szóval még véletlenül sem ő inkább a hülye...Nem-nem...A masina a "fajgyűlölő"!!!... Eszméletlenül mulatságos,meg jellemző sajnos az a jelenet...)De abban a pillanatban,ahogy megtudnám azt, hogy ez a film a FRANCIA OKTATÁSÜGYI MINISZTÉRIUM MEGRENDELÉSÉRE KÉSZÜLT,hogy "jobb színben tüntesse fel az ÉRETTSÉGI VIZSGÁT" meg hogy "kedvet hozzon a fiataloknak az érettségihez",nos...Attól a pillanatol kezdve ettöl a filmtöl is hányingert kapnék...Szóval szerintem ha hajdanában a HM. kedvcsinálóként rendelte meg ezt az "Angyalbőrben" című sorozatot,akkor szerintem többre ment volna azzal,ha ilyen ripacskodások,meg teljes képtelenségek helyett inkább valami HŐSIES,AZ ORSZÁGOT ÉS A TÁRSADALMAT ELŐREVIVŐ TETTEKET mutattak volna a sorozatban...Mint ahogy azt a "Princben" is tették...Nem tudom,hogy mennyire ment át a mondandóm,de jobban nem tudom most így hirtelen jobban megfogalmazni azt,amit mondani szerettem volna újfent a témárol...

Nekem is az "oktatógép" tetszett legjobban. De nem emiatt a jelenet miatt. Vicces volt, hogy mindenki hogy meglepődött, mikor "jutalmul" jött a nyalóka, hogy: "Nyalhat...". Azokat az elképedt arcokat Laughing És egyik sem merte nem megnyalni... Laughing
(Ne persze, egymás után, mindenki...mikor az előtte lévő is ugyanazt a nyalókát nyalta...na de mindegy, nem ez a lényeg.)
Meg én nagyon szerettem azt, ahogy puskáztak. Emlékszel azokra a jelenetekre?
És mikor a felkelők összekeverték a bombát a kuszkusz főző edénnyel? "Szorgos népünk győzni fog!!! ...és felrobbant a kuszkusz-főző. Smile
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
De abban a pillanatban,ahogy megtudnám azt, hogy ez a film a FRANCIA OKTATÁSÜGYI MINISZTÉRIUM MEGRENDELÉSÉRE KÉSZÜLT,hogy "jobb színben tüntesse fel az ÉRETTSÉGI VIZSGÁT" meg hogy "kedvet hozzon a fiataloknak az érettségihez",nos...Attól a pillanatol kezdve ettöl a filmtöl is hányingert kapnék...Szóval szerintem ha hajdanában a HM. kedvcsinálóként rendelte meg ezt az "Angyalbőrben" című sorozatot,akkor szerintem többre ment volna azzal,ha ilyen ripacskodások,meg teljes képtelenségek helyett inkább valami HŐSIES,AZ ORSZÁGOT ÉS A TÁRSADALMAT ELŐREVIVŐ TETTEKET mutattak volna a sorozatban...Mint ahogy azt a "Princben" is tették...Nem tudom,hogy mennyire ment át a mondandóm,de jobban nem tudom most így hirtelen jobban megfogalmazni azt,amit mondani szerettem volna újfent a témárol...

Értem, persze. Tudom, hogy gondolod.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Miért, miért? Miért hiányolom a tesztoszteront? Talán azért, mert a felvezetődből arra következtettem, hogy ezek aztán „Hú, de tökös legények!” Azt mondtad, hogy: ”Nem szánalmas, vesztes lúzereket, hanem magabiztos, laza, vagány katonákat” láthatunk, akik - merthogy mit is mondtál SZÓ SZERINT? - „Megizélik a vendéglő tót pincérnőjét”, aki „rögtön hanyatt dobta magát a katonáinknak” (végig téged idézlek). Nos, én MINDEBBŐL arra következtettem, - ezek után „úgy álmodtam meg azt a jelenetet” - hogy majd ŐK lépnek a tettek mezejére, s döntik hanyatt, ott kint a pulton a kisasszonyt (a csata utáni felszabadultságtól lévő mámorukban, diadalittasan, örömükben, megrészegülve akár már az ott elfogyasztott bortól is, meg azért, mert ki tudja mikor öleltek utoljára fehérszemélyt) minden vendég, plusz ráadásnak a pultos szeme láttára. Aki ezt még hagyja is, tehát nem esik nehezére, mert lát bennük valami pluszt, valami lehengerlőt, valami ősi férfias erőt, amitől elgyengül, s ellent sem tud nekik állni…

Nos, ezt vártam a leírásod alapján – s ehelyett mit láttam? Azt, hogy mindez fordítva történt, vagyis hogy a csaj mászott rájuk –már bocsánat, de a szó konkrét értelmében is. Nem biztos, hogy bele kellene mennem abba, hogy mennyire érzem dominánsnak, határozottan férfiasnak ezek után a fiúkat, akik gyakorlatilag csak hagyták magukat sodortatni az árral.

Most akkor így az én szemszögemből nézve lényegtelen, hogy tót, nem tót, magyar vagy nem magyar a csaj, meg a csapos, meg a katonák, hisz én nem tudtam, hogy ez lenne a lényeg. Sőt, még mindig azt látom, hogy teljesen mindegy, hogy ki jött volna be az ajtón, csak bosszút állhasson a csaposon, vagyis felkínálja magát BÁRKINEK – akár egy másik tótnak is, csakhogy pont a nőiességét kihasználva tegye meg, hogy bealázza a fazont. (Persze, lehet, hogy ez csak azért van, mert nem ismerem a történelmi hátteret.)
Jaj Szami...Csak nem valami II.világháborús szovjet "felszabadító" katonákat idéző jelenetet vártál ezen film kapcsán?Miszerint berontanak fél,vagy egészen részegen a katonáink a tót vendéglőbe, az egész vendégsereget bezavarják géppisztolyokkal hadonászva a mellékhelyiségbe, aztán meg a rémülten sikoltozó tót pincérnőt félholtra erőszakolják vagy tizen is egymás után?Ne csináld már...A film nagy erénye szerintem pont az,hogy NEM HOLMI RÉSZEGES,ÁLLATI VISELKEDÉSÜ SZOVJET KATONÁKAT mutat be "magyar egyenruhában",hanem CIVILIZÁLT,KULTÚRÁLT magyar katonákat...Akik mellesleg még "GYŐZTESEK" IS VOLTAK,ILLETVE LAZÁK ÉS VICCESEK...És EZ AZ ami nekem nagyon tetszett...Ha megfigyeled, még a magyar filmek nagyrésze is hozzá mindig az érthetetlen karaktereket...Ahol ugye a MAGYAR KATONÁK mind vagy katonaszökevények,vagy lógósok,vagy idétlenkedő hülyegyerekek,(Lásd akkor az "Angyalbőrben" című sorozatot...),vagy ártatlan civileket, zsidókat gyilkoló vadállatok...Nagyon-nagyon ritka az olyan film,ahol nem ezek a sémák...Hát ezért tetszettek nekem a "Melodráma" katonakarakterei...Viszont ha az álltalad fentebb leírt "forgatókönyv" lett volna a filmben a katonák "ellenállhatatlanságát illetően",akkor az már szerintem erősen nevetséges és ERŐLTETETT DOLOG lett volna...De a film rendezője ahogy mondani szokás,ÉREZTE PONTOSAN A HATÁRT ami még HITELESSÉ TETTE A KARAKTEREKET, de viszont kellően "győztes" is volt,illetve vagány...Tökéletesen érezte...Szóval szerintem nem véletlenül a TÓT NŐCI mászott a katonákra, és nem pedig fordítva...Meg ráadásul jól érzékelhetően nemis a katonák "kanságátol" elájulva mászott rájuk,hanem a tót csapos iránti "bosszúbol"...Ha NEM EZ LETT VOLNA A CSEKEKMÉNY akkor láthattunk volna egy hiteltelen, "Honfoglalás 2" féle filmet,hamis és nevetséges idealizálásokkal,meg hasonló dolgokkal...Legalábbis szerintem ez lett volna a helyzet...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Jaj Szami...Csak nem valami II.világháborús szovjet "felszabadító" katonákat idéző jelenetet vártál ezen film kapcsán?Miszerint berontanak fél,vagy egészen részegen a katonáink a tót vendéglőbe, az egész vendégsereget bezavarják géppisztolyokkal hadonászva a mellékhelyiségbe, aztán meg a rémülten sikoltozó tót pincérnőt félholtra erőszakolják vagy tizen is egymás után?Ne csináld már...A film nagy erénye szerintem pont az,hogy NEM HOLMI RÉSZEGES,ÁLLATI VISELKEDÉSÜ SZOVJET KATONÁKAT mutat be "magyar egyenruhában",hanem CIVILIZÁLT,KULTÚRÁLT magyar katonákat...Akik mellesleg még "GYŐZTESEK" IS VOLTAK,ILLETVE LAZÁK ÉS VICCESEK...És EZ AZ ami nekem nagyon tetszett...Ha megfigyeled, még a magyar filmek nagyrésze is hozzá mindig az érthetetlen karaktereket...Ahol ugye a MAGYAR KATONÁK mind vagy katonaszökevények,vagy lógósok,vagy idétlenkedő hülygyerekek,(Lásd akkor az "Angyalbőrben" című sorozatot...),vagy ártatlan civileket, zsidókat gyilkoló vadállatok...Nagyon-nagyon ritka az olyan film,ahol nem ezek a sémák...Hát ezért tetszettek nekem a "Melodráma" katonakarakterei...Viszont ha az álltalad fentebb leírt "forgatókönyv" lett volna a filmben a katonák "ellenállhatatlanságát illetően",akkor az már szerintem erősen nevetséges és ERŐLTETETT DOLOG lett volna...De a film rendezője ahogy mondani szokás,ÉREZTE PONTOSAN A HATÁRT ami még HITELESSÉ TETTE A KARAKTEREKET, de viszont kellően "győztes" is volt,illetve vagány...Tökéletesen érezte...Szóval szerintem nem véletlenül a TÓT NŐCI mászott a katonákra, és nem pedig fordítva...Meg ráadásul jól érzékelhetően nemis a katonák "kanságátol" elájulva mászott rájuk,hanem a tót csapos iránti "bosszúbol"...Ha NEM EZ LETT VOLNA A CSEKEKMÉNY akkor láthattunk volna egy hiteltelen, "Honfoglalás 2" féle filmet,hamis és nevetséges idealizálásokkal,meg hasonló dolgokkal...Legalábbis szerintem ez lett volna a helyzet...

Dehogy is azt gondoltam...szó sem volt erről!!!
Nem beszéltem semmi erőszakról!!!
Úgy gondoltam, hogy bemennek a kocsmába, leülnek, beszélgetnek, odamegy a "pincérnő", aki nekik megtetszik. A többit leírtam.
Mert te még sosem találkoztál "felszabadult" emberekkel, akik - mondjuk harc után - ÖRÜLNEK, HOGY ÉLNEK - s boldogok? S nem megerőszakolják a nőket, hanem VELÜK EGYUTT élvezik a lehetőségeket?
Mindig kitekergeted a szavaimat...
De tudod mit? Inkább hagyjuk, ha nem vagy képes értelmezni a soraimat...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Nekem is az "oktatógép" tetszett legjobban. De nem emiatt a jelenet miatt. Vicces volt, hogy mindenki hogy meglepődött, mikor "jutalmul" jött a nyalóka, hogy: "Nyalhat...". Azokat az elképedt arcokat Laughing És egyik sem merte nem megnyalni... Laughing
(Ne persze, egymás után, mindenki...mikor az előtte lévő is ugyanazt a nyalókát nyalta...na de mindegy, nem ez a lényeg.)
És mikor a felkelők összekeverték a bombát a kuszkusz főző edénnyel? "Szorgos népünk győzni fog!!! ...és felrobbant a kuszkusz-főző. Smile
Mondjuk minden jelenetre nem emlékszem már a filmböl, mivel már régen láttam,de a puskázásos jelenet is tetszett kétségtelenül...Főleg az,amikor az egyik ürge "távírányításos robotkarral" akarta megcsinálni a kapott feladatot, aztán meg a segédje magáról megfeledkezve egyszercsak elkezdett hajkurászni egy legyet a szobában,mire az érettségiző delikvens is elkezdett össze-vissza hadonászni,és mindenki csak nézte,hogy mi van vele...Emlékszel arra a jelenetre?Meg amikor egy másik ürge a tanárok mögötti falra vetítette a mondanivalót,az egyik tanár meg gyanút fogva állandóan forgolódott hátra?De ilyenkor a csóka gyorsan eltüntette a vetített képet...Volt tényleg sok jó jelenet a filmben...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Úgy gondoltam, hogy bemennek a kocsmába, leülnek, beszélgetnek, odamegy a "pincérnő", aki nekik megtetszik. A többit leírtam.
Mert te még sosem találkoztál "felszabadult" emberekkel, akik - mondjuk harc után - ÖRÜLNEK, HOGY ÉLNEK - s boldogok? S nem megerőszakolják a nőket, hanem VELÜK EGYUTT élvezik a lehetőségeket?
Te nem érted azt gyakran,hogy én miröl akarok beszélni sokszor...Leírtam már régebben,hogy ennek a filmnek mi volt a varázsa,meg a koncepciója...AZ ABSZURDITÁS és a kiszámíthatatlanság...Ha az lett volna a jelenetben,amit te felvázoltál a békésen társalkodó és "nőket hódító" katonákkal kapcsolatosan,úgy túl unalmas és kiszámítható,előre látható lett volna a film...De a rendező szerintem ezt MINDENKÉPPEN KERÜLNI AKARTA...És el is kerülte ezt a csapdát, ráadásul úgy,hogy közben hitelesek is maradtak a karakterek...Mind, egytöl-egyig...Mit nem lehet ezen érteni?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Mondjuk minden jelenetre nem emlékszem már a filmböl, mivel már régen láttam,de a puskázásos jelenet is tetszett kétségtelenül...Főleg az,amikor az egyik ürge "távírányításos robotkarral" akarta megcsinálni a kapott feladatot, aztán meg a segédje magáról megfeledkezve egyszercsak elkezdett hajkurászni egy legyet a szobában,mire az érettségiző delikvens is elkezdett össze-vissza hadonászni,és mindenki csak nézte,hogy mi van vele...Emlékszel arra a jelenetre?Meg amikor egy másik ürge a tanárok mögötti falra vetítette a mondanivalót,az egyik tanár meg gyanút fogva állandóan forgolódott hátra?De ilyenkor a csóka gyorsan eltüntette a vetített képet...Volt tényleg sok jó jelenet a filmben...

Igen, emlékszem.
Meg a kisbabás csaj a babája fenekére írta a puskát, a négernek törzsi dobszólóval segítettek az udvarról. Igen, nagy poén volt a falra vetítés is, meg a cipősarokba rejtett puska.
Ebben a filmben volt az, amikor volt egy nagyothalló tanár, s a diákok elintézték, hogy úgy tettek, hogy mindent nagyon halkan csináltak, megjátszották, mintha hangosan beszélgetnének, meg zörögnének...közben meg síri csendben voltak ? A tanár meg egyre följebb tekerte a nagyothalló készülékét, hogy halljon valamit, azt hitte az nem működik. Míg végül ezek lelöktek egy vonalzót a padról, a tanár meg szívbajt kapott ijedtében,mert azt meg már nagyon felhangosította a készülék. Ebben a filmben volt?
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 29. 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Te nem érted azt gyakran,hogy én miröl akarok beszélni sokszor...Leírtam már régebben,hogy ennek a filmnek mi volt a varázsa,meg a koncepciója...AZ ABSZURDITÁS és a kiszámíthatatlanság...Ha az lett volna a jelenetben,amit te felvázoltál a békésen társalkodó és "nőket hódító" katonákkal kapcsolatosan,úgy túl unalmas és kiszámítható,előre látható lett volna a film...De a rendező szerintem ezt MINDENKÉPPEN KERÜLNI AKARTA...És el is kerülte ezt a csapdát, ráadásul úgy,hogy közben hitelesek is maradtak a karakterek...Mind, egytöl-egyig...Mit nem lehet ezen érteni?

Persze. Leírtad.
UTÓLAG.
Aztán megkérdezted, hogy miért, én hogy gondoltam.
Leírtam, hogy hogy gondoltam, és miért úgy, amit te félreértettél.
(Rég nem az volt a lényeg, hogy EREDETILEG miről szólt a film, hanem az, hogy te ezt hogy közvetítetted, és én azt hogy értelmeztem.)
És hogy én nem is beszéltem nemi erőszakről, te azt mégis annak vetted le.

Ez pontosan olyan, mint egy verselemzés. Valaki kitalálta, hogy "azt gondolta a költő". Miközben nem is biztos, hogy azt gondolta...
De itt már arról volt szó, hogy te azt gondoltad, hogy én azt gondoltam, pedig a "költő" - rendező - nem is azt gondolta.
Laughing
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 30. 08:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Samantha írta:

Igen, emlékszem.
Meg a kisbabás csaj a babája fenekére írta a puskát, a négernek törzsi dobszólóval segítettek az udvarról. Igen, nagy poén volt a falra vetítés is, meg a cipősarokba rejtett puska.
Ebben a filmben volt az, amikor volt egy nagyothalló tanár, s a diákok elintézték, hogy úgy tettek, hogy mindent nagyon halkan csináltak, megjátszották, mintha hangosan beszélgetnének, meg zörögnének...közben meg síri csendben voltak ? A tanár meg egyre följebb tekerte a nagyothalló készülékét, hogy halljon valamit, azt hitte az nem működik. Míg végül ezek lelöktek egy vonalzót a padról, a tanár meg szívbajt kapott ijedtében,mert azt meg már nagyon felhangosította a készülék. Ebben a filmben volt?

Ezt a filmet én is nagyon szerettem. Smile A puskázós jelenetek máig előttem vannak. Very Happy Illetve a végén a jelenet, amikor már felnőttként találkoznak a rendőrrel, aki, ha jól emlékszem, éppen forgalmat irányít. Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 30. 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Igen, emlékszem.
Valszeg ebben a filmben volt az a jelenet,bár azért megesküdni nem mernék rá,mivel mondom,nagyon régen láttam már ezt a filmet...Nade láttam viszont fentebb egy másik hsz-ben,hogy úgy gondolod,hogy nem adtam konkrét választ arra,hogy "lenézem-e a katonanőket"? Pedig adtam konkrét választ sokszor már, csak te nem tudtad értelmezni a válaszomat...De akkor leírom sokadjára is:A katonanőket NEM VETEM MEG,ÉS EL TUDOM FOGADNI A GONDOLATOT, HOGY ADÓDHAT OLYAN HELYZET,HOGY EGY ILYEN KATONÁN MÚLHAT AZ ÉLETEM EGY ADOTT CSATÁBAN...Így akkor már meg vagy elégedve teljesen? Viszont a katonanőket csakis azért nem vetem meg,mivel NEM TARTOM NŐNEK ŐKET...Mivel ők az én értelmezésemben női nemi szervekkel ellátott FÉRFIAK...De ezt is leírtam már ezerszer...Mit nem lehet ezen érteni? A "G.I. Jane" című degenerált film kapcsán úgy látom,hogy hatott rád azért valamennyire a liberális agymérgezés,csak neked ez fel sem tünt...Tudod honnan vettem ezt észre?Onnan,hogy írtad,hogy "megfogott téged a téma,hogy milyen nehézségekkel jár az,ha egy NŐNEK bizonyítania kell a FÉRFIAK VILÁGÁBAN"...De ne hagyd már azt,hogy a liberálisok elmebaja megfertőzze a gondolataidat...EGY NŐNEK NEM A FÉRFIAK VILÁGÁBAN KELL NORMÁLIS ESETBEN BIZONYÍTANIA,HANEM A SAJÁT, NŐI VILÁGÁBAN...Azaz,nem kopaszra nyírva,mocskos-koszos gyakorlóban kell a terepen rohangálva bizonyítania azt,hogy "ő sem rosszabb mint a férfiak", HANEM A NŐK KÖZÖTT, ÉS AZ Ő VILÁGUKBAN KELL BIZONYÍTANIA AZT,hogy Ő A LEGJOBB NŐ MIND KÖZÖTT...Mivel hogy ő NŐ,nem pedig férfi...Egy nőnek a FÉRFIAK VILÁGÁBAN SEMMI KERESNIVALÓJA NINCS,mint ahogy egy férfinak sincs a nők világában...Minden ezzel ellentétes agymosási kísérlet meg néphülyítés, liberális elmebetegség...És ennyi...Vigyázzunk mindig az agymosási kísérletekkel,mert ez a szándék és méreg OTT VAN MINDENÜTT MANAPSÁG! Mindenütt...És aki meg akar maradni a mai világban ÉPESZÜ EMBERNEK, annak nagyon,de nagyon figyelni kell mindig,mindenütt...A nap 24 órájában...Szóval nehogy eszedbe jusson átvenni a "G.I.Jane" szellemiségét,meg "gondolatvilágát"...Az egy ELMEBETEG FILM,torz agyu,elmebeteg lények alkotásában...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2018. 08. 30. 10:11-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő
28 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.