Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Elmélkedések a világ dolgairól
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 30, 31, 32

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 25. 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade elmélkedjünk akkor egy kicsit megintcsak a világ dolgairol...Mostanában,hogy volt ugye ez a mezőgazdasági betakarítószezon, sajnos megintcsak rengeteg időt kellett eltöltenem ezek között az un. "emberek" között...Éshát megintcsak szembesülnöm kellett sajnos rengeteg mindenfajta korhely meg drogos senkiházi időnkénti "megtisztelő" társaságával is többek között...Éshát mivel a mezőgazdasági munkák azért napi sok-sok órán keresztül tartanak, hát volt időm időnként némi magamban való elmélkedésre is a munkák mellett...Éshát arra jutottam újracsak mint már annyiszor, de annyiszor,hogy: "Nem értem én továbbra sem ezt az államot, meg a sok naív széplelket...(Azaz más szóval a libsiket...)Hogy mi a jó csudának kell EZEKET a trógereket annyit pátyolgatni,rehabilitálni,elvonóztatni,gyógyíttatni,meg stb, stb? Adni kéne minden korhelynek vagy 10 hordó pálinkát vagy bort ingyenes utalványra, meg minden drogosnak vagy 10 kilót a legütősebb drogbol, aztán ennyi...A haszon garantált lenne mindenkinek...A drogos korhely trógernek is,meg a társadalomnak is...A tróger remélhetőleg néhány nap alatt halálra inná,vagy drogozná magát,boldog delíriumban költözne a másvilágra, ahova való, a társadalom meg megszabadulna ezzel egy időben egy EMBERNEK NEM NEVEZHETŐ valamitöl...Aztán ennyi"...Dehát persze egy ilyen mai világban ilyesmi dolgot még kitalálni is istenkáromlás ugye...Merthát itt manapság " mindenki ember"...Meghát legfőképpen "mindenki értékes ember"... Sőt...Minnél züllöttebb, senkiházibb tróger valaki, annál értékesebb, úgyhogy az ilyennek még ugye különleges " emberi jogai" is vannak...Hát...Ahogy mondani szokás, legyen akkor...Csak pátyolgassák továbbra is az arra illetékes szervek meg figurák ezt a csodálatos réteget...Meg szubkultúrát...A TISZTESSÉGES,RENDES,INTELLIGENS,JÓZAN ÉLETÜ RÉTEG KÁRÁRA...Egészségére akkor a dolgot mindenkinek...Jó szokás szerint...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 26. 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Néhány gondoltad akkor egy celluloidmoslékrol is,aminek a magyar címe az,hogy "Eredet"... Ez a filmszemét egy amerikai-brit koprodukciós trágya,(Mai amerikai-brit filmektöl mást mit is lehetne várni!!!)ami ugye ÁLLÍTÓLAG világszerte nagy siker volt...A magyar filmkommenteket olvasgatva ugye a hazai nézők kb.95%-nak is TETSZETT MÓDFELETT ez a filmszemét...Na...Ez aztán igen...Én meg ugye még a harmadáig se bírtam nézni a trágyát,mert egyszerűen FELFORDULT TŐLE A GYOMROM...Hogy miért? Na ugyan miért...Nem tudom,hogy hány,már teljesen lehülyült/lehülyített konzumidióta állatnak tünt fel az a " jelentéktelen apróság" hogy tulajdonképpen MIRÖL IS SZÓLT EZ A FILM? Elgondolkodott EZEN bárki is?Nos? Ha nem sejtené a sok idióta szellemi nyomoronc, akkor most leírom a dolgok lényegét: A film BŰNÖZŐKRÖL(!!) SZÓLT, jellemtelen,aljas,mocskos,gátlástalan,pénzéhes patkányokrol, akik ALJAS MÓDON(!!) befurakodnak a gyanútlan áldozatok elméjébe alvás közben,és onnan adatokat LOPNAK EL...Pénzért...Na...Ez aztán igen...És végig az egész film alatt,IZGULHATUNK UGYE AZ ILYEN GANAJOKÉRT, mint "főhősökért"...Mi,a nézők...Hát MILYEN MINTÁT sugároz ez a film a nézők tudatalattijába? Ezen elgondolkozott már bármelyik barom is,akinek " tetszett ez a film"? Vagy már a hasonló szellemiségü filmek hatására egy ilyen "apróság" már fel sem tűnik a nézők 95%-ának? Hogy KIKÉRT(!!!) izgulnak a film egésze során? Van ugye a bölcs mondás:"Madarat tollárol,embert barátjárol"...Azaz jelen esetben akkor:Madarat tollárol,embert filmbeli kedvenc karakteréröl,meg filmjéröl"...Mondom...Én NÉHÁNY PERC ALATT RÁJÖTTEM,hogy miröl is szól ez a film...Meg hogy MILYEN KARAKTEREK a szereplők...EGYTÖL-EGYIG...És INNENTÖL már hányingert is kaptam egyböl az egész filmtöl...És NEM ÉRDEKELT A TOVÁBBIAKBAN egy percig sem...Az én agyamat,elmémet,gondolkodásmódomat,értékrendemet NE MÉRGEZZE senki sem ilyen aljas,undorító mocsokkal,mint amilyen ez a film...Lehet hogy ez a "nyugat" világa,életfelfogása,motivációja, amit bemutatnak a filmben,(Sőt,egész biztos is vagyok abban,hogy EZ...), de ez engem nem érdekel...Mint ahogy az a "csodás", és velejéig rohadt,aljasságra-mocskosságra-rablásra-kihasználásra épülő dicső " nyugat" se érdekel...Meg a világuk...Szóval ha másnak nemis,annak azért örülök,hogy akadt a nézők között 5%(!!) aki szerint ez a film egy nagy rakás trágya volt...És örülök annak is,hogy én akkor ezen 5%-os halmaz tagja lehetek...És büszke is vagyok erre a tényre...Teljes szívemböl...

Ismét csodálkozol?
Nézz meg pl. bármely "kalózos" filmet. Elég sok van...pl A Sandokan - A maláji tigris-t te is ismered a 80'-as évekből.
És kinek szurkolnak ebben a "népek"?
A kalóznak, a "bűnözőknek"...
Nők ezrei vannak elalélva tőle...miközben, ha a valóságban talalkoznának egy kalózzal, akkor mindenki frászt kapna: "Úristen,ez most kirabol, megerőszakol, megöl..."

A "viszkis rablót" pl. miért kell isteníteni?
E felett sem tudok, és soha nem is fogok napirendre térni...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 28. 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De azért azt se feledd el, hogy az átlagember amióta világ a világ, mindigis buta,ostoba,korlátolt,és megvezethető volt...És ma is az...Az újságoknak-médiáknak meg mi mindig a lényeg? Hát a "szenzáció", nem? Mivel ha tömeghisztériát tudnak gerjeszteni, akkor TÖBB A NÉZŐ, TÖBB AZ OLVASÓ...Éshát ugye több a pénz...Viszont az emberek már csak olyanok,hogy érdeklik is már őket ugye a rendes,tisztességes,becsületes életet élő valakik? Ugyanmár...Kurvák, latrok,rablók,gyilkosok,bűnözők,gazemberek,tetvek,mocskok,stb,stb " kalandjaira" vevő mindig a primitív átlagember...Mert ha nem ilyen volna,akkor már ugye alapbol nemis lenne akkor "átlagember"...Szóval mint annyi más téren is, itt is TÖKÉLETESEN EGYMÁSRA TALÁL akkor a " kínálat" a "kereslettel"... Úgyhogy nem kell sose csodálkozni semmin se...Csak persze az olyan embernek meg egy szenvedés mindez a jelenség,aki meg mondjuk nem egy primitív átlagember...De mivel az ilyenek kevesen vannak nagyon, hát akkor nemis érdekel senkit sem az ő szenvedésük,értetlenkedésük...A többség igénye mindig a lényeg...Meg is látszik ez a szemléletmód mindig a világon...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 02. 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade elmélkedjünk akkor egy kicsit megintcsak a világ dolgairol...Mostanában,hogy volt ugye ez a mezőgazdasági betakarítószezon, sajnos megintcsak rengeteg időt kellett eltöltenem ezek között az un. "emberek" között...Éshát megintcsak szembesülnöm kellett sajnos rengeteg mindenfajta korhely meg drogos senkiházi időnkénti "megtisztelő" társaságával is többek között...Éshát mivel a mezőgazdasági munkák azért napi sok-sok órán keresztül tartanak, hát volt időm időnként némi magamban való elmélkedésre is a munkák mellett...Éshát arra jutottam újracsak mint már annyiszor, de annyiszor,hogy: "Nem értem én továbbra sem ezt az államot, meg a sok naív széplelket...(Azaz más szóval a libsiket...)Hogy mi a jó csudának kell EZEKET a trógereket annyit pátyolgatni,rehabilitálni,elvonóztatni,gyógyíttatni,meg stb, stb? Adni kéne minden korhelynek vagy 10 hordó pálinkát vagy bort ingyenes utalványra, meg minden drogosnak vagy 10 kilót a legütősebb drogbol, aztán ennyi...A haszon garantált lenne mindenkinek...A drogos korhely trógernek is,meg a társadalomnak is...A tróger remélhetőleg néhány nap alatt halálra inná,vagy drogozná magát,boldog delíriumban költözne a másvilágra, ahova való, a társadalom meg megszabadulna ezzel egy időben egy EMBERNEK NEM NEVEZHETŐ valamitöl...Aztán ennyi"...Dehát persze egy ilyen mai világban ilyesmi dolgot még kitalálni is istenkáromlás ugye...Merthát itt manapság " mindenki ember"...Meghát legfőképpen "mindenki értékes ember"... Sőt...Minnél züllöttebb, senkiházibb tróger valaki, annál értékesebb, úgyhogy az ilyennek még ugye különleges " emberi jogai" is vannak...Hát...Ahogy mondani szokás, legyen akkor...Csak pátyolgassák továbbra is az arra illetékes szervek meg figurák ezt a csodálatos réteget...Meg szubkultúrát...A TISZTESSÉGES,RENDES,INTELLIGENS,JÓZAN ÉLETÜ RÉTEG KÁRÁRA...Egészségére akkor a dolgot mindenkinek...Jó szokás szerint...
https://youtu.be/2oKh0-mb770 salacsi sandor az objektum...Egy kis illusztráció a fenti eszmefuttatáshoz...Igaz,nem mostani ez a videó, van már vagy 25 éves, ésbizony annak idején ugye egy ország röhögött rajta...Én mondjuk már akkoris inkább sírtam ezen a videón,mint kacagtam...Viszont nagyjábol EZ a színvonal (És szellemi színvonal...)a MAI vidéki Magyarország is errefelé jórészt...Az ilyesmi azóta sem változott,inkább csak mégtovább romlott a helyzet...(A pestiek meg ugye eltompult agyu zombi birkák,meg hipszterek,genderek,bermudagatyás fazonok,meg farmeres nők főképpen,akiket még az se zavar egy percig se,ha a metrókban angolul kuruttyol a hangosbeszélő...MAGYARORSZÁG(!!) fővárosának ugye a kellős közepén... ) Ilyen emberekkel ugyan hova akarnánk mi jutni bármikoris? Egy siralom ez az egész ország...Úgy ahogy van...Vidéken is,meg a fővárosban is...(Minden tisztelet viszont kevés számu kivételnek!Bár lennének többen a kivételek...Bár lennének...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 03. 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Titusz írta:
https://youtu.be/2oKh0-mb770 salacsi sandor az objektum...Egy kis illusztráció a fenti eszmefuttatáshoz...Igaz,nem mostani ez a videó, van már vagy 25 éves, ésbizony annak idején ugye egy ország röhögött rajta...Én mondjuk már akkoris inkább sírtam ezen a videón,mint kacagtam...Viszont nagyjábol EZ a színvonal (És szellemi színvonal...)a MAI vidéki Magyarország is errefelé jórészt...Az ilyesmi azóta sem változott,inkább csak mégtovább romlott a helyzet...(A pestiek meg ugye eltompult agyu zombi birkák,meg hipszterek,genderek,bermudagatyás fazonok,meg farmeres nők főképpen,akiket még az se zavar egy percig se,ha a metrókban angolul kuruttyol a hangosbeszélő...MAGYARORSZÁG(!!) fővárosának ugye a kellős közepén... ) Ilyen emberekkel ugyan hova akarnánk mi jutni bármikoris? Egy siralom ez az egész ország...Úgy ahogy van...Vidéken is,meg a fővárosban is...(Minden tisztelet viszont kevés számu kivételnek!Bár lennének többen a kivételek...Bár lennének...)

Jaj, Titusz miért kínzol engem???
Másfél percig bírtam nézni, de akkor már a hajam tépve zártam be a videót!
Régen sem néztem meg...
Én ezeket nem bírom (végig)nézni, s bár tudom, hogy az ország java röhög ezeken, de nekem nem megy. Tudom, tele van ezekkel a net, én megnéztem a "Zsani legyél a szökökútnál" és a "ne fürggyé le" nevezetűt, utóbbinak csak egy töredékét tudtam, és részemről ennyi volt a dolog, még sokk is.
Ha látnád, milyen hatással van rám egy ilyen videó: csak nézek ki a fejemből, és nem hiszem el. Nemhogy röhögni nem tudok rajta, de még csak el sem mosolyodom, csak megvetően és hitetlenkedve húzom rá a számat, s nem értem mi röhögni való van ezeken, nekem csak az agyam zsibbad le...

És képtelen vagyok elhinni, hogy ekkora a primitívség kis hazánkban a 21. században...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 03. 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amiktől még ki tudok akadni...

Az ez és az ilyen jellegű cikkektől, műsoroktól...ez a "trendi", az a "trendi"...ezt vedd meg, azt vedd meg.
Évszakonként új ruha, csak mert ez a szín a divat, műkőröm, műakármi, kerttervezés, lakberendezők...évente új bútorok a lakásokba, új kiegészítők stb...
Ezek engem nagyon-nagyon fel tudnak háborítani...egész "szakmák" épülnek erre, és van rá igény, meg a sok hülye, aki megveszi.
Mindig azt vallottam, hogy olyan ruhát veszek meg, ami jól áll, tetszik, és praktikus, olyan bútoraim legyenek, amelyek hasznosak...és saját magam rendezzen be a lakásom, kertem...stb. mindenhol huszadrangú számomra, hogy az adott tárgy amire szükségem van, mennyire divatos.
Legkevésbé van pedig szükségem olyan emberekre, akik megmondják, hogy mit vegyek meg!!!
Nem is értem, hogy hogy virágozhat ez ennyire...és ugye állítólag az embereknek nincs is pénzük...

http://www.lakaskultura.hu/dekoracio/termeszetet-unnepli-2020-egyik-meghatarozo-trendszine/?utm_source=haon.hu&utm_medium=ottboxcikk&utm_campaign=ott
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 05. 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedig elhiheted, hogy EKKORA a szellemi sötétség a mai "emberek"jórészének az esetében, szép hazánkban...Én élőben is láttam már nemegy ILYEN értelmi szinten lévő figurát errefelé...Sőt...Ettöl még rosszabbakat is...Viszont az ne tévesszen meg sohasem,hogy az ENNYIRE állati figurák látszólag azért még mindig nem mindennapos látványok...Még itt,Borsodban sem...(Szerencsére...) De ez csak a LÁTSZAT...Ennél a videóban szereplő alaknál azért volt ennyire látványos a debilség, mert az alkohol már szétmarta még a beszédközpontját is...De a népek nagyrészénél viszont azért nem látszik ennyire nyíltan az ÉRTELMI FOGYATÉKOSSÁG, mert JÓL TUDJÁK LEPLEZNI pl. a "jó beszélőkével"... De az ÉRTELMES ember az ilyeneken is át tud azért látni rögtön...Mindjárt fellinkelek egy újabb videót annak illusztrálására,hogy lássad akkor te is azt,hogy MILYEN IS a " rejtetten értelmi fogyatékos, debil ember"...Aki LÁTSZÓLAG nem tűnik pedig annak...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 05. 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/cBdPZ1EaA7M Kiszel Tündét elhajtották a Glamour partyrol...Nézd csak meg ezt a videót,Szami...Sokáig nem értettem azt,hogy miért terjedt egy időben az a népszerű szállóige mindenfelé,hogy:"Kiszel Tünde az egyértelmű bizonyíték arra,hogy van élet az agyhalál után"...Sose értettem ennek a mondásnak az értelmét,de nemrég rátaláltam ugye a neten erre a videóra...Azóta már értek akkor mindent...Úristen...Csak pislogtam,amikor megláttam ezt a videót...EZ már tényleg a totális agyhalál,amit bemutatott a videóban ez a fentebb említett nőszemély...Aztánmeg ugye,hogy FELÜLETESEN NÉZVE nemis tűnik értelmi fogyatékosnak? Végülis kedvesen,rendezetten,behízelgően tud mindig beszélni,ugye? Hát igen...A látszat az bizony sokszor csalóka...Pont úgy,mint ahogy ezen mai emberek többségének az esetében is az...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 29. 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade a debilek után foglalkozzunk akkor egy kicsit értelmesebb témával is...Nemrég benéztem egy kicsit a BÉT honlapjára,hogy mi a helyzet a BÉT-en,éshát bizony kicsit értetlenkedve láttam,hogy szinte áll az egész kereskedés...Alig forognak a részvények...Ezt valahogy nem láttam sehogyse normális állapotnak,de aztán olvastam a hírekben,hogy ma az AMERIKAIAK(!!!) valami "hálaadást" ünnepelnek vagy mi az anyjuk hátsóját, és ennek örömére ma zárva vannak akkor az amerikai tőzsdék...Na...Hát ez aztán igen...Amerikában zárva a tőzsde, aztán ezzel párhuzamosan a BÉT is teljesen le van bénulva...NORMÁLIS DOLOG LENNE EZ? Hát mi közünk van NEKÜNK Amerikához? Hát...Gondolom annyi közünk van,hogy a jelek szerint a BÉT forgalmát túlnyomó részben IDEGENEK,KÜLFÖLDIEK generálják ezek szerint még mindig,hiába a nagy lelkendező néphülyítés idehaza,miszerint "A BÉT részvényeinek a nagyrésze az utóbbi időkben hazai kezekben van"...Hát hogyne...A mai nap forgalma is ugye pont erröl tanúskodik...Hát én nemis értem azokat, akik szerint még létezik olyan entitás,hogy " Magyarország"...Létezik a fenét ilyen...Már régen el van adva,szét van lopva még a föld is a talpunk alól, és ez az ország már vagy 30 éve csak egy puszta név,vagy cím...Vagy csak egy felirat...Iszonyú dolog ebbe még csak belegondolni is...Nade nincs mi tenni akkor...Kellett nekünk annó 1990-ben a "nyugat" nagy "barátsága" meg a "partnersége", meg a részvételünk ebben a fene nagy " globalizációban"...Ahelyett,hogy körbekerítettük volna az országot inkább egy 10 méter magas,és 3 méter vastag kőfallal,mint annó a kínaiak magukat a nagyfallal...Aztán se ki-se be senki és semmi, vagy ha mégis, akkor csak nagyon-nagyon szigorú ellenőrzés közepette...Ehelyett meg akkor eladtuk az országot meg magunkat is az aljas-mocskos globáltőkének egyböl,ahogy felszabadult az ország a szovjet gyámkodás alól...A jelek szerint nem olvasták akkoriban az emberek eleget a "Fekete gyémántok" című zseniális Jókai regényt...Pedig lehet,hogy a "nyugatra" való euforikus utazgatások,meg a "nyugattol" való ájuldozások helyett inkább ezt a regényt kellett volna többet kézbevennie mindenkinek...Lehet,hogy többre mentünk volna vele...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
32 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.