Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Elmélkedések a világ dolgairól
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 05. 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na? Mi az ami meglepő? Meg szabad kérdezni?
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 05. 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/aDSZfCPsRlA Selmeczi Roland Wass Albert: Adjátok vissza a hegyeimet... Mostanában úgy látom a dolgot, hogy megintcsak felizzottak az indulatok szép hazánkban ezen Wass Albert nevű illető személye,és munkássága körül...Pro és kontra...Én mondjuk nagyon nem voltam eddig képben a kérdés kapcsán, de mivel annyit emlegetik ugye mostanában mindenfelé a nevezett író személyét,hát...Elhatároztam akkor,hogy kicsit utánanézek a neten a munkásságának...Éshát mindjárt legelőször is a fent fellinkelt monológ volt az,amibe legelőször is belebotlottam...Szóval néztem és hallgattam a rövid monológot Selmeczi Roland előadásában,aztán amikor véget ért a videó, hosszú ideig csak néztem magam elé szótlanul...Aztán szomorúan,nagyot sóhajtva felnéztem a plafonra, és reménytelen, szomorú kacagásban törtem ki...Úristen...Micsoda szánalmas ripacskodás volt mind a monológ,mind pedig az előadás! Már megint,már megint azt a jellegzetes,kizárólag ránk,magyarokra jellemző infantilis problémamegoldási erőlködést láttam megintcsak újraéledni a videón,amit már annyi más esetben is láttam sajnos...Azt a viselkedési formát, AMINEK KÖSZÖNHETJÜK MINDIG,hogy az elmúlt 500 évben MINDIG-MINDENKI FELMOSTA VELÜNK A PADLÓT,MINDEN KONFLIKTUSUNK SORÁN...Én nem tudom,hogy egyesek MIKOR akarnak már felnőni valamikor ebben az országban???? MIKOR?? Sose? Amit láttam a videón,az kísértetiesen hasonlított az ÓVODÁS(!!) élményeimre,amikoris az 5 éves "Jancsikátol" elvette valaki a homokozólapátot,amivel addig játszott...És a Jancsika meg nekiállt HISZTÉRIÁZNI,MEG CSAPKODNI MAGÁT, hogy:"Add vissza a játékomat! Add vissza a játékomat! Nem hallod? Add vissza a játékomat"! Aztán amikor a másik gyerek meg csak jót kacagott a hisztizésén, elborult aggyal nekirontott Jancsika a másik gyereknek,(A jóval nagyobb gyereknek!!!)aki aztán alaposan megruházta,majd röhögve ellökte...Mire a Jancsika leállt sírni,majd nagy bánatosan eloldalgott...De még olyankor is azt motyogta magában sírósan hogy:"Add vissza a játékomat"! Szóval az ILYESMI VISELKEDÉS elmegy az óvodában 5 éves gyerekek viszonylatában,de a VILÁGPOLITIKA az nem egy óvoda!!!! Értsük már meg valamikor a jó ég álldja már meg! Az ilyen infantilis vergődések helyett DÖRZSÖLT,RAVASZ RÓKAKÉNT kéne mindig viselkednünk a világpolitika színpadán, az ellenségeinket egymás ellen kijátszva...Meg ha kell,benyalni nekik amíg az az ÉRDEKÜNKBEN ÁLL,de ha meg az kell,akkor szemrebbenés nélkül hátbatámadni őket...Ha meg az kell,akkor kímélet nélkül taposni őket,ahogy csak bírjuk...Csak egyvalamit nem szabad sohasem csinálnunk:ÉRZELMEK(!!) mentén próbálni cselekedni...Meg legfőképpen HŐBÖRÖGNI!!! De sajnos ez a mi örök balsors sújtotta népünk nem és nem képes sohasem megérteni azt,hogy a MAGYARNAK az ÉRZELMI ALAPU HOZZÁÁLLÁS MINDIG A HALÁLA! Mivel egy ÖRÖK INFANTILIS jellegű nép vagyunk...Egy 3 éves gyereket sem szabad egy repülőgép pilótafülkéjébe beengedni azzal,hogy vezesse a gépet...Mivel értelmileg-mentálisan nem alkalmas a repülőgépvezetésre! Szóval azt hiszem,Wass Albert kapcsán az őt ellenzőknek adok igazat...És nem azért,mert "nem vagyok igaz magyar", hanem pont ellenkezőleg...Mert igaz magyarnak érzem magamat...Ennek az országnak nem Wass Albert röhejes pátoszaira van szüksége, hanem pl. Jókai: " Fekete gyémántok" című regényére!!! És nem Wass Albert regényhőseire,hanem BEREND IVÁNOKRA volna égetően szüksége ennek az országnak!!! Sok-sok Berend Ivánra a Jókai regényböl...Mert máskülönben az ellenségeink,a külső és belső ellenségeink egyaránt, FELZABÁLNAK MINKET REGGELIRE! Mint ahogy az elmúlt 30 évben amúgyis teszik folyamatosan...(A Kádári idők végeztével...)A hülye pátoszokkal, a múlton való merengéssel kitörölhetjük a hátsónkat mindig! Mikor érti már meg ezt a rengeteg hülye? Soha? Akkor bizony megyünk a levesbe mindannyian...Sajnos...Na mindegy...Ez van akkor...Vagy megjön az esze valamikor a sok hülyének, vagy Magyarországnak annyi...(Ígyis már a 24.órában vagyunk...Csak a sok pátoszos hülyének még ez sem tünik fel soha...)
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 05. 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://novekedes.hu/tozsde/uj-ceg-lep-a-magyar-tozsdere Na...Csakhogy értsük a fenti elmélkedésem lényegét...(Vagy hogy inkább a sok ostoba,pátoszos,infantilis ökör is értse...) Amíg a Vass Albert monológot szomorú,reménytelen fejcsóválással hallgattam végig, addig EZT a cikket már annál nagyobb örömmel olvastam...Nem tudom,hogy mi ez a cég,nincs dolgom vele,nemis akarom igazság szerint reklámozni se, de most mégis fellinkeltem ezt a cikket...Hogy lássuk azt,hogy MIT IS JELENT A VALÓSÁGBAN HAZAFINAK LENNI...Számomra azt jelenti, hogy pl. ÖRÖMMEL olvastam ezt a cikket...Örültem annak,hogy a BÉT,a MAGYAR(!!) nemzeti tőzsde egy új résztvevővel gazdagodott...És így akkor ha csak egy icipicit is, de valamicskét HALADT ELŐRE AZ ORSZÁG...(Egy új cég került ugyanis ezek szerint a BÉT-re...)Most éppen gazdasági értelemben akkor...Hát erröl beszélek mindig...KAPITALIZMUS van sajnos a világban...És tudomásul kell akkor venni,hogy manapság már régóta GAZDASÁGI eszközökkel folynak a népek-országok közötti "kiszorítós" küzdelmek...Olyan módon,ahogyan azt Jókai is le és megírta a "Fekete gyémántok"-ban... Tetszik nem tetszik, de IGY MŰKÖDIK sajnos ez A MAI VILÁG...Zászlólengetésekkel,kokárdázásokkal,himnuszéneklésekkel,Vass Albertekkel egy ILYEN mai világban már régóta nem lehet már jutni sehova se...Manapság már szinte minden a TŐZSDÉKEN,a vállalatokon keresztül dől el sajnos...Tetszik nem tetszik,de ez van...Szóval csak így tovább BÉT...Csak így tovább...És HAJRÁ MAGYARORSZÁG!!!!
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 09. 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na? Mi az ami meglepő? Meg szabad kérdezni?

Számomra nem meglepő.
Pont azon csodálkozom, hogy ezen dolgok bármelyikén valaki meglepődik?

Természetes, hogy a királyi család bármely hölgytagja hord harisnyát, nem túl mély a ruhája dekoltázsa, és nem hord miniszoknyát, ergó nem teszi ki a kirakatba sem a fedetlen melleit, sem a combját, sem a fenekét. Hogy nem hordhatnak feketét, még lehetne meglepő, de végül is belegondolva nem az. A kisméretű táska sem csodálkozni való, hisz furán néznének ki hatalmas pakkokkal, s egy ilyen előkelőségnek nem sok mindent kell magával hordania. A könnyen gyűrődő ruha pedig tényleg nem előnyös
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 10. 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én sose voltam híve a vaskalapos, prűd öltözködésnek...Nők esetében meg különösen nem...Mer amúgy mi lenne,ha a "királyi család" nőtagjainak kilátszana a hátsója a rövid miniszoknya alól, vagy túl mély lenne a dekoltázsa? Szerintem semmi...Egy nő az azért NŐ, hogy "mutogassa magát"... Meg azt, amije van...Persze csak olyankor,ha tényleg van mit mutogatnia...De persze,mint ahogy MINDEN MÁS IS EBBEN A MAI VILÁGBAN, úgy manapság a női öltözködés is a fejetetejére van állva...(Vagy állítva...)A rusnya,ronda nők kiteszik mindenüket közszemlére, a helyes,csinos hölgyek meg mászkálnak mint valami gyászoló apácák...Vagy mint valami sertéstelepi gondozók...Nem lehet elégszer leírni,hogy a FARMERNADRÁG az eredetileg disznóól tisztítási tevékenységre lett kitalálva...Meg egyébb,házkörüli ténykedésekre...Nem pedig " estélyi ruhának" mint amilyen funkcióval bír már manapság,köszönhetően a sok hülyének...Nézem időnként a netre feltett "diszkóvideókat" a 80-as,90-es évekböl...És iszonyodva szoktam látni azt, hogy a videókon FARMERBEN táncolnak a nők tömegével...Meg úgy mentek a diszkóba...Még szerencse, hogy errefelé nálunk a hajdani falusi(!!) kis diszkókba úgy jártak mindig a lányok,mint akik bálba készültek...Szinte kivétel nélkül mind csinosan,elegánsan,vadítóan volt öltözve...Némelyiknek még a frizurája is az alkalomhoz volt készítve...De akkor úgy látszik,ez csak errefelé volt így...Az ország más tájain meg úgy mentek a diszkókba a nők, ahogy éppen beestek az utcárol...Engem inkább az ilyesmi szokott zavarni mindig,nem pedig az,ha egy CSINOS nő megmutatja úgymond mindenét az öltözködésében...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 15. 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/vo310O6h8Fk Susanna Hoffs Then And Now...Hát mondjon akárki akármit,de én teljesen el vagyok hűlve mostanában ettöl a hölgytöl...Azt az eget! 60(!!) évesen ÍGY kinézni? Sok 25 éves nő elbújhatna mellette szégyenében...Hát igen...Valami ilyesmi dolog hajt engemet is többek között világ életemben...Legyőzni az idő múlását...Nekem írtózatos energiabefektetéssel ez eddig egész szépen sikerült,igaz, még nemis vagyok 60 éves,csak 54...Úgyhogy szerintem ez a S.H. hölgyemény még rajtam is túltesz akkor bőven...És vannak pillanatok,amikor még énis kevésnek érzem magamat mellette a téma kapcsán...Pedig ez már nagy szó akkor...Szóval be kell,hogy ismerjem,engem teljesen elvarázsolt ez a nevezett hölgy... Azt hiszem, ezek után örök rajongója leszek...Így,ismeretlenül is...(Meghát amúgyis szép hangja van...És jól énekel...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 15. 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nézem időnként a netre feltett "diszkóvideókat" a 80-as,90-es évekböl...És iszonyodva szoktam látni azt, hogy a videókon FARMERBEN táncolnak a nők tömegével...Meg úgy mentek a diszkóba...Még szerencse, hogy errefelé nálunk a hajdani falusi(!!) kis diszkókba úgy jártak mindig a lányok,mint akik bálba készültek...Szinte kivétel nélkül mind csinosan,elegánsan,vadítóan volt öltözve...Némelyiknek még a frizurája is az alkalomhoz volt készítve...De akkor úgy látszik,ez csak errefelé volt így...Az ország más tájain meg úgy mentek a diszkókba a nők, ahogy éppen beestek az utcárol...

Szerintem meg erre is csak az a magyarázat, hogy a diszkóban sem vetted észre a farmernadrágot viselő nőket, ugyanúgy ahogy az utcán sem.

Már a 80-as 90-es években is sok nő hordott farmert, tudom, és ez mondom neked mindig. Csak te azokat nem vetted észre.
Nézd, amikor nap, mint nap éveken keresztül elmész egy HATALMAS ÉPÜLET MELLETT és észre sem veszed, hogy ott van, akkor én nem csodálkozom azon, hogy néhány nadrágos lányt nem vettél észre a diszkóban...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 15. 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/vo310O6h8Fk Susanna Hoffs Then And Now...Hát mondjon akárki akármit,de én teljesen el vagyok hűlve mostanában ettöl a hölgytöl...Azt az eget! 60(!!) évesen ÍGY kinézni? Sok 25 éves nő elbújhatna mellette szégyenében...Hát igen...Valami ilyesmi dolog hajt engemet is többek között világ életemben...Legyőzni az idő múlását...Nekem írtózatos energiabefektetéssel ez eddig egész szépen sikerült,igaz, még nemis vagyok 60 éves,csak 54...Úgyhogy szerintem ez a S.H. hölgyemény még rajtam is túltesz akkor bőven...És vannak pillanatok,amikor még énis kevésnek érzem magamat mellette a téma kapcsán...Pedig ez már nagy szó akkor...Szóval be kell,hogy ismerjem,engem teljesen elvarázsolt ez a nevezett hölgy... Azt hiszem, ezek után örök rajongója leszek...Így,ismeretlenül is...(Meghát amúgyis szép hangja van...És jól énekel...)

Sokmindent nem lehet megtudni róla a neten a témában.
Ami összefügghet még vele az az, hogy azt olvastam,hogy vegetáriánus. És nyilván a genetika sem elhanyagolható azért.
Itthon mostanában Zoltán Erika miatt van mindenki elájulva...már kicsit túlzásba viszik az őt magasztaló cikkeket.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 17. 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/AhrFBPuvl1E Wágner disco Marcaliban 1986... Nézd meg majd Szami pl.ezt a videót...(Csakúgy találomra linkeltem fel az első videót,amit kiadott a gép a keresőszóra...) És nézd meg azt a sok primitív suttyót a videón...És akkor ugye a "balatoni diszkó" szóösszetétel az egy fogalom volt hajdanában...Nézd meg azokat az öltözékeket...Mondjuk a videón szereplő fazonok azok nem egészen ugyanaz a korosztály,mint akik felénk jártak diszkóba, de akkoris döbbenetes számomra a különbség és a látvány...Kár,hogy annak idején a mi diszkónkban nem készült videófelvétel,vagy legalább is én nem tudok ilyenröl...De ha elképzelsz magadnak mondjuk egy nívós,elit bál közönséget, akkor nagyon közel jársz majd a mi hajdani diszkótündéreink világához...Pedig mondom, csak egy kis falu volt a mienk...De úgy látszik,hogy mégis volt az ottani,akkori lányokban azért némi öltözködési "színvonal"...Ellentétben a " balatoni elitdiszkók" közönségeivel...Persze voltak felénk is farmeres lányok diszkózni, de ahogy mondani szokás, százbol kettő-három volt ilyen...Itt a videón viszont szerintem százbol egy sincs,aki alkalomhoz illően lenne öltözve...Te látol olyat? Én láttam a videón még egy olyan fazont is,amelyiknek a fején KALAP(!!) van táncolás közben...Ez aztán már tényleg egy színvonal...Mit mondjak...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 17. 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zoltán Erika mint akin "nem fog az idő"????? Ez most valami vicc akart lenni? Hát...A Z.E. neten lévő képeit elnézegetve nekem valahogy mindig olyasmi képzeteim támadnak,hogy az illető hölgyemény " a korának pont megfelelő kinézetü"...S.H. megjelenéséhez Z.E. szerintem nemis hasonlítható...(Hogy mennyi baromságot tudnak süketelni sokszor ezek a megélhetési zugfirkászok időnként...)
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 18. 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az utóbbi időben sokat töröm a fejemet azon,hogy derék országvezetőink ugyan miért nem hoznak egy olyan törvényt,hogy aki akár szóban,akár a neten leírja,vagy kiejti azt a szót,hogy "rasszista", vagy azt,hogy "roma", vagy azt,hogy " meleg",(Mármint a homoszexuálisokkal kapcsolatosan...)akkor az olyan illetőt megfelelő bizonyítás esetén kapásbol megmázsálnák vagy 10 év fegyházzal, vagy még szebb variációban ha büntetlenül az összes fogát kiverhetné bárki az ilyen szavakat használó illetőknek azonnal, azt hiszem,nagyságrendekkel jobb,szebb,és élhetőbb lenne ez az ország,és világ...Dehát nincs nekünk ugye ilyen szerencsénk...A PC teljesen gúzsbaköti és lebénítja ezt az egész országot,meg ezt az egész Európát...Azt hiszem,hogyha valaki bármikoris RENDET SZERETNE TENNI, ebben az elfajzott disznóólban, amit pl. "Magyarországnak" neveznek hivatalosan, EZZEL KELLENE KEZDENIE A RENDCSINÁLÁST...Ugye Orosz professzor úr is megmondta a "kiakadós" videóiban,hogy ha valaki rendet akar meg fejlődést,akkor az ALAPOKTOL KELL EZT ELKEZDENI MINDIG megvalósítani...Ez így van valóban...Szóval szerintem az "alapok alapja" az ott kezdődne,hogy legelőszöris kíméletlen harcot kéne indítani ez ellen az iszonyatos PC mentalitás ellen...Meg a "liberálisoknak tetsző" szóhasználatok ellen...Mert az ilyesmi szóhasználatok teljesen le és megrohasztják még az egészséges,normális emberek gondolkodását,mentalitását is,hát még az amúgyis elmebetegekét...Kevés undorítóbb dolog van a világon a PC-n kívül...Ha van egyáltalán undorítóbb dolog...Csak ennek nagyon sok elbolondított ember sajnos nincs tudatában...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 25. 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nézegetem mostanában a BÉT honlapján a " MAGYAR Telekom" vállalat árfolyamát...És ahogy nézegetem, arra jutottam megintcsak mint MINDIG,hogy ezektöl a mocskos,aljas németektöl jobb lett volna pedig most is minnél távolabb tartanunk magunkat...Mert azok a Honfoglalás óta másban sem mesterkednek állandóan,minthogy az ilyen ostoba hülyéket, mint amilyenek mi magyarok is vagyunk állandóan, eltöröljék a föld színéröl, vagy legalábbis szívják a vérünket ahogy csak tudják...Itt nálunk meg a sok agyatlan ökör ugye folyton dörgölőzne hozzájuk...Meg isteníti pl. a II. világháborús szerepüket, meg a nagy "bajtársi"(??) kapcsolatukat velünk...A sok hülye idióta...Szóval ezek a gondolatok most konkrétan a " Telekom" kapcsán jutottak most megint az eszembe...Ugyanis észveszejtő dolognak tartom azt,hogy már vagy 15 éve nem bír az a szegény Telekom kilépni abbol a nyomorult 400-500 ft közötti árfolyamsávbol...Mit ad Isten, NAGYJÁBOL AZÓTA, amióta az állam, (Vagy inkább néhány korrupt,lámpavasra való, rohadt-mocskos politikus...) eladta a "Deutsche Telekom"(Jaj...Az embert a hányinger kerülgeti még attol a degenerált német helyesírási formuláktol is..." Deutsche"(!!)) nevezetű német konzorciumnak a vállalat döntő hányadát...Akkoriban a Telekom árfolyama 1200 ft-ok körül tanyázott,és évi 75 ft osztalékokat is fizetett...Aztán jött ez a "csodás" eladás,és kis csúszással AZÓTA a Telekom fizet 20-25 ft osztalékot, és áll az árfolyama 450 ft körül,már vagy 15 éve(!!) egyfolytában...Úgyhogy van egy olyan érzésem,hogy ÍGY, elműködött volna a T.kom magyar,hazai tulajdonban is...450 ft-os árfolyamon,meg 20 ft-os osztalékkal...(Sőt...Gyengébbek és hülyék kedvéért akkor leírom mégegyszer:Az D.T.kom-nak való eladás ELŐTT, és valamivel még utána is 1200 ft-on állt az árfolyam,és 75 ft osztalékot fizetett a vállalat...Sokkal szerényebb nyereségek mellett...)Na...Ez volt aztán az "üzlet" nemigaz? EZÉRT érdemes volt ugye eladni a vállalatot a németeknek!(Azoknak a sunyi aljasoknak...)Pedig évröl-évre növekszik ugye a vállatat bevétele szinte folyamatosan, az osztalék meg mindeközben marad valami érdekes furcsaság okán 20-25 ft-on mindig...Évröl-évre...Hogyan történhet ez? Hát úgy,hogy szerény meglátásom szerint a német többségi tulajdonos a NÁLUNK TERMELT NYERESÉG NAGYRÉSZÉT szépen hazaviszi tőlünk,és röhög a markába...(Nekünk meg marad itt ugye a 450 ft-os árfolyam...Azaz a trágya, meg a sz.r...Jó szokás szerint...)Mint ahogy csinálják mindigis velünk kapcsolatban azok az aljas-mocskos németek...Meg úgy álltalában is a "nyugat"...Én nem tudom,hogy mikor jön már meg az esze ennek a hülye magyar népnek azzal kapcsolatosan, hogy MERREFELÉ is kéne mindig orientálódnunk...1100 éve dörgölőzünk/tapadunk ahhoz/arra a mocskos-aljas nyugathoz, holott láthattuk volna végig ha lett volna egy kevéske eszünk is,hogy csak KIHASZNÁLNAK-GYARMATOSÍTANAK minket MINDIG...És a mai napig is azt csinálják! Aljasul,sunyin,mocskosan...És mindeközben még ráadásnak gyakran összeugrasztanak minket a " Kelettel" is...Mi meg mentünk ugye harcba mindig a "Nyugat" érdekében a tatárral,törökkel,orosszal...Akik aztán persze jól végigpusztítottak minket,a nyugat meg mindeközben vígan sütögette a pecsenyéjét a zsírunkon,és röhögött jót a markába...És nem jön meg sose az esze a sok hazai hülyének...És nem jön meg sose...Hát...Akkor ne jöjjön...Erre szokás ugye mondani,hogy: "Aki hülye,haljon meg"... Aztán ennyi...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 04. 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mostanában sokat töröm a fejemet megintcsak azon,hogy miért nem képesek elmebetegek tudomásul venni dolgokat egyszer és mindenkorra...Miért van az, hogy mindenféle idióta csak veri meg veri magát örökösen pl.ezen a "trianon" dolgon is...De mint egy eszelős elmebeteg...Mondjuk jó-jó...Nagy veszteség volt ez az ország részére,örvendezni rajta senkinek sincs oka, nade hogy sok degenerált még 100 év elteltével sem tud túl lépni az ilyesmi dolgokon,az engem valahol mindig elborzaszt...És sose értem azt,hogy MIT NEM LEHET AZON TUDOMÁSUL VENNI EGYSZER ÉS MINDENKORRA, hogy akkoriban vesztettünk,ráfaragtunk, megbűnhődtünk mindezekért,aztán ennyi...Tovább kell lépni a dolgokon,és megintcsak ennyi...Az energiákat a megmaradt ország építésére kell fordítani inkább,és nem pedig a MEGVÁLTOZTATHATATLAN múlton való örökös kesergésre...Dehát ezt sok baromnak ugye hiába magyarázom mindig...És azt,hogy egy rendezett életű, magával megelégedett embernek UGYAN MI JELENTŐSÉGE van annak, hogy most MEKKORA ORSZÁGBAN ÉL? Van valami jelentősége? Szerintem nincs...Ez is olyan,hogy szokták ugye mondani azt,hogy: "A boldog embernek nincs szüksége se nagy vagyonra,se nagy lakásra...Mivel MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT boldog és magával megelégedett életet él...Akár egy kutyaólban lakva is...Meg akár mindennapi megélhetéssel küszködve is"...És ennek a fordítottja is igaz...Egy semmirevaló, rakás trágya,lúzer ember az lakhat akár egy palotában is, meg lehet hatalmas vagyona is, MÉGIS ELÉGEDETLEN LESZ ÖRÖKÖSEN MIND MAGÁVAL,MIND PEDIG A VILÁGGAL...Ezt a jelenséget jól meg lehet figyelni a " trianonozás" kapcsán is...Ahány ilyen nagy "trianonozó" illetőt én ismerek a környékünkön, azok valami furcsa véletlen folyamán MIND egytöl-egyig boldogtalan,sikertelen életű, frusztrált, "rakás trágya" típusba tartozó emberek...Szoktam is kérdezni időnként az ilyenektöl:" Most képzeljük el azt,hogy visszatérnének a régi idők...És ismét akkora volna az ország, mint régen...TE(!!) mennyivel élnél másabb-jobb életet ilyen esetben mint most"? (Nem akartam ilyenkor úgy feltenni a kérdést,hogy:Ez esetben is nem pont egy ugyanolyan nagy rakás sz.r lennél mint most?Nos?). Az ilyen kérdések hallatán aztán ugye jön egyböl a tanácstalan pislogás...Meg a hebegés-habogás,hogy:"Dehát nemzeti nagyság,meg magyarság,meg országrablás meg így-meg úgy"...Ilyenkor aztán jön a következő kérdésem:"Egy ország,egy nemzet nagyságát az határozza meg,hogy MEKKORA TERÜLETŰ? Meghogy mekkora lakosságu? Szerinted mondjuk Mali,vagy Tanzánia,vagy Bolívia felettünk áll bármiben is "nemzeti nagyság" meg "tekintély" terén? Az osztrákok, a zsidók, a Luxemburgiak, az Izlandiak(Ez utóbbiak ha még területre kb.akkorák is mint mi,lakosság terén a mi számarányunknak azért az igen kicsi töredékét adják...) meg akkor ezek szerint"alattunk" vannak ilyen téren? Merthogy kisebb az országuk mint a miénk? Meg kevesebb a lakosságuk"? Erre persze megint csak jön a tanácstalan pislogás...Meg az értelmetlen hablatyolás...(Szegény Magyarország...Az ilyen primitív agyu barmokkal ugyan hova tudnánk jutni bármikor is? Vagy hova is akarnánk jutni? És nem gondolkozik el semmin sem soha a sok degenerált baromállat...Nem gondolkozik el semmin sem...)
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 04. 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Éshát ugye ami a legjobban "tetszik" nekem mindig...Amikor az állatok leállnak nagy könnyes szemmel fújni a szent mantrákat...Pl. hogy:"Ez a szép tájegység már nem hozzánk tartozik, meg az a szép város,meg amaz a szép hely"...És hogy ez milyen nagy bánatot okoz nekik...Erre meg szoktam kérdezni az elmebetegektöl:" Jártál már pl. a Tisza tónál? Vagy bejártad már a gyönyörű Zempléni tájakat? Láttad már a Füzéri várat? Jártál már Visegrádon? Meg így tovább,így tovább...Aztán mindezekre ugye jön megintcsak a tanácstalan pislogás..."Hát...Ezeken a helyeken még nem jártam"...Mire én:"Na látod...Még a saját MEGMARADT HAZÁD értékeit se ismered,akkormeg mit akarsz te az "édes Erdéllyel",meg az anyám hátsójával"??? Erre aztán jön ugye a következő " aduász":Nade a határon túli magyar testvéreink"! Erre én: A SAJÁT(!!) testvéredet mikor látogattad meg utoljára? Vagy a saját anyádat? A SAJÁT gyerekeid életével minden rendben van? Olyan jól megy a soruk,hogy RÁÉRSZ már még a "határon túli magyar testvéreink" problémáival is foglalkozni? Annyira jól megy már a dolgod ezen szép hazában neked is,meg a családodnak is? Meg úgy álltalában az egész országnak is????Nos"? Ilyenkor megint jön ugye a tanácstalan pislogás...Meg a hebegés-habogás...(És akkor ugye lehet rajta csodálkozni,hogy miért vetem én meg mindig az elmebetegeket,degeneráltakat,idiótákat...Hát...Aki akar,az csodálkozzon rajta...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 04. 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Éshát ugye ami a legjobban "tetszik" nekem mindig...Amikor az állatok leállnak nagy könnyes szemmel fújni a szent mantrákat...Pl. hogy:"Ez a szép tájegység már nem hozzánk tartozik, meg az a szép város,meg amaz a szép hely"...És hogy ez milyen nagy bánatot okoz nekik...Erre meg szoktam kérdezni az elmebetegektöl:" Jártál már pl. a Tisza tónál? Vagy bejártad már a gyönyörű Zempléni tájakat? Láttad már a Füzéri várat? Jártál már Visegrádon? Meg így tovább,így tovább...Aztán mindezekre ugye jön megintcsak a tanácstalan pislogás..."Hát...Ezeken a helyeken még nem jártam"...Mire én:"Na látod...Még a saját MEGMARADT HAZÁD értékeit se ismered,akkormeg mit akarsz te az "édes Erdéllyel",meg az anyám hátsójával"??? Erre aztán jön ugye a következő " aduász":Nade a határon túli magyar testvéreink"! Erre én: A SAJÁT(!!) testvéredet mikor látogattad meg utoljára? Vagy a saját anyádat? A SAJÁT gyerekeid életével minden rendben van? Olyan jól megy a soruk,hogy RÁÉRSZ már még a "határon túli magyar testvéreink" problémáival is foglalkozni? Annyira jól megy már a dolgod ezen szép hazában neked is,meg a családodnak is? Meg úgy álltalában az egész országnak is????Nos"? Ilyenkor megint jön ugye a tanácstalan pislogás...Meg a hebegés-habogás...(És akkor ugye lehet rajta csodálkozni,hogy miért vetem én meg mindig az elmebetegeket,degeneráltakat,idiótákat...Hát...Aki akar,az csodálkozzon rajta...)

No igen, ez nekem is ismerős...meg utaznak "törökbe", meg Hawaii-ra, meg Új-Zélandra. Közben azt sem tudják hány megyénk van, s nem jutott el még az Alföldre, vagy a Mátrába...vagy Aggtelekre, Sopronba, Esztergomba, Debrecenbe...sorolhatnám.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Következő
33 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.