Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

'70
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Melyik volt az a horrorparódia? Hátha énis hallottam már róla...

Talán "Horrorra akadva".
Nem tudom melyik része, de sokan ültek egy asztalnál, és tejbegrízt ettek. És potyogtak az egyik ipsének a testrészei. Beleesett a tejbegrízébe a saját füle, de nem figyelt oda, mert beszélt másokhoz, és mutatták, hogy bekanalazza, és bekapja a saját fülét...nekem ettől totál felfordult a gyomrom...pedig elvileg viccesnek szánták...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj...Ez még így elmondva is hányingertkeltő dolog...Még szerencse, hogy én nem nézek sose ilyesmi filmeket...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jaj...Ez még így elmondva is hányingertkeltő dolog...Még szerencse, hogy én nem nézek sose ilyesmi filmeket...

Ugye?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg Szami...A 70-es évekröl jutott most eszembe...Akkoriban, óvodásként mit szerettél játszani? Voltak otthon játékaid? Voltak akkoriban barátaid?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Tényleg Szami...A 70-es évekröl jutott most eszembe...Akkoriban, óvodásként mit szerettél játszani? Voltak otthon játékaid? Voltak akkoriban barátaid?

Leginkább egyedül játszottam az oviban is.
A többiek hagytak.
Szerettem rajzolni, színezni, gyurmázni, szerettem a mágneses rajzolótáblát, meg azt a "Pötyi" nevezetű játékot. Ismered?
Az udvaron sokszor veszekedés volt a 3 kerekű bicikli miatt, nekem is kellett.
Arra nem igazán emlékszem, hogy otthon ennyi idősen mivel játszottam. Volt egy plüssnyuszim, azt tudom, meg egy pici műanyag macim, aminek lerágtam az orrát. Meg azok a leporelló mesekönyvek, amiket egyedül nem nézegethettem.

És te?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még nem hallottam erröl a "Pötyi" nevű játékrol...Mi volt ennek a lényege? Én az óvodában egyaránt kedveltem az egyedül való játszást,meg a társaságban való játszást is...Mivel ugye kisgyerekként még nem ismertem az embereket úgy álltalában...Szóval akkoriban rengeteget játszottam társaságban...Fogócskázást,homokvárépítést,katonásdit,meg hasonlókat...De ugyanakkor szerettem magamban is játszani...Pl az építőkockákkal...Meg szerettem homokvárakat is egyedül építeni...Ilyenkor képes voltam órákon keresztül ásni a vizes homokdomb aljába a bonyolult alagútrendszereket...Hol homokozólapáttal,hol csakúgy kézzel...És amikor elkészült a műalkotásom,akkor igencsak büszkén nézegettem...No meg ugye hintázni szerettem nagyon...Az óvodában is,meg a játszótéren is...A hintázás az örök szenvedélyem volt ugyanis mindigis...Még 12 éves koromban is volt, hogy hintába ültem...Csak gondolj bele ebbe az egészbe...Az iskolában a tanárnők előttem riszálták magukat miniszoknyákban,harisnyákban,a szomszédasszonyok meg bugyiban hajolgattak a szomszéd udvaron nagy lelkesen,ha látták,hogy az udvaron vagyok nyaranta, a kislányok meg már bepróbálkoztak nálam időnként,ha még kissé bátortalanul is a suliban,az én agyam meg még jórészt a hintázás szépségei,meg élvezetei körül járt mindeközben...Tiszta kabaré ma már mindebbe belegondolni...Hiába na...Irtózatosan későn érő típus voltam...Nade most nekem lépnem kell mára...Majd jövök még valamikor...Szia.

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2020. 03. 09. 17:03-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pötyi:

Talán így már ismerős, régen is hasonló volt, nemigen változott. Kicsit most flancosabban néz ki.
Azokat a rajzszög szerű kis műanyag pöcköket tetszés szerint bedugdosva a tábla lyukaiba, lehetett mindenféle "képeket" készíteni.
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Még nem hallottam erröl a "Pötyi" nevű játékrol...Mi volt ennek a lényege? Én az óvodában egyaránt kedveltem az egyedül való játszást,meg a társaságban való játszást is...Mivel ugye kisgyerekként még nem ismertem az embereket úgy álltalában...Szóval akkoriban rengeteget játszottam társaságban...Fogócskázást,homokvárépítést,katonásdit,meg hasonlókat...De ugyanakkor szerettem magamban is játszani...Pl az építőkockákkal...Meg szerettem homokvárakat is egyedül építeni...Ilyenkor képes voltam órákon keresztül ásni a vizes homokdomb aljába a bonyolult alagútrendszereket...Hol homokozólapáttal,hol csakúgy kézzel...És amikor elkészült a műalkotásom,akkor igencsak büszkén nézegettem...No meg ugye hintázni szerettem nagyon...Az óvodában is,meg a játszótéren is...A hintázás az örök szenvedélyem volt ugyanis mindigis...Még 12 éves koromban is volt, hogy hintába ültem...Csak gondolj bele ebbe az egészbe...Az iskolában a tanárnők előttem riszálták magukat miniszoknyákban,harisnyákban,a szomszédasszonyok meg bugyiban hajolgatak a szomszéd udvaron nagy lelkesen,ha látták,hogy az udvaron vagyok nyaranta, a kislányok meg már bepróbálkoztak nálam időnként,ha még kissé bátortalanul is a suliban,az én agyam meg még jórészt a hintázás szépségei,meg élvezetei körül járt mindeközben...Tiszta kabaré ma már mindebbe belegondolni...Hiába na...Irtózatosan későn érő típus voltam...Nade most nekem lépnem kell mára...Majd jövök még valamikor...Szia.

Áááá...nem sok esélyem volt oviban megszerezni a hintát. Azt hiszem 3 db volt. A kisebbek közé tartoztam, majdnem én voltam a legkisebb. Emlékszem, volt még egy olyan nevű kislány, mint én, de mégegyszer akkora volt, mint én. Őt mindenki "Nagyszaminak" hívta, én pedig voltam a "Kisszami"...erre emlékszem. Egyébként iskolában is sokáig a tornasor végén voltam. Úgy 6-7-ben kerültem egyre előrébb, akkor nőttem nagyot.
De iskolásként sokat hintáztunk barátnőimmel a játszótéren.
Ha ez megnyugtat, én még 8-os koromban is hintáztam.
Igaz, hogy akkor már olyan "nagylányosan". A fiúk -osztalytarsak, semmi extra - meg ültek a hinta korlatján, úgy beszélgettünk. Húúú, de régen volt.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 09. 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vagy úgy...Amennyiben ez a játék a "Pötyi", akkor én ezt a játékot ismerem...Csak nem tudtam azt, hogy így hívják...Volt ilyen játékom nekem idehaza is, ugyanis kisgyerek koromban egyszer az egyik rokontol ilyet kaptam karácsonyra...De az én játékomban a kis műanyagszögeknek szögletes fejük volt, nem pedig kerek,mint itt a képen...A szögletes fejek jobban illeszkedtek egymáshoz, így ezálltal szebb képeket lehetett létrehozni belőlük...Szóval szerettem énis ezt a játékot, a hosszú téli estéken sokat rakosgattam a műanyagszögeket, és alkottam vég nélkül a legváltozatosabb képeket belőlük a táblán...De aztán idővel rájöttem arra,hogy ezek a kis műanyag rajzszögek jók katonásdit is játszani...A sok szögecskét a talpukra állítottam, a színek szerint csoportokba raktam őket, aztán már kezdődhetett is a " háborúsdi" a különböző színű "seregek" között...Aztán meg így lassan elfogytak, elkallódtak a kis szegek sorban, de azért a nagy fehér táblájuk egész sokáig megvolt még otthon...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 09. 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy hogy lehet "nagylányosan" hintázni? Ezt el nem tudom képzelni,mivel ugye nekem olyasmi élményem sohasem volt, hogy "hintázott egy nagylány a hintában, én pedig ültem a korláton, és cicáztam,meg beszélgettem vele"...Az ilyesmi " udvarlós" korszak ugyanis teljesen kimaradt az életemböl...Nekem csak a fordított esetekhez volt szerencsém mindig...Ha nemis a hintában,de számtalan más helyen...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 09. 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Vagy úgy...Amennyiben ez a játék a "Pötyi", akkor én ezt a játékot ismerem...Csak nem tudtam azt, hogy így hívják...Volt ilyen játékom nekem idehaza is, ugyanis kisgyerek koromban egyszer az egyik rokontol ilyet kaptam karácsonyra...De az én játékomban a kis műanyagszögeknek szögletes fejük volt, nem pedig kerek,mint itt a képen...A szögletes fejek jobban illeszkedtek egymáshoz, így ezálltal szebb képeket lehetett létrehozni belőlük...Szóval szerettem énis ezt a játékot, a hosszú téli estéken sokat rakosgattam a műanyagszögeket, és alkottam vég nélkül a legváltozatosabb képeket belőlük a táblán...De aztán idővel rájöttem arra,hogy ezek a kis műanyag rajzszögek jók katonásdit is játszani...A sok szögecskét a talpukra állítottam, a színek szerint csoportokba raktam őket, aztán már kezdődhetett is a " háborúsdi" a különböző színű "seregek" között...Aztán meg így lassan elfogytak, elkallódtak a kis szegek sorban, de azért a nagy fehér táblájuk egész sokáig megvolt még otthon...

Smile
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 09. 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Amúgy hogy lehet "nagylányosan" hintázni? Ezt el nem tudom képzelni,mivel ugye nekem olyasmi élményem sohasem volt, hogy "hintázott egy nagylány a hintában, én pedig ültem a korláton, és cicáztam,meg beszélgettem vele"...Az ilyesmi " udvarlós" korszak ugyanis teljesen kimaradt az életemböl...Nekem csak a fordított esetekhez volt szerencsém mindig...Ha nemis a hintában,de számtalan más helyen...

Hááát...hogy is mondjam.
Tudod, a kisgyerekek gyorsan, és intenzíven, teljes hévvel hintáznak, vagy épp valamivel lazábban, de akkor is lendületesen.
A nagylányok pedig lassan, miközben beszélgetnek.
Szó sem volt udvarlásról, nem is mondtam ilyet. Osztálytársakról beszéltem, nem udvarlókról.
Nekünk volt az iskola előtt egy játszótér, ahová kimehettünk a nagyszünetben. Más iskolákban csak az osztályteremben, a padokban, vagy a folyosón lehetett csak beszélgetni a nagyszünetben, mi mehettünk oda is.

De sulin kívül délutánonként olyan is volt, hogy csak a barátnőmmel (az akkori, gyerekkori barátnőmmel) kettesben ücsörögtünk, hintázgattunk, beszélgettünk, ha találtunk szabad hintát.
Nyilván jobb volt, mintha csak egy padon ücsörgve beszélgettünk volna. Persze, ha jött egy kisgyerek, mindig átadtuk neki.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 10. 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ó...Hát akkor én az ilyesmit szintén ismerem...Hajdanában láttam is időnként ilyen módon "hintázgató" lányokat...De az ilyenek mellé előbb-utóbb odasomfordáltak a közelben lófrászó fiúk is, "beszélgetni" úgymond...És azok is jórészt a korláton ültek mindeközben, mint a fecskék a villanydróton...Aztán meg ment a mókázás,kacarászás...Ebböl gondoltam azt, hogy neked is hasonló élményekben volt akkor részed,mivel mindenki tudta akkoriban,hogy igazábol miröl is szól ez az egész színjáték...Énis tudtam jól,viszont,hogy belemenjek az ilyesmi "cicázásokba",az nálam szóba sem jöhetett sose...Hogy ÉN MENJEK
CSAKÚGY ODA, KÉRETLENÜL BESZÉLGETNI,UDVAROLNI A LÁNYOKHOZ? Ilyesmi soha eszembe sem jutott...Hiába pislogtak pedig sokszor a hintázgató lányok bíztatóan felém a lelkesen jópofizó lovagok gyűrűjéböl...Ilyenkor ugyanis mindig arra gondoltam:" Azok után,hogy EZ A HÖLGYIKE OTT VIHÁNCOL NAGY VÍGAN MINDENFÉLE LÚZER TÁRSASÁGÁBAN, hát...Azok után RÁM UGYAN NE PISLOGJON...Menjen a p..ba"...Megint más lett volna a dolog, ha AZONNAL ELZAVARTA VOLNA AZ ILLETŐ KISHÖLGY A SOK LÚZER FIÚT MAGA MELLŐL a fenébe,aztánmeg EZEK UTÁN kedvesen mosolyogva odakiállt nekem mondjuk,hogy:"Titusz! Nincs kedved idejönni egy kicsit beszélgetni"? Ez esetben mondjuk akkor odamentem volna...Dehát egy ilyesmi variációra ugye várhattam mindig...Aztánmeg még én voltam ugye az, aki "lenézi a lányokat,és nem foglalkozik velük,mert úgy el van telve magátol"...Hát igen...Persze...Hogyne...Szóval valahogy mindig olyan érzésem volt világ életemben,hogy én valami nagyon rossz bolygóra születtem...Vagy mindez az autizmus hozadéka lett volna? Hát...Még az is meglehet akkor...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 10. 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Ó...Hát akkor én az ilyesmit szintén ismerem...Hajdanában láttam is időnként ilyen módon "hintázgató" lányokat...De az ilyenek mellé előbb-utóbb odasomfordáltak a közelben lófrászó fiúk is, "beszélgetni" úgymond...És azok is jórészt a korláton ültek mindeközben, mint a fecskék a villanydróton...Aztán meg ment a mókázás,kacarászás...Ebböl gondoltam azt, hogy neked is hasonló élményekben volt akkor részed,mivel mindenki tudta akkoriban,hogy igazábol miröl is szól ez az egész színjáték...Énis tudtam jól,viszont,hogy belemenjek az ilyesmi "cicázásokba",az nálam szóba sem jöhetett sose...Hogy ÉN MENJEK
CSAKÚGY ODA, KÉRETLENÜL BESZÉLGETNI,UDVAROLNI A LÁNYOKHOZ? Ilyesmi soha eszembe sem jutott...Hiába pislogtak pedig sokszor a hintázgató lányok bíztatóan felém a lelkesen jópofizó lovagok gyűrűjéböl...Ilyenkor ugyanis mindig arra gondoltam:" Azok után,hogy EZ A HÖLGYIKE OTT VIHÁNCOL NAGY VÍGAN MINDENFÉLE LÚZER TÁRSASÁGÁBAN, hát...Azok után RÁM UGYAN NE PISLOGJON...Menjen a p..ba"...Megint más lett volna a dolog, ha AZONNAL ELZAVARTA VOLNA AZ ILLETŐ KISHÖLGY A SOK LÚZER FIÚT MAGA MELLŐL a fenébe,aztánmeg EZEK UTÁN kedvesen mosolyogva odakiállt nekem mondjuk,hogy:"Titusz! Nincs kedved idejönni egy kicsit beszélgetni"? Ez esetben mondjuk akkor odamentem volna...Dehát egy ilyesmi variációra ugye várhattam mindig...Aztánmeg még én voltam ugye az, aki "lenézi a lányokat,és nem foglalkozik velük,mert úgy el van telve magátol"...Hát igen...Persze...Hogyne...Szóval valahogy mindig olyan érzésem volt világ életemben,hogy én valami nagyon rossz bolygóra születtem...Vagy mindez az autizmus hozadéka lett volna? Hát...Még az is meglehet akkor...

Úgy látszik én is másik bolygón élek.
Mert hozzánk sosem tévedt oda idegen fiú, vagy olyan aki udvarolt volna.
Csak azok, akiket az osztályból, iskolából ismertünk, de azok sosem udvaroltak, mi sem cicáztunk velük.
De olyan is volt, hogy fiú sem volt a környéken, csak mi lányok csacsogtunk ott.
Föld bolygó, Magyarország, egy budapesti lakótelep, 80-as évek...
Talán más világ, mint ami felétek volt.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 10. 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Vidéken lehet,hogy akkor másabb világ volt/van mindig,mint Pesten...Mondom, nálunk a lúzer srácok (Majdnem mind az volt szerintem, ugyanis továbbra is állítanám, hogy egy "igazi" hímnemű után maguk a hölgyek szoktak mindig mászkálni...) minden alkalmat megragadtak mindigis, hogy kerülgessék a lányokat...Aztánmeg volt akit sikerrel is...Amúgy errefelé manapság is ilyenek a fiúk...Emlékszem, néhány éve volt olyanra is példa, hogy pl.az egyik szombat délelőtt arra kellett ébrednünk, hogy valami fickó nagy hangon kiabálja a legnagyobbik lányom nevét a kapuban állva...(Csengetni nem tudott,mivel ki volt kapcsolva a csengő...) Amikor kinéztünk az ablakon,majdnem megvesztünk...A nejem ki is ment megnézni,hogy mit akar a fazon...Mire mondja neki a csóka,hogy a lányunkat akarja elhívni sétálni...Erre mondta neki a nejem,hogy a lányunk nem megy vele sehova se sétálni,főleg úgy nem,hogy előre nemis volt megbeszélve a dolog...Így aztán a fazon nagy bánatosan el is oldalgott...Látod,errefelé ilyenek a fiúk a mai napig is jórészt...Bár én szokás szerint mint mindig mindenünnen, úgy akkor ezek közzül is kilógtam örökösen...Mivel sohasem udvaroltam senkinek se...Lehet,hogy igazábol akkor nekem is Pestre kellett volna születnem,csak akkor a "fenti hatalmak" elkavarták egy kicsit a dolgokat...És ide "tettek le" tévedésböl vidékre...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Következő
16 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.