Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egy kicsi mozgás...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
Amíg kobudóztam, a sai villa volt a kedvencem (3. kép), de olyan sokáig nem csináltam, hogy mindegyik fegyverrel megismerkedhettem volna.

Alapvető különbség a nyugati és a keleti kultúra között a fegyverhasználat tekintetében az, hogy amíg ez nyugaton megmaradt azon a szinten, hogy hogyan kell az adott fegyverrel hatékonyan kioltani egy életet, keleten ezt továbbvitték abba az irányba, hogy hogyan tudod a gyakorlás által fejleszteni önmagadat. Ennek egyszerű történelmi oka van: 268 évig (1600-1868) teljes béke volt az országban. Ezidő alatt a fegyverforgatással foglalkozóknak (alapvetően a szamurájok) nem sok dolguk volt. Így mivel főállásban ráért, amellett, hogy továbbra is hatékonyan tudott ölni a fegyverrel, saját magát kezdte fejleszteni. Mivel adott volt, hogy a fegyver használatát gyakorolta nap, mint nap, hiszen minden pillanatban készen kellett állnia a harcra, így a fegyver használatának gyakorlása közben fejlesztette magát. Azután ezt már így adták tovább generációról generációra. Így lett a jitsuból (módszer) do (út), ahol az út filozófiai és lelki utat is jelent.
Ehhez képest nyugaton nem volt ilyen hosszú béke időszak, így megmaradt minden a gyilkolás szintjén.

Filmek alapján fölösleges összehasonlítgatni egyes eszközök hatékonyságát. A filmek látványra és nem hatékonyságra építenek, emiatt a legritkább esetben mutatnak valós technikákat (logikus: az igazán hatékony technikák nem látványosak).
A kiabálásnak (kiai) is megvan a maga helye, ideje és módja. Leginkább a légzés szabályozásában van szerepe: kiáltáskor kifújod a levegőt és ez a levegőkifújás az, ami szükséges, általában egy-egy technika végén. Oka az, hogy ha pl. ütés végén kifújod a levegőt, akkor nagyobb erőt tudsz kifejteni, mintha épp belélegzel vagy bent tartod a levegőt. De emiatt érthető az is, hogy ez a kiáltás egy gyakorlási módszer arra, hogy megtanuld, hogy ki kell fújni a levegőt, ergo harcban keveset használták. (Maximum, ha meg akarták zavarni az ellenfelet.) Ugyanígy a szamurájos filmeknek sincs sok köze a kard használatához. Soha nem harcoltak úgy, ahogy a filmekben van.

Viszont nem véletlen, hogy a nyugati rendőrségnek is az egyik fontos felszerelési eleme a tonfa alakú gumibot:

Ami pedig az önvédelmet és az éles helyzeteket illeti: akkor fogod tudni megvédeni magad, ha nem fagysz le. Ehhez a harcművészetek azt az elvet használják, hogy annyit kell gyakorolni, hogy már ne kelljen tudatosan gondolkodnod azon, hogy mit csinálsz. Ezért nem hatékonyak az 1-2 hetes önvédelmi tanfolyamok. Egyszerűen nem fog eszedbe jutni, mit kell csinálni, vagy túl lassan.

Az igazi élet-halál helyzetben másképp viselkedsz: lefagyhatsz, beszűkül a látás, megfeszülnek az izmok, emiatt másképp mozogsz, mint általában stb. Emiatt a gyakorlás során ezekre fel kell készülni: olyan módon kell gyakorolni, hogy ha ezek a tünetek előjönnek, akkor is működjenek a technikák. Például lassan és nagy mozgással érdemes gyakorolni, mert akkor az éles helyzetben, amikor beszűkül a mozgás, akkor pont jó lesz.
Az érdekes az volt, hogy amikor a tanárunk ezeket a tüneteket elmesélte, akkor ezt ketten is megerősítették: a horvát kollégánk, aki harcolt a délszláv háborúban (besorozták, nem volt igazi katona), illetve az a rendőr kolléga, aki már több éles bevetésen is részt vett.

Első sorban a legjobb megoldás a megelőzés, vagyis, ha úgy viselkedsz, amivel el tudod kerülni az összetűzést. (Mint hangya példája is mutatja.) Ha elkerülhetetlen a támadás, akkor is a legjobb, amit tehetsz, hogy elfutsz. Komolyan.
A karate,vagy kung fu filmekröl mik a meglátásaid, Jadis? És ezen filmek "sztárjairol"?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
... a klasszikus "tökönrúgás", amit úgy célszerü kivitelezni,hogy HIRTELEN ÉS NAGY ERŐVEL, térddel kell leadni a rúgást,mégpedig minnél közelebbröl,aztán futás...

Ez tényleg hatásos. Egy, azaz 1 támadó esetén...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Ne mondd nekem azt, hogy egy 70 éves,vagy afeletti öregasszony (bocsánat Hangya, csak képletesen értem), korához képest akármilyen fitt is, meg tudja védeni magát a mindenféle támadóktól. Annyi idősen - vagy pláne 80-90 évesen - ha megérem egyáltalán, m3g futni sem fogok tudni...
Vagy ha ne adj'Isten eltöröm akárhány évesen a lábam, s a gipsz levétele után még hetekig hónapokig nem fogok tudni fájdalom nélkül járni sem...
Hát...Amikor 20 éves voltam, és könnyedén bringáztam, mozogtam,edzettem,de sok akkori 50-es pacáktol hallottam azt,hogy: "Most még könnyű neked kishaver...20 évesen...Majd ha 50 éves leszel, AKKOR mutasd meg majd, hogy mit fogol tudni...Most még könnyű"...Nos...Megértem akkor az 50 évet,éshát SEMENNYIVEL SEM MARAD EL SEMMILYEN TELJESÍTMÉNYEM SEM az egykori időkhöz hasonlítva a dolgot...Sőt...Jóval nagyobb fizikai teljesítményekre vagyok képes most,mint 20 évesen...Úgyhogy ILYEN tapasztalatok után ÉN csak kiröhögöm azokat,akik ugyanígy beszélnek manapság,csak éppen most már nem az "ötven évet" veszik példának,hanem mondjuk a 70-et, vagy a 80-at...Nekem szilárd meggyőződésem az,hogy az ÉLETKORNAK illetve a fizikai-szellemi teljesítményeknek, állapotoknak az égvilágon semmi közük nincs egymáshoz...Csak mivel bizonyos hagyományok ennek a megállapításának az ellenkezőjét HITETTÉK EL ezer éveken keresztül az emberekkel,hát sokan a mai napig is azt HISZIK,hogy az életkornak megfelelően TÖRVÉNYSZERÜEN csökkenni "kell" a fizikai,szellemi,egészségügyi,szexuális,stb,stb, állapotoknak,teljesítményeknek...Nos...Szerintem akik ezt teljes szívükböl HISZIK, azoknál valóban úgy is lesz a dolog...És úgyis van...Akik meg az ellenkezőjét hiszik és vallják,azoknál meg az ellenkezője lesz...Ezért nem mindegy szerintem,hogy hogyan állsz a dolgokhoz...De ezt elmondtam neked már rengetegszer...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Ne mondd nekem azt, hogy egy 70 éves,vagy afeletti öregasszony (bocsánat Hangya, csak képletesen értem), korához képest akármilyen fitt is, meg tudja védeni magát a mindenféle támadóktól. Annyi idősen - vagy pláne 80-90 évesen - ha megérem egyáltalán, m3g futni sem fogok tudni...
Vagy ha ne adj'Isten eltöröm akárhány évesen a lábam, s a gipsz levétele után még hetekig hónapokig nem fogok tudni fájdalom nélkül járni sem...
Hát...Amikor 20 éves voltam, és könnyedén bringáztam, mozogtam,edzettem,de sok akkori 50-es pacáktol hallottam azt,hogy: "Most még könnyű neked kishaver...20 évesen...Majd ha 50 éves leszel, AKKOR mutasd meg majd, hogy mit fogol tudni...Most még könnyű"...Nos...Megértem akkor az 50 évet,éshát SEMENNYIVEL SEM MARAD EL SEMMILYEN TELJESÍTMÉNYEM SEM az egykori időkhöz hasonlítva a dolgot...Sőt...Jóval nagyobb fizikai teljesítményekre vagyok képes most,mint 20 évesen...Úgyhogy ILYEN tapasztalatok után ÉN csak kiröhögöm azokat,akik ugyanígy beszélnek manapság,csak éppen most már nem az "ötven évet" veszik példának,hanem mondjuk a 70-et, vagy a 80-at...Nekem szilárd meggyőződésem az,hogy az ÉLETKORNAK illetve a fizikai-szellemi teljesítményeknek, állapotoknak az égvilágon semmi közük nincs egymáshoz...Csak mivel bizonyos hagyományok ennek a megállapításának az ellenkezőjét HITETTÉK EL ezer éveken keresztül az emberekkel,hát sokan a mai napig is azt HISZIK,hogy az életkornak megfelelően TÖRVÉNYSZERÜEN csökkenni "kell" a fizikai,szellemi,egészségügyi,szexuális,stb,stb, állapotoknak,teljesítményeknek...Nos...Szerintem akik ezt teljes szívükböl HISZIK, azoknál valóban úgy is lesz a dolog...És úgyis van...Akik meg az ellenkezőjét hiszik és vallják,azoknál meg az ellenkezője lesz...Ezért nem mindegy szerintem,hogy hogyan állsz a dolgokhoz...De ezt elmondtam neked már rengetegszer...

Rendben Titusz!
Hiszek neked.
Ezért is mondom azt, hogy akkor térjünk vissza erre a témára úgy 30-40 év múlva...

Addig megkérdezem Hangyát, neki mi erről a véleménye?
De nem szeretnék évtizedeket várni a válaszra...Smile
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Esetleg az véd meg 80 évesen, hogy meglátják hogy el kezdek futni...és az a látvány, ami a támadók elé tárul, akkora röhögésre készteti őket, hogy a hasukat fogva a nevetéstől inkább hagyják hadd szaladjak...Laughing
Nem...Ne EZT a képet képzeld magad elé,hanem egy másikat...Egész pontosan azt a képet,hogy: " 80 éves koromban majd fogom magam, és villámsebes tempóban elfutok majd a támadók elöl,akik teljesen elképedve és hitetlenkedve fogják nézni mindezt"...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Ez tényleg hatásos. Egy, azaz 1 támadó esetén...
A videón sem szerepelt több támadó ha jól láttam,csak egy...Több támadó esetén nőknek az a legjobb védekezési módszer,ha minnél nagyobb ívben megpróbálják kikerülni a trógereket,vagy ha még van rá mód,akkor megpróbálnak elfutni...Ha mindezekre a dolgokra nincs mód,akkor vagy a könnygázsprével hirtelen körbefujják magukat körkörösen,aztán újra csak futás,vagy ha erre sincs mód,akkor nincs mit tenni,az adott hölgynek jelezni kell egyértelmüen,hogy "megadja magát"...Ahogy a nők mondani szokták, "hagyni kell magukat,hogy hamarabb szabaduljanak"...Jobb módszert én nemnagyon tudok a végső eshetőségekre...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Rendben Titusz!
Hiszek neked.
Ezért is mondom azt, hogy akkor térjünk vissza erre a témára úgy 30-40 év múlva...

Jó...Majd akkor 30 év múlva visszatérünk erre a dologra...Ha addigra lesz még ebböl a világbol valami...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Esetleg az véd meg 80 évesen, hogy meglátják hogy el kezdek futni...és az a látvány, ami a támadók elé tárul, akkora röhögésre készteti őket, hogy a hasukat fogva a nevetéstől inkább hagyják hadd szaladjak...Laughing
Nem...Ne EZT a képet képzeld magad elé,hanem egy másikat...Egész pontosan azt a képet,hogy: " 80 éves koromban majd fogom magam, és villámsebes tempóban elfutok majd a támadók elöl,akik teljesen elképedve és hitetlenkedve fogják nézni mindezt"...

https://www.baon.hu/bacs-kiskun/sport-bacs-kiskun/futassal-koszontottek-a-legidosebb-halasi-hossztavfutot-tabajdi-jozsefet-685315/

http://indiahangja.reblog.hu/a-vilag-legidosebb-maratonfutoja-104-eves-es-vegetarianus

https://hir.ma/eletmod/92-eves-a-vilag-legidosebb-maratoni-futoja/528058
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Rendben Titusz!
Hiszek neked.

Jó...Majd akkor 30 év múlva visszatérünk erre a dologra...Ha addigra lesz még ebböl a világbol valami...

Na, és még én nem vagyok elég optimista...

(Vagy egyáltalán a harmonet fórumból lesz-e még valami...)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Na, és még én nem vagyok elég optimista...

(Vagy egyáltalán a harmonet fórumból lesz-e még valami...)
Hát...Ahogy kinéznek meg mennek a dolgok ebben a mai világban, én minden vagyok,csak nem optimista...Mármint a "világot" illetően...Viszont abban mélységesen hiszek,hogy MINDENKI AZ, vagy legalábbis előbb-utóbb azzá válik,amik a gondolatai...Nem egyik pillanatrol a másikra válik azzá,hanem sok-sok idő múlva,de mégiscsak azzá válik egy idő után mindenképpen...Hidd el nekem,hogy így van a dolog,ezért nagyon ügyelj mindig a gondolataidra...Ezt nem lehet elégszer elmondani...És mégsem tartod be soha amit kérek tőled...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="Titusz"]
Samantha írta:

MINDENKI AZ, vagy legalábbis előbb-utóbb azzá válik,amik a gondolatai...Nem egyik pillanatrol a másikra válik azzá,hanem sok-sok idő múlva,de mégiscsak azzá válik egy idő után mindenképpen...Hidd el nekem,hogy így van a dolog,ezért nagyon ügyelj mindig a gondolataidra...Ezt nem lehet elégszer elmondani...És mégsem tartod be soha amit kérek tőled...

Én???
Mit nem "tartok be"?
Oké, oké nem alszom napi 10 órákat...sőt manapság...na de azon felül...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Én???
Mit nem "tartok be"?
A "pozitív gondolkodás" elvét nem tartod be soha...Vagy legalábbis nagyon sokszor...Példa volt minderre a fentebbi hsz-ek is...Na mindegy...Most lépnem kell mára...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Én???
Mit nem "tartok be"?
A "pozitív gondolkodás" elvét nem tartod be soha...Vagy legalábbis nagyon sokszor...Példa volt minderre a fentebbi hsz-ek is...Na mindegy...Most lépnem kell mára...Szia.

Bagoly mondja verébnek...
Mi pozitív gondolkodás van abban, ha - idézőjelben - örökké zsörtölődsz valamin? A "fogyasztói társadalom" vagy a "mivé lesz ez a világ" talán olyan pozitív gondolatok???
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 12. 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

1. Nem szívesen folyok bele ebbe a beszélgetésbe, bár olvasom. Megszólíttatás okán mégis szólok. És igyekszem még ebben az évtizedben. Smile

2. Mindnyájan valamilyen feladattal születünk erre a világra. Mindnyájan hozzuk az előző életeinkben teljesített feladatok megtapasztalásait, azokat készség szinten alkalmazzuk, a jelenlegi feladatainkkal viszont birkózunk. Közhely, hogy amit nem tudtunk eddig megoldani, azt mindig visszakapjuk. Ezért találkozik némely ember (én is) zsinórban ugyanazokkal a helyzetekkel.

3. Volt idő, amikor én is abban a hitben éltem, hogy ha valakinek gondja van, az én bölcs tanácsom hatására pikk-pakk képes lesz megoldani. Hát nem. Az én tanácsaimat az képes jól alkalmazni, akinek ugyanazok a megtapasztalásai, mint nekem. Viszont neki nincs szüksége az én tanácsaimra, mert magától is rájön.
Na, ezt a tanácsadási kényszert még nem sikerült teljesen legyőznöm, de már az út 80%-án túl vagyok. Már elég sokszor eszembe jut, hogy valaki nem a tanácsomért panaszolja el a gondját, hanem könnyebb neki, ha megfogalmazhatja. A legjobb, amit tehetek, hogy figyelek és jelzem az együttérzésemet.
Ezért (sem) vagyok jó beszélgető partner. Meghallgatom amit mondotok. Maximum a véleményemet elmondom a témáról, de az igazamról meggyőzni senkit nem akarok. És ez nem csak itt a Harmoneten, de eleven társaságban is így működik. Smile
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 13. 08:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jadis írta:
Amíg kobudóztam, a sai villa volt a kedvencem (3. kép), de olyan sokáig nem csináltam, hogy mindegyik fegyverrel megismerkedhettem volna.

Alapvető különbség a nyugati és a keleti kultúra között a fegyverhasználat tekintetében az, hogy amíg ez nyugaton megmaradt azon a szinten, hogy hogyan kell az adott fegyverrel hatékonyan kioltani egy életet, keleten ezt továbbvitték abba az irányba, hogy hogyan tudod a gyakorlás által fejleszteni önmagadat. Ennek egyszerű történelmi oka van: 268 évig (1600-1868) teljes béke volt az országban. Ezidő alatt a fegyverforgatással foglalkozóknak (alapvetően a szamurájok) nem sok dolguk volt. Így mivel főállásban ráért, amellett, hogy továbbra is hatékonyan tudott ölni a fegyverrel, saját magát kezdte fejleszteni. Mivel adott volt, hogy a fegyver használatát gyakorolta nap, mint nap, hiszen minden pillanatban készen kellett állnia a harcra, így a fegyver használatának gyakorlása közben fejlesztette magát. Azután ezt már így adták tovább generációról generációra. Így lett a jitsuból (módszer) do (út), ahol az út filozófiai és lelki utat is jelent.
Ehhez képest nyugaton nem volt ilyen hosszú béke időszak, így megmaradt minden a gyilkolás szintjén.

Filmek alapján fölösleges összehasonlítgatni egyes eszközök hatékonyságát. A filmek látványra és nem hatékonyságra építenek, emiatt a legritkább esetben mutatnak valós technikákat (logikus: az igazán hatékony technikák nem látványosak).
A kiabálásnak (kiai) is megvan a maga helye, ideje és módja. Leginkább a légzés szabályozásában van szerepe: kiáltáskor kifújod a levegőt és ez a levegőkifújás az, ami szükséges, általában egy-egy technika végén. Oka az, hogy ha pl. ütés végén kifújod a levegőt, akkor nagyobb erőt tudsz kifejteni, mintha épp belélegzel vagy bent tartod a levegőt. De emiatt érthető az is, hogy ez a kiáltás egy gyakorlási módszer arra, hogy megtanuld, hogy ki kell fújni a levegőt, ergo harcban keveset használták. (Maximum, ha meg akarták zavarni az ellenfelet.) Ugyanígy a szamurájos filmeknek sincs sok köze a kard használatához. Soha nem harcoltak úgy, ahogy a filmekben van.

Viszont nem véletlen, hogy a nyugati rendőrségnek is az egyik fontos felszerelési eleme a tonfa alakú gumibot:

Ami pedig az önvédelmet és az éles helyzeteket illeti: akkor fogod tudni megvédeni magad, ha nem fagysz le. Ehhez a harcművészetek azt az elvet használják, hogy annyit kell gyakorolni, hogy már ne kelljen tudatosan gondolkodnod azon, hogy mit csinálsz. Ezért nem hatékonyak az 1-2 hetes önvédelmi tanfolyamok. Egyszerűen nem fog eszedbe jutni, mit kell csinálni, vagy túl lassan.

Az igazi élet-halál helyzetben másképp viselkedsz: lefagyhatsz, beszűkül a látás, megfeszülnek az izmok, emiatt másképp mozogsz, mint általában stb. Emiatt a gyakorlás során ezekre fel kell készülni: olyan módon kell gyakorolni, hogy ha ezek a tünetek előjönnek, akkor is működjenek a technikák. Például lassan és nagy mozgással érdemes gyakorolni, mert akkor az éles helyzetben, amikor beszűkül a mozgás, akkor pont jó lesz.
Az érdekes az volt, hogy amikor a tanárunk ezeket a tüneteket elmesélte, akkor ezt ketten is megerősítették: a horvát kollégánk, aki harcolt a délszláv háborúban (besorozták, nem volt igazi katona), illetve az a rendőr kolléga, aki már több éles bevetésen is részt vett.

Első sorban a legjobb megoldás a megelőzés, vagyis, ha úgy viselkedsz, amivel el tudod kerülni az összetűzést. (Mint hangya példája is mutatja.) Ha elkerülhetetlen a támadás, akkor is a legjobb, amit tehetsz, hogy elfutsz. Komolyan.
A karate,vagy kung fu filmekröl mik a meglátásaid, Jadis? És ezen filmek "sztárjairol"?

A filmek arra valók, hogy szórakoztassanak, ezért első sorban a látványra építenek és nem a hitelességre. Ez egyben azt is jelenti, hogy az ott látott technikák leginkább csak a filmekben működnek. Egy tipikus példa, hogy hogyan néz ki egy több ellenfél elleni küzdelem a filmekben és valójában: a filmek többségében a támadók körülállják a főhőst, majd egyesével megtámadják. Mindegyik szépen kivárja, amíg a főhős lerendezi az aktuális támadót és csak utána támad ő is. Szerintem érezhető, hogy ez mennyire reális... semennyire. A valóságban egyszerre fognak támadni és jól elverik a főhőst. Nyilván ez csak egy példa, de nagyon szemléletes. Kb. minden más tekintetben is ennyire reálisak a filmekben bemutatott technikák (mind puszta kézzel, mind fegyverrel).

Színészből kétféle van, az egyik soha nem űzött harcművészeteket, a másik viszont igen. Előbbi esetén szépen betanulja a mozdulatokat, mint egy táncot és aztán letáncolják a vásznon.
Azok a színészek, akik maguk is harcművészek általában a harcművészet népszerűsítése miatt vállalnak szerepeket (pl. Bruce Lee), de ugyanúgy nem azokat a technikákat használják, ami működik, hanem azt, ami látványos. Bruce Lee filmeken látszik, mert róla vannak a filmeken kívül egyéb felvételek is, illetve könyvek is. Viszont ezek a filmek azért egy fokkal még mindig jobbak, mint a táncolósak.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Következő
21 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.