Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Beszélgetések a tarotról
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 02. 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...Te nem próbáltál jósolni az új évre Tarotbol?

Shocked Shocked Shocked
Éééén???
Az sem tudom, hogyan kell.
Összesen annyit hallottam a Tarot-ról, amit Hangyától hallottam róla ebben a topicban... különben is már csak a gondolattól is feláll a szőr a hátamon...
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 03. 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, te hogy viszonyultál év végén, meg elején a jósláshoz?
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 05. 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Én mondjuk sehogy,mivel úgy tartom, hogy az évvégi-év eleji jóslások azok jellegzetesen nőknek való dolgok, úgyhogy bennem fel sem merül sohasem ilyesminek még a gondolata sem...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 05. 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:
Én mondjuk sehogy,mivel úgy tartom, hogy az évvégi-év eleji jóslások azok jellegzetesen nőknek való dolgok, úgyhogy bennem fel sem merül sohasem ilyesminek még a gondolata sem...

Very Happy Very Happy
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 05. 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:

Rolling Eyes bandhead
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 05. 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Rolling Eyes bandhead
Na...Csak nem valami rosszat írtam szerinted? Most nem azért, de hallottál már te pl. férfi jósokrol? (Mondjuk Nostradamust kivéve...)
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 05. 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Rolling Eyes bandhead
Na...Csak nem valami rosszat írtam szerinted? Most nem azért, de hallottál már te pl. férfi jósokrol? (Mondjuk Nostradamust kivéve...)

Nem erről van szó...
Hanem arról, hogy olykor igen fura elképzeléseid vannak arról, hogy milyenek a nők úgy álltalában. Szerinted a jóslás "jellegzetesen nőknek való dolog". A múltkor meg azt állítottad szent meggyőződéssel, hogy a nők szeretik a romantikus, nyáltól csöpögő irományokat, és ezért nem szeretik a fiúsabb könyveket.
Neked minden vagy fekete, vagy fehér.

Én speciel nő vagyok, de soha eszembe sem jutott jósolni/jósoltatni magamnak. (Meg utálom a lányregényeket is.)
Tudom, hogy nem azt mondtad, hogy MINDEN NŐ szokott jósolni, de azzal, ahogy azt állítod, hogy ez női dolog, általánosítasz...nem tudom, értesz-e?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 05. 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Nem erről van szó...
Hanem arról, hogy olykor igen fura elképzeléseid vannak arról, hogy milyenek a nők úgy álltalában. Szerinted a jóslás "jellegzetesen nőknek való dolog". A múltkor meg azt állítottad szent meggyőződéssel, hogy a nők szeretik a romantikus, nyáltól csöpögő irományokat, és ezért nem szeretik a fiúsabb könyveket.

Én speciel nő vagyok, de soha eszembe sem jutott jósolni/jósoltatni magamnak. (Meg utálom a lányregényeket is.)
Tudom, hogy nem azt mondtad, hogy MINDEN NŐ szokott jósolni, de azzal, ahogy azt állítod, hogy ez női dolog, általánosítasz...nem tudom, értesz-e?
Sokszor olyan érzésem van, mintha te állandóan győzködni akarnál, hogy "te nem vagy olyan nő mint a többi"...Ezt tudom jól anélkül is, hogy mindig bizonygatnád...És nem abbol tudom, hogy te nem szereted pl. a romantikus filmeket, meg a "Tiffany" sorozat nyáltol csöpögő történeteit...Szóval csak nyugodtan jósolgassál a Tarot-bol te is, főleg év végén...Látod, Hangya is húzott egy jósló lapot az év vége felé...Nincs abbol semmi...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 05. 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Nem erről van szó...

Sokszor olyan érzésem van, mintha te állandóan győzködni akarnál, hogy "te nem vagy olyan nő mint a többi"...Ezt tudom jól anélkül is, hogy mindig bizonygatnád...És nem abbol tudom, hogy te nem szereted pl. a romantikus filmeket, meg a "Tiffany" sorozat nyáltol csöpögő történeteit...Szóval csak nyugodtan jósolgassál a Tarot-bol te is, főleg év végén...Látod, Hangya is húzott egy jósló lapot az év vége felé...Nincs abbol semmi...

Igen, lehet...
Mert te kialakítottál magadnak egy skatulyát, miszerint szerinted "ilyenek a nők" és minden nőt be akarsz oda tuszkolni, szuszakolni, univerzálissá tenni, én pedig sokszor érzem úgy, hogy kilógok abból a skatulyából, nem olyan vagyok. De te mégis bele akarsz tuszkolni, mert hiszen FÉLIG benne vagyok, mert mégiscsak nő vagyok. Én meg nyitva akarom hagyni azt a skatulyát, hogy ne zárd rám a fedelét, hogy kimászhassak belőle, amikor akarok. Érted?

Sztem Hangya sem a "női mivolta miatt"" húzott lapot magának. Laughing

Én meg nem is vagyok olyan jósolgatós típus. Írtam már.
Én nagyon sokszor racionális vagyok, meg szkeptikus...az nem fér össze a jóslással.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 05. 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Samantha írta:
Igen, lehet...
Mert te kialakítottál magadnak egy skatulyát, miszerint szerinted "ilyenek a nők" és minden nőt be akarsz oda tuszkolni, szuszakolni, univerzálissá tenni, én pedig sokszor érzem úgy, hogy kilógok abból a skatulyából, nem olyan vagyok. De te mégis bele akarsz tuszkolni, mert hiszen FÉLIG benne vagyok, mert mégiscsak nő vagyok. Én meg nyitva akarom hagyni azt a skatulyát, hogy ne zárd rám a fedelét, hogy kimászhassak belőle, amikor akarok. Érted?

Sztem Hangya sem a "női mivolta miatt"" húzott lapot magának. Laughing

Én meg nem is vagyok olyan jósolgatós típus. Írtam már.
Én nagyon sokszor racionális vagyok, meg szkeptikus...az nem fér össze a jóslással.
Hát...Azért szerintem ne nagyon erősítsd a "szkeptikusok" szem ellenzős, és sokszor elvakult társaságát, mivel nekem sok jóslat bejött már...Bár az is igaz, hogy nem Tarotbol,mivel nekem még sohasem jósoltak Tarotbol...(És jóval bonyolultabb dolgok is, mint amit 50%-ék eséllyel el lehet találni...) Pl. ezelőtt vagy 35 évvel az egyik iskolai nagyszünetben az egyik lány valami "számmisztika" segítségével előre megjósolta a későbbi gyerekeim számát...Hát...Bejött a jóslat pontosan...(Már persze olyan értelemben, ahány gyerekemröl tudok...Férfiak esetében előfordulhat időnként az is, hogy ugye valójában több gyerekük is van mint ahányrol tudnak, ebben mondjuk különböznek a nőktöl, de mondom, ahány gyerekemröl én tudok, az pontosan annyi, mint amennyit ezelőtt 35 évvel megjósoltak nekem, amikor még iskolás voltam...) Nade most lépnem kell mára...Szia.
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Azért szerintem ne nagyon erősítsd a "szkeptikusok" szem ellenzős, és sokszor elvakult társaságát...

Én csak annyira vagyok szkeptikus, mint Dana Scully az X-aktákból...
Titusz írta:
...olyan értelemben, ahány gyerekemröl tudok...Férfiak esetében előfordulhat időnként az is, hogy ugye valójában több gyerekük is van mint ahányrol tudnak, ebben mondjuk különböznek a nőktöl, de mondom, ahány gyerekemröl én tudok...

Jaj!!! Izé...inkább hagyjuk...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 11. 14. 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na Szami? Hogy áll a helyzet a tarottal? Foglalkoztat még a tarott jóslás,vagy már letettél mostanában a témáról?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 11. 14. 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na Szami? Hogy áll a helyzet a tarottal? Foglalkoztat még a tarott jóslás,vagy már letettél mostanában a témáról?

Ha a nap, napi 32 órából állna...akkor beszorítanám az olvasás mellé...
(Bár hozzáteszem, hogy mostanában újra ráálltam a kötögetésre, meg gyertyakészítésre, mindkettő nyugtatólag hat rám, ráadásul örülnek azok is, akiknek készítek valami szépet, de az is az olvasástól vesz most el időt.)

Másrészt a "Mesterem" mostanában nem hoz már nekem feladványokat... Sad

Pedig azt szerettem... Smile
Én azt a részét kedves játéknak tekintettem, ahogy Hangyával beszélgettünk erről, ezen felül "komoly" jóslásokba, mélyebb tanulásba nem bocsátkoznék a témában.
De remélem ezzel a kijelentéssel nem bántottam meg senkit. Nem degradálni akartam a Tarot-jóslást, sőt...úgy gondolom, hogy rengeteg tanulás és belefektetett idő kell ahhoz, hogy ezt komolyan művelje valaki, és ne csak bohóckodjon (mint én). Szóval inkább tiszteletből nem foglalkoztam ezzel jobban, ha értitek.
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 11. 14. 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Tarottal, mint mindennel, amibe nagyon belemerülök, hullámokban foglalkozom. Egy idő után belefáradok, mérgezésem lesz tőle. Most éppen Sztálin van soron, a kártya szünetel.

Nem jóslásra, (elsősorban nem jóslásra) használom. Mondjuk úgy, hogy tanácsadásra, helyzetelemzésre inkább. Az ember akkor nyúl a kártyához, ha be van dugulva egy szituációval kapcsolatban, vagy az okokról, vagy a kimenetelről halvány fogalma sincs. Azok az emberek, akikkel meg tudtam beszélni egy problémát, már nincsenek. Akik vannak, azok annyira másként látják a világot, hogy jobb a gondjaimat megtartani és magamban megoldani. (((Nem rossz emberek ők, szívesen segítenek, ha kérem. Csak... csak az ő megoldásaik nekem nagyon idegenek.)))
A kártyák ábrái, szimbolikája sokszor segítenek abban, hogy valamiféle kiutat találjak. legalábbis azt a szerepet tudják betölteni, hogy kicsit más irányból szemléljem a világot, és ezzel ötleteket kapjak.
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 11. 30. 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Ha a nap, napi 32 órából állna...akkor beszorítanám az olvasás mellé...
(Bár hozzáteszem, hogy mostanában újra ráálltam a kötögetésre, meg gyertyakészítésre, mindkettő nyugtatólag hat rám, ráadásul örülnek azok is, akiknek készítek valami szépet, de az is az olvasástól vesz most el időt.)

Másrészt a "Mesterem" mostanában nem hoz már nekem feladványokat... Sad

Pedig azt szerettem... Smile
Én azt a részét kedves játéknak tekintettem, ahogy Hangyával beszélgettünk erről, ezen felül "komoly" jóslásokba, mélyebb tanulásba nem bocsátkoznék a témában.
De remélem ezzel a kijelentéssel nem bántottam meg senkit. Nem degradálni akartam a Tarot-jóslást, sőt...úgy gondolom, hogy rengeteg tanulás és belefektetett idő kell ahhoz, hogy ezt komolyan művelje valaki, és ne csak bohóckodjon (mint én). Szóval inkább tiszteletből nem foglalkoztam ezzel jobban, ha értitek.
Ráálltál a GYERTYAKÉSZÍTÉSRE mostanában???? Hát ez nem semmi lehet...Csak nem gyertyákat szoktál önteni időnként? Honnan jött ez a hobbi? Én még sose hallottam ilyenröl...Honnan szeded az alapanyagokat meg a szerszámokat?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.