Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 20.
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 24. 09:26    Hozzászólás témája: Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 20. Hozzászólás az előzmény idézésével

Folytassuk itt a kötetlen témákról való beszélgetést!
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 26. 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemrég benéztem a "hírkereső" hírei közzé is, hogy mik történtek mostanában a nagyvilágban, éshát megakadt a szemem az egyik "híren", aminek a lényege az volt, hogy "szenzációs megfigyelést végeztek a "tudósok" azon dolog kapcsán, hogy "új faj" keletkezett valami szigeten a "darwini evolúció" élő bizonyítékaként"...Mivel nekem ugye szilárd meggyőződésem az, hogy a "darwini evolúciónál" nagyobb hazugság, sarlatánság,szélhámosság, néphülyítés nemnagyon van a világon, hát márcsak kíváncsiságbol is végig olvastam a lelkendező cikket...Aminek a lényege az volt, hogy valami szigeten "új faj" képződött...(Legalábbis egyes néphülyítő degeneráltak szerint...)Mint azt megtudtam a cikkböl, az egyik óceáni szigetre az ott élő őshonos madarak közzé egy másik szigetröl bekerült egy UGYANABBA A FAJBA TARTOZÓ(!!!!!!) de mutáns, más színü csőrrel rendelkező másik madárfaj egy példánya, ami aztán szaporodni kezdett az őshonos madarakkal, és így "létrejött egy új, más színü csőrrel rendelkező madárfaj"...Végigolvastam ezt a cikket egyszer,végigolvastam tízszer, aztán még mindig nem látom azt, hogy HOL ÉS MIBEN jött itt létre új "faj"?????? Vagy én lennék az elmebeteg,nemis a cikk írója? (Ez volt amúgy az első gondolatom amikor végigolvastam ezt a cikket...Ha már egyszer ez a topik címe...) Kis híján elkezdtem a fejemet marni végtelen kínomban...Hogy csak TÖMIK ÉS TÖMIK, MEG TÖMIK ÉS TÖMIK továbbra is kíméletlenül "valakik" ezekkel a szó szerinti "darwini hazugságokkal" az emberek fejét éjjel-nappal, reggel és este...Kíméletlenül és szünet nélkül...És csak HAZUDNAK, meg HAZUDNAK, meg HÜLYÍTIK ÉS HÜLYÍTIK a jámbor polgárokat örökösen...Hát csak gondoljunk már bele pl. ebbe a nagy "szenzációs megfigyelésbe" is! HOL van itt "új faj"? Meg miben? Annyi történt csak, mint amire a cikk írója is utalt egy figyelmetlen pillanatában, hogy "hibrid" egyedek jöttek létre EGY FAJON BELÜL...Mint amikor kereszteződik pl. egy fehér ember egy indiánnal...Vagy egy ázsiaival...Hát ILYEN ESETEKBEN IS egy "új faj" jön létre vajon? Egy fehér férfi elvesz egy kínai, vagy néger nőt, aztán a gyerekeik már egy "új faj" egyedei lesznek? Van aki szerint igen? Hát mi az isten folyik már ebben a világban????? Hát teljesen azt gondolják már ezek a degenerált, értelmi fogyatékos darwinisták, hogy hülye már itt mindenki? Meg már AKÁRMIT,még a legképtelenebb marhaságot is be lehet itt már beszélni mindenkinek? És már SENKI NEM KÉPES az olvasók közzül az ép elméjü gondolkodásra? Egyszerűen nem értem azt, hogy mit gondolnak az ilyen cikkek írói...Meg úgy álltalában ezek a "darwinisták"...Őrület ez az egész...
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 26. 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bandhead bandhead bandhead
...tényleg nagy az Isten állatkertje.
Hozzád hasonlóan az írásod olvasva "félúton" az volt az első gondolatom, hogy akkor egy fehér virág és egy piros virág keresztezéséből "született" rózsaszín virág is egy ÚJ FAJ.
Én középiskola első osztályában még nem azt tanultam biológiaórán, hogy ezzel új faj született volna...biztosan rosszul tanították akkor...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 26. 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Hozzád hasonlóan az írásod olvasva "félúton" az volt az első gondolatom, hogy akkor egy fehér virág és egy piros virág keresztezéséből "született" rózsaszín virág is egy ÚJ FAJ.
Én középiskola első osztályában még nem azt tanultam biológiaórán, hogy ezzel új faj született volna...biztosan rosszul tanították akkor...
Látod...ERRÖL beszéltem énis fentebb...Hát mi az isten van már itt????(Kérdezném akkor másodjára is...)Hát már teljesen hülyének nézik az embereket ezek az elmebeteg, néphülyítő darwinisták? Amúgy én az idők folyamán már rengeteg, "darwini evolúcióval" foglalkozó könyvet, szakkönyvet, ismeretterjesztő írást végigolvastam már, és hidd el nekem, hogy MINDENÜTT hasonló példákkal "bizonyították" azt, hogy "miként keletkezik új faj a természetes szelekció útján"...Meghát ugye a híres példával a "színét a környezeti hatások álltal megváltoztatott lepkével"...(Gondolom ez utóbbi elmebeteg és csúsztatott,néphülyítő,és hazug "bizonyítékrol" te is hallottál már...) Aminek a lényege ugye az volt, hogy a kormot okádó gyárkémények közelében élő fehér lepkék színe idővel a természetes kiválasztódás álltal fehérröl,feketére váltott...Ez eddig okés dolog, csakhogy ITT SEM KELETKEZETT SEMMIFÉLE ÚJ FAJ...Csak ugyanannak a lepkének a fehér változata átváltott feketére...De a lepke UGYANAZ MARADT!!! Pontosan ugyanaz a lepke...Most csak gondolj bele:Az elmebeteg,hazug,néphülyítő darwinisták szerint ha valakinek mondjuk van egy fehér színü Lada 1500-as kocsija, és azt a kocsit átfesti mondjuk zöld színűre, akkor a darwinisták szerint ugye EGY ÚJ, AZ ELŐZŐTÖL TELJESEN KÜLÖNBÖZŐ JÁRMŰ KELETKEZETT...Ami mondjuk már nem kocsi, hanem helikopter...Vagy hajó...Vagy kenyérszeletelő masina...Hát most szólj már ehhez valamit...És EZ a "tudományterület" egy "cáfolhatatlan bizonyítékokon álló, komoly tudomány"...Mármint a "darwini evolúcióelmélet"...Édes istenem...Hát mi történik már ebben a világban?
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 26. 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Látod...ERRÖL beszéltem énis fentebb...Hát mi az isten van már itt????(Kérdezném akkor másodjára is...)Hát már teljesen hülyének nézik az embereket ezek az elmebeteg, néphülyítő darwinisták? Amúgy én az idők folyamán már rengeteg, "darwini evolúcióval" foglalkozó könyvet, szakkönyvet, ismeretterjesztő írást végigolvastam már, és hidd el nekem, hogy MINDENÜTT hasonló példákkal "bizonyították" azt, hogy "miként keletkezik új faj a természetes szelekció útján"...Meghát ugye a híres példával a "színét a környezeti hatások álltal megváltoztatott lepkével"...(Gondolom ez utóbbi elmebeteg és csúsztatott,néphülyítő,és hazug "bizonyítékrol" te is hallottál már...) Aminek a lényege ugye az volt, hogy a kormot okádó gyárkémények közelében élő fehér lepkék színe idővel a természetes kiválasztódás álltal fehérröl,feketére váltott...Ez eddig okés dolog, csakhogy ITT SEM KELETKEZETT SEMMIFÉLE ÚJ FAJ...Csak ugyanannak a lepkének a fehér változata átváltott feketére...De a lepke UGYANAZ MARADT!!! Pontosan ugyanaz a lepke...Most csak gondolj bele:Az elmebeteg,hazug,néphülyítő darwinisták szerint ha valakinek mondjuk van egy fehér színü Lada 1500-as kocsija, és azt a kocsit átfesti mondjuk zöld színűre, akkor a darwinisták szerint ugye EGY ÚJ, AZ ELŐZŐTÖL TELJESEN KÜLÖNBÖZŐ JÁRMŰ KELETKEZETT...Ami mondjuk már nem kocsi, hanem helikopter...Vagy hajó...Vagy kenyérszeletelő masina...Hát most szólj már ehhez valamit...És EZ a "tudományterület" egy "cáfolhatatlan bizonyítékokon álló, komoly tudomány"...Mármint a "darwini evolúcióelmélet"...Édes istenem...Hát mi történik már ebben a világban?

A fehér lepkénél ugye "életrevalóbb" a fekete lepke, a kormos kéményeken jobban el tud bújni a madarak elől... ez a pozitív mutáció. Szegény fehérek természetes szelekcióval fogynak...
Ha a fehér Ladát átfested zöldre, még kerekeken a földön guruló jármű lesz, de ha propellert szerelsz rá, és repülni fog, akkor már egy "levegőben repülő jármű” lesz...pozitív mutáció...evolúciós fejlődés? Smile
Azt hiszem, a biológiai elnevezéseken lehet vitázni. Tulajdonképpen maguk a biológusok is sokszor képzavarban szenvednek, azt mondják, hogy nincs is elég fogalom ahhoz, hogy mindent jól be lehessen sorolni. Akkor a laikusok még nehezebb helyzetben vannak.
Titusz, Ez az a hír?
Így most, hogy olvastam is a cikket...
Én alapból nem értek valamit...eddig is több, mint 15 féle pinytyfaj élt ott...ezzel egyetértesz? Szerinted mikor alakulna ki ott egy új faj?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 28. 00:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Bizonyos számú hozzászóláshoz vannak kötve a rangok, mint azt Samantha már kikutatta. A privi joga is 15, vagy 20 hozzászóláshoz van kötve.
Ne kérdezzétek, hogy milyen rangok vannak, amiket a rendszer önműködően adományoz, majd nézem a régi tagokat és talán kiderítem. Ezeket a rangokat Swindler, akinek a rangja Dagisárkány, találta ki. Ugyanis ő lenne az admin, meg Mállotviksznéne, meg Sloan.

Samantha írta:

Na, elvileg kinyomoztam, kitotóztam. Smile
Azt már tudjuk, hogy 300 hsz-től valaki már nem neofita, hanem adeptus. Akinek 582 hsz-e van, az még adeptus, 636 hsz-el, viszont már Mester. Ezután jönnek a mágusok. Akinek 1183 hsz-e van, még Mester, 1221 hsz. már Mágus 3. kör. Akinek 1668 hsz-e van, még Mágus 3. kör, de az 1765 hsz már Mágus 2. kör...
Tudtok még követni ? Laughing
2374 hsz-el valaki még Mágus 2. kör, de 2454 hsz-el már Mágus 1. kör.
Ezek után a 2982 hsz. még Mágus 1. kör, viszont a 3050 már Főmágus.
Érthető?
Innen már könnyebb dolgom volt megállapítani, hogy 5000-ig Főmágus valaki, onnantól a "végtelenségig" Orákulum.

Egyszerűsítve tehát, ha jól kombináltam:
0-299-ig: Neofita
300-tól: Adeptus
600-tól: Mester
1200-tól: Mágus 3. kör
1700-tól: Mágus 2. kör
2400-tól: Mágus 1. kör
3000-től: Főmágus
5000-től: Orákulum.

flower Ez a 614. hsz-em... flower
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 28. 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gratulálok MESTER!

queen faroah thumbleft hello1 occasion5
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 30. 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Titusz, Ez az a hír?
Így most, hogy olvastam is a cikket...
Én alapból nem értek valamit...eddig is több, mint 15 féle pinytyfaj élt ott...ezzel egyetértesz? Szerinted mikor alakulna ki ott egy új faj?
Igen...EZ volt az a hír...És most, hogy újra végig olvastam, megintcsak sikerült jól felbosszantanom magamat...Jaj...Hogy mennyire tudom én gyűlölni a darwinisták aljasságát, mocskosságát, sunyiságát,és az örökös csúsztatásaikat...Ahogy megfigyeltem már az idők folyamán, a CSÚSZTATÁS a kedvenc technikájuk mindig arra,hogy bolondítsák az eszement marhaságaikkal a jónépet...És ez a technika tökéletesen látható ezen cikk kapcsán is...Csak figyeld meg, Szami...A cikk címe ugye "új faj" kialakulásáról beszél...Közben meg VALÓJÁBAN szó sem volt semmiféle ÚJ FAJROL, mindössze egy új hibridfajtárol írt csak a cikk...És érdekes dolog az,hogy ha elolvasod te is figyelmesen ezt a cikket, láthatol benne te is olyan szavakat, mint pl. "új hibridfaj", vagy éppen " új fajta változat"...Szóval mint láthatod te is, a darwinisták még ahhoz is értelmi fogyatékosok szoktak lenni, hogy feltünjön nekik az, hogy általános rendszerességgel kevernek fogalmakat...(Vagy másik variációban tudják ők jól, hogy keverik állandóan a fogalmakat, de ennyire aljasak, és mocskosak...) Szóval egy dolog a "faj", és másik dolog a "fajta"...Ha át akarunk látni mindig a darwinisták aljas hazugságain,akkor FIGYELJÜK MINDIG AZT, hogy milyen ügyesen váltogatják ezeket a fogalmakat, meg legfőképpen a JELENTÉSEIKET...Mindig úgy,ahogy az az aktuális érdekeinek pont megfelelő...Nade kérdezed fentebb,hogy mi a "faj" szó pontos definíciója...Elárulom akkor: "Egy faj egyedeiröl van olyan esetben szó, amikor az adott populáció egyedei EGYMÁSSAL TERMÉKENYEN KÉPESEK PÁROSODNI"...Ennyi...Szóval olyan esetet rengeteget meg lehet figyelni valóban a természetben,amikor is FAJTA VÁLTOZATOK spontán,vagy mesterségesen kialakulnak, de OLYAT, hogy egyik fajból bármi módon is egy másik faj alakuljon ki, SOHA SEMMILYEN ESETBEN SEM LEHET MEGFIGYELNI...És ilyet még sem darwin, sem a degenerált követői nem figyeltek meg még sohasem...Ha szerintük ilyesmire mégis sor került, akkor az minden esetben olyan esetet jelöl valójában,mint amilyenröl ez a cikk is írt...Azaz csak új FAJTA kialakulását hazudják új FAJ kialakulásának...Az aljas hazugok...
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 30. 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
: "Egy faj egyedeiröl van olyan esetben szó, amikor az adott populáció egyedei EGYMÁSSAL TERMÉKENYEN KÉPESEK PÁROSODNI"...Ennyi...

Annyit még hozzátennék, hogy nemcsak hogy önmaguk képesek legyenek termékenyen párosodni, hanem ezen felül olyan utódokat tudjanak "létrehozni" melyek életképesek, ill. (további) szaporodásra (is) képesek...lehetőleg mindenféle negatív mutáció mentesen.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 30. 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
: "Egy faj egyedeiröl van olyan esetben szó, amikor az adott populáció egyedei EGYMÁSSAL TERMÉKENYEN KÉPESEK PÁROSODNI"...Ennyi...

Annyit még hozzátennék, hogy nemcsak hogy önmaguk képesek legyenek termékenyen párosodni, hanem ezen felül olyan utódokat tudjanak "létrehozni" melyek életképesek, ill. (további) szaporodásra (is) képesek...lehetőleg mindenféle negatív mutáció mentesen.
Amit most leírtál, azt szokták leegyszerüsítve "egymással termékenyen párosodni tudásnak" nevezni...És ami példát a darwinisták hozni tudnak bármikor is a "tulajdonságok megváltozására", azok egytöl-egyig mind FAJON BELÜLI változékonyságot jelentenek...Új faj SPONTÁN MÓDON soha,sehol nem alakult még ki, és ilyet soha,sehol nem is figyelt meg még senki...Minden ilyesmiröl szóló darwinista fantazmagória, pontosan az ami: Bármi bizonyíték nélküli fantazmagória...(Sőt...A bizonyítékok pontosan a darwinizmus hazug volta mellett szólnak kivétel nélkül...)
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 30. 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:

Amit most leírtál, azt szokták leegyszerüsítve "egymással termékenyen párosodni tudásnak" nevezni...És ami példát a darwinisták hozni tudnak bármikor is a "tulajdonságok megváltozására", azok egytöl-egyig mind FAJON BELÜLI változékonyságot jelentenek...Új faj SPONTÁN MÓDON soha,sehol nem alakult még ki, és ilyet soha,sehol nem is figyelt meg még senki...Minden ilyesmiröl szóló darwinista fantazmagória, pontosan az ami: Bármi bizonyíték nélküli fantazmagória...(Sőt...A bizonyítékok pontosan a darwinizmus hazug volta mellett szólnak kivétel nélkül...)

Erről jut eszembe...de elég meredek téma...nem is tudom, hogy fel merjem-e vetni.
Szóval...a modern ember a "természetes kiválasztódásba" igen keményen beleavatkozott.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 30. 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azon gondolkodom a témát indító beírás óta, hogy mi is a faj kritériuma a biológusok szerint.
Mert én úgy tudom, hogy különböző fajok egyedei nem tudnak szaporodni egymással. Ha mégis (öszvér), akkor az utód mindenképpen terméketlen.

A neandervölgyi emberre mondták hajdan, hogy más fajhoz tartozott. Azután szépen kiderült, hogy szaporodott a cromagnoni emberrel, ma is viseljük a génjeit.

Mitől alakulna ki egy olyan génkészlet hirtelen egy madárpopulációban, hogy képtelenek az eddigi génkészlettel utódokat nemzeni?
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 03. 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Azon gondolkodom a témát indító beírás óta, hogy mi is a faj kritériuma a biológusok szerint.
Mert én úgy tudom, hogy különböző fajok egyedei nem tudnak szaporodni egymással. Ha mégis (öszvér), akkor az utód mindenképpen terméketlen.

A neandervölgyi emberre mondták hajdan, hogy más fajhoz tartozott. Azután szépen kiderült, hogy szaporodott a cromagnoni emberrel, ma is viseljük a génjeit.

Mitől alakulna ki egy olyan génkészlet hirtelen egy madárpopulációban, hogy képtelenek az eddigi génkészlettel utódokat nemzeni?

Öszvér: azért hibrid az öszvér és nem egy új faj, nem?

Madarak:Mi van, ha az összes "régi" madár valami miatt elpusztul és csak az "újak" maradnak?

Neander-völgyi - Cro-magnoni ember: Egy nagyszerű sci-fi trilógiát tudnék említeni ez ügyben, de az végképp elvinné a témát feltételezések felé...persze a sci-fi olyan, hogy "minden akár igaz is lehetne"...
Szóval talán nem is itt kellene említenem, de ha már szóba került...
Lőrincz L. László:
A nagy mészárlás
A kő fiai
Kéz a sziklán
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 03. 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Laughing Laughing
Még megkedvelem Leslie L. Lawrence-t a végén. Very Happy
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 03. 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Laughing Laughing Laughing
Még megkedvelem Leslie L. Lawrence-t a végén. Very Happy

Laughing
Akkor azt ajánlom, hogy pihentessük - most itt - a témát...úgyis, minthogy kedvenc íróm, terveztem az ő tiszteletére nyitni egy topicot...és akkor ezt a témát majd átviszem oda...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
1 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.