Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 20.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 08:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ehhez a dologhoz kapcsolódó téma az is, hogy ugye manapság gyakran lehet hallani mindenfelé,hogy a mai férfiak spermaminősége egyre gyatrább,a kinézetük egyre nőiesebb,és egyre több közöttük a homoszexuális...Éshát mi lehet ennek az oka? Jó szokás szerint MÁR MEGINT MINDEN LEHETSÉGES OKOT SZÁMBAVESZ A SOK HÜLYE,csak éppen a DOLGOK VALÓDI OKÁT nem akarja sehogyse látni a sok idióta marha...Jó szokás szerint...Jaj...Hogy mennyi marhaságot hallottam én már ezzel a dologgal kapcsolatban...Pl. a bringázás káros hatásairol,(Édes Istenem...Még egy ilyen állati baromságot...)a szűk farmernadrágok ugyancsak káros mivoltárol,a szokásos mumusrol,a GMO növényekröl,az ívóvizekbe bekerülő női hormonokrol,meg még az anyám hátsója tudja miféle egyébb eszement baromságrol,csak éppen a VALÓDI LÉNYEGRÖL nemnagyon hallok sose beszélni senkit se...A NEHÉZ TESTI MEGTERHELÉS hiányárol...A férfiak szervezetét ugyanis úgy alkotta meg a természet,hogy AKKOR TERMELŐDIK INTENZÍVEN BENNÜK A TESZTOSZTERON,ha NEHÉZ TESTI ERŐFESZÍTÉSNEK VANNAK KITÉVE...Pl.nehéz zsákokat cipelnek,fát vágnak, avagy mondjuk TESTÉPÍTÉST VÉGEZNEK...Tervszerűen,kiszámított,nehéz terheléssel...És ennyi...Szóval én mindig-mindenhol azt propagálom ahol csak tudom,hogy ha jót akarnak maguknak a nők,akkor a párjukat MINDIG ÖSZTÖNÖZZÉK A TESTÉPÍTŐSPORTRA...Nem focira,kosárlabdára,vízilabdára,meg a jó ég tudja miféle egyébb felesleges marhaságra, hanem TESTÉPÍTÉSRE...Szerintem EZ AZ EGYETLEN SPORT AZ, ami méltó egy "igazi férfihoz"... Meg amitöl ÚGY FOG KINÉZNI EGY FÉRFI MEG ÚGY IS FOG VISELKEDNI, mint ahogy az egy férfihez illik...Persze ilyenkor nem a DOPPINGOLÓS,proteinozós változatra szoktam gondolni, hanem a TERMÉSZETES testépítésre...A másik változatnak semmi értelme sincs...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Sokmindenben igazad van Szami,valóban undorító,és káros dolog az,ha "műételekkel", vegyszerekböl összepancsolt élelmiszerekkel etetik manapság a jónépet,de azért ettöl függetlenül ne essünk túlzásokba se...Ugyanis itt van pl.az érdekes saját példám...Mivel én ugye lelkes természet és állatvédő is vagyok többek között, hát ebböl kiindulva SOHASEM ESZEK ÁLLATI ZSÍRADÉKOT,max.csak vajat...Mivel úgy vagyok a dologgal,hogy miattam egy állatot se öljenek le csak azért, hogy én tudjak mondjuk zsíros kenyeret enni...Viszont ha állati zsírt nem fogyasztok sohasem,valamit enni kell ugye helyette...A vaj sajnos meglehetősen drága,úgyhogy zsíradék gyanánt főleg margarinokat szoktam enni...Azokat meg gondolom nem kell bemutatni neked...Vegyszer vegyszer hátán,aztán ki van nevezve "margarinnak" a dolog...Nade a lényeg akkor...Látod,én évtizedek óta élek margarinokon pl,a sok-sok év alatt megettem ezekböl már valszeg több mázsányi adagot is,aztán elvagyok a mai napig is vígan,MAKKEGÉSZSÉGESEN...Pedig már 52 éves vagyok...És még csak egy ősz hajszálam sincs,nemhogy még bármi jellegü betegségem...Hiába a rengeteg elfogyasztott "vegyszeres" élelmiszer...Szóval mindezzel a példával arra akartam utalni,hogy azért ne essünk túlzásokba se a sok élelmiszeripari moslékkal kapcsolatban...Szerintem a sok allergiás,satnya,beteg ember nem annyira a vegyszerektöl,GMO növényektöl olyan amilyen,hanem inkább attol,hogy emberek milliói ELSZAKADTAK A TERMÉSZETES,ÉS A NORMÁLIS életviteltöl,gondolkodásmódtol,és élettértöl...Ez a mai világ MINDENÁRON tereli vagy legalábbis terelné a sok marhát az URBÁNUS életvitel felé,ami életvitel,és mentalitás egyszerűen mondva TERMÉSZETELLENES DOLOG...De ezt az egyszerű dolgot nem képes felfogni a sok ökör...Viszont ez esetben meg akkor ne csodálkozzon senki se azon,ha generációrol generációra egyre satnyábbak,és egyre betegesebbek az emberek...Ahogy mondani szokás,MINDENNEK MEGVAN A MAGA ÁRA...Az urbanizációnak is...Ennyi a lényeg,felesleges bűnbaknak kikiáltani pont a vegyszeres élelmiszereket,meg a GMO növényeket...Az igazi baj a mai világban a természetellenes urbanizáció...

Először is engedd meg, hogy kicsit pontosítsak.
A vaj is állati eredetű zsíradék, hisz az állat tejéből készítik, csak épp nem kell hozzá leölni az állatot.
Igen, igazad van, sokkal egészségesebb lenne, ha olívaolajat és egyéb - keményítés nélküli - növényi olajat használnál (tökmag, mák, stb.)
Nyilván ezt nem tudod kenyérre kenni.
De ha elmondhatod magadról, hogy "szinte ez az "egyetlen" nem természetes élelmiszer, amit eszel, - és mellette megvan a testmozgás, és a kellő folyadékbevitel - akkor talán nincs nagy gond.

Én arról beszélek, hogy SOKAN, FOLYAMATOSAN vesznek-esznek tartós kenyeret, tartósítószerekkel tartósított élelmiszereket, mindenféle állományjavítóval telezsúfolt "mirelit fasírtokat", húskészítnényeket, felvágottakat, kitudjamibőlkészülő levesporokat, tésztaszószporokat, egyéb ilyen jellegű termékeket. Természetesen az élelmiszeripar ezeket úgy gyártja, hogy mindenben minden határérték alatt legyen, de aki folyamatosan csak ilyen ételeket eszik...

Tudom, hogy nem veszel ilyeneket, de ha egyszer egy "közértben" jársz, nézd meg egy tartós péksütemény, vagy egy mirelit fasírt csomagolásán az összetevőket és rájössz miről beszélek. Megteszed ezt a kedvemért?

Ezekhez képest az, hogy hidrogénnel kemyényített növényi olajokat eszel, az semmi. Egyébként meg már van ahol változott a gyártástechnológia, és nem, vagy kevesebb transzzsírsavakat tartalmaznak manapság, jobban is van szabályozva a dolog.
Persze arra sem árt figyelni, hogy egy csokiba mit tesznek a kakakóvajon kívül ugye...

Mesterséges édesítőszerek...nem használjuk még őket olyan régóta, hogy tudjuk, hogy hosszútávon mennyire ártanak esetleg.
A cukrot legalább régóta ismerjük, előnyeivel, hátrányával egyaránt.
Persze, aki ismeri a gyártástechnológiát, az is tudja, hogy az is agyonfinomított, hisz mire az ("ehetetlen"=élvezhetetlen) cukorrépából tiszta kristálycukorszemcséket kapunk átmegy némi kémiai kezeléseken is.
Személyes jellegű dolog: ha semmi ártó nincs az édesítőszerekben, akkor miért van az, hogyha fél liter édesítőszerrel készült üdítőt megiszom, hasmenésem lesz tőle? Hm? Szóval akkor én köszönöm, nem kérek belőle, mert nekem nem jó. Ez persze nem jelenti azt, hogy másnak/mindenkinek ez gondot okoz, akinek nem - vagy nem tud róla - fogyassza egészséggel. Ezért mondom, hogy figyelnünk kell a testünk jelzéseire.

(Egyébként margarin nélkül is finom az a kenyér, sózott tejföllel, egy bögre tejjel, vagy teával...de ne érts félre, nem lebeszélni akarlak róla. Én sem csak egészséges ételeket eszem...)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Ehhez a dologhoz kapcsolódó téma az is, hogy ugye manapság gyakran lehet hallani mindenfelé,hogy a mai férfiak spermaminősége egyre gyatrább,a kinézetük egyre nőiesebb,és egyre több közöttük a homoszexuális...Éshát mi lehet ennek az oka? Jó szokás szerint MÁR MEGINT MINDEN LEHETSÉGES OKOT SZÁMBAVESZ A SOK HÜLYE,csak éppen a DOLGOK VALÓDI OKÁT nem akarja sehogyse látni a sok idióta marha...Jó szokás szerint...Jaj...Hogy mennyi marhaságot hallottam én már ezzel a dologgal kapcsolatban...Pl. a bringázás káros hatásairol,(Édes Istenem...Még egy ilyen állati baromságot...)a szűk farmernadrágok ugyancsak káros mivoltárol,a szokásos mumusrol,a GMO növényekröl,az ívóvizekbe bekerülő női hormonokrol,meg még az anyám hátsója tudja miféle egyébb eszement baromságrol,csak éppen a VALÓDI LÉNYEGRÖL nemnagyon hallok sose beszélni senkit se...A NEHÉZ TESTI MEGTERHELÉS hiányárol...A férfiak szervezetét ugyanis úgy alkotta meg a természet,hogy AKKOR TERMELŐDIK INTENZÍVEN BENNÜK A TESZTOSZTERON,ha NEHÉZ TESTI ERŐFESZÍTÉSNEK VANNAK KITÉVE...Pl.nehéz zsákokat cipelnek,fát vágnak, avagy mondjuk TESTÉPÍTÉST VÉGEZNEK...Tervszerűen,kiszámított,nehéz terheléssel...És ennyi...Szóval én mindig-mindenhol azt propagálom ahol csak tudom,hogy ha jót akarnak maguknak a nők,akkor a párjukat MINDIG ÖSZTÖNÖZZÉK A TESTÉPÍTŐSPORTRA...Nem focira,kosárlabdára,vízilabdára,meg a jó ég tudja miféle egyébb felesleges marhaságra, hanem TESTÉPÍTÉSRE...Szerintem EZ AZ EGYETLEN SPORT AZ, ami méltó egy "igazi férfihoz"... Meg amitöl ÚGY FOG KINÉZNI EGY FÉRFI MEG ÚGY IS FOG VISELKEDNI, mint ahogy az egy férfihez illik...Persze ilyenkor nem a DOPPINGOLÓS,proteinozós változatra szoktam gondolni, hanem a TERMÉSZETES testépítésre...A másik változatnak semmi értelme sincs...

És emellett ne felejtsd el azt sem, hogy a nők manapság - az elmúlt 60 évben - fogamzásgátlókat szednek, "tele" női hormonokkal, amelyek vizeleteürítés során visszakerülnek a "természetbe", s így idővel az ivóvízbe is, amit férfiak is megisznak.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet hogy hihetetlenül hangzik mindaz,amit most írni fogok,de megtörtént az eset...Ezelőtt néhány évvel,(Még a kukásmellény kötelező használata előtt...) voltam egy jókora bringáskörúton...És a nagy bringázást összekötöttem a hasznossal, és betértem az egyik útbaeső plázába is kissé bevásárolni...És mivel itthon nagyon szeretjük a manapság divatos "vegyszerekböl készült" édesítőszeres szörpöket, vettem ezekböl is vagy két palackkal...Aztán bringáztam tovább...Viszont nagy nyári hőség volt, és a magammal vitt csapvíz innivaló elfogyott...Én meg a hőségben egyre szomjasabb lettem ugye...A végén már majdnem elájultam a szomjúságtol...És még volt vagy 40 km bringaút hazáig...Végső kétségbe esésemben fogtam az egyik narancsszörpös palackot,lecsavartam a tetejét,és jól meghúztam az üveget...(Vagy inkább műanyagpalackot...) Vagy a felét kiittam a SŰRÍTMÉNYSZÖRPNEK kapásbol...Némileg enyhült a szomjúságom mindettöl,ha nemis nagyon,de legalább hazáig már nem haltam szomjan...Viszont semmi bajom nem lett a dologtol...Se a hasam nem ment a sűrítmény megivásátol,se egyébb bajom nem lett...Elhiszed ezt nekem Szami?

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2019. 04. 14. 10:24-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A női hormonokkal szennyezett vízhez csak annyit tudok mondani,hogy láttál annó Pesten engem néhányszor személyesen,élőben is...Holmi "elnőiesedett" homoszexuálisnak kinéző fickónak láttál? Nos? Pedig akkoriban évek óta Pesten laktam,és ÉNIS A DUNÁBOL SZŰRT IVÓVIZET ITTAM,pont úgy,mint ahogy a sok,már akkoriban is hermafrodita, tesztoszteronhiányos hülyegyerek...Engemet is ILYENNEK LÁTTÁL?(Szóval ez a hsz-em is kapcsolódik szervesen az előzőekhez...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Lehet hogy hihetetlenül hangzik mindaz,amit most írni fogok,de megtörtént az eset...Ezelőtt néhány évvel,(Még a kukásmellény kötelező használata előtt...) voltam egy jókora bringáskörúton...És a nagy bringázást összekötöttem a hasznossal, és betértem az egyik útbaeső plázába is kissé bevásárolni...És mivel itthon nagyon szeretjük a manapság divatos "vegyszerekböl készült" édesítőszeres szörpöket, vettem ezekböl is vagy két palackkal...Aztán bringáztam tovább...Viszont nagy nyári hőség volt, és a magammal vitt csapvíz innivaló elfogyott...Én meg a hőségben egyre szomjasabb lettem ugye...A végén már majdnem elájultam a szomjúságtol...És még volt vagy 40 km bringaút hazáig...Végső kétségbe esésemben fogtam az egyik narancsszörpös palackot,lecsavartam a tetejét,és jól meghúztam az üveget...(Vagy inkább műanyagpalackot...) Vagy a felét kiittam a SŰRÍTMÉNYSZÖRPNEK kapásbol...Némileg enyhült a szomjúságom mindettöl,ha nemis nagyon,de legalább hazáig már nem haltam szomjan...Viszont semm bajom nem lett a dologtol...Se a hasam nem ment a sűrítmény megivásátol,se egyébb bajom nem lett...Elhiszed ezt nekem Szami?

Elhiszem.
Mondtam, hogy nem hat mindenkire egyformán.

De nekem biztosan nem használ.

És a többi, amiről beszéltem?
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A női hormonokkal szennyezett vízhez csak annyit tudok mondani,hogy láttál annó Pesten engem néhányszor személyesen,élőben is...Holmi "elnőiesedett" homoszexuálisnak kinéző fickónak láttál? Nos? Pedig akkoriban évek óta Pesten laktam,és ÉNIS A DUNÁBOL SZŰRT IVÓVIZET ITTAM,pont úgy,mint ahogy a sok,már akkoriban is hermafrodita, tesztoszteronhiányos hülyegyerek...Engemet is ILYENNEK LÁTTÁL?(Szóval ez a hsz-em is kapcsolódik szervesen az előzőekhez...)

Az utóbbi 20-25 évben egyre lányosabbak a fiúk. Egyre több a hormon a vizekben.
És nyilván most sem mindegyik fiú "lányos"...

Mindkettő közrejátszik, hidd el.

És igen, valószínűnek tartom, hogy rendszeres, ész-szerű testmozgással, izomépítéssel - nem szteroidokkal - "semlegesíthető" az ivóvíz által a férfiak szervezetébe bevitt női hormonok mennyisége...ma még...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mint azt már fentebb is írtam,én nem vitatom azt sohasem,hogy ezek a mai "műélelmiszerek" nem valami hajde nagyon egészséges dolgok...Én annyit mondok mindig, hogy azért TÚLZÁSOKBA SE ESSÜNK ezen ételek miatt...Egy AMÚGY EGÉSZSÉGES embernek különösebben nem ártanak, NEM EZEKTÖL van annyi beteg,satnya ember,hanem a MOZGÁSHIÁNYTOL, meg a természetellenes életviteltöl...Én sose fogok mást állítani...Na mindegy...Most nekem lépnem kell mára...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval nem azt mondom, hogy az ivóvíz miatt nem férfiasnak a mai fiúk némelyike, de az is közrejátszik ...egyre többet kell/ene ellensúlyozni a női hormonok negatív hatását a tesztoszteron természetes felpumpálásával.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Mint azt már fentebb is írtam,én nem vitatom azt sohasem,hogy ezek a mai "műélelmiszerek" nem valami hajde nagyon egészséges dolgok...Én annyit mondok mindig, hogy azért TÚLZÁSOKBA SE ESSÜNK ezen ételek miatt...Egy AMÚGY EGÉSZSÉGES embernek különösebben nem ártanak, NEM EZEKTÖL van annyi beteg,satnya ember,hanem a MOZGÁSHIÁNYTOL, meg a természetellenes életviteltöl...Én sose fogok mást állítani...Na mindegy...Most nekem lépnem kell mára...Szia.

Kivéve ha valaki FOLYAMATOSAN ipari mennyiségben fogyasztja őket...amit én meg már ötvenedszer írok le, és nem hallod meg, de már megszoktam.
És tudod mit? Nem kell ebben sem, hogy higgy nekem...és az se zavarjon, hogy történetesen most pontosan tudom, hogy miről beszélek. De legyen az, hogy a silány élelmiszerek semmit nem számítanak, vagyis csak vajmi keveset, és csak a mozgáshiány miatt van annyi beteg, allergiás ember.
Neked úgyis az kell, hogy mindig mindenben neked legyen igazad, úgyhogy most is csak feleslegesen pazarlom itt az időmet, hogy valaki megértse azt, amiről meg én beszélek.
Hát akkor legyen most is így.
Neked van igazad.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És a továbbiakban nem érdekel az sem, hogy miért kevésbé fiús a mai fiúk többsége.

Nem, nem haragszom, és nem vagyok megsértődve, csak belefáradtam már abba, hogy akármi is a téma, szinte mindig az a lényeg, hogy meg sem hallod a másikat, amit mond, csak mondod a magadét, s még le is zárod azzal, hogy te akkor is, részedről ez meg az, s egy percig sem gondolkozol el azon, amit a másik mondott.

Lehet én vagyok hülye, de egy fórumbeszélgetés erről is szól. Hogy nem csak mondunk valamit, és azt hajtogatjuk, vállat vonva, hogy mit gondol erről a másik, hanem szükséges lenne, hogy FIGYELŐ, ÉRTŐ módon meghallgassuk a másikat is, s hogy ezáltal kialakuljon egy kölcsönös beszélgetés.

De én kérek elnézést...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miböl gondolod,hogy nem hallgattam meg figyelmesen azt amit írtál? Értem hogy miröl beszélsz,és tudom jól azt,hogy valóban nem használ az emberek egészségének a sok adalékanyag és vegyszer,amivel a gyártók teletömik a mai élelmiszereket...Leírtam ezt fentebb már vagy háromszor,hányszor írjam még le? Egyetértünk abban amit írtál...Viszont én az általad írtakhoz mindig hozzáteszem azt,hogy ettöl függetlenül NEM AZ ÉLELMISZERIPARI ADALÉKANYAGOKTOL van manapság annyi allergiás,satnya,és beteg ember,hanem a TERMÉSZETELLENES ÉS ABNORMÁLIS, EGÉSZSÉGTELEN ÉLETMÓDJUK MIATT...Látod,te is leírtad fentebb a lényeget...Egy EGÉSZSÉGES szervezetü ember nem lesz allergiás és beteges semmilyen ételadalékanyagtol...(Egyelőre legalábbis...)Mivel az egészséges szervezet nagyjábol tudja kompenzálni a káros behatásokat...Pont úgy,mint ahogy egy tesztoszteronnal telített férfi is a női hormonokat,amik bekerülnek esetleg a szervezetébe...De itt MINDIG A KULCSSZÓ az "egészséges" szó...Nos...Ami engem dühít mindig az ilyen "allergia" meg "adalékanyagellenes kampányokban", az mindig az,hogy valahogy kerülni szokás MINDIG az " egészséges" szót,meg ennek a jelentését...Mintha ilyesmi ebben a mai világban már nem is létezne...Vagy nemis létezhetne...Ez is pont olyan,mint a másik elmebajos kampány ,a hírhedt "Parlagfű probléma"... Ott is ugye megy örökösen az őrjöngés,hogy ÍRTANI,PUSZTÍTANI KELL azt a szerencsétlen parlagfüvet,mert "allergiát okoz"...Csak ott a gond a dologgal,hogy ez is pont ugyanaz az eset,mint az adalékanyagok esete...EGÉSZSÉGES ember akár fetrenghet is nyugodtan a parlagfű tengerében bármikor,semmi baja sem lesz...Akkor most tulajdonképpen MITÖL allergiás némely ember VALÓJÁBAN???A parlagfűtöl,avagy attol,hogy NEM EGÉSZSÉGES AZ IMMUNRENDSZERE? Nos? Érted már Szami hogy mi bosszant engem mindig ezekben a mai KIFACSART,FEJETETEJÉRE ÁLLÍTOTT gondolkodásmenetekben? Láthatod a parlagfű esetében is...Egy NORMÁLIS VILÁGBAN ami a mi mai világunk ugye nagyon nem az,NEM A PARLAGFÜVET PUSZTÍTANÁK az elmebetegek,hanem a RENDELLENESEN MŰKÖDŐ immunrendszerrel rendelkező embereket próbálnák gyógyítani...Szóval nagyon nem mindegy az ok-okozat sorrendje...És ugyanez van szerintem az adalékanyagok esetében is...Érted már hogy miröl akarok mindig beszélni?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 15. 08:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Confused Hagyjuk!
Tudod, egy régi kedves ismerősöm kérdezte meg időnként, hogy: "Miért bántódsz meg mindig???!!!" Mire azt válaszoltam: "Mert mindig megbántasz"!!!
Most kb. ez is olyan volt... Smile

Egyébként sikeresen megtaláltad a tökéletes ellenpéldát.

Viszont a parlagfű az egy természetes növényünk.
Persze, a lényeg ugyanaz, hogy sok ember allergiás rá, de az normális esetben kivédhetetlen, mert természetesen megterem...

Én a mesterséges adalékanyagok TÚLZOTT RÁNK ERŐLTETETT használata ellen vagyok. Az, hogy saját példámként felhoztam a mesterséges édesítőszereket, az nem azt jelenti, hogy konkrétan azok ellen kampányolok. Biztosan van, akinek az a jó alternatíva cukor helyett.

Viszont sok mesterséges adalékanyagok túlzott használata elkerülhető (lenne-lehetne) annak, aki nem akarja használni, ha nem tennék bele olyanba is, amibe nem is akarnánk, hogy legyen. Mert olyanban is benne van 5 féle állományjavító, meg csomósodásgátló, meg kutyafüle, amibe nem is kellene, csak a biztonság kedvéért beleteszik. Tulajdonképpen feleslegesen. És sokan megveszik, mert eszükbe sem jut, nem is feltételezik, hogy mennyire adalékanyag van benne, mert ő otthon abba az ételbe nem is tenne, érted? Igen, igen rajta van a csomagoláson.

Vagy mikor a sok "-szerű" élelmiszer ugrik elénk. Igen, persze, erről is tájékoztatva vagyunk, de sokan, pl.az idősebbek nem is feltételezik, hogy nem az van a csomagolásban, amire ők gondoltak, megveszik, csodálkoznak, megeszik...lehet, hogy többet nem veszi meg, de addigra mindegy.
És ugye ez ellen nem lehet tenni semmit, miért nem figyelt jobban, hogy az adott alapanyagból alig látott valamit az a dolog, amit megvett, miért nem olvasott, rá volt írva...meg ugye ár-érték arány, GONDOLHATTA VOLNA, hogy nem véletlenül olcsó. Ez mindig a fogyasztók megtévesztése, ami nem büntethető, de azért kampányolni kampányolhatok ellene...bár úgysem érek el vele sokat.
De nem csak ez a probléma.

Térjünk azért vissza kicsit az én saját példámra. Ugye, kerülni akarom a mesterséges édesítőszereket. Nem mintha sűrűn vennék üdítőt, vagy szörpöt, de mára már az összes régi jó magyar fajtákba is (direkt nem mondok márkaneveket) belekeverték, mind tartalmaz cukrot is, és édesítőszert is. Vagyis rá van erőltetve az emberekre. Miért nem adatik meg a választás lehetősége, és készítenek akkor cukros, cukormentes (édesítőszeres) és csökkentett cukortartalmú (vegyes) változatban is?
Mi erre a megoldás?
Részemről annyi, hogy nem veszem meg, mert inkább iszom vizet, vagy mentateát, vagy limonádét, de a TÖBBSÉG MEGVESZI, mert EZ VAN, hát akkor ezt szeretjük mostantól. Lenyomják a torkunkon. (Téged a 2-es 3-as metró újítása zavar, engem ez.)Érted a problémát?
Mert valaki kitalálta, hogy így egészségesebb?
(Biztos? Nem biztos.)

Igen, a parlagfűre én is azt mondom, hogy nem az a tökéletes megoldás, hogy írtsuk ki az összeset, mert most a parlagfű, aztán egy másik növény, majd egy harmadik.
De a természetes élelmiszerek/élelmiszer-összetevők közt is van, amire sokan allergiásak.
Pl. mogyoró, méz, tejcukor, tejfehérje, glutén...miért? Igen, az immunrendszerünk gyengébb, mint 100 évvel ezelőtt. Vagy régen is volt csak nem volt ekkora visszhangja? Vagy a "gyengébb" emberek simán belehaltak csecsemőként, kisgyermekként, vagy magzati korban, mert nem volt olyan fejlett az orvostudomány, mint ma, s eleve kevesebb "gyengébb" ember született meg? Lehet, nem véletlen, hogy természetesen azok a babák nem maradnának meg?
Miért vagyunk most "életre képtelenebbek"?
Biztosat nem tudunk.
De mivel folyamatosan rontjuk magunk körül a levegőt, a termőföldet, a természetes vizeinket, csak hajszoljuk a "jólétet"...telezsúfoljuk az élelmiszereinket mesterséges adalékanyagokkal, teletömjük magunkat felesleges gyógyszerekkel, tespedünk a munkahelyi íróasztal, otthon a tv, a számítógép előtt....igen, nem mindenki, a többség...mégis mit várunk???

Egy biológus ismerősöm minden hasonló problémára azt szokta mondani, hogy "az ember egyébként nem arra lett kitalálva, hogy 70-80-90 évet eléljen, hanem hogy 40 éves koráig belehaljon egy bogyóba, vagy megegye egy kardfogú tigris..."

Lehet, hogy ebben is van valami.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 15. 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mesterséges élelmiszeradalékok, és az élelmiszerekbe kevert vegyszerek szerintem se túl egészséges dolgok...De akkor leírom sokadjára is újra: Mindettöl függetlenül nem ezektöl van manapság annyi satnya,beteges ember,hanem a CIVILIZÁCIÓS ÉLETVITEL OKÁN...De az emberek nagytöbbsége olyan mint a strucc...Szereti örökösen homokba dugni a fejét,csak nehogy szembe kelljen nézni a dolgok VALÓDI lényegével...El vannak lustulva,tunyulva a mai emberek? Igen...El vannak...A nagyrészük pl.kocsi nélkül jóformán még létezni sem tud már...Meg közlekedni se...Elhízott,testileg leépült,leromlott emberek alkottják a mai lakosság nagyrészét...És kellő fizikai terhelés nélkül élő férfiak tömegei,akik ENNEK OKÁN súlyosan tesztoszteronhiányosak...De ezt a TÉNYT nem akarja senki sem kimondani, vagy szembenézni ezekkel a dolgokkal...Mi manapság az uralkodó gondolkodásmód? Csak figyeld meg magad körül..."Ha pénzem van,mindenem van...Lepusztult szervezetü,eltunyult,degenerált marha vagyok? Ugyanmár...Havi 800 ezres fizetésem van, 30 milliós kocsival furikázom, a nők a sz...os pénzemért versenyt lihegve nyalogatják a nemiszervemet, hát hogyan lehetnék már ÉN egy lerobbant,leépült szervezetü,hormonhiányos balfék??? Amikor tele vagyok pénzzel??? Ja,hogy beteges,satnya,allergiás vagyok? Ez nem az én hibám,hanem a sok rohadt élelmiszeradalékot gyártó szemétládáé...Akik etetik velem az egészségtelen sz...jaikat...Ha természetes élelmiszereket ehetnék, akkor olyan egészséges lehetnék mint a makk"...Nem ismerős neked ez a gondolatmenet,meg mentalitás? Nekem NAGYON, DE NAGYON ISMERŐS...Hallhatom nap mint nap a sok degenerálttol...És szoktam is,nagyon gyakran...Ne hagyd már Szami,hogy megfertőzzön tégedet is EZ A FAJTA KÖZGONDOLKODÁS...Az álltalad fentebb belinkelt cikk szerzőjét már megfertőzte...Nézd csak meg a cikkben szereplő fotót alaposan! Mi a cikk sugallata? Hát az,hogy "hajdanán a természetben élő emberek TERMÉSZETES ÉLELMISZEREKET ETTEK, és ezért voltak egészségesebbek"...Én viszont pont a FORDÍTOTTJÁT látom ki a képböl...Szerintem a régi emberek azért voltak egészségesebbek,mert A TERMÉSZETBEN ÉLTEK...És természetes környezetben,és természetes életvitellel...Láttad hogy hol volt készítve a fénykép? Figyelted? A tévé előtt ülve voltak lefényképezve a kép szereplői? Vagy a f@szbuk előtt ülve? Vagy egy nagyvárosi villamoson ülve? Vagy egy sportkocsi volánja előtt? Nos? Hol voltak lefényképezve a képen szereplő, szemmel láthatóan BOLDOG ÉS EGÉSZSÉGES emberek? Na ugyan hol...VIDÉKEN,A TERMÉSZETBEN...Ahol valszeg EGÉSZSÉGES,TERMÉSZETKÖZELI ÉLETET ÉLTEK...Szóval nekem EZ volt a kép üzenete,nem pedig az,amit a cikkszerző sugallni akart...(Hogy friss,természetes élelmiszereket ettek...) Mondom...Fontos dolog az is,hogy lehetőleg természetes élelmiszereket egyenek az emberek,sose mondtam ennek az ellenkezőjét,én csak annyit mondok mindig,hogy ENNÉL SOKKAL DE SOKKAL FONTOSABB ÉS LÉNYEGESEBB az EGÉSZSÉGES,TERMÉSZETKÖZELI ÉLETMÓD MEGLÉTE...Ami jellegü életre manapság csak kevesen hajlandóak...Viszont bűnbakokat ezek a rohadt emberek nagyon szeretnek keresni mindig...És a cikk szerzője csak ezt a vonalat adta szokás szerint..."A sok adalékanyag,meg vegyszer tönkreteszi az emberek egészségét"...Na igen...Mondjuk 5-10%-ban tényleg...A maradék 90-95-ben meg az egészségtelen életmód,amiröl viszont nem szeret sose beszélni a sok idióta...Mert akkor hárítás,terelés helyett,talán MAGUKON IS VÉGIG KÉNE VALAMIKOR NÉZNI...De EZT nagyon nemszeretik az emberek...Ha MAGUKON VÉGIG KELL NÉZNI bármikor is...(Én meg többek között pont ezért utálom az embereket...Mert nemszeretnek sose MAGUKON VÉGIGNÉZNI...)Nade hagyjuk akkor ezt az egész témát,mert már eddig is túltárgyaltuk szerintem...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 15. 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még valami a fenti témához kapcsolódóan...(Hiába na...Nem könnyű leszakadni róla...) Ahogy elnéztem a dolgokat Szami,te úgy lehetel a dologgal akkor,hogy te inkább innál mondjuk cukorral édesített üdítőt vagy szörpöket,mint mondjuk aszpartámmal édesítettet...Mert a cukor azért mégiscsak természetes anyag,nemúgy mint az aszpartám...Ez is egy álláspont...Viszont én fordítva vagyok a dologgal...Le is írom,hogy miért...Most csak gondolj bele a helyzetembe...Én naponta kb. 6 liter folyadékot iszok meg...Ebböl kb. 2 liternyi a különböző fajtáju tea, és 4 liternyi az egyébb folyadék...Manapság már ez az egyébb folyadék leginkább csak csapvíz,de hosszú éveken keresztül ez a plussz 4 liternyi folyadék vagy coca-cola,vagy bolti szörp volt...Most csak gondolj már bele abba,ha sok éven keresztül megittam volna napi 4 liter TÖMÉNYEN CUKROZOTT folyadékot...Mi lenne mostanra szerinted belőlem? Vagy egy széthízott fejü hájgombóc,vagy valami súlyosan cukorbeteg illető...De ÍGY,hogy az üdítőket mondjuk aszpartámmal ízesítették, sikerült elkerülnöm éveken keresztül a súlyos egészségkárosodást...Mondjuk természetesen az aszpartám se egy túl egészséges valami,de napi fél kiló tömény cukorbevitelnél valszeg még mindig egészségesebb...Úgy néztem mindig a dolgot, hogy még mindig az a kisebbik rossz...És ezt az elvet átviszem mindig az egyébb élelmiszerekre is...Szami...Te, mint nagyvárosban élő illető gondolom tudod azt,hogy egy NAGYVÁROS élelem ellátását EGYSZERŰEN NEM LEHET MEGOLDANI friss,és természetes élelmiszerekkel...Mivel a FRISS ÉLELMISZEREK ÁLLAGA HAMAR ROMLIK...Mire egy teherautó beérne mondjuk Pestre a friss hússal,zöldséggel,kenyérrel,addigra, vagy legalábbis néhány nap mulva a beszállított élelmiszerek nagyrésze megromlana,elfonnyadna...EZÉRT szükséges rossz a tartósítószerek és egyébb vegyianyagok élelmiszeripari használata...Ilyen téren nemsokat lehet tenni...Viszont AZ ENGEM MINDIG FELHÁBORÍT, amikor hülye emberek EZT A SAJNOS SZÜKSÉGESEN ROSSZ DOLGOT bűnbakképzésre használják fel...Úgy,ahogy azt a fenti hsz-emben leírtam...Hát az anyjuk hátsóját az ilyen embereknek...Én továbbra is csak ezt mondom...Mi lenne ha ez a sok hülye idióta ember, csak egyszer,csak egyetlen egyszer is SZEMBE NÉZNE ÖNMAGÁVAL? MEG A PROBLÉMÁK VALÓDI LÉNYEGÉVEL? Akkor lehet hogy nemis "emberek" lennének...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Következő
15 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.