Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 20.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 30. 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Ha így nézzük a dolgot, akkor rám is lehet mondani azt éppen,hogy "be tudok illeszkedni minden csoportba"... Merthát amennyiben AKAROK beilleszkedni,akkor be tudok mondjuk akárhová, csak velem ott a gond mindig,hogy NEM IS AKAROK beilleszkedni sehova...Trógerek, korhelyek,drogosok,piszkok,mocskok,tetvek,ganajok " közösségeibe" én nem akartam sohase beilleszkedni...(Mert nem, és ennyi...)Más társaságok meg nagyon nincsenek manapság...Bár lennének...Amúgy akkor rád melyik két tulajdonság nem volt jellemző?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 30. 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát...Ha így nézzük a dolgot, akkor rám is lehet mondani azt éppen,hogy "be tudok illeszkedni minden csoportba"... Merthát amennyiben AKAROK beilleszkedni,akkor be tudok mondjuk akárhová, csak velem ott a gond mindig,hogy NEM IS AKAROK beilleszkedni sehova...Trógerek, korhelyek,drogosok,piszkok,mocskok,tetvek,ganajok " közösségeibe" én nem akartam sohase beilleszkedni...(Mert nem, és ennyi...)Más társaságok meg nagyon nincsenek manapság...Bár lennének...Amúgy akkor rád melyik két tulajdonság nem volt jellemző?

Mondhatni akkor nekem szerencsém van, mert az én kollégáim nem
"trrógerek, korhelyek,drogosok,piszkok,mocskok,tetvek,ganajok " , vagy aki mégis olyasmi, azzal nem kell szóba sem állnom.
Más közösségekbe pedig nem kell beilleszkednem, mert a baráti társaságom magam választom meg, és ennyi.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 31. 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez eddig rendben is van, viszont még mindig nem derült ki az, hogy a fenti tíz pontbol melyik kettő az,amelyik nem jellemző rád...Melyik kettő nem jellemző rád?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 31. 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Ez eddig rendben is van, viszont még mindig nem derült ki az, hogy a fenti tíz pontbol melyik kettő az,amelyik nem jellemző rád...Melyik kettő nem jellemző rád?

Pedig egyet már mondtam 10.29-én 17:45-kor...

"Rám pedig az nem igaz, hogy nehezen ültetem szavakba a gondolataimat."
Előfordul, de általában nincs ezzel gondom.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 31. 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És mi volt a másik?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 31. 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:

Pedig egyet már mondtam 10.29-én 17:45-kor...

"Rám pedig az nem igaz, hogy nehezen ültetem szavakba a gondolataimat."
Előfordul, de általában nincs ezzel gondom.

A másik:
"Gyakran sétálgat a parkban vagy iszik kávét egy asztalnál egyedül. ...egyszerűen csak szeret egyedül lenni, hogy közelebb kerülhessen a bensőjéhez és rendezhesse gondolatait."

Ez így nem pontosan igaz, csak felerészt.
Ahhoz, hogy közelebb kerüljek magamhoz - ha azt akarom -
elég nekem az, hogy otthon magamba zárkózom....
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 31. 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most ezt úgy kell akkor érteni,hogy nem szeretel egyedül sétálni semerre sem? Mondjuk ha így nézzük a dolgot, akkor rám meg az nem jellemző még, hogy "szeret egyedül üldögélni valami vendéglátóhelyen egy csésze kávé mellett"... Vagy valami ilyesmi ugye...Hát...Amennyire én szeretek egyedül sétálgatni,annyira nem szeretek semmilyen " vendéglátóipari egységben" üldögélni...Se magamban,se társaságban,se kávéval,se anélkül...Mivel rettenetesen utálom az ilyesmi helyeket...Ha már üldögélni kell valahol,akkor inkább már egy közpark egyik padja...Az inkább kedvemrevaló dolog azért...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 31. 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Most ezt úgy kell akkor érteni,hogy nem szeretel egyedül sétálni semerre sem? Mondjuk ha így nézzük a dolgot, akkor rám meg az nem jellemző még, hogy "szeret egyedül üldögélni valami vendéglátóhelyen egy csésze kávé mellett"... Vagy valami ilyesmi ugye...Hát...Amennyire én szeretek egyedül sétálgatni,annyira nem szeretek semmilyen " vendéglátóipari egységben" üldögélni...Se magamban,se társaságban,se kávéval,se anélkül...Mivel rettenetesen utálom az ilyesmi helyeket...Ha már üldögélni kell valahol,akkor inkább már egy közpark egyik padja...Az inkább kedvemrevaló dolog azért...

Én is úgy értelmeztem, hogy "be kellene ülnöm egy kávézóba egyedül iszogatnom"...na ez nem jellemző rám. Erre mondtam, hogy inkább otthon. A sétálgatás az már más, azt szeretek. Csak ehhez sajnos nem sok időm van mostanság...úgyhogy inkább elvagyok otthon...meg ahogy "öregszem", egyre inkább jobban el vagyok egyedül...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 31. 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj...Már megint ez az "öregedés"... Már írtam ezerszer,hogy az ilyesmi szavakat mindig kerüld...Mivel ugye van a bölcs mondás,hogy " mindenki előbb-utóbb az lesz,ami a gondolatai"...Úgyhogy jobban örültem volna annak,ha mondjuk az "öregedés" szó helyett inkább mondjuk az "érettebb fejjel" szóösszetételt használtad volna...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 31. 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jaj...Már megint ez az "öregedés"... Már írtam ezerszer,hogy az ilyesmi szavakat mindig kerüld...Mivel ugye van a bölcs mondás,hogy " mindenki előbb-utóbb az lesz,ami a gondolatai"...Úgyhogy jobban örültem volna annak,ha mondjuk az "öregedés" szó helyett inkább mondjuk az "érettebb fejjel" szóösszetételt használtad volna...

Éreztem én, hogy nem teljesen jó a megfogalmazás, azért tettem két " " közé...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 07. 22:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/q_mVj9OBeak Na...Hogy miket nem talál az ember időnként a neten! Itt van akkor pl. egy virtuális párharc Bruce Lee és Masutatsu Oyama között...(Vagy legalábbis ez a "Mas Oyama" valszeg ő lehet...)Nagyon izgalmas volt végignézni ezt a számítógéppel kreált virtuális küzdelmet, igazán lenyűgöző volt, viszont már mi is lett volna akkor, ha csak EGYSZER az életben mondjuk nem az amerikai színekben játszó versenyző nyert volna most is? Gondolom Amerikában csinálták ezt a videót,úgyhogy megis látszik akkor a végeredményen, amin mondjuk én személy szerint kicsit jót mosolyogtam,mivelhát ugye a "Bruce Lee" nyert...Hát...Egy IGAZI, valódi küzdelemben azért szerintem Oyama simán nyert volna...Hogy miböl gondolom ezt? Abbol,hogy a videó készítői túl sok "Bruce Lee" filmet láthattak annó,és szokás szerint AZT gondolták már megint valóságnak,amit az ilyen filmekben láttak...A jó ég álldja már meg...Bruce Lee egy kb.165 centis, 50-55 kilós kis fazon volt életében, Oyama meg azért ennél szerintem jóval testesebb,nehezebb lehetett minden bizonnyal...Ez mondjuk a videón is látszik azért...Márpedig KÉT,JÓL FELKÉSZÜLT,GYAKORLOTT HARCMŰVÉSZ ESETÉBEN rengeteget számít azért a súlykülönbség,a nehezebb illető javára...Mondjuk jó-jó...Bruce Lee "gyors volt mint a villám" most is,csakhogy a VALÓ ÉLET az ugye nem film...És bizony aki élt már át egy-két verekedést az életében,az tudja jól szerintem, hogy a GYORSASÁG, SÚLY NÉLKÜL(!!) az bizony pusztakezes küzdelemben nemsokmindent ér...(Max.csak olyankor veszélyes,ha a szélvészgyorsaságu fazon kezében mondjuk kés is van...) Mivel a LEPKESÚLYÚ fazonok hiába gyorsak mint a villám, SEMMI ERŐ NINCS SE AZ ÜTÉSEIKBEN,SE A RÚGÁSAIKBAN...Mivel hiányzik mögüllük a "súly", ami " erőt" tud tenni az ütésbe-rúgásba...Nekem is volt hajdanán "szerencsém" olyasmi trógerekhez, akik ilyen "pehelysúlyú szélvészek" voltak, és akik már akkor végigsorozták a búrámat néhány villámgyors ütéssel-rúgással,mielőtt még egyálltalán észbe kaphattam volna, aztán meg csak annyit éreztem mindebböl,mintha valami lepkeszárny simogatna...Mégcsak meg se szédültem ,pedighát azért kaptam ilyen esetekben igencsak szaporán...Szóval kicsit mulatságos volt látni a virtuális videón,hogy "Bruce Lee" VILLÁMGYORS ütéseitöl-rúgásaitol A JÓVAL TESTESEBB,ÉS NEHEZEBB "Oyama" végülis kifekszik...Na igen...A VALÓSÁGBAN attol tartok,hogy kicsit másabb eredménye lett volna ennek a meccsnek,mivel látszik a videón egy-két OLYAN Oyama ütés-rúgás is azért, amitöl a valóságban Bruce Lee kirepült volna még a ringböl is ahogy mondani szokás,nemhogymég egyböl kifeküdt volna...Szóval nagyon gagyi volt szerintem ez a "párharc", bár látványosnak tényleg látványos volt...Csak nekem valahogy sehogyse tünt hitelesnek...Sajnos...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 08. 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/q_mVj9OBeak Na...Hogy miket nem talál az ember időnként a neten! Itt van akkor pl. egy virtuális párharc Bruce Lee és Masutatsu Oyama között...(Vagy legalábbis ez a "Mas Oyama" valszeg ő lehet...)Nagyon izgalmas volt végignézni ezt a számítógéppel kreált virtuális küzdelmet, igazán lenyűgöző volt, viszont már mi is lett volna akkor, ha csak EGYSZER az életben mondjuk nem az amerikai színekben játszó versenyző nyert volna most is? Gondolom Amerikában csinálták ezt a videót,úgyhogy megis látszik akkor a végeredményen, amin mondjuk én személy szerint kicsit jót mosolyogtam,mivelhát ugye a "Bruce Lee" nyert...Hát...Egy IGAZI, valódi küzdelemben azért szerintem Oyama simán nyert volna...Hogy miböl gondolom ezt? Abbol,hogy a videó készítői túl sok "Bruce Lee" filmet láthattak annó,és szokás szerint AZT gondolták már megint valóságnak,amit az ilyen filmekben láttak...A jó ég álldja már meg...Bruce Lee egy kb.165 centis, 50-55 kilós kis fazon volt életében, Oyama meg azért ennél szerintem jóval testesebb,nehezebb lehetett minden bizonnyal...Ez mondjuk a videón is látszik azért...Márpedig KÉT,JÓL FELKÉSZÜLT,GYAKORLOTT HARCMŰVÉSZ ESETÉBEN rengeteget számít azért a súlykülönbség,a nehezebb illető javára...Mondjuk jó-jó...Bruce Lee "gyors volt mint a villám" most is,csakhogy a VALÓ ÉLET az ugye nem film...És bizony aki élt már át egy-két verekedést az életében,az tudja jól szerintem, hogy a GYORSASÁG, SÚLY NÉLKÜL(!!) az bizony pusztakezes küzdelemben nemsokmindent ér...(Max.csak olyankor veszélyes,ha a szélvészgyorsaságu fazon kezében mondjuk kés is van...) Mivel a LEPKESÚLYÚ fazonok hiába gyorsak mint a villám, SEMMI ERŐ NINCS SE AZ ÜTÉSEIKBEN,SE A RÚGÁSAIKBAN...Mivel hiányzik mögüllük a "súly", ami " erőt" tud tenni az ütésbe-rúgásba...Nekem is volt hajdanán "szerencsém" olyasmi trógerekhez, akik ilyen "pehelysúlyú szélvészek" voltak, és akik már akkor végigsorozták a búrámat néhány villámgyors ütéssel-rúgással,mielőtt még egyálltalán észbe kaphattam volna, aztán meg csak annyit éreztem mindebböl,mintha valami lepkeszárny simogatna...Mégcsak meg se szédültem ,pedighát azért kaptam ilyen esetekben igencsak szaporán...Szóval kicsit mulatságos volt látni a virtuális videón,hogy "Bruce Lee" VILLÁMGYORS ütéseitöl-rúgásaitol A JÓVAL TESTESEBB,ÉS NEHEZEBB "Oyama" végülis kifekszik...Na igen...A VALÓSÁGBAN attol tartok,hogy kicsit másabb eredménye lett volna ennek a meccsnek,mivel látszik a videón egy-két OLYAN Oyama ütés-rúgás is azért, amitöl a valóságban Bruce Lee kirepült volna még a ringböl is ahogy mondani szokás,nemhogymég egyböl kifeküdt volna...Szóval nagyon gagyi volt szerintem ez a "párharc", bár látványosnak tényleg látványos volt...Csak nekem valahogy sehogyse tünt hitelesnek...Sajnos...

Ha őszinte akarok lenni, ez nekem nem tetszik.
Egyrészt sosem rajongtam Bruce Lee-ért, annak ellenére hogy nagy tisztelője vagyok úgy általában az "igazi" harcművészeknek, másrészt - és elnézést kérek minden érintettől - de számomra egy ilyen számítógéppel kreált virtuális küzdelem nagyon műnek és erőltetettnek tűnik.

Másrészről most eszembe jutott valami: azon gondolkozom, mit tettél, mit csináltál, mivel foglalkoztál te anno. hogy mindig valami verekedésbe keveredtél, s hogyhogy ilyen profi módon értesz egyáltalán a verekedéshez? Persze nem igazán akarok rákérdezni a dologra, mert valószínűleg ismét kacagásban törnél ki, hogy mit gondolok én rólad, hogy tán valami verőembernek vagy pézbehajtónak gondollak?
(Rosszabb esetben megsértődsz.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 08. 22:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj...Ilyen bolondságot még kitalálni is...Én mint verőlegény...Meg pénzbehajtó...Ugyanmár...Sose volnék képes az ilyesmi "munkákra"... Nem fizikai okokbol,hanem erkölcsi dolgok okán...Meghát én amúgysem szerettem sose verekedni pénzért,fizettségért...Ahhoz én túl idealista vagyok...Mindig csak a kötekedő trógerekkel verekedtem annó, más okbol soha...(Amúgy úgy látom a dolgot,hogy neked se volt azért sose a szíved csücske ez a " Bruce Lee"...Beszéltük már itt a fórumon régebben is,hogy engem valahogy mindig elképesztett annak az embernek a frenetikus ÁMÍTÁSI TEHETSÉGE...Nemis értem,hogy a szórakoztatóipar helyett miért nem inkább a politikában próbált szerencsét? Amilyen tehetsége annak volt a népek kábításához,ámításához,szédítéséhez,manipulálásához,hát...Azt hiszem,hogy élethosszig is államelnökké választotta volna a sok ostoba hülye...Nagyon nem bírom sose az ilyesmi alakokat...De úgy látom,ezzel nem vagyok akkor egyedül...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 08. 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jaj...Ilyen bolondságot még kitalálni is...Én mint verőlegény...Meg pénzbehajtó...Ugyanmár...Sose volnék képes az ilyesmi "munkákra"... Nem fizikai okokbol,hanem erkölcsi dolgok okán...Meghát én amúgysem szerettem sose verekedni pénzért,fizettségért...Ahhoz én túl idealista vagyok...Mindig csak a kötekedő trógerekkel verekedtem annó, más okbol soha...(Amúgy úgy látom a dolgot,hogy neked se volt azért sose a szíved csücske ez a " Bruce Lee"...Beszéltük már itt a fórumon régebben is,hogy engem valahogy mindig elképesztett annak az embernek a frenetikus ÁMÍTÁSI TEHETSÉGE...Nemis értem,hogy a szórakoztatóipar helyett miért nem inkább a politikában próbált szerencsét? Amilyen tehetsége annak volt a népek kábításához,ámításához,szédítéséhez,manipulálásához,hát...Azt hiszem,hogy élethosszig is államelnökké választotta volna a sok ostoba hülye...Nagyon nem bírom sose az ilyesmi alakokat...De úgy látom,ezzel nem vagyok akkor egyedül...)

Akkor csak alapból vonzod a trógereket vagy hogy létezik ilyen sok összetűzés ??? Smile
Privátban is válaszolhatsz majd.

(Én mára elbúcsúzom, max. várok még egy válaszodra, aztán megyek aludni, majd még jövök. Szia!)

Én sem Bruce Lee, sem Chuck Norris, sem Steven Seagall, sem Jean Claude van Damme munkásságát nem kedvelem.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 08. 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ne feledd el azt sose, hogy én AUTISTA voltam mindigis...És a magad egykori példáján is láthattad annó,hogy én még a NORMÁLIS emberekkel sem tudtam nagyon elfogadható formában és mértékben kommunikálni,nemhogy még trógerekkel, cigánybandákkal,négerekkel,korhelyekkel,drogosokkal,elmebetegekkel...Ami esetek mondjuk 90%-át egy "hétköznapi ember" könnyedén le tudta volna békésen is reagálni,azoknak az eseteknek gyakorlatilag a 100%-át én viszont képtelen voltam...Aztán meg ugye ilyenkor szó-szót követett,aztán már pillanatok alatt állt is a bál...Meg a verekedés...Meghát ugye a diszkók világa se volt mentes hajdanán a virtuskodásoktol,kivagyiskodásoktol,a lányoknak való imponálási szándékoktol,úgyhogy ilyen helyeken is rendszeres volt azért akkoriban a "csihi-puhi"...Néha még a késelés is...Az álltalad felsorolt többi " harcművész-filmsztárral" nekem nincs sose bajom,mivel ők mentesek azért ha minden igaz,az ÖNTELTSÉGTÖL...Bruce Leen kívül hallottad te bármely másik "karatesztárt" ájuldozni ÖNMAGÁTOL, hogy "Ő a világ legjobb harcművésze"?!Meg hogy " senki se tudja a világon legyőzni"? Normális ember ILYEN DOLGOKAT sose állít magárol...Mert MINDENKIT le tud valaki győzni...LEGYŐZHETETLEN harcművész nincs a világon,mert nemis lehet...Erre meg egy apró kis pöcs, sánta vaksi emberke KINEVEZTE MAGÁT(!!) ugye "legyőzhetetlen harcművésznek"...Merthát a FILMEKBEN(!!),meg a JÓL BEGYAKOROLT bemutatókon(!!) sziporkázott ugye a látványos produkciókban...A sok hülye meg ugye megy/ment állandóan utána...Meg dül/dült be a MANIPULÁCIÓKNAK a mai napig is...Szóval engem EZ A JELENSÉG háborít fel mindig Bruce Lee kapcsán...Ami jelenségröl a többiek esetében viszont még nem hallottam eddig...És ez a nagy különbség az egykori B.L.meg a többi " harcművész sztár" között...Az utóbbiak javára...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35, 36  Következő
33 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.