Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 20.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 16. 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 16. 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Örülnék annak,hogy sikerült akkor megismertetnem valakivel a furcsa viselkedésének az okait...Ha már az illetőnek eddig nem volt módja ezt megismerni...És felismerni...

Jó, akkor megpróbálom magamban átértékelni a dolgot.
Eddig kényelmetlenül éreztem magam, mert nem gondoltam, hogy ezt te pozitív dolognak tekinted.

Egyébként úgy vélem, hogy mindenki olyan amilyen, függetlenül attól, hogy meg tudjuk-e nevezni, hogy milyen személyiségbeli problémái, zavarai vannak.
Tökmindegy, hogy XYZ-kórnak, vagy JKL-szindrómának nevezné valaki mindazokat a személyiségzavarokat amelyekkel én rendelkezem/küszködöm folyamatosan, tudom, hogy milyen vagyok, s mások is tudják akiknek fontos vagyok, s azok el is fogadnak így. A többiek pedig nem fontosak...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 16. 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az autizmus és az Asperger szindróma amúgy NEM BETEGSÉG...És nemis "személyiségzavar"...Az csak egy ÁLLAPOT...Ez is olyan,mintha volna mondjuk húsz ember aki az almát szereti,és akadna egy, aki meg a körtét...Persze ez a világ meg az emberek márcsak olyanok, hogy aki MÁST SZERET MINT ŐK, akkor az olyan ember az " csakis beteg lehet"...Most megkérdezem én akkor azt csakúgy halkan,hogy HOL VAN AZ BÁRMILYEN TÖRVÉNYBEN,VAGY HATÁROZATBAN LEÍRVA,hogy egy embernek KÖTELEZŐEN társasági lénynek kell lennie? Meg szeretnie kell társas kapcsolatokban élni? Van ilyen természeti,vagy társadalmi törvény valahol? Én pl.nem szoktam "sérültnek" nevezni azokat,akik mondjuk extrovertáltak...ŐK olyanok,én pedig másmilyen vagyok,aztán ennyi...Engem nem érdekelnek az emberek,meg a társasági létforma...EZ mitöl és MIÉRT "fogyatékosság"? Ha már valaki nem bőg együtt valami csordával akkor az már egyböl " fogyatékos" is lenne egyben? Csakúgy kapásbol? Szerintem meg AZ a fogyatékos, aki ilyet mond...Ilyen esetben meg akkor mi van? "DEMOKRÁCIA" dönti el azt,hogy "ki a normális és ki nem"? Szerintem az ilyesmi az pont nem a " demokrácia" hatásköre...Mert attol,hogy 10 értelmi fogyatékos "demokratikusan" megszavazza azt, hogy a 11.-ik fazon "nem normális", mert mondjuk neki 150-es IQ-ja van,és nem pedig 60 mint nekik,az nem jelenti azt,hogy a 11.fazon az értelmi fogyatékos...Meghogy Ő a nemnormális...Hiába van róla szavazati határozat...Szóval bonyolult kérdés az autizmus témája nagyon...De az az egy viszont biztos,hogy NEM BETEGSÉG...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 16. 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Az autizmus és az Asperger szindróma amúgy NEM BETEGSÉG...És nemis "személyiségzavar"...Az csak egy ÁLLAPOT...Ez is olyan,mintha volna mondjuk húsz ember aki az almát szereti,és akadna egy, aki meg a körtét...Persze ez a világ meg az emberek márcsak olyanok, hogy aki MÁST SZERET MINT ŐK, akkor az olyan ember az " csakis beteg lehet"...Most megkérdezem én akkor azt csakúgy halkan,hogy HOL VAN AZ BÁRMILYEN TÖRVÉNYBEN,VAGY HATÁROZATBAN LEÍRVA,hogy egy embernek KÖTELEZŐEN társasági lénynek kell lennie? Meg szeretnie kell társas kapcsolatokban élni? Van ilyen természeti,vagy társadalmi törvény valahol? Én pl.nem szoktam "sérültnek" nevezni azokat,akik mondjuk extrovertáltak...ŐK olyanok,én pedig másmilyen vagyok,aztán ennyi...Engem nem érdekelnek az emberek,meg a társasági létforma...EZ mitöl és MIÉRT "fogyatékosság"? Ha már valaki nem bőg együtt valami csordával akkor az már egyböl " fogyatékos" is lenne egyben? Csakúgy kapásbol? Szerintem meg AZ a fogyatékos, aki ilyet mond...Ilyen esetben meg akkor mi van? "DEMOKRÁCIA" dönti el azt,hogy "ki a normális és ki nem"? Szerintem az ilyesmi az pont nem a " demokrácia" hatásköre...Mert attol,hogy 10 értelmi fogyatékos "demokratikusan" megszavazza azt, hogy a 11.-ik fazon "nem normális", mert mondjuk neki 150-es IQ-ja van,és nem pedig 60 mint nekik,az nem jelenti azt,hogy a 11.fazon az értelmi fogyatékos...Meghogy Ő a nemnormális...Hiába van róla szavazati határozat...Szóval bonyolult kérdés az autizmus témája nagyon...De az az egy viszont biztos,hogy NEM BETEGSÉG...

Nem mondtam, hogy betegség, ha hirtelenjében személyiségzavarnak neveztem volna és nem az, akkor bocs.
Nem vagyok orvos, nem vagyok pszichológus, nem értek hozzá, nem mondtam semmit.
Nem akarok beszélni róla.
Pláne úgy nem, hogy nem értek hozzá...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 16. 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valóban nem betegség. Egy időben járt hozzánk edzésre egy gyermekpszichiáter (Sófi Gyula, ha rá akartok keresni) és ő mesélt sokat az autizmusról és asperger szindrómáról. Ő úgy fogalmazta meg, hogy ezek egyike sem betegség, hanem állapot, ugyanis nem lehet rajta változtatni, nem lehet az illetőt "meggyógyítani". (Az anyaméhben így huzalozódott össze a gyerek agya és az már így is marad.)
Máshol azt olvastam, hogy egyszerűen csak másképp érzékelik a körülöttük lévő világot, így másképp is reagálnak rá, de attól ez még nem jobb vagy rosszabb, csak más, mint a többségé.
A nehézségeik abból adódnak, hogy mások és a környezetük nem érti a viselkedésüket, ezért ellenségesek.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 17. 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:

Nyilván vannak fokozatok autista és autista között is. Ha már ennyire ragaszkodsz ahhoz újabban, hogy az vagy.

Titusz, belenéztél már abba a filmbe amit említettem?
Akkor kezdődött ez az egész história, amikor én erről a filmről beszéltem neked. Azóta állítod, hogy te is autista vagy. S engem azóta nem hagy nyugodni a gondolat, hogy akkor olvastál ennek utána, s azóta győzködsz engem is erről.
Eredetileg nem akartam ennyire személyesre venni, de akkor megkérdezem: mennyiben hasonlítasz a filmbéli karakterre?

Talán ha megnézed legalább ezt az egy részt, meg fogod érteni, hogy miről beszélek neked már jó ideje.

Tessék, itt az első sorozat első része:
Doktor Murphy: 1. évad, 1. rész
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 17. 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnéztem akkor a fellinkelt filmet...Igen...Igazad van...Autista és autista között vannak fokozatok...(Bár igazság szerint én se mondtam sohasem mást...) A filmbeli karakter az már egy tényleg súlyos fokozat...Azért én ENNYIRE nem vagyok szerintem súlyos eset,de ettöl függetlenül sokmindenben hasonlítok a filmeli karakterre...Csak persze én messze nem vagyok ilyen szelíd,meg ártatlan tekintetü...Meg ugye kinézetre is inkább hasonlítok a terminátorra, mint erre a jámbor srácra...Szóval ha megfigyeled,a filmbeli karakterrel az a gond,hogy ő egy gyenge akaratu értelmi fogyatékosnak TŰNIK...(De persze messze nem az...)Én viszont pont az ellenkezője vagyok ennek a karakternek...Nekem a problémáim főképpen abbol adódtak a legtöbbször,hogy RETTENETESEN ERŐSZAKOS ÉS ARROGÁNS fickónak tűnök mindig...Aki ha ránéz valakire,hát...Már csak a nézésemtöl képesek összecsuklani emberek a félelemtöl,meg a rémülettöl...Pedighát ha NEM PROVOKÁLNAK,MEG NEM BÁNTANAK,akkor hihetetlenül jámbor,és jóindulatu vagyok mindig...Pont olyan,mint a filmbeli srác...De ha bántást,rosszindulatot érzek valakitöl,akkor viszont rendkívül durva,érzéketlen,és ellenséges szoktam lenni az ilyen illetők irányába...Szóval bár énis autista vagyok vitán felül mint a filmbeli srác,de én inkább a "Tökéletes fegyver" főszereplőjére hasonlítok jobban, minden tekintetben...Nem erre a srácra...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 18. 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Megnéztem akkor a fellinkelt filmet...Igen...Igazad van...Autista és autista között vannak fokozatok...(Bár igazság szerint én se mondtam sohasem mást...) A filmbeli karakter az már egy tényleg súlyos fokozat...Azért én ENNYIRE nem vagyok szerintem súlyos eset,de ettöl függetlenül sokmindenben hasonlítok a filmeli karakterre...Csak persze én messze nem vagyok ilyen szelíd,meg ártatlan tekintetü...Meg ugye kinézetre is inkább hasonlítok a terminátorra, mint erre a jámbor srácra...Szóval ha megfigyeled,a filmbeli karakterrel az a gond,hogy ő egy gyenge akaratu értelmi fogyatékosnak TŰNIK...(De persze messze nem az...)Én viszont pont az ellenkezője vagyok ennek a karakternek...Nekem a problémáim főképpen abbol adódtak a legtöbbször,hogy RETTENETESEN ERŐSZAKOS ÉS ARROGÁNS fickónak tűnök mindig...Aki ha ránéz valakire,hát...Már csak a nézésemtöl képesek összecsuklani emberek a félelemtöl,meg a rémülettöl...Pedighát ha NEM PROVOKÁLNAK,MEG NEM BÁNTANAK,akkor hihetetlenül jámbor,és jóindulatu vagyok mindig...Pont olyan,mint a filmbeli srác...De ha bántást,rosszindulatot érzek valakitöl,akkor viszont rendkívül durva,érzéketlen,és ellenséges szoktam lenni az ilyen illetők irányába...Szóval bár énis autista vagyok vitán felül mint a filmbeli srác,de én inkább a "Tökéletes fegyver" főszereplőjére hasonlítok jobban, minden tekintetben...Nem erre a srácra...

Csakhogy kezded végre megérteni miről beszélek.

Nem tudom egyébként hol a határ, mi az, ami már sok. Úgy általában.
Pl a "kényszerességben".
Én mondjuk hajlamos vagyok bizonyos dolgokat többször leellenőrizni - bezártam-e, lekapcsoltam-e? - ezek pl. meddig "normálisak"?
Amikor pl TUDOM, hogy elzártam, mégis megnézem még újra...miért van ez?
Vagy amikor ragaszkodom bizonyos tárgyakhoz, vagy bizonyos fajta ételhez...

Szerinted a "Tökéletes fegyver" főszereplőjének karaktere is autista? Vagy vannak olyan vonásai?
Ilyen alapon fel lehetne tenni a kérdést: Ki az, akinek nincsenek?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 19. 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én az autizmus kritériumának három dolog egyidejű meglétét szoktam tekinteni:A feltűnő "magánakvalóság", (Azaz az emberkerülő életmód...) az idealizmus megléte, és a furcsa szokások...Neked ezen három tulajdonság közzül megvan mind a három? Ha nincs meg mind egyszerre,akkor szerintem te nem vagy autista...De szerintem én az vagyok,mivel rám egyszerre jellemző mind a három tulajdonság...Képzeld...Nemcsak az volt mindigis a furcsa szokásom,hogy " elvböl nem kezdeményeztem sohasem hölgyeknél", hanem pl. az is szokásomban volt mindigis, hogy RETTENETESEN UTÁLTAM KEZET FOGNI BEMUTATKOZÁSKOR,ÜDVÖZLÉSKOR...És minden módon igyekeztem elkerülni ezt a számomra undorító szokást...Úgyhogy ez is belejátszik mindig abba,hogy hamar ellenségessé válik előbb-utóbb a viszonyom MINDEN palival,hímneművel...(Elmebeteg "nyugat" elmebeteg,és degenerált szokása örökösen ez a "kézfogás" szertartás...Többet nem tudok erröl mit mondani...) És azt is rettenetesen utálom,ha bárki is megérint fizikai értelemben,aki történetesen nem a nőm...Ilyen esetekben egyböl le is izzadok az idegtöl,meg a dühtöl..Ismerős ez a két mánia a filmböl? Szóval hidd el ha mondom...Énis autista vagyok,csak nem ilyen súlyos eset,mint a filmbeli srác...A "Tökéletes fegyver" főhőse amúgy szintén autista ha megfigyeled...Minden kritérium jellemző rá is...Bár mondjuk a "furcsa szokásokat" nemnagyon domborítják ki a filmben,mivel azért az a film egy AKCIÓFILM nem pedig "lélektani dráma", de a való életben az OLYASMI FIGURÁKNAK egész biztos az,hogy vannak azért " furcsa mániái"...Ez egészen biztos...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 22. 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Én az autizmus kritériumának három dolog egyidejű meglétét szoktam tekinteni:A feltűnő "magánakvalóság", (Azaz az emberkerülő életmód...) az idealizmus megléte, és a furcsa szokások...Neked ezen három tulajdonság közzül megvan mind a három? Ha nincs meg mind egyszerre,akkor szerintem te nem vagy autista...De szerintem én az vagyok,mivel rám egyszerre jellemző mind a három tulajdonság...Képzeld...Nemcsak az volt mindigis a furcsa szokásom,hogy " elvböl nem kezdeményeztem sohasem hölgyeknél", hanem pl. az is szokásomban volt mindigis, hogy RETTENETESEN UTÁLTAM KEZET FOGNI BEMUTATKOZÁSKOR,ÜDVÖZLÉSKOR...És minden módon igyekeztem elkerülni ezt a számomra undorító szokást...Úgyhogy ez is belejátszik mindig abba,hogy hamar ellenségessé válik előbb-utóbb a viszonyom MINDEN palival,hímneművel...(Elmebeteg "nyugat" elmebeteg,és degenerált szokása örökösen ez a "kézfogás" szertartás...Többet nem tudok erröl mit mondani...) És azt is rettenetesen utálom,ha bárki is megérint fizikai értelemben,aki történetesen nem a nőm...Ilyen esetekben egyböl le is izzadok az idegtöl,meg a dühtöl..Ismerős ez a két mánia a filmböl? Szóval hidd el ha mondom...Énis autista vagyok,csak nem ilyen súlyos eset,mint a filmbeli srác...A "Tökéletes fegyver" főhőse amúgy szintén autista ha megfigyeled...Minden kritérium jellemző rá is...Bár mondjuk a "furcsa szokásokat" nemnagyon domborítják ki a filmben,mivel azért az a film egy AKCIÓFILM nem pedig "lélektani dráma", de a való életben az OLYASMI FIGURÁKNAK egész biztos az,hogy vannak azért " furcsa mániái"...Ez egészen biztos...

Én sosem állítottam magamról azt, hogy autista vagyok.
Én mindig csak annyit mondtam, hogy erősen introvertált vagyok.
(Többféle személyiségtesztet elvégezve is ezt tapasztaltam.)
S az emberek átlagvéleménye is az, ill. azt látják rajtam, hogy visszahúzódó, zárkózott vagyok, kevés emberrel tartok fenn kapcsolatot, s az átlagemberekkel-idegenekkel hűvösen udvarias vagyok. Kevés embert kedvelek, de azokat nagyon.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 23. 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

4 jel, hogy volt már előző életed a Földön
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 24. 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elolvastam a fenti cikket, de nem tudom azt,hogy a felemlített tulajdonságok miért kell hogy azt jelentsék,hogy "már sok előző élete volt valakinek"... MINDENKINEK sok előző élete volt már,és valszeg még lesz is,egészen addig,amíg el nem éri valaki a " tudati, spirituális tökéletességet"...De sajnos egy ILYEN mai világban ennek a dolognak a kivitelezése nagyon-nagyon nehéz dolog sokszor...Egy "kapitalista" világban,ahol ugye "a pénz körül forog minden", nagyon-nagyon nagy jellembeli szilárdság kell ahhoz,hogy valakit ne szédítsen meg,ne kábítson el az a csillogó mocsok,és papírbol készült trágya,aminek ugye " pénz" a neve...Szerencsére nekem ilyen téren nincs nehéz dolgom,mivel világéletemben immunis voltam és vagyok most is a "pénz és az anyagi javak" tekintetében...Teljesen hidegen hagynak ugyanis az ilyesmi dolgok...(Csak szólok,hogy az ilyesmi mentalitás is tipikusan az autisták egyik sajátossága...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 01. 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://liked.hu/erdekesseg/9-marketingfogas-amivel-az-egesz-emberiseget-behulyitettek-a-reklamkeszitok/
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 04. 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
https://liked.hu/erdekesseg/9-marketingfogas-amivel-az-egesz-emberiseget-behulyitettek-a-reklamkeszitok/
Én nem tudom,hogy mások hogy csinálják a dolgot,de engem világéletemben teljesen hidegen hagytak a reklámok meg a marketingfogások...És nemis értem azt,hogy miként is lehetnek olyan ökör-barom-állat-idióta-degenerált "emberek" akiket el lehet szédíteni reklámokkal-marketinggel...Barmok az ilyenek,nem emberek...Köpni való,nyomorult állatok...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 04. 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/0guwHfg859M T 72 tank...Istenem...Micsoda gyönyörű jármű! A világ szerintem legszebb,és legsokoldalubb harckocsija...A hajdani szovjet tervezők mestermunkája...Könnyű,alacsony építésü,kisméretű,olcsó,könnyen gyártható,egyszerű szerkezetű,nagy tűzerejű jármű,hatalmas löveggel felszerelve...Mint ahogy azt már régebben is írtam...És csak 3 fő kell neki kezelőszemélyzetnek, ellentétben a nyugati trágyatankok (Pl.M-1,Leopárd 2...) 4-5 fős kezelőszemélyzetével...Dehát ugye a MARKETING...A mocskos-rohadt nyugati pénztömegekkel gerjesztett reklám és marketing kampány sikeresen kábítja örökösen a sok barmot szép hazánkban is...Pedig MEGFELELŐ FELÚJÍTÁSSAL, ÚJ LŐSZEREK RENDSZERESÍTÉSÉVEL(Amik már léteznek amúgy...) a világ legjobb tankja lehetne még most is ez a jármű...És sokkal,de sokkal olcsóbban lehetne modernizálni ezt a típust ha volna rá szándék, (Vagy inkább idehaza gyártani a modernizált licensz változatot,hatalmas tételekben,tehát relatívan olcsón...)mint hogy ÍRDATLAN MILLIÁRDOKÉRT megvegyük(!!) a németek, és az amerikaiak trágya vackait...Ami vackokat jó pénzért ránk sóznak,meg ránk fognak sózni a közeljövőben...A sok hülye meg csak tapsikol,meg örvendezik mindennek...Elmebeteg,idióta,gyengeelméjü barmok...És sose tanul semmiböl se a sok tulok...Sose tanul...Hogy a "nyugatot" ismerni kell...Meg tudni azt,hogy milyen aljasak,és mocskosak örökösen...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Következő
35 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.