Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 20.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 07. 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/f15jPW0EvPs Bodza javíthatatlan...Jaj...Hogy mennyire imádom én az ilyesmi papagájos videókat! Ezen is annyit,de annyit kacagok mindig...Olyan mulatságos ez a "Bodza" nevű papagáj...Meg az a sok bolondság amit összebeszél...Szakadok meg a nevetéstöl mindig ezen a rövid kis videón...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 07. 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/f15jPW0EvPs Bodza javíthatatlan...Jaj...Hogy mennyire imádom én az ilyesmi papagájos videókat! Ezen is annyit,de annyit kacagok mindig...Olyan mulatságos ez a "Bodza" nevű papagáj...Meg az a sok bolondság amit összebeszél...Szakadok meg a nevetéstöl mindig ezen a rövid kis videón...

Én azért az ilyenek videókat nézve időnként kicsit szkeptikus vagyok.
Igaz, nekem csak hullámos papagájom volt/van, s bár meg is tanult "beszélni" de sosem adott ki ennyire "emberi" hangokat.
Igen, hasonlított az emberi beszédre, érthető volt, és fel lehetett ismerni még azt is, hogy kinek a 'hangján" beszél, kitől is tanulta azt a madár azt a szót, vagy rövid mondatot.
De akkor is kiérződött, hogy azt nem ember, hanem egy papagáj mondja.

Persze nekem csak hullámosokkal van ilyen jellegű tapasztalatom, nagyobb testű, más fajta papagájokkal nincs...lehet, azok tényleg meg tudnak tanulni "emberebbül" is beszélni.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 08. 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most ezt úgy kell érteni,hogy szerinted csak megjátszott a videó? Mármint a Bodza beszéde? Hát...Nem tudok a kérdésben állást foglalni,mivel nekem sose volt még dolgom papagájokkal a való életben...Viszont rengeteg ilyesmi videót megnéztem már a neten...Azért mindegyik videóban csaltak volna a készítők? Azért ez egy kicsit hihetetlen dolog lenne nekem, bár ki tudja? Manapság már minden megeshet...Amúgy ha megfigyeled a dolgot, Bodza jákópapagáj volt...Az pedig köztudott dolog,hogy a jákópapagájok tudnak a legélethűbben beszélni...(Holtversenyben ugye a hollókkal...)Azért szerintem ezt a tényt is vegyük mindig figyelembe...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 08. 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Most ezt úgy kell érteni,hogy szerinted csak megjátszott a videó? Mármint a Bodza beszéde? Hát...Nem tudok a kérdésben állást foglalni,mivel nekem sose volt még dolgom papagájokkal a való életben...Viszont rengeteg ilyesmi videót megnéztem már a neten...Azért mindegyik videóban csaltak volna a készítők? Azért ez egy kicsit hihetetlen dolog lenne nekem, bár ki tudja? Manapság már minden megeshet...Amúgy ha megfigyeled a dolgot, Bodza jákópapagáj volt...Az pedig köztudott dolog,hogy a jákópapagájok tudnak a legélethűbben beszélni...(Holtversenyben ugye a hollókkal...)Azért szerintem ezt a tényt is vegyük mindig figyelembe...

Nem mondtam, hogy megjátszott. Azt sem, hogy minden ilyen videó az, csak azt, hogy ÉN sokszor szkeptikus vagyok.
Nem tudom.

Nekem csak hullámosokkal volt kapcsolatom.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 08. 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/m1HHulwx9_k Rozika enek1...Nézd csak meg Szami ezt a videót! Ez az állat hullámos papagáj, igaz? Nos? Ez úgy beszél meg viselkedik ahogy az megszokott a hullámos papagájoknál? Vagy itt is fenntartásaid vannak?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 08. 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/m1HHulwx9_k Rozika enek1...Nézd csak meg Szami ezt a videót! Ez az állat hullámos papagáj, igaz? Nos? Ez úgy beszél meg viselkedik ahogy az megszokott a hullámos papagájoknál? Vagy itt is fenntartásaid vannak?

Ez nem hullámos papagáj, hanem azt hiszem Amazon.
A hullámos papagáj
EZ

ÉS EZ

Lehet, nem túl jó a videók minősége, de ezeken látszik, hogy egy papagáj nem olyan, hogy azt mondom neki, hogy beszélj, és akkor ő elkezd beszélni, ráadásul úgy, hogy még azt is mondja, amit én akarok.
Persze, ha 20* elmondom neki azt, hogy ""puszi", akkor már vissza fog egy idő után válaszolni, hogy "puszi", de nem biztos, hogy azért mert azt kértem tőle, hanem mert éppen akkor pont mondta. Én meg ha akarok, örülhetek neki, ahogy azért mondta, mert mondtam neki. De hát tudom, hogy nem így van.
(Jaj, de jó, ugye, így már ha akarom, össze tudom úgy vágni a videót,hogy azt mondom hogy Szia, erre a papagájom válaszol rá, hogy szia.)

Az első általam feltett videón látszik is legalább, hogy vágva van, (nyilván "ezer év" lett volna kivárni, hogy azt mondja a gazdi, amit akar) s feliratozva, hisz a kiejtés sem tökéletes, de hallani, hogy valahol azért a gazdi hangján szólal meg=igen, hisz a hangutánzást tanulják meg, és ennyi. Irányítani nem fogok tudni egy papagájt, úgy mint egy kutyát, hogy most fütyüld el az Örömódát.
Kivéve ha semmi mást nem tanítottam meg neki, csak az Örömódát.

De egy hullámos nem csak azt tanulja meg, amit tanítunk neki, hanem bármit, amit hall, és megtetszik neki. Az enyém pl. megtanulta az ébresztőórám csipogását, vagy volt egy csipogó plüssállatkám, ami a kalitkájára volt akasztva, s ha csipkedte, mozgatta, csipogott... annak a csipogását is megtanulta, megtanulta a parkban élő madarak hangját, de egy autóriasztót is, pedig nem hiszem, hogy túl sűrűn megszólalt...még azt is megtanulta, ahogy hangosan nevetek, pedig nem tanítottam neki, csak hallotta. Laughing
Képzeld, hogy meglepődtem, mikor hallottam a papagájomat úgy "nevetni", ahogy én szoktam. Ezen kívül vagy 6-8 szót tanítottam meg neki, konkrétan, de mivel a család más tagja is mondott neki egy-két szót, azt is megtanulta, azt viszont természetesen a másik ember "hangján" tanulta meg, nem az enyémen.
S ezeket a hangokat, amikor olyan kedve volt - a kalitkájában csücsülve, vagy amikor szabadon volt - el kezdte minden rendszer nélkül mondogatni, vagyis ugye "beszélt", de nem irányítottan.
Érted már?

Viszont nekem "csak" hullámosom volt.
Lehet, hogy egy nagyobb, más fajta papagáj okosabb a hullámosnál s ezáltal azok jobban tudnak utánozni esetleg jobban is taníthatóak. Nem tudom.

De szerintem egy papagáj sem fog elkezdeni nekem - az én kedvemért, kérésre - minden más papagájhang nélkül tisztán emberi hangon beszélni egy bizonyos monológot, vagy megtanult dalt, szöveget.
Persze, tévedhetek is...

Az általad most fellinkelt videón
ÉS EZEN(szerintem ez ugyanaz a papagáj) azért látszik, hogy a gazdi győzködi, mondogatja a madárnak, hogy mit szeretne, s ugye az is hallatszik, hogy néha rendes papagáj-hangon bele-belecsipog a papagáj.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 09. 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Értem amit írtál, bár azt eddigis tudtam,hogy a papagájok nem "úgy" beszélnek ahogy az emberek, hanem csak a hangokat utánozzák jórészt...De azért ez akkoris "beszéd", nem? Végülis nem lónyerítés...Amikor először láttam ilyen papagájos videókat, teljesen ledöbbentem...Ugyanis addig abban voltam, hogy a papagájok max. egy-egy rövid kis szót képesek kimondani,azt is alig érthetően...Aztánmeg kiderült,hogy az okosabb állatok képesek akár egész mondatokat is végigmondani, tisztán,érthetően...Sőt, ha a gazdájuk sokat kérleli őket,még időnként azt is tudják,hogy éppen MELYIK mondat kimondását várják el tőlük...Azért ez nagyfoku intelligenciára vall,nem? Már persze állati viszonylatban értve a dolgot...A harmadik álltalad fellinkelt videón megintcsak szakadtam meg a nevetéstöl,olyan mulatságos volt a " Rozika" fütyülése...Ráadásul látszott még az is a madáron,hogy mennyire meg van magával elégedve,amiért olyan szépen tudott fütyülni...Azért okos állatok ezek a papagájok...Ezt nem lehet elvitatni...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 09. 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Értem amit írtál, bár azt eddigis tudtam,hogy a papagájok nem "úgy" beszélnek ahogy az emberek, hanem csak a hangokat utánozzák jórészt...De azért ez akkoris "beszéd", nem? Végülis nem lónyerítés...Amikor először láttam ilyen papagájos videókat, teljesen ledöbbentem...Ugyanis addig abban voltam, hogy a papagájok max. egy-egy rövid kis szót képesek kimondani,azt is alig érthetően...Aztánmeg kiderült,hogy az okosabb állatok képesek akár egész mondatokat is végigmondani, tisztán,érthetően...Sőt, ha a gazdájuk sokat kérleli őket,még időnként azt is tudják,hogy éppen MELYIK mondat kimondását várják el tőlük...Azért ez nagyfoku intelligenciára vall,nem? Már persze állati viszonylatban értve a dolgot...A harmadik álltalad fellinkelt videón megintcsak szakadtam meg a nevetéstöl,olyan mulatságos volt a " Rozika" fütyülése...Ráadásul látszott még az is a madáron,hogy mennyire meg van magával elégedve,amiért olyan szépen tudott fütyülni...Azért okos állatok ezek a papagájok...Ezt nem lehet elvitatni...

Igen, így van...s még a hullámos is képes nem csak egy-egy szót, hanem mondatokat is megtanulni.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 11. 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Elkészült akkor a saját tervezésű és kivitelezésű házi légnyomásmérőm...Ami a jelek szerint remekül is működik! Az egészhez csak egy puha falu PET palack kellett, egy liternyi víz,egy kb.50 centis, átlátszó, kis belső keresztmetszetű műanyagcső, némi ragasztó, meg még egy-két kisebb dolog...Szóval így akkor már meg vagyok elégedve a helyzettel...A 20 ezer ft-os bolti légnyomásmérőm ugyanis mint ahogy az kiderült,nem ért egy kalap trágyát sem...A mutató állandóan beragadt meg szorult,úgyhogy napjában többször is kocogtatni kellett a szerkezet tetejét,hogy óhajtson már valamikor arrébb mozdulni az az átkozott mutató...Ez meg egy idő után már írtózatosan bosszantó dolog volt... De mostmár a saját szerkezetemmel pontosan tudom mérni mindig az adott légnyomást...A F.T. meg bekaphatja...Meg a semmit sem érő vacak,de drága szerkezete is...(Mondom:20 ezer ft volt az a semmit sem érő fogyasztói "termék"...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 11. 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...Elkészült akkor a saját tervezésű és kivitelezésű házi légnyomásmérőm...Ami a jelek szerint remekül is működik! Az egészhez csak egy puha falu PET palack kellett, egy liternyi víz,egy kb.50 centis, átlátszó, kis belső keresztmetszetű műanyagcső, némi ragasztó, meg még egy-két kisebb dolog...Szóval így akkor már meg vagyok elégedve a helyzettel...A 20 ezer ft-os bolti légnyomásmérőm ugyanis mint ahogy az kiderült,nem ért egy kalap trágyát sem...A mutató állandóan beragadt meg szorult,úgyhogy napjában többször is kocogtatni kellett a szerkezet tetejét,hogy óhajtson már valamikor arrébb mozdulni az az átkozott mutató...Ez meg egy idő után már írtózatosan bosszantó dolog volt... De mostmár a saját szerkezetemmel pontosan tudom mérni mindig az adott légnyomást...A F.T. meg bekaphatja...Meg a semmit sem érő vacak,de drága szerkezete is...(Mondom:20 ezer ft volt az a semmit sem érő fogyasztói "termék"...)

Gratulálok!
Legyen benne sok örömöd!
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 17. 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Azt hiszem,hogy a szakállas palik világa is mindig idegen lesz a számomra...Nemrég költséghatékonyság okán elhatároztam ugyanis,hogy csak havonta egyszer fogom karmolni a képemet...Végülis nagyrészt itthon vagyok mindig, népek közzé ritkán megyek,akkormeg felesleges még ugye hetente egyszer is karmolásra adni a fejemet...Ez volt a terv...De aztán a megvalósításba némi probléma csúszott...Mégpedig az, hogy amikor már olyan 1-1,5 centis lett a szakállam, tovább már egyszerűen nem bírtam a képemen...Ugyanis roppantul idegesített a tapintása,meg állandóan viszketett tőle az egész képem...Úgyhogy nem győztem vakarni...A dolog vége az lett,hogy feladtam aztán a havonta egyszeri karmolás tervét,és visszatértem a hetes-két hetes időszakra...Szóval ilyen tapasztalatok után én el nem tudom képzelni azt,hogy emberek hogyan is tudnak szakállal létezni...Pedighát vannak ugye olyan ürgék is,akik akár fél méteres szakállat is képesek növeszteni,meg így élnek évtizedeken át...Hát...Lelkük rajta akkor...Én bizony nem tudnám utánuk csinálni a dolgot...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 20. 06:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát...Azt hiszem,hogy a szakállas palik világa is mindig idegen lesz a számomra...Nemrég költséghatékonyság okán elhatároztam ugyanis,hogy csak havonta egyszer fogom karmolni a képemet...Végülis nagyrészt itthon vagyok mindig, népek közzé ritkán megyek,akkormeg felesleges még ugye hetente egyszer is karmolásra adni a fejemet...Ez volt a terv...De aztán a megvalósításba némi probléma csúszott...Mégpedig az, hogy amikor már olyan 1-1,5 centis lett a szakállam, tovább már egyszerűen nem bírtam a képemen...Ugyanis roppantul idegesített a tapintása,meg állandóan viszketett tőle az egész képem...Úgyhogy nem győztem vakarni...A dolog vége az lett,hogy feladtam aztán a havonta egyszeri karmolás tervét,és visszatértem a hetes-két hetes időszakra...Szóval ilyen tapasztalatok után én el nem tudom képzelni azt,hogy emberek hogyan is tudnak szakállal létezni...Pedighát vannak ugye olyan ürgék is,akik akár fél méteres szakállat is képesek növeszteni,meg így élnek évtizedeken át...Hát...Lelkük rajta akkor...Én bizony nem tudnám utánuk csinálni a dolgot...

Nemár!!!

Tudod, hogy nem szeretem a szakállas fazonokat...
Sad

(Nejed mit szólt hozzá?)

Szerintem borzalmas.
Igen, egyrészröl a tapintása, a "túloldalról" is.
Akárki akármit mond, szúr is, hosszabban is. Aki mást mond, az hazudik.
Az egyik leggusztustalanabb húzás, amikor egy fazon odabújik/dörgölődzik a nő arcához, nyakához, melléhez, akárhová, mondván nem is szúr...dehogynem!!! El is hajtottam a fazont, hogy szórakozzon mással. A fene sem akar egy üvegmosó kefével összebújni!!!
Az egy, de max.2 hetes borosta talán elmegy, ha nem "erőszakoskodnak" vele, hogy "pedig nézd, nem is szúr!!!" bár egyéne válogatja...fazontól is függ. Mármint a szakáll fazonjától...pontosabban a szőrzet milyenségétől...
Ha meg hosszabb, mint 1 cm, szerintem már borzasztó ápolatlan külsőt is kölcsönöz, el kezdenek össze-vissza állni a szálak.
(Ide vagy oda szerintem itt az anyagiak, amit ezen megspórolnál, elhanyagolható, ezt engedd el a következő 50 évre, az ápolt külső alap. Nem, nem mentség, hogy szinte ki sem mozdulsz otthonról...nem más idegeneknek borotválkozol, meg vagy ápolt vagy sem, hanem saját magad miatt...meg feleséged is van, aki biztosan...mindegy...minek magyarázzam, tudod, mit akarok mondani...)

Különben meg több férfitől hallottam már ezt...hogy el kezdte növeszteni, aztán majd megveszett úgy szúrt, meg viszketett.
Nyilván amiatt, mert nem egyenesen kifelé állnak a szálak, hanem befelé, visszahajlik, s az persze, hogy szúrja az arcbőrt.
Van egy kollégám, ilyen a ma divatos "Szulejmán"-szakálla van...az már jó hosszú...és látom, hogy mégis sokszor vakarja.

Képzeld, még a hosszú női haj vége is tud szúrni...értem ez alatt pl azt, hogy mikor olyan hosszú hajam volt, hogy a nyakamba tudtam hajtani/tekerni, kb. mint egy sálat, éreztem, hogy néhány szál vége szúrta a nyakam. Vagy amikor csak a nyakig ért, s egy sapkát felvéve a sapka a nyakamhoz nyomta a hajam, az is szúrta a nyakamat.

Mi egyéb illúzióromboló tevékenységed van még mostanában???
Confused
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 20. 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nincsenek illuzióromboló tevékenységeim, engem is zavar ez az állapot hidd el, de tudomásul kell venni, hogy jelen pillanatban egy F.T. világban élünk...Aminek ugye alaptulajdonsága, és lényege mindig az átverés,a lehúzás, a hülyének nézés,az intézményesített rablás...Most mit csináljak ha a mai borotvák is szinte mind FOGYASZTÓI TERMÉKEK? A zsilettpengék két karmolás után mehetnek a szemétbe, a villanyborotvák meg eleve úgy vannak tervezve, hogy egy-két évnyi rendszeres használat után szintén menjenek a szemétbe...Ráadásul manapság már nagyon nehéz NORMÁLIS, hálózati, zsinóros borotvát találni...A mai villanyborotvák nagyrésze már eleve úgy készül,mint pl. a mobiltelefon...Vagy a táblagép,laptop...Hogy CSAK akkumulátorrol üzemel...Egy-egy akkutöltés meg az én esetemben nem bír ki egy borotválkozást sem...Az ilyesmi szerkezetek csak olyan "mai", hevenyészve véghezvitt, tessék-lássék karmolásra vannak tervezve,amik max egy 5-10 percet vesznek igénybe...(Tudod...Erre rásegít a mai "divat" is, miszerint az ún. "menő" pali manapság szőrös meg hanyagul borotvált, borostás...) De én ilyen téren szeretek alapos munkát végezni, úgyhogy nálam egy borotválkozás az kb. egy fél/háromnegyed óra...Ennyit meg nemnagyon bírnak ki ezek a mai akkus vackok...(Ráadásul az akkuk hamar tönkremenő,drága, RENDKÍVÜL KÖRNYEZETSZENNYEZŐ DOLGOK, úgyhogy többek között emiatt is utálok MINDEN akkus-elemes szerkezetet...)Normális,hálózati borotva meg ugye nagyon ritka jószág a boltokban...Ezelőtt évekkel, sikerült nagy-nagy utánajárás után találni egy rendes, zsinóros villanyborotvát, de erre azóta is vigyázok,mint a hímestojásra...És igyekszek minnél kevesebbet használni,hogy minnél tovább tartson...Ha minden nap használnám,már régen ez is a szemétben lenne, de így, hogy egy héten, vagy esetleg kéthetente csak egyszer karmolom a képemet,így, már bírja több éve...Szóval sajnos ilyen világban élünk...Mindig kénytelen az ember kompromisszumokat kötni...De annak viszont örülök,hogy a jelek szerint nem hat rád ennek a mai világnak az agymosása, miszerint a "szőrös-borostás pali a menő,és az ellenállhatatlan férfi"...Hiába ömlik minden felületröl-médiábol a szőrös, félhajléktalan kinézetű palik képe mint " férfieszmény"...Ne is dűlj be soha a népbolondításnak...Énis tökéletesen egyet értek veled, hidd el...(És a nejem is így látja a dolgot, szóval legalább hárman akkor még megmaradtunk normálisnak egy totálisan elmebeteg világban...) Ha csak annyin múlna a dolog, járnék én szívesen mindennap sima babaarccal, dehát ahhoz OLYAN VILÁG is kéne...Ami nem a szépség és a normalitás ellen van örökké...(A másik meg az,hogy úgy vagyok a dologgal,hogy ha csak néhány naponta karmolom a képemet, akkor lassabban nő a szőr is...Ez tényleg így van...Sok évnyi ritkább borotválkozás után már ott tartok,hogy az egy hetes borosta is olyan már, mint az azelőtti 1-2 napos...Ritkább borotválkozás után szemmel láthatóbban lassabban nő a szőr, úgyhogy ha másnem,ezis akkor egy pozitív dolog...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 20. 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nincsenek illuzióromboló tevékenységeim, engem is zavar ez az állapot hidd el, de tudomásul kell venni, hogy jelen pillanatban egy F.T. világban élünk...Aminek ugye alaptulajdonsága, és lényege mindig az átverés,a lehúzás, a hülyének nézés,az intézményesített rablás...Most mit csináljak ha a mai borotvák is szinte mind FOGYASZTÓI TERMÉKEK? A zsilettpengék két karmolás után mehetnek a szemétbe, a villanyborotvák meg eleve úgy vannak tervezve, hogy egy-két évnyi rendszeres használat után szintén menjenek a szemétbe...Ráadásul manapság már nagyon nehéz NORMÁLIS, hálózati, zsinóros borotvát találni...A mai villanyborotvák nagyrésze már eleve úgy készül,mint pl. a mobiltelefon...Vagy a táblagép,laptop...Hogy CSAK akkumulátorrol üzemel...Egy-egy akkutöltés meg az én esetemben nem bír ki egy borotválkozást sem...Az ilyesmi szerkezetek csak olyan "mai", hevenyészve véghezvitt, tessék-lássék karmolásra vannak tervezve,amik max egy 5-10 percet vesznek igénybe...(Tudod...Erre rásegít a mai "divat" is, miszerint az ún. "menő" pali manapság szőrös meg hanyagul borotvált, borostás...) De én ilyen téren szeretek alapos munkát végezni, úgyhogy nálam egy borotválkozás az kb. egy fél/háromnegyed óra...Ennyit meg nemnagyon bírnak ki ezek a mai akkus vackok...(Ráadásul az akkuk hamar tönkremenő,drága, RENDKÍVÜL KÖRNYEZETSZENNYEZŐ DOLGOK, úgyhogy többek között emiatt is utálok MINDEN akkus-elemes szerkezetet...)Normális,hálózati borotva meg ugye nagyon ritka jószág a boltokban...Ezelőtt évekkel, sikerült nagy-nagy utánajárás után találni egy rendes, zsinóros villanyborotvát, de erre azóta is vigyázok,mint a hímestojásra...És igyekszek minnél kevesebbet használni,hogy minnél tovább tartson...Ha minden nap használnám,már régen ez is a szemétben lenne, de így, hogy egy héten, vagy esetleg kéthetente csak egyszer karmolom a képemet,így, már bírja több éve...Szóval sajnos ilyen világban élünk...Mindig kénytelen az ember kompromisszumokat kötni...De annak viszont örülök,hogy a jelek szerint nem hat rád ennek a mai világnak az agymosása, miszerint a "szőrös-borostás pali a menő,és az ellenállhatatlan férfi"...Hiába ömlik minden felületröl-médiábol a szőrös, félhajléktalan kinézetű palik képe mint " férfieszmény"...Ne is dűlj be soha a népbolondításnak...Énis tökéletesen egyet értek veled, hidd el...(És a nejem is így látja a dolgot, szóval legalább hárman akkor még megmaradtunk normálisnak egy totálisan elmebeteg világban...) Ha csak annyin múlna a dolog, járnék én szívesen mindennap sima babaarccal, dehát ahhoz OLYAN VILÁG is kéne...Ami nem a szépség és a normalitás ellen van örökké...(A másik meg az,hogy úgy vagyok a dologgal,hogy ha csak néhány naponta karmolom a képemet, akkor lassabban nő a szőr is...Ez tényleg így van...Sok évnyi ritkább borotválkozás után már ott tartok,hogy az egy hetes borosta is olyan már, mint az azelőtti 1-2 napos...Ritkább borotválkozás után szemmel láthatóbban lassabban nő a szőr, úgyhogy ha másnem,ezis akkor egy pozitív dolog...)

Így már értem.

Egyébként valóban, teljesen ki vagyok akadva azon, hogy mindenhol valóban azt hallani, hogy ilyen-olyan vonzó ez vagy az a hosszú szakállas ember, vagy "ezek a legvonzóbb férfiak", s az összes szakállas és agyontetovált.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 22. 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És mi van a harisnyás pacákokkal,mint "ellenállhatatlan férfiakkal"? Róluk megfeledkezel,vagy mi? Amúgy ez a mai világ, meg főleg a fősodratu médiák, szerintem már régóta csak önmaguk paródiái...Ez érvényes a női szépségversenyek győzteseire is,de a " szuperkannak" kikiáltott bohócokra,meg majmokra is...A múltkor láttam a hírkeresőn egy cikket, ami arrol szólt,hogy valami "tudósok" (??) számítógéppel összeállították az "ideális férfi" arcképét hatalmas munkával...Csakúgy kíváncsiságbol megmutattam a cikket a nejemnek...Ő ránézett a képre,aztán a plafonra,és csak annyit mondott: "Hülyék ezek már teljesen"... Hát...Most mit lehet akkor erre mondani? A " tudósok" nagy, és gondos munkával elkészített produktumára? Ha még egy véletlenszerűen kiválasztott nő is csak röhög az álltaluk "ellenállhatatlannak" kreált férfiarcképre? Egy siralom ez a mai világ...Vagy inkább egy röhely...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Következő
39 / 41 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.