Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leslie L. Lawrence...avagy Lőrincz L. László
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 05. 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

flower
Jó felé kapiskálsz, de csak majdnem... Laughing

Igazából arra gondoltam, hogy nem is tudom, melyik lenne jobb?
Az, ha te sci-fi-ket és krimiket írnál Laci bácsi helyett, (rendben, ott lennél a könyvek hátsó borítóján akár lámaruhában - bár valóban, még én sem hallottam nagyképű, gőgös, másokat semmibe sem vevő lámáról Wink ), itt pedig ő levelezne velem helyetted a fórumon...
Hm...
Laughing
Neked melyik variáció tetszene jobban? Hm?

Őszintén?
Szívesen elbeszélgetnék személyesen Laci bácsival egy kávézóban, vagy cukrászdában egy cappuccino és egy szelet süti, vagy egy fagylaltkehely mellett az írói munkásságáról, az indíttatásairól, hogy hogy született meg "Lawrence" a fejében, miért olyan amilyen, mennyire érzi sajátjának a figurát...stb.
Ezen felül arról, hogy "ténylegesen" milyen volt számára, amikor a világot járta, valójában - ha nem a regényeibe építi be - milyen igazi élményekkel, milyen valódi tudással gazdagodott. (Persze nem száraz útleírásokra gondolok.)

Idézet:
Amúgy el kell hogy szomorítsalak egy kissé,de nem nagyon valószínü,hogy bármikor is regényírásra adnám a fejemet...Bár állítólag van tehetségem az íráshoz,viszont sajnos én nem vagyok "a mai kor embere" mint amilyen mondjuk Laci bácsi...Ő pont egy ILYEN VILÁGRA teremtett ember,mint amilyen ez a mai világ...Meg amilyen emberekre ennek a mai világnak szüksége van:Pénzéhes,becsvágyó,az eszközökben nem válogató,a primitív tömegek tucatigényeit gátlástalanul kiszolgálni képes valaki...De én sajnos nem ilyen vagyok...Én sohasem tudnék írni kizárólag PÉNZÉRT-HÍRNÉVÉRT...És nem érdekel az esetleges rajongótábor lehetősége sem,mivel nekem nincsenek kisebbrendüségi komplexusaim,amit pénzzel meg hírnévvel kéne kompenzálni...IGÉNYES,MÉLY MONDANIVALÓJU,az értelmes emberekhez szóló regényekre a mai világban nincs igény, én meg prostituálni nem akarnám az esetleges írói tehetségemet...Akkor már inkább a közmunka...Úgyhogy ennyit akkor rólam...

Ebben most nem értek veled teljesen egyet...
Ugyanis HA VALÓBAN ÚGY ÉREZNÉD, HOGY VAN TEHETSÉGED MEG KEDVED AZ ÍRÁSHOZ, akkor mi tartana vissza? Miért ne? Ki mondta, hogy az ember ezt nem teheti meg a saját és esetleg olyan emberek szórakoztatására, akik közel állnak hozzá?
Nem kell feltétlenül "pénzért-hírnévért" írni.
Most csak eszembe jutott: Vajon Marcus Aurelius miért írta az "Elmélkedéseit"? Azért, hogy "majd valaki hátha elolvassa?". Kétlem.

Volt idő, hogy én is írogattam. Na jó, nem nagy filozófiai gondolatokat. Leginkább verseket. Főként barátságról, szerelemről. Nagyon-nagyon régen. Nem maradtak meg, nem maradtak fenn, elajándékoztam őket, azoknak, akiknek szólt, eszemben sem volt megtartani. Nem emlékszem rájuk, de mai szemmel nézve, valószínűleg nagyon kezdetlegesek voltak, hisz 15-17 évesen írtam ezeket.
Aztán volt időszak, pár éve, hogy álmatlan éjszakáimon kis kitalált történeteket írtam, leginkább saját magam szórakoztatására, de azt sem osztottam meg sok emberrel a környezetemben.

Szóval: ha VALÓBAN írni akarnál, akkor nem mások, hanem magad miatt tehetnéd meg.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 05. 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Végére értem amúgy sikeresen a "Halálkiáltók" címü L.L.L. regénynek a napokban...Éshát kissé vegyes érzéseim támadtak,miután végeztem az utolsó oldal elolvasásával is...Egyik oldalrol ugyanis szórakoztató olvasmány volt,tele mulatságos vagy éppen horrorisztikus kalandokkal-eseményekkel,ironikus humorral,viszont másik oldalrol meg valami eszeveszett baromság képzetét keltette...Dehát ezt már meg lehetett szokni ugye Laci bácsi esetében szinte minden (Lawrences...)regénye kapcsán...Izgalmas,érdekes kezdés,érdekfeszítő cselekmény,aztán egy BŐDÜLTESEN AGYONKAVART,AGYONBONYOLÍTOTT, teljesen képtelen befejezés...Azt hiszem, hogy jól döntöttem akkor, amikor vártam a "Lebegők" után az újabb L.L.L. regénnyel egy kerek évig, rögtön az előző után olvasva ugyanis elég unalmas olvasmány lett volna ,mivel ahogy megfigyeltem,ez a "Halálkiáltók" egy az egyben az előző regény "újraforgalmazása" volt,itt-ott kissé átszínezve, hogy ne lehessen azért teljes azonossággal se vádolni,új csomagolásban...De azért egyszeri olvasmányként elment...

Igen.
Így van, valóban.
Ennek ellenére én is mindig érdeődve olvasom el egy következő regényét...de hát saját maga is beismeri, hogy ez így van. Pl ebben az interjúban is sokmindent megtudhatunk mindarról, sajat magától Laci bácsitól amit te is sokszor említesz "ellene".
(Most idézek, de ajánlom figyelmedbe elolvasni az egész interjút, biztosan találsz benne még számodra "meglepő" dolgokat, - pl arról a bizonyos "Smith & Wesson-ról is - amelyek megérdemelnek pár sort, de legalábbis azt, hogy elolvasd azokat.)

"- A bűnügyi regényeknek, kalandregényeknek megvan a sajátos dramaturgiája, és ezeket ugyanúgy meg lehet tanulni, mint bármilyen más szakmát. Egy krimi zárt egység, akkor fejeződik be, amikor megoldódik a rejtély. A kérdés, hogy ezen a zárt egységen belül hogyan működnek a dolgok. Meg kell találni a jó témát, amire éppen akkor van társadalmi fogadókészség. Kettő: úgy kell írni, hogy mindenki megértse. Én mindig azt szoktam mondani, hogy a könyveimet körülbelül már hat általános iskolával meg lehet érteni. Ha egy író azt akarja, hogy sokan olvassák el a könyvét, akkor ez is szempont.
Jó figurákat kell választani: olyanokat, akikkel az olvasó részben azonosulni tud, és akiket meg tud különböztetni egymástól. Például kimondható, megjegyezhető neveket kell választani. Jó, ha vannak olyan szituációk, amelyeket nagyjából ismer az olvasó. Például, ha egy atomtitkot lopnak el egy reaktorból, az azért nem jó, mert kevés ember tudja elképzelni. Ezzel szemben, ha mondjuk egy múzeumból lopnak egy el tárgyat, az jobb, mert mindenki volt már múzeumban.

- Egy csomó regénye tibeti kolostorban vagy távoli expedíciókon játszódik. Az sem ismerős terep.

- Igen. Fontos a helyszín megválasztása. Egy egzotikus helyszín azért vonzza az embereket, mert ott sok érdekes dolog történik. Nem akarom az atomtudósokat megbántani, de hogy egy reaktorban a neutronok ide-oda mennek, az nem annyira izgalmas egy krimi szempontjából...de az is fontos, hogy egy laikus számára is érthető és izgalmas dolgok történjenek.
Menjünk tovább. Hogy kell feszültséget teremteni. Hitchcock már kitalálta, nekünk már nem kell. A tanfolyamon elmagyarázták nekünk, hogy a hosszú, leíró jellegű részek nem mennek ma. Gyorsult az idő, Agatha Christie beszélgetős krimijei sokat vesztettek ma már érdekességükből. Akciódúsabb lett a történet. Ma már az, hogy a zsaru fogja a kezében a cigarettát, és több fejezeten keresztül nézegeti, gondolkozik, nem megy. Pattogósnak kell lenni, és poénnak kell ülni lehetőleg minden fejezet végén.

- Ezek szerint azt is a tanfolyamon tanulta, hogy mindig úgy fejezze be a fejezeteket, hogy "nem kellett volna még annyira örülnie"?

- Én is rájöttem. Azért kell ezt csinálni, hogy amikor az olvasó tenné be a könyvjelzőt, kapjon egy lökést. Fene egye meg, hogy is van ez, és lapoz a következő fejezetre.
Mondok még pár dolgot, minek kell lennie egy sikerkönyvben. Kell a jó duma: a folyamatos pergő élőbeszédet használják a szereplők. Legyenek benne szép lányok, és legyen benne szex. Legyen benne feszültség és elég kaland. És még valami fontos: lehessen tanulni. Az olvasó imád tanulni, de ehhez egyáltalán semmiféle erőfeszítést nem hajlandó tenni. Kicsit olyan, mint a hipnopédia. Úgy szeretünk megtanulni három nap alatt angolul, hogy közben alszunk. Az én könyveimből tényleg sok mindent lehet tanulni fáradság nélkül. Az író-olvasó találkozókon az emberek úgy beszélgetnek velem a buddhista kolostorokról, hogy ha nem én írtam volna róluk, leesne az állam, honnan a túróból tudnak ennyit.

- Még a rajongói közül is sokan panaszkodnak arra, hogy futószalagon készülnek a regényei, mindegyik egy sémára épül. Nem piszkálja ez annyira a hiúságát, hogy próbálkozzon új dolgokkal?

- Időnként mondják nekem finoman, most már valahogy nem ezt kéne. Nem tudok mást tenni, mint mentegetni a műfajt. Nagy variáció nincsen. Ez olyan, mintha valaki szonetteket ír. Olyan unalmas, hogy mindig ugyanennyi sor van. De hát ez a szonett! Nem ez a baj, hanem az, hogy az emberek jó része, aki engem olvas, nem olvas mást. Sokan mondják nekem, hogy "csak magát olvasom". Ha valaki egy Lőrincz után elolvasna négy másik könyvet, rögtön nem tűnne ugyanolyannak. Olvasson Agatha Christie-könyveket egyhuzamban. A negyedik után az ember azt mondja, az ötödiket én is meg tudom írni.

- Ha más irányba indulna el, cserben hagynák az olvasói?

- Nagy veszély ez az írók számára. Az ember, hogyha sikere van, elkaphatja a hév, és azt hiheti, akármit írhat, az népszerű lesz. Ez nem így van. Én például nem biztos, hogy tudnék más műfajban írni. Van egy jó kínai közmondás: járt utat járatlanért el ne hagyj. Én azt hiszem, hogyha az ember valami jót csinál, akkor azt kell csinálni, és nagyon meg kell gondolni, ha váltani akar, mert el lehet szúrni az egészet. Olvastam egy történetet Adyról. Egy sanzonszerzővel iszogattak. A sanzonszerző mondta neki nagy felindulásában, hogy ha olyan nagy költő vagy, miért nem írsz sanzonokat. Ady megígérte, írt is három vagy négy darabot. Kiderült, hogy mint sanzonok, teljesen használhatatlanok, de kitűnő Ady-versek. Ha nekem most társadalmi regényt kéne írni, valami jó bűnügyi regény lenne belőle minden szándékom ellenére.

- A könyveiben mindenki tökéletes. A nőknek hatalmas a mellük, és már 30 évesen egyetemi professzorok, a férfiak meg mindenkit megmentenek. Miért szerepeltet ilyen magazinszerűen tökéletes alakokat?

- Az az érzésem, az emberek szívesebben találkoznak ilyen figurákkal.

- De ez néha irreális.

- Ha megnéz akármilyen kalandfilmet, ott is dagadó izmokat, csinos hölgyeket lát. Ez másféle típusú regény, mint amikor a valóságot írják le. Ez mese."

Forrás: http://m.origo.hu/kultura/20110512-lorincz-l-laszlo-az-a-baj-hogy-nem-olvasnak-mast.html

A cikk 7 éve frissült utoljára.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 06. 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amennyiben ilyen igényeid voltak-vannak Szami,hogy "szívesen elbeszélgetnél Laci bácsival az írói munkásságáról",akkor miért nem jártál el pl.író-olvasó találkozókra? Nekem is egy ilyen eseményen volt szerencsém látni L.L.L.-t teljes testi valójában...Igaz, eredetileg azért nem voltak olyan terveim,hogy "szívesen elbeszélgetnék vele", mivel én sohasem voltam a rajongója...Viszont pont akkor nézelődtem egy antikváriumban,amikor megérkezett egy író-olvasó találkozóra,vagy dedikációra...Aztán csak annyit láttam,hogy bejön az ajtón,kissé tétován körbenéz,aztán megkérdezte tőlem,hogy jó helyen jár-e?Mire mondtam neki,hogy "Igen,jó helyen jár,ez az XY antikvárium"...Aztán gyorsan elis húztam a környékröl mivel mondom,én különösebben nem kedveltem soha...Szóval szerintem regisztrálj Laci bácsi "rajongói oldalára" a neten,valszeg van neki ilyen,és figyeld,hátha jár még dedikációkra,író-olvasó találkozókra...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 06. 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néhány mondat akkor az "írói ambiciókrol" is...Szerintem nem értetted meg azt Szami,amiröl a fentebbi hsz-ekben beszéltem...Én nem arrol értekeztem,hogy "nem lennék képes irodalmi munkásságra",hanem arról beszéltem,hogy KÉPTELEN VOLNÉK AZ OLYAN MENTALITÁSRA mint ami Laci bácsi sajátja...Hogy A SOK PÉNZ REMÉNYÉBEN kiszolgáljak buta,primitív,tömegigényeket...Egy kiadó általában mindig üzleti vállalkozás szokott lenni...Neki az az érdeke,hogy MINNÉL TÖBB KÖNYVET EL TUDJON ADNI, és ehhez keres mindig partnereket az írói társadalomban...Aztán ha EGYMÁSRA TALÁL egy kiadó,illetve egy gátlástalan,pénzéhes,de tehetséges író,akkor meg is van rögtön a "sikeres mai könyvszerző" kultusza,és mindenki jól jár úgymond...Nos, ilyen tényezőknek köszönhette Laci bácsi az "írói sikereit" de mondom,én NEM VÁGYNÉK EGY ILYEN KARRIERRE SOHA...Marcus Aureliust meg az ő motivációit meg azért ne hasonlítsuk már Laci bácsihoz a jó ég áldja már meg...Ég és a Föld a kettő,az előbbi javára...Marcus Aurelius NEM PÉNZT AKART KERESNI AZ ÍRÁSAIVAL,meg nem akart semmilyen tucatigényeket kiszolgálni...Amit írt,azt EREDETILEG SAJÁT MAGÁNAK ÍRTA, és szerintem álmában sem gondolta azt,hogy az írásai fennmaradnak a halála után is...Vagy legalábbis nem foglalkozott azzal,hogy kinek fognak tetszeni az írásai,vagy kinek nem...Pont olyan motivációi voltak mint mondjuk Stendhalnak...Aki ugye nyíltan is kimondta,hogy NEM ÉRDEKLI AZ,HOGY KNEK MENNYIRE TETSZENEK AZ ÍRÁSAI, a regényeit majd csak vagy 50 év elteltével fogja amúgyis értékelni az utókor,ha egyáltalán fogja...Hát igen...ILYEN szerintem egy igazi író...Aki elsősorban SAJÁT MAGÁNAK akár mindig megfelelni,nem pedig a "piacnak"...Érted már,hogy miröl akartam értekezni fentebb?
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 06. 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

"- A bűnügyi regényeknek, kalandregényeknek megvan a sajátos dramaturgiája, és ezeket ugyanúgy meg lehet tanulni, mint bármilyen más szakmát. Egy krimi zárt egység, akkor fejeződik be, amikor megoldódik a rejtély. A kérdés, hogy ezen a zárt egységen belül hogyan működnek a dolgok. Meg kell találni a jó témát, amire éppen akkor van társadalmi fogadókészség. Kettő: úgy kell írni, hogy mindenki megértse. Én mindig azt szoktam mondani, hogy a könyveimet körülbelül már hat általános iskolával meg lehet érteni. Ha egy író azt akarja, hogy sokan olvassák el a könyvét, akkor ez is szempont.
Jó figurákat kell választani: olyanokat, akikkel az olvasó részben azonosulni tud, és akiket meg tud különböztetni egymástól. Például kimondható, megjegyezhető neveket kell választani. Jó, ha vannak olyan szituációk, amelyeket nagyjából ismer az olvasó. Például, ha egy atomtitkot lopnak el egy reaktorból, az azért nem jó, mert kevés ember tudja elképzelni. Ezzel szemben, ha mondjuk egy múzeumból lopnak egy el tárgyat, az jobb, mert mindenki volt már múzeumban.

- Egy csomó regénye tibeti kolostorban vagy távoli expedíciókon játszódik. Az sem ismerős terep.

- Igen. Fontos a helyszín megválasztása. Egy egzotikus helyszín azért vonzza az embereket, mert ott sok érdekes dolog történik. Nem akarom az atomtudósokat megbántani, de hogy egy reaktorban a neutronok ide-oda mennek, az nem annyira izgalmas egy krimi szempontjából...de az is fontos, hogy egy laikus számára is érthető és izgalmas dolgok történjenek.
Menjünk tovább. Hogy kell feszültséget teremteni. Hitchcock már kitalálta, nekünk már nem kell. A tanfolyamon elmagyarázták nekünk, hogy a hosszú, leíró jellegű részek nem mennek ma. Gyorsult az idő, Agatha Christie beszélgetős krimijei sokat vesztettek ma már érdekességükből. Akciódúsabb lett a történet. Ma már az, hogy a zsaru fogja a kezében a cigarettát, és több fejezeten keresztül nézegeti, gondolkozik, nem megy. Pattogósnak kell lenni, és poénnak kell ülni lehetőleg minden fejezet végén.

- Ezek szerint azt is a tanfolyamon tanulta, hogy mindig úgy fejezze be a fejezeteket, hogy "nem kellett volna még annyira örülnie"?

- Én is rájöttem. Azért kell ezt csinálni, hogy amikor az olvasó tenné be a könyvjelzőt, kapjon egy lökést. Fene egye meg, hogy is van ez, és lapoz a következő fejezetre.
Mondok még pár dolgot, minek kell lennie egy sikerkönyvben. Kell a jó duma: a folyamatos pergő élőbeszédet használják a szereplők. Legyenek benne szép lányok, és legyen benne szex. Legyen benne feszültség és elég kaland. És még valami fontos: lehessen tanulni. Az olvasó imád tanulni, de ehhez egyáltalán semmiféle erőfeszítést nem hajlandó tenni. Kicsit olyan, mint a hipnopédia. Úgy szeretünk megtanulni három nap alatt angolul, hogy közben alszunk. Az én könyveimből tényleg sok mindent lehet tanulni fáradság nélkül. Az író-olvasó találkozókon az emberek úgy beszélgetnek velem a buddhista kolostorokról, hogy ha nem én írtam volna róluk, leesne az állam, honnan a túróból tudnak ennyit.

- Még a rajongói közül is sokan panaszkodnak arra, hogy futószalagon készülnek a regényei, mindegyik egy sémára épül. Nem piszkálja ez annyira a hiúságát, hogy próbálkozzon új dolgokkal?

- Időnként mondják nekem finoman, most már valahogy nem ezt kéne. Nem tudok mást tenni, mint mentegetni a műfajt. Nagy variáció nincsen. Ez olyan, mintha valaki szonetteket ír. Olyan unalmas, hogy mindig ugyanennyi sor van. De hát ez a szonett! Nem ez a baj, hanem az, hogy az emberek jó része, aki engem olvas, nem olvas mást. Sokan mondják nekem, hogy "csak magát olvasom". Ha valaki egy Lőrincz után elolvasna négy másik könyvet, rögtön nem tűnne ugyanolyannak. Olvasson Agatha Christie-könyveket egyhuzamban. A negyedik után az ember azt mondja, az ötödiket én is meg tudom írni.

- Ha más irányba indulna el, cserben hagynák az olvasói?

- Nagy veszély ez az írók számára. Az ember, hogyha sikere van, elkaphatja a hév, és azt hiheti, akármit írhat, az népszerű lesz. Ez nem így van. Én például nem biztos, hogy tudnék más műfajban írni. Van egy jó kínai közmondás: járt utat járatlanért el ne hagyj. Én azt hiszem, hogyha az ember valami jót csinál, akkor azt kell csinálni, és nagyon meg kell gondolni, ha váltani akar, mert el lehet szúrni az egészet. Olvastam egy történetet Adyról. Egy sanzonszerzővel iszogattak. A sanzonszerző mondta neki nagy felindulásában, hogy ha olyan nagy költő vagy, miért nem írsz sanzonokat. Ady megígérte, írt is három vagy négy darabot. Kiderült, hogy mint sanzonok, teljesen használhatatlanok, de kitűnő Ady-versek. Ha nekem most társadalmi regényt kéne írni, valami jó bűnügyi regény lenne belőle minden szándékom ellenére.

- A könyveiben mindenki tökéletes. A nőknek hatalmas a mellük, és már 30 évesen egyetemi professzorok, a férfiak meg mindenkit megmentenek. Miért szerepeltet ilyen magazinszerűen tökéletes alakokat?

- Az az érzésem, az emberek szívesebben találkoznak ilyen figurákkal.

- De ez néha irreális.

- Ha megnéz akármilyen kalandfilmet, ott is dagadó izmokat, csinos hölgyeket lát. Ez másféle típusú regény, mint amikor a valóságot írják le. Ez mese." [/color]

Forrás: http://m.origo.hu/kultura/20110512-lorincz-l-laszlo-az-a-baj-hogy-nem-olvasnak-mast.html

A cikk 7 éve frissült utoljára.
Végig olvastam az idézett interjút,éshát a végén csak annyit mondtam az olvasottakra, hogy "Igen...ERRÖL BESZÉLTEM PONTOSAN FENTEBB"...Te nem érzed az egésznek a lényegét? Az ilyen emberek mint Laci bácsi, szerintem FEL SEM BÍRJÁK FOGNI AZT,hogy létezhet más világ is a KAPITALIZMUSON,MEG A F.T.-ON KÍVÜL...Csak figyeld meg...Az interjú MINDEN SORA(!!!) másról sem szólt,minthogy HOGYAN KELL KISZOLGÁLNI a tömegek igényeit...Ilyen-olyan hősökre,cselekményekre VÁGYNAK AZ OLVASÓK?Meg ilyen-olyan dolgokra VAN IGÉNYÜK? Semmi gond,Laci bácsi MINT ÍRÓ, "szállítja nekik pontosan a megrendelt terméket...Pontosan olyan állagban,színben,formában,amilyenre a megrendelőnek igénye van"...Figyelted ezt a mentalitást? Hát...Egy kőmüves,vagy padlóburkoló esetében az ilyen mentalitás normális,és célszerü dolog vitán felül,nade egy ÍRÓ,vagy egy MŰVÉSZ esetében????Azt hiszem,az ilyen esetre mondják azt,hogy valaki PROSTITUÁLJA a tehetségét...Legalábbis az én szememben...És ennek az ellenkezőjéröl sose fogol tudni meggyőzni...Csak szólok...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 06. 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, történetesen mindkét utolsó hozzászólásodon az látszik, hogy teljesen félreértettél.
Talán olvasd vissza újra, amiket írtam, s akkor rájössz, hogy én is pont azt mondtam, hogy Laci bácsi IS ARRÓL BESZÉL az interjúban, amiért te savazod mindig, és eszemben sem volt meggyőzni téged arról, hogy nem kiszolgálja az igényeket...mi az, hogy én nem értem a lényegét? Kiemeljem vastagon ami mind erre utal? Ráadásul saját maga mondja ki. Igen. Ő is tudja, hogy ez van. Mondta, hogy nem? Nem mondta. Sőt. Én sem mondtam. Akkor miért mondod, hogy nem érzem az egésznek a lényegét??? Ha nem érteném, nem érezném, akkor járnék író-olvasó találkozókra (de ezt majd kifejtem egy másik hozzászólásomban)

Én nem értettem meg azt sem, hogy miről beszélsz Marcus Aurelius kapcsán???!!! Pont azt írtam, hogy Marcus Aurelius SEM AZÉRT ÍRTA az Elmélkedéseit hogy "piacra dobja", hogy "kiszolgálja mások igényeit", hanem "saját magának". Arra céloztam, hogy ILYEN ALAPON te is megtehetnéd, saját magadkedvéért, S nem mások kiszolgálása miatt írj olyat, hogy másoknak jó legyen...ki nem érti a másikat? Én azt hiszem, hogy Te nem érted azt, hogy egyáltalan nem akarlak arra rábeszélni, hogy írj úgy, mint Laci bácsi. Eszemben sem volt. Mondd már meg, hogy hol írtam ilyet? Vagy hol írtam azt, hogy Marcus Aurelius tömegeket szolgált volna ki az írásaival, hogy pénzt szerezzen?

Szóval, akkor olvass vissza kérlek, figyelj arra, amit írok, és ugorjunk neki újra!

Nagyon nem szeretem, amikor csak mondod a magadét, s cseppet sem figyelsz arra, amit én mondok. Noha pedig én is arról beszélek amiről Te...csak valami rejtélyes módon te pont az ellenkezőjeként értelmezed a soraimat. Nem akarlak meggyőzni semmiről.Pláne nem arról, ami nincs is úgy, ahogy gondolod, csak éppen Te úgy gondolod, hogy úgy van.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 06. 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Amennyiben ilyen igényeid voltak-vannak Szami,hogy "szívesen elbeszélgetnél Laci bácsival az írói munkásságáról",akkor miért nem jártál el pl.író-olvasó találkozókra? Nekem is egy ilyen eseményen volt szerencsém látni L.L.L.-t teljes testi valójában...Igaz, eredetileg azért nem voltak olyan terveim,hogy "szívesen elbeszélgetnék vele", mivel én sohasem voltam a rajongója...Viszont pont akkor nézelődtem egy antikváriumban,amikor megérkezett egy író-olvasó találkozóra,vagy dedikációra...Aztán csak annyit láttam,hogy bejön az ajtón,kissé tétován körbenéz,aztán megkérdezte tőlem,hogy jó helyen jár-e?Mire mondtam neki,hogy "Igen,jó helyen jár,ez az XY antikvárium"...Aztán gyorsan elis húztam a környékröl mivel mondom,én különösebben nem kedveltem soha...Szóval szerintem regisztrálj Laci bácsi "rajongói oldalára" a neten,valszeg van neki ilyen,és figyeld,hátha jár még dedikációkra,író-olvasó találkozókra...

Tudod, ennek több oka is van.
Hol is kezdjem.
Először is azt hiszem, el kell oszlatnom egy tévhitedet. Én nem élek-halok Laci bácsiért, nem vagyok olyan rajongó, aki bármire képes lenne, csak hogy lássa, aki alig várja, hogy találkozzon vele, aki lesi, hogy mikor hol dedikál éppen. Nem ájulok el tőle, mint ahogy azt te gondolod, nem tennék meg bármit azért, hogy találkozzak vele, nem ábrándozom arról, hogy mi lenne ha találkoznék vele.
A "szívesen elbeszélgetnék vele" csak azt jelenti, hogy ha egyszer úgy adódna. Elméletben, mert a gyakorlatban egyáltalán nem törekszem rá, hogy találkozzam vele. Tudom, hogy léteznek író-olvasó találkozók, meg dedikálások, de sosem kerestem rá arra, hogy hol és mikor dedikál. Ugyanis:
1. Egyrészt konkrétan nem érdekel olyan szinten, hogy a kisujjamat is mozdítsam ezért. Kedvelem a regényeit,szeretem olvasni, de ennyi.
2. Másrészt akármennyire is kedvelem, és akármennyire is azt feltételezed, hogy én is olyan hülye vagyok, hogy "beálltam a sorba" és "pénzelem", mert megveszem a könyveit, ez nem így van. Tudod,bármennyire is kedvelem a stílusát, meg az írásait, egyetlen egy könyvét sem vettem meg újonnan. Sőt, ahány könyve megvan nekem, összesen nem adtam ki rájuk annyi pénzt, amennyibe egy új könyve kerülne. És miről szól egy dedikálás? "Itt van az új könyvem, gyere, vedd meg drága pénzért...Te is tudod, én is tudom, hogy nem ér annyit, de hát te a rajongóm vagy , biztosan vagy annyira őrült, hogy rajtad is gazdagodjak egy kicsit. Majd szépen mosolygok rád, válaszolok egy két kérdésedre, legyél boldog, aztán megyek haza és jót alszom. Te meg csak rajongjál..."
Én ilyenekre nem megyek. Erre nincs szükségem. Még akkor sem, ha meg lenne ezzel a saját kezű aláírása. Tudod, nem hat meg a dolog. Mert tudom azt, hogy ez neki üzlet. Ez is az üzlet része. Még akkor is, ha esetleg van olyan része az olvasókkal való találkozásainak, amit kedvel.
3. Harmadszor. Azt gondolom, ismersz már valamennyire. Olyannak ismersz, el tudod képzelni azt, hogy én hajlandó lennék órakat sorba állni azért, hogy nagy kegyesen szóba álljon velem? Hogy végignézzem azt, hogy előttem mások ott toporognak izgatottan, hogy : "Jaj, nézd, nézd ott van, mindjárt sorra kerülök..."
Ez szánalmas lenne. Én ennél...szóval tudod, azt hiszem nem is kell tovább magyaráznom. Én nem így akarnék találkozni vele érted? Ha beszélhetnék vele, akkor nemcsak egy pár perces rajongós szokványos beszélgetést akarnék, mint többszáz, több ezer más "rajongó"...

És azt hiszem, akkor most már érted azt is, hogy miért mondom azt, hogy elméletben jól hangzik az, hogy "ha egyszer találkoznék vele, szívesen elbeszélgetnék vele erről-arról"...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 08. 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami...Időközben rájöttem énis,hogy a jelek szerint hasonlóan ítéljük meg L.L.L. személyét és irodalmi munkásságát,nade ez esetben meg akkor miröl is vitatkozunk itt már megint? Meg miröl akarsz meggyőzni? Te tudod? Mert én jó szokás szerint nem...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 08. 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...Időközben rájöttem énis,hogy a jelek szerint hasonlóan ítéljük meg L.L.L. személyét és irodalmi munkásságát,nade ez esetben meg akkor miröl is vitatkozunk itt már megint? Meg miröl akarsz meggyőzni? Te tudod? Mert én jó szokás szerint nem...

Miért?
Mi most vitatkozunk? Laughing
Csak szóvá tettem, hogy olykor úgy érzem, elbeszélsz mellettem, meg sem hallod, amit mondok...

Úgy tűnik, ez köztünk már csak így van néha. Smile

"Kos (nő)– Nyilas (férfi):
Mind a kettő tüzes jegy, és ez sok szempontból javít ezen a kapcsolaton. A Nyilas álmodozásának a Kos sokszor ad egy racionális, reálisabb alapot. Ez így elég jól működik, a gond akkor kezdődik, ha a két ember elkezd egymással rivalizálni, márpedig a tűz a tűzzel könnyen rivalizálhat. A másik probléma, a Nyilas hajlamos „prédikálni”, a Kos meg nem tűri, ha neki megmondják, mit hogyan csináljon, nem viseli el, ha kioktatják, pedig erre a Nyilasnak nagyon erős késztetése van. Alapvetően mégis elég jó páros lehet."

Kíváncsi lennék, hogy az a kifejezés, hogy "Bocsánat, én tévedtem!" létezik-e a szótáradban?...
scratch
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 15. 22:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lőrincz L. László ma 80 éves.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 16. 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Lőrincz L. László ma 80 éves.
Elolvastam a cikket Laci bácsirol,és bevallom,most is nagyon szimpinek tünt az a szokása, hogy igyekszik mindig a "hagyományos" Erika írógépén írni,szóval a jelek szerint neki sem tetszik túlzásba akkor ez a mai modern,agyon "elektronikált" világ,viszont ezt a szokását leszámítva nekem továbbra sem szimpatikus L.L.L. úgy összeségében véve...A magam részéröl ugyanis azt sohasem tudom megbocsájtani neki,és szerintem nemis fogom sose,hogy az UTÓLAGOS KIMAGYARÁZÁSOK ELLENÉRE,jól érzékelhetően SAJÁT MAGÁRA,MEG A SAJÁT KOMPLEXUSAIRA SZABTA "Leslie L. Lawrence" képzeletbeli figuráját...Aki ugye maga volt a megtestesült "szupermen" és a "nők ellenállhatatlan bálványa"... Szóval mégcsak nemis egy átlagos figura volt akkor ez a nevezetes regényhős...Kár volt ezért a kis " emberi gyengeségért"...Nagyon kár volt...Legalábbis szerintem...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 01. 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hányan és hogyan haltak meg Lőrincz L. László könyveiben?
Laughing Laughing Laughing

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
12 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.