Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mi lesz velünk a jövőben?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade a többnejüség után térjünk vissza egy kicsit a topik eredeti témájára is...Néhány hete láttam az egyik TESCO áruházban, hogy van már "önkiszolgáló pénztár" is beállítva a hagyományos pénztárak mellé...Igaz, kicsit még döcögősen működik, meg elég körülményes a használata is, meg előfordul az is, hogy időnként nem jól ad vissza az önkiszolgáló pénztár, de a szándék meg az irány szerintem jó, és előrevivő dolog...És idővel valszeg egyre tökéletesebbek is lesznek azért ezek az önműködő pénztárgépek...Hiába na...Azért a robotika csak fejlődik, és szinte hónaprol-hónapra szorítja vissza az élő munkát...Persze ennek a jelenségnek "Ludd tábornok" elmebeteg mai követői nemnagyon örülnek, merthát "Mi lesz ha a robotizáció miatt nem lesz szükség többé a humán munkavégzésre", dehát Ludd tábornok követői ugye már a maguk idejében is fantáziátlan, ostoba,primitív emberek voltak...Mai szemmel visszanézve az 1800-as évek elejére, kétségtelenül kicsit megmosolyogtató az akkori "Luddisták" aggodalma, hogy mi lesz majd az emberekkel, ha a gépek "elveszik" a munkájukat?(Mondom...200 évvel ezelőtti(!!!) aggodalmakrol van szó...) Mi lett volna? Semmi sem lett...Jött egy új világ aztán ennyi...Gondolom ma sem lesz másképpen majd a dolog...Jön majd egy új világ, aztán ennyi...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade a többnejüség után térjünk vissza egy kicsit a topik eredeti témájára is...Néhány hete láttam az egyik TESCO áruházban, hogy van már "önkiszolgáló pénztár" is beállítva a hagyományos pénztárak mellé...Igaz, kicsit még döcögősen működik, meg elég körülményes a használata is, meg előfordul az is, hogy időnként nem jól ad vissza az önkiszolgáló pénztár, de a szándék meg az irány szerintem jó, és előrevivő dolog...És idővel valszeg egyre tökéletesebbek is lesznek azért ezek az önműködő pénztárgépek...Hiába na...Azért a robotika csak fejlődik, és szinte hónaprol-hónapra szorítja vissza az élő munkát...Persze ennek a jelenségnek "Ludd tábornok" elmebeteg mai követői nemnagyon örülnek, merthát "Mi lesz ha a robotizáció miatt nem lesz szükség többé a humán munkavégzésre", dehát Ludd tábornok követői ugye már a maguk idejében is fantáziátlan, ostoba,primitív emberek voltak...Mai szemmel visszanézve az 1800-as évek elejére, kétségtelenül kicsit megmosolyogtató az akkori "Luddisták" aggodalma, hogy mi lesz majd az emberekkel, ha a gépek "elveszik" a munkájukat?(Mondom...200 évvel ezelőtti(!!!) aggodalmakrol van szó...) Mi lett volna? Semmi sem lett...Jött egy új világ aztán ennyi...Gondolom ma sem lesz másképpen majd a dolog...Jön majd egy új világ, aztán ennyi...

Ez már a jelen...jó pár éve van már...én nem használom.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Én még csak most láttam ilyen önműködő pénztárt a TESCO-ban...Ne feledd el, hogy 3 éven keresztül jártam közmunkára, ugyan mikor volt nekem időm az utóbbi években TESCO-ba járni? Amúgy miért nem használod ezt a "robotpénztárt"? Elvi okokbol, vagy azért kerülöd ezeket, mert rossz tapasztalataid voltak velük?
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem jó tapasztalataim vannak ezekkel a robot pénztárakkal, eddig még sosem volt semmi incidensem ezekkel kapcsolatban. Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Álmodik a nyomor... Razz - szokták mondani a hasonló esetekre...
Meg azt, hogy: "Majd felébredsz..."

Mondd csak, egyébként honnan van ez a fene nagy magabiztosságod? És honnan veszed, hogy a lábad előtt heverne egyszerre 5,50, vagy 500 nő is akár???
Ccccc...Titusz, Titusz, Titusz...nem álltál az utolsó sorban amikor a magabiztosságot osztogatták, igaz?
Laughing
Nade Szami...Hát nem TE kérdeztél rá a dologra? Én csak válaszoltam a kérdésedre a legjobb tudásom szerint...Most megmár "én vagyok elszállva magamtol"? Hát ki hozta fel az egész témát? Én? Amúgymeg ha jól emlékszem, azt írtad fentebb, hogy válaszoljak egy ELMÉLETI KÉRDÉSRE...Hát akkor adtam egy ELMÉLETI választ egy elméleti kérdésre...Ennyi...Mibe van itt a "magabiztosság"?

Laughing Laughing Laughing
Na, azt sem én mondtam, hogy el vagy szállva magadtól... Wink
Amúgy meg azt kértem, hogy egy személyes jellegű kérdésre válaszolj. Elmélet...miután elméletben minden lehetséges...
Én azért mégsem szoktam gondolkodni elméletben sem olyasmin, aminek aztán semmi, de semmi valóságalapja nincsen...mert az olyan hiteltelen...csak úgy mondom.
Ennyi! Razz
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Én még csak most láttam ilyen önműködő pénztárt a TESCO-ban...Ne feledd el, hogy 3 éven keresztül jártam közmunkára, ugyan mikor volt nekem időm az utóbbi években TESCO-ba járni? Amúgy miért nem használod ezt a "robotpénztárt"? Elvi okokbol, vagy azért kerülöd ezeket, mert rossz tapasztalataid voltak velük?

Erősen gondolkodom, hogy mikor, de legalább 5 éve láttam ilyet először. Azóta sem változott a véleményem róla, és még egyszer sem használtam. Elvből, igen. Pedig beszélgettem néhány hónapja erről már itt Hangyával. Lehet akkor nem láttad...

Na most akkor lehet, hogy engem is besorolsz Ludd tábornok elmebeteg fantáziátlan ostoba primitív követői közé, de ez van akkor. S ha így van, akkor vállalom, hogy az vagyok.
Én ugyanis azért nem állok be egy ilyen sorba, mert:
1. nem akarom elvenni az igazi pénztárosoktól a munkát. Addig ugyanis amíg létezik a pénztárosi szakma, addig ezeknek az embereknek szükségük van rá, - igen, kénytelenek dolgozni, mert szükségük van a pénzre, felteszem a pénztárosok zöme nem a szakma szeretete miatt dolgozik - ugyanis ők máshoz nem értenek. Persze ha úgy alakul a dolog, hogy szép fokozatosan alakul át, tehát a mostani pénztárosként dolgozókat nem éri semmi hátrány, mert mondjuk azt mondják, hogy mostantól nem képzünk pénztárosokat, (a pályakezdők még teljesen "képzetlenek", "bármi mást" tanulhatnak). Vagy ha azt mondanák, hogy akkor jó, a mostani pénztárosi szakma megszűnik öt év múlva, az ebben a munkakörben dolgozókat átképezzük (valami normális, szükséges munkakörbe) akkor elfogadom. Nem, nem kell annyi "ember-pénztáros", mint ami most van, ahhoz, hogy felügyelje a robotpénztárakat.

Nem állok a fejlődés útjába. Mert ott van pl. az új 4-es metró, amelyikhez nem kellenek vezetők. Na de ott nem az volt, hogy alapból ott dolgozott hosszú évek, évtizedek óta nem tudom hány maroknyi ember, és most hirtelen lecserélték őket robotvezetőkre. Kezdettől fogva tudták, hogy oda nem kellenek majd metróvezetők, így az ott dolgozók is tisztában voltak ezzel, ezzel együtt vállalták, nem pedig csak jött egy 'hirtelen" változás, hogy majd szépen lassan le lesznek cserélve.

2. Én már túl kényelmes vagyok. Túl "öreg" vagyok.
Megszoktam, hogy bepakolom a kosárba vagy a kocsiba a dolgaimat, beállok a sorba, felteszem őket a szalagra, és miután a pénztáros elvégezte a dolgát, én fizetek, bepakolok a szatyorba és ennyi. Az, hogy önkiszolgáló boltok vannak manapság többségben, és én választom ki azt, amit meg szeretnék venni, s nem egy eladó által kiszemelt fél kiló paradicsom kerül a kosaramba hanem azok a szemek amelyek nekem tetszenek, és én válogatom, az rendben van.

3. A mostani, általad robotpénztárnak nevezett valamik nem robotpénztárak. Ott NEKEM KELL DOLGOZNI A PÉNZTÁROS HELYETT. NEKEM kell behúznom az árut, NEKEM kell az árbevitelre figyelnem, hogy jó legyen, NEKEM kell a pénzkezelésre figyelnem.
Ez nekem nem segítség!!! Én dolgozom a pénztáros helyett, nekem kényelmetlenebb, s a cég megspórolja azt a pénzt is - RAJTAM, AZ ÉN TÖBBLETMUNKÁMON KERESZTÜL - amit kifizetne a pénztárosnak.
Így hát akkor csinálja az aki akarja, hogy a munkája után elmegy bevásárolni, és még ott is dolgozik a pénztáros helyett. Legközelebb meg majd az étteremben is kisütöm magamnak a bécsi szeletet.

Egyébként pont az egyik gyorsétteremlánc csinálta meg azt az egyik bevásárlóközpontban hogy amíg eddig az emberke csak odaállt és megmondta 20 mp alatt, hogy mit szeretne, majd fizetett, s várta az ételét, most hosszú percekig saját maga böngészheti egy sz.gép kijelzőjén míg kiválasztja mindazt amit szeretne.
Nekem ez sem segítség.

Majd akkor fogok ennek örülni, amikor nem a vevőknek kell átvenniük a pénztárosoktól ezt a tevékenységet, hanem majd valóban a mesterséges intelligencia jótékony hatásait fogjuk látni.
Mondjuk majd ha a hűtőm szól hogy fogyóban van a tej, s én ezek után egy-két gombnyomással nyugtázom, hogy akkor rendben szerezzen be másnap 3 litert. De ne én legyek egy kísérleti nyúl abban, hogy hogyan iktassuk ki a pénztárosokat.

Érdekes Titusz, Te ITT ÉS MOST (miért?) nem látod azt, hogy téged dolgoztatnak helyettük? Lehet, hogy nem kell idegeskedni - annyit - a sorban állás miatt de idegeskedhetsz amiatt még többet, hogy hogyan hajtsd végre a procedúrát hiba nélkül. Meg szóval...miért is?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 17. 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Erősen gondolkodom, hogy mikor, de legalább 5 éve láttam ilyet először. Azóta sem változott a véleményem róla, és még egyszer sem használtam. Elvből, igen. Pedig beszélgettem néhány hónapja erről már itt Hangyával. Lehet akkor nem láttad...

Na most akkor lehet, hogy engem is besorolsz Ludd tábornok elmebeteg fantáziátlan ostoba primitív követői közé, de ez van akkor. S ha így van, akkor vállalom, hogy az vagyok.
Én ugyanis azért nem állok be egy ilyen sorba, mert:
1. nem akarom elvenni az igazi pénztárosoktól a munkát. Addig ugyanis amíg létezik a pénztárosi szakma, addig ezeknek az embereknek szükségük van rá, - igen, kénytelenek dolgozni, mert szükségük van a pénzre, felteszem a pénztárosok zöme nem a szakma szeretete miatt dolgozik - ugyanis ők máshoz nem értenek. Persze ha úgy alakul a dolog, hogy szép fokozatosan alakul át, tehát a mostani pénztárosként dolgozókat nem éri semmi hátrány, mert mondjuk azt mondják, hogy mostantól nem képzünk pénztárosokat, (a pályakezdők még teljesen "képzetlenek", "bármi mást" tanulhatnak). Vagy ha azt mondanák, hogy akkor jó, a mostani pénztárosi szakma megszűnik öt év múlva, az ebben a munkakörben dolgozókat átképezzük (valami normális, szükséges munkakörbe) akkor elfogadom. Nem, nem kell annyi "ember-pénztáros", mint ami most van, ahhoz, hogy felügyelje a robotpénztárakat.

Nem állok a fejlődés útjába. Mert ott van pl. az új 4-es metró, amelyikhez nem kellenek vezetők. Na de ott nem az volt, hogy alapból ott dolgozott hosszú évek, évtizedek óta nem tudom hány maroknyi ember, és most hirtelen lecserélték őket robotvezetőkre. Kezdettől fogva tudták, hogy oda nem kellenek majd metróvezetők, így az ott dolgozók is tisztában voltak ezzel, ezzel együtt vállalták, nem pedig csak jött egy 'hirtelen" változás, hogy majd szépen lassan le lesznek cserélve.

2. Én már túl kényelmes vagyok. Túl "öreg" vagyok.
Megszoktam, hogy bepakolom a kosárba vagy a kocsiba a dolgaimat, beállok a sorba, felteszem őket a szalagra, és miután a pénztáros elvégezte a dolgát, én fizetek, bepakolok a szatyorba és ennyi. Az, hogy önkiszolgáló boltok vannak manapság többségben, és én választom ki azt, amit meg szeretnék venni, s nem egy eladó által kiszemelt fél kiló paradicsom kerül a kosaramba hanem azok a szemek amelyek nekem tetszenek, és én válogatom, az rendben van.

3. A mostani, általad robotpénztárnak nevezett valamik nem robotpénztárak. Ott NEKEM KELL DOLGOZNI A PÉNZTÁROS HELYETT. NEKEM kell behúznom az árut, NEKEM kell az árbevitelre figyelnem, hogy jó legyen, NEKEM kell a pénzkezelésre figyelnem.
Ez nekem nem segítség!!! Én dolgozom a pénztáros helyett, nekem kényelmetlenebb, s a cég megspórolja azt a pénzt is - RAJTAM, AZ ÉN TÖBBLETMUNKÁMON KERESZTÜL - amit kifizetne a pénztárosnak.
Így hát akkor csinálja az aki akarja, hogy a munkája után elmegy bevásárolni, és még ott is dolgozik a pénztáros helyett. Legközelebb meg majd az étteremben is kisütöm magamnak a bécsi szeletet.

Egyébként pont az egyik gyorsétteremlánc csinálta meg azt az egyik bevásárlóközpontban hogy amíg eddig az emberke csak odaállt és megmondta 20 mp alatt, hogy mit szeretne, majd fizetett, s várta az ételét, most hosszú percekig saját maga böngészheti egy sz.gép kijelzőjén míg kiválasztja mindazt amit szeretne.
Nekem ez sem segítség.

Majd akkor fogok ennek örülni, amikor nem a vevőknek kell átvenniük a pénztárosoktól ezt a tevékenységet, hanem majd valóban a mesterséges intelligencia jótékony hatásait fogjuk látni.
Mondjuk majd ha a hűtőm szól hogy fogyóban van a tej, s én ezek után egy-két gombnyomással nyugtázom, hogy akkor rendben szerezzen be másnap 3 litert. De ne én legyek egy kísérleti nyúl abban, hogy hogyan iktassuk ki a pénztárosokat.

Érdekes Titusz, Te ITT ÉS MOST (miért?) nem látod azt, hogy téged dolgoztatnak helyettük? Lehet, hogy nem kell idegeskedni - annyit - a sorban állás miatt de idegeskedhetsz amiatt még többet, hogy hogyan hajtsd végre a procedúrát hiba nélkül. Meg szóval...miért is?
Nade Szami...Én INTROVERTÁLT ember vagyok, nem pedig LUSTA...Úgyhogy ebböl következően nekem azzal nincs semmi bajom, hogy az automata pénztárban "én dolgozok" a pénztáros helyett, mivel engem ez egy percig sem zavar, ellentétben azzal, hogy tetszik-nem tetszik de kénytelen vagyok a "rendes" pénztáraknál kapcsolatba kerülni, szóba elegyedni a pénztárosokkal, mégha csak rövid időre is...Úgyhogy én a magam részéröl szívesen dolgozok akkor a pénztárosok helyett, amennyiben ennyivel is kevesebb kapcsolatot kell kialakítanom emberekkel...Amúgy remélem nem azt akarod mondani, hogy beálltál te is "Ludd tábornok" katonájának? Én veled ellentétben nem vagyok Ludd tábornok híve, mivel a magam részéröl örömmel veszem azt, hogy egyre nagyobb fokot ér el évröl-évre a robotizáció, és az automatizáció...Hogy miért örülök módfelett ennek? Hát azért, mert abban bízok, hogy ez a "robotizáció" előbb-utóbb elhozza ennek a végtelenül visszataszító, és emberellenes "fogyasztói társadalomnak", és "kapitalizmusnak" a végét...Hajdanán sok ember a "szocializmus" kísérletében vélte megtalálni azt az erőt, ami véget vett ennek a mai, "pénzközpontuságra" épülő elmebajnak, dehát ugye a szocializmus kísérlete nem jött be, mivel az emberek kapzsisága, pénzimádata, önző erőszakossága esélytelenné tette hosszú távon a szoc.kísérletét a kapitalizmus felváltására...De most ITT AZ ÚJ KIHÍVÓ...A "robotizáció"...Ami ugye a kapitalizmus édes gyermeke eredetileg, de egyben a sírásója is...Szóval én úgy vélem a dolgot, hogy ha szerencsénk lesz vele, a robotizáció egyszer és mindenkorra véget fog vetni ennek a mai, HITELPÉNZRE, meg úgy álltalában is a pénzközpontuságra, aljasságra,kapzsiságra,kontraszelekcióra épülő,velejéig hazug és rohadt világnak...Mivel ha a robotok idővel átvesznek gyakorlatilag MINDEN MUNKÁT az embertöl, akkor automatikusan előbb-utóbb ÉRTELMÉT FOGJA VESZTENI a pénznek még a puszta fogalma is...És ez akkor egy hatalmas előrelépés lesz egy élhetőbb,tisztességesebb,emberibb világ felé...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 17. 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Remélem, azt én már nem élem meg, amikor a robotok majd átveszik a teljes irányítást is az emberek felett...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 17. 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Remélem, azt én már nem élem meg, amikor a robotok majd átveszik a teljes irányítást is az emberek felett...
Hát...Mondjuk egy ilyen lehetőségnek kétségtelenül van esélye, nemhiába kedvenc filmünk mindkettőnknek pl. a "Terminátor", dehát ahogy mondani szokás, MINDENNEK VAN NÉMI KOCKÁZATA...Éshát én bízok abban hogy a "Terminátort" látták a mai robotok tervezői is, avagy legalább hallottak róla...Így akkor ezen okbol némely dologra KÜLÖNÖSEN ÜGYELNI FOGNAK...Ha nem így fog történni, akkor természetesen az emberi fajnak annyi lesz hamarosan, dehát ez is olyan, hogy az EMBERI FAJNAK AKKORIS VÉGE LESZ HAMAROSAN, ha ez a mai rohadt, aljas és mocskos, pénzre és kizsákmányolásra épülő "fogyasztói társadalom" megmarad a továbbiakban is...A biológiai, társadalmi kontraszelekciójával, a gátlástalanságával, a kapzsiságával, a környezetszennyezésével...Szóval ahogy mondani szokás, én úgy vélem a dolgot, hogy a robotizáció az ad majd egy olyan új világot, ami TALÁN hosszútávon fentartható, és embermódra élhető lesz, míg ha minden marad a mostani viszonyok között, akkor az egyértelműen a BIZTOS PUSZTULÁST FOGJA ELHOZNI max.két-három generáció múlva...A Föld emberi és anyagi erőforrásait nem lehet vég nélkül kiszipolyozni...Márpedig manapság a "fogyasztói társadalom" eszméje mentén ez folyik...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 17. 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Hát...Mondjuk egy ilyen lehetőségnek kétségtelenül van esélye, nemhiába kedvenc filmünk mindkettőnknek pl. a "Terminátor", dehát ahogy mondani szokás, MINDENNEK VAN NÉMI KOCKÁZATA...Éshát én bízok abban hogy a "Terminátort" látták a mai robotok tervezői is, avagy legalább hallottak róla...Így akkor ezen okbol némely dologra KÜLÖNÖSEN ÜGYELNI FOGNAK...Ha nem így fog történni, akkor természetesen az emberi fajnak annyi lesz hamarosan, dehát ez is olyan, hogy az EMBERI FAJNAK AKKORIS VÉGE LESZ HAMAROSAN, ha ez a mai rohadt, aljas és mocskos, pénzre és kizsákmányolásra épülő "fogyasztói társadalom" megmarad a továbbiakban is...A biológiai, társadalmi kontraszelekciójával, a gátlástalanságával, a kapzsiságával, a környezetszennyezésével...Szóval ahogy mondani szokás, én úgy vélem a dolgot, hogy a robotizáció az ad majd egy olyan új világot, ami TALÁN hosszútávon fentartható, és embermódra élhető lesz, míg ha minden marad a mostani viszonyok között, akkor az egyértelműen a BIZTOS PUSZTULÁST FOGJA ELHOZNI max.két-három generáció múlva...A Föld emberi és anyagi erőforrásait nem lehet vég nélkül kiszipolyozni...Márpedig manapság a "fogyasztói társadalom" eszméje mentén ez folyik...

Kétlem, hogy ügyelnének...az emberi hülyeség ugyanis határtalan.
Láttad a Majmok bolygója c. filmet?
És ott mégcsak nem is mesterséges intelligenciáról beszélünk.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 05. 21. 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="Samantha"]
Titusz írta:

Kétlem, hogy ügyelnének...az emberi hülyeség ugyanis határtalan.
Láttad a Majmok bolygója c. filmet?
És ott mégcsak nem is mesterséges intelligenciáról beszélünk.
Láttam a "Majmok bolygója" címü filmet, sőt, olvastam az eredeti könyv változatot is...Viszont szerintem a "Majmok bolygója" egy egészen más történésröl szól, mint ami történés várható a robotika fejlődése terén...Az álltalad említett film VISSZAFEJLŐDÉSRÖL szól, vagy burkoltan arrol akar értekezni, míg a robotika előretörése szerintem egy MINŐSÉGI ELŐRELÉPÉST fog jelenteni az emberiség történetében...(Mint azt már többször is említettem, én a robotika legfőbb erényét abban látom, hogy idővel TELJESEN KI FOGJA SZORÍTANI ezt a manapság a társadalomra mesterségesen ráerőszakolt, mára már erősen elavult és küresedett, teljes elmebajjá vált "munka alapu társadalmat"...És mondjuk helyette az "intelligenciára és a gondolkodó tevékenységre" épülő társadalmat fogja elhozni...Aholis ugye az embereknek "meg kell majd tanulni" ÉRTELMESEN LE ÉS ELFOGLALNI MAGUKAT VALÓDI(!!) ALKOTÓ TEVÉKENYSÉGGEL, a mostani, jórészt már csak pótcselekvésként végzett "munkára", és bérrabszolgaságra épülő életvitel és életmodell helyett...)Amúgy néhány hete láttam a hírkeresőn egy cikket, hogy kijött már egy olyan mesterséges intelligenciával működő alkalmazás is, ami képes telefonon gyakorlatilag felismerhetetlenül elcsevegni egy adott élő személlyel...A történelem halad továbbra is a maga útján, és én ennek csak örülni tudok továbbra is...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 08. 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az előbb olvastam a hírkersőn egy cikket,ami arrol szólt,hogy a világ vezető államai igencsak előrehaladottan fejlesztik már az EMBERRE ERŐSEN HASONLÍTÓ harci robotokat...(Is...)Hát...Ez aztán igen...Ahogy elnézem a dolgot,már nem kell sokat akkor várnunk a "Terminátor" filmek való életbeli "sztárjaira"...Ezektöl a gépezetektöl aztán már tényleg még a "szexrobotok" amúgy szánalmas,és nevetséges kategóriája is ezerszer bizalomgerjesztőbb és emberibb fejlesztés,pedig valamire való ember azokon a gépezeteken is csak kacag szerintem...De ezek a nemsokára létrejövő "terminátorok" már inkább döbbenetre okot adó dolgok szerintem...EZEKEN már nemigen érdemes kacagni...Megőrült már ez a világ teljesen ? A jelek szerint sajnos igen...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 08. 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval érdekes dolog az nagyon, hogy ugye gőzerővel folynak a robotok fejlesztései világszerte...Aztánmeg milyen kategóriákra van helyezve a fő hangsúly? Na ugyan milyenekre...Hát a HARCI ROBOTOKRA,MEG A SZEXROBOTOKRA...Érdekes dolog az,hogy úgy látszik,hogy az "emberiségnek",azaz bolygónk egyetlen "gondolkodó,értelmes(???) fajának" ez a két kategória a legfontosabb prioritás a jelek szerint,ami projektekbe ugye számolatlanul ömlik a pénz,meg a fejlesztési kapacitás...A DOLGOZÁSRA tervezett robotok kategóriája viszont mintha kicsit kevesebb figyelmet kapna ebben a nagy fejlesztési lázban...Úgy látszik,hogy az a dolog,hogy emberek milliói-százmilliói nap mint nap időt,erőt,és pszichikai energiát emésztő kemény munkával pazarolják az életüket vég nélkül,az a jelek szerint nemnagyon zavar senkit sem...Dehát egy olyan világban,ahol az van évszázadok óta az emberek fejébe súlykolva,hogy "az élet értelme és célja az,hogy nap mint nap lélektelen biorobot módjára, "dolgozással" töltse minden ember az életét"(Különösen a kapitalizmus viszonyai között igaz ez a kívánalom...)addig nemis lehet itt csodálkozni semmi se...Így lesz kerek a világ ugye? Harci meg szexrobotok minden mennyiségben,meg a gyárakban az egész életüket végig dolgozó, biorobotnak tekintett,és úgy is kezelt szerencsétlen és kiszolgáltatott emberek milliói...Így lesz az igazi a világ...Olyan jó "homo sapiens" módra berendezve...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az előbb láttam a hírkeresőn egy cikket,ami arról szólt,hogy a "Harmony" nevezetü női szexrobot konstrukciónak kijött immár a harmadik,"továbbfejlesztett" verziója is,ami gépezet képes "szex" közben még "orgazmust" is produkálni,illetve különböző "izgalmi állapot fokozatokba" kerülni,az ilyen robotot használó illető "ügyességének" a függvényében...Az az eget...Ez aztán igen...Már csak azt nem értem,hogyha egy ilyen robotot használó pali ANNYIRA ÜGYES hogy az erre tervezett robotot képes "izgalomba hozni" illetve "orgazmushoz juttatni", akkor UGYANAZT MIÉRT NE TUDNÁ MEGTENNI EZ ESETBEN EGY IGAZI NŐVEL IS????Minek kell akkor ide szexrobot? Persze a kérdésem költői...Mivel az ilyesmi kérdéseimre ugye a gyártó egyböl mondaná is a választ:" Titusz,neked nincs érzéked az "üzlethez",meg a "pénzkereséshez"...De nekem van"...Hát igen...Ebben lehet mondjuk valami...Már csak az a másik nagy kérdés,hogy az ilyen gépekért milliókat kifizető pacákok ugyan mivel tudnák indokolni a döntésüket?Gyanítom,hogy ez tényleg fogas kérdés lenne,viszont mindettöl függetlenül a szexrobotok piaca töretlenül fejlődik egyre nagyobb méretekre,mint azt megis lehetett tudni a nevezett cikkböl...Hiába na...Nagy baj az agybaj...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Az előbb láttam a hírkeresőn egy cikket,ami arról szólt,hogy a "Harmony" nevezetü női szexrobot konstrukciónak kijött immár a harmadik,"továbbfejlesztett" verziója is,ami gépezet képes "szex" közben még "orgazmust" is produkálni,illetve különböző "izgalmi állapot fokozatokba" kerülni,az ilyen robotot használó illető "ügyességének" a függvényében...Az az eget...Ez aztán igen...Már csak azt nem értem,hogyha egy ilyen robotot használó pali ANNYIRA ÜGYES hogy az erre tervezett robotot képes "izgalomba hozni" illetve "orgazmushoz juttatni", akkor UGYANAZT MIÉRT NE TUDNÁ MEGTENNI EZ ESETBEN EGY IGAZI NŐVEL IS????Minek kell akkor ide szexrobot? Persze a kérdésem költői...

Nem feltétlenül költői...
1. Nem jut neki igazi...
2. Az "igazi" macerás...foglalkozni kell vele, nincs "kéznél" akármikor...
3. Gyakorlásnak jó, hogy "tökéletesen" tudjon mindent addigra amikorra egy "igazival" találkozik. (Régebben kuplerájokban "tanították" a fiúkat. Úgy hallottam.)
4. Úgy hallottam, hogy egy férfinak is jobb a kéjérzet, ha a hölgy is élvezi a dolgot.

Nos úgy vélem, hogy van elég sok lusta,rá nem érős, energiát bármibe is minimális szinten épphogy befektetni akaró kan, akiknek mindegy, csak jusson valami "olyasmi". Alapozom én mindezt arra, hogy mi mindent nem képesek az emberek arra használni, hogy egy igazi nő által nyújtott örömhöz hasonlatos kéjérzetjhez jussanak (ha már ló nincs...). Kezdve az almás pitén és a porszívón keresztül szinte bármire, amit csak a fantáziájuk el bír képzelni...ehhez képest egy ilyen harmadik verziójú "Harmony" hagyján..."CSAK" pénz kell, hozzá, s tökéletesen élvezhetik a férfiak ezt a pozitívumot, ANÉLKÜL HOGY MEGKAPNÁK HOZZÁ A NŐK ÖSSZES TÖBBI NEGATÍV TULAJDONSÁGAIT...Ennyi a lényeg szerintem...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Következő
10 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.