Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orvos társadalom visszautasítja a kritikát
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 28. 20:09    Hozzászólás témája: Orvos társadalom visszautasítja a kritikát Hozzászólás az előzmény idézésével

A feudális orvos-beteg viszonyhoz szokott orvosok rosszul, vagy egyáltalán nem tűrik a bírálatokat. Az orvostársadalom felháborodottan utasít vissza minden kritikát, és elmulasztja a kommunikáció lehetőségét, pedig ezzel csökkenthetné az indulatokat és a kártérítési perek számát. A legtöbb orvosi műhibából mégsem lesz per, hisz tudvalevő, hogy a folyamat akár 5-7 évig is tarthat, költséges, és számítani kell arra, hogy az orvostársadalom szorosan összezár.
Valamit elfelejtenek az orvosok, hogy nem tudatlan emberekkel állnak szembe. Nem a mindenható orvost élet és halál uraként néznek rá, főleg akkor, ha azt látja a beteg, hogy vagy szimulánsnak nézik, vagy unatkozó nyugdíjasnak, vagy éppen nincs kedvük dolgozni.
Még mindig arra várnak, hogy Istenként nézzenek rájuk. Csak a közvetlen környezetemben annyi bakit elkövettek, hogy nem egy a temetőben kötött ki. Én úgy látom, hogy nincs már meg a beteg részéről sem a bizalom
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 28. 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Saját gyerekem is megjárta. Elment nőgyógyászati szűrésre, nem találtak nála semmit. Mivel továbbra is fájt a hasa, a barátja elvitte az anyukája nőgyógyászához, ronda méhszájsebe volt, amit meg is kellett műteni Evil or Very Mad
Gondolhatjátok, hogy szívesen bementem volna az egészségházba, hogy ráborítsam az asztalt a kedves dokira!
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 28. 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ó hát én meg sem tudom számolni(meg nem is akarom), hogy hányszor voltam olyan helyzetben amikor a doki az "úr" és le vagyok nézve, meg én úgysem értek hozzá, ne szóljak bele stb.
de azt is megfigyeltem, hogy ahol a doki normális viszonylag, ott az asszisztens a HP...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Szegény Dobby
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 29. 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezzel a témával lehet mostanában leginkább felidegesíteni Szegény Dobbyt.
Egy év kálváriája végződött nemrég egy kiadós üvöltözéssel...és milyen jól esett Rolling Eyes Twisted Evil Rögtön meg is gyógyultam tőle.
Pénzéhes, öntelt, felfuvalkodott, pökhendi gazemberek.
Dönteni nem mernek, felelőséget nem vállalnak, de a zsebük mindig nyitva.
Persze, van kivétel...én is ismerek vagy három tisztességeset is közülük. Nem éppen jó arány Confused
Vissza az elejére
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 29. 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bizony, bizony néha bele kell kavarni a lecsóba, hogy végre történjen valami.
Nem egyszeri eset, ha az embernek baja van az egyik orvos észre se veszi, nem küldi el megfelelő vizsgálatokra, a másik orvos pedig azonnal kezelésre/műtétre küldi Sad
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 04. 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak beteg ne legyen az ember...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 07. 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Konkrét gondod van az orvosokkal, vagy csak úgy általában hoztad fel a témát?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 09. 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:

Konkrét gondod van az orvosokkal, vagy csak úgy általában hoztad fel a témát?

Bocsi, csak most értem ide...nem volt eddig időm hosszasan kifejteni, összecsapni pedig nem akartam a választ.
Szóval, igazából főként általánosságban hoztam fel, bár saját példámon is be tudom mutatni.
Na jó, ez így lehet, hogy elég zagyva mondat volt.
Nos, szerencsére nem kell sűrűn orvoshoz járnom, ritkán vagyok beteg (hol kopogjam le). Nincs orvosi perem sem, ismerős körben sem műhibák szerencsére.
Ahogy itt végig olvastam ezt a néhány hszt, leginkább arra kaptam fel a fejem, hogy
Antal Orsolya írta:
(az orvosok) arra várnak, hogy Istenként nézzenek rájuk...
meg hogy
aotan írta:

ó hát én meg sem tudom számolni(meg nem is akarom), hogy hányszor voltam olyan helyzetben amikor a doki az "úr" és le vagyok nézve, meg én úgysem értek hozzá, ne szóljak bele stb.

A háziorvosomnál - szerencsére - évek óta nem jártam. Pont azért, mert mikor egy költözéssel több, mint 15 éve "megkaptam őt", és el kellett hozzá mennem, úgy viselkedett, mint maga az Atya Úristen(nő). Bementem, ott terpeszkedett a székében, fitymállóan rámnézett, majd elhúzta a száját, és úgy közölte, hogy üljek le.
Elvette a kartonomat, végig olvasta, ledobta az asztalra, majd megvizsgált. Olyan bődületes bagószaga volt, sárgák voltak az ujjai is, és megkérdezi: "Dohányzik?" Mondom: Nem. "Mikor szokott le?" "Nénikéd..." - gondoltam magamban, de csak nyeltem egyet és mondtam, hogy sosem dohányoztam. Válasz, egy fintor. Na, itt már végképp éreztem, hogy mi nem leszünk barátok...
Testsúlya? Magassága? Mondom mennyi...következtetés: "Maga túlsúlyos, le kéne fogynia..."
Szívem szerint vissza kérdeztem volna, hogy "Akkor te mi vagy? És még nekem osztod az észt, amikor bagózol is, ráadásul így, hogy vagy 20 kg-val vagy nálam nehezebb?"
De hát ugye ő egy orvos, befogtam a számat...bárki másnak a fejét haraptam volna le ilyen beszólásért. Értitek, még ha különb lett volna nálam, akkor elfogadom a kritikát, hisz akkor biztos jobban tudja...de így? Amikor ő kifejezetten elhízott volt, és nikotinfüggő ???
Úgy mentem el onnan, hogy remélem hamarosan nyugdíjba megy - esküszöm akkor legalább 65-nek néztem, azóta pedig eltelt 15 év.
Az a szerencsém, hogy nekem évente munkaegészségügyi vizsgálaton kell részt vennem, s ezzel letudok mindenfajta (kötelező) vizsgálatot, teljes vérvétellel együtt.
Úgy tíz éve egyszer az volt, hogy valami fennforgás volt, és nem ott helyben a munkaalkalmassági orvosnál vettek vért, hanem azt mondták, hogy mindenki menjen el a háziorvosához, ott őrá hivatkozva mindenki kérje, hogy küldjék el vérvételre, mert itt és itt, ezt és ezt dolgozzuk, s azt az eredményt vigyük majd el.
Na sejthetitek...elmentem ehhez a Szipirtyóhoz, és elmondtam neki mit SZERETNÉK, S KÉRTEM, hogy LEGYEN SZÍVES ELKÜLDENI VÉRVÉTELRE. El kezdett velem ordítani, hogy egyrészt mit képzelek én, hogy UTASÍTGATOM őt, és a másik, hogy "milyen dolog az, hogy 5 éve az ő betege vagyok, de még egyszer sem voltam nála". Azt mertem válaszolni, hogy "minek jöjjek, ha nem vagyok beteg..."
Dühösen megírt egy beutalót, és közölte, hogy vigyem majd neki is az eredményt...sejthetitek, azóta is viszem. Pedig van azóta vagy tíz is...
Persze, mindig is aggódtam, hogy mit fogok tenni, ha egyszer tényleg beteg leszek. Cirka kétévente, rosszabb esetben egy évben egyszer átvonul rajtam valami influenza-szerű vírus, vagy olykor megfázom...eddig még mindig kikezeltem magam otthon.
Tavaly ilyentájt is elkapott valami takonykór, de inkább csak köhögtem vagy 3 napig, meg fájt a torkom. Aztán elment a hangom, is és 3 napja nem javult. Na, így még sosem jártam, ráadásul péntek volt, úgyhogy megijedtem...el kell mennem orvoshoz.
Na, megnéztem, hogy rendel a kis kedvencem, és direkt úgy mentem el a rendelőbe, hogy ő még csak véletlenül se legyen ott. Szerencsém volt, hogy aznap délelőtt rendelt, és én direkt du. mentem oda, gondolván köteles más is ellátni, hisz nagyon beteg vagyok. Ha du. rendelt volna és én odamegyek délelőtt, esetleg elküldhetnek, hogy menjek vissza délután. De így péntek du. nagy betegen nem mondhatják azt, hogy menjek vissza hétfőn délelőtt.
Húzta ugyan az asszisztensnő a száját, de tényleg nagyon rosszul néztem ki, sokszor köhögtem és hangom sem volt, így azt mondták nem tudják mikor ér rá a Doktor úr, mert a bejelentkezett betegek...mondtam: nem gond, várok.
Végtére is csak egy órát vártam, majd sorra is kerültem.
Bementem, doki mondja, mondjam el mi a bajom. Megpróbáltam, de szerencsére miután elsuttogtam, hogy nincs hangom 3 napja, csak mosolygott, hogy ne is mondjak többet.
Nézi a kartonomat: "Maga 10 éve nem járt itt?" Félve kérdeztem már: "Nem voltam beteg, minek jöttem volna?" Féltem a válaszától is, mire azt mondja: "Igaz, ha semmi baja, minek jönne? Bárcsak mindenki ilyen lenne..." Na, egyből belopta magát a szívembe, és összes maradék hangom összeszedtem, s elmeséltem neki, hogy a kolléganője anno. nem ezt mondta. Majd az összes bátorságomat is összeszedtem, és megkérdeztem, hogy nem lehetne-e megoldani, hogy én inkább ő hozzá jöjjek majd, ha legközelebb beteg leszek.
Mondta ezt nem lehet, nem teheti, én körzetileg nem hozzá tartozom (nem szabad orvosválasztás van, vagy mifene???), meg etikátlan, meg négiscsak a közvetlen kolléganője stb. stb.
Erre megkérdeztem, hogy "nem tudja-e véletlenül, hogy mikor akar ez a közvetlen kolléganője végre nyugdíjba menni?" Nem is gondoltam volna, hogy ezzel a kérdésemmel akkora derültséget okozok, mint amekkorát sikerült. De ezek után elmondta nekem, hogy át ugyan nem vehet, de ha bármikor máskor ugyanígy véletlenül becsöppenek hozzá, mint most, akkor nem fog elzavarni. Sőt azt is elárulta, hogy bármilyen hasonló felső légúti megbetegedés tünettel nem is kell háziorvoshoz menni, hanem beutaló nélkül mehetek a fül-orr-gégészetre is...ja, vírusos hangszálgyulladásom volt.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 09. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze hall az ember ismerősöktől mindenféle sok-sok negatív dolgot, amik történnek velük ilyen-olyan orvosnál. Ezért is mondtam, hogy csak orvoshoz ne kerüljön az ember. Mert sokszor csak "kísérleteznek"...hát próbáljuk ki ezt, vagy azt a módszert vagy gyógyszert pl.
Talán ismeritek ezt a kabaréjelenetet. Nekem ez az egyik kedvencem. Pedig nem ma készült...és mégis aktuális...Kár, hogy nem teljesen vicc: "Drága Uram, mindannyian a gyógyszergyárak kezében vagyunk..." Sinkovits Imre és Szombathy Gyula alakítása pedig egyszerűen zseniális:

Walter Béla:Mellékhatás
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 10. 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A háziorvosoddal kapcsolatos tapasztalataid lelombozóak. Szerencse, hogy a másik orvos nem zárkózik el. Mégsem megnyugtató, hogy HA nagy baj van, akkor némi ügyeskedéssel megoldható, hogy normális orvoshoz kerülj.
Nem ilyen mértékben, de nekem is gondom van a háziorvosommal. Olyan 3 éve ment nyugdíjba az az orvos, aki tényleg szuper háziorvosom volt.
Azt hiszem, a jó és gyümölcsöző kapcsolatunk záloga az volt, hogy hitt nekem. Vagy inkább úgy fogalmaznám: helyükön értette a szavaimat. Értette, hogy mikor fáj elviselhetetlenül és mikor van, hogy csak gondot okoz a fájdalom. Nem mindegy.
Azóta a második új háziorvosunk van. Ha felismeri, hogy gond van, azonnal szakorvoshoz hajt, mert ő saját hatáskörben nem írhatja fel az igazán hatékony gyógyszereket. Így 77-szer meggondolom, van-e bajom, vagy majd elmúlik magától, mert a manónak van kedve tovább menni, időpontra várni, új orvossal kezdeni. És ha a szakorvos markába belekerül az ember, akkor nem ereszti, rendszeres kontroll, vizsgálatok, annyi macera, hogy az ember a végén az életét elunja. A régi háziorvos saját hatáskörben sokkal egyszerűbben oldotta meg a gondokat és állítom, hogy hatékonyabban.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 10. 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó a belinkelt jelenet! Very Happy

Sokszor tényleg egyszerűbb gyógyszert írni valamilyen mellékhatásra, mint azon gondolkozni, hogy az azt okozó gyógyszert mire lehetne lecserélni.

És ebben mi, a betegek sem vagyunk teljesen vétlenek. Sokan csak akkor érzik, hogy az orvos foglalkozott velük, ha recepttel távoznak.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 11. 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Jó a belinkelt jelenet! Very Happy

Sokszor tényleg egyszerűbb gyógyszert írni valamilyen mellékhatásra, mint azon gondolkozni, hogy az azt okozó gyógyszert mire lehetne lecserélni.

És ebben mi, a betegek sem vagyunk teljesen vétlenek. Sokan csak akkor érzik, hogy az orvos foglalkozott velük, ha recepttel távoznak.

Akkor én ebben kivétel vagyok...utálom a gyógyszereket...amit meg a gyógyszergyártók művelnek...no comment...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 11. 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Persze hall az ember ismerősöktől mindenféle sok-sok negatív dolgot, amik történnek velük ilyen-olyan orvosnál. Ezért is mondtam, hogy csak orvoshoz ne kerüljön az ember. Mert sokszor csak "kísérleteznek"...hát próbáljuk ki ezt, vagy azt a módszert vagy gyógyszert pl.
Talán ismeritek ezt a kabaréjelenetet. Nekem ez az egyik kedvencem. Pedig nem ma készült...és mégis aktuális...Kár, hogy nem teljesen vicc: "Drága Uram, mindannyian a gyógyszergyárak kezében vagyunk..." Sinkovits Imre és Szombathy Gyula alakítása pedig egyszerűen zseniális:

Walter Béla:Mellékhatás
Így van..."Mindannyian a gyógyszergyárak kezében vagyunk"...De persze csak az olyan illetők, akiknek az agyát, egyéniségét átlúgozta már teljes mértékben ez a manapság már majdnem egyeduralkodó "fogyasztói társadalom,és életfilozófia"...Aminek ugye a lényege témánkra kihegyezve a kérdést az, hogy :"Az ember azért születik a földre, hogy dolgozzon,dolgozzon,dolgozzon, halmozza a pénzt, anyagi javakat,fizikai tárgyakat, aztán he ezen "magasztos tevékenység közben" belerokkan,belebetegszik a túlhajszolt életmódba, a rengeteg munkába,akkor sincs gond, MERT A GYÓGYSZEREK majd MEGGYÓGYÍTJÁK úgymond...Vagy legalább is szinten tartják az állapotát az illetőnek, hogy TOVÁBB TUDJON MAJD DOLGOZNI...(Merthát ugye a "dolgozás, és a pénzkereset" az élet értelme, és célja,tartja a fogyasztói társadalom elmebeteg tanítása...) Persze mindezt JÓ PÉNZÉRT...Hát...Hogy engem mennyire tud taszítani ez az egész szellemiség! Valahogy sose tudom átérezni ezt a mentalitást, ugyanis valszeg velem lehet a gond, de én egész életemben ÍRTÓZTAM ettöl az egész szellemiségtöl...Mondjuk nem azért mert "lusta vagyok" és nem szeretek dolgozni, hanem azért mert számomra NEM AZ ANYAGI JAVAK HALMOZÁSA, az "életszínvonalam folyamatos emelése" a cél,meg az életem értelme, hanem az EGÉSZSÉGEM MEGŐRZÉSE, és a teremtett világ lényegének a minnél behatóbb MEGISMERÉSE...Szóval mivel teljesen hidegen hagy a "pénzcentrikus életvitel", hát nemis hajszolom magamat agyon, (Vagy legalábbis igyekszem ahol lehet,kikerülni a hajszolt életmódot,és életvitelt,bár ez ugye közmunkásként élve sokszor nem egy egyszerű feladat...Mivel egy közmunkás élete a munkahelyén jórészt abbol áll,hogy a főnökei ide-oda rángatják egész nap, és a legváltozatosabb munkákkal bízzák meg rogyásig, akár van értelme az adott munkának,akár nincs...Pont úgy,mint ahogy hajdanában a katonaságnál is megszokott dolog volt..."Merthogy nehogy "unatkozzon",meg lógjon már a munkahelyén az "állam pénzén tartott" közmunkás...Az anyja úristenét az ingyenélő fajtájának"...És persze MONDJÁK EZT ÖRÖKÖSEN AZOK, akik hasznos munkaként életükben egy fűszálat keresztbe nem tettek, és a "munkájuk" is annyibol szokott állni álltalában, hogy JÓPÉNZÉRT (Éshát érdekes módon ugyancsak az "állam pénzén"...)INGYENÉLNEK valami légkondícionált irodában,vagy éppen ugye a parlament kupolaterme alatt...)úgyhogy ennek köszönhetően szerencsére sikerült elérnem azt, hogy a jelenlegi 50 éves koromig engem ORVOS CSAK A KÖTELEZŐ TÜDŐSZŰRÉSEKEN, VAGY A VÉRADÁSOKON LÁTOTT kizárólagosan...És én erre MÓDFELETT BÜSZKE IS VAGYOK...Más a "pénzére", a pozíciójára, a karrierjére büszke, én meg arra, hogy a körzeti orvosunk még a nevemet sem ismeri, holott már vagy 25 éve lakunk a faluban...És gyógyszert legutóbb kisiskolásként ettem, akkoris csak nátha elleni szirupot...Szóval egy szó mint száz, amit fentebb leírtam, azt csak azért tettem, hogy bemutassam azt, hogy MÁS MÓDON IS LEHET ÉLNI,és gondolkozni annak aki ezt igényli, nem kötelező mindenkinek a manapság súlykolt "fogyasztói társadalom" ember ellenes eszmeiségét bírka módon követni...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 11. 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Így van..."Mindannyian a gyógyszergyárak kezében vagyunk"...De persze csak az olyan illetők, akiknek az agyát, egyéniségét átlúgozta már teljes mértékben ez a manapság már majdnem egyeduralkodó "fogyasztói társadalom,és életfilozófia"...Aminek ugye a lényege témánkra kihegyezve a kérdést az, hogy :"Az ember azért születik a földre, hogy dolgozzon,dolgozzon,dolgozzon, halmozza a pénzt, anyagi javakat,fizikai tárgyakat, aztán he ezen "magasztos tevékenység közben" belerokkan,belebetegszik a túlhajszolt életmódba, a rengeteg munkába,akkor sincs gond, MERT A GYÓGYSZEREK majd MEGGYÓGYÍTJÁK úgymond...Vagy legalább is szinten tartják az állapotát az illetőnek, hogy TOVÁBB TUDJON MAJD DOLGOZNI...(Merthát ugye a "dolgozás, és a pénzkereset" az élet értelme, és célja,tartja a fogyasztói társadalom elmebeteg tanítása...) Persze mindezt JÓ PÉNZÉRT...Hát...Hogy engem mennyire tud taszítani ez az egész szellemiség! Valahogy sose tudom átérezni ezt a mentalitást, ugyanis valszeg velem lehet a gond, de én egész életemben ÍRTÓZTAM ettöl az egész szellemiségtöl...Mondjuk nem azért mert "lusta vagyok" és nem szeretek dolgozni, hanem azért mert számomra NEM AZ ANYAGI JAVAK HALMOZÁSA, az "életszínvonalam folyamatos emelése" a cél,meg az életem értelme, hanem az EGÉSZSÉGEM MEGŐRZÉSE, és a teremtett világ lényegének a minnél behatóbb MEGISMERÉSE...Szóval mivel teljesen hidegen hagy a "pénzcentrikus életvitel", hát nemis hajszolom magamat agyon, (Vagy legalábbis igyekszem ahol lehet,kikerülni a hajszolt életmódot,és életvitelt,bár ez ugye közmunkásként élve sokszor nem egy egyszerű feladat...Mivel egy közmunkás élete a munkahelyén jórészt abbol áll,hogy a főnökei ide-oda rángatják egész nap, és a legváltozatosabb munkákkal bízzák meg rogyásig, akár van értelme az adott munkának,akár nincs...Pont úgy,mint ahogy hajdanában a katonaságnál is megszokott dolog volt..."Merthogy nehogy "unatkozzon",meg lógjon már a munkahelyén az "állam pénzén tartott" közmunkás...Az anyja úristenét az ingyenélő fajtájának"...És persze MONDJÁK EZT ÖRÖKÖSEN AZOK, akik hasznos munkaként életükben egy fűszálat keresztbe nem tettek, és a "munkájuk" is annyibol szokott állni álltalában, hogy JÓPÉNZÉRT (Éshát érdekes módon ugyancsak az "állam pénzén"...)INGYENÉLNEK valami légkondícionált irodában,vagy éppen ugye a parlament kupolaterme alatt...)úgyhogy ennek köszönhetően szerencsére sikerült elérnem azt, hogy a jelenlegi 50 éves koromig engem ORVOS CSAK A KÖTELEZŐ TÜDŐSZŰRÉSEKEN, VAGY A VÉRADÁSOKON LÁTOTT kizárólagosan...És én erre MÓDFELETT BÜSZKE IS VAGYOK...Más a "pénzére", a pozíciójára, a karrierjére büszke, én meg arra, hogy a körzeti orvosunk még a nevemet sem ismeri, holott már vagy 25 éve lakunk a faluban...És gyógyszert legutóbb kisiskolásként ettem, akkoris csak nátha elleni szirupot...Szóval egy szó mint száz, amit fentebb leírtam, azt csak azért tettem, hogy bemutassam azt, hogy MÁS MÓDON IS LEHET ÉLNI,és gondolkozni annak aki ezt igényli, nem kötelező mindenkinek a manapság súlykolt "fogyasztói társadalom" ember ellenes eszmeiségét bírka módon követni...

Nagyon kevés ember van, aki veled azonos nézeteket vall. Szerencsére azért van néhány.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 11. 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Nagyon kevés ember van, aki veled azonos nézeteket vall. Szerencsére azért van néhány.
Örülök neki Hangya, hogy legalább akkor te nem nézel hülyének, vagy "lustának"...Hű...Ha tudnád hogy a közmunkán hány idióta gondolja azt rólam,hogy én vagyok a hülye, és nemis ők! Képzeld...Felénk az a szokás, hogy a közmunkások még HÉTVÉGÉN IS, MEG A SZABADSÁGUK NAPJAI ALATT IS napszámba járnak dolgozni, mert AKKOR TÖBB PÉNZÜK LESZ ÚGYMOND...Meghát "szükségük van a pihenőnapjaik alatti munkavégzésre is", mert "MÁSKÜLÖNBEN NEM TUDNAK MEGÉLNI"...Ez persze első hallásra nagyon jól hangzik, csak éppen elhallgatnak ilyenkor egy kis "apróságot"...Mégpedig azt, hogy a keresetük mind a közmunkán,mind pedig a pihenőnapokon napszámban keresett pénz, JÓRÉSZT BAGÓRA,MEG SZESZES ITALRA MEGY EL...Most csak gondold el...Egy doboz cigi átlagban kb.egy ezres, ugye? Meg egy üveg pálinka kb. 2-3 ezer ft...És akkor képzeld el, hogy az egész közmunka munkahelyemen, a kb.40 ember közzül EGYES EGYEDÜL ÉN NEM BAGÓZOK,ÉS NEM ISZOK...A többiek elszívnak gyakorlatilag mind egy-két doboz cigit MINDEN NAP, meg megisznak legalább egy fél liter pálinkát...(De van aki ezekböl jóval nagyobb mennyiségeket is fogyaszt...)És akkor keresnek a közmunkán egy nap kb.2300 ft-ot...(Vagy a kiemelt beosztásuak kb.3500-4000-et...)Hát csak gondolj bele:Ebböl a napidíjbol ezek a figurák elisznak-elbagóznak gyakorlatilag EGYTÖL EGYIG MIND, kb. 2000 ft-ot...ÉS MINDEN NAP...És akkor ugye "kénytelenek" még hétvégén is meg a szabadságuk alatt is napszámba járni, hogy "éhen ne halljanak"...Ebböl következően TÖRVÉNYSZERŰ AZTÁN AZ, hogy már 30-40 éves korukban TESTI-LELKI RONCSOK, és már csak a GYÓGYSZEREK tartják életben őket,(Ami persze megintcsak rengeteg pénzükbe kerül...) aztánmeg ELŐADJÁK NEKEM örökösen a "hattyú halálát", hogy ŐK micsoda "rendes-munkás dolgozó emberek", én meg ugye milyen egy "lusta disznó vagyok"...Mert teljesen el vannak mindig hűlve, amikor mondom, hogy ÉN SZABADSÁGON-HÉTVÉGÉN sohasem dolgozom, és napszámba sem vagyok hajlandó járni...AKÁRMENNYIT IS KERESHETNÉK...Mivel a hétvége, és a szabadságnap az nálam a PIHENÉSRÖL SZÓL KIZÁRÓLAGOSAN...Éshát ilyenkor néznek ugye rám mint valami eszement bolondra, hogy: "Dehát akkor több pénzed lenne...Te nem pénzböl élsz vagy mi"?Én meg ilyenkor csak felnézek az égre,és sóhajtok egyet mindig...De tudom azt, hogy HÜLYÉKNEK FELESLEGES MAGYARÁZKODNI, ezért ilyenkor nem szólok semmit sem, csak magamban jegyzem meg azt pl.hogy:" Ó te idióta állat...Ha a közmunkán összekeresett szerény napidíjadat is nem bagóra meg piára költenéd, akkor gond nélkül otthon maradhatnál a hétvégeken is meg a szabadságnapokon is PIHENNI,MEG REGENERÁLÓDNI, aztán ennyi...Látod te ökör, énis EZT TESZEM...Nem bagózok,nem iszok, CSAK A LEGSZÜKSÉGESEBBRE KÖLTÖK, aztán ha szerényen is, de megélek külön napszámba járás nélkül is...Mert NEKEM FONTOS az egészségem, és az, hogy MINDEN LEHETŐSÉGET A PIHENÉSRE, regenerálódásra,feltöltődésre koncentráljak...De persze egy ilyen idiótának mindezt hiába is mondanám"...Hát ezért néz rám folyton mindenki úgy a közmunkán, mint valami "bolondra"...Akinek "nem kell a pénz"...Mit szólsz mindehhez Hangya?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.