Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bábel tornya, avagy...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 24. 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, a genetikához nem értek. Annyira viszont belelátok, hogy elfogadom az anyai ágon való visszavezetéseit.
Nem úgy szólt a '4 őstől származik a mai emberiség' állítás, hogy a 4 ősnek nem voltak ősei. De arról sem, hogy voltak őseik. A megállapítás arra szorítkozott, hogy 4 ősre vezethető vissza a ma élő emberiség. Ha éltek velük egy időben más emberek is, azoknak az utódai kihaltak, a génjeik nem jutottak el napjainkig.

Abban igazad van, hogy ezek időbeli és térbeli együttlétezéséről nem szól a fáma. Az ősnyelv tutiholtbiztos létezéséhez pedig az kellene, hogy ezek az ük-ük-ükmamik egy területen és egy időben létezzenek.
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 27. 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem nem is nagyon lehet ezt biztosan megállapítani, de szerintem ha volt is ősnyelv, akkor is inkább 2-3, mint egy azaz egy darab. Akár úgy is, hogy a különböző ember félék (mint neandervölgyi és társai) beszéltek más-más ösnyelvet, amik hatottak egymásra.
Viszont, ha a nyelvcsaládoknál kétkedtem a visszavezethetőségről, akkor ez ennél a kérdésnél még erősebb.

A négy ősanyás elméletről eszembe jutott a Battlestar galactica (Csillagközi romboló) című sorozat. Látta valamelyikőtök?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 28. 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Titusz, a genetikához nem értek. Annyira viszont belelátok, hogy elfogadom az anyai ágon való visszavezetéseit.
Nem úgy szólt a '4 őstől származik a mai emberiség' állítás, hogy a 4 ősnek nem voltak ősei. De arról sem, hogy voltak őseik. A megállapítás arra szorítkozott, hogy 4 ősre vezethető vissza a ma élő emberiség. Ha éltek velük egy időben más emberek is, azoknak az utódai kihaltak, a génjeik nem jutottak el napjainkig.

Abban igazad van, hogy ezek időbeli és térbeli együttlétezéséről nem szól a fáma. Az ősnyelv tutiholtbiztos létezéséhez pedig az kellene, hogy ezek az ük-ük-ükmamik egy területen és egy időben létezzenek.
Nade Hangya...Hát hogyan lehet olyat feltételezni hogy "4 olyan nőtöl származik az emberiség, akiknek NEM VOLTAK ŐSEI"??? Vagy ha még el is fogadunk egy ilyen képtelen állítást, akkor mi van az ilyen nők GYERMEKEINEK AZ APJÁVAL? Vagy nemcsak ősei nem voltak ennek a 4 nőnek, hanem a gyermekeiknek sem volt apjuk, vagy mi? Ha ugyanis feltételezzük azt nagy naívan, hogy ezen nők gyerekeinek VOLT APJUK IS, akkor bizony kénytelenek vagyunk rögtön azt is feltételezni, hogy NEMCSAK 4 nőtöl származik a mai emberiség, hanem ugyanakkor 4 FÉRFITÖL IS...Vagy akkor ezen négy férfinek sem voltak akkor "ősei"? Csakúgy a SEMMIBÖL KELETKEZTEK ezek szerint ők is? Hát...Nekem valahogy elképesztő elmebajnak tűnik továbbra is ez a nevezetes "4 nőtöl származik a mai emberiség" címü tanulmány, vagy "kutatási eredmény"...És jellemző ez az egész erre a mai "tudományos életre"...Mást én továbbra sem tudok mondani...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 28. 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
Szerintem nem is nagyon lehet ezt biztosan megállapítani, de szerintem ha volt is ősnyelv, akkor is inkább 2-3, mint egy azaz egy darab. Akár úgy is, hogy a különböző ember félék (mint neandervölgyi és társai) beszéltek más-más ösnyelvet, amik hatottak egymásra.
Viszont, ha a nyelvcsaládoknál kétkedtem a visszavezethetőségről, akkor ez ennél a kérdésnél még erősebb.

A négy ősanyás elméletről eszembe jutott a Battlestar galactica (Csillagközi romboló) című sorozat. Látta valamelyikőtök?
Mi volt ennek a sorozatnak a lényege? Csak nem abban is 4 ősanyátol származott egy bolygó egész populációja? Ha ez volt a lényeg, akkor már értem hogy miként jutottak azok a bizonyos kutatók arra a következtetésre, hogy "4 ősanyátol származik a mai emberiség kizárólagosan"...Saját felmenők és férjek nélkül...Lehet hogy ezen degenerált kutatók túl sok sci-fit néztek akkor anno a tévében...És megártott a dolog kissé nekik...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 28. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:

Nade Hangya...Hát hogyan lehet olyat feltételezni hogy "4 olyan nőtöl származik az emberiség, akiknek NEM VOLTAK ŐSEI"??? Vagy ha még el is fogadunk egy ilyen képtelen állítást, akkor mi van az ilyen nők GYERMEKEINEK AZ APJÁVAL? Vagy nemcsak ősei nem voltak ennek a 4 nőnek, hanem a gyermekeiknek sem volt apjuk, vagy mi? Ha ugyanis feltételezzük azt nagy naívan, hogy ezen nők gyerekeinek VOLT APJUK IS, akkor bizony kénytelenek vagyunk rögtön azt is feltételezni, hogy NEMCSAK 4 nőtöl származik a mai emberiség, hanem ugyanakkor 4 FÉRFITÖL IS...Vagy akkor ezen négy férfinek sem voltak akkor "ősei"? Csakúgy a SEMMIBÖL KELETKEZTEK ezek szerint ők is? Hát...Nekem valahogy elképesztő elmebajnak tűnik továbbra is ez a nevezetes "4 nőtöl származik a mai emberiség" címü tanulmány, vagy "kutatási eredmény"...És jellemző ez az egész erre a mai "tudományos életre"...Mást én továbbra sem tudok mondani...

Ádámnak és Évának sem voltak ősei... Wink
Minek 4 férfi 4 nőhöz? Embarassed Elvileg és főleg gyakorlatilag, egy is elég!
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 28. 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Rolling Eyes Laughing hello1
Igen, igaz...
Nem, nem kell 4.
Voltaképpen a "sokasodáshoz" elég volt egy férfi is. Csak annak aztán férfinak kellett lennie a talpán!!!
Néggyel "csak" sokkal nagyobb lesz a változatosság. Genetikailag.
(Is...) Embarassed

Ha mindez igaz, vagy nem igaz, akkor miért lehet az, hogy állítólag a világban mindenkinek van 7, azaz hét hasonmása? Ezt mivel lehet megmagyarázni???
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2018. 02. 28. 20:18-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 28. 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Titusz írta:
hangya írta:

Ez nekem most kicsit olybá tűnik, mint a: "Mi volt előbb? A tyúk vagy a tojás?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 01. 07:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Nekem nem. Szerintem a kérdés, hogy Darwin, vagy teremtés.
Érdekes, hogy ezt sem te, sem Titusz nem vette.

Ha Darwin, akkor voltak ősök, voltak párhuzamosan élő más emberek. Ennek a különleges négynek voltak (lettek a fejlődés folyamán) olyan génjei, amik kizárólag az ő utódjaiknak biztosították a hosszútávú túlélést.

Ha teremtés, akkor nincsenek ősök, a négyek valahogyan teremtődtek. Szándékos a fogalmazás. Mert itt még nyitott, hogy egy mindenható Isten volt, aki teremtett, vagy egy űrhajónyi földönkívüli, akik az itt talált főemlősök közül kiválasztottak néhányat és beléjük oltották a saját génjeiket.

Eddig nem foglaltam állást, nem mondtam ki, hogy nekem mi a véleményem. Talán azért, mert magam is bizonytalankodom. Very Happy
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 01. 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jadis írta:

Mi volt ennek a sorozatnak a lényege? Csak nem abban is 4 ősanyátol származott egy bolygó egész populációja? Ha ez volt a lényeg, akkor már értem hogy miként jutottak azok a bizonyos kutatók arra a következtetésre, hogy "4 ősanyátol származik a mai emberiség kizárólagosan"...Saját felmenők és férjek nélkül...Lehet hogy ezen degenerált kutatók túl sok sci-fit néztek akkor anno a tévében...És megártott a dolog kissé nekik...

Mondjuk úgy, hogy nem egészen. Wink De nem lőném le a poént. Érdemes megnézni a sorozatot, alapvetően egyáltalán nem erről szól, ez csak a keretsztori és annak is a legvége. Viszont van benne minden:
"A BSG egy-egy csendesebb, elmélkedősebb epizódban korát megelőzve járta körül a másság, az elfogadás, az emberség kérdéseit, csak hogy az azt követő (akár) dupla részben aztán egy börtönhajó megszállását bemutatva a diktatúra, az elnyomás, a terrorizmus kérdéseit feszegetve nyissa fel a nézők szemét az Amerikában zajló folyamatokra - hogy aztán egy huszárvágással a szűkös nyersanyagok kérdéskörére áttérve az ökológiai lábnyomunkkal kapcsolatos problémákat helyezze fókuszba."
http://hu.ign.com/battlestar-galactica/14004/review/ign-replay-battlestar-galactica
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 01. 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:

Hm. Talán mert számomra ez olyan téma amiben nem is tudok, és nem is akarok állást foglalni..
Csak reagáltam a poénra... Smile
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 02. 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Na igen...4 nőhöz elviekben elég volna valóban egyetlen férfi is, csakhát esetünkben ott volna akkor a gond, hogy a LÉNYEG akkoris megmaradna:4 nőtöl ÖNMAGÁBAN nem származhatna az "egész emberiség" mivel kikerülhetetlenül kellene hozzájuk LEGALÁBB EGY FÉRFI IS...És akkor már úgy kéne mondani a dolgot, hogy valójában "egyetlen férfitöl származik a mai emberiség"...De ez megintcsak nem lenne igaz, mivel ezen "egyetlen férfinak" nő nélkül ugye nem lehetne utódja, tehát megintcsak ott lennénk ahol a semmit osszák...Szóval az alapállítás ÍGY, ahogy egyes totál hülye, és semmirevaló "kutatók" állítják a dolgot, egyszerűen KÉPTELEN ÁLLÍTÁS...És ellenkezik még a legalapvetőbb logikai gondolkodás szabályaival is...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 02. 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Rolling Eyes Laughing hello1
Igen, igaz...
Nem, nem kell 4.
Voltaképpen a "sokasodáshoz" elég volt egy férfi is. Csak annak aztán férfinak kellett lennie a talpán!!!
Néggyel "csak" sokkal nagyobb lesz a változatosság. Genetikailag.
(Is...) Embarassed

Ha mindez igaz, vagy nem igaz, akkor miért lehet az, hogy állítólag a világban mindenkinek van 7, azaz hét hasonmása? Ezt mivel lehet megmagyarázni???
Szami...Ezt a 7 hasonmás dolgot honnan szedted? Én most hallok ilyent először...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 02. 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:

Ha Darwin, akkor voltak ősök, voltak párhuzamosan élő más emberek. Ennek a különleges négynek voltak (lettek a fejlődés folyamán) olyan génjei, amik kizárólag az ő utódjaiknak biztosították a hosszútávú túlélést.

Ha teremtés, akkor nincsenek ősök, a négyek valahogyan teremtődtek. Szándékos a fogalmazás. Mert itt még nyitott, hogy egy mindenható Isten volt, aki teremtett, vagy egy űrhajónyi földönkívüli, akik az itt talált főemlősök közül kiválasztottak néhányat és beléjük oltották a saját génjeiket.

Eddig nem foglaltam állást, nem mondtam ki, hogy nekem mi a véleményem. Talán azért, mert magam is bizonytalankodom. Very Happy
Én mondjuk hiszek a "teremtésben", és Darwint, illetve az elmebeteg követőit én még emberszámba sem néztem soha, mivel véleményem szerint aki hiszi a darwinizmus ostoba meséjét az "evolúciórol", az totál értelmi fogyatékos kell hogy legyen, én pedig a hülyéket mindig nagyon meg szoktam vetni, és le szoktam nézni...Szóval ILYEN TÉREN én még el is tudnám hinni a nevezett kutatók idiótaságát, amennyiben azt állítanák, hogy "a ma élő emberiség 4 EMBERPÁRTOL ERED...4 nőtöl, és mondjuk 4 férfitöl"...(Vagy 4 nőtöl és két férfitöl, vagy akár 4 nőtöl és egy férfitöl...)De NEM EZT MONDJÁK A DEGENERÁLTAK...Viszont amennyiben valaki venné a fáradtságot és szembesítené őket a "megállapításukkal" és feltenné nekik a kérdést, hogy "önök hívők, avagy darwinisták", van egy olyan érzésem, hogy azt válaszolnák, hogy "természetesen darwinisták vagyunk"...De aztán hogy a darwinizmus tanai mentén gondolkodva HOGY TARTANÁK EZT A DOLGOT LEHETSÉGESNEK, az megérne bizony egy külön történetet...Amennyiben viszont azt mondanák a kretének, hogy "a teremtésben hiszünk", akkor talán-talán még lehetne is némi realitása a dolognak...Mármint annak, hogy ezek a kutatók valamicskét talán mégis konyítanak a tudományukhoz...De igazábol amit állítanak, az még a TEREMTÉSHITTEL IS ELLENKEZIK, mivel ha jól tudom, mind a Biblia, mind pedig a Korán EGY EMBERPÁRTOL származtatja az emberiséget...És ez így is a logikus...Sehogyse találom logikusnak azt, hogy akár az Isten, akár valami hajdani UFO legénysége KIZÁRÓLAG 4 nőtöl eredeztette volna a mai emberiséget...Ebben semmi logika nem lenne...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 02. 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:

Mondjuk úgy, hogy nem egészen. Wink De nem lőném le a poént. Érdemes megnézni a sorozatot, alapvetően egyáltalán nem erről szól, ez csak a keretsztori és annak is a legvége. Viszont van benne minden:
"A BSG egy-egy csendesebb, elmélkedősebb epizódban korát megelőzve járta körül a másság, az elfogadás, az emberség kérdéseit, csak hogy az azt követő (akár) dupla részben aztán egy börtönhajó megszállását bemutatva a diktatúra, az elnyomás, a terrorizmus kérdéseit feszegetve nyissa fel a nézők szemét az Amerikában zajló folyamatokra - hogy aztán egy huszárvágással a szűkös nyersanyagok kérdéskörére áttérve az ökológiai lábnyomunkkal kapcsolatos problémákat helyezze fókuszba."
http://hu.ign.com/battlestar-galactica/14004/review/ign-replay-battlestar-galactica
A magam részéröl végigolvastam a belinkelt kissé terjedelmes ismertetőt erröl a sorozatrol, de nem valószínü, hogy a közeljövőben megnézem majd, mivel ahhoz lényegesen több szabadidő kellene...Meghát valahogy nem igazán vonzanak ezek a manapság divatos "amerikai sci-fik, meg sci-fi sorozatok"...Lehet hogy én már túl "maradi őskövület vagyok", ezekhez a pörgős, cselekménydús mai amerikai filmekhez...Számomra ugyanis ilyen téren még mindig pl. "A feladat" címü sci-fi regény, és az abbol készült egykori magyar minisorozat az etalon...Amit egykoron még gyerekként láttam a tévében, illetve manapság a netröl szoktam időnként megnézni, csakúgy nosztalgiábol..Érdekes alapötlete van ám ennek a sci-fi történetnek...A lényeg az, hogy egy földi kutatóűrhajó eljut egy idegen bolygóra, és mivel az űrhajó balesetet szenved, és a legénység meghal rövid időn belül, az egyetlen időleges túlélő befog néhány példányt a bolygó primitív EMBERSZABÁSU MAJMAIBOL, és genetikailag, agyilag az űrhajó technológiájának a segítségével EMBEREKET csinál belőlük...Akik aztán azt a "feladatot" kapják a tudatukba égetve, hogy vissza kell hogy vigyék majd az űrhajót a Földre...És ezek az újdonsült emberek így is tesznek...Szóval ha már mindenképpen ragaszkodni akarunk ehhez a "4 ősanya" elmélethez, akkor valszeg valami hasonló esemény tűnik szerintem a legvalószínübb forgatókönyvnek:Miszerint egykoron jártak itt valami ufólények, akik (Esetleg...) befogtak néhány emberszabásu majmot az őserdőkben, aztán ezeket a majmokat "némileg átalakították" genetikailag-értelmileg, aztán elkezdték őket "tenyészteni"...Ezen logika alapján esetleg hihető lenne szerintem a "4 ősanya" elmélet, bár az továbbra is kicsit logikátlan dolognak tűnik, hogy MIÉRT csak 4 nőt kezdtek volna szűznemzéssel szaporítani, mi bajuk lehetett vajon a normális ivaros szaporodással?Arrol nemis beszélve, hogy ha FÉRFI nélkül kezdtek volna szaporodni a nevezett hölgyemények, akkor a mai napig is csak nőkböl állna az emberi populáció...Mivel SZŰZNEMZÉSSEL nem jöhetnek létre fiú utódok...Dehát ugye nem így áll a dolog...Szóval sehogyse akar ez a "4 ősanya" elmélet reálisan hangzani...Akármilyen oldalrol is próbálnánk kimagyarázni a képtelenségét...
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 03. 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jadis írta:

A magam részéröl végigolvastam a belinkelt kissé terjedelmes ismertetőt erröl a sorozatrol, de nem valószínü, hogy a közeljövőben megnézem majd, mivel ahhoz lényegesen több szabadidő kellene...Meghát valahogy nem igazán vonzanak ezek a manapság divatos "amerikai sci-fik, meg sci-fi sorozatok"...Lehet hogy én már túl "maradi őskövület vagyok", ezekhez a pörgős, cselekménydús mai amerikai filmekhez...Számomra ugyanis ilyen téren még mindig pl. "A feladat" címü sci-fi regény, és az abbol készült egykori magyar minisorozat az etalon...Amit egykoron még gyerekként láttam a tévében, illetve manapság a netröl szoktam időnként megnézni, csakúgy nosztalgiábol..Érdekes alapötlete van ám ennek a sci-fi történetnek...A lényeg az, hogy egy földi kutatóűrhajó eljut egy idegen bolygóra, és mivel az űrhajó balesetet szenved, és a legénység meghal rövid időn belül, az egyetlen időleges túlélő befog néhány példányt a bolygó primitív EMBERSZABÁSU MAJMAIBOL, és genetikailag, agyilag az űrhajó technológiájának a segítségével EMBEREKET csinál belőlük...Akik aztán azt a "feladatot" kapják a tudatukba égetve, hogy vissza kell hogy vigyék majd az űrhajót a Földre...És ezek az újdonsült emberek így is tesznek...Szóval ha már mindenképpen ragaszkodni akarunk ehhez a "4 ősanya" elmélethez, akkor valszeg valami hasonló esemény tűnik szerintem a legvalószínübb forgatókönyvnek:Miszerint egykoron jártak itt valami ufólények, akik (Esetleg...) befogtak néhány emberszabásu majmot az őserdőkben, aztán ezeket a majmokat "némileg átalakították" genetikailag-értelmileg, aztán elkezdték őket "tenyészteni"...Ezen logika alapján esetleg hihető lenne szerintem a "4 ősanya" elmélet, bár az továbbra is kicsit logikátlan dolognak tűnik, hogy MIÉRT csak 4 nőt kezdtek volna szűznemzéssel szaporítani, mi bajuk lehetett vajon a normális ivaros szaporodással?Arrol nemis beszélve, hogy ha FÉRFI nélkül kezdtek volna szaporodni a nevezett hölgyemények, akkor a mai napig is csak nőkböl állna az emberi populáció...Mivel SZŰZNEMZÉSSEL nem jöhetnek létre fiú utódok...Dehát ugye nem így áll a dolog...Szóval sehogyse akar ez a "4 ősanya" elmélet reálisan hangzani...Akármilyen oldalrol is próbálnánk kimagyarázni a képtelenségét...

Azt elismerem, idő kell hozzá, viszont ez a sorozat távol áll a mai amerikai sci-fi vonaltól. Sokkal lassabban hömpölyög a történet, egy-egy részben előfordulnak azért akciójelenetek, de sokkal több benne a lassabb rész.
Jómagam nagy Stanislaw Lem rajongó vagyok, úgyhogy amiket te is említesz, az a típusú modern sci-fi nekem is megfekszi a gyomromat. (Viszont ama közönségnek is el lehet adni ezt a sorozatot, ha úgy tálalják, hogy tele van akcióval, amit megszakítanak elmélkedéssel. Csakhogy ez alapjaiban nem igaz, mert az egész sorozat egyálktalán nem erről szól, sokkal inkább a kiemelt részről, amit idéztem.)
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
2 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.