Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bábel tornya, avagy...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 02. 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvastam a napokban,hogy állítólag el akarják törölni végre a politikusok az éves kétszeri órahuzigálást...(Na persze nem nálunk merült fel az ötlet, ilyesmit magyar kormányoktól ugye elvárni sem lehet,a magyar kormányok azok köztudomásuan csak ahhoz értenek mindig,hogy "utolsó csatlósként" kitartsanak mindig, minden elmebaj mellett, immár kb.100 éve folyamatosan...Szóval egy pillanatig sem csodálkozok azon,hogy ez a történelmi döntés nem a magyar kormány kezdeményezése indult,és jött létre, hanem Európa más vidékeiröl indult ki a kezdeményezés...)Eddig akkor a pozitív hír...Nem tudom hogy honnan,de van mindig egy olyan érzésem a nap minden percében amióta csak az eszemet tudom, hogy ez a mai világ már csak olyan,hogy itt MINDENBÖL,DE MINDENBÖL előbb-utóbb csak az elmebaj fog kisülni MINDIG...Ez szerintem valami természeti törvény lehet:"Ember egyenlő elmebaj"...És most sem kell,most sem kell akkor csalódni ebben a képletben... Kiderült ugyanis,hogy a tervek szerint a "NYÁRI IDŐT" akarják az agyhalott politikusok meghagyni egész évre...Hát persze...Minek is ne így lenne a dolog...Akkor valszeg nemis a Föld nevü bolygón élnénk...Elvolt ugyanis a mi szép országunk az időzónák bevezetése óta gond nélkül a "téli idővel" ugye...Aztán jött 1980-ban az elmebaj első felvonása...Az "óratekergetés" megveszekedett, bolondok házába való őrülete,ami ugye pillanatok alatt végigsöpört a világon...(Elmebetegségekhez méltó,és megszokott módon...)Aztán ugye majd 40 év szenvedés,vergődés,baromkodás,idiótáskodás után VÉGRE-VÉGRE fel bírták fogni a politikusok egész EU szerte hogy AZ ÉGVILÁGON SEMMI ÉRTELME NINCS,ÉS NEMIS VOLT SOHA ENNEK A MEGVESZEKEDETTEN ELMEBAJOS ÓRAHUZIGÁLÁSNAK,aztán meg mit akarnak csinálni? Na ugyan mit...Hát "természetesen" a nyári időt akarják meghagyni egész évre...Ez aztán igen...Még véletlenül se az EREDETI,A NORMÁLIS "téli időt" akarják visszaállítani,hanem a MESTERSÉGESEN,ÉS ABNORMÁLISAN ELCSÚSZTATOTT NYÁRIT...Egész évre...Hát...Erre már nemis lehet mit mondani ugye...Ettöl akkor még az is jobb lenne már,ha továbbra is huzigálnák az órákat...Az új rendszer szerint mondjuk decemberben reggeli 8 óra körül fog világosodni...Azt az eget...Ez aztán lesz még csak a remek dolog! Főleg ha lesznek majd jó felhős időszakok is...Aztán majd még délelőtt 9 órakor is félhomály lesz mindenfelé, mint az északi tundrákon...És akkor az elmebetegek csak fújják meg fújják, hogy "jaj de jó lesz,jaj de jó lesz,ha mondjuk decemberben este 16 óra helyett csak 17 órakor fog sötétedni"...Mintha ANNAK volna bármi jelentősége is,hogy ESTE mikor fog sötétedni...Egy órával hamarabb,vagy később...Viszont ANNAK már tényleg van meg lesz jelentősége, hogy REGGEL mire ébred az ember...Világosra,vagy sötétre...Az embernek sötétben kelni mindig jóval stresszesebb,mint világosban...Meg majd a gyerekeknek is remek dolog lesz majd novemberben-decemberben éjszakai SÖTÉTBEN botorkálni az iskolába reggel 7-8 óra felé...Elmebeteg állatok elmebeteg állat döntésének nézünk majd megint elébe ahogy elnézem...MEGINTCSAK ,MINT MNDIG...De már nemis bosszantom magamat ezen az apróságon...Az a bolond,aki mást várt volna...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 02. 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Olvastam a napokban,hogy állítólag el akarják törölni végre a politikusok az éves kétszeri órahuzigálást...(Na persze nem nálunk merült fel az ötlet, ilyesmit magyar kormányoktól ugye elvárni sem lehet,a magyar kormányok azok köztudomásuan csak ahhoz értenek mindig,hogy "utolsó csatlósként" kitartsanak mindig, minden elmebaj mellett, immár kb.100 éve folyamatosan...Szóval egy pillanatig sem csodálkozok azon,hogy ez a történelmi döntés nem a magyar kormány kezdeményezése indult,és jött létre, hanem Európa más vidékeiröl indult ki a kezdeményezés...)Eddig akkor a pozitív hír...Nem tudom hogy honnan,de van mindig egy olyan érzésem a nap minden percében amióta csak az eszemet tudom, hogy ez a mai világ már csak olyan,hogy itt MINDENBÖL,DE MINDENBÖL előbb-utóbb csak az elmebaj fog kisülni MINDIG...Ez szerintem valami természeti törvény lehet:"Ember egyenlő elmebaj"...És most sem kell,most sem kell akkor csalódni ebben a képletben... Kiderült ugyanis,hogy a tervek szerint a "NYÁRI IDŐT" akarják az agyhalott politikusok meghagyni egész évre...Hát persze...Minek is ne így lenne a dolog...Akkor valszeg nemis a Föld nevü bolygón élnénk...Elvolt ugyanis a mi szép országunk az időzónák bevezetése óta gond nélkül a "téli idővel" ugye...Aztán jött 1980-ban az elmebaj első felvonása...Az "óratekergetés" megveszekedett, bolondok házába való őrülete,ami ugye pillanatok alatt végigsöpört a világon...(Elmebetegségekhez méltó,és megszokott módon...)Aztán ugye majd 40 év szenvedés,vergődés,baromkodás,idiótáskodás után VÉGRE-VÉGRE fel bírták fogni a politikusok egész EU szerte hogy AZ ÉGVILÁGON SEMMI ÉRTELME NINCS,ÉS NEMIS VOLT SOHA ENNEK A MEGVESZEKEDETTEN ELMEBAJOS ÓRAHUZIGÁLÁSNAK,aztán meg mit akarnak csinálni? Na ugyan mit...Hát "természetesen" a nyári időt akarják meghagyni egész évre...Ez aztán igen...Még véletlenül se az EREDETI,A NORMÁLIS "téli időt" akarják visszaállítani,hanem a MESTERSÉGESEN,ÉS ABNORMÁLISAN ELCSÚSZTATOTT NYÁRIT...Egész évre...Hát...Erre már nemis lehet mit mondani ugye...Ettöl akkor még az is jobb lenne már,ha továbbra is huzigálnák az órákat...Az új rendszer szerint mondjuk decemberben reggeli 8 óra körül fog világosodni...Azt az eget...Ez aztán lesz még csak a remek dolog! Főleg ha lesznek majd jó felhős időszakok is...Aztán majd még délelőtt 9 órakor is félhomály lesz mindenfelé, mint az északi tundrákon...És akkor az elmebetegek csak fújják meg fújják, hogy "jaj de jó lesz,jaj de jó lesz,ha mondjuk decemberben este 16 óra helyett csak 17 órakor fog sötétedni"...Mintha ANNAK volna bármi jelentősége is,hogy ESTE mikor fog sötétedni...Egy órával hamarabb,vagy később...Viszont ANNAK már tényleg van meg lesz jelentősége, hogy REGGEL mire ébred az ember...Világosra,vagy sötétre...Az embernek sötétben kelni mindig jóval stresszesebb,mint világosban...Meg majd a gyerekeknek is remek dolog lesz majd novemberben-decemberben éjszakai SÖTÉTBEN botorkálni az iskolába reggel 7-8 óra felé...Elmebeteg állatok elmebeteg állat döntésének nézünk majd megint elébe ahogy elnézem...MEGINTCSAK ,MINT MNDIG...De már nemis bosszantom magamat ezen az apróságon...Az a bolond,aki mást várt volna...

Már én is épp akartam említeni.
A jelek szerint, lehet, hogy úgyis húzzák még évekig...de nyáron, júniusban hajnali fél négykor már világos lesz. Nem nagyszerű?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 02. 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade ha már fentebb értekeztünk itt egy kicsit a különböző nyelvekröl...Érdekes dolog az, hogy amíg nekem gyakorlatilag semmi nyelvérzékem sincs, és ebböl következően egyszerűen képtelen vagyok megtanulni idegen nyelveken beszélni, sőt, sokszor még magyarul is csak nehezen tudok társalgásokat folytatni élőben, (Furcsa módon írásban viszont mindez könnyedén megy mindig...)mindezek ellenére mégis a "szó és a nyelvi kifejezés szerelmese", voltam mindigis...És mindezen dolog még a számomra is érthetetlen a mai napig is...Nem értem, hogy miképpen létezhet ilyen dolog...Ez is olyan akkor,mintha valaki egyszerre imádná meg gyűlölné mondjuk a kígyókat, vagy a cápákat...Vagy bármi más dolgot...Bár mondjuk állítólag egyes nőknél van egy olyan jelenség, hogy EGYSZERRE IMÁDJÁK, és GYŰLÖLIK IS a férfiakat, meg a szexuális együttléteket...Van egy játékfilm, aminek az a címe, hogy "A fennsíkok csavargója"...Ebben a filmben volt egy jelenet, ami jól bemutatta ezt a furcsa jelenséget...És kettősséget a hölgyek esetében...És az a legérdekesebb ebben az egészben, hogy ilyesmi esettel találkoztam már énis élőben...Meg ilyen hölgyekkel...Szóval úgy látszik, hogy a természet törvényeivel nem ellentétes dolog az, hogy valamit EGYSZERRE utáljunk is, meg szeressünk is...Mivel mondom, énis pont így vagyok a "nyelvvel" és a kommunikációval...Iskolában a legjobban utált tantárgyaim az idegen nyelvek, és a magyar nyelv órák voltak,aztánmeg teljes valómbol hiszek a "szó" mindenhatóságában, és minden képi jellegü megjelenítéssel szembeni fölényében...És a magam részéröl módfelett sajnálom azt, hogy ez a mi "nyugati" típusu civilizációnk már a kezdet kezdetétöl is, inkább a képi jellegü megjelenítést helyezte mindigis előtérbe a verbális helyett...Ellentétben pl. az iszlám civilizációval, ami ugye legfőképpen,(Sőt, szinte kizárólagosan...) a verbalitásra helyezte már a kezdetektöl is a hangsúlyt...Dehát ez van akkor...

Na, a kígyóknál meg a cápáknál jártam olvasásban, amikor beugrott, hogy :"Ugyan, nőkben is van ilyen!..."
Nem is kellett sokat tovább olvasnom, hogy lássam, neked is eszedbe jutott ez.
De minthogy én sosem voltam ilyen szituációban, nyilatkozni sem tudok róla, hogy milyen szeretni is és gyűlölni is egyszerre egy férfit, s a vele eltöltött együttléteket.
Bár számomra amúgy is minden vagy fekete, vagy fehér. A kettő együtt nem lehetséges.
Nem szerettem nyelveket tanulni, mert nem volt hozzá érzékem, de ez mindig is így fog maradni. Semmi sem jöhet, ami miatt (meg)szeretném. Max rá lennék kényszerülve, de attól még nem szeretem meg. Soha, semmilyen tevékenységet vagy embert nem kedveltem meg, amit/akit nem bírtam elviselni.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 02. 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az se egy semmi dolog, hogy manapság ugye addig nem kaphat valaki diplomát,ameddig nincs meg a nyelvvizsgája...Ez is egy remek szitu,nem? Most így elképzelem azt,hogy mondjuk egy tehetséges kutatómérnök,vagy építész,vagy tervező azért nem tud esetleg munkába állni a szakterületén,mert nincs mondjuk nyelvérzéke,és az istennek sem tudja a fejébe verni az "áncigcvancigozást",meg a hasonló, sertésröfögésszerü idegen nyelveket...Sose értettem,hogy MIBEN KAPCSOLÓDIK az idegen nyelvek ismerete ahhoz,hogy KI MILYEN MÉRNÖK MONDJUK A SZAKTERÜLETÉN? Vagy mibe kéne hogy kapcsolódjon? Még jó hogy olyan szabály nincsen,(Vagy legalábbis szerencsére még nincsen de azért ne adjuk az ötleteket...) hogy "csak olyanok kaphatnak diplomát,akiknek a derékbősége nem haladja meg a 100 centimétert vagy a illetők magassága a 2 métert"...Vagy csak azok kaphatnának diplomát, akik balrol jobbra fésülik a hajukat...(Á...Nem lehet azt ép elmével felfogni,ami megyen már ebben az országban...Egyszerűen képtelenség...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 02. 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Az se egy semmi dolog, hogy manapság ugye addig nem kaphat valaki diplomát,ameddig nincs meg a nyelvvizsgája...Ez is egy remek szitu,nem? Most így elképzelem azt,hogy mondjuk egy tehetséges kutatómérnök,vagy építész,vagy tervező azért nem tud esetleg munkába állni a szakterületén,mert nincs mondjuk nyelvérzéke,és az istennek sem tudja a fejébe verni az "áncigcvancigozást",meg a hasonló, sertésröfögésszerü idegen nyelveket...Sose értettem,hogy MIBEN KAPCSOLÓDIK az idegen nyelvek ismerete ahhoz,hogy KI MILYEN MÉRNÖK MONDJUK A SZAKTERÜLETÉN? Vagy mibe kéne hogy kapcsolódjon? Még jó hogy olyan szabály nincsen,(Vagy legalábbis szerencsére még nincsen de azért ne adjuk az ötleteket...) hogy "csak olyanok kaphatnak diplomát,akiknek a derékbősége nem haladja meg a 100 centimétert vagy a illetők magassága a 2 métert"...Vagy csak azok kaphatnának diplomát, akik balrol jobbra fésülik a hajukat...(Á...Nem lehet azt ép elmével felfogni,ami megyen már ebben az országban...Egyszerűen képtelenség...)

Nézd, azért ez ma már alap.
Pláne egy diplomásnak.
Ismerek 30 év körüli hölgyet, aki elvégezte a főiskolát, de nincs meg a nyelvvizsgája. Állami szférában dolgozhat, a végzettségének megfelelő munkahelyen itthon, de csak középfokú végzettségűnek megfelelő fizetést kap. Elvégre nincs meg a diplomája, így csak középfokú végzettsége van, még ha szakmailag nagyobb is a tudása, nem helyezkedhet el olyan munkakörben mérnökként. Magánszférában azt csinál, amit akar, ott helyezkedik el, ahol akár, ahová felveszik. Ott meg gondolom TÉNYLEGESEN is kellene használnia a nyelvet, azért nem vállal (kap) olyan munkát. Találnak helyette 29 másikat, aki tudja is a nyelvet.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 02. 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Még jó hogy olyan szabály nincsen,(Vagy legalábbis szerencsére még nincsen de azért ne adjuk az ötleteket...) hogy "csak olyanok kaphatnak diplomát,akiknek a derékbősége nem haladja meg a 100 centimétert vagy a illetők magassága a 2 métert"...Vagy csak azok kaphatnának diplomát, akik balrol jobbra fésülik a hajukat...(Á...Nem lehet azt ép elmével felfogni,ami megyen már ebben az országban...Egyszerűen képtelenség...)

Alapjáraton nincs ilyen.
Ezeket az állásinterjúkon figyelik...
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 02. 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:

Kedves Titusz, amikor egy mérnök hozzákezd egy munkához első dolga, hogy körülnéz a világban, mi újság az adott területen. Enélkül mozdulni sem tud. A kutató mérnök különösen rá van utalva, hogy megnézze, más mit ért el abban a témában, amivel foglalkozik. A szakirodalom sajnálatos módon nem magyarul van leírva, hanem ancigzvancigul. Ha nem ért áncigcvancigul akkor ki van téve annak a keservnek, hogy feltalálja a melegvizet, mert nem értesül arról, hogy Nin Csen Csend Kínában már feltalálta és a Journal of Hot Water-ben publikálta.
Orvosoknál hasonló a helyzet.
A műszerek és más gépek kezelési utasítása is áncigcvancigul van. A műszaki leírása úgyszintén- kizárólagos magyar tudással nem nagyon tud valaki hozzányúlni sem.

Szóval kedves Titusz egy mérnök nyelvtudás nélkül képtelen diplomás színten munkát végezni, a kutatásról nem is szóltam.
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 03. 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Titusz írta:

Kedves Titusz, amikor egy mérnök hozzákezd egy munkához első dolga, hogy körülnéz a világban, mi újság az adott területen. Enélkül mozdulni sem tud. A kutató mérnök különösen rá van utalva, hogy megnézze, más mit ért el abban a témában, amivel foglalkozik. A szakirodalom sajnálatos módon nem magyarul van leírva, hanem ancigzvancigul. Ha nem ért áncigcvancigul akkor ki van téve annak a keservnek, hogy feltalálja a melegvizet, mert nem értesül arról, hogy Nin Csen Csend Kínában már feltalálta és a Journal of Hot Water-ben publikálta.
Orvosoknál hasonló a helyzet.
A műszerek és más gépek kezelési utasítása is áncigcvancigul van. A műszaki leírása úgyszintén- kizárólagos magyar tudással nem nagyon tud valaki hozzányúlni sem.

Szóval kedves Titusz egy mérnök nyelvtudás nélkül képtelen diplomás színten munkát végezni, a kutatásról nem is szóltam.

Csak alátámasztani tudom hangya ismereteit. Ma már az egyetem/főiskola elvégzése is szinte lehetetlen nyelvtudás nélkül mérnőki vagy kutatói pályán (az 5-ből 3 évig jutottam így, utána muszáj volt áncigcvancigul tanulni, nyelvvizsgám nincs belőle, csak németből).

Ugyanígy ahhoz, hogy kutasson valaki, kutatásait publikálja, előadja, szintén kell az áncigcvancig, ha tetszik, ha nem. Illetve ha valaki műszaki, informatikai területen akar dolgozni, az is lehetetlen nyelvtudás nélkül.
Ha valaki viszont kis magyar cégnél pl. ügyvédi irodánál, vagy más olyan helyen dolgozik, ahol a tevékenység kizárólagos területe Magyarország, az ügyfelek csak magyarok, oda nem kell nyelvtudás. De pont a műszaki, informatikai és kutatói munka nem ilyen.

És egyébként lehet, hogy hasonlóan jártatok, mint én: évekig azt hittem, hogy nekem aztán abszolút nincs nyelvérzékem, mire kiderült, hogy a szavak magolásához és a bemagolt szavakkal tökéletes mondatokká alkotásához nincs érzékem. Illetve, hogy én képtelen vagyok csoportban nyelvet tanulni. De egy-egy megfelelő tanárral kettesben már sokkal hatékonyabban működött a dolog és még az általam igencsak nem kedvelt áncigcvancig nyelvet is sikerült alap szinten elsajátítani. (Ennek segítségével pedig befejezni a tanulmányaimat...)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 09. 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom mind Szami,mind Hangya, mind pedig Jadis igencsak nem ért egyet a meglátásaimmal, hogy szerintem teljesen felesleges az idegennyelv vizsga a diplomához...Lehet hogy szakmai szempontból mindhármatoknak igaza van,csak ott a gond,hogy én az idegen nyelvek eseteit MINDIG az érzelmek oldaláról szoktam megközelíteni,nem pedig a racionalitás oldaláról...Számomra MINDEN IDEGEN NYELV sertésröfögés,békakuruttyolás, és majommakogás...És ezen elvböl kiindulva az életben a számra nem venném ezeket a nyelveket...És nemis szoktam...Aztán meg hogy cserébe nem lehetnék diplomás ember? Az ilyesmi engem egy percig sem izgatna soha...Akkor nem lennék diplomás ember...Meg nem lennék mérnök...Mennék a földekre kukoricát kapálni,meg mennék közmunkásnak...Aztán ennyi...De disznó módra akkor sem röfögnék sohasem...Mint ahogy nemis teszem...Aztán hogy meg emiatt nem tudnék,nem tudok "sok pénzt keresni"? Hát akkor nem tudok...Ilyen áron nemis kéne...Meg nemis kell...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 09. 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Látom mind Szami,mind Hangya, mind pedig Jadis igencsak nem ért egyet a meglátásaimmal, hogy szerintem teljesen felesleges az idegennyelv vizsga a diplomához...Lehet hogy szakmai szempontból mindhármatoknak igaza van,csak ott a gond,hogy én az idegen nyelvek eseteit MINDIG az érzelmek oldaláról szoktam megközelíteni,nem pedig a racionalitás oldaláról...Számomra MINDEN IDEGEN NYELV sertésröfögés,békakuruttyolás, és majommakogás...És ezen elvböl kiindulva az életben a számra nem venném ezeket a nyelveket...És nemis szoktam...Aztán meg hogy cserébe nem lehetnék diplomás ember? Az ilyesmi engem egy percig sem izgatna soha...Akkor nem lennék diplomás ember...Meg nem lennék mérnök...Mennék a földekre kukoricát kapálni,meg mennék közmunkásnak...Aztán ennyi...De disznó módra akkor sem röfögnék sohasem...Mint ahogy nemis teszem...Aztán hogy meg emiatt nem tudnék,nem tudok "sok pénzt keresni"? Hát akkor nem tudok...Ilyen áron nemis kéne...Meg nemis kell...

A korodból ítélve neked ez még nem okozna problémát. Smile

Igen, én azért nem értek egyet, mert TUDOM, hogy szükséges és kell manapság, ha valaki szakmailag érvényesülni akar.
"Érzelmileg" nem tanultam én sem nyelvet. Igaz diplomám sincs, de nem a nyelvek miatt. Mindentől függetlenül tanulhattam volna nyelvet, diplomától függetlenül is,diploma nélkül is. De szerencsére nem kell a szakmámhoz. Nekem. De csak azért, mert igyekeztem olyan területen elhelyezkedni, hogy ne is kelljen. Én "meghalnék" ha nem magyarul kellene brekegnem, annyira ódzkodom tőle. Igen, nyelvtudással lehet, jobb területen tudnék elhelyezkedni, több fizetéssel, csak épp ha meg tudnám is tanulni, biztos, hogy csak kényszerből, s akkor nem élvezném tovább a munkám. Ez ilyen egyszerű.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 09. 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes, ahogyan a különböző nyelvekre reagáltok.
Nekem mindig élmény volt, ha egy nép nyelvén keresztül egy másfajta gondolkodásra, más világszemléletre bukkantam. Ez a gondolkodásmód nem feltétlenül rokonszenves, bár többnyire az.
Németül pl. kifejezetten utálok olvasni. Egy féloldalnyi körmondaton át kell rágni magam, mire a végén, a legvégén, kiderül, hogy a mondat elején megfogalmazott állítás igaz, vagy sem. Ugyanakkor a társalgásban nem használnak ilyen körmondatokat, és a gondolkodásmódjuk nagyon hasonlatos a mienkhez, tehát szívesen beszélgetek németül.
Picit sem tűnik ellenszenvesnek az idegen nyelvek hangzása. A japánt és a kínait az éneklő hangsúlyozás miatt hallgatom szívesen, bár egy kukkot nem értek belőle. Very Happy
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 09. 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Érdekes, ahogyan a különböző nyelvekre reagáltok.
Nekem mindig élmény volt, ha egy nép nyelvén keresztül egy másfajta gondolkodásra, más világszemléletre bukkantam. Ez a gondolkodásmód nem feltétlenül rokonszenves, bár többnyire az.
Németül pl. kifejezetten utálok olvasni. Egy féloldalnyi körmondaton át kell rágni magam, mire a végén, a legvégén, kiderül, hogy a mondat elején megfogalmazott állítás igaz, vagy sem. Ugyanakkor a társalgásban nem használnak ilyen körmondatokat, és a gondolkodásmódjuk nagyon hasonlatos a mienkhez, tehát szívesen beszélgetek németül.
Picit sem tűnik ellenszenvesnek az idegen nyelvek hangzása. A japánt és a kínait az éneklő hangsúlyozás miatt hallgatom szívesen, bár egy kukkot nem értek belőle. Very Happy

Nekem nem a nyelvek hangzásával van gondom. Mindenki úgy beszél, ahogy akar, én sem nem szépnek, sem nem csúnyának nem hallom. Hanem az a helyzet, hogy semmi affinitást nem érzek, ahhoz, hogy megtanuljam. Idegenkedek tőle, tiltakozik az ellen minden egyes idegszálam, hogy ha nem az anyanyelvemen kell beszélnem. Minimális nyelvismeretem van, de mindig is zavart,ha nem magyarul kellett megszólalnom, soha nem törekedtem arra, hogy foglalkozzak vele.
A hideglelés jön rám ha belegondolok abba, hogy napi szinten kellene használnom a munkámhoz.
Kollégák előtt pl.nagyon zavarna, ha egy szót nem tudnék TÖKÉLETESEN kimondani. Meg Magyarországon dolgozom, magyar cégnél, magyar emberek között. Ha külföldi kollégák jönnek akkor úgyis van tolmács. Én már ezzel a felfogással fogok meghalni,de tudom hogy az utánam következő generació már más. Engem 12 évig "látszatra" tanítottak nyelvre. Mégis mi volt várható? Ugyanaz, mint a kamasz, akinek 14 évig nem adnak seprűt a kezébe...most már minek?
(Nincs diplomám alapból sem,tehát a munkáltatóm nem várja el hogy tudjak nyelveket. Azt is tudja hogy sok velem egykorú diplomástól sem várhatja el. Nyelv területén a fiatakabbakra alapoznak.)
Ha egy idegen megszólít és útbaigazítást kér az utcán mégha tudnék neki válaszolni is inkább csak rázom a fejem...nem megy.
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 09. 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is hangya érzelmeihez állok közel nyelv ügyben. Gyerekként nagyon utáltam nyelvet tanulni, nem is ment (a szó magolás ma sem, csak már tudom, hogy nyelvet így nem lehet tanulni).
A nyelven keresztül megismerhető a másik kultúrája, gondolkodása stb. Eddig nem csalódtam. (Persze hülyék mindenhol vannak, de ehhez nem kell elhagyni Magyarországot sem.)

Németet és angolt használok napi szinten a magyar mellett. Nagyon szeretem az anyanyelvemet, legszívesebben ezen beszélek, ezen olvasok, ezen élek. Viszont az idegen nyelveknek köszönhetően nagyon sok nagyon kedves emberrel találkoztam, tartom a kapcsolatot máig is.

Ami pedig a formaiságot illeti. Nem szeretem az angolt, kifejezetten nagyon nem, nem is tetszik, de muszájból valamilyen szinten megtanultam. Tudok vele élni és igyekszem a jó oldalát nézni: sok emberrel ez az egyetlen lehetőség a kommunikációra és ezekből a legtöbbször elég sokat profitálok (nem feltétlen anyagi értelemben).

A némettel sokkal jobb barátságban vagyok, mondjuk regénnyel én sem nagyon próbálkozom, az nem egyszerű. Very Happy De napi szinten használom és nagyon sok pozitív dolgot hozott az életembe.

Latinul is tanultam, azt se bántam meg sosem, a nyelvtana pl. nagyon tetszett a fizikusi agyamnak. Very Happy

Japánul csak próbálkoztam és még eljöhet az ideje, de harcműveszetek miatt sok szakszót ismerek, illetve sokat hallok japánul beszélőket.
Ami érdekes, hogy a nyelvtana sokban hasonlít a magyarra és a hangkészletében sincs semmi olyan, ami nekünk ne lenne (fordítva ez már nem igaz Very Happy ).

Oroszul szerettem volna még megtanulni... ki tudja, még sorra is kerülhet. Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 09. 18. 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Nekem nem a nyelvek hangzásával van gondom. Mindenki úgy beszél, ahogy akar, én sem nem szépnek, sem nem csúnyának nem hallom. Hanem az a helyzet, hogy semmi affinitást nem érzek, ahhoz, hogy megtanuljam. Idegenkedek tőle, tiltakozik az ellen minden egyes idegszálam, hogy ha nem az anyanyelvemen kell beszélnem. Minimális nyelvismeretem van, de mindig is zavart,ha nem magyarul kellett megszólalnom, soha nem törekedtem arra, hogy foglalkozzak vele.
A hideglelés jön rám ha belegondolok abba, hogy napi szinten kellene használnom a munkámhoz.
Kollégák előtt pl.nagyon zavarna, ha egy szót nem tudnék TÖKÉLETESEN kimondani. Meg Magyarországon dolgozom, magyar cégnél, magyar emberek között. Ha külföldi kollégák jönnek akkor úgyis van tolmács. Én már ezzel a felfogással fogok meghalni,de tudom hogy az utánam következő generació már más. Engem 12 évig "látszatra" tanítottak nyelvre. Mégis mi volt várható? Ugyanaz, mint a kamasz, akinek 14 évig nem adnak seprűt a kezébe...most már minek?
(Nincs diplomám alapból sem,tehát a munkáltatóm nem várja el hogy tudjak nyelveket. Azt is tudja hogy sok velem egykorú diplomástól sem várhatja el. Nyelv területén a fiatakabbakra alapoznak.)
Ha egy idegen megszólít és útbaigazítást kér az utcán mégha tudnék neki válaszolni is inkább csak rázom a fejem...nem megy.
Hű...Idén nyáron nekem megintcsak voltak találkozásaim azzal a förtelmes német német nyelvvel...Nyugodtan sétálgattam az egyik kisvárosunk hangulatos és csendesnek tűnő utcáin,amikor egyszercsak szembejött velem néhány német turista...Láthatóan kerestek valamit őkelmék, mivel ahogy megláttak, egyböl elindultak felém,és nagy vehemenciával elkezdtek kuruttyolni nekem németül...Na...Nekem se kellett erre több,és már ráztam is egyböl a fejemet,anélkül,hogy akárcsak egy pillanatig is foglalkoztam volna azzal,hogy mit is akarnának kérdezni?Vagy keresni...Aztán intettem nekik kissé türelmetlenül, hogy tirhuljanak előlem a csudába,és huzzanak el a közelemböl...Hát...Már csak az hiányzott volna nekem,hogy ITT MAGYARORSZÁGON, németül kuruttyoljanak nekem mindenféle alakok...BELŐLEM még nem csináltak szolgalelkü, németek meg egyébb külföldiek láncoskutyáját a médiák...ÉS NEMIS FOGNAK SOHA! Úgy vagyok mindig a dolgokkal,hogy ITT MAGYARORSZÁGON,ha egy külföldi útbaigazítást szeretne tőlem kérni,akkor az az alap,hogy azt vagy magyarul kérdezze,vagy ha nem tud sehogyse magyarul,akkor jelbeszéddel...És mindezt az elvet nem érzem se barátságtalanságnak, se bunkóságnak...Amúgy volt egy esetem ugyancsak az idei nyár kapcsán,amikor a kedvenc kerékpáros kirándulásaim egyikén leintett egyszer az egyik főúton egy tót rendszámu kocsi utasa,és bár törve, meg alig érthetően, de mégiscsak MAGYARUL útbaigazítást kért tőlem...Ezt hallván meg látván,udvariasan megálltam,és hosszadalmasan elmagyaráztam az illetőnek, hogy merre kell mennie ahhoz,hogy odaérjen biztosan ahova menni akart...Szóval ezen eset is mutatja szerintem,hogy nem vagyok én se bunkó, se idegengyűlőlő,csak azt nem szeretem,ha a külföldiek nem adják meg a kellő tiszteletet az országunknak...Az ilyesmire én mindig nagyon érzékeny szoktam lenni...A médiák agymosása meg rám sohasincsen hatással...Sem ezen téma,sem más témák kapcsán...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 11. 14. 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olyasmiket hallottam mostanában a külföldi filmekkel kapcsolatosan,hogy állítólag az idegennyelvü filmek esetében újra előtérbe akarják helyezni a feliratos filmeket a szinkronizáltak ellenében...Persze ez a terv a szinkronszínészeknek sehogyse tetszik,nade ez egy dolog csak...Az ötlet azért nem tűnik szerintem rossznak...Végülis a feliratos filmeknek megvan mindig a maga sajátos hangulata, előállításuk NAGYSÁGRENDEKKEL OLCSÓBB, mint a szinkronizáltaké, ráadásul aki idegen nyelveken szeretne tanulni,annak is hasznos dolog...Hű...Én mostanában annyi orosz filmet láttam eredeti nyelven,hogy lassan már énis kezdek érteni oroszul...Tiszta kabaré ez az állapot,pedig így van...Nem értem,hogy a szinkronszínészek mit hisztiznek annyit...Ha a későbbiekben kevesebb munkájuk lesz a feliratos filmeknek köszönhetően,akkor nézzenek más munka után,aztán ennyi...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.