Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bábel tornya, avagy...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt mondják,hogy a világ egyik legnehezebb nyelve a magyar...Hát...Hogy ebben van-e valami azt én nem tudom,de azt,hogy a magyar HELYESÍRÁSI SZABÁLYZAT az alkalmas arra hogy az embert teljesen megzavarítsa, az valószínüleg igaz...A fenének kellett ENNYIRE túlbonyolítani annó szép nyelvünk helyesírását...Én már vagy 45 éve küzdök vele,de szerintem még most sem tudok egy-két mondatnál többet leírni helyesen...Legfőképpen a "J-LY" használatba szoktam belegabalyodni leginkább...Hogy a csudában nem lehet egyszerűsíteni legalább ezt az idegesítő,és teljesen RENDSZERTELEN,felesleges,és értelmetlen kettősséget???? Ha már más egyébb zavaró dolgot nem lehet,vagy nem akarnak...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Azt mondják,hogy a világ egyik legnehezebb nyelve a magyar...Hát...Hogy ebben van-e valami azt én nem tudom,de azt,hogy a magyar HELYESÍRÁSI SZABÁLYZAT az alkalmas arra hogy az embert teljesen megzavarítsa, az valószínüleg igaz...A fenének kellett ENNYIRE túlbonyolítani annó szép nyelvünk helyesírását...Én már vagy 45 éve küzdök vele,de szerintem még most sem tudok egy-két mondatnál többet leírni helyesen...Legfőképpen a "J-LY" használatba szoktam belegabalyodni leginkább...Hogy a csudában nem lehet egyszerűsíteni legalább ezt az idegesítő,és teljesen RENDSZERTELEN,felesleges,és értelmetlen kettősséget???? Ha már más egyébb zavaró dolgot nem lehet,vagy nem akarnak...

Nekem régen azt tanították, hogy a "J" az kemény, erős, az "LY" pedig lágy, elég csak elgondolkozni, "hogy hangzik jobban".
Szeretném hinni, hogy jól szoktam megítélni, mikor melyiket kell használni. És én úgy vélem, a sok (minőségi) olvasás is segít a memorizálásban.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Hogy őszinte legyek, én semmi rendszert nem tudtam eddig még felismerni abban, hogy mikor kell "J" és mikor "LY"...Nekem pl. a "jó" szóban pont ugyanolyan keménynek hangzik a "J",mint mondjuk a "lyuk" szóban a "LY"...Semmi különbséget nem érzek közöttük...Te szoktál érezni?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát...Hogy őszinte legyek, én semmi rendszert nem tudtam eddig még felismerni abban, hogy mikor kell "J" és mikor "LY"...Nekem pl. a "jó" szóban pont ugyanolyan keménynek hangzik a "J",mint mondjuk a "lyuk" szóban a "LY"...Semmi különbséget nem érzek közöttük...Te szoktál érezni?

Igen.
Csak mondd ki hangosan a két szót.
Annál hogy Jó, sokkal jobban megnyomod a J hangot, mint, a Lyuk szónál a Ly hangot.
Vagy mondd ki HANGOSAN azt a szót, hogy "helyes"... sokkal lágyabban ejted ott a "ly"-t, mint pl. a jöjjön szó szavainak "j" hangjait.
Hm? Próbáld ki!!!
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.