Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A torinói lepel alapján olasz mérnökök megformázták Jézust
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi az a vizsgálat a C-14-es kormeghatározáson kívül ami egymásnak teljesen ellentmondó eredményt produkált?
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kormeghatározás eredményét pontosan az addigi, egybehangzó, vizsgálati eredmények alapján nem fogadták el.

Tény, hogy a mintavétellel nagy bakit lőttek, én is értetlenül álltam az előtt, hogy hogy lehet későbbi foltozásból mintát venni.
Megnéztem néhány videót (sajnos angol nyelvűek) a témában. Valamit enyhít a balfácánságon, hogy a középkori apácák nem úgy foltoztak, ahogy én, nem másik anyagot varrtak szépen a hasadás tetejére, hanem műstoppolásos technikával újra szőtték az anyagot. Így csak mikroszkóp alatt lehetett elkülöníteni a betoldást az eredeti anyagtól.
Tulajdonképpen az én megítélésem szerint akkor is balfácánok voltak a mintavevők, mert
-tudtak róla, hogy javították az anyagot
-látták, hogy a javításoknak szabad szemmel nincs nyoma
ergo gondolkodniuk kellett volna, hogy hogyan kerülhetik el a rossz mintavételt.

Angol nyelvű:
https://www.youtube.com/watch?v=fzovPd-YCDM
30:-tól mutatja a C-14 mintavétel hibáját . A toldás maga nem látszik, de a szövet mégis más, mint az eredeti. Mikroszkópos képen látható az eltérő fonal és szövés. Ráadásul az új toldást valami vegyszerrel tették hasonló színűvé az eredeti lepelhez.

Mindegy. Lehet ragozni. De TÉNY, hogy a C-14-es vizsgálat eredménye szerint a lepel anyaga középkori, de ez ellentmond egy sor más vizsgálat eredményének.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Mi az a vizsgálat a C-14-es kormeghatározáson kívül ami egymásnak teljesen ellentmondó eredményt produkált?

A kormeghatározás eredményét pontosan az addigi, egybehangzó, vizsgálati eredmények alapján nem fogadták el.

Tény, hogy a mintavétellel nagy bakit lőttek, én is értetlenül álltam az előtt, hogy hogy lehet későbbi foltozásból mintát venni.
Megnéztem néhány videót (sajnos angol nyelvűek) a témában. Valamit enyhít a balfácánságon, hogy a középkori apácák nem úgy foltoztak, ahogy én, nem másik anyagot varrtak szépen a hasadás tetejére, hanem műstoppolásos technikával újra szőtték az anyagot. Így csak mikroszkóp alatt lehetett elkülöníteni a betoldást az eredeti anyagtól.
Tulajdonképpen az én megítélésem szerint akkor is balfácánok voltak a mintavevők, mert
-tudtak róla, hogy javították az anyagot
-látták, hogy a javításoknak szabad szemmel nincs nyoma
ergo gondolkodniuk kellett volna, hogy hogyan kerülhetik el a rossz mintavételt.

Mindegy. Lehet ragozni. De TÉNY, hogy a C-14-es vizsgálat eredménye ellentmond egy sor más vizsgálat eredményének.
Ha elolvasod valamikor a könyvet, amit fentebb említettem, majd látni fogod a "PONTOS BIZONYÍTÁSÁT" ANNAK, hogy a test, amire állítólag a leplet terítették SEMMIKÉPPEN SEM LEHETETT "görnyedt állapotban"...Egyenesen kinyújtózva feküdt a könyv, és az AKKORI vizsgálatok, modellek szerint...Az egyik álltalad belinkelt cikkben viszont ugye a mostani "tudományos vizsgálatok" ugyancsak BEBIZONYÍTOTTÁK(!!) hogy a test, amire állítólag a leplet ráterítették, ELŐRE GÖRNYEDVE FEKÜDT...Na hát akkor most legyünk okosabbak...Most akkor ki mond igazat? És lehetne még sorolni hosszasan az ilyesmi példákat...Egyik vizsgálat és "bizonyítás" ezt mond, egy másik meg azt...És ez megy már évtizedek óta...Mondom:Szerintem csak KÉT BIZTOS PONT VAN a lepel kapcsán...Az a két dolog, amit fentebb említettem a torzulás, és a fénykép kapcsán...Minden más csak hiteltelen fantazmagóriázás...Még a C14 vizsgálat is...Amúgy ez utóbbi módszer sok kutató szerint nem más mint egyszerű szélhámosság, és egyszerűen ALKALMATLAN DOLOG a kormeghatározásra...Volt már olyan vizsgálat is állítólag, hogy egy kissé vicceskedvü kutató UGYANAZT A MINTÁT elküldte három különböző C14 vizsgáló labornak, aztán 3 különböző idődatálást kapott...Mégpedig több ezer éves eltérésekkel...Mióta olvastam ilyesmi híreket, én nem adok semmit sem a C14 módszer megállapításaira...És ezzel szerintem nem csak én vagyok így...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A fényképészeti eljárással készült képnek ellentmond a képeket alkotó elszineződés.

Az elszineződés a szálak anyagának átalakulásával képződött. Nincs festékanyag a szálakon.
A képet alkotó elszineződés csak a textil szálak felületén látható, nem hatol a szálak közé. A képet borotvával el lehet távolítani, annyira a felület anyagának az elváltozása. Ez sem festési, sem fényképészeti technikával nem lenne megvalósítható.
A kép sötétebb és világosabb részeit a textil felületi elszíneződésének sűrűsége alakítja ki. A sötétebb részeken több szál színeződött el, a világosabb részeken kevesebb.

Sajnos nem találtam ezt a képet nagyobban, de így is látszik, aminek látszani kell:

Balról az első kép vérfoltot mutat. Látszik, hogy a textil szálak közt, a szövetben is van anyag. Látszik, hogy a textil szálak felszínén anyag van, nem csak a textil látszik.

A második kép egy rozsdás szög nyoma, rozsdadarabok és rozsda felkenődés látható. Ugyancsak látható, hogy az idegen anyag néhol takarja a textil szálat.

A harmadik kép a leplet károsító tűz nyoma. A teljesen elszenesedett textúra és a megperzselődött szálak átmenete.

A negyedik kép a képet alkotó elszíneződött szálakat mutatja. A vértől és rozdától eltérően idegen anyag nem látható a szálak között és az is látható, hogy a képet alkotó elszíneződés a felszínen van, a szálak anyagának elváltozása adja a képet.

Az ötödik képen feliratok láthatók. Erről nem tudom, hogy mi, kik vették észre. Arra gondoltam, nem a cseh nyelvű cikkből fogom kikínlódni, hogy ezek mik.

Fényképészeti technikával való képalkotáshoz megvoltak a feltételek a középkorban. Amit én olvastam, az ezüst-szulfáttal átitatott egy leplet, napokon keresztül exponált és a végén kapott egy negatív képet. Csakhogy.
Csakhogy ezt a negatív képet az ezüst-szulfát bomlásából származó ezüst szemcsék alkotják. A leplen nyoma sincs ezüst szemcséknek. A képet alkotó szálak képének minimum a rozsdás szeg nyomához kellene hasonlítani, a szálak felületén és a szálak között idegen anyag darabkáknak kellene látszani.

Az is a fényképeszeti eljárás ellen szól, hogy a vérfoltok alatt nincs kép. Vagyis előbb voltak a vérfoltok, utána keletkezett a kép. Hááát... előbb a vért felfesteni, utána napokon keresztül exponálni...

A lepel képének van egy olyan információtartalma, ami a fényképnek nincs.
Valójában nem sík kép, hanem dombormű, amit leképez. A testhez közelebbi részek világosabbak, a távolabbiak sötétebbek.
Mindezen információk a következő képet adják:

Ez még nem az a kép, amiből a teljes test térbeli elhelyezkedése kialakítható. Az újabb, másként kódolt információ.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Ha elolvasod valamikor a könyvet, amit fentebb említettem, majd látni fogod a "PONTOS BIZONYÍTÁSÁT" ANNAK, hogy a test, amire állítólag a leplet terítették SEMMIKÉPPEN SEM LEHETETT "görnyedt állapotban"...Egyenesen kinyújtózva feküdt a könyv, és az AKKORI vizsgálatok, modellek szerint...Az egyik álltalad belinkelt cikkben viszont ugye a mostani "tudományos vizsgálatok" ugyancsak BEBIZONYÍTOTTÁK(!!) hogy a test, amire állítólag a leplet ráterítették, ELŐRE GÖRNYEDVE FEKÜDT...Na hát akkor most legyünk okosabbak...Most akkor ki mond igazat? És lehetne még sorolni hosszasan az ilyesmi példákat...Egyik vizsgálat és "bizonyítás" ezt mond, egy másik meg azt...És ez megy már évtizedek óta...Mondom:Szerintem csak KÉT BIZTOS PONT VAN a lepel kapcsán...Az a két dolog, amit fentebb említettem a torzulás, és a fénykép kapcsán...Minden más csak hiteltelen fantazmagóriázás...Még a C14 vizsgálat is...Amúgy ez utóbbi módszer sok kutató szerint nem más mint egyszerű szélhámosság, és egyszerűen ALKALMATLAN DOLOG a kormeghatározásra...Volt már olyan vizsgálat is állítólag, hogy egy kissé vicceskedvü kutató UGYANAZT A MINTÁT elküldte három különböző C14 vizsgáló labornak, aztán 3 különböző idődatálást kapott...Mégpedig több ezer éves eltérésekkel...Mióta olvastam ilyesmi híreket, én nem adok semmit sem a C14 módszer megállapításaira...És ezzel szerintem nem csak én vagyok így...

HMMM... Elég sommás megállapítás, hogy te nem adsz semmit a C-14-es módszer megállapításaira...
Én adok.
Ha valami hihetetlen eredményt produkál, megpróbáálom az okát keresni.

Konkrétan azt a könyvet, amit említettél, nem tudtam megszerezni, de szándékoltan több olyan anyagot olvastam/néztem végig, aminek a konklúziója az volt, hogy a lepel középkori hamisítvány.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 27. 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így nézhetett ki valójában Jézus
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.