Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 4. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 06. 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Engem mindig,minden érdekel...Azt nem tudom,hogy Szami hogy van a dolgokkal, de én már csak ilyen vagyok...Az elemzésed nagy részét énis hasonlóan látom, de a "hatalomátvétel" kapcsán azért nekem már kissé másabbak a meglátásaim...Nem változott semmi? Dehogynem...Szerintem teljesen megváltozott minden...Csak figyeld meg a regény első felét...Reménytelenség, kosz,mocsok, anarchia,korrupció, (migráns) majomhordák,ésszerűtlenség,elmebaj mindenfelé...(Azaz "demokrácia"...)Aztán jön ugye Geiger hatalomátvétele...És onnantol már a regény második fele ugye maga az "idill"... Rend,nyugalom mindenfelé...Annyira rend,és jólét volt Geiger államában,hogy az emberek már az UNALOMBA kezdtek egy idő után belebolondulni...EZÉRT is kellett nekik akkor gyorsan kreállni valami " ellenségképet",hogy valamivel lefoglalják a felesleges energiákat...EZÉRT küldte aztán Geiger az expedíciót a "nyugtalanító" jelenségek és vidékek feltérképezésére...És Andrej is azért vállalta a feladatot,mert a nagy nagy nyugalomba-jólétbe már beleunt...(Na...Én aztán a helyében sose tudtam volna beleunni a jólétbe-nyugalomba...Nincs az az Isten...) Szóval szerintem MINDEN megváltozott a hatalomátvétellel...És nem nehéz észrevenni a szerzők szimpátiáját az EGYSZEMÉLYI,KÖZPONTOSÍTOTT hatalomgyakorlást illetően...És a mélységes megvetésüket a "demokrácia" kapcsán...Meg az azzal törvényszerűen járó mindenféle mocskot illetően...Jól láthatóan a szerzők "Geiger" alakján és rendszerén keresztül a hitleri Németországot,meg a sztálini Szovjetuniót vették alapmintának...És a "központosított egyszemélyi hatalom" fölényét vallották a "demokráciával" szemben...(Ami téma kapcsán amúgy énis egyetértek velük...Maximálisan...)
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 06. 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:

Nem gondoltam, hogy érdekel titeket... Embarassed i.

Én csak örülök, hogy végre megszólaltál! Nagyon régóta nem írsz ide sem Te, sem Hangya, több fórumozó pedig nemigen jár erre...
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 06. 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem pont az egységes ellenségkép keresése volt az a pont amiből úgy tűnt, hogy alapvetően nem változott semmi, ugyanúgy a vezetőségnek van kiszolgáltatva a nép, mint korábban.

Mellesleg egyetértek a diktatúrával kapcsolatos meglátásoddal, azzal az egy kitétellel (és nem hiszem, hogy ebben különböznénk), hogy annak a diktátornak igenis nagyon nagy felelőssége van abban, hogy ne a saját jó létét, hanem az általa vezetettek jólétét nézze (az meg amúgy szerintem senkit nem zavar, ha az illető se nyomorog, ha ezt nem mások kárára teszi). A legnagyobb nehézség pedig még csak ez után jön: ki lesz az utód, ha a diktátor meghal. Ugyanis kellene találni megint egy olyan karizmatikus személyt, aki képes a vezetésre, de azt az országának jóléte érdekében használja.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 06. 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Azt nem tudom,hogy Szami hogy van a dolgokkal...

Dehogynem tudod Titusz...kár is volt ezt írnod...
Smile
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 24. 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes dolog az,hogy mennyire tudom én kedvelni ezeket a mostanában is jellemző hűvös,esős,sötét, késő őszi estéket...Hm...Ilyenkor gyakori szokásom ugye az,hogy már vagy délután négy órakkor befészkelem magamat az ágyamba ha nem jön közbe semmi,kikészítek magam mellé vagy két liternyi meleg kakaót vagy teát némi rágcsálnivalóval, aztán csak lapozgatom meg olvasgatom pl.a Francev féle "Világtörténelem" 11 hatalmas,vaskos kötetét...Vagy az egyiket közzülük...Csodálatos ez a könyvsorozat, most is csak azt tudom mondani...(Mivel ugye régebben már említettem futólag itt ezt a könyvsorozatot...)Igényes,színvonalas,olvasmányos munka ez, szerintem minden valamirevaló családi könyvespolcon ott volna a helye...Nem ilyen mai "nyugati" színvonalu,meg stílusu olvasmány ez a könyvsorozat, ami színvonalat ugye a TÚLBÚRJÁNZÓ KÉPANYAG meg a kurta,silány,primitív nyelvezetű szöveges rész szokott jellemezni,hanem PONT FORDÍTOTT A DOLOG a Francev kötetek esetében...Elsősorban a szöveges részre épül az egész sorozat,a képek,térképek csak kiegészítő szerepet kapnak mind a 11 vaskos kötetnél...De ezen mellékletek viszont színvonalasan, a témához jól kapcsolódóan illenek mindig a szöveges részhez...Igazi mesterműve ez a 11 kötet a hajdani Szovjetunió tudományos akadémiájának...Igaz,ebböl következően kicsit részrehajló is a szöveg az egykori "marxista világnézetet illetően", meg ugye az orosz-szovjet történelmet illetően is,de ez a dolog MANAPSÁG már kifejezetten előnyére is válik a műnek...Jó ellensúlya ugyanis a MANAPSÁG uralkodó " nyugati-kapitalista" propagandának,és agymosásnak...Szóval amilyen utálkozva,idegenkedve olvastam gyerekként ennek a könyvsorozatnak a köteteit a SZOCIALIZMUSBAN ÉLVE,annyira érdeklődve,meg elgondolkozva olvasom MOST...És bizony sokmindent másképpen is látok már manapság az olvasottak alapján,mint egykoron...Látván ezt a "gyönyörű" és "csodás", nyugati típusu kapitalizmust is,benne élve...Szóval érdekes olvasmány ez a Francev féle "Világtörténelem" könyvsorozat...Mindenkinek csak ajánlani tudom...Főleg az ilyesmi hosszú,őszi-téli estékre...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 24. 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No igen, én is szívesen bekuckóznám magam akár minden nap du. négykor egy jó kis meleg vacokba...én is tudnék olvasgatni, mozizni, akármit is csinálni.
Csakhogy én jó esetben is este hatra érek haza, s akkor még ott van a házimunka.
Másnap újra kelés reggel 6-kor.
Mindez a hét 5 napján.

Ja, és nem hajszolom a pénzt, nem szórom két kézzel, nem dolgozom magam halálra, napi 12 órában, csak szimplán dolgozom.

Alapjáraton nem szeretem a hideg latyakos időt...én mindig fázom ilyenkor.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 24. 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade ha másnem,hétvégeken,vagy amikor szabadságon vagy,akkor csak tudol te is elmélyülten olvasgatni,nem? Főleg ilyen hideg,latyakos,korán sötétedő időszakokban? Olvasol mostanában valamit,vagy inkább igyekszel minnél többet aludni? Mondjuk ha ki vagy merülve a munkahelyi stressz okán,akkor inkább próbálj meg többet aludni...Az olvasás ráér...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 24. 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade ha másnem,hétvégeken,vagy amikor szabadságon vagy,akkor csak tudol te is elmélyülten olvasgatni,nem? Főleg ilyen hideg,latyakos,korán sötétedő időszakokban? Olvasol mostanában valamit,vagy inkább igyekszel minnél többet aludni? Mondjuk ha ki vagy merülve a munkahelyi stressz okán,akkor inkább próbálj meg többet aludni...Az olvasás ráér...

Persze, persze, na de az nem ugyanaz.
Úgyhogy emiatt irigyellek is.

Nem stresszes vagyok, csak alapból kevés szabadidőm marad hétközben.
Most épp találtam a "sufniban" valami "szellemes" könyvet,azt kezdtem el olvasni...persze tökre nem vagyok normális, hogy elalvás előtt szellemtörténeteket olvasok...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 24. 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Hát majd írd meg valamikor,hogy mi a címe ennek a "szellemes" könyvnek...Amúgy meg ne gondold azt,hogy én nap mint nap csak olvasgatással töltöm a napjaimat...Nem-nem...Hétközben énis "dolgozom" minden nap,pont úgy mint te,csak én annyival vagyok jobb helyzetben,hogy mindezt én itthonrol csinálom...Mivel ugye én nem bírok ki egy napot se "emberek társaságában", hát akkor valami olyan munkát kellett keresnem, amit itthonrol is lehet csinálni,távmunkában...Szóval csak annyiban vagyok jobb helyzetben mint te,hogy nem kell beutaznom reggelenként a munkahelyemre,meg este haza...Lehet,hogy ez a csalóka akkor egy kicsit...Mivel az igaz,hogy " este négytöl már csak olvasgatok jórészt az ágyban",nade addig? Addig viszont igencsak kötélidegekre van szükségem minden nap,meg nagy odafigyelésre,meg előrelátásra...Azért erröl se feledkezzünk el...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 25. 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...Hát majd írd meg valamikor,hogy mi a címe ennek a "szellemes" könyvnek...Amúgy meg ne gondold azt,hogy én nap mint nap csak olvasgatással töltöm a napjaimat...Nem-nem...Hétközben énis "dolgozom" minden nap,pont úgy mint te,csak én annyival vagyok jobb helyzetben,hogy mindezt én itthonrol csinálom...Mivel ugye én nem bírok ki egy napot se "emberek társaságában", hát akkor valami olyan munkát kellett keresnem, amit itthonrol is lehet csinálni,távmunkában...Szóval csak annyiban vagyok jobb helyzetben mint te,hogy nem kell beutaznom reggelenként a munkahelyemre,meg este haza...Lehet,hogy ez a csalóka akkor egy kicsit...Mivel az igaz,hogy " este négytöl már csak olvasgatok jórészt az ágyban",nade addig? Addig viszont igencsak kötélidegekre van szükségem minden nap,meg nagy odafigyelésre,meg előrelátásra...Azért erröl se feledkezzünk el...

Értem.

A könyv:
Allan-Schiff-Kramer:HAMIS SZELLEMEK, IGAZI CSALÓK - Három évszázad szellemvadászata
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 26. 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ahogy elnéztem a linken szereplő könyv ismertetését, ez a könyv nemis annyira a "szellemekröl" szól,mint inkább a "sarlatánok,és szemfényvesztők" leleplezéséröl...Jól láttam a dolgot? Amúgy ugye tudod,hogy én láttam már szellemeket,kísérteteket? Igen...Valóban láttam már ilyeneket, és nem vagyok se bolond,se sarlatán,se hazug szemfényvesztő...Kísértetek VALÓBAN LÉTEZNEK,attol függetlenül,hogy persze rengeteg csalás is kapcsolódik ehhez a témához...Dehát ahogy mondani szokás, HAMIS PÉNZ IS VAN MINDENFELÉ,de ez nem jelenti azt,hogy most akkor minden pénz hamis...A nagy "szkeptikusok" csak erröl az apróságrol szoktak mindig megfeledkezni a nagy buzgalmukban...Amúgy hogy tetszett ez a könyv? Érdekes olvasmány volt?
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 28. 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemrég belekezdtem Thomas Mannak "A varázshegy" című csodás regényébe...Ez egy pont ilyen nyugodalmas,csöndes téli estékre való olvasmány...Szép módszeresen, lassan hömpölygő cselekmény,hosszú-hosszú leírások,NAGYON KEVÉS PÁRBESZÉD, és ami számomra a legfőbb lényeg ugye,hogy egy hegyvidéki szanatórium a helyszín...Azaz "egy helyen játszódik" a regény...Szóval nekem nagyon bejön ez a könyv,mivel pont az ilyen olvasmányokra vágyok mindig...És a fent említett jellemzők mellett erénye még a könyvnek az is,hogy a cselekmény,a leírások mellé időnként még hosszas filozofálásokat is felmutat a szerző a világ dolgait illetően...Csak egy hátránya van a műnek,mégpedig az,hogy mivel már nagyon régen íródott,kicsit avitt már a nyelvezete, meg a leírások bemutatása...De ezt a dolgot egy idő után meg lehet szokni azért,meg úgy ahogy rá lehet hangolódni a dologra...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 28. 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nemrég belekezdtem Thomas Mannak "A varázshegy" című csodás regényébe...Ez egy pont ilyen nyugodalmas,csöndes téli estékre való olvasmány...Szép módszeresen, lassan hömpölygő cselekmény,hosszú-hosszú leírások,NAGYON KEVÉS PÁRBESZÉD, és ami számomra a legfőbb lényeg ugye,hogy egy hegyvidéki szanatórium a helyszín...Azaz "egy helyen játszódik" a regény...Szóval nekem nagyon bejön ez a könyv,mivel pont az ilyen olvasmányokra vágyok mindig...És a fent említett jellemzők mellett erénye még a könyvnek az is,hogy a cselekmény,a leírások mellé időnként még hosszas filozofálásokat is felmutat a szerző a világ dolgait illetően...Csak egy hátránya van a műnek,mégpedig az,hogy mivel már nagyon régen íródott,kicsit avitt már a nyelvezete, meg a leírások bemutatása...De ezt a dolgot egy idő után meg lehet szokni azért,meg úgy ahogy rá lehet hangolódni a dologra...

Húha, valamikor vagy ezer éve olvastam!

Gondolom, te nem most olvastad először...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 28. 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ne mán...Ez most komoly? Te olvastad már "A varázshegy"-et? És ezt csak most mondod? Na...Hát,hogy mik ki nem derülnek? Hogy tetszett neked ez a regény? Amúgy jól sejted...Valóban nem előszörre olvasom most ezt a könyvet,de nálam gondolom az ilyesmi már nem újdonság...Vannak olyan időtlen remekmű könyvek és filmek, amiket én rengetegszer elolvasok/megnézek mindig...És az ilyen művekre ugye valahogy sose tudok ráunni...(Hiába na...A F.T.és az egyszeri használat után eldobandó dolgok világa az sose volt az én világom...) Amúgy mit olvasol mostanában amennyiben meg szabad ezt kérdeznem?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 28. 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Ne mán...Ez most komoly? Te olvastad már "A varázshegy"-et? És ezt csak most mondod? Na...Hát,hogy mik ki nem derülnek? Hogy tetszett neked ez a regény? Amúgy jól sejted...Valóban nem előszörre olvasom most ezt a könyvet,de nálam gondolom az ilyesmi már nem újdonság...Vannak olyan időtlen remekmű könyvek és filmek, amiket én rengetegszer elolvasok/megnézek mindig...És az ilyen művekre ugye valahogy sose tudok ráunni...(Hiába na...A F.T.és az egyszeri használat után eldobandó dolgok világa az sose volt az én világom...) Amúgy mit olvasol mostanában amennyiben meg szabad ezt kérdeznem?

Komoly, persze,csak nagyon régen volt, még középiskolásként, amikor tanultunk Thomas Mann-ról. Sosem kérdezted...de amúgy is lehet, hogy akad még olyan regény amit olvastam és nem beszéltünk még róla...(pedig a Mario és a varázslóról úgy rémlik, esett már szó)
Szerintem ez ajánlott irodalom volt, úgy került a kezembe.
Sajnos, nem emlékszem már rá teljesen, de tudom hogy tetszett, már csak onnan is, hogy ha nem úgy lett volna, akkor végig sem olvasom,viszont részleteket már nem tudnék feleleveníteni.
Tetszettek a szereplők, a jellemárázolás, a helyszín.

Hát mostanában teljesen más jellegű olvasmányom van...Csernus Imrét lapozgatok...
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Következő
13 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.