Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 4. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 28. 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a "Csernus Imre" az nem az a manapság felkapott ügyeletes "sztárpszichiáter"? Na...Csak nem érdekel újabban a pszichológia tudománya? (Remélem nem azt akarod mostanában megfejteni a pszichiátria módszereivel,hogy hogyan és miképpen lehetek én ennyire hülye, és F.T. ellenes fazon? Vagy igen? )
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 28. 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Ez a "Csernus Imre" az nem az a manapság felkapott ügyeletes "sztárpszichiáter"? Na...Csak nem érdekel újabban a pszichológia tudománya? (Remélem nem azt akarod mostanában megfejteni a pszichiátria módszereivel,hogy hogyan és miképpen lehetek én ennyire hülye, és F.T. ellenes fazon? Vagy igen? )

Inkább jó pár éve volt az.

Nem, az a te problémád...ha érdekel is valami belőled ez az, ami legkevésbé. Laughing

Mindig is érdekelt a pszichológia, de inkább saját magam elemzem.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 28. 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...És mire jutottál magaddal kapcsolatosan? Amúgy ezzel a Csernussal vigyázz mindig...Nem olyan nagy tudós ő,mint aminek a reklámja beállítja sokszor...Csak elég abba belegondolni,hogy Ő MAGA is sokszor szenved súlyos depresszióban állítólag,ráadásul olyan hírek is terjengenek róla,hogy ott hagyta a felesége,és elvált tőle...Amennyiben igazak ezek a pletykák,meg hírek,hát...Inkább nem mondok akkor semmit sem ennek a Csernusnak a pszichológiai tudományárol...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 28. 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...És mire jutottál magaddal kapcsolatosan? Amúgy ezzel a Csernussal vigyázz mindig...Nem olyan nagy tudós ő,mint aminek a reklámja beállítja sokszor...Csak elég abba belegondolni,hogy Ő MAGA is sokszor szenved súlyos depresszióban állítólag,ráadásul olyan hírek is terjengenek róla,hogy ott hagyta a felesége,és elvált tőle...Amennyiben igazak ezek a pletykák,meg hírek,hát...Inkább nem mondok akkor semmit sem ennek a Csernusnak a pszichológiai tudományárol...

Mire jutottam magammal?
Majd privátban megbeszéljük, ha érdekel. Csodákra azért ne számíts, nem lettem/nem leszek olyan, amilyen eddig sem voltam!!!
A depressziójáról nem tudtam, de a családjáról igen.

Nem veszek mindent szentírásnak, tőle sem, de mástól sem, senki sem szent.
Vannak viszont elgondolkodtató gondolatai.
(Mint bárki másnak.)
Egyszerűen csak most az ő néhány könyve akadt a témában a kezembe, azért ezt olvasom.

A most felkapott pszichológus Hevesi Krisztina szexuálpszichológus...hát a csapból is ő folyik, de ő nálam kiveri a biztosítékot. A férje nem megy már semmire azzal az egyszem dalával, akkor nyomassuk "Anyát" a tv-ben? Sajnos nekem csak ez ugrik be róla...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 29. 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én még nem hallottam sose erröl a nőszemélyről...A férjéröl meg mégennyit sem...Borzalmas dolog az ebben a mai világban, hogy álltalános jelenség lett ugye a "megélhetési ezmegaz"... Amikoris ugye hótsötét, semmihez sem értő nyomoroncok, emberek hülyítéséböl,meg ámításábol akarnak (Lehetőleg jól...) megélni...És amennyi szintén hóthülye ember van a világon,akiket semmirevaló dumákkal hülyíteni lehet jó pénzért,a legtöbbjüknek be is jön aztán a dolog...Hát...Egészségükre akkor az ilyen alakoknak a dolog...Legyenek büszkék magukra...Meg a teljesítményükre...Meg a pénzükre...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 29. 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Én még nem hallottam sose erröl a nőszemélyről...A férjéröl meg mégennyit sem...Borzalmas dolog az ebben a mai világban, hogy álltalános jelenség lett ugye a "megélhetési ezmegaz"... Amikoris ugye hótsötét, semmihez sem értő nyomoroncok, emberek hülyítéséböl,meg ámításábol akarnak (Lehetőleg jól...) megélni...És amennyi szintén hóthülye ember van a világon,akiket semmirevaló dumákkal hülyíteni lehet jó pénzért,a legtöbbjüknek be is jön aztán a dolog...Hát...Egészségükre akkor az ilyen alakoknak a dolog...Legyenek büszkék magukra...Meg a teljesítményükre...Meg a pénzükre...

Nem vagyok ebben biztos...

Szerintem hallottál már Hevesi Tamásról:

Hevesi Tamás - Ezt egy életen át kell játszani

De igaz, nem is egydalos előadó:

Itt van a:
Jeremy

Vagy a:
Mindent megteszek hogy én legyek az első (csíkos napernyő)

Talán az együttese a Prognózis volt.
Nos, nem hiszem hogy sosem hallottál róla. Csak most már nem megy a szekér, mindenféle Sztárban sztár jellegű műsorban való szereplés után sem, így bedobták a feleségét...ha bárhová szexuálpszichológus véleménye kell, az ő plasztikcicáját nyomják be. Aki olyan dolgokról beszél, ad tanácsot, melyekkel minden épeszű ember tisztában van. Persze ő Hevesi Tamás felesége...Na én az ilyenektől vagyok kibukva. Ha már nem megy a zene, nem megy. Ez van, így járt. Róló le, ennyi. Megélhetne simán abból, amit fiatalon kapott/szerzett ezekből.

Hevesi Krisztina:
https://youtu.be/1T2ipwcQ2So
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 29. 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű de baromi ronda ez a Hevesi Kriszta...Azt az eget...Az embert még a hideg is kirázta az előbb,amikor megláttam a videóban...A férjéröl, a Hevesi Tamásrol tényleg hallottam már,a plussz infók sokat segítettek...Úgyhogy már beugrott akkor a fazon személye...Hát...Ilyen az akkor,ha valaki megszokja a luxuséletet amikor még fut a szekér úgymond, aztán meg amikor jön a lassulás, akkor meg már minden baja van az adott illetőnek...És inkább csinál magábol az illető akkor majmot,minthogy vagy elmenjen dolgozni,vagy beérje valami szerényebb életvitellel...Hiába na...Ilyen alakokbol áll ennek a mai magyar "társadalomnak" a kb. 90%-a...(Jaj...Hogy mennyi de mennyi hasonló mentalitásu figurát ismerek én csak a saját környezetemben is...Úgy látszik,manapság ez a divatos mentalitás akkor...)
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 02. 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami...Hogy kaptál kedvet hajdanában a "Vakáció a halott utcában" című kisregény elolvasásához? Még jó,hogy a "fiús" regényeket,filmeket nem kedvelted...Ez a regény viszont ízig-vérig fiúregény...Meg fiúkrol szól kizárólagosan...Akkormeg? Mi volt az,ami megfogott ebben a regényben?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 03. 06:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...Hogy kaptál kedvet hajdanában a "Vakáció a halott utcában" című kisregény elolvasásához? Még jó,hogy a "fiús" regényeket,filmeket nem kedvelted...Ez a regény viszont ízig-vérig fiúregény...Meg fiúkrol szól kizárólagosan...Akkormeg? Mi volt az,ami megfogott ebben a regényben?

Nem is tudom...
Tudod, akkor lehetett, amikor a gyerekkönyvtár meserészlegén kiolvastam már az összes nekem tetsző mesét. Ott találkoztam egyébként könyv formájában Csukás István sok meséjével, az élen Pom-Pom-mal, azon belül is a Radírpók volt, amit először elolvastam, s még jobban magával ragadott, mint maga a mozgó rajzfilm a tv-ben, s örökre a szívemben maradt Pom-pom. De ott volt Süsü, Sebaj Tóbiás, meg a többiek...
Na szóval, mikor az engem érdeklő mesekönyveket letudtam, - beleértve Benedek Elek mesekönyveit is, - amelyekben már nem volt olyan sok kép, viszont annál több szép mese - a Könyvtáros Néni átvezetett az ifjúsági részlegre.
Ott először Pöttyös Panni-t ajánlotta, aminek az összes meglévő részét nagy örömmel és élvezettel olvastam ki pillanatok alatt, majd nekiálltam az egyéb ifjúsági könyveknek. Miután Fekete István művei - a Könyvtáros Néni ajánlása ellenére - nekem nem annyira jöttek be, ismét ő terelt egy polc felé, ahol az úgynevezett "pöttyös" (nem a Pöttyös Panni!!!) és "csíkos" könyvek voltak.

Hogy az ott lévő könyvek közül mi fogott meg a "Halott utcában"?
Valószínűnek tartom, hogy a címe, és az, hogy mi is panelházban laktunk. Smile
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Stephen Coonts: Támad az Intruder...Mostanában ez a regény adja újracsak a fő esti olvasmányomat...És bizony ez a könyv is olyan,hogy ugye nem lehet elégszer újraolvasni...Bár háborúban játszódik,és a hősei is amerikai haditengerészeti pilóták,de ennek ellenére mégiscsak lebilincselő olvasmánynak tartom a művet...Mert annyira érzékletesek a leírások,hogy az ember olvasás közben szinte ott van képzeletben az események sűrűjében...Maximálisan...Szóval ahogy mondani szokás, a könyv szerzője és stílusa pont az én igényeimnek való...Nagyon minimális párbeszéd van a könyvben,de annál több az érzékletes leírás...Szinte az egész könyv csakis abbol áll...Leírásokbol...És izgalmas,fordulatos,érzékletes leírásokbol...Úgyhogy nem véletlenül egyik örök kedvencem ez a regény...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 20. 06:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dean R. Koontz - A sötétség szeme

Titusz ismered?
Nekem úgy rémlik, mintha olvastam volna már...annyi ilyen sci-fi-t olvastam már, hogy nem emlékszem mindre.

Koronavírus összeesküvés elmélet - érdekes sorokat szúrtak ki Koontz könyvében

Szerintem ez csak "véletlen" vicces egybeesés... Smile
Szàmtalan regényt írtak már, amiben "laborból kiszabadult vírus" szedi áldozatait...Amerika, Oroszország, Kína...persze. Nyilván egyetlen író sem egy kis "szutyok", isten háta mögötti ismeretlen országot fog belevenni a regényébe.

A cikkben lévő összehasonlítást "cáfolatként", hogy mennyiben tér el a fikcióban szereplő vírus a koronavírustól már végképp nevetségesnek tartom. Teljesen felesleges ilyeneken agyalni...na végre, legalább nevettem egy jót. Smile
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 20. 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még nem hallottam eddig erröl a könyvröl...Honnan szedted ezt most elő? Vagy mikor olvastad? Amúgy érdekes dolog lehet nagyon ez a fikció,ha valóban kísértetiesen megjósolta ezt a mostani járványt...Furcsa akkor ez az egybeesés valóban...Sőt...Lehet,hogy több mint furcsa...(Most nemazért,de én személy szerint nem hiszek abban,hogy ez a vírus természetes eredetű, és abban sem hiszek,hogy csakúgy "véletlenül" robbant ki ez a járvány PONT MOST...)
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 21. 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Még nem hallottam eddig erröl a könyvröl...Honnan szedted ezt most elő? Vagy mikor olvastad? Amúgy érdekes dolog lehet nagyon ez a fikció,ha valóban kísértetiesen megjósolta ezt a mostani járványt...Furcsa akkor ez az egybeesés valóban...Sőt...Lehet,hogy több mint furcsa...(Most nemazért,de én személy szerint nem hiszek abban,hogy ez a vírus természetes eredetű, és abban sem hiszek,hogy csakúgy "véletlenül" robbant ki ez a járvány PONT MOST...)

Hát, *ezer éve* olvastam, tehát nem emlékszem már a részletekre, de most elém ugrott ez a cikk.
A másik topicban már írtam arról, hogy mi mindent gondolhatnék bele a dolgokba, itt nem írom le újra.

Egy részlet a könyvből:

"Ahhoz, hogy ezt megérthesse - kezdte Dombey -, vissza kell mennünk az időben húsz hónapot. Akkor történt, hogy egy Li Chen nevű kínai tudós emigrált az USA-ba, és magával hozott egy lemezt Kína legfontosabb és legveszélyesebb új biológiai fegyveréről, amelyet az elmúlt egy évtizedben állítottak elő. A neve Wuhan-400, mert Wuhan városában állították elő, és ez volt a laboratóriumi körülmények között előállított mikroorganizmus négyszázadik életképes törzse.

- A Wuhan-400 tökéletes fegyver - folytatta Dombey. - Kizárólag emberekre hat, más élőlények nem képesek hordozni, és mint a szifilisz, a Wuhan-400 sem él az emberi testen kívül egy percnél hosszabb ideig, ami azt jelenti, hogy nem tud állandóra megfertőzni tárgyakat vagy tereket, ahogy például a lépfene vagy más virulens mikroorganizmusok. Amikor a hordozó meghal, a Wuhan-400 is elpusztul egy kis idő múlva, ahogy a test hőmérséklete 20 Celsius-fok alá esik. Ugye, érti, miben rejlik az előnye?

Tina túlságosan el volt foglalva Dannyvel ahhoz, hogy végiggondolja, miről beszélt a tudós, Elliot azonban pontosan követte.

- Ha jól értettem, a kínaiak képesek lennének a Wuhan-400-at arra is felhasználni, hogy egy egész város vagy ország lakosságát kiirtsák, anélkül, hogy valami trükkös és költséges tisztító hadműveletet kéne végrehajtaniuk, mielőtt bevonulnak és átveszik az uralmat a terület felett.

- Pontosan - bólintott Dombey. - És a Wuhan-400-nak van egy másik, legalább ilyen fontos előnye a legtöbb biológiai ágenshez képest. Először is alig négy órával, a vírussal történő érintkezés után már bárki a hordozójává válhat, ami elképesztően rövid lappangási időszak. Ha pedig már megfertőződött az ember, általában nem él huszonnégy óránál tovább, sőt a legtöbben tizenkét órán belül meghalnak. Rosszabb, mint az Ebola-vírus Afrikában, sokkal rosszabb. A Wuhan-400 halálozási rátája száz százalék, senki sem éli túl. Ezt a kínaiak rengeteg politikai foglyon le is tesztelték, és sosem találtak olyan antitestet vagy antibiotikumot, amely hatásos ellenszere lehetett volna. A vírus felvándorol az agytörzsbe, és ott kezdi kiválasztani a mérget, amely mohón felfalja az agyszövetet. Az agynak azt a részét rombolja szét, amely a test automatikus funkcióit irányítja. Az áldozatnak egyszerűen nem lesz pulzusa, szerveinek működése leáll, és nem tud lélegezni."

Forrás:
https://www.hoxa.hu/vallomasok-forum-oldal-6#hsz29008839
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elég elgondolkoztató azért ez a rövid idézet,nem? Bár mondjuk vannak kétségtelenül különbségek is a regénybeli fikció,és a valós helyzet között...Szóval én egyre biztosabb vagyok abban,hogy ez az egész járvány és hiszti, MESTERSÉGESEN LETT GERJESZTVE...És az "alapötlet" ebböl a regényböl jött..."Valaki" olvasta a könyvet, aztán arra jutott,hogy az ilyesmit meg lehet rendezni a valóságban is...Amennyiben "bizonyos köröknek" majd ez valamikor az érdekében áll majd...Csak legfeljebb nem OLYAN halálos vírussal,mint amilyen a könyvben van,mivel a célokat jóval enyhébbel is el lehet majd érni...Mocskos volt ez a világ mindigis, meg most is az...Meg valszeg az is lesz mindig...Amúgy hogy került a kezedbe annó ez a könyv? Én sose hallottam róla...Csak nem ezt is a könyvtáros néni ajánlotta gyerekkorodban?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Elég elgondolkoztató azért ez a rövid idézet,nem? Bár mondjuk vannak kétségtelenül különbségek is a regénybeli fikció,és a valós helyzet között...Szóval én egyre biztosabb vagyok abban,hogy ez az egész járvány és hiszti, MESTERSÉGESEN LETT GERJESZTVE...És az "alapötlet" ebböl a regényböl jött..."Valaki" olvasta a könyvet, aztán arra jutott,hogy az ilyesmit meg lehet rendezni a valóságban is...Amennyiben "bizonyos köröknek" majd ez valamikor az érdekében áll majd...Csak legfeljebb nem OLYAN halálos vírussal,mint amilyen a könyvben van,mivel a célokat jóval enyhébbel is el lehet majd érni...Mocskos volt ez a világ mindigis, meg most is az...Meg valszeg az is lesz mindig...Amúgy hogy került a kezedbe annó ez a könyv? Én sose hallottam róla...Csak nem ezt is a könyvtáros néni ajánlotta gyerekkorodban?

Nem dehogy, persze hogy nem...

Huszonévesen mindenféle krimire, sci-fire rá voltam kattanva, s hát a könyvtárban ez is ott volt a polcon.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Következő
14 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.