Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 4. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eddig nemis tudtam,hogy kedveled a sci-fiket...Lemtöl olvastál már valamit? A Sztrugackij testvérek mellett nekem ugye Lem az abszolút etalon a sci-fi terén...És Asimovtol? Ez utóbbi írót én mondjuk nem sokra tartom, viszont az "Alapítvány" trilógia az valahogy mindig is kedvenc olvasmányom volt tőle...(Néha ugye "vak tyúk is talál szemet", ahogy tartja a mondás...)Ez utóbbi trilógiát olvastad már?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Eddig nemis tudtam,hogy kedveled a sci-fiket...Lemtöl olvastál már valamit? A Sztrugackij testvérek mellett nekem ugye Lem az abszolút etalon a sci-fi terén...És Asimovtol? Ez utóbbi írót én mondjuk nem sokra tartom, viszont az "Alapítvány" trilógia az valahogy mindig is kedvenc olvasmányom volt tőle...(Néha ugye "vak tyúk is talál szemet", ahogy tartja a mondás...)Ez utóbbi trilógiát olvastad már?

Nem tudtad, nem tudtad...dehogynem tudtad.
Lőrincz L. László kezdeti művei mik voltak? Sci-fi-k, nem? Sokat olvastam tőle...majd az összeset...miért pl. A hosszú Szafári az micsoda? Sci-fi, nem?
És H.G.Wells? Ő talán drámákat írt, vagy verseket? Ott van pl.Az időgép, vagy a novellái, amikről beszéltünk már...
Tudom, hogy olvastam Szepes Máriától, és a Sztrugackjoktól, meg szerintem Lem-től és Asimovtól is...csak az a helyzet, hogy annyi félét olvastam már, hogy így íróhoz nem sokat tudok társítani, meg keverem is őket esetleg.
Könnyebben megy, ha nem az írót, hanem a mű címét kérdezed, ha konkrétan vagy kíváncsi.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én szememben L.L.L. mindigis "krimi író"...Na jó...Mondjuk az igaz,hogy a krimijei is egy szinten vannak mindig a sci-fivel,de valahogy én ennek ellenére nem tudom őt sohasem sci-fi szerzőként definiálni...Nemtudom miért van ez,de ez van...Nekem ő mindigis krimiíró volt,és marad is...Nade akkor lássunk konkrétan is egy Lem regényt...Solaris? Olvastad ezt a kisregényt Lemtöl? Számomra EZ a regény minden idők legjobb sci-fije...És annyiszor olvastam már,hogy szinte minden sorát kívülröl tudom...Ennek ellenére a regény utolsó néhány oldala mindig felkavar a mai napig is...Csodálatos remekmű az a regény...Egyedül csak a " Hosszú Szafari" hasonlítható hozzá...Igen...L.L.L. szintén remekbe szabott mesterműve...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade most léptem mára...Majd jövök még valamikor...Szia.
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Az én szememben L.L.L. mindigis "krimi író"...Na jó...Mondjuk az igaz,hogy a krimijei is egy szinten vannak mindig a sci-fivel,de valahogy én ennek ellenére nem tudom őt sohasem sci-fi szerzőként definiálni...Nemtudom miért van ez,de ez van...Nekem ő mindigis krimiíró volt,és marad is...Nade akkor lássunk konkrétan is egy Lem regényt...Solaris? Olvastad ezt a kisregényt Lemtöl? Számomra EZ a regény minden idők legjobb sci-fije...És annyiszor olvastam már,hogy szinte minden sorát kívülröl tudom...Ennek ellenére a regény utolsó néhány oldala mindig felkavar a mai napig is...Csodálatos remekmű az a regény...Egyedül csak a " Hosszú Szafari" hasonlítható hozzá...Igen...L.L.L. szintén remekbe szabott mesterműve...

Tudom, hogy így látod, pedig Laci bácsi sci-fikkel kezdett, s csak utána írta kezdte írni krimijeit. Nem csak a Hosszú Szafari, hanem más jó sci-fije is van. Pl. Az üvöltő bika

Nem, nem olvastam Lem-től a Solarist, de most utánanéztem, s a bemutatók alapján tetszik. Egyenlőre nem sikerült megtalálnom magyarul online, vagy e-bookban, de nem adom fel. (Antikváriumba egy darabig nem hiszem, hogy eljutok a mostani helyzet miatt...)
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 23. 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amennyire én tudom a dolgot, L.L.L. legelső irodalmi műve a "Sindzse szeme" volt...Ami regény ugye egy remek krimi...Vagy rosszul tudom a dolgot szerinted?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 23. 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Amennyire én tudom a dolgot, L.L.L. legelső irodalmi műve a "Sindzse szeme" volt...Ami regény ugye egy remek krimi...Vagy rosszul tudom a dolgot szerinted?

Hát nem jól tudod...

Az igaz, hogy Leslie L. Lawrence írói álnéven a Sindzse szeme volt az első kalandregénye, de nagyon sokszor említettem már neked hogy az "eredeti" nevén, Lőrincz L. Lászlóként már ELŐBB is írt sci-fi történeteket, novellákat, regényeket, de útikönyveket, ifjúsági regényeket IS. Csak ezt cirka 3 éve nem akarod meghallani, kötöd az ebet a karóhoz, mert szerinted csak a "Smith & Wesson-os, pipázós, whiskey-t vedelő, magát nagyra tartó nőcsábász" Lawrence létezik.
A Hosszú Szafari 1984-es. (Egyben ugye az Örök visszatéréssel) És mindkettő sci-fi, vagy tévednék? A Sindzse szeme 1983-as.
Azért, mert te ezt a kettőt ismered, és mert Laci bácsi a Sindzse szemét előbb írta egy évvel, mint a Hosszú Szafari-t, az még nem jelenti azt, hogy 1983 előtt nem írt egyetlenegy irományt, egyetlenegy sci-fi-t sem...csak "Lawrence-féle kalandregényt nem írt Lawrence írói álnéven 1984 előtt, más dolgokat igen...így már stimmel? Ha nem, ennél érthetőbben, ennél szájbarágósabban már nem tudom elmondani. Smile

Most összeszámoltam a pl. a Galaktika újságban (ismerős???) megjelent novelláit, legalább 6 db van, amit 1984 előtt írt. És még később - amikor már Lawrence írói álnéven írta a kalandregényeit - akkor is írt sci-fiket is... Lőrincz L László néven.

Nemcsak a wikin van fent, de itt évszám szerint van összeszedve, azért ezt hozom. Ezek nekem mind megvannak e-könyvben:

A Nagy Kupola szégyene (1979 - Galaktika 34, 1982, 2000)
A józan értelem széruma (1982, 2000)
Használhatatlanok (1982, 2000)
A furcsa pár (1982, 2000)
Az aranygyapjú (1982, 2000)
Pánik piócáéknál (1983 - Vásárfia)
A hosszú szafári
Örök visszatérés (1984, 2000)
A hosszú szafári (1984, 2000)
Egy sír Dardzsilingban (novella, 1984 - IPM Magazin 1984/4)
A sámán átka
A hatlábú jegesmedve (1984 - Robur 2, 1990, 2003)
A púpos (1984 - Galaktika 55, 1990, 2003)
Az invázió elmarad (1985 - Galaktika 63, 2003)
A százhetvenedik ország (1986 - Robur 16, 1990, 2003)
A jelölt (1986 - Galaktika 69, 2003)
Időutazás (1986 - Galaktika 70, 2003)
A szeméttelep (1987 - Galaktika 76, 1990, 2003)
Földiekkel játszó… (1988 - Galaktika 88, 2003)
Hu Bálint nemzetközösségi algakutató levelei az utókornak (1988 - Vámpírok és csillagok, 2003)
Angyal Firenze felett (1988 - Galaktika 93, 2003)
A sámán átka (1990, 2003)
Ítélet a paradicsomban (2006 - Galaktika 200)
Történetek a Kis Lófej-galaxis széléről
Predesztináció (2013 - Galaktika XL 1)
Puszinyuszi (2013 - Galaktika XL 1)
A szövetségi kapitány (2013 - Galaktika XL 1)(Forrás: Wikipédia)

Kozmosz Fantasztikus könyvek. Ugye ez mond valamit számodra? pl. az alábbi regények (sci-fi-k) jelentek meg így:

A nagy kupola szégyene -1982:
http://lesliellawrence.gportal.hu/gindex.php?pg=1487593&nid=329363

A Hosszú Szafari - 1984:
http://lesliellawrence.gportal.hu/gindex.php?pg=1487593&nid=334539

Üvöltő bika - 1988:
http://lesliellawrence.gportal.hu/gindex.php?pg=1487593&nid=353842

Nézdd meg a linkeket is. Hiszel már nekem?

Ja, mi is volt a lényeg? Hogy Laci bácsinak is van sok sci-fije...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 24. 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hiszek neked akkor, de az agyam akkor se tud ráállni arra,hogy L.L.L. igazábol sci-fi író...Mivel az első könyve ami a kezembe került, az a "Sindzse szeme" volt...Éshát ugye van a pszichológiában az "első benyomás" jelensége,ami aztán megmarad utána örök időkre...Úgyhogy számomra L.L.L. immáron örök időkre ELSŐSORBAN "Leslie L. Lawrence" marad szerintem, mint írói minőségben,mind pedig a James Bondi szerepkört illetően...Szóval nézd el nekem ezt a kis hibámat ha tudod...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 29. 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hiszek neked akkor, de az agyam akkor se tud ráállni arra,hogy L.L.L. igazábol sci-fi író...Mivel az első könyve ami a kezembe került, az a "Sindzse szeme" volt...Éshát ugye van a pszichológiában az "első benyomás" jelensége,ami aztán megmarad utána örök időkre...Úgyhogy számomra L.L.L. immáron örök időkre ELSŐSORBAN "Leslie L. Lawrence" marad szerintem, mint írói minőségben,mind pedig a James Bondi szerepkört illetően...Szóval nézd el nekem ezt a kis hibámat ha tudod...

Jó, jó, elnézem, de ez kb olyan, mintha Orbán Viktorra azt mondanád, hogy ő ELSŐSORBAN színész és nem politikus, és örökre az is marad, mert előbb láttuk a Szegény Dzsoni és Árnika c. mesefilben szerepelni, mint politizálni...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 30. 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemán...Tényleg szerepelt a nevezett személy mesefilmben? Én eddig ilyesmiröl nemis hallottam...L.L.L. sajnos a számomra már örök időkre csak egy "Háry János" marad az irodalmi munkásságát illetően, ezen nem tudok már változtatni sajnos...Ahhoz már túlságba is sok "Leslie L. Lawrence" könyvet olvastam...Dehát valahogy csak túléljük a dolgot,nemigaz?
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 30. 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy olvasol valamit mostanában,Szami?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, a nevezett személy szerepel mesefilben, a neten is meg lehet találni.

Mostanában kicsit visszatértem Agatha Christie-hez, és elolvastam Piorot utolsó esetét, - az a kedvencem, bár Piorot meghal benne - újra olvastam Lawrence egy-két novelláját, (gondoltam arra, hogy fel kellene elevenítenem a Hosszú Szafari-t is, mert vagy 3 éve olvastam) és most fogtam bele H.G. Wells: A szerencse kerekei c. regényébe.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Akkor majd kikeresem valahonnan a nevezett mesét,és megnézem majd, csakúgy érdekesség gyanánt...Meg valami irodalmi jellegű olvasmányba bele kéne már kezdeni nekem is, mert már jó régen volt regény a kezemben...Mostanában inkább csak történelemmel foglalkozó könyveket lapozgatok...De majd nézek akkor valami könnyedebb olvasmányt is idővel...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát...Akkor majd kikeresem valahonnan a nevezett mesét,és megnézem majd, csakúgy érdekesség gyanánt...Meg valami irodalmi jellegű olvasmányba bele kéne már kezdeni nekem is, mert már jó régen volt regény a kezemben...Mostanában inkább csak történelemmel foglalkozó könyveket lapozgatok...De majd nézek akkor valami könnyedebb olvasmányt is idővel...

Hát, ha megkeresed a mesét, akkor sok sikert hozzá. Smile
(Én kislányként sem szerettem, de Törőcsik Mari rendkívül jól alakította a boszorkányt, évekig féltem tőle...)
Fent említett személyt majd a rablóbandában keresd, akikből focicsapatot csinál a főhősünk. Laughing
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Hát akkor ez a mese is akkor csak azt bizonyítja,hogy a bőréböl nem tud kibújni senki sem, meghát vannak a világban karmikus dolgok, amik ugye mindig végigkísérik az embert, akárhová is veti a sors...Úgyhogy vannak jelek mindig,amikre ha időben odafigyel az ember, akkor ritkán éri meglepetés...Ez az elv érvényes ugye akkor az élet minden területére...Úgyhogy ez van akkor...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Következő
15 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.