Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Történelmi érdekességek, rejtélyek nyomában
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 04. 23:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://www.life.hu/hirek/20200204-igy-neznenek-ki-a-hires-tortenelmi-szemelyisegek-ha-ma-elnenek.html?utm_source=hirkereso Na...Találtam egy újabb cikket a régi történeti személyek "újraalkotásárol"... Nem tudom,hogy mennyire lettek hitelesek ezek a portrék, de a cikkben szereplő hölgyek nagyrésze nagyon csinosra sikeredett, ezt el kell,hogy ismerjem...Kivétel egyes egyedül Nofertiti portréja...Hát...Akárcsak más rekonstrukciók, úgy ez a legújabb is valami ISZONYATOSAN RONDA nőszemélyt mutat szerintem...Olyan az a Nofertiti most is, mint valami ócska cigányk..va valami útcasarokrol...Vagy valami lepusztult kamionparkolóbol...Másik topikban már elmélkedtem ugye régebben a néhai Hegedűs Géza iránta érzett abnormális vonzalmárol, aminek ugye erősen hangot is adott az " Írnok és a Fáraó" című regényében...Szóval most is csak azt tudom mondani,hogy kíváncsi lennék továbbra is arra, hogy ugyan MILYEN kaliberű női lehettek ennek a nevezett írónak a földi pályafutása során,ha még ezt a förtelmes ocsmányságot is "földöntúli,időtlen szépségként" (!!!)definiálta a nevezett regényében...Érdekes egy ízlése lehetett igencsak ennek a Hegedűs Gézának a nőket illetően...Mást továbbra sem tudok mondani...A férfiak is egész helyesek voltak szerintem a cikkben, bár a Nagy Sándor portréja számomra kicsit illuzióromboló volt valahogy...A VILÁG LEGNAGYOBB HADVEZÉRE, AKI CSATÁT SOHASEM VESZTETT ÉLETÉBEN(!!), így nézett volna ki eredetileg? Hát...Kicsit furcsa ebbe belegondolni...Úgy néz ki ugyanis Nagy Sándor a portrén,mint valami hülyegyerek,vagy mint valami jelentéktelen,gimnazista fiúcska...Te hogy látod a dolgot,Szami?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 08. 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://www.life.hu/hirek/20200204-igy-neznenek-ki-a-hires-tortenelmi-szemelyisegek-ha-ma-elnenek.html?utm_source=hirkereso Na...Találtam egy újabb cikket a régi történeti személyek "újraalkotásárol"... Nem tudom,hogy mennyire lettek hitelesek ezek a portrék, de a cikkben szereplő hölgyek nagyrésze nagyon csinosra sikeredett, ezt el kell,hogy ismerjem...Kivétel egyes egyedül Nofertiti portréja...Hát...Akárcsak más rekonstrukciók, úgy ez a legújabb is valami ISZONYATOSAN RONDA nőszemélyt mutat szerintem...Olyan az a Nofertiti most is, mint valami ócska cigányk..va valami útcasarokrol...Vagy valami lepusztult kamionparkolóbol...Másik topikban már elmélkedtem ugye régebben a néhai Hegedűs Géza iránta érzett abnormális vonzalmárol, aminek ugye erősen hangot is adott az " Írnok és a Fáraó" című regényében...Szóval most is csak azt tudom mondani,hogy kíváncsi lennék továbbra is arra, hogy ugyan MILYEN kaliberű női lehettek ennek a nevezett írónak a földi pályafutása során,ha még ezt a förtelmes ocsmányságot is "földöntúli,időtlen szépségként" (!!!)definiálta a nevezett regényében...Érdekes egy ízlése lehetett igencsak ennek a Hegedűs Gézának a nőket illetően...Mást továbbra sem tudok mondani...A férfiak is egész helyesek voltak szerintem a cikkben, bár a Nagy Sándor portréja számomra kicsit illuzióromboló volt valahogy...A VILÁG LEGNAGYOBB HADVEZÉRE, AKI CSATÁT SOHASEM VESZTETT ÉLETÉBEN(!!), így nézett volna ki eredetileg? Hát...Kicsit furcsa ebbe belegondolni...Úgy néz ki ugyanis Nagy Sándor a portrén,mint valami hülyegyerek,vagy mint valami jelentéktelen,gimnazista fiúcska...Te hogy látod a dolgot,Szami?

Felesleges azon járatnod az agyad, hogy Nofertiti szép volt-e, avagy sem. A jelek szerint neked nem tetszett volna, Hegedűs Géza meg oda lett volna érte. Ez kb ennyi, nem több. Egyesek szerint Kleopátra is szép volt, mások szerint nem, s ugyanígy megy a "vita" Mona Lisa-ról is. Hogy nektek férfiaknak mennyi gondotok van!!!
Hát nem mindegy?

Többször kérdeztél már tőlem hasonlót...
Hogy ez, vagy az a 100, 500, 2000 éve élt történelmi személyiség tetszene-e, tetszett volna-e nekem?
Hallottál már olyan eszmecserét (az elmúlt 30 évben) nők között, hogy:
-Figyi, neked I. István király, vagy Hunyadi Mátyás jött volna be jobban?
vagy:
-Te, Nagy Sándornak vajjon mekkora bicepsze volt?
vagy:
-Nézd már, hogy áll Ciceró haja azon a képen... legalább egy mosás ráférne! És a körmei! Gusztustalan! Na ennek sem engedném, hogy hozzám érjen! Ilyen kezekkel? Pláne ott???!!!
Rolling Eyes
Laughing
Nem tudom, érted-e, mit akarok mondani...
Nézem ezeket a rekonstrukciókat...szép-szép, érdekes-érdekes, mint egy történelmi érdekesség..
Feltehetően így néztek ki valaha. Rendben. Kicsit meglepődöm, pár percig csodálattal, tátott szájjal bámulom a dolgot. Mennyit számít egy más frizura, egy mai divat szerint elképzelt alak. Megérint az idő szele. Kicsit elgondolkozom. Pl. azon, hogy Nagy Sándornak ez egyik szeme kék, a másik barna volt? És ha nem ilyen hülyegyerek frizurát találtak volna ki neki, amit ha ma valaki ilyet hord, annak is rosszul áll, akkor talán nem úgy nézne ki, mint Elijah Wood...
Elgondolkozom, hogy milyen erőszakos szája és álla van Napóleonnak, hogy XIV.Lajos milyen bamba ezen a képen, nem jó neki ez a haj, és hogy a "lányok" tényleg szépek.
De úgy, MINT NŐ, nem tud megérinteni...na jó, ha nagyon akarom bele tudok gondolni, hogy van valami furcsa és taszító számomra mind Julius Caesar-ban, mind Napóleonban és Caligula meg Augustus...hát...nem is tudom...az a baj, hogy itt most egy ember, vagy egy "csapat" KITALÁLTA, hogy így néztek ki...szóval nekem túl mű, túl mesterkélt az egész...lehet nem is így néztek ki, csak feltételezzük.
Hiszen egy és ugyanazon emberről is annyiféle fotó készül...s nem biztos, hogy mind ugyanazt a hangulatot hozza át róla, amilyen ő érted?

Nem tudom ezeket a "valaha élt" embereket valódi hús-vér mivoltukban elképzelni! Hisz ugyanolyan távoli, merev és ismeretlen az egész, mint volt.
Érted?

Kicsit olyan, mint mikor gyerekkoromban előkerültek már 30-50 éve nem élő, a szüleim által sem ismert rokonok fényképei. Kérdeztem, kik ezek? Esetleg kaptam választ, hogy a nagypapa (már őt sem láttam életében) valakijének a valakije. Rosszabb esetben egy vállvonás volt a válasz...
-Egyáltalán minek vannak itt olyanok fényképei, akikről már ők sem tudják, kicsodák? - de sosem tettem fel a kérdést. Nézegettem a képeket, próbáltam "visszarepülni" oda, de nem ment, nem jelentett nekem semmit. Később párszor még elővettem azokat a képeket, de mindig csak idegen, rideg emberek néztek velem farkasszemet. Utolsó alkalommal elnézést kértem tőlük, s visszatettem a doboz aljára, soha többé nem vettem elő azokat a képeket. Semmit nem jelentettek nekem.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 08. 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na jó,de ne feledd el azt,hogy a férfiak elsősorban vizuális lények...Azok képesek szabály szerűen szexuális izgalomba jönni BÁRMILYEN fotó látványátol, ha azon valami csinos hölgy van...Szóval nemtagadom, hogy a hölgyek mai portréi között volt nemegy, ami kissé megmozgatta azért az én fantáziámat is...Pl. Erzsébet angol királynő,Stuart Mária skót királynő,vagy mondjuk Madame Pompadour, Jane Austen,vagy Anasztázia orosz hercegnő...Viszont attol a Nofertititöl én szabályosan hányingert kapok mindig...Mind a szobortol,mind pedig a portréktol...Annyira bűnronda mind a szobor,mind pedig a mindenkori portré róla,hogy én egyszerűen még emberszámba sem tudom venni az olyan férfiakat,akik szerint ez a nő "szép" volt...Ennyi...A Napóleon mai kinézete szerintem olyan lenne,mint valami kishivatalnoké...Vagy valami bankáré...De azért annyira nem ellenszenves a fizimiskája...A férfiportrék közzül volt olyan,ami neked szimpatikus volt? Vagy mindegyik taszított valahol?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 08. 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na jó,de ne feledd el azt,hogy a férfiak elsősorban vizuális lények...Azok képesek szabály szerűen szexuális izgalomba jönni BÁRMILYEN fotó látványátol, ha azon valami csinos hölgy van...Szóval nemtagadom, hogy a hölgyek mai portréi között volt nemegy, ami kissé megmozgatta azért az én fantáziámat is...Pl. Erzsébet angol királynő,Stuart Mária skót királynő,vagy mondjuk Madame Pompadour, Jane Austen,vagy Anasztázia orosz hercegnő...Viszont attol a Nofertititöl én szabályosan hányingert kapok mindig...Mind a szobortol,mind pedig a portréktol...Annyira bűnronda mind a szobor,mind pedig a mindenkori portré róla,hogy én egyszerűen még emberszámba sem tudom venni az olyan férfiakat,akik szerint ez a nő "szép" volt...Ennyi...A Napóleon mai kinézete szerintem olyan lenne,mint valami kishivatalnoké...Vagy valami bankáré...De azért annyira nem ellenszenves a fizimiskája...A férfiportrék közzül volt olyan,ami neked szimpatikus volt? Vagy mindegyik taszított valahol?

Ha már ilyen erőszakos vagy, akkor mondjuk Augustus nem taszít. Arcra egész helyes, csak épp nem szeretem az ilyen göndör-bongyor hajat...Caligula rémisztő a távol ülő szemeivel és magas homlokával, akkor már inkább Julius Caesar...minél jobban nézem, benne annak ellenére van valami vonzó, hogy egy kicsit taszít is. Mondjuk nem tudom miért nem ilyen hajat rekonstruáltak Augustus-nak is. Na, azt hiszem, mindet kielemeztem.

A hölgyek közül szerintem Anasztaszija Nyikolajevna Romanova orosz nagyhercegnő, majd Sissy a legszebb.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 09. 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Szerintem is Augustus volt a leginkább szimpatikusan kinéző férfi...De a nők esetében az álltalam fentebb felsorolt hölgyek közzül én egyszerűen képtelen lennék választani...Ha megölnének se tudnék kiválasztani egyet, aki a legjobban tetszik...Úgyhogy adott eseten azt tettem volna, hogy minden estére beosztottam volna a hölgyeket, és minden estét másik hölgy ágyában töltöttem volna...Aztán ha a végére értem volna mind az ötnek, akkor kezdtem volna elölröl a rotációt...Hm...Micsoda kellemes élet lett volna az ilyen...Hm-Hm...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 09. 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Szerintem is Augustus volt a leginkább szimpatikusan kinéző férfi...De a nők esetében az álltalam fentebb felsorolt hölgyek közzül én egyszerűen képtelen lennék választani...Ha megölnének se tudnék kiválasztani egyet, aki a legjobban tetszik...Úgyhogy adott eseten azt tettem volna, hogy minden estére beosztottam volna a hölgyeket, és minden estét másik hölgy ágyában töltöttem volna...Aztán ha a végére értem volna mind az ötnek, akkor kezdtem volna elölröl a rotációt...Hm...Micsoda kellemes élet lett volna az ilyen...Hm-Hm...

Az aztán egy pillanatig sem zavart volna téged, hogy egyikük a világ egyik, másikuk a másik másik pontján élt...s nem is feltétlenül egy időben...de hát egy időutazónak ez mindegy is...hogy másról már ne is beszéljünk.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 09. 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na jó...Csak ELVI dolgokrol értekeztem fentebb...Nem kell szó szerint venni a dolgot...Amúgy a Julius Caesar esetében mi volt az,ami valamennyire vonzott? Én nem tudom hogy miért,de nekem valahogy mindig ellenszenves Caesar MINDEN portréja,és rekonstrukciója...Mivel már alapbol sem látom sohasem egy "adoniskülsejű" figurának...Mondjuk jó-jó...Rendkívül okos ember lehetett,meg híres és győzhetetlen hadvezér is, ezt mondjuk nem lehet letagadni,de azért egy ilyen kinézetű embert én nem szívesen látnék mégse a lányom férjéül...Mert engem valahogy mindig rettenetesen taszít az a jellegzetesen apró termete, meg az a korhely ábrázata...Nagyon ronda férfi lehetett szerintem ez a Caesar világ életében...Bár az is igaz,hogy állítólag a római nők rajongtak érte hajdanában, de gondolom az ilyen nők akkor a mi "vajna timikénk" akkori változatai lehettek egytöl-egyig...Azért én el nem tudom képzelni azt,hogy NŐI SZEMMEL NÉZVE, hogyan lehet szexuális izgalomba jönni egy ILYEN KÜLSEJÜ PACÁKTOL...Te hogy látod a dolgot,Szami? Ágyba tudtál volna menni ezzel a Caesarral,ha akkoriban éltél volna,amikor ő?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 09. 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na jó...Csak ELVI dolgokrol értekeztem fentebb...Nem kell szó szerint venni a dolgot...Amúgy a Julius Caesar esetében mi volt az,ami valamennyire vonzott? Én nem tudom hogy miért,de nekem valahogy mindig ellenszenves Caesar MINDEN portréja,és rekonstrukciója...Mivel már alapbol sem látom sohasem egy "adoniskülsejű" figurának...Mondjuk jó-jó...Rendkívül okos ember lehetett,meg híres és győzhetetlen hadvezér is, ezt mondjuk nem lehet letagadni,de azért egy ilyen kinézetű embert én nem szívesen látnék mégse a lányom férjéül...Mert engem valahogy mindig rettenetesen taszít az a jellegzetesen apró termete, meg az a korhely ábrázata...Nagyon ronda férfi lehetett szerintem ez a Caesar világ életében...Bár az is igaz,hogy állítólag a római nők rajongtak érte hajdanában, de gondolom az ilyen nők akkor a mi "vajna timikénk" akkori változatai lehettek egytöl-egyig...Azért én el nem tudom képzelni azt,hogy NŐI SZEMMEL NÉZVE, hogyan lehet szexuális izgalomba jönni egy ILYEN KÜLSEJÜ PACÁKTOL...Te hogy látod a dolgot,Szami? Ágyba tudtál volna menni ezzel a Caesarral,ha akkoriban éltél volna,amikor ő?

Mihez képest volt a kérdés...
Te kérdezted, melyikük tetszik.
Egyik sem...
De mivel - annak ellenére, hogy azon vagyok, hogy ezt értésedre adjam - már 3 napja ezen erőszakoskodsz, így kiválasztottam a legkevésbé unszimpatikusat közülük. Laughing

Ennyi. Nincs az az Isten, amiért ágyba bújnék akár vele, akár valamelyik másikkal ezek közül..
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 09. 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedig nekem Augustus meglehetősen szimpatikusnak tűnik...Ha nő lennék,vele mondjuk valszeg meggondolnék azért egy-két romantikus estét...De persze nem vagyok nő,úgyhogy ez a dolog is akkor csak holmi elvi állásfoglalás...Arrol amúgy hallottál már,hogy ez a Caesar fiatalkorában egy külföldi uralkodó udvarában élt sokáig,akinek a homoszexuális szeretője volt? És emiatt az egész hátralévő életében sok gúnyolódásnak volt kitéve? Meg a későbbi eldurvult szenátusi vitákban is úgy szólalt fel némelyik szenátor,hogy:" Arrol az illetőröl beszélek,aki minden asszony férje,és minden férj asszonya"...Aztán ilyenkor ugye ki is tört egyböl a gúnyos kacagás...Szóval nem semmi figura lehetett hajdanában ez a Caesar...Minden jel szerint biszexuális volt...Akárcsak Nagy Sándor...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 09. 14:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Pedig nekem Augustus meglehetősen szimpatikusnak tűnik...Ha nő lennék,vele mondjuk valszeg meggondolnék azért egy-két romantikus estét...De persze nem vagyok nő,úgyhogy ez a dolog is akkor csak holmi elvi állásfoglalás...Arrol amúgy hallottál már,hogy ez a Caesar fiatalkorában egy külföldi uralkodó udvarában élt sokáig,akinek a homoszexuális szeretője volt? És emiatt az egész hátralévő életében sok gúnyolódásnak volt kitéve? Meg a későbbi eldurvult szenátusi vitákban is úgy szólalt fel némelyik szenátor,hogy:" Arrol az illetőröl beszélek,aki minden asszony férje,és minden férj asszonya"...Aztán ilyenkor ugye ki is tört egyböl a gúnyos kacagás...Szóval nem semmi figura lehetett hajdanában ez a Caesar...Minden jel szerint biszexuális volt...Akárcsak Nagy Sándor...

Hát egészségükre...nem vagyok biszex, úgyhogy pláne nemet mondok...

A nők nem feltétlenül olyanok, hogy egy jó kinézetű pasival egyből ágyba akarnak bújni...nekünk nem elég egy fénykép, hogy elolvadjunk egy pasitól...
Nekem legalábbis nem.
De nem akarom részletezni, hogy mi kell hozzá...

S prostituált sem vagyok.
Hagyjuk a témát, jó?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 09. 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó...Rendben...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korábban nem ismert ókori államra utaló hieroglifákat találtak Törökországban
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
6 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.