Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Alternatív valóság=Párhuzamos világok(?)

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 29. 21:48    Hozzászólás témája: Alternatív valóság=Párhuzamos világok(?) Hozzászólás az előzmény idézésével

Tény vagy kitaláció?
Nos, ha már szóba került, járjuk kicsit körül a témát.

Hozok majd ide cikkeket,filmeket, videókat. Várok is.

Lehet, hogy a kutatásnak rossz területét választottam?

Mindig is érdekeltek ezek a dolgok, de inkább a tudományos-fantasztikumhoz, mint a tényekhez soroltam.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2019. 09. 29. 22:29-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 29. 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Engem viszont a hajdani "virtuális randink" döbbentett le kissé...És a leírásaidat olvasva teljesen hihetetlennek tünt a dolog,hogy amit leírtál,az csak a képzelet terméke volt...Annyira jól hoztad a hajdani énemet,a VISELKEDÉSEMET, a szavajárásaimat, hogy az teljesen hihetetlennek tünt...A leírásaidat olvasva az ember pillanatok alatt "visszautazott" az időben vagy 30 évet...És szinte láttam magamat az akkori időkben...(Pl.a Nyugatinál lévő óra alatt ácsorogva, amint hirtelen ötlettöl vezérelve, éppen cukorka után kotorászok a zsebeimben...Az ilyesmi jelenetek már rég kimentek a fejemböl, úgyhogy kicsit furcsa volt olvasni ilyesmiröl tőled...Főleg úgy,hogy ha minden igaz, sose láttál a nyugatinál lévő óra alatt ácsorogni...)

Samantha írta:
Az nem elég magyarázat, hogy úgy érzem, mintha "ezer éve" ismernélek? Magyarázatot viszont arra, hogy "miért érzem így?" nem tudok adni.

Titusz írta:
Pedig szerintem van magyarázat...Már említettük is sokszor...A megoldás kulcsa ugyanis a "A sokvilág elmélet"...Ami dolog mára már BIZONYÍTOTT TÉNY...Régebben láttam is erröl egy ismeretterjesztő filmet a neten...Aminek a lényege az volt,hogy valamelyik neves egyetemen elvégeztek egy kísérletet ezzel kapcsolatosan, és a kísérlet egyértelműen IGAZOLTA a " Sokvilág elméletet"...Szóval én egész biztos vagyok abban, hogy egy MÁSIK idő,vagy dimenziósíkon igencsak közelröl ismersz,már évtizedek óta...Gondolom az "alternatív valóságunkat" sem véletlenül kezdtem annó ott,hogy "Mi lett volna ha...Ha annó mondjuk az Örsön erőt vettél volna magadon,és megszólítol"...Gondolom nem véletlen az,hogy tudat alatt (Azaz ugye " véletlenül"...) pont az Örsöt néztem ki egy ilyen gondolatkísérlethez, és nem valami másik helyszínt...Pedig voltak azért más helyszínek is, ahol hajdanában összefutottunk...De nekem ugye mégiscsak az Örs tetszett meg valami miatt ilyen szempontbol...Szóval nagy a gyanúm,hogy akkor és ott, pont az ÖRSÖN ágazott el az idővonalunk jelen téma kapcsán két irányba...Ami két irány azt jelentette,hogy az egyik valóságban megszólítottál, a másikban viszont nem...Nos...EZ A MOSTANI jelenünk itt, akkor a második variáció valósága...(Ahol nem szólítottál meg...) De a jelek szerint azóta is fut egy másik, alternatív valóság is egy másik dimenzióban, vagy idősíkon...És ezért vannak időnként furcsa átfedések, megmagyarázhatatlan információk,gondolatok,szimpátiák...Pont úgy,mint ahogy ugye " A Nő kétszer" című filmben is történt a dolog a szereplőkkel...Mégegyszer mondom:A "Sokvilág elmélet", fizikusok álltal tudományos módszerekkel(!!!) bizonyított TÉNY...Úgyhogy amit leírtam fentebb, az nagyon is valószínű dolog akkor...

Boncolgassuk? Nem csak ezt, akkor az életem más területét is.
Engem ért már pár természetfeletti/megmagyarázhatatlan dolog...amelyek viszont -akárcsak az elméleted - nemcsak rejtélyesek és érdekesek, de félelmetesek, és/sőt akár hátborzongatóak is.
Mondhatnám azt, hogy pl. volt már sokszor Deja Vu érzésem. Nemcsak akkor, amikor írtam a kitalált randinkat. Máskor is.
Pl azt, hova tegyem hogy álmaimban sokszor ismeretlenül ismerős helyeken járok. Nem szimpla visszatérő álmok ezek. Az nem az, hogy vannak az életemben gyerekkorom óta olyan érzések, vagy pl. szagok, melyeket álmomból ébredve még érzek, de aztán nem tudok hova tenni. Azt is mondhatnám, hogy itt, vagyis "ébren" sosem érzem. És nem is tudom beazonosítani. Ez miért van? Sokszor gondolkoztam már ezen. Hallottam már arról is hogy álmunkban olyan állapotban vagyunk, hogy átjárhatunk ezen világok között. Én egyrészt ugye "hinni akarok", másfelől, mint a tudományok embere, és mint kutató, keresném a tényeket.

Titusz, megvan az a film, amit említesz???
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 30. 07:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De hogy ne csak a levegőbe beszéljek, bár itt sem 100 %-os bizonyosságról beszélnek:

Bizonyítékot találhattak a párhuzamos univerzumok létezésére: Megnőtt annak a valószínűsége, hogy a végtelen számú párhuzamos univerzumok egyikében élünk.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 30. 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondolom megvan a neten valahol a nevezett film,csak meg kéne keresni...Majd a napokban megpróbálom előkutatni...Elolvastam a fentebb fellinkelt cikket is,de csak jól felbosszantottam magamat szokás szerint...Én nem értem sose ezt a sok elmebeteg állatot mindenfelé...Az idők során RENGETEG bizonyíték gyűlt már össze a "párhuzamos dimenziók" léte mellett,aztán meg még MINDIG csak holmi "lehetőség" szintjén emlegetik a legtöbben a dolgot...Csak figyeld meg Szami a cikket,meg alatta a hozzászólásokat...Hát igen...Nagyon nehéz dolog némelyeknek túllépni az iskolában hajdanában tanult egyszerű,primitív marhaságokon...Ami marhaságokat ugye abszolút igazságnak gondolnak,merthát az "iskolában ezt tanulták" (!!)annó...Mert ugye mindaz amit tanítottak nekik,az csakis igaz dolog lehet...Hát persze...Más ugyan mi is lehetne...(Minderre jó példa ugye az elmebeteg és hazug darwinizmus is,meg az egész hazug " "evolúcióelmélet" is ,hogy mást már ne is említsünk akkor most...)Van egy remek kis sci-fi regény...Michael Crichton:"Idővonal" című könyve...Mondjuk jó-jó...A regény valóban egy sci-fi...Viszont most itt,ebben a témában nem maga a regény a lényeg,hanem a KÖNYV ELEJÉN RÉSZLETESEN TÁRGYALT HÍRES "KETTŐSRÉS KÍSÉRLET"...Ami egy egyszerű, BÁRKI ÁLLTAL ELVÉGEZHETŐ KÍSÉRLET...Viszont mint ahogy azt a szerző is kidomborítja és bemutatja, ez a " kettősrés kísérlet" hétköznapi gondolkodással nézve a dolgot, MEGMAGYARÁZHATATLAN ANOMÁLIÁKAT TARTALMAZ...És tesz nyilvánvalóvá...BÁRKI SZÁMÁRA JÓL LÁTHATÓAN...És ez a része a könyvnek NEM SCI-FI! Hanem a valóság...Akit érdekel a lényeg, az olvassa el a könyv elejét,én most nem akarok részletesen kitérni a témára...Elég itt annyi is most,hogy ez a nevezett "kettősrés kísérlet" bizony EGYÉRTELMŰEN IGAZOLJA egy vagy több, más,párhuzamos dimenzió létét a mienk mellett...És a miénkkel szorosan egybefonódva...És ezt a könyvet kb. 20 évvel ezelőtt adták ki magyarul...Aztán meg a sok hülye meg MÉG MINDIG "bizonyítékokat követel", meg csak " feltételes módban" beszél a "párhuzamos dimenziókrol"...Én meg ugye ilyenkor a fejemet marom, jó szokásom szerint..." Emberek"...Aztán ezzel az egy szóval el is mondtam megintcsak mindent...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 02. 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szétnéztem nemrég a neten a témával foglalkozó videók között,de nem találtam még meg azt a videót,amit régebben láttam...A most fent lévő videók közzül van egy-kettő,ami szintén szolgál bizonyítékokkal a "sokvilág elmélet" kapcsán,de ahogy elnéztem a dolgot, azok is csak óvatosan, FELTÉTELES MÓDBAN fogalmaznak a bizonyítékokat illetően..."Lehetséges" a dolog úgymond...Bezzeg más témák kapcsán meg mindjárt elég
már csak a PUSZTA FELTÉTELEZÉS IS(!!!) a "sziklaszilárd bizonysághoz"...Bármi konkrét bizonyíték nélkül...Pl.az " evolúcióelmélet" is egy ilyen téma ugye..."Ez a valóság,mert feltételezhetően(!!) ennek kell lennie"...Bezzeg a sokvilágelmélet kapcsán mindjárt nem ilyen laza a sok ökör...Pedig ARRA aztán tényleg van rengeteg közvetlen,meg közvetett bizonyíték is...Aztán meg még mindig csak holmi "lehetséges" dologként emlegetik mindenfelé...Elmebeteg, hülye barmok...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.